Welcome Guest

Zespół Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich, 64-920 PIŁA, ul.Żeromskiego 41 <<>> e-mail - zs3sek@wp.pl


PODRĘCZNIKI 15/16

REKRUTACJA 15/16

FOTOGALERIA


ECHA ŚWIETLICY

PSYCHOLOG SZKOLNY


OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


ASTANET

MOJE PODRĘCZNIKI

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

FILMY

CZAS NA SPORT

Online

Obecnie jest 11 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.
UKS 3: 2015.03.07 - Puchar Polski Seniorów i Seniorek w Judo - Luboń
Dodano: poniedziałek, 09 marca 2015 - 17:33 Autor: Admin
UKS_3
W dniu 7 marca 2015 r. w Luboniu k/ Poznania odbył się Puchar Polski Seniorów i Seniorek w Judo. W tym turnieju także wystartowali podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy spisali się bardzo dobrze, a mianowicie: srebrny medal (Paula Kułaga, waga 78 kg), brązowy medal (Katarzyna Wiszniewska, waga 48 kg). W repasażach odpadli Gracjan Wyroślak i Igor Jasłowski odpadli, natomiast Tomasz Drzewiecki i Tomasz Stodolski odpadli w eliminacjach.

Podsumowując zawody: podopieczni trenerów zdobyli pierwsze medale w kategorii seniorów. GRATULUJEMY!!!

Informujemy, że w dniu 14 marca 2015 r. w Pile odbędzie się Puchar Polski Juniorów i Juniorek w Judo na obiektach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej (hala sportowa) przy ul. Podchorążych – rozpoczęcie zawodów o godzinie 9.45 – Serdecznie ZAPRASZAMY!!! Dla kibiców wstęp bezpłatny.

Zarząd Klubu U K S ”3” Piła składa serdeczne podziękowania za pomoc finansową we współorganizacji Pucharu Polski: Prezydentowi Miasta Piły, Staroście Pilskiemu, Zakładowi Mięsnemu Henryka Stokłosy w Śmiłowie oraz Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.03.05 - 18 na 42
Dodano: poniedziałek, 09 marca 2015 - 17:22 Autor: Admin
wydarzenia
18 na 42…  
Osiemnaście to liczba urządzeń mobilnych. Czterdzieści dwa to liczba dzieci na zajęciach, bowiem grupa sześciolatków z Przedszkola nr 12 w Pile odwiedziła klasę IIa (wychowawca Aleksandra Schoen-Kamińska). To była wspólna, zwyczajna lekcja z tabletami. Tyle tylko, że trochę odwrócona!!! To znaczy, że uczniowie byli zarówno nauczycielami i opiekunami młodszych kolegów. Dzieci wspólnie grały wykorzystując aplikacje matematyczne i logiczne. Starsi koledzy tłumaczyli polecenia, a młodsi wykonywali zadania. Był też czas na tworzenie plakatów. Przedszkolaki odszukiwały litery na klawiaturze. Powstawały napisy: kot, koty, kotki. Dodawały obrazy, naklejki i ozdobniki. Po co takie zajęcia? By pokazać, że tablet jest narzędziem edukacyjnym, współczesnym wyposażeniem piórnika, który można wykorzystywać w grupie. Zajęcia przebiegły w radosnej i twórczej atmosferze.

fotki - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.03.04 - Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile
Dodano: piątek, 06 marca 2015 - 22:50 Autor: Admin
siatkówka
W dniu 4 marca 2015 odbył się cykliczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Gimnazjów o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile
. Reprezentacja naszej szkoły również wystąpiła na parkiecie zaprzyjaźnionej szkoły.

W turnieju wzięło udział 6 zespołów żeńskich. Zawody w początkowej fazie odbywały się w 2 grupach:

grupa I - ZSG Piła, ZS 3 Piła (zespół 1) i Gim 4 Piła (zespół 1)

grupa II - ZS2 Piła, ZS 3 Piła (zespół 2) i Gim 4 Piła (zespół 2)


Po rozegraniu meczy grupowych najlepsze zespoły rozpoczęły walkę o najwyższe miejsca. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

I miejsce - ZS3 Piła (zespół 1) – którego opiekunem była pani Dorota Zaleska
II miejsce - ZS 2 Piła
III miejsce - Gim 4 PIła (zespół 1)
IV miejsce - ZS 3 Piła (zespół 2) - opiekunem była pani Irina Starzyńska
V miejsce - Gim 4 Piła (zespół 2)
VI miejsce - ZSG Piła

W składzie zwycięskiego zespołu wystąpiły następujące zawodniczki: Patrycja Wycisło, która została jednocześnie wybrana najskuteczniejszą zawodniczką turnieju, Agata Zimoch, Paulina Betyna, Marta Galas, Sandra Olszanowska, Paulina Poznaniak, Maria Maciejewska.

Opiekunem zwycięskiego zespołu była pani Dorota Zaleska

obszerna galeria foto z turnieju – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.03.03 - Dla każdego coś innego
Dodano: piątek, 06 marca 2015 - 21:46 Autor: Admin
wydarzenia
Klasa IIa to tabletowa klasa.
Co nie znaczy, że dzieci ciągle „pacają” po ekranie. Bardzo często pracują, uczą i bawią się  wykorzystując rozmaite gry. Kształtują się ich kompetencje społeczne – pracują w grupach, rozmawiają, zgodnie grają. Zastosowanie gier w edukacji ma wiele wartości. To zabawa i nauka, radość i emocje, umiejętność pogodzenia się z przegraną. Nie wszyscy uczniowie zawsze robią to samo. Dzieci same decydują o wyborze gier, które chcą wykorzystać podczas zajęć.


Oto relacja z zajęć. „Paweł i Mati układają piankowe puzzle. To matematyczne układanki - są bardzo trudne (kształcenie logicznego myślenia – foto 1). Nikodem, Antek i Szymon grają w UNO. Karciana gra rozwijająca umiejętności matematyczne (foto 2). Julcia i Zofia nazywają morskie zwierzęta podczas zabawy w "łowienie". Przy okazji koncentrują się i ćwiczą rękę wiodącą (foto 3). Tosia układa piankowe puzzle matematyczne. Tylko sześć elementów. Rozwija logiczne myślenie (foto 4). Maja i Zosia układają siedmioelementową piramidkę na półkuli. Kształtują spostrzegawczość, umiejętność ułożenia klocka na klocku z zachowaniem równowagi (foto 5). Staś i Tymek grają w warcaby. Grając planują strategię kolejnych ruchów. To logiczne przewidywanie (foto 6). Piotrek i Jędrek mają grę "Cztery w linii". Też muszą planować swe ruchy, by osiągnąć układ czterech pionków w linii. Uczą się pojęć pionowo, poziomo (foto 7). Inga, Liliana i Marysia skorzystały z gry "O kim myślę?" Posługują się szczegółowym opisem, by odgadnąć wybraną osobę (foto 8). Nadia i Agatka mają malutki wózeczek i pionki kotki. Wożą je, a potem układają szeregi z pionków - 2 koty zielone, 3 koty czerwone, 1 kot niebieski i znów tak samo. Zadają sobie pytania: Który kot będzie na 16 miejscu? Ile jest zielonych kotów w drugiej dziesiątce? Przecież to piktografia! (foto 9)”.
To przykład indywidualizacji w nauczaniu.

wszystkie fotki dostępne po kliknięciu w kolaż

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.02.28 - Rajd Hufca ZHP z Okazji Dnia Myśli Braterskiej
Dodano: piątek, 06 marca 2015 - 18:44 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 28 lutego 2015 roku w godzinach 10.00 - 14.00 odbył się Rajd Hufca Związku Harcerstwa Polskiego z Okazji Dnia Myśli Braterskiej. Organizatorami tego Rajdu był VI Szczep ZHP, Hufiec ZHP w Pile oraz nasza szkoła, która w tym roku obchodzi 30 lecie istnienia.

Na starcie stanęło 10 zastępów patrolowych - 2 zuchowe, 7 harcerskich oraz patrol z naszej szkoły w składzie: Szymon Majda, Jakub Iwaszko oraz Witold Ronij. Wszyscy są uczniami klasy 3B gimnazjum. Każdy miał do odszukania przy pomocy mapy 10 punktów kontrolnych. Na każdym z nich były do wykonania różne zadania obejmujące wiedzę między innymi z przyrody, geografii, historii, życia Stanisława Staszica, pierwszej pomocy przedmedycznej, znajomości szyfrów, umiejętności radzenia sobie w terenie w różnych sytuacjach, znajomości zabaw i piosenek harcerskich i turystycznych.

Mimo mało sprzyjającej aury bawiliśmy się dobrze. Nasz patrol spisał się wzorowo zarówno dzięki odnalezieniu wszystkich punktów kontrolnych jak i zmieszczeniu się w określonym czasie. Na zakończenie rajdu na wyspie odbyło się ognisko, na którym każdy mógł sobie usmażyć kiełbasę i wypić ciepłą herbatę.  

Wszystko to spisał i fotki przygotował były instruktor ZHP w stopniu podharcmistrza druh Sławomir Grzegorczyk. CZUWAJ.

kilka fotek - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.02.14 - Finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej Dziewcząt
Dodano: piątek, 06 marca 2015 - 18:27 Autor: Admin
siatkówka
W dniu 14.02.2015 odbył się finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Do rywalizacji o najwyższe laury stanęły 4 ekipy pilskich gimnazjów. Były to zespoły Gim 4, Gim 5, ZS 2 oraz drużyna naszej szkoły.

Gospodarzem turnieju było Gimnazjum nr 4.W trakcie zawodów zostały rozegrane 4 spotkania.
W pierwszym meczu swoje umiejętności przedstawiały drużyny ZS3 oraz zespół Gim 4. Po niezwykle zaciętym meczu zwycięstwo odniosła drużyna naszej szkoły w stosunku setów 2:1.

W kolejnym meczu oglądaliśmy drużyny ZS2 i Gim 5 i tutaj swoją wyższość pokazały siatkarki Gim 5 wygrywając 2:0 z ZS nr 2.

Po meczach eliminacyjnych rozpoczęła się batalia o medale. Mecz o 3 miejsce w powiecie zagrały ZS2 i Gim 4 i tutaj zwycięstwo przypadło w udziale dziewczętom z ZS nr 2, które przeważyły szalę zwycięstwa na swoją korzyść w trzecim decydującym secie - mecz zakończył się wynikiem 2:1.

O pierwsze miejsce mecz rozegrały zespoły Gim 5 i ZS3, gdzie dziewczęta naszej szkoły zostały pokonane w stosunku 2:0 przez drużynę Gim 5. Oba zespoły awansowały do następnej rundy rozgrywek.

Finał rejonu odbędzie się 14.03.2015 w hali MOSiR w Pile. Nasze siatkarki występowały w następującym składzie: PATRYCJA WYCISŁO, PAULINA BETYNA, MARTA GALAS, AGATA ZIMOCH, PAULINA POZNANIAK, MARIA MACIEJEWSKA, DOROTA SOLARSKA oraz JAGODA KURNIKOWSKA. Opiekunem zespołu była pani DOROTA ZALESKA.

GRATULUJEMY
fotki w większym rozmiarze – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.02.13 - Dyskoteka walentynkowo-karnawałowa 4-6 SP
Dodano: piątek, 06 marca 2015 - 18:05 Autor: Admin
wydarzenia
13 lutego (czwartek) odbyła się dyskoteka z okazji kończącego się karnawału oraz nadciągającego dnia zakochanych czyli walentynek. Impreza, organizowana przez członkinie samorządu uczniowskiego, była skierowana do uczniów klas IV-VI SP.

Tradycyjnie, głównym celem imprezy była integracja młodzieży oraz przybliżenie tradycji walentynkowo-karnawałowych. Tematem imprezy była moda lat 60, 70 oraz rock. Wymieniona tematyka była odzwierciedlona w muzyce, która oprócz nowszych utworów zawierała starsze kawałki, oraz w strojach uczniów, którzy w sposób bardzo pomysłowy ukazali modę lat 60 oraz 70.

Nieodłącznym elementem dyskoteki były konkursy organizowane przez członkinie SU – Klaudię Morkowską z klasy VI B oraz Martynę Guzik z klasy VI C , które również pełniły funkcje prowadzących. Nadmienić należy że dziewczynki wywiązały się z obydwu zadań wzorowo. Wśród szeregu konkursów nie mogło zabraknąć tradycyjnych konkurencji sprawnościowych, tanecznych oraz wyboru najoryginalniej przebranych osób. W związku z faktem, że dyskoteka odbywała się w „tłusty” czwartek, nagrodami we wszystkich konkursach były tradycyjne pączki.

Wielkie podziękowania za organizację imprezy należą się członkiniom samorządu uczniowskiego – Ali Tyrańskiej i Claudii Eder z klasy V c , Julii Opiłowskiej i Klaudii Morkowskiej z klasy VI b oraz Martynie Guzik z klasy VI c, które w sposób niezawodny przygotowały stołówkę szkolną pod zabawę w karnawałowym stylu. Wielkie słowa uznania należą się również Mikołajowi Lewickiemu oraz Norbertowi Frelich z klasy I e gimnazjum, którzy zadbali o doskonałe nagłośnienie oraz znakomite oświetlenie podczas dyskoteki. Na koniec, duże uznanie dla uczniów, którzy bawili się na dyskotece w sposób bardzo kulturalny oraz chętnie brali udział w konkursach.

fotki z dyskoteki - kliknij wybrany kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.02.12 - VI MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI
Dodano: poniedziałek, 16 lutego 2015 - 15:36 Autor: Admin
wydarzenia
Tuż przed feriami, 12 lutego 2015r., odbył się w naszej szkole VI Miejski Konkurs Recytatorski Młodzieży Szkół Gimnazjalnych „(…) nic ponad czar miłości”, organizowany pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Piły – Pana Piotra Głowskiego.

W tym roku nasze zaproszenie przyjęło pięć szkół, dzięki czemu na liście startujących w konkursie znalazło się 15 osób. Niestety, reprezentacji Gimnazjum w Kaczorach nie udało się do nas dotrzeć. Podobnie jak w latach poprzednich, uczniowie – pod czujnym okiem swoich opiekunów – przygotowali piękne, wzruszające utwory o miłości, udowadniając, że ta niejedno ma imię. Występy uczniów oceniało jury w składzie: p. Wiesława Bury – metodyk języka polskiego w CDN w Pile, przewodnicząca jury, p. Aldona Ostachowicz – wicedyrektor ZS Nr 3, nauczycielka języka polskiego oraz p. Małgorzata Kossak – nauczycielka języka polskiego w naszej szkole.

Gospodarzy konkursu reprezentowały dwie uczennice klas trzecich: Monika Mrotek (3a) oraz Jagoda Kurnikowska (3c). Jak zauważyła przewodnicząca jury, poziom recytacji był wysoki i wyrównany. Jedynie szczegóły, pewne „smaczki” zadecydowały o wyróżnieniu niektórych osób. Komisja, oceniająca występy gimnazjalistów, przyznała trzy nagrody i dwa wyróżnienia: I miejsce zajęła – Natalia Lis-Błaszczyk – reprezentująca ZS nr 2, II miejsce – Jagoda Pachowicz z Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego, III miejsce zdobyła zaś reprezentantka naszego gimnazjum – Monika Mrotek. Natomiast wyróżnienia z rąk przewodniczącej jury odebrali: Weronika Pinkowska – z ZS nr 2 oraz Katarzyna Olędzka, reprezentująca Gimnazjum nr 4.

Gratulujemy przede wszystkim zwycięzcom, ale także tym wszystkim, którzy odważyli się wystąpić przed jury, rówieśnikami, nauczycielami i rodzicami. Szóstą edycję Miejskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów gimnazjów przygotowały, podobnie jak w latach poprzednich, p. Aldona Ostachowicz i p. Wioletta Piotrowska, która prowadziła spotkanie. Dziękujemy za kolejne wyjątkowe popołudnie z poezją miłosną. Mamy nadzieję, że będziemy mogli spotkać się za rok, aby ponownie porozmawiać o tym najważniejszym z uczuć.

galeria - kliknij fotki w artykule

Strona gotowa do druku

szachy: 2015.02.10 - Drużynowe Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego Szkół Gimnazjalnych w Szachach
Dodano: poniedziałek, 16 lutego 2015 - 15:14 Autor: Admin
szachy
Dnia 10 lutego 2015 r. w miejscowości Skoki, w pobliżu Rogoźna, odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego Szkół Gimnazjalnych w Szachach. Naszą szkołę na tym XVI finale Gimnazjady reprezentowała drużyna w składzie: Marcel Butyrowski z Ib (kapitan drużyny), Mateusz Kalczyński z Ib, Bogumił Ozga z Ib oraz Monika Drzewiecka z III. Była to jedyna drużyna z Piły, która zakwalifikowała się do udziału w finale Gimnazjady.

Drużyny przybyłe z Wielkopolski rozegrały po 7 rund. Nasza reprezentacja zdobyła 7 punktów,  zbudowanych na 3 wygranych, 1 remisie i 3 przegranych i dało jej to 23 miejsce na 49 drużyn biorących udział w turnieju. Godnym uwagi jest zwłaszcza w/w remis, ponieważ został osiągnięty w walce z Gimnazjum nr 3 z Konina, która to drużyna zajęła w całym turnieju wysokie 7 miejsce.

Należy także zwrócić uwagę na udany występ Marcela Butyrowskiego, który grał na I szachownicy i z 7 partii wygrał 4 partie a zremisował 3, zatem nie poniósł żadnej porażki. Taki wynik uplasował Marcela na 9 miejscu w klasyfikacji indywidualnej zawodników grających na I szachownicy(!). Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż jedną z wygranych partii Marcela, była walka z reprezentantem Gimnazjum nr 3 z Konina, utytułowanym szachistą, Ignacym Leśkiewiczem, który podobnie jak Marcel(!), wywalczył jesienią awans do Mistrzostw Polski w Szachach Klasycznych, które odbędą sie w okresie od 07 do 14 kwietnia w Suwałkach.
Natomiast na II szachownicy znakomicie zagrał Mateusz Kalczyński, który wygrał 5 partii z 7.  Uplasowało go to na wysokim 5 miejscu w klasyfikacji indywidualnej zawodników grających na II szachownicy (!).

Zawodnikom ZS3 życzymy sukcesów w przyszłorocznych drużynowych turniejach szachowych różnych szczebli, a Marcelowi Butyrowskiemu udanego udziału w najbliższym indywidualnym turnieju, jakim jest wspomniany finał Mistrzostw Polski w Szachach.

Opiekunem drużyny był Pan Sławomir Grzegorczyk

Link do strony turnieju:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/tdr_866/

Kilka fotek dostępnych po kliknięciu w kolaż, a link do szerszej galerii poniżej:
https://drive.google.com/folderview?id=0B3lrK4wMnvM9X2F3ZUUxUDdNbmc&usp=sharing

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.02.12 - Finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Siatkówce Chłopców
Dodano: sobota, 14 lutego 2015 - 22:10 Autor: Admin
siatkówka
Drużyna siatkarzy ZS3 Gimnazjum – MISTRZAMI POWIATU PILSKIEGO 2014/2015!!!

Po słabej drugiej rundzie powiatu, podopieczni Ireneusza Gondka powtórzyli sukces zeszłoroczny – zostali Mistrzami Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej. Turniej finałowy odbył się 12 lutego 2015 r. w pięknej hali w Osieku, na bardzo trudnym terenie, biorąc pod uwagę zwycięstwo osieckich gimnazjalistów nad ZS3 w II rundzie powiatu w Wyrzysku. Chłopcy mieli sobie coś do udowodnienia i weszli w turniej bardzo skoncentrowani, ale po kolei…

Turniej rozpoczął się punktualnie o 9.30 meczem półfinałowym pomiędzy gospodarzem z Osieka (trener – Łukasz Dłoniak), a Zespołem Szkół nr 2 z Piły (trener – Andrzej Czyż). Zwyciężyli Ci pierwsi bardzo pewnie 2:0 w setach do -11 i -16.

Po tym meczu z awansu do rundy rejonowej mogli cieszyć się osieccy gimnazjaliści, ponieważ w roku szkolnym 2013/2014 podopieczni p.Gondka (m.in. aktualni uczniowie LO i zawodnicy UKS SMS Joker Piła – Czech Jakub, Gast Miłosz oraz Mściszewski Krzysztof, Łykus Krzysztof, Krumrey Mateusz, Martenka Paweł, Remigiusz Stróżyński i inni…) wygrywając finał rejonowy zapewnili awans drużynie, która w opisywanym finale zajęłaby 2 miejsce.

Drugi półfinał to „mecz o wszystko” dla naszych chłopców. W głowach mieliśmy porażkę z Osiekiem, ale również zwycięstwo nad naszym półfinałowym rywalem z Gimnazjum nr 5 z Piły (trener – Jacek Piechota). Chłopcy stanęli na wysokości zadania i nie myląc się wiele rozjechali pilską piątkę 2:0 kolejno do -15 i -16 pkt.  To jednak było tylko preludium przed meczami finałowymi…

Ciesząc się z awansu do rundy rejonowej obserwowaliśmy mecz o 3 miejsce, w którym zmierzyły się drużyny, które przegrały swe mecze półfinałowe. Zwycięsko z tej konfrontacji i z brązowymi medalami wyszli nasi półfinałowi rywale czyli G5, ale o zwycięstwie musiał decydować tie-break. Mecz był bardzo nierówny: pierwszy set dla ZS2, drugi dla G5, w konsekwencji set rozstrzygający przyniósł niewielką przewagę zawodników z G5 i to o­ni wynikiem 2:1 (23:25, 25:20, 15:13) mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

W meczu finałowym przy pełnych trybunach hali sportowej Gimnazjum w Osieku, kibicach z bębnami, głośnych dziewcząt z 3c naszego Zespołu Szkół (dzięki dziewczyny!!!) wraz z ich opiekunem p.Mariuszem Kwiatkowskim, obie drużyny zapewniły wspaniałe widowisko sportowe. Mecz kończący turniej stał na niezłym, siatkarskim poziomie, a jednocześnie był udanym rewanżem za porażkę w drugiej rundzie… GRATULUJĘ chłopcy dobrej roboty!!! i nie zapominajcie jednak, że jest jeszcze sporo do zrobienia… Teraz jednak ferie – tak więc cieszmy się – JESTEŚMY MISTRZAMI POWIATU PILSKIEGO 2014/2015!!! BRAWO!!!

Spotkanie zakończyło się wynikiem – 2:0 (25:19; 25:20). Sędziami zawodów byli: p.Jerzy Janecki i p.Grzegorz Stach. Fotki „strzelały” – Angelika Kaźmierczak i Dorota Solarska (dzięks;). Puchary, medale i dyplomy wręczała dyrektor gimnazjum – p. Iwona Schulz. A złotymi medalistami zostali: rozgrywający - Hubert Muchar i Filip Stróżyński, atakujący - Jakub Szymanowski, przyjmujący -  Dawid Romaniszyn, Mateusz Pietrus, Michał Dymkowski, Bartosz Szkodziński, Michał Gładysz, środkowi – Dawid Dymkowski, Nikodem Owczarek oraz libero – Tobiasz Trawiński i Piotr Grzybowski.

Dziękujemy za organizację turnieju finałowego i zapraszamy na relację z finałów rejonowych do których awansowały ZS3 i G.Osiek.


piękna galeria foto – kliknij kolaż

IRENEUSZ GONDEK

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.02.09 - DBI - Dni Bezpiecznego Internetu - Cyberprzemoc
Dodano: czwartek, 12 lutego 2015 - 20:38 Autor: Admin
wydarzenia
Cyberprzemoc. Zjawisko obecne w Internecie. Dotyka coraz młodszych  użytkowników. Dlatego już w najmłodszych klasach są przeprowadzane zajęcia dotyczące przestrzegania zasad etykiety i zachowania bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie klasy IIa SP obejrzeli bardzo śmieszne dwa odcinki z cyklu "Owce w sieci" zamieszczone na http://pl.sheeplive.eu/. Były to filmy pt. "Papla" oraz "Bez kożuszka". Obrazy w  jasny sposób tłumaczyły, jak należy postępować, by nikogo w internecie nie obrazić, jak publikować zdjęcia, jak zachować bezpieczeństwo w sieci.
Dzieci wykorzystały PORADNIK pt. "Elementarz dla dzieci - oswajanie sieci. Przeczytały informacje dotyczące cyberprzemocy w szkole Kuby (głównego bohatera). Potem czytały ze zrozumieniem tekst z lukami (zawarty w edukacyjnej grze, skonstruowanej przez wychowawcę A. Schoen-Kamińską), który musiały uzupełnić wybierając wyraz z listy. Część zadania przepisały do zeszytu.

A na koniec czekała na uczniów atrakcyjna praca z wybraną aplikacją na tablecie, w których stworzyli scenki komiksu, związane z bezpieczeństwem w sieci. Zapraszamy do galerii!!! (kliknij kolaż)

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.02.08 - PODSUMOWANIE AKCJI - NA POMOC UKRAINIE
Dodano: czwartek, 12 lutego 2015 - 20:21 Autor: Admin
wydarzenia
W dniach 29 stycznia – 6 lutego 2015r. uczniowie naszej szkoły zaangażowani byli w pomoc na rzecz mieszkańców Ukrainy. Podobnie jak inne placówki oświatowe, również i my przyłączyliśmy się do, organizowanej w Pile i niektórych miejscowościach subregionu, zbiórki. Po rozpropagowaniu akcji poprzez ulotki, plakaty, umieszczenie informacji na stronie internetowej szkoły, nadszedł czas na działania. Zgodnie z zapisem na ulotkach, gromadziliśmy głównie żywność o przedłużonej trwałości, środki higieniczne, artykuły dla małych dzieci i artykuły szkolne. W akcję zaangażowani byli wszyscy – mali i duzi, dzieci i dorośli. Ze względów organizacyjnych zaproponowaliśmy zbiórki w klasach i dostarczanie jednorazowo większej ilości produktów. Pomysły na realizację zadania były różne. Na przykład najmłodsze dzieci (mamy takie informacje o uczniach klas 1c i 2a) zrezygnowały w jednym dniu z zakupów w szkolnym sklepiku, aby pomóc potrzebującym na Ukrainie. Wspólnie z wychowawczyniami dzieci udały się na zakupy, porównywały ceny i sumowały wartość przedmiotów. Segregowaniem i liczeniem zgromadzonych produktów zajęły się przedstawicielki i opiekunki Samorządu Uczniowskiego gimnazjum (szczególne podziękowania dla Elizy Jaryst i Doroty Solarskiej!). Udało nam się zgromadzić 16 kartonów różnych produktów!! Lista darów wygląda imponująco, chociaż mamy świadomość, że to jedynie kropla w morzu potrzeb. Ale też i nasza szkoła jest tylko i aż ogniwem w łańcuchu pomagających instytucji, placówek, organizacji. Warto w tym miejscu dodać, że równocześnie ze zbiórką darów w ZS Nr 3 prowadzona była sprzedaż ciast. Dochód z tej akcji, czyli 800 ZŁOTYCH, przeznaczymy na zakup większych rzeczy, jak koce, poduszki, kołdry. Również wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 3 dołączyli do akcji, biorąc udział w zbiórce darów, organizowanej w placówkach handlowych w Pile w dniach 6-8 lutego 2015r. 25 uczniów z naszej szkoły, od piątku do niedzieli, pełniło dyżury wolontariackie w sklepie Intermarche przy ul. Wyspiańskiego.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY W JAKIKOLWIEK SPOSÓB ZAANGAŻOWALI SIĘ W AKCJĘ „NA POMOC UKRAINIE”. DZIĘKUJEMY TYM, KTÓRZY, ROZUMIEJĄC POTRZEBY INNYCH, SKŁONNI BYLI DO – MNIEJSZYCH LUB WIĘKSZYCH – WYRZECZEŃ, TYM, KTÓRZY ODPOWIEDZIELI NA APEL, POCHYLILI SIĘ NAD NIESZCZĘŚCIEM DRUGIEGO CZŁOWIEKA!

Podsumowaniem akcji był koncert charytatywny, który odbył się w niedzielę 8 lutego o godz. 17.00 w Teatrze Miejskim. Koncert stanowił podziękowanie dla wszystkich ludzi o otwartych, gorących i szczerych sercach, którzy wsparli mieszkańców Ukrainy. W podziękowaniu dla organizacji, instytucji, szkół i przedszkoli, placówek handlowych, darczyńców indywidualnych wystąpili na scenie zaprzyjaźnieni artyści: Ukraiński Zespół Śpiewaczy „Czeremcha” z Wałcza, zespół Slovian'sky, Formacja „From The Soul 2” ze Studia Tańca „BeeZone” oraz para taneczna Polina Kyshyshian i Ryszard Gotlib.

W dalszej części artykułu prezentujemy listę darów zgromadzonych w Zespole Szkół Nr 3.
Zdjęcia w fotogalerii dzięki uprzejmości p. Aleksandry Schoen-Kamińskiej i p. Katarzyny Sykutery-Świerczyńskiej. (kliknij kolaż)

NA POMOC UKRAINIE
ZBIÓRKA DARÓW W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 W PILE
(KLIKNIJ - CZYTAJ CAŁOŚĆ - PONIŻEJ)

Cały artykuł: '2015.02.08 - PODSUMOWANIE AKCJI - NA POMOC UKRAINIE' (3985 B więcej) Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.02.05 - Finał międzyszkolnego konkursu OMNIBUS
Dodano: czwartek, 12 lutego 2015 - 19:40 Autor: Admin
wydarzenia
W dniu 05.02.2015 r. w Gimnazjum Nr 5 w Pile odbył się finał międzyszkolnego konkursu OMNIBUS. W konkursie brali udział uczniowie klas 6 szkół podstawowych w Pile, którzy zwyciężyli w eliminacjach szkolnych. Najlepsze prezentacje w Zespole Szkół Nr 3 wykonały: Olga Gorączkowska, Weronika Guss i Marcelina Szuster z klasy 6c. Oprócz naszych dziewcząt w konkursie uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 7 i Szkoły Podstawowej Nr 1.

Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami z zakresu: matematyki, przyrody i biologii. Po ekscytujących starciach wyniki prezentują się następująco:
I miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 1,
II miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 7,
III miejsce: Zespół Szkół Nr 3.


GRATULUJEMY!!!

kilka fotek - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

piłka ręczna: 2015.02.03 - Finał Rejonu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Ręcznej Dziewcząt
Dodano: czwartek, 12 lutego 2015 - 19:28 Autor: Admin
piłka ręczna
W dniu 03.02.2015 reprezentacja dziewcząt w piłce ręcznej z ZS3 udała się na Finał Rejonu Pilskiego Gimnazjów do Budzynia. Oprócz naszej drużyny i gospodarza (Gimnazjum Budzyń) przybyły reprezentacje czterech innych szkół, mianowicie: Gimnazjum Gołańcz, Zespół Szkół z Szamocina, Zespół Szkół Samorządowych ze Złotowa oraz Gimnazjum Drawsko. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy.

Grupa I:
- ZS3 Piła, Zespół Szkół Samorządowych Złotów, Zespół Szkół Szamocin
Grupa II:
- Gimnazjum Budzyń, Gimnazjum Gołańcz, Gimnazjum Drawsko

System rozgrywek był następujący: "każdy z każdym w grupach", a zwycięzcy grup spotykali się w finale. Zespoły, które zajęły drugie miejsca grały o miejsce trzecie. Zespoły z trzecich miejsc po fazie grupowej grały o miejsce piąte.

Drużyna ZS3 Piła wygrała oba mecze grupowe i awansowała do wielkiego finału, w którym spotkała się z faworytem Gimnazjum Budzyń. O trzecie miejsce walczyły zespoły ze Złotowa oraz Drawska. Natomiast o miejsce piąte zagrały drużyny z Gołańczy i Szamocina.

Przed meczem finałowym kontuzji doznała Patrycja Drzewiecka, która nie mogła kontynuować gry i nasza drużyna grała w finałowym meczu w osłabieniu 6 na 7. Mimo zaistniałej sytuacji dziewczyny dzielnie radziły sobie na parkiecie. Mecz nie był spacerkiem dla gospodarza i drużyna z Budzynia dopiero w końcowych minutach znalazła sposób na nasz zespół. Mecz zakończył się wynikiem 10:8 dla Gimnazjum Budzyń i to gospodarz został mistrzem rejonu pilskiego w piłce ręcznej dziewcząt.
Dziewczyny z ZS3 Piła oraz ich opiekun - p.Mariusz Kwiatkowski - po dzielnej postawie w finale odbierali gratulacje od opiekunów pozostałych drużyn za ambicje i walkę. Nikt się nie spodziewał, że mecz finałowy będzie miał tak dramatyczny przebieg i na rozstrzygnięcie trzeba będzie czekać do ostatniego gwizdka sędziego, tym bardziej, że graliśmy o jedną zawodniczkę mniej na parkiecie przez cały mecz.

Wielkie Brawa dla dziewczyn (Patrycja Wycisło, Patrycja Drzewiecka, Kin Karolina, Solarska Dorota, Maciejewska Maria, Franc Agata, Sokołowska Klaudia), które wywalczyły wicemistrzostwo Rejonu Pilskiego!!! Indywidualne wyróżnienie otrzymała PATRYCJA WYCISŁO, która została wybrana najlepszą zawodniczką finału rejonu pilskiego, oraz została najlepszym strzelcem turnieju z 14-stoma bramkami. GRATULUJEMY!!!!!!

Mariusz Kwiatkowski

fotogaleria z finału rejonowego - kliknij wybrany kolaż

Strona gotowa do druku

logo: 2015.02.07 - GÓRA GROSZA I ZBIÓRKA NAKRĘTEK – PODSUMOWANIE AKCJI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SP
Dodano: sobota, 07 lutego 2015 - 21:44 Autor: Admin
logo
Przełom semestrów to właściwy czas na dokonanie błyskawicznego podsumowania dwóch akcji dobroczynnych organizowanych przez samorząd uczniowski w I semestrze roku szkolnego 2014/2015.

Jak co roku w okresie między listopadem a grudniem miała miejsce zbiórka pieniążków wśród uczniów klas I-VI SP w ramach akcji GÓRA GROSZA. Przedstawicielki samorządu uczniowskiego przemierzały sale lekcyjne z nieodłączną puszką w celu uzbierania jak największej liczby miedzianych, srebrnych i złotych monet.  Hojność i dobre serce zarówno tych mniejszych jak i większych dzieci przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Niech „przemówią” liczby: uzbieraliśmy 17645 sztuk monet 1-groszowych, 10196 sztuk monet 2-groszowych, 5141 sztuk monet 5-groszowych, 610 sztuk monet 10-groszowych, 267 sztuk monet 20-groszowych, 173 sztuki monet 50-groszowych, 21 sztuk jedno złotówek, 5 sztuk monet 2-złotowych oraz 3 sztuki monet 5-złotowych. Po przeliczeniu pieniążków zebrała się bardzo pokaźna suma – 836 złotych i 52 gorsze! Zatem ubiegłoroczny wynik został pobity o ponad 50 %. Pieniążki te zasilą fundację „Towarzystwo NASZ DOM”, która pomaga domom dziecka na terenie całego kraju. Ze swojej strony chciałbym podziękować dziewczynkom z SU, które dzielnie zbierały monety wśród młodzieży szkolnej – Zuziom Brewczyńskiej, Łukaszczyk, Piechockiej, Weronice Guss, Martynie Guzik, Marcelinie Szuster z klasy VI C, Julii Opiłowskiej i Klaudii Morkowskiej z klasy VI b oraz Natalii Jessa i Klaudii Prostak z klasy VI a. Wielkie podziękowania i uznanie dla opiekunki SU – pani Katarzynie Franc , która wraz ze starszymi uczniami naszej szkoły przeliczała monety na konkretne sumy, a naprawdę było co liczyć! Największe podziękowania należą się oczywiście WSZYSTKIM dzieciom, które chociaż w najmniejszym stopniu wsparły tę szlachetną akcję. Wszystkich nie byłbym pewnie w stanie wymienić, ale przedstawiam imiona i nazwiska tych dzieci, które wspierały GÓRĘ GROSZA w sposób najbardziej aktywny i zaangażowany:
Emilian Domagalski (kl. I a), Zuzanna Kaja (kl. I a), Nadia Kegel (kl. I a), Oliwia Żyła (kl. I a), Jakub Bingel (kl. I a), Julia Kulikjan (kl. I a), Kacper Rólkiewicz (kl. I a), Krystian Magnucki (kl. I a), Marvin Eder (kl. I b), Marta Parecka (kl. I b), Haidar Zeaitar (kl I b), Patrycja Franc (kl. I c), Zuzanna Mockało (kl. I c), Agata Kalka (kl I c), Magdalena Chudzik (kl. I c), Kacper Śnioszek (kl. I c), Zuzanna Zajkowska (kl. I d), Kacper Łukowski (kl. I d), Julia Wesołowska (kl. II a), Zuzanna Załachowska (kl. II b), Angelika Wysocka (kl. II b), Kinga Pływaczyk (kl. II b), Oliwia Krawczyk (kl. II b), Maksymilian Stachyra (kl. II b), Krzysztof Pasowski (kl II c), Tymoteusz Stasiuk (kl. III b), Julia Grzymajło (kl. III b), Angelina Litwinienko (kl. III a), Natalia Domagalska (kl. III c), Natalia Cyganowska (kl. III c), Marika Wójcik (kl. III c), Antonina Mockało (kl. III c), Wiktoria Karpowicz (kl. III c), Szymon Drygała (kl. III c), Adam Cebula (kl. IV a), Hubert Gładych (kl. IV a), Marcin Parecki (kl. IV a), Maksymilian Stasiuk (kl. IV a), Julia Jopek (kl. IV a), Patryk Bąkowski (kl. IV b), Kamil Fonrath (kl. IV b), Martyna Speyer (kl. IV b), Weronika Zadrożna (kl. IV b), Wiktoria Małka (kl. IV c), Hubert Janik (kl. IV c), Sebastian Sieradzki (kl. IV c), Michał Górecki (kl. IV c), Maciej Wołoszyn (kl. V a), Magdalena Dembska (kl V a), Jakub Wojtkiewicz (kl. V b), Miłosz Jamróz (kl V b), Alicja Tyrańska (kl. V c), Kornelia Sobisiak (kl. VI b).


Cały czas trwa akcja zbierania nakrętek na rzecz absolwentki naszej szkoły Oli Wojciechowskiej, która w wakacje uległa poważnemu wypadkowi. Zebrane nakrętki będziemy chcieli zamienić na kwotę finansową, która wesprze rehabilitację Oli. W związku z tym, że nasi uczniowie nie zawiedli nas i w tej akcji i bardzo chętnie przynoszą nakrętki, postanowiliśmy kontynuować akcję w II semestrze. Przypominam, że nakrętki można przynosić w każdą środę i piątek na 3 i 4 przerwie lekcyjnej do salki 14 w piwnicy szkolnej. W trakcie tych przerw dyżur pełnią uczennice SU. Jeśli termin ten nie jest do końca dogodny, siatki/torby/worki można zostawiać pod salką lub u swoich wychowawców. Prosimy aby opakowania zawierały kartkę z imieniem, nazwiskiem oraz klasą osoby, która przekazuje nakrętki. Za aktywne wsparcie tej akcji w I semestrze samorząd uczniowski chciałby podziękować następującym osobom:
Pola Preihs (kl. I a), Kacper Rólkiewicz (kl. I a), Aleksandra Gawlicka (kl. I b), Martyna Gawlińska (kl. I b), Wiktor Wojewódka (kl. I b), Agata Kalka (kl. I c), Aleksandra Łajdych (kl. I c), Maja Kondratowicz (kl. I c), Alicja Dąbrowska (kl. I d), Nikola Słowik (kl. I d), Oliwia Łoś (kl. I d), Martyna Wiśniowiecka (kl. I d), Alan Michalak (kl. II b), Zuzanna Załachowska (kl. II b), Malwina Pienierska (kl. III b), Hanna Kałka (kl. III a), Dominika Adamska (kl. III a), Amelia Biecka (kl. III a), Roksana Sokołowska (kl. III c), Maria Skrypak-Schiller (kl. III c), Mateusz Bazelak (kl. III c), Wiktoria Karpowicz (kl. III c), Zuzanna Skiba (kl. IV a), Nikola Przybylak (kl. IV a), Weronika Zadrożna (kl. IV b), Weronika Krawczuk (kl. IV c), Julia Gawlicka (kl. V a), Łukasz Majorke (kl. V a), Jakub Adamik (kl. V a), Kacper Chojnowski (kl. V a), Marcel Szmyt (kl. V a), Adrianna Ryczek (kl. V b), Adam Krystek (kl. V b – bardzo dużo!), Jan Gutowski (kl. V b), Weronika Chmielowiec (kl. V c), Małgorzata Nowak (kl. V c), Dominka Oracka (kl. V c), Alicja Tyrańska (kl. V c), Gabriela Bazimierowska (kl. VI a).

Osobne podziękowania należą się uczennicom SU – Małgosiom Brzezowskiej i Nowak, Claudii Eder oraz Ali Tyrańskiej (klasa V c) za dzielne „dyżurowanie” podczas przerw lekcyjnych.

Powyżej opisane akcje wskazują, że nasi uczniowie oraz ich nieocenieni rodzice lubią i chcą nieść pomoc potrzebującym w sposób bezinteresowny i oddany. Za to zarówno dzieciom jak i im rodzicom serdecznie w imieniu samorządu uczniowskiego SP dziękuję i zapraszam do wspierania akcji zbierania nakrętek i jak i pozostałych akcji SU w następnych tygodniach i miesiącach!

Piotr Gorzelak

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.02.04 - II Runda Eliminacji Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Siatkówce Chłopców
Dodano: sobota, 07 lutego 2015 - 20:59 Autor: Admin
siatkówka
II Runda Eliminacji Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej Chłopców to wyjazd 4 lutego 2015 (środa) do Wyrzyska, któremu powierzono organizację imprezy.

/// W poprzednim artykule i relacji z I Rundy poznaliśmy klasyfikację z obu grup. Układ drugiej rundy ustalony według klucza przedstawia się następująco:
grupa A – 1-I (ZS3 Piła), 2-II (G.Osiek), 3-I (G.Wyrzysk) – 2015.02.04
grupa B – 2-I (G5 Piła - gospodarz), 1-II (ZS2 Piła), 3-II (G.Białośliwie) – 2015.02.10 ///


Sędzią głównym zawodów w Wyrzysku był p.Jerzy Janecki, a poszczególne spotkania przyniosły następujące rozstrzygnięcia. Nie obyło się bez niespodzianek!

mecz 1 – G.Osiek : G.Wyrzysk 2:0 (25:12; 25:13)
mecz 2 – G.Wyrzysk : ZS3 Piła 0:2 (24:26; 20:25)
mecz 3 – ZS3 Piła : G.Osiek 1:2 (25:20; 24:26; 13:15)


Kolejność końcowa 2 rundy:

1 miejsce – G.Osiek (awans)
2 miejsce – ZS3 Piła (awans)
3 miejsce – G.Wyrzysk (odpada z rywalizacji)


Grupa B swoje mecze rozgrywać będzie we wtorek 10 lutego 2015 w hali Gimnazjum nr 5 w Pile. Wtedy też poznamy naszych rywali w półfinałowym spotkaniu turnieju, który kończyć będzie zmagania w powiecie. Finał ten odbędzie się w czwartek 12 lutego 2015 o 9.00 w hali w Osieku.

Mam nadzieję, że chłopcy wyciągną wnioski ze spotkań drugiej rundy i powalczą o awans w finale powiatu. Życzymy im powodzenia!! Zapraszamy oczywiście do relacji z tej imprezy na stronę naszej szkoły…

foto z II rundy – kliknij kolaż
IRENEUSZ GONDEK

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.01.26 - I Runda Eliminacji Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Siatkówce Chłopców
Dodano: sobota, 07 lutego 2015 - 20:29 Autor: Admin
siatkówka
26 stycznia 2015 w hali Zespołu Szkół Nr 3 w Pile odbyła się I Runda Eliminacji Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej Chłopców. Uczestnikami turnieju były gimnazja: ZS3 z Piły (gospodarz imprezy), G5 z Piły, Wyrzysk i Wysoka.

Sędziami sekretarzami byli: Oskar Pazdaj i Paweł Olenderek (uczniowie klasy 3c). Sędzią głównym zawodów był p.Krzysztof Kopczyński, a zdjęcia wykonywały Patrycja Wycisło, Dorota Solarska i Angelika Kaźmierczak.
Podopieczni p.Ireneusza Gondka wystąpili w składzie:
1. Muchar Hubert
2. Romaniszyn Dawid
3. Zieliński Grzegorz
4. Szymanowski Jakub
5. Owczarek Nikodem
6. Pietrus Mateusz
7. Dymkowski Dawid
8. Trawiński Tobiasz
9. Grzybowski Piotr
10. Dymkowski Michał
11. Gładysz Michał
12. Stróżyński Filip


Poniżej wyniki kolejnych spotkań. Do II Rundy Mistrzostw Powiatu awansowały pierwsze 3 drużyny, ostatnia żegna się z tegorocznymi zmaganiami:
mecz 1 – G5:G.Wysoka 2:0 (25:14; 25:16)
mecz 2 – ZS3:G.Wyrzysk 2:0 (25:10; 25:17)
mecz 3 – Wysoka:Wyrzysk 1:2 (25:23; 22:25; 7:15)
mecz 4 – ZS3:Wysoka 2:0 (25:7; 25:15)
mecz 5 – G5:ZS3 0:2 (18:25; 19:25)
mecz 6 – Wyrzysk:G5 0:2 (10:25; 12:25)


Awans wywalczyły w kolejności:
1 miejsce – ZS3
2 miejsce – G5
3 miejsce – G.Wyrzysk
Z turnieju odpadło Gimnazjum z Wysokiej.


W drugiej grupie gospodarzem był p.Andrzej Czyż (ZS2 Piła) oraz goście z Białośliwia, Osieka i G4 z Piły. Wszystkie mecze kończyły się wynikami 2:0, a klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
1 miejsce – ZS2 Piła
2 miejsce – G.Osiek
3 miejsce – G.Białośliwie
4 miejsce – G4 Piła (odpada z turnieju).


GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM i ŻYCZYMY POWODZENIA NA KOLEJNYCH ETAPACH ROZGRYWEK SIATKARZY.

obszerna fotogaleria – kliknij wybrany kolaż (podziękowania dla dziewcząt z 3c ;)
Ireneusz Gondek

Strona gotowa do druku

piłka ręczna: 2015.01.24 - Finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Ręcznej Chłopców
Dodano: sobota, 31 stycznia 2015 - 20:46 Autor: Admin
piłka ręczna
CHŁOPCY WICEMISTRZAMI POWIATU PILSKIEGO!!!
W dniu 24.01.2015 w Zespole Szkół nr 2 w Pile odbył się Finał Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Ręcznej Chłopców. W zawodach wzięło udział sześć drużyn:  ZS1 Piła, ZS2 Piła, Gimnazjum Kaczory, Gimnazjum Wyrzysk, Gimnazjum 4 Piła oraz ZS3 Piła. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy:

Grupa A: ZS1 Piła, ZS2 Piła, ZS3 Piła
Grupa B: Gimnazjum Kaczory, Gimnazjum Wyrzysk, Gimnazjum 4 Piła

Drużyny rozegrały mecze systemem „ każdy z każdym” w grupach. Dwie pierwsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinału. Drużyny , które zajęły ostatnie miejsca w grupach zagrały o miejsca 5-6.

Pary półfinałowe:
ZS Gimnazjum Kaczory - ZS3 Piła
Gimnazjum Wyrzysk - ZS2 Piła


Po bardzo emocjonujących i dramatycznych  meczach do finału awansowały drużyny ZS2 Piła oraz ZS3 Piła O 3 miejsce zagrały drużyny Gimnazjum Kaczory oraz Gimnazjum Wyrzysk. Mecz o 3 miejsce zakończył się zwycięstwem drużyny z Wyrzyska

Finał wygrała drużyna gospodarzy ZS2 Piła, która pokonała drużynę ZS3 Piła w stosunku  8-6

Drużynę ZS3 Piła reprezentowali:
Klik Patryk, Stalęga Paweł, Grzybowski Piotr, Jackowiak Dawid, Sójka Radosław, Perek Jakub, Krauze Maciej, Janikowski Mateusz i Golasa Hubert.

Trenerem i opiekunem chłopców jest p.Mariusz Kwiatkowski.

GRATULUJEMY!!!

Strona gotowa do druku

piłka ręczna: 2015.01.23 - Finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Ręcznej Dziewcząt
Dodano: środa, 28 stycznia 2015 - 21:22 Autor: Admin
piłka ręczna
W dniu 23.01.2015 w Miasteczku Krajeńskim odbył się Finał Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W zawodach wzięło udział sześć drużyn: ZS1 Piła, GTS Piła, Gimnazjum Białośliwie, ZS Stara Łubianka, Gimnazjum 4 Piła,  ZS Miasteczko Krajeńskie oraz ZS3 Piła.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy:
Grupa A:
GTS Piła, Gimnazjum Białośliwie, ZS3 Piła
Grupa B: Miasteczko Krajeńskie, ZS Stara Łubianka, Gimnazjum 4 Piła

Drużyny rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” w grupach. Dwie pierwsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinału.
Drużyny, które zajęły ostatnie miejsca w grupach zagrały o miejsca 5-6

Pary półfinałowe:
ZS Miasteczko Krajeńskie - GTS Piła
ZS Stara Łubianka - ZS3 Piła

Po bardzo emocjonujących i dramatycznych meczach do finału awansowały drużyny GTS Piła oraz ZS3 Piła.
O 3 miejsce zagrały drużyny ZS Stara Łubianka oraz gospodarz ZS Miasteczko Krajeńskie.
Mecz o 3 miejsce zakończył się zwycięstwem drużyny gospodarzy ZS Miasteczko Krajeńskie, które rozbiło drużynę ZS Stara Łubianka 9:3

W finale miała miejsce dogrywka. Po regulaminowym czasie gry wynik był remisowy 2:2
W dodatkowym czasie gry zespół ZS3 Piła wygrał z GTS Piła w stosunku 5:3 i zdobył tytuł Mistrza Powiatu Pilskiego pierwszy raz w historii... Trenerem i opiekunem dziewcząt jest p.Mariusz Kwiatkowski.

Złotą drużynę ZS3 Piła reprezentowały:
Patrycja Wycisło (najlepsza zawodniczka finału), Patrycja Drzewiecka, Karolina Kin, Julia Korba, Agata Cegłowska, Paulina Poznaniak, Klaudia Sokołowska, Dorota Solarska, Agata Franc, Maria Maciejewska (najlepsza bramkarka finału).

GRATULUJEMY!!!! życząc sukcesu w etapach rejonowych…..
fotki – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.01.26 - Rozstrzygnięcie Konkursu - Kartka Bożonarodzeniowa - MAGIA ŚWIĄT
Dodano: środa, 28 stycznia 2015 - 20:38 Autor: Admin
wydarzenia
W grudniu po raz kolejny odbył się SZKOLNY KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ M-A-G-I-A Ś-W-I-Ą-T.

Każdy uczeń naszej szkoły miał możliwość udokumentowania swoich umiejętności komputerowych w postaci kartki, którą należało przekazać nauczycielom informatyki lub przesłać drogą elektroniczną do 15 grudnia 2014 r.


Spośród wielu kartek, które otrzymaliśmy, autorami najlepszych z nich zostali następujący uczniowie:


w kategorii klasy 1-3 szkoły podstawowej:

1 miejsce - Nadia Gawłowska kl. 2a
2 miejsce - Agata Łańska kl. 2a
3 miejsce - Mateusz Chomont kl. 1c
Wyróżnienie: Inga Stankiewicz 2a


w kategorii klasy 4-6 szkoły podstawowej:
1 miejsce - Małgorzata Brzezowska kl. 5c
2 miejsce - Weronika Guss kl. 6c
3 miejsce - Jakub Sado kl. 6c
Wyróżnienia: Zuzanna Marszałek 6b, Kamil Obarski 6b, Dominika Karniszewska 4c, Julia Genderka 4a


w kategorii klasy 1-3 gimnazjum:

1 miejsce - Cezary Stępka kl. 2a
2 miejsce - Joanna Grzendzińska kl. 2a
3 miejsce - Marcin Sawczyc kl. 2a
Wyróżnienie: Kinga Pytel 2a.WSZYSTKIE KARTKI DOSTĘPNE SĄ W FOTOGALERII - NA SKRÓTY: KLIKNIJ KOLAŻ

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.01.26 - Czy pani mnie też zeskanowała? - Plikers
Dodano: środa, 28 stycznia 2015 - 20:09 Autor: Admin
wydarzenia
TiK w edukacji. Klasa IIa SP testuje, sprawdza, stosuje, używa wielu aplikacji internetowych oraz tabletowych. Dzięki nim każda lekcja jest inna, atrakcyjna, ciekawa, angażująca, motywująca do działań – nie ma nudy!
Ostatnio sprawdza się nowe narzędzie w postaci klocka Plickersa. Każdy uczeń ma swój. Jest jedyny i o niepowtarzalnym kształcie. Na rogach jest numer ucznia, zaś na bokach odpowiedź A, B, C, D.  Niezawodne w szybkiej informacji zwrotnej. Na stronie PLICKERS założona "klasa" o nazwie Patyczaki. Wpisane imiona i nazwiska wszystkich dzieci. Uczeń czyta treść zadania, ma do wyboru cztery odpowiedzi. Układa klocek prawidłową odpowiedzią ku górze.
 
W tablecie dodana "sesja", zaznaczona jedna prawidłowa odpowiedź. Tablecikiem skanowanie, z wykorzystaniem aplikację i ze sklepu Play o tej samej nazwie. I w mobilnym urządzeniu pojawiają się wyniki. I tak naprawdę nikt nie może podpatrzeć, jaką odpowiedź wybrał kolega. Pełne skupienie! I zawsze, za każdym razem pytanie uczniów ”Czy pani mnie też zeskanowała?”

Plickers to aplikacja, dzięki której możemy przeprowadzić szybką sondę w klasie lub mały test. Sprawdzi się we wszystkich sytuacjach, w których używamy metodników znanych z oceniania kształtującego. Ma jednak jedną ogromną zaletę, do jej wykorzystania nasi uczniowie nie potrzebują żadnych urządzeń elektronicznych. Wystarczy smartfon lub tablet z dostępem do internetu dla nauczyciela i wydrukowane specjalne kody kreskowe dla uczniów. Taki zestaw z powodzeniem możemy wykorzystać wychodząc ze szkolnych ławek i udając się na zajęcia w terenie.

fotki - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.01.10 - Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych
Dodano: piątek, 23 stycznia 2015 - 08:40 Autor: Admin
siatkówka
Dnia 10.01.2015 r. w Zespole Szkół Nr 3 w Pile odbył się Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół podstawowych. W turnieju wzięło udział 8 zespołów ze Szkoły Podstawowej Nr 7- 2 zespoły, Szkoły Podstawowej Nr 4 - 1 zespół, Szkoły Podstawowej Nr 2 - 2 zespoły oraz nasza reprezentacja w 3 zespołach w tym dwa z V klasy. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym oraz meczami finałowymi pomiędzy zespołami z największą liczbą punktów.

I miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 7 - I zespół, II miejsce wywalczyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz III pozycję zajęły dziewczęta Zespołu Szkół Nr 3 w Pile.

Nagrody rzeczowe ufundowane przez darczyńców otrzymały zawodniczki najlepszych trzech zespołów, pozostałe dziewczęta otrzymały po długopisie oraz dyplom dla drużyny.

Turniej sędziowały dziewczęta – uczennice klas sportowych naszego gimnazjum.
Turniej przygotowały oraz przeprowadziły nauczycielki ZS Nr 3 w Pile Dorota Zaleska i Anna Fiedorowicz.

GRATULUJEMY!!! kilka fotek - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.01.18 - Zondle - zabawa i nauka
Dodano: wtorek, 20 stycznia 2015 - 13:15 Autor: Admin
wydarzenia
Klasa IIa na co dzień korzysta z nowoczesnych technologii i narzędzi (jako jedyna w szkole pracuje na tabletach). Przykładem może być wykorzystanie platformy edukacyjnej Zondle. Warto z niej korzystać, bowiem jest dla dzieci atrakcyjną i przyjazną  formą utrwalania wiadomości i umiejętności. Ich wychowawczyni monitoruje postępy uczniów, bowiem ma wgląd w ich uzyskane procentowe wyniki z quizów. W nagrodę uczniowie dostają wirtualne odznaki i puchary, zdobywają punkty (tzw. zollary), mają możliwość zmiany swego avatarka. Zondle działa i w komputerze i na tablecie (po pobraniu specjalnej aplikacji).

Gry Zondle rozwijają kompetencje społeczne, ponieważ dzieci często pracują w grupach, porozumiewają się, dyskutują, przekonują o słusznym wyborze odpowiedzi. Mają też duży wpływ na rozwój kompetencji cyfrowych. Uczniowie wydają polecenia i  stosują nowoczesne narzędzia. Wpływają na kształtowanie odporności emocjonalnej, związanej z przegraną. Drugoklasiści potrafią sami stworzyć grę opartą na szablonie jednej poprawnej odpowiedzi. To sprzyja ich kreatywności, realizacji własnych działań i pomysłów. Dzięki grom stworzonym przez kolegów uczniowie poznają ich zainteresowania. Gry, opracowane przez uczniów znajdują się na ich klasowej stronie internetowej (TUTAJ LINK), administrowanej przez wychowawcę Aleksandrę Kamińską.

link do filmów na You Tube:

nowoczesna nauka
uczennica o Zondle
fotki - kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.01.15 - O MAGII CZARNYCH KWADRACIKÓW W KLASIE IIa
Dodano: wtorek, 20 stycznia 2015 - 12:34 Autor: Admin
wydarzenia
O MAGII CZARNYCH KWADRACIKÓW W KLASIE IIa czyli…
wykorzystanie kodów QR na zajęciach.

Są wszędzie - na plakatach, w gazetach, oferowanym towarze w sklepach, bilbordach, reklamach tv. I wreszcie dotarły do szkoły!!!

Co kryje każdy kod QR?

Można w nim zaszyfrować:

wiadomość SMS lub e-mail,
wizytówkę,
numer telefonu,
fragment tekstu,
adres strony www,
dostęp do sieci WiFi,
współrzędne geolokacyjne.
 
Powiedziałby ktoś "Po co w szkole kody?" Odpowiedź krótka:
wzbudzają ciekawość uczniów,
intrygują,
aktywizują do działania,
motywują do pracy.  

Stąd pomysł nauczycielki A.Kamińskiej (wielkiej zwolenniczki wykorzystywania nowoczesnej technologii i komunikacji w szkole)  na "Zagadkę dnia w kodzie ukrytą".  Trzy razy w tygodniu nowy QR z nową zagadką. Chętni uczniowie skanują kod przed wyjściem do domu, a następnego dnia do specjalnego pudełka wrzucają swe odpowiedzi. I kropeczka dla tych, którzy zadanie wykonali. To forma zachęcenia dzieci do podejmowania dodatkowych zadań, wyszukiwania informacji w różnych źródłach, poszukiwania odpowiedzi na różne tematy. Kody QR  to ogromna pomoc w szybkim przenoszeniu się do podanych stron www.

Uczniowie już drugi rok z wielkim powodzeniem wykorzystują tablety na zajęciach jako narzędzie edukacji. Poznali wiele wartościowych aplikacji i stron działających na tym mobilnym urządzeniu. Lekcje są ciekawe, inne, motywujące, angażujące. Ponadto uczniowie utrwalają swoje wiadomości i umiejętności w sposób dla nich bardzo atrakcyjny, bo przez gry edukacyjne przygotowane przez wychowawcę na platformach Zondle i LearningApps. Wspaniale służy do tego tablica interaktywna i tablety. Ich wychowawca Aleksandra Schoen-Kamińska prowadzi specjalną stronę PATYCZAKI-TABLECIAKI. Opisuje wykorzystanie konkretnych aplikacji podczas zajęć. Dzieli się swą wiedzą i doświadczeniem z nauczycielami z całej Polski.

kilka fotek - kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

szachy: 2015.01.12 - Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Szkół Gimnazjalnych w Szachach Drużynowych
Dodano: wtorek, 20 stycznia 2015 - 11:00 Autor: Admin
szachy
Dnia 10 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Szkół Gimnazjalnych w Szachach. W turnieju wzięło udział dziewięć reprezentacji.
Drużyna Zespołu Szkół Nr 3 w Pile przystąpiła do zawodów w następującym składzie: Monika Drzewiecka, Bogumił Ozga, Mateusz Kalczyński oraz Marcel Butyrowski. Rozegrano siedem rund. Każda z nich przyniosła wiele emocji. Walka trwała do ostatnich posunięć na szachownicach. O końcowych wynikach decydowały tzw. duże punkty zdobywane przez poszczególne reprezentacje. Nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce uzyskując tym samym prawo gry w finale wojewódzkim. Jest to wielki sukces uczniów naszej szkoły.

Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:
I miejsce - GIMNAZJUM WYSOKA
II miejsce - ZESPÓŁ SZKÓŁ Nr 3 PIŁA
III miejsce - GIMNAZJUM nr 5 PIŁA
IV miejsce - GIMNAZJUM STO PIŁA
V miejsce - ZESPÓŁ SZKÓŁ STARA ŁUBIANKA
VI miejsce - GIMNAZJUM SZYDŁOWO
VII miejsce - ZESPÓŁ SZKÓŁ nr 2 PIŁA
VIII miejsce - GIMNAZJUM nr 4 PIŁA
IX miejsce - GIMNAZJUM OSIEK

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim.
Opiekunem zespołu był pan Sławomir Grzegorczyk.

foto – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.01.08 - Finał Miasta Gimnazjów w Piłce Siatkowej Chłopców
Dodano: wtorek, 20 stycznia 2015 - 10:36 Autor: Admin
siatkówka
8 stycznia 2015 w hali ZS3 odbył się Finał Mistrzostw Piły Gimnazjów w Piłce Siatkowej Chłopców. Gospodarzem finału był p.Ireneusz Gondek, a nagrody w postaci dyplomów, pucharów i medali dla najlepszych drużyn ufundował pilski MOSiR.

Uczestnikami finału były 4 drużyny wyłonione w rundzie eliminacyjnej - ZS3, ZS2, G4 i G5. Pary półfinałowe utworzyły ZS3 z G4 i ZS2 z G5. W pierwszym półfinale bardzo pewnie wygrali podopieczni trenera Ireneusza Gondka do -9 i -14. W drugim półfinale lepsi okazali się gimnazjaliści z pilskiej piątki prowadzeni przez p.Jacka Piechotę (-7, -19).

Mecz o trzecie miejsce to pojedynek G4 i ZS2, zespołów które przegrały swe półfinały. Tutaj z brązem na szyi wyjechali uczniowie z Królowej Jadwigi (ZS2) wraz z opiekunem - p.Andrzejem Czyżem (-17, -20).

Finał to zaskakująco szybkie 2:0 dla gospodarza finału - ZS3 (-9, -17). Sędzią głównym finału był p.Krzysztof Kopczyński, a sędziami sekretarzami uczniowie ZS3 - Oskar Pazdaj i Patrycja Drzewiecka. Za aparatem stała Patrycja Wycisło i Angelika Kaźmierczak, a nagrody wręczał dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 - p.Grzegorz Mąka. Zwycięska drużyna z ZS Nr 3 zagrała w składzie:

Hubert Muchar (rozgrywający), Jakub Szymanowski (atakujący), Dawid Romaniszyn (uniwersalny), Grzegorz Zieliński (przyjmujący), Tobiasz Trawiński (libero), Dawid Dymkowski (środkowy), Nikodem Owczarek (środkowy), Radosław Brenk (środkowy), Piotr Grzybowski (przyjmujący) - trzecioklasiści oraz Michał Dymkowski (przyjmujący), Filip Stróżyński (rozgrywający) oraz Michał Gładysz (przyjmujący) - uczniowie pierwszej klasy.

Rundy powiatowe rozpoczynamy już 26 stycznia (poniedziałek) w naszej hali, a wystąpią w nich reprezentacje szkół gimnazjalnych z Wysokiej, Wyrzyska, G5 z Piły oraz nasi mistrzowie…

GRATULUJEMY!!!
obszerna relacja foto (thx dziewczyny!) - kliknij kolaż
IRENEUSZ GONDEK


Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.01.05 - Konkurs plastyczny - Piła - tu mieszkam
Dodano: poniedziałek, 19 stycznia 2015 - 21:36 Autor: Admin
wydarzenia
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO „Piła – tu mieszkam”


§ 1
ORGANIZATOR


Pani Katarzyna Sykutera-Świerczyńska z Zespołu Szkół Nr 3 w Pile zaprasza do udziału
w konkursie fotograficzno-rysunkowym.

§ 2
TEMAT KONKURSU: „Piła – tu mieszkam”


§ 3
CELE KONKURSU


1. Poznawanie i prezentacja ciekawych miejsc, nowych lub zabytkowych obiektów w Pile.
2. Kształtowanie i rozwijanie wyobraźni twórczej, zdolności plastycznych i manualnych, niekonwencjonalnego spojrzenia na tereny Piły.
3. Propagowanie fotografii krajoznawczej, jako jednej z form artystycznego wyrazu będącego środkiem komunikacji międzyludzkiej.
4. Zachęcenie do samodzielnego spojrzenia i  prezentacji go w postaci twórczej pracy.

Poszukaj w Pile takich miejsc, które są Twoim zdaniem warte pokazania osobom, które tu nigdy nie były, a po obejrzeniu Twojej pracy fotograficznej lub rysunkowej chciałyby  przyjechać do Naszego Miasta. Nie pokazuj miejsc znanych z telewizji, książek i kartek pocztowych. Uwzględnij w swoich pracach również przyrodę. To też ciekawy obiekt tematyczny. Postaraj się dostrzec piękno w najbliższej okolicy. Organizator oczekuje na prace ukazujące miasto w ciekawy i oryginalny sposób.

§ 4
WARUNKI UCZESTNICTWA


1. Konkurs jest otwarty dla wszystkich uczestników w grupie wiekowej: 6-9 lat, kl. I-III.
2. Każdy uczestnik może oddać 3 prace fotograficzne i 1 rysunkową:
   a) prace fotograficzne powinny być w formacie 13x18 oraz zapisane na płycie CD/wysłane na email: klasowasowa@gmail.com
   b) praca rysunkowa musi być wykonana w formacie A4, ołówkami miękkimi – B (np. 4B, 6B, 8B itp.), twardymi - H (np. 2H, 4H itp.); czarnym wkładem żelowym, czarnymi pisakami o różnej grubości, z wykorzystaniem kreski i plamy.

3.  Na odwrocie każdej pracy należy umieścić na naklejonej wizytówce: imię i nazwisko, datę urodzenia (dzień, miesiąc, rok), płeć oraz adres zamieszkania wraz z numerem telefonu
i adresem e-mail. Prace niespełniające tego warunku nie będą brały udziału w konkursie.

4. Udział w konkursie jest jednoznaczny z nieodpłatnym udzieleniem prawa
do wykorzystania prac na stronach internetowych, w materiałach na potrzeby szkoły,
w celach marketingowych Organizatora oraz zgody na przetwarzanie przez niego ich danych osobowych na potrzeby konkursu (Ustawa o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r., Dz. U. nr 133 poz. 833 z późn. zm.).
5. Przekazanie prac oznacza akceptację warunków konkursu oraz jego regulaminu, ostateczna interpretacja należy do jury.
6. Uczestnikom konkursu nie przysługują żadne dalsze wynagrodzenia z tytułu korzystania przez Organizatora z nagrodzonego rysunku/zdjęcia.
7. Uczestnicy konkursu ponoszą wszelką odpowiedzialność za naruszenie praw osób trzecich, w szczególności wynikających z prawa autorskiego.
8. Prace nie mogą być jednocześnie zgłaszane do udziału w innych konkursach.
9. Prace powinny być oryginalne, wykonane samodzielnie przez dziecko – bez pomocy innych osób.
10. Zgłoszone na konkurs fotografie nie mogą być przetworzone elektronicznie lub poprzez fotomontaż.

§ 5
TERMIN I WARUNKI DOSTARCZENIA PRAC


1. Prace konkursowe wraz z załącznikiem nr 1 (kartą zgłoszeniową) należy dostarczyć
do p. Katarzyny Sykutery-Świerczyńskiej, sala 010.
2. Termin dostarczenia prac – do 13.02. 2015 r. Prace oddane po tym terminie nie będą oceniane.
3. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 02. 03. 2015 r. Organizator nie zwraca nadesłanych prac.

§ 6
KRYTERIA OCENY PRAC


a) oryginalność,
b) dobra identyfikacja rysunku, ujęcia fotograficznego z tematem,
c) czytelność,
d) ciekawe ujęcie miejsca, przez osobę fotografującą.

1. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły (www.zs3.pila.pl), a także na stronie klasy 1c (www.klasowasowa.jimdo.com).
2. Decyzja Komisji Konkursowej jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.
3. Ogłoszenie wyników nastąpi na stronie internetowej.
4. Laureaci konkursu otrzymają nagrody, wyróżnienia i pamiątkowe dyplomy, które zostaną przyznane z uwzględnieniem grup wiekowych (kl.1, kl.2, kl.3)

  karta zgłoszenia uczestnika konkursu

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.12.19 - Jasełka klasy Ic SP
Dodano: sobota, 17 stycznia 2015 - 21:03 Autor: Admin
wydarzenia
"Święta to czas niezwykły, magiczny, czas dobroci, refleksji ..." tymi słowami Agata i Kamil rozpoczęli tegoroczne jasełka.

Uczniowie klasy 1c długo i starannie przygotowywali się do występów bożonarodzeniowych. Każdy doskonale nauczył się swojej roli, kolęd i pastorałek, a dzięki pomocy Rodziców najmłodsi mieli piękne kostiumy.

Na nasze klasowe jasełka zaprosiliśmy Przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 18 oraz Niepublicznego Przedszkola Disneyland w Pile. Nasze przedstawienie zobaczyły również Pierwszaki z Zespołu Szkół Nr 3. Jednak największą radość sprawiły nam występy przed Rodzicami, Rodzeństwem i najbliższymi Krewnymi.

Nasze pierwsze przedstawienie przed tak dużą publicznością zostanie nam w pamięci na długie lata.

Katarzyna Sykutera-Świerczyńska – wychowawczyni klasy 1c

foto - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.12.19 - Jasełka - nauczyciele
Dodano: sobota, 17 stycznia 2015 - 17:34 Autor: Admin
wydarzenia
Piątek, 19 grudnia, był ostatnim dniem naszego pobytu w szkole w roku 2014. W Zespole Szkół Nr 3 już od kilku lat zachowujemy pewną tradycję, organizując, tuż przed przerwą świąteczno-noworoczną, wigilijne spotkania klasowe oraz prezentując dzieciom i młodzieży jasełka. Tak więc i w tym roku nie mogło zabraknąć tych dwóch elementów. Już w godz. 8.00-10.00 swoje wigilie mieli uczniowie klas szkoły podstawowej, natomiast gimnazjaliści przygotowali takie spotkania w godz. 10.00-12.00. Przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej zostało wystawione w tym dniu dwukrotnie: o godz. 9.30 (gimnazjum) i 10.00 (szkoła podstawowa). Tegoroczne jasełka były wyjątkowe, bowiem przygotowali je i wystawili nauczyciele. Wszystkie próby odbywały się oczywiście w tajemnicy. Dla uczniów ogromnym zaskoczeniem było, kiedy na scenie pojawiły się uczące ich osoby, wcielając się w poszczególne jasełkowe role.

Sposób przedstawiania historii Dzieciątka, które narodziło się w stajence w Betlejem, a które stało się Królem, Zbawcą, został zapoczątkowany przez Świętego Franciszka we wczesnym średniowieczu i przetrwał do dzisiaj. Nasze przedstawienie w tradycyjny sposób ukazywało historię narodzenia Jezusa, przybliżało rozterki Maryi i Józefa, którym trudno było pojąć Boski plan i zaakceptować to, co dzieje się wokół. Niektórzy aktorzy (nauczyciele) byli znakomicie ucharakteryzowani, a ich tożsamość trudno było odgadnąć. Dlatego też warto przywołać w tym miejscu całą obsadę: p. Marlena Rembarz (Maryja), ks. Roman Maziec (Józef), p. Małgorzata Kossak (Gabriel), p. Aldona Ostachowicz (Zły, Herod), p. Joanna Nowicka-Środa (Elżbieta), p. Sławomir Grzegorczyk, p. Mariusz Kwiatkowski, ks. Paweł Haraburda, p. Piotr Gorzelak (Pasterze), p. Wioletta Piotrowska, p. Hanna Słodowicz, p. Beata Lipowicz (Królowie). Reżyserem tegorocznych jasełek był ks. Paweł Haraburda, któremu należą się szczególne podziękowania i gratulacje za sam pomysł i za wcielenie go w życie. Dziękujemy również Paniom: Karolinie Kujawie-Adamskiej i Urszuli Kijak – za przygotowanie scenografii do przedstawienia, chłopcom obsługującym sprzęt – za czas poświęcony na próby i pomoc na linii światło-dźwięk, Panu Grzegorzowi Tyrańskiemu – za stworzenie nastroju (zaciemnienie holu) oraz Panu Błażejowi Drabowi – za wypożyczenie reflektorów.

Biorąc pod uwagę owacje na stojąco, którymi zostali nagrodzeni aktorzy, młodzieży podobało się przedstawienie. Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że sami występujący świetnie odnaleźli się w swoich rolach i nie czuli tremy podczas występu. Być może na szerszą skalę rozpoczną działalność jako grupa teatralna. Trzymamy kciuki za powodzenie tego artystycznego przedsięwzięcia!
Na zakończenie jasełek nauczyciele, przy wtórze gitary (p. Sławek Grzegorczyk) zaśpiewali kolędę – życzenia, którą ze względu na zbliżające się Święta i Nowy Rok dołączamy do ostatniego w tym roku kalendarzowym tekstu:

Gore gwiazda Jezusowi w obłoku, w obłoku
Józef z Panną asystują przy boku, przy boku
Ref.:
Hejże ino dyna, dyna, narodził się Bóg dziecina
W Betlejem, w Betlejem
Hejże ino dyna, dyna, narodził się Bóg dziecina
W Betlejem, w Betlejem

W naszej szkole dzisiaj głośno w piosence, w piosence
Bo narodził się nam Jezus w stajence, w stajence

Dzisiaj młodzież razem z nami w te pędy, w te pędy
Przychodzi by śpiewać Panu kolędy, kolędy

Serdecznie Wam życzymy dziś wszystkiego, wszystkiego
Na Wigilię pod choinką fajnego, fajnego

Boża radość w Waszych domach niech gości, niech gości
By nigdy nie brakowało miłości, miłości.

W nowym roku samych szóstek i pochwał, i pochwał
By Was każdy nauczyciel nagradzał, nagradzał.

fotki - kliknij wybrany kolaż
film - ZAKŁADKA FILMY - lewa kolumna u dołu lub na skróty  ===>>>

Strona gotowa do druku

<   12345678910111213141516171819202122232425   >

wydarzenia: 2014.12.18 - Koncert kolęd - NIEBO ZIEMI, NIEBU ZIEMIA...
Dodano: sobota, 17 stycznia 2015 - 10:27 Autor: Admin
wydarzenia
W czwartek 18 grudnia 2014r. odbył się w Zespole Szkół Nr 3 piękny KONCERT KOLĘD, na który zaprosiliśmy rodziny naszych uczniów, nauczycieli, mieszkańców Osiedla „Górne” oraz przyjaciół. Szkolny hol zamienił się w odświętnie udekorowaną scenę i wszystkim – artystom, widzom, organizatorom i gościom – udzielił się świąteczny nastrój. Spotkanie połączone było z kiermaszem ozdób bożonarodzeniowych oraz, otwartą przy tej okazji, kawiarenką, w której serwowaliśmy „małą czarną” i pyszne ciasta, upieczone przez rodziców. Ozdoby, które znalazły się na naszych straganach, zostały przygotowane przez uczniów wszystkich poziomów. Swoje stanowiska sprzedaży miały zarówno dzieci z klas I-III czy IV-VI SP, jak i uczniowie gimnazjum. Wiele przedmiotów otrzymaliśmy również z zewnątrz – od indywidualnych artystów bądź firm.

Koncert rozpoczął się o godz. 16.30 i został podzielony na dwie części: w pierwszej goście mogli wysłuchać i obejrzeć występy najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci, wraz ze swoimi wychowawczyniami, przygotowały kolędy i pastorałki. Oprócz śpiewu, mogliśmy podziwiać scenki z kolędnikami, które ujawniły niejeden talent aktorski. Nie zabrakło także gry na instrumentach – na scenie pojawiły się dwie małe artystki grające na wiolonczelach, usłyszeliśmy również zbiorowe wykonanie kolędy „Lulajże Jezuniu” na fletach. Rolę konferansjera w tej części koncertu pełniła uczennica klasy 3c SP, zapowiadając kolejne występy swoich koleżanek i kolegów. Po przerwie kawowej na naszej scenie zaprezentowali się uczniowie z klas IV-VI SP oraz gimnazjaliści. Tym razem zabrzmiało kilkanaście utworów, przygotowanych pod czujnym okiem Pana Błażeja Draba. Obok występów wokalnych, pojawiły się gitarowe akompaniamenty i wykonania kolęd: „Wśród nocnej ciszy” (Oskar Pazdaj, 3c), „Gdy śliczna panna” (Klaudia Łukowska, 3a), „Bóg się rodzi” i „Oj Maluśki, Maluśki” (Ola Preihs, 1c) oraz „Cicha noc” (Zuzia Jopek, 6a – skrzypce). Ze sceny usłyszeliśmy następujące kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne: „Lulajże Jezuniu” (Martyna Musiał, 5a), „Wśród nocnej ciszy” (Ada Grubich, 4b), „Niebo Ziemi, Niebu Ziemia...” (Daria Badzińska, 6a), „Gdy śliczna panna” (Klaudia Łukowska, 3a), „Pójdźmy wszyscy do stajenki” (Krzysztof Grabowski, 3b), „Oj Maluśki, Maluśki” (Ania Gamrot i Ola Preihs, 1c), „All I want for Christmas is You” (Karolina Gołębiewska, 2f), „Mizerna cicha” (Weronika Janczuk, 1d), „Kto wie...” (Wiktoria Kamińska, 1b). Zorganizowane przez nauczycieli i uczniów ZS Nr 3 świąteczne spotkanie z kolędą zgromadziło wiele osób. Publiczność wspaniale reagowała na wszystkie występy, nagradzając uczniów brawami. Młodzi artyści nastroili nas bardzo świątecznie. Ale niepowtarzalny charakter miały także wydarzenia towarzyszące – kiermasz oraz kawiarenka. W holu ZS Nr 3 zrobiło się naprawdę pięknie, smacznie, zapachniało świętami. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie wielu osób: nauczycieli, uczniów, rodziców. W tym miejscu Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania KONCERTU „NIEBO ZIEMI, NIEBU ZIEMIA...”. Dzięki ich pomocy udało nam się zgromadzić sumę około trzech tysięcy złotych, która zostanie przeznaczona na potrzeby szkoły, a takich – szczególnie w roku jubileuszowym – nie brakuje. Przedświąteczne koncerty stają się powoli tradycją ZS Nr 3 w Pile. Dlatego, kto wie, czy za rok nie spotkamy się ponownie. Póki co, dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i życzymy cudownych, rodzinnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wiele radości i pomyślności w Nowym Roku!

foto - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

OBCHODY 30-LECIA


LIBRUS

KOMUNIKATY DYREKCJI


UBEZPIECZENIE 15/16


ZASTĘPSTWA


WAŻNE DOKUMENTY


ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE


OSTATNI ALBUM


zdrojowa 3 - 7
Album: 2015.11.22 - Zdrojowa Góra

ZAJĘCIA DODATKOWE


OLA WOJCIECHOWSKA


1% PODATKU


PROJEKT SWOI

Logowanie

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!

Archiwum

Starsze artykuły

HOME | DOWNLOADS | SEARCH | TERMS OF USE | PRIVACY POLICY


mail administratora
prof.gondek@
gmail.com

Page created in 0,411445 Seconds