Welcome Guest

Zespół Szkół nr 3 im. Lotników Polskich, 64-920 PIŁA, ul.Żeromskiego 41 <<>> e-mail - zs3sek@wp.pl

FOTOGALERIA


Menu - KLASY I-III SP

PSYCHOLOG SZKOLNY


OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


ASTANET

MOJE PODRĘCZNIKI

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

FILMY

CZAS NA SPORT

Online

Obecnie jest 31 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.
sztuki walki: 2014.02.12 - Radorii (walki) klubów sportowych judo - UKS 3
Dodano: czwartek, 20 lutego 2014 - 15:56 Autor: Admin
sztuki walki
W dniu 12 lutego 2014 r. w Pile w Zespole Szkół Nr 3 - U K S “3“ odbywało się radorii (walki) klubów sportowych: Suchy Las, Gorzów Wlkp., U K S “3“, TDK Trzcianka, Leśnik Kaczory.

W tym treningu uczestniczyło 50 zawodników z w/w klubów. Podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków przygotowują się do nowego sezonu w judo, który rusza w dniu 22 lutego w Kaczorach; następnie Mistrzostwa Woj. Wlkp. w Jarocinie w kategorii wiekowej Junior, Junior mł., młodzik, dzieci.

W dniu 8 marca 2014 r. w Pile odbędzie się Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo w Hali Sportowej przy ul. Żeromskiego 90. Rozpoczęcie zawodów o godzinie 10.00, wstęp na zawody bezpłatny. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do obejrzenia zawodów.

W zajęciach uczestniczyli trenerzy w/w klubów oraz Marian Tałaj i Czesław Kur.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.02.04-14 - Obóz sportowy - dochodzeniowy - judo UKS 3
Dodano: czwartek, 20 lutego 2014 - 15:37 Autor: Admin
sztuki walki
W dniach 4 – 14 lutego 2014 r. odbył się obóz sportowy Judo – dochodzeniowy klubów U K S “3“ Piła, TDK Judo Trzcianka, Leśnik Kaczory na obiektach Zespołu Szkół Nr 3 w Pile.

Na treningach przebywali najlepsi zawodnicy w/w klubów. Natomiast trzej zawodnicy Marek Wawrzkiewicz, Igor Jasłowski, Tomasz Drzewiecki przebywali na obozie Kadry Narodowej w Cetniewie.

W dniu 05.02.2014 r. w Pile na randorii (walki) przebywał klub z Gorzowa Wlkp. wraz z trenerem Grzegorzem Biegańskim. W dniach 10 - 14.02.2014 r. w klubie gościliśmy trenerów: Czesława Kur i Mariana Tałaj.

Strona gotowa do druku

logo: 2014.01.31 - Pasowanie na czytelnika biblioteki klas pierwszych A, B i C
Dodano: czwartek, 20 lutego 2014 - 15:09 Autor: Admin
logo
Pasowanie na czytelnika biblioteki - 31 stycznia 2014.
Po przybyciu klas do biblioteki szkolnej nastąpiło zapoznanie się uczniów z wyposażeniem biblioteki i czytelni: księgozbiorem podręcznym oraz miejscami pracy przy stanowiskach komputerowych. Następnie dzieci miały okazję zobaczyć inscenizację przygotowaną przez uczniów klasy VI a (Julia Lach, Sylwia Grzeca, Sandra Dukiewicz i Michał Gładysz ) pt. „O smutnej księżniczce”.

Po przedstawieniu nowi czytelnicy zapoznali się z regulaminem wypożyczalni i złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie każde z dzieci zostało uroczyście pasowane na czytelnika.
Każdy pasowany pierwszoklasista otrzymał swoją pierwszą książkę biblioteczną do przeczytania, jak również zakładkę oraz dyplom.

W uroczystości uczestniczyła pani v-ce dyrektor naszej szkoły Małgorzata Strzelecka wraz z wychowawcami klas pierwszych.

foto - kliknij miniaturkę...
Całość przygotowały panie bibliotekarki: Anna Ciepłuch i Halina Kurek.

Strona gotowa do druku

komunikaty admina: 2014.01.31 - PLAN ZAJĘĆ PO ZMIANACH
Dodano: środa, 05 lutego 2014 - 20:05 Autor: Admin
komunikaty admina
Publikujemy PLAN ZAJĘĆ - SEMESTR II po ostatnich korektach wprowadzonych 31 stycznia 2014. Prosimy zapoznać się z rozkładem i zgłosić ewentualne błędy wicedyrektorowi Grzegorzowi Mące.

Plan dostępny bezpośrednio z lewej kolumny naszej strony - menu główne lub na skróty - kliknij fotkę. ZAPRASZAMY!!!

Strona gotowa do druku

piłka ręczna: 2014.01.28 - Finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Ręcznej Chłopców
Dodano: środa, 05 lutego 2014 - 19:29 Autor: Admin
piłka ręczna
Dnia 28 stycznia 2014 r w Osieku odbył się Finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Ręcznej Chłopców. W turnieju wzięły udział zespoły z Kaczor, ZS2 z Piły, Wyrzyska i ZS3 z Piły.

Nasza drużyna po bardzo emocjonujących meczach zajęła I miejsce zostając MISTRZEM POWIATU PILSKIEGO na rok 2014. Zwycięstwo oznacza awans do Finału Rejonowego, który tuż po feriach. Drużynę prowadzi p.Mariusz Kwiatkowski, któremu z tego miejsca serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

Gimnazjaliści, którzy wywalczyli złoto to:
Mściszewski Krzysztof, Grzybowski Piotr, Łykus Krzysztof, Martenka Paweł, Kostecki Hubert, Jerzakowski Jakub, Czech Jakub, Klik Patryk, Krumrey Mateusz, Stalęga Paweł, Gast Miłosz, Domińczak Oskar, Zawadzki Kacper, Saternus Zachariasz

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2014.01.29 - II Runda Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Siatkówce Chłopców
Dodano: środa, 05 lutego 2014 - 18:54 Autor: Admin
siatkówka
Po bardzo wyczerpującym fizycznie Finale Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Ręcznej Chłopców (28 stycznia 2014 r), reprezentacja ZS3 następnego dnia – 29 stycznia – walczyła o awans w rozgrywkach tego samego szczebla z tą tylko różnicą, że w siatkówce…

Turniej rozegrany został w hali Gimnazjum nr 5 w Pile z udziałem gospodarza obiektu, drużyny naszej szkoły i gości z Białośliwia. Chłopcy prowadzeni przez p.Ireneusza Gondka pomimo drobnych urazów i ogólnego zmęczenia, pewnie wygrali oba spotkania (system każdy z każdym) i awansowali do finału powiatowego, który obędzie się w tygodniu bezpośrednio po feriach zimowych.

W drugiej grupie – która swoje mecze rozgrywała w Osieku – zwyciężyli nieoczekiwanie chłopcy z ZS2 Piła w stosunku 2:1 i z pierwszego miejsca awansowali do finału. Drugie miejsce przypadło w udziale gospodarzowi – drużynie z Osieka, natomiast ekipa z ZS1 Piła (3 miejsce w gr II) jak i gimnazjaliści z Białośliwia (3 miejsce w naszej grupie) odpadli z dalszej rywalizacji.

W finale gramy „na krzyż”. ZS3 w półfinale spotka się z chłopcami z Osieka, a gimnazjaliści z „Jadwiżyna” zagrają z G5. Zapowiada się emocjonujący turniej. Życzymy sukcesu w finale!!!

II rundę sędziował p.Krzysztof Kopczyński, a w rolę sędziów sekretarzy wcielili się Łukasz Ograbek i Damian Sójka, którym bardzo dziękuję za fachowość i pomoc.

Reprezentacja wystąpiła w składzie: 3c sportowa – CZECH, GAST, KRUMREY, MARTENKA, MŚCISZEWSKI, PARECKI, STRÓŻYŃSKI; 2c sportowa – GRZYBOWSKI, SZYMANOWSKI, ROMANISZYN, DYMKOWSKI, MUCHAR.

Na koniec wyniki poszczególnych spotkań:
mecz 1 – G5-ZS3 – 0:2 (13:25, 17:25)
mecz 2 – ZS3-G.Białośliwie – 2:0 (25:11, 25:21)
mecz 3 – G5-G.Białośliwie – 2:0 (25:16, 25:17)

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII - relacja z II rundy - kliknij foto

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.01.25-27 - Treningi pod okiem trenera Mariana Tałaja
Dodano: poniedziałek, 27 stycznia 2014 - 21:23 Autor: Admin
sztuki walki
UKS “3“ Piła trenuje pod okiem trenera Mariana Tałaja w dniach 25-27 stycznia 2014 r. (treningi dwa razy dziennie), a trenują zawodnicy także z Leśnika Kaczory i TDK Trzcianka. Treningi zaczęła Paula Kułaga po kontuzji – przerwie 7 miesięcy.

Najbliższe zawody w Kaczorach - Turniej Międzynarodowy, następnie 1 i 2 marca Mistrzostwa Woj. Wlkp. młodzików, dzieci oraz Juniorów Młodszych i Juniorów – Juniorek w Judo.

W dniu 8 marca 2014 r w Pile odbędzie się Puchar Polski Juniorów i Juniorek w Judo. Organizator UKS “3“ Piła.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.01.24 - PATYCZAKI TABLECIAKI
Dodano: poniedziałek, 27 stycznia 2014 - 21:01 Autor: Admin
wydarzenia
Patyczaki – tak nazwali swą klasę uczniowie z Ia szkoły podstawowej. Tableciaki? Tak! Dzieci raz w tygodniu przynoszą do szkoły swoje tablety i wykorzystują jako narzędzie w edukacji. W ich sali lekcyjnej zostało podłączone wi-fi. Wychowawczyni Aleksandra Kamińska (wielka zwolenniczka e-nauczania) twierdzi, że tablety usprawniają proces edukacyjny w klasie. Są urządzeniami mobilnymi i można je wykorzystać wszędzie – na lekcji, na wycieczce, w parku, w lesie (gdzie chcemy).

Uczniowie są zmotywowani, niezwykle aktywni i nikt się nie nudzi. Można stosować urozmaicone zadania – quizy, gry edukacyjne, edytować teksty i obrazy, uczyć się ortografii, matematyki, właściwie wielu działań. Nauczycielka wykorzystuje między innymi takie programy jak SOCRATIVE, KAHOOT, ZONDLE, które pozwalają w realnym czasie widzieć uczniom wyniki ich pracy. Platforma ZONDLE oblicza procentowe wykonanie zadań podczas gier edukacyjnych. Jest wspaniałym materiałem dla nauczyciela, który po przeanalizowaniu może nasilić pracę nad tymi zadaniami, w których uczniowie najczęściej popełniali błędy.

Oczywiście uczniowie podnoszą swe umiejętności w zakresie stosowania technologii informatycznych. Potrafią podłączyć się po wi-fi, skanować kody QR i odczytywać informacje, pobrać i zainstalować aplikacje. Nie wszyscy mają tablety. To jednak nie przeszkadza, bo uczniowie pracują w parach. Przy okazji uczą się współpracy, umiejętności słuchania i mówienia, odpowiedzialności za wykonanie zadania. Są to cele edukacji obywatelskiej i edukacji praw człowieka.

galeria - kliknij zdjęcie....

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.01.23 - Podsumowanie Roku Sportowego 2013 - JUDO
Dodano: poniedziałek, 27 stycznia 2014 - 20:32 Autor: Admin
sztuki walki
W dniu 23 stycznia 2014 r
w UKS “3“ Piła, Leśnik Kaczory, TDK Trzcianka został podsumowany rok sportowy Judo 2013. Zawodnicy średnio w miesiącu startowali 2 razy na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Do wyróżniających zawodników należeli: Katarzyna Wiszniewska – srebrna medalistka MP Juniorek, Tomasz Drzewiecki – srebrny medalista OOM juniorów młodszych, Puchary Polski: złote medale - Marek Wawrzkiewicz, Katarzyna Wiszniewska, Tomasz Drzewiecki, brązowe medale - Beniamin Podemski, Roksana Łosoś, Igor Jasłowski, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików srebrne medale: Oskar Pazdaj, Szymon Jęsko – Białek. W zawodach – Gimnazjadzie – ZS Nr 3 pierwsze miejsce chłopcy natomiast dziewczęta drugie miejsce w woj. wlkp., w kategorii szkół podstawowych drugie miejsce w woj. wlkp. Bardzo dobre rezultaty w zawodach woj. wlkp. w kategorii Junior, Junior Mł., Młodzik. Punktów w roku 2013 r zdobyto tyle co w 2012 r. UKS Leśnik Kaczory Adam Stodolski – srebrny medal MP Młodzików, złoty medal Puchar Europy - Węgry, Tomasz Stodolski – srebrny medal Puchar Polski, brązowy medal Puchar Polski – Anna Łapaczyńska, zdobyto 5 punktów. TDK Trzcianka – Paula Kułaga – złota medalistka MP Juniorek, V miejsca w Kijowie i Berlinie gdzie odniosła kontuzje i do końca roku już nie startowała – punktów zdobytych 15. Do wyróżniających dzieci można zaliczyć Jakub Serwatka, Oliwia Cebieniak, Miłosz Kłos, Oskar Nawrocki, Wojciech Drygała, Maciej Tymiec, oraz inni. Na 2014 r w Kadrze Narodowej Polski są: Katarzyna Wiszniewska, Roksana Łosoś, Paula Kułaga, Tomasz Drzewiecki, Marek Wawrzkiewicz, Igor Jasłowski, Tomasz Stodolski. W kadrze woj. wlkp. chłopców - 6, dziewcząt – 4. Podsumować należy 2013 r, że był bardzo dobry.

Na zakończeniu roku sportowego byli Vice Starosta Kazimierz Sulima, Pan senator Henryk Stokłosa, Z-ca Dyrektora Oświaty Kultury i Sportu Małgorzata Ciemięga, Prezes Szkolnego Związku Sportowego Marek Święszkowski, radny miasta Marian Barełkowski, Stanisław Pirch, Wojciech Andrzejewski, Janusz Chojnacki, Alfred Kiestrzyń, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Pile Dorota Wojtkiewicz- Kraska. Prezes Klubu Cezary Pazdaj podziękował wszystkim za współpracę i trener Józef Jopek określił, że taka współpraca będzie dalej się dobrze układała. Zawodnikom, którzy uzyskali dobre wyniki otrzymali pamiątkowe puchary, natomiast osobom zaproszonym wręczono pamiątkowe medale, również nieobecnemu Panu Piotrowi Głowskiemu – Prezydentowi Miasta Piły.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

świetlica: 2013.12.19 - Odpadowa karuzela
Dodano: czwartek, 23 stycznia 2014 - 16:22 Autor: Admin
świetlica
19.12.2013 r. (piątek) w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Pile Związek Międzygminny "Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi" podsumował kampanię edukacyjną 2013 prowadzoną pod hasłem "Segregacja nie jest trudna - wystarczy tylko chcieć". W czasie uroczystości odbyły się pokazowe zajęcia segregacji odpadów, podsumowanie działań edukacyjnych oraz konkursów dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych - konkurs plastyczny pt. "Odpadowa karuzela".

Zadaniem uczestników reprezentujących szkołę podstawową było wykonanie zbiorowej pracy plastycznej związanej z segregacją odpadów (format A3). Konkurs został przeprowadzony dwuetapowo: I etap szkolny, II etap regionalny (na który została skierowana jedna praca najlepsza ze szkoły).

Do etapu szkolnego wpłynęło 5 prac plastycznych wykonanych przez uczniów uczęszczających do  świetlicy, jak również dzieci z klasy IIIb (wych. p. Teresa Zapolska):
1. Grubich Ada i Wróblewski Denis
2. Jopek Julia i Funk Julia
3. Ścierwicka Paulina i Włodarczyk Agata
4. Nowak Nikola i Nowak Kornelia
5.  Jasiukiewicz Agata, Lach Martyna, Drygała Weronika i Grubich Ada (świetlica)


Do etapu regionalnego została wybrana praca wykonana w świetlicy szkolnej pod okiem pani Katarzyny Sykutera-Świerczyńskiej.

W konkursie "Odpadowa karuzela" udział wzięło 20 szkół podstawowych, dlatego godnym podkreślenia jest fakt iż praca uczennic ze świetlicy (Agatki Jasiukiewicz, Martyny  Lach, Weroniki  Drygały i Ady Grubich) znalazła się wśród 5 wyróżnionych za artystyczny przekaz zasad segregacji odpadów. Uczennice podczas uroczystości w RCK dostały pamiątkowe dyplomy i upominki, a Zespół Szkół Nr 3 otrzymał certyfikat "Zielonej Szkoły" oraz pięć programów multimedialnych (Encyklopedia Nauki, Encyklopedia Wszechświata, Encyklopedia Przyrody, Encyklopedia dinozaurów, Nowa Encyklopedia Jak to działa?). Pozostali uczniowie biorący udział w eliminacjach szkolnych dostali dyplomy.

galeria foto ---- kliknij miniaturki....
Więcej informacji i fotografii na stronie organizatora:
http://prgok.pl/aktualnosci/36;podsumowanie-kampanii-br---edukacyjnej-2013

Strona gotowa do druku

logo: PLAN ZAJĘĆ NA II SEMESTR ROKU SZKOLNEGO 2013 2014
Dodano: środa, 22 stycznia 2014 - 19:48 Autor: Admin
logo
W menu głównym (lewa kolumna naszej strony www) umieszczono ROZKŁAD ZAJĘĆ NA II SEMESTR roku szkolnego 2013/2014.

Wersja planu - ostateczna (po poprawkach z dnia 2014.01.22)
Wszelkie uwagi prosimy kierować do wicedyrektora Grzegorza Mąki.

ZAPRASZAMY!!!

Strona gotowa do druku

logo: ZIMOWISKO 2014
Dodano: wtorek, 21 stycznia 2014 - 20:08 Autor: Admin
logo

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2014.01.14 - I Runda Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Siatkówce Chłopców
Dodano: środa, 15 stycznia 2014 - 22:59 Autor: Admin
siatkówka
14 stycznia w hali Zespołu Szkół Nr 3 w Pile gościliśmy drużyny z Zespołu Szkół Nr 2 i Gimnazjum z Wyrzyska, które rozegrały I Rundę Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Siatkówce Chłopców.

Drużyna naszej szkoły bardzo pewnie zwyciężyła w turnieju i awansowała do II Rundy z pierwszego miejsca. Na słowa uznania zasługuje postawa chłopców na boisku, determinacja i skuteczność z jaką zdobywali kolejne punkty. Drużyna, którą prowadzi p.Ireneusz Gondek czeka teraz na rozstrzygnięcia z dwóch pozostałych grup gdzie mecze rozegrane będą 16 stycznia. II runda musi być rozegrana do 25 stycznia 2014 r.

Sędzią głównym zawodów był p.Krzysztof Kopczyński, a sędziami sekretarzami (którzy jak zwykle bardzo profesjonalnie wywiązali się ze swoich obowiązków) Jakub Bartkowiak, Łukasz Ograbek i Damian Sójka. Poniżej wyniki poszczególnych spotkań:

mecz 1 – ZS3-ZS2 – 2:0 (25:6, 25:10)
mecz 2 – Gim Wyrzysk–ZS2 – 0:2 (9:25, 12:25)
mecz 3 – ZS3-Gim Wyrzysk – 2:0 (25:10, 25:8)


Drużyna ZS3 wystąpiła w składzie:
Czech Jakub, Gast Miłosz, Krumrey Mateusz, Łykus Krzysztof, Martenka Paweł, Mściszewski Krzysztof, Parecki Dawid, Stróżyński Remigiusz, Szymanowski Jakub, Romaniszyn Dawid, Zieliński Grzegorz i Muchar Hubert.

zdjęcia z I rundy powiatu - kliknij powyższą miniaturkę lub bezpośrednio z zakładki FOTOGALERIA (lewa kolumna naszej witryny - ikona aparatu)

Strona gotowa do druku

ekologia: 2014.01.10 - ZAKODOWANE WYNIKI ETAPU REJONOWEGO WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZYRODNI
Dodano: poniedziałek, 13 stycznia 2014 - 08:30 Autor: Admin
ekologia


ZAKODOWANE WYNIKI ETAPU REJONOWEGO WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO - 10 STYCZNIA 2014 - REJON IV a - ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 W PILE - UL. ŻEROMSKIEGO 41

10 stycznia 2014 roku o godzinie 13.00 odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego dla rejonu IV a ( miasto Piła, powiat wągrowiecki). W konkursie wzięło udział 64 uczniów.

Po sprawdzeniu prac, komisja do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała 5 uczniów (kwalifikuje się uczeń, który na etapie rejonowym otrzymał minimum 32 punkty).

Wszystkim uczestnikom, ich rodzicom oraz opiekunom serdecznie gratulujemy!
Po wcześniejszym umówieniu się z Przewodniczącą Rejonowej Komisji Konkursowej p. Marleną Wesołowską (tel. szkoły 67 213 21 40),uczeń i/lub opiekun prawny mają możliwość wglądu do prac we wcześniej ustalonym terminie.

ZAKODOWANE WYNIKI W DALSZEJ CZĘŚCI ARTYKUŁU - czytaj (kliknij) "CAŁY ARTYKUŁ" poniżej ======vvvvvv

Cały artykuł: '2014.01.10 - ZAKODOWANE WYNIKI ETAPU REJONOWEGO WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZYRODNI' (21551 B więcej) Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.01.02 - Podsumowanie projektu SWOI
Dodano: niedziela, 12 stycznia 2014 - 23:14 Autor: Admin
wydarzenia
Czy to już koniec zabawy na kółku techniczno- informatycznym SWOI?

Od 12 września do 5 grudnia w Zespole Szkół nr 3 w Pile realizowane były zajęcia z koła informatyczno – technicznego, na którym uczniowie uczyli się wykorzystywać wolne oprogramowanie do tworzenia Awatarów i innych grafik komputerowych w Inkscape.

Następnie, wykorzystując Scratch tresowali biedronkę i zmuszali „duszki” do powiedzenia, jaką liczbę pomyślał gracz. Niektórzy uczniowie tworzyli grę według własnego pomysłu.
 
Zabawa z Arduino była od samego początku wielką zagadką: uda się czy też ,nie połączyć przewody elektryczne taki sposób, aby dioda zadziałała. Największym wyzwaniem było sterowanie diodą RGB. Nigdy było pewności czy zadziała. Niezawodna była tylko dioda Trenera.

Teraz, gdy zajęcia się skończyły uczniowie wykonują konkursowe animacje do wierszy Tuwima…

W drugim semestrze, klasy drugie gimnazjum maję prezentację swoich projektów i planujemy wtedy pokazać dla całej szkoły możliwości programów poznanych na kółku techniczno- informatycznym SWOI.

Opiekun koła Zdzisława Rzeczycka.
fotki z projektu ===>> kliknij wybrany element graficzny powyżej....

Strona gotowa do druku

logo: 2014.01.02 - Rozstrzygnięcie konkursu na kartkę świąteczną 2013
Dodano: niedziela, 12 stycznia 2014 - 22:51 Autor: Admin
logo
SZKOLNY KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ WYKONANĄ KOMPUTEROWO W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 PRZEPROWADZANY BYŁ W TRZECH KATEGORIACH:


W gimnazjum, gdzie uczniowie wykonali animacje komputerowe:
• Paulina Poznaniak z klasy II c - zajęła I miejsce
• Izabela Koła z klasy II a - zajęła II miejsce
• Daniel Nowak z klasy II b- zajął III miejsce

W szkole podstawowej (klasy V-VI):
• Klaudia Soczewka z klasy V c - zajęła I miejsce
• Julia Lach z klasy VI a - zajęła II miejsce
• Natalia Galas z klasy V c - zajęła III miejsce

W szkole podstawowej (klasy I-III):
• Inga Stankiewicz  z klasy I a - zajęła I miejsce
• Kamil Fonrat z klasy III a - zajął II miejsce
• Marta Nowaczyk z klasy II c - zajęła III miejsce
• wyróżnienia otrzymali: Natalia Domagalska z klasy II c, Natalia Domagalska z klasy II c i Jędrzej Ciemiński z klasy III c

Gratulujemy!!!
galeria kartek ======>>> kliknij pracę KLAUDII SOCZEWKI z klasy Vc

Strona gotowa do druku

świetlica: 2013.12.20 - Międzyświetlicowy konkurs plastyczny - Proszę Państwa, oto Miś
Dodano: niedziela, 12 stycznia 2014 - 22:37 Autor: Admin
świetlica
W listopadzie 2013 r. uczennice uczęszczające do świetlicy naszej szkoły (Kinga Januchowska kl. 1c, Agata Łańska kl. 1a,  Hanna Słowińska kl. 1c) pod opieką pani Katarzyny Sykutera-Świerczyńskiej wykonały indywidualnie prace plastyczne na konkurs pt.  "Proszę Państwa, oto Miś". Międzyświetlicowy konkurs plastyczny zorganizował Zespół Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile.

"Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i umiejętności plastycznych oraz kształtowanie poczucie konieczności poszanowania zabawek". (cytat z regulaminu konkursu).

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu misia z dowolnego materiału (plasteliny, szyszek, rysunek itp.) dowolną techniką plastyczną. Komisja konkursowa dokonała oceny prac w trzech kategoriach: klasy I,II i III biorąc pod uwagę następujące kryteria: samodzielność, oryginalność, użyty materiał i walory artystyczne prac.

Nasze uczennice godnie reprezentowały Zespół Szkół Nr 3 zajmując:
- I. miejsce na poziomie klas pierwszych (Kinga Januchowska)
- wyróżnienie (Agata Łańska)

fotogaleria po kliknięciu w miniaturkę...

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2013.12.18 - Wojtek - miś żołnierz
Dodano: niedziela, 12 stycznia 2014 - 22:26 Autor: Admin
wydarzenia
W dniu 18 grudnia, w sali czytelni naszej biblioteki szkolnej, odbyła się lekcja biblioteczna w formie prezentacji multimedialnej. Tematem lekcji, którą przeprowadziły nauczycielki bibliotekarki p.Anna Ciepłuch i Halina Kurek, były osnute na faktach historycznych losy syryjskiego niedźwiedzia brunatnego o imieniu Wojtek.

Losy Wojtka związane były ściśle z losami żołnierzy polskich, którzy wyszli wraz ze swoim dowódcą generałem Władysławem Andersem w 1942 roku z „nieludzkiej ziemi” Związku Sowieckiego na Bliski Wschód by wziąć udział  w walkach Aliantów na półwyspie Apenińskim. Niedźwiadka przygarnęli w Iranie żołnierze 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii II Korpusu Polskiego i z miejsca stał się ulubieńcem wszystkich. Wraz z II Korpusem przeszedł cały szlak bojowy tej armii. Brał udział w kluczowej bitwie we Włoszech, która „otworzyła drogę na Rzym”, bitwie o Monte Cassino. Wówczas już był pełnoprawnym żołnierzem polskim i jako kapral Wojciech Miś na swym grzbiecie nosił ciężkie skrzynie z amunicją na stanowiska ogniowe artylerii. Po zakończeniu wojny nie dane mu było wraz z polskim wojskiem wrócić do Polski. Podzielił ich tułaczy los. Aby zapewnić mu byt żołnierze polscy zmuszeni byli oddać go do ZOO w Edynburgu w Szkocji. Miś Wojtek żył tam jeszcze do 1963 roku (zmarł 2 grudnia tegoż roku) i był żywą maskotką i atrakcją tamtejszego ogrodu. Zawsze żywiołowo reagował na polską mowę, którą słyszał u odwiedzających nieraz ogród zoologiczny Polaków.
Życie Wojtka stało się tematem książek (Aillen Orr Niezwykły żołnierz armii Andersa, Łukasz Wierzbicki Dziadek i niedźwiadek), filmów, piosenek. Misiowi wystawiono kilka pomników, w tym trzy w Polsce.
Prezentacja multimedialna „Miś Wojtek żołnierz II Korpusu” zaprezentowana została uczniom i uczennicom klasy Va naszej szkoły, która przybyła na nią wraz z panią Aldoną Ostachowicz. W lekcji bibliotecznej wzięli też udział: pani Dorota Wojtkiewicz-Kraska dyrektor naszej szkoły i zaproszony gość pan dyrektor Wydziału Oświaty miasta Piły Sebastian Dzikowski.

Strona gotowa do druku

język niemiecki: 2013.12.18 - Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego - Adventskalender
Dodano: niedziela, 12 stycznia 2014 - 22:14 Autor: Admin
język niemiecki
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Przed świętami, 18 grudnia 2013 roku, w środę zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu z języka niemieckiego dla uczniów klas 6 na najpiękniejszy, własnoręcznie wykonany kalendarz adwentowy: Adventskalender.

Praca musiała zawierać elementy języka niemieckiego związane  z tradycją bożonarodzeniową krajów niemieckiego obszaru językowego, np. fragment kolędy po niemiecku, tytuł pracy po niemiecku, opis zwyczajów świątecznych itp. Technika i format kalendarza były dowolne, dlatego w konkursie rywalizowały prace bardzo zróżnicowane pod tym względem.

Oto wyniki konkursu:
I miejsce
Oliwia Grzeca
Anna Ruta
Anna Gamrot

II miejsce
Aleksandra Preihs
III miejsce
Nicole Rozpłoch
Sandra Wróblewska


Uczennice otrzymały nagrody: prawdziwe kalendarze adwentowe, słodycze świąteczne i dyplomy. Komisja w składzie (nauczycielki języka niemieckiego): p. Alina Dolna oraz p. Aleksandra Gondek-Sujka była pod wrażeniem pomysłowości i estetyki wykonania prac.

Serdecznie gratulujemy!!! Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

Strona gotowa do druku

logo: 2013.12.17 - Na wyspie tolerancji - lekcja ORE - M.Kurowska
Dodano: niedziela, 12 stycznia 2014 - 21:53 Autor: Admin
logo
Dnia 17.12.2013r. w klasie 1b szkoły podstawowej odbyły się zajęcia w ramach realizacji treści związanych z Edukacją Praw Człowieka. Zajęcia przeprowadziła w swojej klasie p.Małgorzata Kurowska. Obserwatorem zajęć była p.Maria Sobczyńska. Temat zajęć: "Na wyspie tolerancji"

Cele ogólne zajęć:
- kształtowanie mechanizmów empatii i tolerancji wobec innych;
- kształtowanie umiejętności rozpoznawania i nazywania uczuć własnych i innych;
- kształtowanie prawidłowych postaw społecznych

Cele szczegółowe:
Dziecko potrafi:
- używać właściwych słów określających uczucia;
- uważnie słuchać czytanego tekstu;
- wykazywać aktywność podczas czasu przeznaczonego na rozmowę np.odpowiadać na pytania;
- wypowiadać się na temat przeżyć głównego bohatera, trafnie odczytywać jego przeżycia;
- rozumieć pojęcia „inność”, „tolerancja”;
- wiedzieć, jakimi zachowaniami można sprawić komuś przykrość i dlaczego oraz jak ich unikać;
- porządkować liczby w zakresie 10;
- czytać ze zrozumieniem;
- starannie kolorować ilustrację;

Podczas zajęć uczniowie wypowiadali się n.t. treści wysłuchanego wiersza pt.:"Wyspa tolerancji". Mówili o tym, jak rozumieją słowo tolerancja i jak przestrzegać zasad tolerancji w grupie. Następnie uczniowie pracowali w zespołach, wykonując ćwiczenie polegające na dobieraniu podpisów do ilustracji, przedstawiających zachowania tolerancyjne i nietolerancyjne. Ilustracje i hasła o treści: "Nie wyśmiewamy kolegów! Rozumiemy się! Szanujemy dorosłych! Dorośli szanują nas! Szanujemy zdanie innych! Nie bijemy się!" znalazły się na tablicy i w zeszytach uczniów. Na zakończenie zajęć dzieci obejrzały film rysunkowy z serii "Bolek i Lolek", odcinek pt.:"Brzydkie kaczątko". Rozmowa n.t. treści filmu, która była również podsumowaniem lekcji, wykazała wysoki stopień realizacji celów zajęć.

fotki ===>>> kliknij miniaturkę

Oprac. M.Kurowska

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2013.12.17 - Finał Mistrzostw Piły Gimnazjów w Siatkówce Chłopców - G5 Piła
Dodano: niedziela, 12 stycznia 2014 - 21:16 Autor: Admin
siatkówka
GIMNAZJALIŚCI ZESPOŁU SZKÓŁ NR 3 MISTRZAMI MIASTA!!!

17 grudnia w hali Gimnazjum nr 5 w Pile odbył się Finał Miasta Gimnazjów w Siatkówce Chłopców z udziałem 4 drużyn - G5, ZS1, ZS2 i ZS3 - wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach, w których odpadł zespół z Gimnazjum nr 4.

Gospodarzem finału miejskiego były dwie szkoły - G5 i ZS3 w osobach p.Jacka Piechoty i p.Ireneusza Gondka. Sędzią głównym zawodów był p.Krzysztof Kopczyński, a sekretarzami zawodów uczniowie z klasy IIIc - Łukasz Ograbek, Damian Sójka i Kuba Bartkowiak, którym z tego miejsca bardzo dziękuję.

Mecze półfinałowe obfitowały w wiele wspaniałych zagrań i zwrotów akcji, a ostatecznie podopieczni p.Gondka bardzo pewnie wygrali finałowe spotkanie przeciwko Gimnazjum nr 5. Poniżej wyniki kolejnych spotkań:

MECZ 1 (półfinał) - ZS1 : ZS3 - 0:2 (3:25, 12:25)
MECZ 2 (półfinał) - ZS2 : G5 - 0:2 (13:25, 18:25)
MECZ 3 (finał o 3 miejsce) - ZS1 : ZS2 - 0:2 (16:25, 23:25)
MECZ 4 (finał o 1 miejsce) - ZS3 : G5 - 2:0 (25:6, 26:24)

1 miejsce - Zespół Szkół Nr 3
2 miejsce - Gimnazjum nr 5
3 miejsce - Zespół Szkół Nr 2
4 miejsce - Zespół Szkół Nr 1

Wszystkie zespoły walczyć będą w turniejach eliminacyjnych szczebla powiatowego, które rozpoczną się w nowym 2014 roku.

REPREZENTACJA ZS3 GRAŁA W SKŁADZIE:
1.  Mściszewski Krzysztof (przyjmujący i kapitan drużyny)
2.  Stróżyński Remigiusz (rozgrywający)
3.  Parecki Dawid (przyjmujący)
4.  Czech Jakub (atakujący)
5.  Łykus Krzysztof (rozgrywający)
6.  Gast Miłosz (środkowy)
7.  Krumrey Mateusz (środkowy)
8.  Martenka Paweł (libero)
9.  Romaniszyn Dawid (przyjmujący)
10. Zieliński Grzegorz (uniwersalny)
11. Szymanowski Jakub (uniwersalny)
12. Muchar Hubert (rozgrywający)


Życzymy powodzenia i gratulujemy sukcesu!!!!
fotki z finału ====>>>> kliknij miniaturkę

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2013.12.16 - Turniej UKS SMS Joker w Siatkówce chłopców z klas I i II Gimnazjum
Dodano: niedziela, 12 stycznia 2014 - 20:11 Autor: Admin
siatkówka
16 grudnia w hali przy Bydgoskiej odbył się drugi turniej siatkówki, którego uczestnikami byli tym razem chłopcy z klas I i II  pilskich gimnazjów. Organizatorem zawodów jest UKS SMS Joker Piła wraz z n-lami wychowania fizycznego zainteresowanych drużyn.

Zespoły walczyły systemem każdy z każdym tworząc dwie grupy - pierwszo i drugoklasistów. Zarówno w pierwszej jak i drugiej grupie mieliśmy swoich zawodników, którzy wspaniałymi siatkarskimi akcjami i konsekwentną grą potwierdzili wysokie aspiracje przed finałami miejskimi.

I klasa (grupa 5 zespołowa): Wojciechowski (1a), Wojtasik (1c) i Trawiński (2c) - 1 miejsce

II klasa (grupa 4 zespołowa):
Szymanowski, Muchar, Romaniszyn i Zieliński (wszyscy z 2c) - 1 miejsce
Olenderek, Pazdaj, Grzybowski (wszyscy z 2c) - 3 miejsce


Opiekunem i trenerem chłopców jest p.Ireneusz Gondek

GRATULUJEMY i życzymy powodzenia w finale miejskim siatkarskiej gimnazjady, która już 17 grudnia!!!

fotki z turnieju ===>>> kliknij miniaturkę

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2013.12.14 - Wigilia miejska na Placu Zwycięstwa
Dodano: niedziela, 12 stycznia 2014 - 17:25 Autor: Admin
wydarzenia
Zwyczaj kolędowania od dawna znany jest na Polskiej ziemi.  Od wigilii a czasem dopiero od św. Szczepana do Trzech Króli, a bywało, że również w zapusty  i we wtorek ostatkowy wędrowali po wsiach młodzi chłopcy poprzebierani za różne zwierzaki, stworki, duchy i odwiedzali gospodarzy po to, by rozweselać ludzi i składać życzenia. W mowie potocznej zwyczaj ten nazywany jest „kolędowaniem”.

W sobotę 14 grudnia 2013 roku podczas Wigilii miejskiej na Placu Zwycięstwa przez cały dzień mieszkańcy Piły mogli oglądać występy artystyczne o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu uczniów pilskich szkół.

Nasza szkoła również wzięła udział w tych inscenizacjach. Uczniowie klasy 2 c SP wraz z trzema osobami z klas trzecich wcielili się w rolę kolędników. Na scenie można było zobaczyć turonia, anioły, pastuszków, śmierć, diabełka, kolędnika z gwiazdą,, wiejskie dziewczęta w kolorowych strojach a nawet księdza Stanisława Staszica. Występujący na scenie uczniowie wykazali duże umiejętności aktorskie. Sprawili, że na twarzach przybyłych gości pojawiły się uśmiechy i podziw dla małych artystów. Nad scenariuszem, choreografią próbami oraz dekoracjami czuwały panie: Sylwia Chyła i Agata Kin. Pomocą w organizacji przedsięwzięcia służyła pani Agata Graj.

Rodzicom bardzo dziękujemy za piękne przebrania dzieci.  Podczas świąt wszystkie przedstawienia będzie można zobaczyć w programach powtórkowych w TV Asta. Serdecznie zapraszamy.

galeria ===>>> kliknij miniaturkę.....

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2013.12.13 - Międzyszkolny konkurs - Dekorowanie choinki bożonarodzeniowej
Dodano: niedziela, 12 stycznia 2014 - 17:13 Autor: Admin
wydarzenia
"DEKOROWANIA CHOINKI BOŻONARODZENIOWEJ".
13.12.2013 r. w godzinach popołudniowych dwudziestoosobowa grupa uczniów klas 1-3 pod opieką pani Katarzyny Sykutera-Świerczyńskiej i pani Moniki Woźniackiej brała udział w międzyszkolnym konkursie "Dekorowania choinki bożonarodzeniowej". Konkurs zorganizowało Regionalne Centrum Kultury w Pile oraz Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Piły.

Głównym celem konkursu było udekorowanie (w czasie jednej godziny) choinki wcześniej własnoręcznie przygotowanymi ozdobami. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie zostały nagrodzone słodkościami od Świętego Mikołaja. Nagrodą dodatkową dla uczestników jest seans filmowy w kinie "Koral" (termin zostanie podany w styczniu 2014 r.).

Serdeczne podziękowania za pomoc należą się opiekunom dzieci (paniom I.Jasiukiewicz, R.Stankiewicz i panu M.Piotrowskiemu), którzy z chęcią przyłączyli się do wspólnej wycieczki i służyli nam pomocą w zawieszaniu bombek i oświetlenia.

Galeria ==>> kliknij fotkę powyżej.......

Strona gotowa do druku

świetlica: 2013.12.13 - Konkurs - Kartka Bożonarodzeniowa
Dodano: niedziela, 12 stycznia 2014 - 17:04 Autor: Admin
świetlica
W grudniu 2013 r. uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej mieli możliwość uczestniczenia w konkursie pt. "Kartka Bożonarodzeniowa" (zorganizowanym przez Regionalne Centrum Kultury w Pile oraz Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Piły).
Celami konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych, a także pobudzenie wyobraźni i aktywności dzieci i młodzieży. Konkurs zaadresowano do uczniów pilskich szkół podstawowych. Praca konkursowa o formacie 70 x 100 cm mogła być wykonana przez jedną osobę lub kilkuosobowy zespół dowolną techniką plastyczną.

Nasza szkoła zgłosiła do udziału w konkursie dwie prace plastyczne: pod opieką pani Katarzyny Sykutera-Świerczyńskiej kartkę wykonały:
Bednarska Amelia kl. 1b
Grubich Ada kl. 3b
Jasiukiewicz Agata kl. 1c
Stankiewicz Inga kl. 1a
Strzelecka Antonina kl. 1a
Wesołowska Julia kl. 1a
Włodarczyk Agata kl. 3b


pod opieką pani Moniki Woźniackiej kartkę wykonały:
Biecka Amelia kl. 2a
Bilon Martyna kl. 4c


Nagrodą za udział w konkursie był pamiątkowy dyplom, oraz słodkości wręczone podczas Wigilii Miejskiej 13.12.2013 r.

kilka fotek - kliknij miniaturkę.....

Strona gotowa do druku

logo: 2013.12.12 - II Miejski Konkurs SUDOKU dla gimnazjalistów
Dodano: niedziela, 12 stycznia 2014 - 16:55 Autor: Admin
logo
GWIAZDKOWY KONKURSU SUDOKU .
12 grudnia 2013 roku odbył się II Miejski Konkurs SUDOKU dla gimnazjalistów. Organizatorem  konkursu był Zespół Szkół nr 3 im. Lotników Polskich w Pile, a patronat nad nim objął Pan Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski.

W konkursie wzięły udział po trzy osoby z pięciu gimnazjów. Uczestnicy otrzymali po trzy diagramy o różnych stopniach trudności i musieli rozwiązać je w jak najszybszym czasie. Punkty zdobyte przez uczniów danej szkoły były sumowane i decydowały o miejscu całej grupy.

Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Dziewięciu uczestników rozwiązało sudoku bezbłędnie. Tak więc czas zadecydowały o tym, że tytuł „Mistrz Sudoku” otrzymała Agnieszka Sierhej uczennica Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego, II miejsce zajęła Monika Drzewiecka z Zespołu Szkół nr 3, a III Aleksandra Kałduńska z Gimnazjum nr 5.

Tytuł najlepszej drużyny zdobyły uczennice  Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego: Zuzanna Stolc, Agata Kotlicka i Gabriela Piwar. Podczas pracy komisji konkursowej, w oczekiwaniu na wyniki, gimnazjaliści pod okiem  nauczycielki techniki Zdzisławy Rzeczyckiej wykonywali ozdobne choinki. Zajęcia te dostarczyły sporą dawkę rozrywki.

Nagrody laureatom wręczały pani Elżbieta Górna reprezentujący pana Prezydenta Miasta oraz pani Dorota Wojtkiewicz-Kraska – dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Pile.

Nad całością imprezy czuwały nauczycielki matematyki ZS nr 3 Małgorzata Malczewska, Hanna Słodowicz i Anna Wolska (doradca metodyczny).

Anna Wolska
fotogaleria z konkursu - kliknij fotkę.....zapraszamy!!!

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2013.12.09 - Turniej UKS SMS Joker w Siatkówce chłopców z klas II i III Gimnazjum
Dodano: niedziela, 12 stycznia 2014 - 00:51 Autor: Admin
siatkówka
9 grudnia
w hali sportowej przy ul.Bydgoskiej w Pile odbył się turniej piłki siatkowej dla chłopców z klas II i III pilskich gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły, które zarówno w kategorii klas II jak i III pokazały skuteczniejszą siatkówkę i pokonując rywali uplasowały się na pierwszych miejscach. Wypada w tym miejscu wspomnieć, że kilku uczniów 2c gim naszej szkoły tworzy grupę młodzika UKS SMS Joker Piła. Opiekunem i trenerem naszych drużyn jest p.Ireneusz Gondek.

Zwycięskie drużyny walczyły w składach:
II klasa:
ROMANISZYN DAWID (kapitan)
MUCHAR HUBERT
SZYMANOWSKI JAKUB
ZIELIŃSKI GRZEGORZ
GRZYBOWSKI PIOTR
III klasa:
MŚCISZEWSKI KRZYSZTOF (kapitan)
ŁYKUS KRZYSZTOF
GAST MIŁOSZ
CZECH JAKUB
KRUMREY MATEUSZ

Gratulujemy!!! i zapraszamy do galerii - kliknij fotkę powyżej...

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2013.12.07 - Szkolny i powiatowty etap konkursu recytatorskiego - Mój ulubiony wiersz
Dodano: piątek, 27 grudnia 2013 - 00:44 Autor: Admin
wydarzenia
W naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Mój Ulubiony Wiersz”. Po eliminacjach klasowych do etapu szkolnego przystąpiło 36 osób z klas I-III SP. Organizatorki konkursu: pani Maria Sobczyńska oraz pani Agata Kin przez dwa dni słuchały wszystkich uczestników, zwracając uwagę na dobór wiersza, dykcję, ton i siłę głosu. Uczniowie oceniani byli na trzech poziomach: klasy pierwsze, drugie i trzecie. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

KLASY I:
1 m-ce – Zofia Pielacha kl. 1 a
2 m-ce – Piotr Andruszko kl. 1 a
3 m-ce – Amelia Bednarska kl. 1 b

KLASY II:
1 m-ce – Natalia Domagalska kl. 2 c
2 m-ce – Maja Woś kl. 2 a
3 m-ce – Nadia Pietrasz kl. 2 b

KLASY III:
1 m-ce – Gabriela Kubera kl. 3 b
2 m-ce – Weronika Zadrożna kl. 3 a
3 m-ce – Dawid Brzeziński kl. 3 c
3 m-ce – Paweł Sielecki kl. 3 b


Gratulujemy wszystkim laureatom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy doskonale przygotowali recytatorów. Wszystkie nagrodzone osoby przystąpiły do powiatowego etapu tego konkursu, który odbył się 07 grudnia 2013 roku.

Na scenie Młodzieżowego Domu  Kultury „ISKRA” swoje ulubione wiersze recytowały 32 osoby. Uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni i wyróżnieni:

- Natalia Domagalska z klasy 2 c zajęła II m – ce
- Zofia Pielacha z klasy 1 a zajęła III m – ce
- Weronika Zadrożna została wyróżniona


SERDECZNIE GRATULUJEMY!
fotki po kliknięciu w miniaturkę....

Strona gotowa do druku

ekologia: 2013.12.07 - Sukcesy gimnazjalistów w XIII Olimpiadzie Ekologicznej Powiatu Pilskiego
Dodano: czwartek, 26 grudnia 2013 - 22:27 Autor: Admin
ekologia
Za nami 13-a edycja Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego, w której uczniowie rywalizują  w trzech kategoriach wiekowych. Najmłodsi to dziewczęta i chłopcy klas IV-VI szkół podstawowych, drugą reprezentują gimnazjaliści a trzecią uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Aby zakwalifikować się do finału powiatowego uczniowie musieli udanie przebrnąć przez etapy: szkolny i gminny. Zmagania z testami o tematyce przyrodniczo – ekologicznej cieszą się od wielu lat wśród uczniów naszej szkoły sporym zainteresowaniem stąd do etapu szkolnego zgłosiło się kilkudziesięciu uczniów z "podstawówki" i gimnazjum.

Najlepszymi ekologami w Zespole Szkół nr3 okazali się:
--- w szkole podstawowej:
1. Kornelia Sobisiak - kl.Vb - 21p.
2. Klaudia Soczewka - kl.Vc - 18p.
3. Olga Gorączkowska - kl.Vc - 18p.
4. Angelika Szałowska - kl.Vc - 18p.
5. Weronika Guss - kl.Vc - 18p.
6. Marcelina Szuster - kl.Vc - 18p.

--- w gimnazjum:
1. Jakub Szumański - kl.IIIa - 22p.
2. Jakub Pacocha - kl.IId - 21p.
3. Marta Galas - kl.IIc - 20p.
4. Wojciech Selka - kl.IId - 20p.
5. Justyna Tyrańska - kl.IIa - 20p.
6. Dorota Solarska - kl.IIc - 20p.
7. Natalia Długaszewicz - kl.Ib - 19p.
8. Mateusz Strzelecki - kl.Ia - 19p.


Ta czternastoosobowa ekipa zakwalifikowała się do finału gminnego, w którym konfrontowali poziom swojej ekologicznej wiedzy reprezentanci wszystkich pilskich szkół. Uczniów i nauczycieli powitał przewodniczący komisji konkursowej Stanisław Zasławski. Ten konkursowy etap odbył się w Sali Kameralnej Regionalnego Centrum Kultury w Pile a stawką była bezpośrednia kwalifikacja do finału powiatowego.
W rywalizacji uczniów szkół podstawowych awans do finału wywalczyła jedynie Olga Gorączkowska, która zdobyła 21p. Najlepszy wynik osiągnęły: Daria Bączkowska z ZS nr2, Julia Sójka ze SP nr2 i Alicja Chowra z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej. Dziewczęta wywalczyły po 24p., a o kolejności miejsc – zgodnie z regulaminem – decydowała suma punktów z części szkolnej i gminnej zainteresowanych uczniów.

W sumie w kategorii SP do finału powiatowego awansowało 20 uczniów z 52-ch rywalizujących w tym etapie.

Znacznie lepsze wyniki osiągnęli gimnazjaliści naszej szkoły. W gronie 47 uczniów pilskich szkół do powiatowego finału zakwalifikowało się 15-u z nich, w tym, aż PIĘCIU z naszej szkoły.
Oto oficjalne wyniki:
1.  Jakub Szumański - ZS3 - 23p.
2.  Szymon Politowski - GTS - 23p.
3.  Kinga Miszewska - GM5 - 21p.
4.  Jakub Pacocha - ZS3 - 20p.
5.  Marta Galas - ZS3 - 20p.
6.  Dorota Solarska - ZS3 - 20p.
7.  Michał Patelski - GTS - 20p.
8.  Wojciech Selka - ZS3 - 19p.
9.  Dawid Borkowski - STO - 19p.
10. Jan Hegui - GM5 - 19p.
11. Jakub Sójka - STO - 19p.
12. Zuzanna Pietrusza - GTS - 19p.
13. Adam Bielecki - ZS2 - 19p.
14. Sandra Adamczyk - ZS1 - 19p.
15. Urszula Guderska - ZS2 - 19p.

W finale powiatowym swoje wiadomości z ekologii sprawdzali najlepsi młodzi ekolodzy z ośmiu gmin powiatu pilskiego. Drużyna naszych gimnazjalistów spisała się ponownie na szkolną "piątkę”.

W doborowym gronie ośmiu laureatów znalazło się trzech reprezentantów Zespołu Szkół Nr 3, a "najlepszymi z najlepszych" ekologów powiatu pilskiego w kategorii szkół gimnazjalnych zostali:
1. Cezary Starszak - GM Ujście - 29p.
2. Patrycja Kowalska - GM Wyrzysk - 27p.
3. Jakub Pacocha - ZS3 Piła - 27p.
4. Jakub Szumański - ZS3 Piła - 26p. - wyróżnienie
5. Wojciech Selka - ZS3 Piła - 25p. - wyróżnienie
6. Krzysztof Jaśkiewicz - GM Wyrzysk - 25p. - wyróżnienie
7. Szymon Politowski - GTS Piła - 24p. - wyróżnienie
8. Mirosław Deja - GM Osiek - 24p. – wyróżnienie

Dodajmy, że w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Zosia Jankowska ze SP2 w Pile – 30p., przed Karoliną Dombek ze SP w Ujściu i Szymonem Chuchlą ze SP w Falmierowie – po 27p.

W rywalizacji uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepiej zaprezentowała się Paulina Pawłowska z LO Towarzystwa Salezjańskiego w Pile, zdobywczyni 38p. Tuż za nią uplasowała się Malwina Malinowska z I LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Pile z identyczną liczbą 38p. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Magdalenę Banaś z LO Towarzystwa Salezjańskiego w Pile z 36p. Miło mi wspomnieć o sukcesie naszej byłej uczennicy Oli Szmiłyk, która znalazła się w gronie uczennic wyróżnionych. Ola, serdecznie gratuluję!!!!!.

Laureatów, rodziców uczniów i nauczycieli gościł w czwartek 5-ego grudnia Starosta pilski Mirosław Manthaj. Wszystkim wyróżnionym pogratulował sukcesów i dużej wiedzy ekologicznej. Podkreślił, że wymierne efekty w edukacji może przynieść – oprócz talentu ucznia - systematyczna praca każdego ucznia pod kierunkiem swojego nauczyciela. Wzajemne zaufanie na linii nauczyciel – uczeń jest podstawą w pracy z każdym młodym człowiekiem. Wszystkich uczniów Starosta Pilski uhonorował cennymi nagrodami i dyplomami uznania. Dyplomów gratulacyjnych nie zabrakło również dla nauczycieli przygotowujących swoich podopiecznych do tegorocznej edycji potyczek ekologicznych. Na tym uroczystym podsumowaniu nie zabrakło jeszcze jednego miłego akcentu. Mianowicie prowadził je  - jak zwykle w sposób profesjonalny, a zarazem nie pozbawiony mądrego poczucia humoru  - były uczeń naszej szkoły, Wojciech Dróżdż, na co dzień pracujący w Starostwie Powiatowym w Pile. Człowieka z mikrofonem w ręku mówiącego piękną polszczyzną i do tego wiedzącego o czym mówi szukać dzisiaj można wśród pań i panów redaktorów ze świecą w ręku. Co za czasy!!!!!

Na koniec pragnę serdecznie pogratulować wszystkim uczniom naszej szkoły udziału w tegorocznej edycji Olimpiady Ekologicznej. Bardzo cieszę się z sukcesów tych najlepszych z kilkunastoosobowej drużyny. Szczególnie dziękuję za współpracę gimnazjalistom, z którymi miałem zaszczyt współpracować w czasie kilkutygodniowych przygotowań.

Osobne podziękowania pragnę złożyć panu Krzysztofowi Krutelowi  n - lowi geografii w SP nr 2 w Pile za wykonanie i udostępnienie zdjęć ze spotkania ze Starostą - p.Mirosławem Mantajem.

kilka fotek - - - - kliknij miniaturkę...
Piotr Gruntkowski.

Strona gotowa do druku

<   123456789101112131415161718   >

logo: 2013.12.06 - 7- u SZÓSTOKLASISTÓW i 12- u GIMNAZJALISTÓW W ETAPACH REJONOWYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
Dodano: czwartek, 26 grudnia 2013 - 20:57 Autor: Admin
logo
Przegląd wyników etapów szkolnej rywalizacji w konkursach przedmiotowych zacznijmy od gimnazjalistów, którzy zakończyli pierwszą część swoich zmagań 22 listopada rozwiązując tego dnia test z chemii. Aby uzyskać kwalifikację do etapu rejonowego uczniowie musieli uzyskać min. 37pkt. na 50 możliwych do zdobycia. Najlepsze rezultaty i zarazem zaszczyt reprezentowania naszej szkoły w kolejnej części konkursowej rywalizacji wywalczyło dwunastu uczniów. Oto o­ni:

• Jakub Szumański – z matematyki, biologii, chemii i fizyki,
• Wiktoria Kałka – z biologii i chemii,
• Aila  Solecki – z języka angielskiego i niemieckiego,
• Martyna  Hinz – z języka polskiego,
• Jakub  Pacocha – z geografii,
• Maksymilian  Frahn – z matematyki,
• Oliwia  Knapska – z języka niemieckiego,
• Weronika  Ozga – z biologii,
• Julia  Karnaś – z języka angielskiego,
• Katarzyna  Malowany – z języka angielskiego,
• Dorota  Solarska – z języka angielskiego,
• Aleksandra  Szałańska – z WOS-u


Dodajmy, że w konkursach: matematycznym rywalizowało 11 uczniów,  jęz. polskiego – 15-u,  jęz. angielskiego – 22-ch, jęz. niemieckiego – 4-ch,  biologii – 12-u,  geografii – 12-u, chemii – 25-u,  fizyki - 7-u,  historii – 5-u, WOS-u – 1.

Wszystkim w/w uczniom należą się słowa najwyższego uznania i burza oklasków. Poziom trudności tegorocznych testów etapu szkolnego – co podkreślają nauczyciele – był niezwykle wysoki, stąd awans do tzw. ,,rejonu” jest już sporym sukcesem. Ale jak mówi ludowe porzekadło: ,,apetyt rośnie w miarę jedzenia”, dlatego teraz pod okiem swoich nauczycieli pracują, aby osiągnąć kolejny sukces czyli możliwość znalezienia się w gronie najlepszych z najlepszych, którymi są finaliści etapu wojewódzkiego każdego z konkursów. Oczywiście będziemy im z całego serca kibicować.

Etapy rejonowe w gimnazjach rozpoczynają się już 6-tego grudnia, kiedy do rozwiązania konkursowego testu przystąpią najlepsi matematycy z wielkopolskich gimnazjów. Dzień później z testowym arkuszem zapoznają się miłośnicy geografii.

Dwunastu gimnazjalistów i siedemnaście szans na kwalifikację do finałów wojewódzkich. Trzymamy kciuki i powodzenia!!!!!.

Kilka zdań o szóstoklasistach naszej szkoły. W trzech konkursach etapu szkolnego testy pisało 29-u uczniów: z przyrody - 11-u,  z matematyki – 8-u, z języka polskiego – 10-u.

Do etapu rejonowego w kategorii szkół podstawowych z  zakwalifikowali się:
• Anna  Gamrot – z matematyki, jęz. polskiego i przyrody,
• Filip Stróżyński – z przyrody,
• Wiktoria  Kucharska – z przyrody,
• Jagoda  Połyniak – z przyrody,
• Michał  Gładysz – z przyrody.

Uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy wyników i życzymy powtórzenia wspaniałych rezultatów w etapie rejonowym. Talent poparty systematyczną pracą pod opieką Waszych nauczycieli, muszą przynieść wymierne efekty w postaci kolejnych sukcesów.

Powodzenia !!!!!!!
Piotr Gruntkowski

Strona gotowa do druku

LIBRUS

ZASTĘPSTWA


WAŻNE DOKUMENTY


1% PODATKU


PROJEKT SWOI

Logowanie

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!

Archiwum

Starsze artykuły

HOME | DOWNLOADS | SEARCH | TERMS OF USE | PRIVACY POLICY


mail administratora
prof.gondek@
gmail.com

Page created in 0,706292 Seconds