Welcome Guest

Zespół Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich, 64-920 PIŁA, ul.Żeromskiego 41 <<>> e-mail - zs3sek@wp.pl


REKRUTACJA 15/16

FOTOGALERIA


ECHA ŚWIETLICY

PSYCHOLOG SZKOLNY


OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


ASTANET

MOJE PODRĘCZNIKI

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

FILMY

CZAS NA SPORT

Online

Obecnie jest 14 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


wydarzenia: 2014.06.01 - Wycieczka do Drawieńskiego
Dodano: poniedziałek, 16 czerwca 2014 - 19:24 Autor: Admin
wydarzenia
W dniu 12 maja oraz 15 maja 2014 roku grupa uczniów naszej szkoły zainteresowanych biologią, przyrodą i ekologią, wzięła udział w wycieczce do Drawieńskiego Parku Narodowego.

Uczniowie w atrakcyjny sposób zostali zapoznani z historią parku, charakterystycznymi roślinami i zwierzętami, obejrzeli interesujący film o Drawieńskim Parku Narodowym, przeszli szlakiem turystycznym podziwiając przyrodę parku,  dotarli do węgorni, zwiedzili elektrownię wodną, delektowali się pieczoną kiełbasą przy ognisku.


kilka fotek - kliknij kolaż
Marlena Wesołowska

Strona gotowa do druku

świetlica: 2014.06 - Kinder Malen Europa
Dodano: poniedziałek, 16 czerwca 2014 - 17:41 Autor: Admin
świetlica
Nasza grupa Świetliczaków bardzo chętnie zareagowała na propozycję p. Katarzyny Sykutera-Świerczyńskiej i narysowała 15 obrazków na temat "Moje miasto". Nad stroną graficzną czuwała p. Monika Woźniacka. Prace wzięły udział w międzynarodowym projekcie plastycznym pt.: "Kinder malen Europa" zorganizowanym przez Bundeszentrale für politische Bildung Deutschland (Niemcy).


Prace naszych uczniów i innych dzieci z krajów UE utworzyły mapę Europy. http://www.hanisauland.de/kalender/Kinder_malen_Europa/


Należy nadmienić, iż nasza szkoła jako jedyna w Pile wzięła udział w akcji. Inne miasta z Polski biorące udział w projekcie to: Międzychód, Poznań, Złotów, Krasiczyn i Kraków. Dlatego już niebawem nasi podopieczni dostaną piękne dyplomy.

W wyszukiwarce prac należy wpisać "Pita" zamiast "Piła".

http://www.hanisauland.de/spezial/europaeische-union/europaeische-union-kapitel-7.html?CMS_forminput[land]=9&CMS_forminput[vorname]=&CMS_forminput[submit]=Bilder+suchen#formular

PS. Mam nadzieję, że przekonałam Was, iż warto uczyć się języka niemieckiego – mgr Katarzyna Sykutera-Świerczyńska.

kliknij kolaż w artykule aby obejrzeć galerię....

Strona gotowa do druku

świetlica: 2014.05 - Odwiedziny dzieci z Niepublicznego Przedszkola Disneyland w Pile
Dodano: poniedziałek, 16 czerwca 2014 - 17:14 Autor: Admin
świetlica
W miesiącu maju naszą świetlicę szkolną odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Disneyland w Pile.

Zarówno starszaki, jak i maluchy świetnie bawiły się w salce rekreacyjnej pod czujnym okiem nauczycielki świetlicy p. Katarzyny Sykutera-Świerczyńskiej, jak i wychowawczyń oraz opiekunek z przedszkola.

Następnie starsza grupa udała się na lekcję do klasy 2 c (wych. p. Agata Kin). Młodsza grupa chętnie uczestniczyła w zajęciach plastycznych przygotowanych przez p. Monikę Woźniacką tworząc "Wesołe buźki". Przedszkolaki zobaczyły również naszą bibliotekę i czytelnię dziwiąc się ile mamy książek :)

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali kolorowe naklejki i zadowoleni (oraz zmęczeni :) ) wrócili do przedszkola.

obejrzyj galerię - kliknij fotkę w artykule

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.05.29 - Wizyta przedszkolaków z 12-tki w klasie 1b
Dodano: piątek, 06 czerwca 2014 - 23:20 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 29 maja klasę 1b odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 12 w Pile. Zajęcia dla nich przygotowali uczniowie klasy 1b z wychowawczynią Małgorzatą Kurowską.

Wizyta obejmowała  wspólną naukę czytania, oglądanie prezentacji multimedialnej o figurach geometrycznych, rozwiązywanie zagadek o przyborach szkolnych, wspólne słuchanie i śpiewanie piosenek.

Dzieci oglądały również klasę  oraz poznawały tajniki nauki pisania. Mamy nadzieję, że w przyszłości zechcą wrócić do naszej szkoły.

galeria foto z lekcji - kliknij kolaż
Małgorzata Kurowska

Strona gotowa do druku

wydarzenia: IV Miejski Konkurs Informatyczny
Dodano: piątek, 06 czerwca 2014 - 23:01 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 15 maja 2014r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się IV Miejski Konkurs Informatyczny. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Lach z klasy VIa i Karol Wiśniowiecki z klasy Va.


Najlepsi młodzi pilscy informatycy wykonywali zadania praktyczne i test sprawdzający wiedzę teoretyczną.


Julia Lach zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt, a młodszy kolega VI miejsce w kategorii chłopców.


Gratulujemy
p.I.Karczewska

Strona gotowa do druku

wydarzenia: Konkurs „Piła, jakiej nie znamy”
Dodano: piątek, 06 czerwca 2014 - 22:53 Autor: Admin
wydarzenia
Z wielką przyjemnością informuję, iż Marcin Sawczyc uczeń klasy IA zajął I miejsce w konkursie fotograficznym „Piła, jakiej nie znamy”.

Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 14 uczniów. Uczniowie wykonali 34 zdjęcia mało znanych miejsc Piły. Na konkurs łącznie wpłynęło około 300 zdjęć. Jury konkursu doceniło zdjęcie naszego ucznia – Marcina Sawczyca, który otrzymał nagrodę główną – 1000zł.

Gratulacje!!!
Marlena Wesołowska

Strona gotowa do druku

biologia: VII Miejski Konkurs Przyrodniczy pod patronatem Prezydenta Miasta Piły
Dodano: piątek, 06 czerwca 2014 - 22:46 Autor: Admin
biologia
12 maja 2014 w Zespole Szkół nr 2 w Pile odbył się VII Miejski Konkurs Przyrodniczy pod patronatem Prezydenta Miasta Piły dla uczniów klas szóstych.
Każdą szkołę podstawową w Pile reprezentowała 3-osobowa drużyna.

Z przyjemnością informuję, iż uczennica naszej szkoły - Anna Gamrot z klasy VIa - zajęła I miejsce i uzyskała maksymalną ilość punktów. Wysoką pozycję zajął również Michał Gładysz i Wiktoria Kucharska z klasy VIa.

Gratulacje!!!
Marlena Wesołowska

Strona gotowa do druku

ekologia: Ogólnopolski konkurs ekologiczny „Ekotest”
Dodano: piątek, 06 czerwca 2014 - 22:18 Autor: Admin
ekologia
W kwietniu 2014 roku uczniowie klas IV, V i VI wzięli udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska – EKOTEST  zorganizowanym przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji.

Z przyjemnością informuję, iż w kategorii klas 3-4 szkoły podstawowej V miejsce zajęła Alicja Tyrańska z klasy IV c, zaś w kategorii klas 5-6 szkoły podstawowej również V miejsce zajęła Wiktoria Kucharska z klasy VI a, a VII miejsce – Anna Gamrot z klasy VI a.

Gratulacje!!!
Marlena Wesołowska

Strona gotowa do druku

siatkówka plażowa: 2014.06.03 - Mistrzostwa Rejonu Pilskiegp Gimnazjów w Plażowej Piłce Siatkowej
Dodano: środa, 04 czerwca 2014 - 00:07 Autor: Admin
siatkówka plażowa
3 czerwca (wtorek) na boiskach OTW Płotki w Pile odbyły się Mistrzostwa Rejonu Pilskiego Gimnazjów Dziewcząt i Chłopców w Plażowej Piłce Siatkowej. Nasze wicemistrzynie powiatu – Agata Zimoch i Sandra Olszanowska oraz mistrzowie powiatu – para Krzysztof Łykus – Jakub Czech walczyli o awans do najlepszej 16-tki w wielkopolsce….i udało się!!!!! ale po kolei….

Dziewczęta i chłopcy grali systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań, sety do 15 pkt, tie-break – do 11. Wśród dziewcząt wystąpiły pary z G5, ZS3, Lubasza, Złotowa, Trzcianki, Chodzieży, Szamocina, Rąbczyna i Skoków. Opiekunką dziewcząt pod nieobecność p.Zaleskiej była p.Fiedorowicz. Nasze dziewczyny uległy tylko koleżankom z Gimnazjum nr 5 (analogicznie do finału powiatowego) i zajmując drugie miejsce w turnieju awansowały do mistrzostw województwa.

Podopieczni p.GondkaKrzysztof Łykus i Jakub Czech (ZS3) startowali obok gimnazjalistów z Czarnkowa, Osieka, Krzyża, Chodzieży, Skoków, Jastrowia, Szamocina, Żelic i Złotowa. Chłopcy wygrali wszystkie swoje spotkania tracąc w turnieju 1 seta w meczu z Szmocinem. W półfinale znokautowali parę z Chodzieży natomiast w finale grali z duetem z Czarnkowa (część drużyny, z którą reprezentacja ZS3 na parkiecie wywalczyła Mistrza Rejonu w Trzciance). Mecz finałowy zakończył się rezultatem 2:0 dla ZS3 i pokazał, że żadnego przeciwnika nie można lekceważyć, a do meczu trzeba przystąpić w pełni skoncentrowanym….. sprawdza się maksyma, że trudno gra się w roli faworyta… chłopcy jednak udźwignęli ten ciężar… BRAWO!!!!!Trzecie miejsce zajęła para z Osieka.

Finał Mistrzostw Województwa Wlkp. Gimnazjów w Plażowej Piłce Siatkowej odbędzie się 9 czerwca 2014 (poniedziałek) we Wrześni. Relacja tuż po imprezie…

GRATULUJEMY!!!galeria - - - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

duathlon: 2014.05.31 - Duathlon sportowy
Dodano: poniedziałek, 02 czerwca 2014 - 22:23 Autor: Admin
duathlon
31 maja 2014 r (sobota) na stadionie żużlowym przy ul. Bydgoskiej w Pile odbyły się zawody sportowe w duathlonie gimnazjalnym w ramach Jadwiżyńskich Biegów Niepodległościowych. Organizatorem imprezy jest rok rocznie Zespół Szkół nr 2. W tym roku impreza została przeniesiona z listopada na czerwiec i zdaniem opiekunów był to strzał w dziesiątkę. ZS2 w Pile obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia stąd stadion przy Bydgoskiej zapełnił się kolorowym korowodem.

Punktem kulminacyjnym imprezy był duathlon sportowy, w którym udział wzięły drużyny dziewcząt i chłopców pilskich gimnazjów. Do pokonania organizatorzy przygotowali tor crossowy, który trzeba było pokonać rowerem. Po wyczerpującej trasie rowerowej, gimnazjaliści pokonywali – nierzadko mocno wyczerpani – dystans 550 metrów biegiem.  

Płeć piękna naszej szkoły, pod opieką  p.Justyny Waszak zajęła 3 miejsce. Wśród chłopców z trasą zmagali się Mateusz Misiórny, Paweł Martenka, Jakub Czech i Dawid Dymkowski i Grzegorz Zieliński. Opiekunem był p.Ireneusz Gondek, a jego podopieczni uplasowali się również na 3 miejscu. Prócz klasyfikacji chłopców i dziewcząt prowadzona jest również punktacja drużynowa. W tej zajęliśmy IV miejsce (w zeszłym roku IIIm).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do obejrzenia galerii z duathlonu – (fotki „strzelał” Dawid Parecki) – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.05.23 - VII Międzygimnazjalny Turniej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej
Dodano: poniedziałek, 02 czerwca 2014 - 20:46 Autor: Admin
wydarzenia
23 maja 2014 r. w Zespole Szkół nr.1 w Pile odbył się VII Międzygimnazjalny Turniej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. W turnieju wzięło udział 5 drużyn reprezentujących pilskie gimnazja.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z uczniów z klasy 3a: Wiktorii Kałki, Cezarego Kątka, Jakuba Szumańskiego, Norberta Modrowa i Remigiusza Nowaka. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu teoretycznego i wykazanie się wiedzą praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zadanie praktyczne polegało na udzieleniu pomocy poszkodowanym w czasie wypadku drogowego busa z dużą ilością osób rannych.

Nasza drużyna zajęła III miejsce – Gratulujemy!

Strona gotowa do druku

geografia: 2014.05.21 - Mistrz Mapy 2014
Dodano: poniedziałek, 02 czerwca 2014 - 20:33 Autor: Admin
geografia
Uczniowie naszej szkoły Jakub Pacocha z klasy IId oraz Mateusz Strzelecki z kl.Ia w dniu 21 maja 2014 wzięli udział w Międzygimnazjalnym Konkursie Geograficznym "Mistrz Mapy 2014". Organizatorem konkursu było Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile.

Uczniowie zmagali się ze znajomością mapy fizycznej i politycznej Europy. Największą ilość punktów zdobył JAKUB PACOCHA zostając Mistrzem Mapy 2014. Wysoką pozycję zajął również Mateusz Strzelecki.

GRATULACJE!!!

Mariola Nowek (nauczyciel geografii)

Strona gotowa do druku

6-latki: 2014.05.31 - Konkurs Międzyszkolny - Sześciolatki malują wiosnę
Dodano: poniedziałek, 02 czerwca 2014 - 00:44 Autor: Admin
6-latki
Uczennice klasy Ic SP: Kinga Januchowska i Agata Jasiukiewicz, reprezentowały szkołę w konkursie międzyszkolnym, organizowanym przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile pt. „Sześciolatki malują wiosnę”. Dziewczynki bawiły się świetnie tworząc wspólną pracę, zajęły 2 miejsce i otrzymały dyplomy oraz upominki. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

Dodatkową atrakcją był konkurs przeznaczony dla Pań, których zadaniem również było przedstawienie wiosny. W tym konkursie to dzieci wybierały zwycięzcę. Wychowawczyni klasy p.J.Siekiera wraz z mamą Agatki p.I.Jasiukieiwcz zajęły I miejsce.

Strona gotowa do druku

matematyka: 2014.05.30 - Sukcesy drugoklasistów
Dodano: poniedziałek, 02 czerwca 2014 - 00:34 Autor: Admin
matematyka
W Zespole Szkół nr 2 odbył się miejski konkurs "MAŁY MATEMATYK". Wzięło w nim udział 92 najlepszych matematyków klas II z pilskich szkół.

Naszą szkołę reprezentowali:
kl.IIa - Dominika Adamska, Amelka Biecka, Nikola Jakobsche, Angelina Litwinienko

Kl.IIb - Julia Grzymajło, Malwina Pienierska, Martyna Bąk

Kl.IIc - Roksana Sokołowska, Marika Wójcik, Mikołaj Witulski


Wyniki konkursu:
III miejsce zajęła Dominika Adamska z kl.IIa

Wyróżnienie otrzymała Marika Wójcik z kl.IIc


To kolejny sukces Dominiki Adamskiej, ponieważ w OGÓLNOPOSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM "KANGUR" uzyskała wynik BARDZO DOBRY, a Amelka Biecka z kl.IIa zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy!

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.05.30 - Eliminacja III Regionu w Judo do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Poznań
Dodano: poniedziałek, 02 czerwca 2014 - 00:18 Autor: Admin
sztuki walki
W dniu 30 maja 2014 r. w Poznaniu odbyła się Eliminacja III Regionu w Judo do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
W zawodach wystartowały następujące województwa: dolnośląskie, opolskie, lubuskie i wielkopolskie. W tych eliminacjach wystartowali podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki i do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zakwalifikowali się następujący zawodnicy:
- waga 46 kg – Beniamin Podemski
- waga 66 kg – Gracjan Wyroślak
- waga 73 kg – Alan Małowicki, Jakub Fafiński
- waga 81 kg – Tomasz Drzewiecki
- waga 57 kg – Roksana Łosoś
- rezerwowy w wadze 55 kg – Oskar Pazdaj (wszyscy UKS “3“ Piła)
- waga 81 kg – Jakub Damięcki (UKS Leśnik Kaczory).


Finały odbędą się w dniach 12–15 czerwca 2014 r w Oleśnicy k/Wrocławia. Zawodnicy pozostali przegrali w walkach repasażowych – Magdalena Piotrowska, Jakub Szymanowski, Maciej Piszczek. Klub UKS “3“ Piła w woj. Wlkp. został najlepszym klubem w Judo.

Strona gotowa do druku

6-latki: 2014.05.29 - Sześciolatki na zajęciach
Dodano: niedziela, 01 czerwca 2014 - 23:50 Autor: Admin
6-latki
Sześciolatki z przedszkola Nr 12 w Pile gościły na zajęciach w klasie Ia. Nauczycielka Aleksandra Schoen-Kamińska przygotowała dla gości gry, które wykorzystali na tablicy interaktywnej. Dzieci po raz pierwszy miały możliwość ich rozwiązywania na takim sprzęcie. Potem uczniowie wytłumaczyli zadania matematyczne w tabletowej aplikacji Kindergarten Math Lite.

Przedszkolaki doskonale sobie poradziły i z obsługą tabletów i z zadaniami. Nawet panie nauczycielki z przedszkola układały ortograficzne puzzle na tablicy.

Wszyscy wyszli pod wielkim wrażeniem tabletowej lekcji.

foto - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

filmy: 2014.05.27 - KAMERA KULTURA – KRĘCIMY FILM
Dodano: niedziela, 01 czerwca 2014 - 23:01 Autor: Admin
filmy
Nasza szkolna „reprezentacja filmowa” złożona z uczniów klasy 2c, 2b i 3c pod opieką pani Beaty Lipowicz rozpoczęła prace nad filmem „Przedmoście pilskie 1945”, który miał zostać wysłany na konkurs „(Ro)Zoom na Kulturę”. Był to projekt realizowany w ramach programu Fundacji Orange przez Fundację Think! Film ma charakter historyczny. Przedstawiliśmy w nim krótką historię Przedmościa pilskiego – systemu niemieckich umocnień zbudowanych na wschodnich przedmieściach Piły.

Realizacja filmu była dla każdego bardzo dużym wyzwaniem - począwszy od napisania scenariusza, skończywszy na montażu. Pani Lipowicz „przekopywała” stare archiwa, aby odnaleźć jak najwięcej rzetelnych informacji. Ja z Elizą czytałyśmy nasze role w każdej wolnej chwili, aby przyswoić sobie wypowiadane kwestie. Podczas kręcenia scen, Kuba i Paweł obsługiwali mikrofon i zgrywali dźwięk. Dawid i Miłosz zaangażowali się do rekonstrukcji.
Praca wcale nie była prosta. Nasz film również nie jest idealny z uwagi na mało nowoczesny sprzęt. Jednak mimo presji czasu i ograniczeń technologicznych zdobyliśmy w tym ogólnopolskim konkursie wyróżnienie i okazałą nagrodę pieniężną. Nasz film znalazł się w gronie czterech zwycięskich, spośród  czterdziestu nadesłanych! Warto było poświęci czas. Poza tym zdobyliśmy duże doświadczenie, wiedzę i mieliśmy okazje się dobrze bawić.
Film można obejrzeć na specjalnie utworzonym kanale edukacyjnym pod adresem :

https://www.youtube.com/user/kameraedukacja/feed?view_as=public

kilka fotek - kliknij kolaż
Autor: Jagoda Kurnikowska

Strona gotowa do druku

lekka atletyka: 2014.05.27 - Indywidualne Mistrzostwa Województwa WLKP Gimnazjów w LA
Dodano: niedziela, 01 czerwca 2014 - 22:46 Autor: Admin
lekka atletyka
27 maja (wtorek) w Lesznie na Stadionie Lekkoatletycznym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Finał Indywidualnych Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Lekkiej Atletyce w ramach XV WIELKOPOLSKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W ROKU SZKOLNYM 2013/2014. Patronat nad imprezą objęli MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO - Pan Marek Woźniak i WIELKOPOLSKI KURATOR OŚWIATY - Pani Elżbieta Walkowiak.

W FINALE XV GIMNAZJADY WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE wystartował m.in. bogato obsadzony powiat pilski, a naszą placówkę dwóch gimnazjalistów - MIŁOSZ GAST i KRZYSZTOF JANUZIK. Opiekunem chłopców był p.Ireneusz Gondek.
Chłopcy dzielnie walczyli z czołówką lekkoatletów naszego województwa i w finałach swoich konkurencji osiągnęli - Miłosz 155 cm w konkurencji skoku wzwyż i Krzysiek - 2,54:21 w biegu na 1000m (drugi wynik serii). GRATULUJĘ i ZAPRASZAM do obejrzenia galerii z imprezy (fotka w artykule).

Strona gotowa do druku

komunikaty admina: 2014.05.24-25 - REKORDOWA LICZBA ODSŁON
Dodano: niedziela, 01 czerwca 2014 - 14:48 Autor: Admin
komunikaty admina

W nocy z 24 na 25 maja 2014 moduł statystyk naszej witryny zanotował REKORDOWĄ LICZBĘ ODSŁON - 10.000.000!!! Strona www.zs3.pila.pl istnieje w tej postaci od listopada 2008 roku. Jej charakter tworzą nauczyciele naszej szkoły, którzy na jej łamach chwalą się sukcesami podopiecznych. Nad całością czuwa administrator - p.Ireneusz Gondek oraz p.Małgorzata Kossak, która wspiera szkolną stronę www "szlifem polonistycznym".


Dziękuję wszystkim odwiedzającym zs3.pila.pl za tak wysoką "statystykę ruchu".
ZACHĘCAMY DO ODWIEDZIN!!!


Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.05.24-25 - Międzynarodowy Puchar Polski w Judo Juniorów i Juniorek oraz Młodzików
Dodano: niedziela, 01 czerwca 2014 - 14:21 Autor: Admin
sztuki walki
W dniu 24-25 maja 2014 r. w Łodzi odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w Judo Juniorów i Juniorek oraz Młodzików. W tym turnieju nie zabrakło podopiecznych trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki:

Katarzyna Wiszniewska – waga 48 kg - złoty medal,
Marek Wawrzkiewicz - waga 60 kg – srebrny medal,
V miejsce w tej wadze zdobył Igor Jasłowski,
IX miejsce w wadze 66 kg – Gracjan Wyroślak,
w eliminacjach odpadli Tomasz Stodolski - waga 73 kg i Szymon Jęśko-Białek - waga 38 kg.


Zawody należy ocenić dobrze. W turnieju pucharowym startowało 180 zawodników z kraju i Białorusi, Ukrainy, Czech, Litwy i Łotwy.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

piłka nożna: 2014.05.23 - Losowanie do turnieju - Piłkarski Mundial chłopców klas IV-VI SP
Dodano: sobota, 31 maja 2014 - 23:41 Autor: Admin
piłka nożna
Losowanie Piłkarskiego Mundialu chłopców klas IV-VI SP

23 maja br. (piątek)
dokonano losowania do turnieju „Piłkarski Mundial chłopców klas IV-VI SP”, który odbędzie się 23 czerwca (poniedziałek od godziny 10.00) na boisku szkolnym w Zespole Szkół nr 3. Przedstawiciele niemal wszystkich klas 4-6 SP dokonali losowania narodowych reprezentacji piłkarskich, którymi będą podczas turnieju piłkarskiego. Wynik losowania prezentują się następująco:
4A – Portugalia, 4B – Włochy, 4C – Niemcy, 5A – Argentyna, 5B – Holandia, 5C – Brazylia, 6A – Anglia, 6B - Hiszpania.

Przypomnieć należy, że przedstawiciele klas mają za zadanie dostarczyć organizatorom turnieju – panu Sławomirowi Grzegorczykowi lub panu Piotrowi Gorzelakowi listę uczniów, którzy wystąpią podczas turnieju. Lista może liczyć maksymalnie 7 osób. Ponadto, uczniowie we własnym zakresie mają zadbać o przygotowanie strojów piłkarskich (koszulki, spodenki) zbliżonych kolorystycznie do strojów reprezentacji piłkarskich, którymi będą podczas imprezy.

Po wylosowaniu reprezentacji narodowych, nastąpiło losowanie par ćwierćfinałowych turnieju. W wyniku losowania powstały następujące pary:


PIŁKARSKI MUNDIAL 2014 CHŁOPCÓW KLAS IV-VI SP (23.06)
PARY ĆWIERĆFINAŁOWE:

PARA NR 1:

PARA NR :

PARA NR 3:

PARA NR 4:

Zwycięzcy par 1 i 2 zmierzą się ze sobą w pierwszym półfinale a zwycięzcy par 3 i 4 w drugim półfinale. Przegrani z ćwierćfinałów zagrają o miejsca 5-8.

Wszystkim reprezentacjom życzymy powodzenia i do zobaczenia 23 czerwca - o godzinie 10.00!

Strona gotowa do druku

promocja zdrowia: 2014.05.21 - Jesteśmy zdrowi - wiemy, więc działamy
Dodano: sobota, 31 maja 2014 - 23:22 Autor: Admin
promocja zdrowia
Dnia 21 maja br. w  Zespole Szkół nr 3 odbył się turniej dla uczniów klas IV-VI SP pod nazwą  „Jesteśmy zdrowi – wiemy, więc działamy”. Celem turnieju było uświadomienie uczniom, że bycie zdrowym i aktywnym człowiekiem przynosi same korzyści zarówno w szkole jak i poza nią. Organizatorami turnieju byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego – pani Katarzyna Franc i pan Piotr Gorzelak przy aktywnym wsparciu nauczycieli wychowania fizycznego, a w szczególności pana Sławomira Grzegorczyka.

W ramach promocji zdrowego trybu życia, uczniowie wszystkich klasy IV-VI SP uczestniczyli w trzech konkurencjach: sportowej, kulinarnej i tzw. „wiedzowej”. Konkurencje sportowe, odbywające się na dużej sali gimnastycznej, miały sprawdzić kondycję i sprawność fizyczną naszych uczniów. Podczas blisko godzinnej rywalizacji między trzema losowo wybranymi drużynami, uczniowie wykazali się wielkim poświęceniem, zaangażowaniem i zaciętą rywalizacją.

Równolegle do części sportowej, na średniej sali gimnastycznej  wybrani przedstawiciele klas rywalizowali w dwóch „zdrowotnych” konkurencjach. W części kulinarnej, trójka przedstawicieli każdej klasy przygotowywała „zdrowe” szaszłyki, które zawierały pełne witamin składniki odżywcze. Dominowały, rzecz jasna, przeróżne kolorowe szaszłyki owocowe oraz warzywne, które nie dość że prezentowały się w sposób atrakcyjny to przyciągały uwagę starannością, estetyką przygotowania i znakomitym smakiem. Niektóre klasy dodatkowo wzbogaciły swoje szaszłyki przygotowując zdrowe koktajle owocowe, pieczywo z twarożkiem lub też przyozdabiając stoły efektownymi obrusami. Po przyrządzeniu zdrowych szaszłyków , przyszedł czas na degustację – szaszłyki były oceniane przez jury konkursu, w składzie – wicedyrektorzy ZS nr 3 pani Małgorzata Strzelecka i pan Grzegorz Mąka, opiekun SU pani Katarzyna Franc oraz szkolna pielęgniarka pani Dorota Kornatka. Przyrządzone dania były oceniane pod kątem estetyki przygotowania, atrakcyjności wizualnej oraz doboru składników odżywczych. Po zakończonym turnieju, wszyscy uczniowie, zarówno startujący w konkurencjach sportowych jak i dopingujący kibice mieli możliwość spróbowania przyrządzonych szaszłyków. W trakcie rywalizacji kulinarnej, kolejne „trójki” klasowe rozwiązywały quiz dotyczący zdrowego odżywiania przygotowany przez panią Katarzynę Franc.
Ostatnią ocenianą przez jury konkurencją podczas turnieju była prezentacja plakatów przygotowanych przez każdą klasę. Plakaty zawierały rymowanki lub hasła dotyczące zdrowego trybu życia oraz szereg ilustracji przedstawiających aktywność fizyczną, oraz wartościowe składniki odżywcze. Trzeba nadmienić, że staranność, pomysłowość i inwencja twórcza uczniów była w pełni zauważalna podczas prezentacji klasowych plakatów.

Po zsumowaniu punktów za quiz, plakaty i część kulinarną, okazało się , że I miejsce uzyskała klasa VI B – Gratulacje! Na drugim stopniu podium uplasowała się klasa IV C, a trzecią lokatę uzyskały ex aequo klasy V A i  IV A. Podsumowując, uczniowie szkoły podstawowej pokazali, że bycie zdrowym w każdym aspekcie jest wartością niezwykle cenną. Ponadto, przygotowanie uczniów do turnieju oraz ich pasja i zaangażowanie budziła podziw i zrobiła wielkie wrażenie. W tym miejscu  należą się wielkie podziękowania wychowawcom klas oraz rodzicom uczniów za pomoc w przygotowaniach do turnieju oraz wspieranie ich w trakcie rywalizacji.

Strona gotowa do druku

siatkówka plażowa: 2014.05.20 - Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Plażowej Piłce Siatkowej Chłopców
Dodano: sobota, 31 maja 2014 - 22:47 Autor: Admin
siatkówka plażowa
20 maja na obiektach ZOS Piła MOSiR przy Żeromskiego gościliśmy siatkarki i siatkarzy plażowych powiatu pilskiego, którzy walczyli o awans do zawodów rejonowych. Organizatorem turnieju jest SZS Wielkopolska, a w zastępstwie niezastąpionej p.Renaty Wolskiej zawody przeprowadził p.Ireneusz Gondek. Z Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Plażowej Piłce Siatkowej tylko dwie pierwsze pary zagrają w „rejonie” i o te dwa miejsca premiowane awansem walczyło 9 par dziewcząt i 8 par chłopców.

Zawody przeprowadzono na dwóch boiskach pięknie przygotowanych przez obsługę hali. Dziewczęta grały w trzech grupach „każdy z każdym” – zeszłoroczne podium ze szczebla powiatowego to zespoły rozstawione – G5 Piła, ZS2 Piła i ZS3 Piła. Prócz w/w par oglądaliśmy duety z G4 z Piły, Białośliwia, Łobżenicy, Osieka, Wysokiej i Wyrzyska. Po bardzo zaciętych spotkaniach zwycięzcami grup zostały dziewczęta z G5 z Piły, G4 z Piły i Łobżenicy. Czwartym zespołem, który dołączył do zwycięzców była para z miejsca drugiego (zdobywca największej ilości małych punktów). Tutaj szczęście uśmiechnęło się do pary z naszej szkoły (opiekunka dziewcząt - p.Dorota Zaleska). Po losowaniu par półfinałowych okazało się, że ZS3 po raz drugi spotka się z dziewczętami z G4. Po porażce grupowej w tie-breaku nasze dziewczyny nie dały szans koleżankom z „SOS-u” i awansowały do finału gdzie zmierzyły się z duetem z G5, które to w półfinale pokonały Łobżenicę. Finał to mecz do jednej bramki ale z jakże cennym awansem. G5 pokonało ZS3 2:0 i obie ekipy zagrają w finałach szczebla rejonowego – GRATULUJEMY!!!

Drugie boisko to zmagania chłopców poprzedzone losowaniem. 8 par grało systemem brazylijskim, do dwóch wygranych setów (15 pkt). Do wyłonienia zwycięzcy potrzebowaliśmy 14 spotkań. Zwycięzca może być tylko jeden…. Klasę pokazała para Krzysztof Łykus – Jakub Czech pokonując…..demolując parę z Osieka w setach do 3 i 10. Trzecie miejsce dla G5 z Piły, które pokonało G4 2:0. Trenerem i opiekunem naszej eksportowej pary jest p.Ireneusz Gondek. Dziękujemy sędziom i p. Markowi Ruckiemu, który dekorował zwycięzców.

Finał Mistrzostw Rejonu odbędzie się 3 czerwca 2014 na Płotkach w Pile. Życzymy powodzenia i zapraszamy. Start o godzinie 9.00

obszerna galeria z finału powiatowego – kliknij wybrany kolaż zdjęć.
Ireneusz Gondek

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.05.17 - FINAŁ MIEJSKIEGO KONKURSU DLA UCZNIÓW KLAS III - INTEGRANCIK 2014
Dodano: środa, 28 maja 2014 - 14:51 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 17.05.2014 r. w Zespole Szkół Nr 3 odbył się kolejny finał Miejskiego Konkursu Wiedzy Zintegrowanej INTEGRANCIK 2014. Wzięło w nim udział 71 uczniów klas III SP z dziesięciu pilskich szkół. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów z klas: IIIa – wych. p.K.Łosoś, IIIb – wych. p.T.Zapolska i IIIc - wych. p.A.Grzeszczak.

Uczniowie reprezentujący ZS3:
1.  Fritza Wiktoria  
2.  Zadrożna Weronika
3.  Pązik Aleksandra
4.  Fonrath Kamil
5.  Kubera Gabriela
6.  Badera Wiktor
7.  Sielecki Paweł
8.  Krawczuk Weronika
9.  Brzeziński Dawid
10. Żubryj Julia
11. Kostka Julia
12. Karniszewska Dominika
13. Gamrot Julia

Wyróżnienia otrzymali: Dawid Brzeziński - IIIc, Dominika Karniszewska – IIIc, Wiktor Badera - IIIb, Weronika Krawczuk - IIIb

Wszystkim uczniom reprezentującym szkołę, wyróżnionym oraz wychowawcom gratulujemy sukcesów!

Imprezę przygotował zespół nauczania zintegrowanego - panie: M.Sobczyńska, A.Grzeszczak, T.Zapolska, A.Schoen-Kamińska, K.Łosoś, B.Sielecka, J.Siekiera, A.Kin pod kierunkiem p.M.Kurowskiej i nauczycielki nauczania zintegrowanego z ZS nr2 - p.B.Kotwińskiej. Dziękujemy również za pomoc: Dyrekcji - pani dyrektor D.Wojtkiewicz-Krasce i pani wicedyrektor M.Strzeleckiej oraz p. K.Kujawie i panom konserwatorom.


Jeszcze raz serdecznie gratulujemy trzecioklasistom, a młodszym kolegom z klas II życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

galeria - kliknij kolaż w artykule....
Małgorzata Kurowska

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.05.14 - Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce - Skoki
Dodano: środa, 28 maja 2014 - 14:17 Autor: Admin
wydarzenia
Uczeń klasy Ie Tomasz Zieliński wziął udział w wojewódzkim etapie Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Finał odbył się 14 maja w Skokach. Tomasz zmagał się z testem dotyczącym historii, architektury, kultury oraz przyrody Wielkopolski.

Wyniki konkursu ukazały się 19 maja. Tomek uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

Wielkie gratulacje Tomasz, cieszymy się z Twojego sukcesu.

Dorota Żołędziewska

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.05.19 - SUKCESY PIERWSZOKLASISTEK
Dodano: poniedziałek, 26 maja 2014 - 20:49 Autor: Admin
wydarzenia

Agata Łańska oraz Nadia Gawłowska z klasy Ia otrzymały nagrody w miejskim konkursie plastycznym pt. „Moja ilustracja do wiersza Jana Brzechwy”. Obie dziewczynki wybrały utwór „Kaczka dziwaczka”.


Zofia Pielacha z klasy Ia otrzymała wyróżnienie w powiatowym konkursie recytatorskim „Cztery pory roku w wierszu”. Uczennica zaprezentowała wiersz Andrzeja Waligórskiego „Idzie jesień”. To już drugi sukces recytatorski Zosi. W powiatowym konkursie „Mój ulubiony wiersz” uczennica zajęła III miejsce. Była jedyną nagrodzoną pierwszoklasistką.Julia Wesołowska z klasy Ia zaprezentowała piosenkę „Idzie kot” w miejskim konkursie wokalnym „Zaśpiewaj przebój”. Jury wyróżniło Julię.GRATULUJEMY!!!

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2014.05.17 - Turniej Piłki Siatkowej klas 6 SP o Puchar Dyrektora ZS3 w Pile
Dodano: poniedziałek, 26 maja 2014 - 20:27 Autor: Admin
siatkówka
W dniu 17 maja 2014 r. odbył się Turniej Piłki Siatkowej Klas 6 Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZS Nr 3 w Pile. Wzięło w nim udział 10 zespołów pilskich podstawówek.

Rozegranych zostało 20 spotkań w systemie każdy z każdym. Po bardzo zaciętych meczach zwycięskim zespołem okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2, drugie miejsce zajęła drużyna z SP 12, natomiast 3 miejsce wywalczyła drużyna naszej szkoły.

Organizatorkami i prowadzącymi turniej były: p.Anna Fiedorowicz i p.Dorota Zaleska.

Strona gotowa do druku

piłka ręczna: 2014.05.16 - II Wiosenny Turniej Piłki Ręcznej pod patronatem Prezydenta miasta Piły - MOSiR Piła
Dodano: sobota, 24 maja 2014 - 23:47 Autor: Admin
piłka ręczna
W dniu 16.05.2014 w hali MOSiR  Piła odbył się II Wiosenny Turniej Piłki Ręcznej pod patronatem Prezydenta miasta Piły.
W turnieju udział wzięły 4 drużyny dziewczyn: Gimnazjum im Marii Skłodowskie-Curie z Wyrzyska, Zespół Szkół z Miasteczka Krajeńskiego, Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego z Piły oraz gospodarz - Zespół Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich oraz cztery drużyny chłopców: Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie z Wyrzyska, Zespół Szkół z Miasteczka Krajeńskiego, gospodarze Zespół Szkół Nr 3 oraz drugi zespół ZS3 składający się z uczniów klas pierwszych gimnazjum. W obu grupach mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”.
Gospodarze turnieju nie zawiedli,  drużyny dziewczyn  i chłopców wygrały wszystkie mecze  i zajęły pierwsze miejsca w grupach.

Nasze zawodniczki i nasi zawodnicy zostali wyróżnieni za indywidualne popisy:

Najlepszą strzelczynią turnieju została "Królowa Piłki Ręcznej naszego Powiatu" MARTYNA BĘBNOWSKA z dorobkiem 23 bramek. Najlepszą bramkarką turnieju została WERONIKA LIPOWICZ, najlepszym strzelcem turnieju został JAKUB CZECH z dorobkiem 14 bramek, a najlepszym bramkarzem turnieju został MŚCISZEWSKI KRZYSZTOF.

Gratulujemy wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom.
Pomysłodawcą turnieju jest nauczyciel wf naszej szkoły – p.Mariusz Kwiatkowski (przyp. admin.)

galeria z zawodów – kliknij kolaż zdjęć – ZAPRASZAMY!!!

Strona gotowa do druku

muzyka: 2014.05.13 - ZAŚPIEWAJ PRZEBÓJ 2014
Dodano: sobota, 24 maja 2014 - 08:45 Autor: Admin
muzyka
13 maja 2014 r. hol Zespołu Szkół Nr 3 w Pile ponownie zamienił się w scenę, na której pojawili się młodzi, zdolni, rozśpiewani uczniowie. Z inicjatywy p. Błażeja Draba odbył się tu bowiem Konkurs Wokalny „Zaśpiewaj Przebój”. W trzeciej edycji „festiwalu” w jury zasiedli: p. Mariola Radke – długoletnia nauczycielka muzyki w naszej szkole, twórczyni zespołu wokalno-tanecznego „Roztańczone Nutki” oraz Gabriel Fleszar – muzyk, wokalista, poeta, aktor, najbardziej znany z przeboju „Kroplą deszczu”. Przypomnijmy, że w poprzednich edycjach konkursu, organizowanych w szkolnych murach przy ul. Żeromskiego w latach 2011 i 2009, również gościliśmy znane postacie ze świata muzyki: Andrzeja Rybińskiego i Szymona Wydrę.

Konkurs tym razem został podzielony na trzy kategorie – dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, uczniowie z klas IV-VI szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalna. Piosenki – zarówno znane przeboje polskiej muzyki rozrywkowej, jak i współczesne hity w języku polskim i angielskim – wykonywano przy podkładzie muzycznym lub akompaniamencie. Zabrzmiały m.in. przeboje Maryli Rodowicz, Beaty Kozidrak, Urszuli, ale także Moniki Brodki, Honey czy zespołu Jamal.
 
Nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali:
Szkoła podstawowa (klasy I-III):
I miejsce – Zuzanna Kordek z SP nr 12, opiekun p. Ewa Gmitrowcz; piosenka „Mam tę moc” z filmu „Kraina lodu”
II miejsce – Amelia Biecka z ZS Nr 3, opiekun p. Beata Sielecka; piosenka „Laleczka z saskiej porcelany”
III miejsce – Martyna Parecka z ZS Nr 3, opiekun p. Beata Sielecka; piosenka „Puszek Okruszek”


Szkoła podstawowa (klasy IV-VI):
I miejsce – Zuzanna Tymper z SP nr 4, opiekun p. Katarzyna Kozak; piosenka „Konik na biegunach”
II miejsce – Eliza Nadulska z SP nr 1, opiekun p. Jolanta Nuszczyńska; piosenka „Ta sama chwila”
III miejsce – Daria Badzińska z ZS Nr 3, opiekun p. Błażej Drab; piosenka „Znak”


Gimnazjum:
I miejsce – Roksana Rudczak z Gimnazjum nr 4, opiekun p. Magdalena Głowska; piosenka „Małgośka”
II miejsce – Weronika Lipowicz z ZS Nr 3, opiekun p. Błażej Drab; piosenka „Sabotaż”
III miejsce – Patryk Jurek z ZS Nr 3, opiekun p. Błażej Drab; piosenka „Peron”


Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i odważyli się wystąpić przed publicznością zgromadzoną w holu ZS Nr 3. Wśród fundatorów nagród dla rozśpiewanej młodzieży należy wymienić: Pana Jacka Bogusławskiego, Radnego Rady Miejskiej w Pile, właściciela firmy SPH CREDO (I nagroda w kategorii klas IV-VI: czytnik e-booków), Państwa Barbarę i Romualda Wycisło (I nagroda w kategorii gimnazjum: tablet), Panią Beatę Mejer (nagrody za II miejsca: piękne i pyszne torty).
W trakcie konkursu, między prezentacjami młodzieży z poszczególnych grup wiekowych, nasz gość – Gabriel Fleszar – zaprezentował swój największy przebój „Kroplą deszczu”, którym „rozruszał” całą widownię.

Pomysłodawcą i głównym „dyrygentem” Konkursu Wokalnego „Zaśpiewaj Przebój” jest p. Błażej Drab, nauczyciel muzyki w ZS Nr 3 w Pile, którego dzielnie wspierały polonistki: p. Małgorzata Kossak i p. Wioletta Piotrowska.

fotogaleria - kliknij wybrany kolaż zdjęć

Strona gotowa do druku

<   123456789101112131415161718192021   >

wydarzenia: 2014.05.18 - Bitwa o Monte Cassino
Dodano: poniedziałek, 19 maja 2014 - 22:31 Autor: Admin
wydarzenia
18 maja 1944 roku we wczesnych godzinach rannych patrol 12 Pułku Ułanów Podolskich pod dowództwem ppor. Kazimierza Gurbiela dotarł do ruin klasztoru na wzgórzu Monte Cassino. Na wzgórzu zatknięta została biało-czerwona polska flaga, proporczyk 12 PU a plutonowy Emil Czech odegrał na trąbce Hejnał Mariacki.

Zdobycie wzgórza – twierdzy Monte Cassino przez II Korpus Polski pod dowództwem gen. Władysława Andersa, bronionego zaciekle przez doborowe jednostki niemieckie: 1 Dywizję Strzelców Spadochronowych i 1 Dywizję Pancerno-Spadochronową „Herman Göring”, zakończyło krwawą, trwającą nieprzerwanie od 17 stycznia 1944 roku próbę zdobycia tej zagradzającej od południa i blokującej drogę na Rzym pozycji.

Polskie uderzenie podjęte 12 maja okupione daniną krwi 923 zabitych, 2931 rannych żołnierzy polskich, uwieńczone sukcesem równo 70 lat temu okryło wieczną chwałą Oręż Polski i żołnierzy polskich.

Dowódca 15 Grupy Armii w ramach której działał II Korpus Polski, gen. Harold Alexander powiedział po bitwie: „Żołnierze 2 Polskiego Korpusu! Jeżeliby mi dano do wyboru między którymikolwiek żołnierzami świata, których bym chciał mieć pod swoim dowództwem, wybrałbym Was – Polaków”.

W związku z tak ważną dla każdego Polaka rocznicą, która powinna być dla nas przykładem wytrwałości, poświęcenia, miłości Ojczyzny, biblioteka szkolna przygotowała gazetkę rocznicową z którą można się zapoznać na holu przed biblioteką.

galeria - kliknij fotkę
Anna Ciepłuch

Strona gotowa do druku

LIBRUS

KOMUNIKATY DYREKCJI


ZASTĘPSTWA


WAŻNE DOKUMENTY


ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE


MURAL


OLA WOJCIECHOWSKA


1% PODATKU


PROJEKT SWOI

Logowanie

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!

Archiwum

Starsze artykuły

HOME | DOWNLOADS | SEARCH | TERMS OF USE | PRIVACY POLICY


mail administratora
prof.gondek@
gmail.com

Page created in 0,495944 Seconds