Welcome Guest

Zespół Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich, 64-920 PIŁA, ul.Żeromskiego 41 <<>> e-mail - zs3sek@wp.pl


GŁOSUJEMY!!!


#SUPERKODERZY


ECHA ŚWIETLICY

LEPSZA SZKOŁA


PSYCHOLOG SZKOLNY


FOTOGALERIA


OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


ASTANET

MOJE PODRĘCZNIKI

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

FILMY

CZAS NA SPORT

Online

Obecnie jest 53 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Logowanie

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!
filmy: 2016.04.14 - Dopalacze niszczą życie
Dodano: wtorek, 19 kwietnia 2016 - 21:39 Autor: Admin
filmy
14 kwietnia br. dwóch uczniów klasy filmowej prowadzonej przez p. Beatę Lipowicz – Krystian Gładych i Maurycy Rożek – wzięło udział w uroczystości podsumowania konkursu pod hasłem „Dopalacze niszczą życie”. Odbyła się o­na w sali konferencyjnej Powiatowej Komendy Policji w Pile. Konkurs był przeznaczony dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a startować można było w dwóch kategoriach: 30 – sekundowy spot filmowy lub plakat. Prace konkursowe zatytułowane były tak, jak główne hasło konkursu. Maurycy Rożek i Krystian Gładych zrealizowali etiudę filmową, podobnie jak uczniowie kl. IIA – K. Cyganowski, P. Brzeziński i P. Fąfara. Obie prace zostały zgłoszone do etapu powiatowego konkursu.
Okazało się, że spot uczniów klasy filmowej zajął I miejsce i będzie reprezentował powiat pilski na etapie wojewódzkim w Poznaniu.  Młodzież z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Pile mł. insp. Piotra Skrzypkowiaka oraz zaproszonych gości odebrała dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pile, Urząd Miasta w Pile, Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Pile i Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pile.

fotki - kliknij zdjęcie w artykule
Gratulujemy serdecznie i trzymamy kciuki za naszych filmowców!
Autor tekstu: B. Lipowicz

Strona gotowa do druku

filmy: 2016.04.08-10 - Warsztaty w Pradze
Dodano: wtorek, 19 kwietnia 2016 - 21:20 Autor: Admin
filmy
"Inspirowane pamięcią"
W tym roku klasa filmowa prowadzona przez p. Beatę Lipowicz przystąpiła do realizacji projektu filmowo – historycznego Centrum Edukacji Obywatelskiej pod hasłem "Inspirowane pamięcią". Jest to projekt międzynarodowy, do którego przeprowadzona została we wrześniu selekcja wśród szkół z całej Polski. Zakwalifikowano 15 szkół z naszego kraju, a wśród nich grupę z naszego gimnazjum. Młodzież z "filmówki" w trakcie realizacji tego projektu przygotowuje etiudę filmową pod roboczym tytułem "Pod ścianą", a inspiracją do niego ma być historia II wojny światowej. Cały projekt odbywa się w języku angielskim, więc uczniowie korzystają ze wsparcia nauczycielki tego języka – p. Anny Krutel. To właśnie pani Krutel wyjeżdżała dwukrotnie na warsztaty z naszą młodzieżą. Pierwszy raz w listopadzie do Warszawy, a drugi na początku kwietnia br. do Pragi. Dwie uczennice z klasy filmowej – Wiktoria Sawicz i Klaudia Soczewka miały okazję pracować na tych warsztatach z uczniami z Czech i Słowacji. A oto relacja K. Soczewki z tego, co działo się w Pradze:

"W piątek, 8.04.2016r. po przylocie do Pragi odbyło się powitanie, podczas którego graliśmy w Bingo, zbierając podpisy pod pytaniami typu „Czy jesteś w Pradze po raz pierwszy?" lub "Czy jesteś leworęczny?". Następnie, po krótkiej przerwie braliśmy udział w Pitching Forum. Trzeba było opisać swój film, a po wyświetleniu go, odpowiedzieć na kilka pytań, wysłuchać rad. Wieczorem dostaliśmy informacje o zadaniu, jakie czeka nas następnego dnia.

W sobotę rano wyszliśmy podzieleni na grupy po 3-4 osoby, aby zbierać materiały do filmów o Pradze, jej mieszkańcach, ale przede wszystkim o prawdzie. Po obiedzie pokazano nam, jak korzystać z programu, w którym później montowaliśmy filmy.

W niedzielę kontynuowaliśmy montaż, który przebiegał nam zaskakująco łatwo. Uważnie słuchaliśmy rad i uwag, dzięki czemu nasz film był jeszcze lepszy. Później każda grupa prezentowała swój film, krótko opisując, o czym opowiada. Wybieraliśmy najlepszy film i wydaje mi się, że ten, który wygrał, w pełni na to zasłużył. Na koniec otrzymaliśmy zaproszenie do Warszawy na Wielki Finał, jaki się odbędzie w dniach 6 – 7 czerwca br.

Najbardziej podobało mi się zbieranie materiałów do filmu, ponieważ miałam możliwość poznania wielu ciekawych historii.
Na drugim miejscu był "czas wolny", którego było niewiele, a jednak umieliśmy go wykorzystać do integracji. Ciągły kontakt z ludźmi przez te trzy dni był niezwykle motywujący, przejmowało się od innych pozytywną energię i przekazywało dalej. Każdy był dla siebie życzliwy, chętny do pomocy, co zachęcało do działania. Czułam się tam bardzo swobodnie, mimo że byłam najmłodsza. Chciałabym jeszcze kiedyś trafić na takich ludzi".

foto - kliknij w wybrany kolaż
Autorki tekstu: Beata Lipowicz, Klaudia Soczewka

Strona gotowa do druku

biologia: 2016.04.14 - Wieści z Ia - W zdrojowej Górze tym razem o wodzie
Dodano: niedziela, 17 kwietnia 2016 - 23:09 Autor: Admin
biologia
Kolejne spotkanie uczniów klasy Ia z panią Anną Kałka w Nadleśnictwie Zdrojowa Góra poświęcone zostało wodzie.

Nie trzeba nikogo przekonywać jak wielkie znaczenie dla każdego żywego organizmu i prawidłowego funkcjonowania przyrody ma ten bezcenny związek chemiczny.

Nie można go zastąpić żadnym innym. Bez wody rośliny zielone nie mogą przeprowadzać fotosyntezy, bez fotosyntezy nie byłoby tlenu a bez tlenu nie przeżyłoby większość istot żywych.

Wodę potrzebują i jednokomórkowe bakterie i potężne zwierzęta jak np. słonie. Jest związkiem życia a 22 marca każdego roku na Ziemi obchodzi się Dzień Wody.

Na czwartkowych zajęciach zastanawialiśmy się, dlaczego tak istotne w dzisiejszych czasach jest oczyszczanie wody? Czy wystarczy wody na naszej planecie dla następnych pokoleń? Co możemy osobiście zrobić, aby zmniejszyć ilość wykorzystywanej wody w naszych domach?
Pani Ania przygotowała dla nas film popularnonaukowy z udziałem znakomitego podróżnika, dokumentalisty i publicysty Wojciecha Cejrowskiego. Młodzież przyjęła tą informację z entuzjazmem, co świadczy, że postać pana Wojciecha jest dobrze znana młodemu pokoleniu. Powiem szczerze, że ten fakt mnie ucieszył. Uważam, że Wojciech Cejrowski to kolejna postać po Arkadym Fidlerze, Tony Haliku czy małżeństwie Alinie i Czesławie Centkiewiczach, których podziwiam za pasję, wspaniałe pouczające filmy i książki, które do dzisiaj czytam z wypiekami na twarzy.

Wojciech Cejrowski na początku filmu zadał pytanie: dlaczego powinniśmy dbać o stałe dostawy czystej, pitnej wody, dodając, że w Polsce mamy poważne jej niedobory.

W filmie kilkakrotnie przenosiliśmy się w różne miejsca kuli ziemskiej. W Etiopii – państwie będącym liderem w Afryce w produkcji tzw. białej energii, czyli energii wody - pokazano życie ludzi z plemienia żyjącego w dorzeczu rzeki Omo. Czekają o­ni na powodzie, dające im ryby, jako pożywienie i wodę gwarantującą przeżycie. Niestety powodzie są na tym terytorium coraz rzadsze, co grozi śmiercią tubylców. Potem udaliśmy się z Wojciechem Cejrowskim na podróż w Andy. Te przepiękne góry to wielki magazyn wody zgromadzonej w lodowcach. Dzięki stałemu uwalnianiu wody jej ilość w rzekach nigdy nie spada poniżej zera. Jest jednak pewien problem. Zwiększenie temperatury powietrza o 3 stopnie Celsjusza spowoduje topnienie lodowca And i jego zanik. Byłaby to tragiczne w skutkach dla mieszkańców wielu państw np. zalane i zniszczone mogą być wyspy Malediwy.

Z Wojciechem Cejrowskim i z kamerą przenieśliśmy się nad świętą a zarazem najbrudniejszą rzekę na świecie, czyli Ganges, potem znany podróżnik udowodnił, że woda płynąca w naszym Bałtyku nie należy do najczystszych. W jednej z nadmorskich oczyszczalni pokazał, co człowiek wyrzuca do wody. To, co widzieliśmy nie wystawia nam dobrego świadectwa.

Na koniec filmu W.Cejrowski wrócił do lat swojego dzieciństwa, kiedy jego babcia i mama napełniali wiaderka i małe wanienki deszczówką, znakomitą wodą np. do mycia włosów i do podlewania roślin w ogrodzie. Hasło: CZYSTA WODA, ZDROWIA DODA – jest nieśmiertelne.

Po filmie podsumowaliśmy zdobyte wiadomości. Po zajęciach powinniście potrafić odpowiedzieć na pytanie: jak Ty sam możesz wpłynąć na oszczędne gospodarowanie wodą?

Wypada podziękować pani Ani za przygotowanie po raz kolejny ciekawych zajęć. Oby jak najwięcej informacji zostało jak najdłużej w pamięci dziewcząt i chłopców klasy Ia.

PS: Następny wyjazd to wycieczka terenowa nad zbiornik retencyjny Leśnictwa Stobno. Mam nadzieję, że przypomnicie sobie uwagi pani Ani odnośnie stroju i obuwia.

foto - kliknij wybrane zdjęcie
Piotr Gruntkowski

Strona gotowa do druku

biologia: 2016.04.12 - Gość na lekcji w klasie Ia
Dodano: niedziela, 17 kwietnia 2016 - 21:50 Autor: Admin
biologia
W minionym tygodniu na lekcji biologii gościliśmy pana Piotra Leciejewskiego, członka Zarządu Głównego Ligi Ochrony Przyrody i zarazem szefa pilskiego oddziału tego ogólnopolskiego ekologicznego stowarzyszenia.


Wypada napisać kilka zdań o historii powstania LOP-u w naszym kraju. Zacząć trzeba od stwierdzenia, iż tradycja ochrony przyrody w Polsce sięga X wieku i są to tradycje niepospolite. Wtedy pojawiły się pierwsze dekrety ochrony niektórych gatunków roślin i zwierząt.

Przez kolejne stulecia podejście do problemów ochroniarskich bardzo ewoluowało. Oto kilka przykładów: Kazimierz Wielki podjął działania zapobiegające wyniszczaniu lasów, Zygmunt III chronił tury, Władysław Jagiełło ograniczał polowania, chronił cisy i dęby, Zygmunt Stary m.in. bobry a rodowity Pilanin, wielki uczony ksiądz Stanisław Staszic optował za koniecznością ochrony Tatr. O wspaniałej karcie działań tyczących ochrony przyrody w kraju nad Wisłą można by było napisać jeszcze bardzo wiele zdań, ale skupmy się nad tym jak doszło do powstania tej tak bardzo nam wszystkim potrzebnej organizacji jaką jest Liga Ochrony Przyrody.

Otóż w 1925r. prof. Adam Wodziczko zakłada na terenie Wielkopolski i Pomorza organizację społeczną pod nazwą „Liga Ochrony Przyrody”
. Liga jako organizacja ogólnokrajowa powstaje z inicjatywy Państwowej Rady Ochrony Przyrody, a zjazd założycielski zaplanowano na dzień 9 stycznia 1928 roku. Na pamiątkę tego wydarzenia każdego roku 9 stycznia obchodzony jest jako Dzień Ligi Ochrony Przyrody. Autorem znaczka LOP jest Jerzy Hryniewiecki. Przygotował o­n cztery projekty: pierwszy przedstawiał postać chroniącą obuwika, drugi – jesiotra, trzeci – wyskakującego z wody łososia a czwarty – żubra. Wybrano ostatni rysunek i znaczki z żubrem przetrwały do dnia dzisiejszego. Z powojennego okresu  działalnością LOP-u związanych było wiele znamienitych postaci polskiej nauki jak np. Władysław Szafer, Walery Goetel, Bolesław Hryniewiecki, Jan Gwalbert Pawlikowski.Wróćmy do spotkania z naszym gościem. Pan Piotr Leciejewski przypomniał uczniom o formach ochrony przyrody w Polsce oraz omówił cele jakie nakreślone są przed tym ekologicznym stowarzyszeniem. Rozmawialiśmy także o metodach działania Ligi.

Liga Ochrony Przyrody wydaje znakomite czasopismo „Przyroda Polska”, które czyta się „jednym tchem”. Merytoryczne teksty i fantastyczne zdjęcia osobiście podziwiam od wielu dekad.

Pierwszy kontakt pana Piotra z uczniami klasy innowacyjnej trwało bardzo krótko, bo niecałe 45 minut, ale można je ocenić bardzo pozytywnie. Kolejne spotkanie już wkrótce. Skupimy się wtedy na jednym, konkretnym temacie.

fotki w nieco większym rozmiarze - kliknij kolaż
Piotr Gruntkowski

Strona gotowa do druku

lekka atletyka: 2016.04.13 - Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Biegach Przełajowych
Dodano: niedziela, 17 kwietnia 2016 - 20:28 Autor: Admin
lekka atletyka
BARDZO UDANY WYSTĘP NASZYCH LEKKOATLETÓW!
13 kwietnia na obiektach ZOS MOSiR przy Żeromskiego odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Biegach Przełajowych.
To kolejna impreza z kalendarza XVII Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży Powiatu Pilskiego roku 2015/2016.

Opiekunami naszych lekkoatletów byli: Anna Fiedorowicz (SP dziewczęta), Sławomir Grzegorczyk (SP chłopcy), Justyna Waszak (GIM dziewczęta) i Ireneusz Gondek (GIM chłopcy).

Dziewczęta musiały pokonać dystans 800m, natomiast chłopcy zmagali się z odległością – 1500m. Pierwsza ósemka zawodniczek i zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych uzyskiwała bezpośredni awans do zawodów szczebla wojewódzkiego, który odbędzie się w miesiącu czerwcu.

Wśród dziewcząt z klas IV-V SP wyróżnić należy Jagodę Polcyn, natomiast z klas VIJulkę Stankiewicz oraz Martę Kulawik. Dziewczęta dały z siebie wszystko, ale nieco zabrakło do awansu.

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej naszego zespołu wypadli średnio. Na pochwałę zasługuje postawa Dawida Brzezińskiegoucznia klasy V.

W kategorii dziewcząt w wieku gimnazjalnym – w klasach I-II dobrze wypadła Julia Radzymińska, a w biegu klas III - Barbara Sudoł. Tu też zabrakło odrobinę do awansu.

Ostatni na trasę ruszyli gimnazjaliści (po nich szkoły ponadgimnazjalne – wśród których widzieliśmy wielu absolwentów naszej placówki). W klasach I-II o czołową ósemkę otarł się Piotrek Nawrocki, który zajął 9 miejsce…; wysoko uplasował się również Arek Bąk – 21 miejsce. Roczniki 2000, czyli III klasy gimnazjum postawiły jednak kropkę nad i… Po zaciętym i agresywnym starcie chłopcy zniknęli w lesie. Nerwowo wpatrywaliśmy się w bramę, którą zawodnicy wbiegają na boczny stadion po 3 dystansu. Na trasie biegu w tym roczniku naszą placówkę reprezentowali czołowi lekkoatleci, na co dzień trenujący w klubie GWDA Piła – Krystian Wojciechowski i Radek Sójka, oraz uczniowie nazwijmy to nie klubowi - Gracjan Wojtasik i Mateusz Mikołajczyk. Po pięknym finiszu zwyciężył Krystian, a brąz wywalczył Radek. Gracjan zajął bardzo wysokie 15 miejsce. GRATULUJEMY!!!

Do finału naszego województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych awansowali Krystian Wojciechowski i Radek Sójka. BRAWO PANOWIE!!! Życzymy medalu na kolejnym etapie zmagań przełajowców.

Dodam jeszcze w tym miejscu, że aktualny rok szkolny 2015/2016 jest już w tym momencie bardzo owocny, wszak to już czwarty finał wojewódzki uczniów naszego gimnazjum w imprezach z kalendarza NSZS (Nadnoteckiego Szkolnego Związku Sportowego – wszystkie opisane na łamach naszej www – przyp. autora). Po szachach drużynowych, siatkówce chłopców, koszykówce chłopców, która przed nami dodajemy jeszcze indywidualne biegi przełajowe. Jest to duże osiągnięcie, ale nie tracimy animuszu i przed nami jeszcze kilka możliwości, by wynik ten podnieść…wszystko w kolejnych relacjach…

Dziękuję w tym miejscu Wiktorii Chojeckiej i Julii Nowickiej, które bardzo sprawnie poruszały się od linii startu do linii mety, nie pomijając podium – z aparatem w dłoni. Myślę, że pokonały dłuższy dystans aniżeli uczestnicy zawodów – dzięki dziewczyny ;) Fotki dostępne po kliknięciu w kolaże – ZAPRASZAM!!!

Ireneusz Gondek

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2016.04.10 - VI MIEJSKI KONKURS - Rozśpiewane pierwszaki
Dodano: niedziela, 17 kwietnia 2016 - 18:02 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 10 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się VI MIEJSKI KONKURS „Rozśpiewane pierwszaki”.  W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych z pilskich szkół. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy I a JULIA KOSINIEC, przygotowana przez p. Beatę Sielecką.  

Julia Kosiniec zajęła II miejsce w kategorii soliści.
GRATULUJEMY WSPANIAŁEGO SUKCESU!

foto w większym rozmiarze - kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.04.08 - Finał Mistrzostw Wlkp Gimnazjów w Piłce Siatkowej Chłopców
Dodano: niedziela, 17 kwietnia 2016 - 17:27 Autor: Admin
siatkówka
Drużyna Siatkarzy z Zespołu Szkół Nr 3 w Pile zajęła szóste miejsce w Finale XVII Gimnazjady Wojewódzkiej Chłopców rozegranym w Zespole Szkół  nr 3 w Krotoszynie w dniach 08-09.04.2016. Podopieczni p.Rafała Justynowicza powtórzyli wynik sprzed roku – BRAWO!!! W turnieju wzięło udział 84 zawodników i 12 ich opiekunów. W dwudniowej formule uczestniczyło 7 zespołów (nie dojechał zespół ze Słodkowa), które uzyskały awans z zawodów na szczeblu rejonowym oraz gospodarz turnieju.

W ceremonii otwarcia turnieju wzięli udział Burmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke, Dyrektor OSiR Jacek Cierniewski, Przewodniczący Zarządu Krotoszyńskiego Szkolnego Związku Sportowego Grzegorz Dengusiak, Międzyszkolny Powiatowy Organizator Sportu Bogdan Chytrowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie Zbigniew Kurzawa. Uzupełnieniem licznej widowni była młodzież szkolna oraz inni sympatycy siatkówki.

Po uroczystym otwarciu, którego dokonał burmistrz Ryszard Czuszke, w krótkim układzie artystyczno – tanecznym wystąpiły dziewczęta z Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie. Patronat medialny nad XVII Gimnazjadą w piłce siatkowej chłopców objął portal ikrotoszyn.pl.

Zawody rozgrywane były na 3 boiskach nowoczesnej, oddanej w tym roku szkolnym hali sportowej. Turniej finałowy przeprowadzony został zgodnie z regulaminem SZS „Wielkopolska” tzn. w fazie eliminacyjnej z podziałem na dwie grupy systemem „każdy z każdym”, następnie w półfinałach wg klucza: I zespół z grupy A z II zespołem z grupy B i II zespół z grupy A z I zespołem z grupy B. W finałach zwycięzcy grali o I miejsce natomiast pokonani walczyli o miejsce trzecie.  
W ceremonii zakończenia turnieju wzięli udział Prezes SZS Wielkopolska Zdzisław Urbańczyk, Burmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke oraz Dyrektor Zbigniew Kurzawa.

W poszczególnych spotkaniach uzyskano następujące wyniki ujęte w tabelach:

MECZE PÓŁFINAŁOWE
Gimnazjum nr 10 Kalisz – Gimnazjum nr 2 Września - 0:2 (21:25, 11:25)
Gimnazjum nr 3 Krotoszyn – Gimnazjum nr 5 Poznań - 2:0 (25:17, 25:14)

MECZE FINAŁOWE
o VII miejsce - Gimnazjum nr 9 Leszno
o V miejsce - Gimnazjum Nowy Tomyśl – ZS nr 3 Piła - 0:2 (25:20, 25:21)
o III miejsce - Gimnazjum nr 10 Kalisz – Gimnazjum nr 5 Poznań - 0:2 (20:25, 23:25)
o I miejsce - Gimnazjum nr 3 Krotoszyn – Gimnazjum nr 2 Września - 2:0 (25:14, 25:18)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. Gimnazjum nr 3 Krotoszyn
2. Gimnazjum nr 2 Września
3. Gimnazjum nr 5 Poznań
4. Gimnazjum nr 10 Kalisz
5. Gimnazjum Nowy Tomyśl
6. ZS Nr 3 Piła
7. Gimnazjum nr 9 Leszno

Wszystkie zespoły nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami, a zespoły, które zajęły miejsca I – IV dodatkowo grawertonami SZS „Wielkopolska”. Zawodnicy zespołów, które uplasowały się na miejscach I – III oraz ich trenerzy otrzymali też medale. Najlepsi zawodnicy uhonorowani zostali też ufundowanymi przez organizatorów statuetkami oraz pamiątkowymi koszulkami.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:
- najlepszy przyjmujący turnieju - Franciszek Ślusarski- Gimnazjum nr 5 Poznań
- najlepszy zagrywający turnieju - Filip Kaczmarek- Gimnazjum nr 5 Poznań
- najlepszy rozgrywający turnieju - Jakub Kowalczykiewicz- Gimnazjum nr 2 Września
- najlepszy atakujący turnieju - Kacper Leracz- Gimnazjum nr 2 Września
- najlepszy blokujący turnieju - Kacper Kostka- Gimnazjum nr 3 Krotoszyn
- najwszechstronniejszy zawodnik turnieju - Patryk Foltynowicz- Gimnazjum nr 3 Krotoszyn
- MVP turnieju - Adrian Plewa- Gimnazjum nr 3 Krotoszyn

Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali wodę, a dla trenerów i kierowców słodki poczęstunek, chłodne i ciepłe napoje (woda, kawa, herbata). Mecze przebiegały w atmosferze fair–play. Nad przestrzeganiem przepisów czuwali sędziowie z Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej.

Chłopcy z ZS3 zagrali w składzie: Pietrus Mateusz, Kołodziej Dawid, Golasa Hubert, Wojtasik Gracjan, Szotkiewicz Kasjan, Zbytniewski Jakub (opiekun – Rafał Justynowicz), Gładysz Michał, Dymkowski Michał, Wybraniec Tomasz, Kajetan Korczak, Stróżyński Filip (trenujący pod opieką Ireneusza Gondka).

GRATULUJEMY!!!
fotki – kliknij wybrany kolaż

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2016.04.09 - Konkurs recytatorski - Cztery pory roku w wierszu
Dodano: piątek, 15 kwietnia 2016 - 19:56 Autor: Admin
wydarzenia
9 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile odbyły się eliminacje powiatowe do konkursu recytatorskiego pn. "Cztery pory roku w wierszu".Na poziomie klas I-III SP szkołę reprezentowały trzy uczennice: z klasy 3c: Julia Domagalska i Hanna Słowińska (pod kierunkiem wychowawczyni Justyny Siekiery) oraz Lidia Janssen z klasy 2c (pod kierunkiem Katarzyny Sykutery-Świerczyńskiej).

Dziewczęta wypadły bardzo dobrze. Do kolejnego etapu przeszła Hanna Słowińska.

Trzymamy kciuki za Hanię w finale.

J.S.

Strona gotowa do druku

matematyka: 2016.04.07-08 - DNI MATEMATYKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ
Dodano: piątek, 15 kwietnia 2016 - 11:34 Autor: Admin
matematyka
Przełom marca i kwietnia to zgodnie z tradycją naszej Szkoły dni poświęcone matematyce. Także w tym roku, 7 i 8 kwietnia, uczniowie wzięli udział w różnych działaniach popularyzujących „Królową Nauk”. Odbyły się konkursy matematyczne na poziomie klas 4, 5 i 6, turniej matematyczny „Na Powitanie Wiosny”, konkursy plastyczne pt. „Kołem malowane” i „Pejzaż geometryczny”, lekcje na wesoło oraz warsztaty SUDOKU.

Ale po kolei… W turnieju matematycznym rywalizowały ze sobą klasy czwarte. Wśród różnych zadań znalazły się: napisanie wiersza o tematyce matematycznej, przygotowanie plakatu popularyzującego matematykę oraz rozwiązywanie zadań bardzo poważnych i nieco żartobliwych. Było więc zarówno bardzo wesoło, z gorącym dopingiem, ale też niezwykle poważnie, gdy zespoły walczyły o punkty. Turniej prowadzili uczniowie klasy IIC gimnazjum – Marcin Perucki, Szymon Białek, Jakub Rólkiewicz, Jakub Pilarski i Kajetan Korczak, którzy w ramach realizacji projektu edukacyjnego przygotowali zadania i quizy. Opiekunem gimnazjalistów była p. Monika Małecka-Wiese. W turnieju I miejsce zajęła klasa 4a, II miejsce – klasa 4c, III miejsce – klasa 4b. Gratulujemy i dziękujemy serdecznie uczniom i ich wychowawcom – p. M. Rościszewskiej, A. Strugarek i D. Żołędziewskiej.

Prace plastyczne zostały wyeksponowane na tablicach na 1 piętrze. Jury wyróżniło prace Angeliny Litwinienko z klasy 4b oraz Julki Żubryj z klasy 5c. W klasie czwartej bohaterem pracy było koło, w klasie piątej – wielokąty, a dziewczęta stworzyły pomysłowe i piękne projekty. Brawo!
Dużo emocji i zdrowej rywalizacji dostarczyły też uczniom warsztaty Sudoku. Dla uczestników była to niezła rozgrzewka przed miejskim konkursem „Rusz Głową”. Już wkrótce szkolne eliminacje, zapraszamy!!!

Dni Matematyki to także czas sprawdzenia swoich sił w szkolnych konkursach matematycznych. Oto laureaci konkursów:
Klasy czwarte:
1 miejsce – Dominika Adamska z 4b i Malwina Pienierska z 4a
2 miejsce – Martyna Bąk z 4a
3 miejsce – Marika Wójcik z 4c
Klasy piąte:

1 miejsce – Gabriela Kubera z 5c i Wiktoria Fritza z 5a
2 miejsce – Jakub Kujawski z 5b
3 miejsce – Weronika Krawczuk z 5c
Klasy szóste:
1 miejsce – Wojciech Przybylski z 6a
2 miejsce – Adam Krystek z 6b
3 miejsce – Patryk Bąk z 6c
Wyróżnienia: Claudia Eder z 6c, Alan Raszeja z 6b oraz Marcel Węgrzyn z 6b
Cała szóstka uczniów będzie reprezentowała ZS Nr 3 podczas finału Miejskiego Konkursu Matematycznego. Gratulujemy serdecznie i życzymy sukcesów w finale!

Dni Matematyki przygotowały panie: M. Małecka-Wiese, M Strzelecka, L. Pokulniewicz i B. Krutel.  Jeszcze raz dziękujemy za wspólne świętowanie. Gratulujemy sukcesów laureatom i zaangażowania wszystkim uczniom. Brawo WY!
Przed nami jeszcze rozstrzygnięcie m.in. konkursów Kangur i Pangea, ale o tym w kolejnych relacjach…
fotki do wglądu - kliknij wybrany kolaż
Do zobaczenia, B. Krutel

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2016.04.01 - SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
Dodano: piątek, 15 kwietnia 2016 - 10:59 Autor: Admin
wydarzenia
1.04.2016r., w ramach Dni Przedmiotów Humanistycznych w gimnazjum, odbył się szkolny konkurs ortograficzny, którego celem było wyłonienie Mistrzów Ortografii klas I, II i III Gimnazjum Zespołu Szkół Nr 3.

W konkursie wzięło udział 47 uczniów: 21 uczniów klas pierwszych, 16 uczniów klas drugich oraz 10 uczniów klas trzecich.

Ostatecznie w „corridzie ortograficznej” zwyciężyli:
- na poziomie klas pierwszych: Weronika Guss z kl. 1a, Klaudia Soczewka z kl. 1b, Angelika Szałowska z kl. 1b;
- na poziomie klas drugich: Miłosz Wielewski z kl. 2b, Wiktoria Kucharska z kl. 2c, Michalina Sikora z kl. 2d;
- na poziomie klas trzecich: Natalia Długaszewicz z kl. 3b, Dominika Przydacz
z kl. 3c, Joanna Suchowiak z kl. 3e.


Uczniowie ci reprezentowali naszą szkołę w XVI KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM O ZŁOTE PIÓRO PREZYDENTA PIŁY DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW MIASTA PIŁY, który odbył się 8.04.2016r. w Gimnazjum nr 5 w Pile. Ze względu na nieobecność Klaudii Soczewki, dodatkowym reprezentantem szkoły był Szymon Stróżyński z kl. 1a.

Na uwagę zasługuje sukces naszej uczennicy z klasy 3b – Natalii Długaszewicz, która w miejskim konkursie zdobyła wyróżnienie wśród uczniów klas trzecich (co w przypadku tego konkursu jest równoznaczne z wicemistrzostwem).
Ortografia nie jest największą miłością uczniów, tym bardziej gratuluję wszystkim, którzy podjęli w tym roku to trudne wyzwanie. Mam nadzieję, że za rok ponownie staniecie w szranki z polską ortografią!

Przygotowała:
Małgorzata Kossak
organizator konkursu

Strona gotowa do druku

szachy: 2016.03.31 - Powiatowy Turniej o Złotą Wieżę w Szachach oraz Turniej w Warcabach Klasycznych
Dodano: piątek, 15 kwietnia 2016 - 10:49 Autor: Admin
szachy
Dnia 31 marca 2016 roku w Zespole Szkół w Szydłowie odbyły się Turnieje Powiatowe o Złotą Wieżę w Szachach oraz Turniej w Warcabach Klasycznych
. Organizatorem zawodów było Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. W turnieju wystartowała nasza drużyna. W zawodach szachowych nasz zespół zajął II miejsce ulegając jedynie zespołowi ze Społecznego Towarzystwa Oświatowego. W turnieju warcabowym okazaliśmy się bezkonkurencyjni zajmując pewne I miejsce.

Zagraliśmy w składzie: Aleksandra Majewska, Marcel Butyrowski, Mateusz Kalczyński oraz Filip Kozłowski.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
fotki dostępne z poziomu fotogalerii lub po kliknięciu w kolaż
Opiekunem zespołu był Sławomir Grzegorczyk.

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2016.03.31 - DNI PRZEDMIOTÓW HUMANISTYCZNYCH W GIMNAZJUM
Dodano: czwartek, 14 kwietnia 2016 - 11:46 Autor: Admin
wydarzenia
31 marca i 1 kwietnia br. w gimnazjum odbyły się DNI PRZEDMIOTÓW HUMANISTYCZNYCH.
Jak co roku, nauczycielki uczące historii, języka polskiego i zajęć artystycznych przygotowały szereg „atrakcji”, żeby zainteresować uczniów tymi przedmiotami, a także zaprezentować to, co do tej pory, w bieżącym roku szkolnym, udało się w ramach owych przedmiotów wypracować. Na korytarzu pierwszego piętra powstała „ULICA FILMOWA”, którą tworzyły plakaty filmowe zgromadzone przez p. Beatę Lipowicz i p. Aldonę Ostachowicz, zaś w sali 109 odbył się POKAZ ETIUD FILMOWYCH, zrealizowanych przez gimnazjalistów. Uczniowie klas I i II mogli obejrzeć filmy pt.: „Kryptonim egzamin”, „Natalia”, „Przedmoście pilskie 1945”, teledysk do piosenki Dawida Kwiatkowskiego „Szkoła”, a także reklamy społeczne, zrealizowane na warsztatach w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Na oknach korytarza drugiego piętra wyeksponowano plakaty powstałe w ramach „Szkoły tolerancji”. Było to pokłosie lekcji języka polskiego, przeprowadzonych przez p. Beatę Lipowicz w klasach IIA i IIC gimnazjum oraz spotkania z p. Mahmoudem Hsino. Część prac jest poświęcona judaikom krakowskim, a część kulturze i tradycji muzułmanów. Ponadto na jednej z tablic na II piętrze prezentowane były portfolia uczniów pt.: „Mniejszości narodowe w Polsce”. Chcemy, aby młodzież naszego gimnazjum kierowała się zasadą „Poznaj zanim osądzisz”, więc zdobywanie wiedzy na temat innych kultur uważamy za niezbędne w dzisiejszej rzeczywistości.

W czwartek we wszystkich klasach gimnazjum został przeprowadzony KWADRANS CZYTELNICZY, przygotowany przez p. Elżbietę Nowak. Idea kwadransa czytelniczego zrodziła się w Anglii. Miłośnicy języka polskiego, m.in. prof. Agnieszka Kłakówna z Akademii Pedagogicznej w Krakowie, próbowali zaszczepić ten pomysł w Polsce. Otóż, w szkole danego dnia o ustalonej godzinie czytają wszyscy – od pana woźnego począwszy, na dyrekcji szkoły skończywszy. W ZS Nr 3 miejsce miała jedynie próbka takiego pochylenia się nad słowem drukowanym. Ponieważ w tym roku w naszym kraju obchodzimy ROK SIENKIEWICZOWSKI w związku z 100. ROCZNICĄ ŚMIERCI HENRYKA SIENKIEWICZA, zaproponowałyśmy czytanie tekstów naszego wybitnego Noblisty. Pisarza, który tworzył „ku pokrzepieniu serc” w okresie zaborów. Po kwadransie czytelniczym zachęcałyśmy do udziału w konkursie korespondencyjnym, poświęconym oczywiście Henrykowi Sienkiewiczowi. Ten wielki pisarz epoki pozytywizmu stał się również bohaterem gazetki, przygotowanej przez p. Małgorzatę Kossak na II piętrze.

W związku z, przypadającą w tym roku, 1050. rocznicą Chrztu Polski, sporo miejsca podczas DPH poświęciłyśmy także temu zagadnieniu. W piątek na 3. godzinie lekcyjnej odbył się turniej dla klas II „Wokół Chrztu Polski – Pierwsi Piastowie”, którego pomysłodawczynią była p. Iwona Bagińska (do turnieju tematycznie nawiązywała gazetka, umieszczona na II piętrze). Podczas zmagań uczniowie odpowiadali zespołowo na pytania, rozpoznawali postacie, rozwiązywali krzyżówkę, rysowali portret Mieszka I, wykazywali się zdolnościami literackimi, tworząc wiersz o Dobrawie czy proponując humorystyczne zakończenie „Legendy o Piaście”. Klasy prezentowały także, przygotowane wcześniej, scenki oświadczyn Mieszka i Dobrawy, utrzymane raczej w żartobliwym tonie. Uczniowie wszystkich klas drugich dzielnie walczyli o każdy punkt, a ich zmagania oceniało jury w składzie: p. Wioletta Piotrowska (język polski), p. Iwona Bagińska (historia); p. Agata Świderska (plastyka). Turniej od strony technicznej przygotowała i prowadziła p. Małgorzata Kossak, z pomocą uczennic z kl. 3c. Wyniki przedstawiały się następująco: klasa IIa (I miejsce), klasa IIc (II miejsce), klasa IIb (III miejsce). Wszystkie zespoły biorące udział w zabawie otrzymały dyplomy oraz słodkie upominki.

Ponadto w ciągu dwóch dni humanistycznego święta, uczniowie klas I i II gimnazjum mieli okazję obejrzeć fragment „Balladyny” Juliusza Słowackiego, przygotowany przez uczennice kl. 2e (Natalię Lipowicz, Kamilę Mitrus, Wiktorię Krusińską, Natalię Polcyn) pod opieką p. Elżbiety Nowak.
Dziewczęta wystąpiły przed poszczególnymi klasami, prezentując scenę „Malinowy turniej”. Próbka teatralna bardzo podobała się zarówno nauczycielom, jak i uczniom.

Na zakończenie DPH, w piątek, odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas I-III gimnazjum (odpow. p. M. Kossak). O wynikach konkursu poinformujemy w osobnym artykule.
Z pewnością podjęte przez nas działania choć na chwilę skierowały uwagę uczniów w stronę takich przedmiotów, jak język polski czy historia. Być może niektórzy połknęli bakcyla filmowania, gry aktorskiej, tworzenia tekstów literackich. Jeśli tak, życzymy oczywiście rozwijania tych pasji. A na kolejną HUMANISTYCZNĄ UCZTĘ, w postaci DNI PRZEDMIOTÓW HUMANISTYCZNYCH, zapraszamy już za rok!

Przygotowały:
Nauczycielki przedmiotów humanistycznych w gimnazjum

foto - kliknij wybrane zdjęcie w artykule

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2016.03.21 - Szkolny konkurs na Pisankę Wielkanocną
Dodano: czwartek, 14 kwietnia 2016 - 11:14 Autor: Admin
wydarzenia
21 marca 2016 roku nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na PISANKĘ WIELKANOCNĄ.  Spośród wielu pięknych prac wraz z panią Zdzisławą Rzeczycką wyłoniłyśmy naszym zdaniem najpiękniejsze. Oceniana była staranność, pomysł i technika wykonania. Rozdanie dyplomów nastąpi na apelu kończącym rok szkolny 2015/2016. Prace konkursowe można odbierać w sali 012.

Lista zwycięzców:
SZKOŁA PODSTAWOWA
I  miejsce -  Dominika Karniszewska - kl.V c
II miejsce - Jakub Kujawski - kl.V b
III miejsce - Jakub Sadłowski - kl.IV a
Wyróżnienia:
Hubert Pietrus - kl.V c i Basia Krzykowska - kl.IV a

GIMNAZJUM

I miejsce - Anna Gamrot - kl.II c
II miejsce - Kamil Obarski - kl.I e
III miejsce - Michalina Sikora - kl.II d
Wyróżnienia:
Wiktoria Sawicz - kl.I b i Klaudia Soczewka - kl.I b

Przyznane zostały także nagrody specjalne dla uczennic kl.I-III - Aleksandry Jopek z kl.II b oraz Antosi Strzeleckiej z kl.III a

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie
powiększone fotki - kliknij na wybraną...
Agata Świderska

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2016.03.15 - GRAFFITI - rok 2016 rokiem Henryka Sienkiewicza
Dodano: czwartek, 14 kwietnia 2016 - 10:56 Autor: Admin
wydarzenia
15 marca 2016 roku nastąpiło rozstrzygnięcie Międzygimnazjalnego Konkursu Graficznego na temat:
"GRAFFITI- rok 2016 rokiem Henryka Sienkiewicza"
organizowanego przez Gimnazjum nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Pile.  

Miło jest nam ogłosić, że zwyciężczynią konkursu została uczennica naszej szkoły - Dominika Kołodziejczyk z klasy Ia gimnazjum, która wykonała pracę do powieści "W pustyni i w puszczy".

Serdecznie gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów!!!
Agata Świderska

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2016.02.29 - SZKOŁA TOLERANCJI CZ.III
Dodano: czwartek, 14 kwietnia 2016 - 10:46 Autor: Admin
wydarzenia
SZKOŁA TOLERANCJI to cykl działań, które podjęliśmy w tym roku szkolnym w naszej placówce. Obejmują o­ne m. in. spotkania z osobami reprezentującymi odmienną kulturę, religię, osobami pochodzącymi z innych – nawet bardzo odległych – krajów. Spotkania takie stanowią niezapomniane „żywe lekcje”, poszerzające naszą wiedzę, horyzonty, ale będące również świetnymi lekcjami tolerancji.
29 lutego br. w szkolnej czytelni odbyło się kolejne spotkanie w ramach tego cyklu, przygotowane przez p. Małgorzatę Kossak. Tym razem naszym wyjątkowym gościem był Pan Killion Munyama – ekonomista, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, samorządowiec i polityk – Poseł na Sejm Rzeczpospolitej. Pan Munyama pochodzi z Zambii, a do Polski przyjechał 35 lat temu w ramach stypendium rządowego. Jak sam przyznaje – nie planował zostawać tu na dłużej. O naszym kraju miał raczej skromną wiedzę – głównie z lekcji historii. Polska kojarzyła mu się z piłką nożną, gdyż w latach 70. nasza reprezentacja odnosiła sukcesy na skalę światową, nieco później – również z wielkimi postaciami: Jana Pawła II i Lecha Wałęsy. Przyjazd do Polski nastąpił w trudnym okresie – w roku 1981 wprowadzono w Polsce stan wojenny. Po krótkim pobycie w Łodzi i nauce języka polskiego, Pan Munyama związał się z Akademią Ekonomiczną w Poznaniu, gdzie studiował handel zagraniczny. Oprócz zdobycia wyższego wykształcenia, na tej samej uczelni uzyskał stopień doktora. Specjalizuje się w bankowości i ekonomii międzynarodowej. Nasz gość, wraz ze swoją rodziną, od ponad dwudziestu lat mieszka 50 km od Poznania, pod Grodziskiem Wielkopolskim.

W I części spotkania Pan Munyama scharakteryzował położenie i sytuację ekonomiczno-polityczną swojego kraju, opowiedział o współpracy między Polską a Zambią, przybliżając jednocześnie aspekty swojej pracy w Polsce. Dowiedzieliśmy się także, czym jest, zainicjowany przez Ministerstwo Gospodarki, projekt „Go Africa”. Po obejrzeniu kilku zdjęć prezentujących współczesną Zambię, przyszła pora na II część spotkania, czyli pytania do naszego gościa. A te były różnorodne. Uczniów m.in. ciekawiło, jakie są tradycyjne potrawy w Zambii; jakie święta się tam obchodzi; czy wielką trudnością dla Pana Munyamy była nauka języka polskiego; co było najbardziej zaskakujące w naszym kraju; jak często odwiedza swe rodzinne strony. Padały również pytania ze strony nauczycieli, np. za czym najbardziej tęsknił nasz gość po opuszczeniu swojej ojczyzny; czy słowo „polityka” wywołuje w Zambii tyle emocji, ile u nas.

Pan Killion Munyama okazał się niezwykle otwartym i przyjaznym człowiekiem, z którym można poruszyć każdy temat. Podczas rozmowy zadawał „konkursowe” pytania naszej młodzieży, a prawidłowe odpowiedzi były nagradzane upominkami. Kolejne spotkanie z naszego niezwykłego cyklu było z pewnością udane i pouczające. A my już myślimy, kogo zaprosimy na następną LEKCJĘ TOLERANCJI...

Specjalne podziękowania dla Pani Izabeli Mulambya, Mamy naszego ucznia z kl. 3f, dzięki której spotkanie z Panem Killionem Munyamą mogło dojść do skutku.

foto - Ireneusz Gondek - kliknij kolaż
Małgorzata Kossak

Strona gotowa do druku

logo: 2016.04.01 - OGŁOSZENIE DLA RODZICA
Dodano: czwartek, 07 kwietnia 2016 - 11:14 Autor: Admin
logo

Strona gotowa do druku

koszykówka: 2016.04.02 - Finał Rejonu Pilskiego Gimnazjów w Koszykówce Chłopców
Dodano: czwartek, 07 kwietnia 2016 - 11:13 Autor: Admin
koszykówka
Drużyna koszykarzy z Zespołu Szkół Nr 3 w Pile zajęła drugie miejsce w Finale Rejonu Pilskiego Gimnazjum rozegranym w Zespole Szkół nr 2 w dniu 02.04.2016. W turnieju uczestniczyły 3 drużyny, czwarta z Wągrowca z przyczyn technicznych nie dojechała.

W turnieju finałowym wzięły udział ekipy z: Zespołu Szkół Nr 2 z Piły, Gimnazjum z Wielenia i Zespół Szkół Nr 3 z Piły.

W meczu finałowym spotkały się reprezentacje ZS3 i ZS2. Zwyciężyli koszykarze z "jadwiżyna" ale obie drużyny awansowały do rozgrywek wojewódzkich. Trzecie miejsce przypadło w udziale Gimnazjum z Wielenia.

Skład wicemistrzów rejonu: Maroszek Dominik, Pietrus Mateusz, Kołodziej Dawid, Jackowiak Dawid, Golasa Hubert, Wojtasik Gracjan, Dymkowski Michał

Gospodarzem Finału Gimnazjady Wielkopolskiej będzie w tym roku Piła. Turniej organizują ZS2 i ZS3, a odbędzie się 29 i 30 dnia kwietnia w hali przy Żeromskiego.

foto - kliknij kolaż w artykule
GRATULUJEMY!!!
opiekun: R.Justynowicz

Strona gotowa do druku

unihokej: 2016.04.01 - Finał Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Unihokeju Dziewcząt
Dodano: czwartek, 07 kwietnia 2016 - 09:46 Autor: Admin
unihokej
Mamy medal! Drużyna dziewcząt reprezentująca ZS3 w unihokeju stanęła na podium w Finale Powiatu Pilskiego. Zawody odbyły się w dniu 01.04.2016 w Kaczorach. Na zawody przyjechało pięć drużyn. Oprócz gospodarza (drużyny z Kaczor) grały zespoły z Gimnazjum nr 4 z Piły, Gimnazjum z Białośliwia, ZS nr 1 z Piły, oraz nasz zespół prowadzony przez p.Mariusza Kwiatkowskiego.

Po rozegraniu wszystkich meczów systemem każdy z każdym nasza drużyna zajęła trzecie miejsce. Brązowe medale na szyi zawisły następującym uczennicom: Kin Karolina, Ignasiak Agata, Gawin Martyna, Krawczyk Dominika, Korba Julia, Julia Szmaglińska, Marija Krawczyk, Weronika Gotlib i Sudoł Basia.

GRATULUJEMY SUKCESU!!!

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.03.31 - Finał Rejonu Pilskiego Gimnazjów w Siatkówce Chłopców
Dodano: poniedziałek, 04 kwietnia 2016 - 21:17 Autor: Admin
siatkówka
Trzecie Mistrzostwo Rejonu i trzeci awans do najlepszej ósemki w wielkopolsce z rzędu stał się faktem. Drużyna siatkarzy naszego gimnazjum pod opieką p.Rafała Justynowicza awansowała ostatniego dnia marca do finału gimnazjady naszego województwa. Finał odbył się w Skokach, gdzie prócz naszych chłopców zagrały: G1 Skoki (gospodarz), Krajenka, Jędrzejewo, ZS2 Piła oraz Lipia Góra.

Reprezentanci ZS3 w grupie walczyli z Lipią Górą i Skokami, natomiast ZS2 w swojej grupie miało Krajenkę i Jędrzejewo.

Pierwszy mecz naszej grupy to starcie Skoki – Lipia Góra. Górą byli chłopcy ze Skoków, którzy w stosunku 2:0 (-18, -17) rozpoczęli zmagania grupy I. Równolegle w grupie II (turniej rozgrywany był na dwóch boiskach, środkowe natomiast służyło do rozgrzewki zawodników przed meczami) naprzeciwko siebie stanęli chłopcy z Krajenki i Jędrzejewa. Krajanie wygrali 2:0 w setach do -18 i -20.

Drugie mecze w grupach to pojedynki: ZS3-Skoki i ZS2-Jędrzejewo. W pierwszym spotkaniu z udziałem naszych chłopców emocji nie brakowało, ale ostatecznie bardzo pewnie zwyciężyli „nasi lotnicy” 2:0 (-12, -12) nie zostawiając złudzeń – kto dziś będzie mocny… ZS2 jeszcze efektowniej wypunktowało drużynę z Jędrzejewa. Wynik 2:0 – do -3 i -16 robi wrażenie.

Ostatnie pojedynki grupowe to zestawienie: ZS3-Lipia Góra, ZS2-Krajenka. Na boisku w koszulkach ZS3 pięciu zawodników z drugiej klasy (siatkarze trenujący na co dzień pod opieką p.Ireneusza Gondka). Wynik meczu 2:0 (-15, -11) dla pilan na etapie rejonu dodaje przysłowiowego „wiatru w żagle” na kolejne miesiące treningu – BRAWO CHŁOPCY!!! ZS2 natomiast wygrało z Krajenką również 2:0 ale do -21 i -10.

Zwycięzcami grup - ZS3 i ZS2. Z drugich miejsc awans do finału wywalczyli gospodarze – Skoki i Krajenka. Mecze półfinałowe rozgrywane „na krzyż” – Skoki-ZS2, Krajenka-ZS3. Wyniki były do przewidzenia. Tego dnia pilskie ekipy były dobrze dysponowane i rozbiły swoich przeciwników: ZS2 pokonało Skoki, a ZS3 wywalczyło awans do finału pokonując Krajan.

W meczu o trzecie miejsce Skoki pokonały Krajenkę po tie-breaku, a w meczu o awans do najlepszej ósemki w wlkp (finał rejonu) oglądaliśmy powtórkę z finału powiatu, który odbywał się nieco wcześniej (relacja na naszej www). Tylko wynik nieco różnił się od poprzedniego. Chłopcy z ZS3 nie mieli łatwej przeprawy, ale obyło się bez tie-breaka. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 (-20, -23).

Dziękujemy organizatorowi – Gimnazjum nr 1 ze Skoków – za wspaniałą organizację, pyszne drożdżówki oraz dyplomy i puchary dla najlepszych drużyn. Oprawa była godna finału. Gratulujemy!

Przed chłopcami Finał Województwa Wielkopolskiego, który jest imprezą dwudniową, a organizatorem tego przedsięwzięcia w tym roku szkolnym został KROTOSZYN. Turniej odbędzie się już w piątek i sobotę – 8-9 kwietnia 2016 r. ŻYCZYMY WAM POWODZENIA!!!

Awans wywalczyli: Pietrus, Jackowiak, Kołodziej, Golasa, Maroszek, Zbytniewski, Wojtasik - wszyscy 3c i Dymkowski, Gładysz, Stróżyński, Korczak, Wybraniec - 2c

mega obszerna fotorelacja z rejonu – kliknij wybrany kolaż (foto – IG)

Ireneusz Gondek

Strona gotowa do druku

piłka nożna: 2016.03.19 - Towarzyski Turniej w Halowej Piłce Nożnej Klas Czwartych - Szydłowo
Dodano: poniedziałek, 04 kwietnia 2016 - 18:31 Autor: Admin
piłka nożna
Dnia 19 marca 2016 roku w Zespole Szkół w Szydłowie odbył się towarzyski turniej w Halowej Piłce Nożnej Klas Czwartych. W zawodach wystartowały drużyny Szkoły Podstawowej ze Skrzatusza, Szkoły Podstawowej z Kaczor, Szkoły Podstawowej ze Złotowa, drużyna z Zespołu Szkół w Szydłowie oraz nasz zespół. Zawody zostały rozegrane systemem " każdy z każdym ". Nasza drużyna odniosła dwa zwycięstwa i dwukrotnie przegrała. W końcowej klasyfikacji nasz zespół zajął II miejsce ustępując jedynie drużynie ze Złotowa.

Zagraliśmy w następującym składzie: Tymoteusz Stasiuk - kapitan, Wojciech Eljasz, Oliwier Roszkowski, Szymon Wiśniewski, Dawid Bębas, Mikołaj Kozłowski, Kacper Palicki, Mikołaj Kozłowski, Mateusz Mierzwa oraz Karol Łubniewicz.


Gratuluję i życzę dalszych sukcesów
foto – kliknij zdjęcie w tekście

Opiekunem drużyny był Sławomir Grzegorczyk

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.03.22 - Finał Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Siatkówce Chłopców
Dodano: sobota, 26 marca 2016 - 17:25 Autor: Admin
siatkówka
Wspaniała passa siatkarzy Zespołu Szkół Nr 3 trwa. 22 marca 2016 w hali ZS2 w Pile drużyna, którą tworzą chłopcy z 2 i 3 klasy sportowej wywalczyła mistrzostwo powiatu pilskiego. W finale powiatowego czempionatu udział wzięły ekipy z Osieka, ZS2, G5 i ZS3. Półfinałowe pary utworzyli zwycięzca i zespół z drugiego miejsca poprzedniego etapu rozgrywek, i tak: ZS3-G.Osiek, G5-ZS2. Mecze sędziowali: p.Jarosław Zając oraz p.Wojciech Michalak.

Pierwszy mecz półfinałowy to pojedynek ZS3-Osiek. Zespół z Osieka, prowadzony przez p.Łukasza Dłoniaka, przystąpił do spotkania z wielką determinacją, jednak parkiet zweryfikował ochocze zapędy osieczan. Pierwszy set gładko do -12, drugi do -17 i tym samym byliśmy już w finale turnieju.

Drugi mecz z połówek pomiędzy G5 i ZS2 miał odpowiedzieć na pytanie, kto dołączy do naszych finalistów, a kto będzie walczył o brąz. Gospodarz – ZS2 – miał dodatkowego zawodnika w postaci zgromadzonej w hali publiczności. W pierwszym secie żaden z zespołów nie chciał oddać na dłuższą metę prowadzenia. Lepsi okazali się gospodarze 25:22. Drugi set niewiele różnił się od pierwszego i w nim również dokładniejsi byli zawodnicy z ZS2, wygrywając to rozdanie do -23 i cały mecz 2:0. Tym sposobem siatkarze z „Jadwiżyna” zameldowali się w finale imprezy.

Trzecie spotkanie to walka o medal brązowy pomiędzy Osiekiem, a G5. Pierwszy set to zdecydowana i pewna wygrana tych drugich do 12. Również set drugi padł łupem chłopców z G5 do 18. Zatem brązowe krążki dla zawodników z Gimnazjum nr 5 z Piły, a przed nami…

Czwarte, ostatnie, finałowe spotkanie – czyli walka pomiędzy ZS2 i ZS3. W pierwszym rozdaniu, pewni siebie i mocno zmotywowani goście wygrywają do -22. W drugiej odsłonie zmiana na pozycji rozgrywającego w naszym teamie (Stróżyński za Kołodzieja) i dużo bardziej konsekwentna gra podopiecznych p.Rafała, co dało zwycięstwo do -18. O losach złotego medalu decydował tie-break, w którym to pewnie prowadziliśmy 8:4, dalej 12:9 i nawet 14:10!!! Jedna piłka dzieliła chłopców od złota i zaczęły się problemy – błędy, które w tym momencie zdarzyć się nie powinny i zrobiło się 14:13. Mieliśmy jednak piłkę w górze i skutecznym atakiem przypieczętowaliśmy wygraną 15:13. BRAWO!!!

Gratulujemy chłopcom oraz opiekunowi i zapraszamy do relacji z Mistrzostw Rejonu Pilskiego, który już niebawem – 2 kwietnia 2016. Etap, który przed nami jest przepustką do finałów wojewódzkich, w których byliśmy dwukrotnie z rzędu – 2013/2014 i 2014/2015. W obu przypadkach na szczeblu rejonu podopieczni p.Gondka byli niepokonani. Życzymy takiego wyniku, a nawet jego poprawienia p.Rafałowi i jego siatkarzom.

Mega obszerna fotorelacja z finału powiatowego – wybierz kolaż w artykule

Ireneusz Gondek

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2016.03.18 - Szkolny Turniej - Bezpieczeństwo w szkole i poza szkołą dla klas IV-VI SP
Dodano: czwartek, 24 marca 2016 - 18:03 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 18 marca br. w stołówce szkolnej odbył się turniej wiedzy o bezpieczeństwie pod nazwą „Bezpieczeństwo w szkole i poza szkołą”, w którym udział wzięli uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej. Celem konkursu było uświadomienie uczniom jak istotne jest zachowywanie i postępowanie według zasad bezpieczeństwa w szkole, na przerwach lekcyjnych, na drodze, w Internecie, oraz podczas spędzania czasu wolnego.

Głównym organizatorem turnieju była nauczycielka zajęć technicznych i edukacji dla bezpieczeństwa – pani Zdzisława Rzeczycka, która przygotowała i opracowała wszystkie pytania, przy współpracy samorządu uczniowskiego SP
. Zmagania uczniowskie w turnieju oceniało 3-osobowe jury w składzie: pani Małgorzata Strzelecka – wicedyrektor Zespołu Szkół nr 3, pani Judyta Górka – pedagog szkolny oraz pani Zdzisława Rzeczycka.

Klasy miały w tym dniu do wykonania szereg zadań związanych z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa w życiu codziennym. Na początek, 3-osobowe reprezentacje każdej z klas odpowiadały w quizie na pytania dotyczące bezpieczeństwa m.in. znajomości bezpiecznego poruszania się w przestrzeni publicznej (na rowerze, w autobusie, samochodzie, przechodzenie po przejściu dla pieszych, prawidłowe zachowanie podczas przerwy lekcyjnej). Ponadto, reprezentacje klas rozwiązywały zadania polegające na nazywaniu znaków drogowych oraz informacyjnych, numerów alarmowych, zakładaniu bezpiecznego konta i poruszaniu się po internecie a także dobieraniu prawidłowych rozwiązań do przykładowych sytuacji stanowiących zagrożenie dla zdrowia i życia.

W międzyczasie, w innym miejscu stołówki trwała zażarta rywalizacja w wykonaniu 2-osobowych reprezentacji każdej z klas, które rozwiązywały krzyżówki z zakresu bezpieczeństwa. W trakcie trwania całego turnieju, wszystkie klasy przedstawiały kilkuminutowe scenki dotyczące różnych aspektów bezpiecznego zachowania – klasy IV miały za zadanie przedstawić scenkę pt. „Bezpieczne zachowanie na oraz przy drodze”, klasy V – „Niebezpieczna sytuacja w trakcie przerwy lekcyjnej”, natomiast klasy VI – „Jestem świadkiem cyberprzemocy w Internecie”.

Nadmienić należy, że wszystkie klasy wykazały się wielką pomysłowością i zaangażowaniem w swoje występy, począwszy od świetnej gry aktorskiej, poprzez znakomite stroje (m. in. kamizelki odblaskowe, stroje policjantów, przejścia dla pieszych) a skończywszy na wymyślnych gadżetach.

Na koniec turnieju, każda z klas, poprzez swoich reprezentantów pokazała zgromadzonej publiczności wykonane przez siebie plakaty dotyczące bezpieczeństwa w szkole, na drodze, czy też w internecie. Podobnie jak w poprzedniej konkurencji, tak i tu, uczniowie wykazali się kreatywnością w hasłach i rymowankach oraz niebanalną wyobraźnią w tworzeniu swoich prac.

Po dokonaniu ocen przez jury i zliczeniu punktów ze wszystkich rozegranych konkurencji, zwyciężyła klasa VI B z dorobkiem 59 punktów, która minimalnie (o 1 punkt!) wyprzedziła klasy VI A oraz VI C (po 58 punktów), które zajęły ex aequo drugie miejsce, natomiast trzecią pozycję zajęli tegoroczni debiutanci, czyli klasa IV B z wynikiem 55 punktów. Gratulacje dla zwycięzców oraz wielkie słowa uznania dla pozostałych uczestników!

Klasyfikacja turnieju (max 61 punktów):
1 miejsce – VI B (59 punktów)
2 miejsce ex aequo – VI A (58 pkt.)
2 miejsce ex aequo – VI C (58 pkt.)
3 miejsce  – IV B (55 pkt.)
4 miejsce ex aequo – V B i V C  (54 pkt.)
5 miejsce ex aequo – IV C i V A (53 pkt.)
6 miejsce – IV A (48 pkt.)

Podsumowując, trzeba nadmienić, że uczniowie naszej szkoły wykazali się dużo wiedzą z zakresu bezpieczeństwa pokazując przy tym pomysłowość oraz bardzo dobrze się bawiąc. Rozwiązywane zadania (zarówno podczas quizu oraz krzyżówek) oraz prezentowane scenki i plakaty uwidoczniły wysoki poziom świadomości odnośnie zasad bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. Wypada mieć tylko nadzieję, że wiedzę pokazaną podczas turnieju uczniowie będą wykorzystywać również w praktyce.

Wszystkim uczestnikom wypada pogratulować i podziękować za wspaniałą zabawę, jaką pokazali podczas turnieju! Osobne podziękowania oraz szacunek należą się wychowawcom klas IV-VI SP (paniom Mirosławie Rościszewskiej, Annie Strugarek, Dorocie Żołędziewskiej, Marlenie Wesołowskiej, Beacie Krutel, Katarzynie Franc, Edycie Więch oraz panom Błażejowi Drabowi oraz Piotrowi Gorzelakowi) za wzorowe i doskonałe przygotowanie swoich podopiecznych do turnieju.

Tradycyjne podziękowania i wielki szacunek dla Mikołaja Lewickiego (z klasy II e gimnazjum) oraz Łukasza Majorke (z klasy VI a), którzy stanowili nieocenioną pomoc w organizacji turnieju poprzez zapewnienie doskonałego nagłośnienia oraz oprawy multimedialnej a także reprezentacji klasy 3 c gimnazjum (Karolina Biedrawa, Weronika Gotlib i Karolina Kin) za skrupulatne liczenie punktów, sprawdzanie zadań oraz wykonanie zdjęć do relacji.

fotki dostępne w fotogalerii - na skróty - kliknij wybrany kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

geografia: 2016.03.18 - II Międzygimnazjalny Turniej Geograficzny GEO-GIM-LO
Dodano: czwartek, 24 marca 2016 - 16:41 Autor: Admin
geografia
18 marca 2016r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile odbył się II Międzygimnazjalny Turniej Geograficzny GEO-GIM-LO. Brały w nim udział 10 osobowe drużyny szkół gimnazjalnych z naszego miasta. Łącznie w konkursie wzięło udział 50 uczniów.

Turniej składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie każdy uczestnik rozwiązywał test pisemny składający się z zadań zamkniętych i otwartych (a zadań było dużo).

Drugi etap to rozgrywki drużynowe. Z każdej szkoły trzyosobowe zespoły rozwiązywały krzyżówki, łamigłówki i zadania tekstowe- multimedialnego testu. Nasza drużyna to uczniowie z klasy IIIA: Ola Jaraszkiewicz, Konrad Kliber, Maciej Kubiak. Uczestnicy musieli zmagać się w szybkim tempie z łamigłówkami geograficznymi. Reszta uczestników turnieju kibicowała swoim kolegom.

W turnieju indywidualnym II miejsce zajął nasz uczeń z klasy IIIA Konrad Kliber. Drużynowo natomiast zajęliśmy III miejsce.

Zwycięscy indywidualni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz drobne upominki. Bardzo się cieszymy z wyników turnieju i gratulujemy nagrodzonym. Dziękuję wszystkim uczniom za udział w turnieju.

Opiekun turnieju Mariola Nowek
kilka fotek - kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

matematyka: 2016.03.17 - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR
Dodano: poniedziałek, 21 marca 2016 - 21:07 Autor: Admin
matematyka
17 marca 2016 r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. W konkursie wzięło udział 58 uczniów szkoły podstawowej i 24 uczniów gimnazjum.


Uczestnicy przez 75 minut rozwiązywali zadania, które nie należą do najłatwiejszych. Dlatego ogromne brawa dla tych uczniów, którzy wykazali się odwagą, wiedzą  i chęcią do podejmowania wysiłku intelektualnego. Brawo!

Oto jedno z zadań z kategorii „Maluch”:
„Ola, Ula, Ala i Ela mają dziś urodziny. Ola, Ula i Ala są w tym samym wieku, a Ela jest starsza od nich o 3 lata. Która z poniższych liczb może być sumą lat wszystkich czterech dziewcząt?”

A) 60, B) 29, C) 25, D) 30, E) 27

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur wywodzi się z Australii. Do Europy dotarł w 1990 roku, a dwa lata później odbyła się pierwsza polska edycja. Obecnie najmłodsi uczestnicy to uczniowie klas drugich szkoły podstawowej, a najstarsi - trzecich klas liceum. Kategorie to: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet, Junior, Student.

Wyniki Kangura będą dostępne po 11 maja. Do zobaczenia
Beata Krutel

Strona gotowa do druku

internet DBI: 2016.03.21 - DBI - Lepszy Internet zależy od Ciebie
Dodano: poniedziałek, 21 marca 2016 - 20:41 Autor: Admin
internet DBI
W lutym br. w Zespole Szkół Nr 3 w Pile zorganizowano obchody DBI 2016 pod hasłem „Lepszy Internet zależy od Ciebie”. We wszystkich oddziałach szkoły podstawowej i klasach gimnazjum nauczyciele informatyki oraz wychowawcy przeprowadzili lekcje z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych ze strony www.saferinternet.pl.

Zajęcia te były niezwykle pomocne w ukazaniu młodzieży zagrożeń wynikających z nieostrożnego korzystania z Internetu. Prowadzone w czasie lekcji dyskusje z uczniami poruszały m.in. problemy: bezpieczeństwa w sieci, możliwości i prawa wykorzystywania potencjału sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy – przy jednoczesnym ponoszeniu odpowiedzialności za działania w Internecie.

Wykonane zadania w ramach obchodów DBI w Zespole Szkół Nr 3 w Pile:
- Uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli, wykonali prace plastyczne, które wzbogaciły wystawy szkolne i klasowe;
- Wykonano gazetkę ścienną pt. „Lepszy Internet zależy od Ciebie” w holu szkoły, zawierającą informacje przeznaczone dla uczniów i rodziców;
- Na zajęciach komputerowych w klasach 5-6 wykonano loga DBI i prezentacje na temat zasad zachowania bezpieczeństwa i pozytywnego wykorzystywania Internetu przez dzieci
i młodzież;
- Na zajęciach technicznych uczniowie, na podstawie napisanych przez siebie referatów, omawiali, jakie zagrożenia może spowodować bezmyślne korzystanie z aplikacji umieszczonych w telefonach i smartfonach;
- Wychowawcy klas, podczas zebrań z rodzicami, przeprowadzili zajęcia edukacyjne na podstawie scenariusza „Internet bez przesady”;
- Samorząd Uczniowski gimnazjum zorganizował debatę „Szkoła bezpieczna, czyli jaka?” z udziałem gości:
  • Dyrektora I LO w Pile – p. Pawła Jarczaka
  • Wicedyrektora ZS im St. Staszica – p. Tomasza Kowala
  • Przedstawiciela policji – p. kom. Andrzeja Latosińskiego
  • Przewodniczącego RR – p. Jacka Chmielowca oraz skarbnika – p. Moniki Fritza
  • Dyrektora ZS Nr 3 – p. Grzegorza Mąki.
W czasie debaty uczniowie gimnazjum dyskutowali na tematy związane z bezpieczeństwem. Część dyskusji poświęcona była zagrożeniom wynikającym z korzystania z Internetu oraz sposobom ich unikania. Dyskutanci podkreślili potrzebę świadomego korzystania z Internetu oraz fakt, że nikt
w sieci nie jest anonimowy.

W tegorocznych obchodach DBI w naszej szkole wykorzystano zaangażowanie zarówno nauczycieli, jak i młodzieży do podjęcia istotnych tematów związanych z zagrożeniami w sieci. Były to kolejne ważne lekcje – przede wszystkim dla młodzieży naszej szkoły.

Nauczyciele informatyki ZS3 w Pile
foto - kliknij zdjęcia w artykule

Strona gotowa do druku

matematyka: 2016.03.16 - VIII MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY
Dodano: poniedziałek, 21 marca 2016 - 19:13 Autor: Admin
matematyka
Słowa Galileusza: „Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat”  towarzyszyły już ósmej edycji Miejskiego Konkursu Matematycznego uczniów klas II gimnazjum, którego organizatorami są nauczyciele matematyki Zespołu Szkół Nr 3. Patronat nad konkursem objął prezydent miasta Piły.

Każdy udział w olimpiadzie, konkursie, wiąże się dużą pracą, którą trzeba włożyć w przygotowania: rozwiązać wiele zadań, testów, często są to zadania wykraczające poza podstawę programową. W etapie miejskim wzięło udział 22 uczniów.

Za uczniem zawsze stoi nauczyciel, który kieruje, prowadzi, i dlatego Wam nauczycielom dziękujemy za pracę.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - uzyskując 20 punktów, czyli maksymalną liczbę do zdobycia - zajęli:
Dawid Ślebioda uczeń Zespół Szkół nr 1, którego przygotowywała pani Karina Mazurek oraz Mikołaj Izban uczeń Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego, którego przygotowała pani Bernadeta Kozakiewicz

II miejsce
Dorian Ostrowski (19 pkt.) uczeń Zespół Szkół nr 2, którego przygotowała pani Anna Grzęda

III miejsce
Daria Baczkowska (18 pkt) - uczennica Zespół Szkół nr 2, którą przygotowała pani Anna Grzęda

Anna Wolska – przewodnicząca komisji konkursowej
foto – kliknij zdjęcie w artykule

Strona gotowa do druku

matematyka: 2016.03.15 - WIOSENNY TURNIEJ MATEMATYCZNY
Dodano: poniedziałek, 21 marca 2016 - 10:09 Autor: Admin
matematyka
Turnieje matematyczne to tradycja w naszej szkole. Uczestniczą w nich całe zespoły klasowe, a zadania stawiane przed uczniami są nietypowe, zabawne i angażują wszystkich uczniów. W tym roku taki turniej dla klas I odbył się 15 marca. Uczniowie mieli do rozwiązania zadania matematyczne, które kryły się pod nazwami: „MYŚLĄ WSZYSCY”, „TĘGIE UMYSŁY DO ROBOTY”, „PYTANIA DLA MISTRZA”.

Jedno z zadań to prace rysunkowe – matematyka na pierwszym planie. Z każda klasa wystawiła również po trzy osoby do układania sześciennych kostek – tu była potrzebna wyobraźnia przestrzenna. I jeszcze tylko liczby pierwsze – zawieszane na sznurku i podliczanie punktów. Turniej wygrała klasa Ia.

Wszystkim klasom bardzo dobrych wyników gratulują nauczyciele matematyki, którzy przygotowali turniej: Monika Małecka –Wiese, Małgorzata Malczewska, Hanna Słodowicz oraz Anna Wolska.

fotki - kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

język angielski: 2016.03.15 - IV Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej
Dodano: niedziela, 20 marca 2016 - 18:04 Autor: Admin
język angielski
Dnia 15 marca 2016 roku, w Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa Salezjańskiego w Pile, odbył się IV Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej dla szkół podstawowych. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Piła. Celem konkursu było zachęcanie młodego pokolenia do obcowania z poezją oraz odnalezienia jej wysokich walorów artystycznych.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Konrad Przydacz, kl. VA, Andrzej Gawłowski, kl. VB, Jakub Kujawski, kl. VB – opiekun p. Anna Krutel;  Malwina Pienierska, kl. IVA, Weronika Krawczuk, kl. VC, Alicja Tyrańska, kl. VIC –opiekun p. Piotr Gorzelak ; Julia Wesołowska, kl. IIIA, Antonina Strzelecka, kl. IIIA, Amelia Biecka, kl. IVB, Angelina Litwinienko, kl. IVB, Adrianna Ryczek, kl. VIBopiekun p. Anna Strugarek.

Jury konkursowe, w którego skład weszli nauczyciele GTS i LOTS – po wysłuchaniu blisko 200 uczniów z Piły, Złotowa, Wałcza, Trzcianki, Kaczor, Krajenki, Czarnkowa – przygotowanych przez 40 nauczycieli - miało trudny orzech do zgryzienia. Recytujący zaprezentowali bardzo wysoki poziom a ich występy okazały się fantastyczne. Jury poddało ocenie wybór i stopień trudności wiersza, wymowę, modulację głosu uczestników oraz ogólne wrażenie. Zwycięzcy zostali wyłonieni w następujących grupach wiekowych: kl. I-III, kl. IV, kl. V, kl. VI. Jury konkursowe przyznało sześć miejsc oraz  trzy wyróżnienia w każdej grupie wiekowej.

Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki. Dlatego też jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły stanęli na podium i zostali wyróżnieni. Wśród nich znaleźli się:

WESOŁOWSKA JULIA, kl. IIIA – I MIEJSCE w kategorii klas I-III
STRZELECKA ANTONINA, kl. IIIA – IV MIEJSCE w kategorii klas I-III
PRZYDACZ KONRAD, kl. VA – WYRÓŻNIENIE w kategorii klas V

Uczestnikom konkursu dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!
ANNA STRUGAREK
fotki z konkursu - kliknij zdjęcia w artykule

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2016.02.27 - Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - Detal w architekturze
Dodano: niedziela, 20 marca 2016 - 17:39 Autor: Admin
wydarzenia
Ogólnopolski sukces naszej uczennicy Antosi Strzeleckiej z kl. 3a szkoły podstawowej! Tosia, jako podopieczna pani Marii Korkowicz z Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Detal w architekturze”.
Na konkurs wpłynęło ogółem 397 prac z całej Polski, które były oceniane w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-3 SP, klasy 4-6 SP oraz gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W kategorii klas 0-3, do której przynależy Tosia Strzelecka, wręczono 6 równorzędnych nagród oraz 6 wyróżnień.
Tosia znalazła się właśnie w gronie nagrodzonych!!! Gratulujemy sukcesu!!!

M. Strzelecka

Strona gotowa do druku

<   12345678910111213141516171819202131   >

piłka ręczna: 2016.03.16 - Finał Rejonu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Ręcznej Chłopców
Dodano: sobota, 19 marca 2016 - 10:03 Autor: Admin
piłka ręczna
Finał Rejonu Pilskiego Chłopców w Piłce Ręcznej odbył się w dniu 16.03.2016 w Wągrowcu. Na zawody przyjechało sześć najlepszych drużyn z powiatu pilskiego. Zostały o­ne podzielone na dwie grupy.
W grupie „A” znalazły się drużyny z: Chodzieży, Zakrzewa i Wągrowca. W grupie „B” pozostałe trzy drużyny z: Młynkowa, ZS3 Piła i Gołańczy. Drużyny rozegrały mecze systemem „Każdy z każdym” w swoich grupach.
ZS3 Piła w pierwszym starciu pokonało ekipę z Młynkowa 22:5. W kolejnej potyczce uległo drużynie z Gołańczy 11:19.
Po meczach w grupie zajęliśmy drugie miejsce i spotkaliśmy się w kolejnym meczu z drużyną z Zakrzewa, która zajęła również drugie miejsce w swojej grupie. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny ZS3 Piła 17:14.
Ten wynik oznaczał, że drużyna prowadzona przez p.Mariusza Kwiatkowskiego zajęła trzecie miejsce w Finale Rejonu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Ręcznej Chłopców, i tym samym wpisała się w bogatą historię sukcesów naszej placówki na arenach pozaszkolnych.

Brązową drużynę reprezentowali: Jackowiak Dawid, Perek Kacper, Perek Kuba, Krauze Maciej, Janikowski Mateusz, Wojciechowski Krystian, Maroszek Dominik, Sójka Radek, Kostecki Szymon, Golasa Hubert oraz Wojciechowski Kuba.
GRATULUJEMY!!!

Strona gotowa do druku

LIGA CHEMICZNA


ZASTĘPSTWA


LIBRUS

PODRĘCZNIKI 16/17

WYBIERZ 6


KOMUNIKATY DYREKCJI


UBEZPIECZENIE 16/17


WAŻNE DOKUMENTY


WIRTUALNA GALERIA PRAC

OBCHODY 30-LECIA


ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE


ZAJĘCIA DODATKOWE


OLA WOJCIECHOWSKA


1% PODATKU


PROJEKT SWOI

Archiwum

Starsze artykuły

HOME | DOWNLOADS | SEARCH | TERMS OF USE | PRIVACY POLICY


mail administratora
prof.gondek@
gmail.com

Page created in 0,433178 Seconds