Welcome Guest

Zespół Szkół nr 3 im. Lotników Polskich, 64-920 PIŁA, ul.Żeromskiego 41 <<>> e-mail - zs3sek@wp.pl

FOTOGALERIA


PSYCHOLOG SZKOLNY


OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


ASTANET

MOJE PODRĘCZNIKI

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

FILMY

CZAS NA SPORT

Online

Obecnie jest 25 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.Autor: Szymon Tycman

wydarzenia: 2014.02.17 - Bal karnawałowy klas I-III Szkoły Podstawowej
Dodano: środa, 02 kwietnia 2014 - 15:50 Autor: Admin
wydarzenia
Ach, co to był za bal!

Tuż po feriach zimowych, 17 lutego 2014 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły bawili się na balu karnawałowym. Późnym popołudniem w holu szkoły zebrało się spore grono przebierańców. Mogliśmy zobaczyć piękne księżniczki, odważnych rycerzy, policjantkę i wiele popularnych postaci z bajek. Tego dnia za sprawą dekoracji przygotowanych przez nauczycieli i rodziców hol szkoły zmienił się w kolorową salę balową. Wieczór urozmaicał nam zespół Hajdasz, który przygotował  dla uczestników wiele atrakcji. Wszyscy ochoczo bawili się przy dźwiękach znanych przebojów. Dzieci aktywnie brały udział w wielu konkursach i zabawach. W salach lekcyjnych czekały na nas nakryte stoły a na nich słodycze i napoje przygotowane przez rodziców. Ten wieczór na długo pozostanie w naszej pamięci.
Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji balu a zwłaszcza nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej.

Galeria z balu - kliknij kolaż (2 partia fotek dodana 2 kwietnia 2014) - ZAPRASZAMY!!

Strona gotowa do druku

język angielski: 2014.03.06 - Konkurs Macmillan Primary Tournament
Dodano: piątek, 28 marca 2014 - 15:19 Autor: Admin
język angielski
6 marca 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym turnieju wiedzy z języka angielskiego MACMILLAN PRIMARY TOURNAMENT, który odbył się w Zespole Szkół nr 2 w Pile. Konkurs został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III oraz IV-VI.

Z wielką przyjemnością możemy ogłosić, że Gabriela Kubera - uczennica klasy III B zajęła II MIEJSCE w kategorii klas I-IIIJulia Opiłowskauczennica klasy VB zdobyła I MIEJSCE w kategorii klas IV-VI.

GRATULACJE!!!

Nauczyciel języka angielskiego – Anna Strugarek

Strona gotowa do druku

świetlica: 2014.03.18 - Szalony profesorek
Dodano: czwartek, 27 marca 2014 - 21:51 Autor: Admin
świetlica
„Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia. Doświadczenie jest produktem rozumu”. (Immanuel Kant)Dnia 18. marca br. w świetlicy szkolnej rozpoczęliśmy cykl zajęć edukacyjnych pt. „Szalony Profesorek”;
Celem zajęć jest przybliżenie uczniom klas 1-3 szkoły podstawowej zagadnień z fizyki i chemii oraz wzbudzenie zainteresowania naukami ścisłymi.

Pierwszym doświadczeniem było wykonanie „Lampy lawy” i rozmowa nt. gęstości cieczy. Kolejne eksperymenty już niebawem.

Zapraszam do obejrzenia fotogalerii - kliknij kolaż
Wasz Szalony Profesorek; mgr Katarzyna Sykutera-Świerczyńska

Strona gotowa do druku

piłka ręczna: 2014.02.21 - Finał Mistrzostw Rejonu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Ręcznej - Wągrowiec
Dodano: czwartek, 27 marca 2014 - 21:27 Autor: Admin
piłka ręczna
W dniu 21.02.2014 odbył się w Wągrowcu Finał Rejonu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Ręcznej Chłopców.
Nasza szkoła trafiła do grupy, w której były drużyny z Chodzieży i gospodarz finału Wągrowiec. W drugiej grupie znalazły się drużyny z Gołańczy, Złotowa i Drawska Pomorskiego. ZS3 zajęło w grupie drugie miejsce i zmierzyło się z Drawskiem Pomorskim w meczu o 3 miejsce. Przeciwnik okazał się lepszy i nasza drużyna ostatecznie zajęła IV miejsce.

Drużynę ZS3 reprezentowali: Mściszewski Krzysztof, Łykus Krzysztof, Gast Miłosz, Krumrey Mateusz, Martenka Paweł, Czech Jakub, Grzybowski Piotr, Stalęga Paweł, Jerzakowski Jakub, Klik Patryk, Saternus Zachariasz, Domińczak Oskar, Zawadzki Kacper i Kostecki Hubert.

Gratulujemy!
Opiekunem naszych szczypiornistów był p.Mariusz Kwiatkowski
kilka fotek - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

filmy: 2014.03.15 - WARSZTATY FILMOWE W WSF
Dodano: czwartek, 27 marca 2014 - 11:49 Autor: Admin
filmy
15 marca 2014 roku grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Beaty Lipowicz i p. A. Ostachowicz udała się na warsztaty filmowe do Warszawskiej Szkoły Filmowej. Samo nagrywanie filmu poprzedził krótki wykład na temat gatunków filmowych oraz nauka pracy z kamerą. Następnie nasza grupa została podzielona. Okazało się, że będziemy pracowali nad reklamą społeczną. Już w mniejszych zespołach mieliśmy zacząć pisać scenariusz do wymyślonych przez nas etiud filmowych. Kiedy powstał już gotowy skrypt, zabraliśmy się do nagrywania reklam na wybrany przez nas temat. Mieliśmy do dyspozycji studio oraz sprzęt, zaczynając od kamery, po oświetlenie oraz mikrofon. Staraliśmy się pracować jak profesjonaliści, jednakże cały czas towarzyszył nam śmiech. Gdy cały materiał był już nagrany, musieliśmy go zmontować. Nie zajęło nam to zbyt dużo czasu. Całe warsztaty podsumowało wyświetlenie obu etiud oraz kilka słów prowadzącego. Pochwalił nasze filmy, w końcu nie łatwo jest wykonać reklamę w niecałe osiem godzin.
Wszyscy wyszliśmy z zajęć bardzo zadowoleni, z chęcią do dalszej pracy nad filmami. Dzięki tym warsztatom mogliśmy się sprawdzić i nauczyć wielu ciekawych rzeczy, które być może przydadzą się nam w przyszłości.

kilka fotek z planu filmowego…kliknij kolaż...

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.03.15 - Puchar Polski Seniorów w Judo - Luboń k Poznania
Dodano: czwartek, 27 marca 2014 - 11:23 Autor: Admin
sztuki walki
W dniu 15 marca 2014 r. w Luboniu k/Poznania odbył się Puchar Polski Seniorów w Judo. W turnieju startowali podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków – Igor Jasłowski i Marek Wawrzkiewicz waga 60 kg oraz Patryk Twardysko waga 73 kg, którzy zajęli IX miejsca w swoich kategoriach wagowych - odpadli w walkach repasażowych. Zawodnicy w/w są jeszcze juniorami w judo.

W dniu 17 marca 2014 r na matach UKS “3“ Piła odbyła się uroczystość wręczenia I DAN w Judo byłym zawodnikom – panu Wojciechowi Andrzejewskiemu i Januszowi Chojnackiemu, wręczenia dokonał Marian Tałaj brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu. Jednocześnie nadmieniam, że mistrz prowadzi zajęcia z zawodnikami UKS “3“ Piła, TDK Trzcianka, Leśnik Kaczory w dniach 17 – 19 marca 2014 r.

W imieniu trenerów i zawodników oraz prezesa Klubu składamy gratulacje!!!

Strona gotowa do druku

filmoteka szkolna: 2014.03.15 - Filmoteka szkolna. Akcja!
Dodano: czwartek, 27 marca 2014 - 11:07 Autor: Admin
filmoteka szkolna

W
naszej szkole od września 2013 r. prowadzone są przez p. Beatę Lipowicz zajęcia, na których można spróbować swoich sił przy tworzeniu etiud filmowych. W pierwszym semestrze tego roku szkolnego udało nam się nakręcić film pt. : „Natalia”. Został o­n zaprezentowany w czasie obrony prac dyplomowych studiów podyplomowych dla nauczycieli liderów stArt, jakie miały miejsce w Warszawskiej Szkole Filmowej. Film ten został dobrze oceniony przez komisję, której przewodniczył znany reżyser p. Maciej Ślesicki ( kanclerz uczelni). Jest to dla nas tym większe wyróżnienie, że obraz jest efektem pracy uczniów gimnazjum (kl. IIIc, IIb i IIe) i powstał dzięki ich zaangażowaniu oraz inwencji.

Można go obejrzeć na stronie internetowej FILMOTEKI SZKOLNEJ, gdzie zamieszczono najwyżej ocenione filmowe prace dyplomowe. Zachęcamy do odwiedzenia tej „stronki”  i zapraszamy do współpracy także innych uczniów naszej szkoły.

Tu link na stronę - http://www.filmotekaszkolna.pl/aktualnosc,381

film NATALIA jest piątym obrazem w kolejności......zachęcamy do obejrzenia wszystkich...naprawdę warto!!!!!

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.03.12 - XI Regionalny Konkurs Literacki o Złote Pióro
Dodano: czwartek, 27 marca 2014 - 09:42 Autor: Admin
wydarzenia
Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Alicja Tyrańska z kl. IVc zdobyła III miejsce w XI Regionalnym Konkursie Literackim o „Złote Pióro” „Od Magii świata do magii słowa”.

Serdecznie gratulujemy!!!

Nauczyciel j. polskiego - Mirosława Rościszewska

Strona gotowa do druku

świetlica: 2014.03.11 - Warsztaty dla przedszkolaków z 18-tki
Dodano: czwartek, 27 marca 2014 - 09:28 Autor: Admin
świetlica
W świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty dla przedszkolaków z Przedszkola nr 18 w Pile.
11 marca 2014 r. pod kierunkiem pani Agaty Graj, sześciolatki poznawały zwiastuny wiosny
 i konstruowały jaskółki. Natomiast 18 marca grupa 5 i 6-latków składała żabki, rybki i bawiła się papierowymi wiatrakami. Przedszkolaki miały też możliwość zabawy w sali rekreacji.

W warsztatach wzięli aktywny udział uczniowie naszej szkoły: Roksana Wieczorek z klasy Vc , Andrzej Gawłowski z klasy IIIa, Paweł Łajdych, Agatka Włodarczyk, Paweł Sielecki uczniowie z klasy IIIb, oraz uczniowie z klasy Ic :Milena Janicka, Krzysiu Pasowski, Hania Słowińska, Mateusz Piotrowski,Olimpia Tomaszewicz, Julia Domagalska, Agatka Jasiukiewicz. Brawa dla naszych uczniów, którzy wykazali się dużą kreatywnością i opiekuńczością w stosunku do młodszych kolegów.

Warsztaty przebiegły w atmosferze dobrej zabawy i radosnego nastroju.
kilka zdjęć - kliknij kolaż......

Strona gotowa do druku

geografia: 2014.02.21 - SUKCES KUBY
Dodano: niedziela, 16 marca 2014 - 20:15 Autor: Admin
geografia
Uczeń klasy IId Jakub Pacocha reprezentował naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Geograficznym dla uczniów gimnazjum województwa wielkopolskiego. Konkurs odbył się 21 lutego 2014 w Poznaniu. Kuba zmagał się z testem dotyczącym geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski.

Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki, które pojawiły się 24 lutego. Była wielka radość kiedy okazało się, że Kuba uzyskał wysoki wynik 45,5/50 punktów. Uzyskał tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego w roku szkolnym 2013/2014. Kuba wielkie gratulacje, bardzo cieszymy się z Twojego sukcesu.

Nauczyciel geografii - Mariola Nowek

Strona gotowa do druku

logo: 2014.03.06 - Turniej klas IV-VI SP - "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
Dodano: środa, 12 marca 2014 - 19:27 Autor: Admin
logo
W dniu 6 marca w stołówce szkolnej odbył się turniej wiedzy o bezpieczeństwie pod nazwą „Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła”, w którym udział wzięli uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej. Celem konkursu było uświadomienie uczniom jak istotne jest zachowywanie i postępowanie według zasad bezpieczeństwa w szkole, na przerwach lekcyjnych, na drodze czy też w Internecie. Głównym organizatorem turnieju był nauczyciel zajęć technicznych i edukacji dla bezpieczeństwa – pani mgr Zdzisława Rzeczycka, która przygotowała i opracowała wszystkie pytania, przy współpracy samorządu uczniowskiego SP. Zmagania uczniowskie w turnieju oceniało3-osobowe jury w składzie: pan Grzegorz Mąka – wicedyrektor Zespołu Szkół nr 3, pani Irena Winnicka – kierownik administracji szkolnej oraz pani Zdzisława Rzeczycka. Klasy miały w tym dniu do wykonania szereg zadań związanych z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa w życiu codziennym.
Na początek, 3-osobowe reprezentacje każdej z klas odpowiadały w quizie na pytania  dotyczące m.in. znajomości bezpiecznej jazdy na rowerze, znaków drogowych, numerów alarmowych, postępowania podczas przerw lekcyjnych, zakładania bezpiecznego konta i poruszania się w internecie. W międzyczasie, w innym miejscu stołówki trwała zażarta rywalizacja w wykonaniu 2-osobowych reprezentacji każdej z klas, które rozwiązywały krzyżówki  z zakresu bezpieczeństwa. W trakcie trwania całego turnieju, wszystkie klasy przedstawiały kilkuminutowe scenki dotyczące różnych aspektów bezpiecznego zachowania – klasy IV miały za zadanie przedstawić scenkę pt. „Bezpieczny przechodzień widoczny po zmroku”, klasy V – „Niebezpieczna sytuacja w trakcie przerwy lekcyjnej”, natomiast klasy VI – „Jestem świadkiem niebezpiecznej sytuacji na drodze”. Nadmienić należy, że wszystkie klasy wykazały się wielką pomysłowością i zaangażowaniem w swoje występy, począwszy od świetnej gry aktorskiej, poprzez znakomite stroje (m. in. kamizelki odblaskowe), a skończywszy na wymyślnych  gadżetach (m.in. rower, pasy drogowe, rolki). Na koniec turnieju, każda z klas, poprzez swoich reprezentantów pokazała zgromadzonej publiczności wykonane przez siebie plakaty dotyczące bezpieczeństwa w internecie. Podobnie jak w poprzedniej konkurencji, tak i tu, uczniowie wykazali się kreatywnością i wyobraźnią w tworzeniu swoich prac. Po dokonaniu ocen przez jury i zliczeniu punktów ze wszystkich rozegranych konkurencji, klasyfikacja przedstawiała się następująco: I miejsce ex aequo – klasy IV A i VI A (po 44 pkt.), II miejsce – klasa VI B (43 pkt.), III miejsce – klasa IV B (42 pkt.), IV miejsce ex aequo – klasy IV C i V C (po 41 pkt.), V miejsce – kl. V A (38 pkt.), VI miejsce – kl. V B (35 pkt.). Zatem, zwycięzcami turnieju zostały ex aequo klasy IV A i VI A. Gratulujemy!

Podsumowując, trzeba nadmienić, że uczniowie naszej szkoły wykazały się dużo wiedzą z zakresu bezpieczeństwa pokazując przy tym pomysłowość oraz bardzo dobrze się bawiąc. Wypada mieć tylko nadzieję, że wiedzę pokazaną podczas turnieju uczniowie będą wykorzystywać również w praktyce.

Obszerna galeria - kliknij wybrany kolaż..... ZAPRASZAMY!!!

Strona gotowa do druku

piłka nożna: 2014.03.08 - Mistrzostwa Piły w Halowej Piłce Nożnej Klas IV Szkoły Podstawowej
Dodano: środa, 12 marca 2014 - 18:37 Autor: Admin
piłka nożna
„Czwartoklasiści na podium”
W minioną sobotę 8 marca br. w Zespole Szkół nr 2 w Pile odbyły się Mistrzostwa Piły w Halowej Piłce Nożnej Klas IV Szkoły Podstawowej. Wśród 10 rywalizujących zespołów nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej szkoły. Chłopcy z rocznika 2003 postawili duży krok w swojej piłkarskiej karierze zdobywając 3 miejsce w turnieju.

W fazie grupowej mierzyliśmy siły z czterema zespołami. Raz wygraliśmy, dwukrotnie dzieliliśmy się zdobyczą punktową, jednokrotnie uznaliśmy wyższość rywali przegrywając 0:1 jak się okazało z późniejszym triumfatorem rozgrywek Szkołą Podstawową nr 12. W wyniku lepszego bilansu bramkowego oraz zwycięstwa ze Szkołą Podstawową nr 4 w bezpośredniej konfrontacji zajęliśmy 2 miejsce w grupie i awansowaliśmy do półfinału turnieju. Tam doznaliśmy porażki ze Szkołą Podstawową nr 1 i ostatecznie zagraliśmy o 3 miejsce ze Szkołą Podstawową nr 7. W tym meczu nie pozostawiliśmy złudzeń naszym oponentom i pewnie wygraliśmy 3:1.
Miejsce na najniższym stopniu podium stało się faktem i chłopcy zapisali kolejną kartę w historii naszej placówki. Oby tak dalej, wierzymy że to początek wielkich sukcesów.

Zespół Szkół nr 3 godnie reprezentowali:
1. Adamik Jakub kl. IVA
2. Chojnowski Kacpcer kl. IVA
3. Krystek Adam kl. IVC
4. Ratajczak Maciej kl. IVC
5. Szmyt Marcel kl. IVA
6. Tomaszewicz Jakub kl. IVC


Opiekun reprezentacji: Miłosz Malczewski

Strona gotowa do druku

piłka nożna: 2014.03.08 - Mistrzostwa Miasta w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Klas I Gimnazjum
Dodano: środa, 12 marca 2014 - 18:20 Autor: Admin
piłka nożna
Dnia 8 marca 2014 roku w Gimnazjum nr 4 w Pile odbyły się Mistrzostwa Miasta w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Klas I Gimnazjum. W zawodach wzięło udział 6 gimnazjów.
Nasz zespół znalazł się w grupie razem z Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego i Zespołem Szkół nr 1. W pierwszym meczu nasz zespół wygrał z GTS 2:1, natomiast z ZS 1 wygraliśmy 2:0. W meczu półfinałowym pokonaliśmy Gimnazjum nr 5 - 2:1. W meczu finałowym z Gimnazjum nr 4 w normalnym czasie gry padł remis 2:2. W rzutach karnych wygraliśmy 4:3 zajmując 1 miejsce w turnieju. Drużynę tworzyli:

Filip Bartkowiak, Szymon Kostecki, Mateusz Mikołajczyk, Jakub Perek, Kacper Perek, Radosław Sójka, Jakub Wojciechowski, Krystian Wojciechowski, Gracjan Wojtasik, Tomasz Zieliński, Mateusz Pietrus.

Opiekunem zespołu był Sławomir Grzegorczyk. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

kilka fotek - kliknij "drużynę" powyżej.....

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.03.08 - Puchar Polski Juniorów i Juniorek w Judo - Piła
Dodano: środa, 12 marca 2014 - 17:25 Autor: Admin
sztuki walki
W dniu 8 marca 2014 r. w hali widowiskowo-sportowej MOSiR Piła odbył się Puchar Polski Juniorów i Juniorek w Judo. W Pucharze wystartowało 189 zawodników z 67 klubów z całego kraju. UKS “3“ Piła znalazł się w tym doborowym towarzystwie i jako klub uplasował się na V miejscu w Polsce, a kwalifikacje wygrał klub Czarni Bytom. Był to pierwszy puchar tej kategorii wiekowej w Polsce.

Na zawodach gościliśmy władze Starostwa Pilskiego w osobie starosty Mirosława Mantaja, prezesa Szkolnego Związku Sportowego – Marka Święszkowskiego, dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Pile – panią Dorotę Wojtkiewicz – Kraskę, radnego Miasta Piły Mariana Barełkowskiego, trenerów kadry narodowej juniorek i juniorów. Zawody w pilskiej hali oglądał również prezes Polskiego Związku Judo – Wiesław Błach, oraz sponsorzy – p.Wojciech Andrzejewski i Janusz Chojnacki, którym pan Prezes PZJ przyznał I dany w judo. Trener Józef Jopek z rąk p.Błacha otrzymał pamiątkową paterę z podziękowaniem za dotychczasowe osiągnięcia w sporcie i wspaniałą organizację zawodów w judo, które odbyły się w Pile. Na otwarciu był także p.Zbigniew Wojtkowiak - długoletni Prezes Klubu UKS “3“ Piła, któremu wręczono pamiątkowy puchar – podziękowanie za pracę w klubie. Po uroczystym otwarciu zawodów rozpoczęły się zmagania juniorów i juniorek, wśród których nie zabrakło podopiecznych trenerów Józefa i Tomasza Jopków.

Złote medale wywalczyli – Marek Wawrzkiewicz waga 55 kg (UKS “3“ Piła), Paula Kułaga waga 78 kg (TDK Trzcianka), brązowy medal – Roksana Łosoś waga 52 kg (UKS “3“ Piła), VII miejsce – Gracjan Wyroślak, Tomasz Drzewiecki (UKS “3“ Piła), Tomasz Stodolski (Leśnik Kaczory) natomiast Tomasz Lizut i Igor Jasłowski odpadli w walkach eliminacyjnych.

Organizacja imprezy stała na wysokim poziomie co podkreślił dyrektor sportowy zawodów. Równie dobrze na temat zawodów wypowiadali się trenerzy z kraju oraz Prezes PZJ Wiesław Błach. Prezes UKS “3“ Piła i trenerzy na zakończenie zawodów podziękowali wszystkim sponsorom i osobom, które pomogły w organizacji zawodów, w tym także Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji z Piły. W każdej kategorii wagowej trzech pierwszych zawodników otrzymało puchar, a zwycięzcy poszczególnych kategorii dodatkowo nagrody ufundowane przez - Mini- Maks Piła. Trenerzy otrzymali pamiątkowe medale. Szczególne podziękowania należą się Zakładom Mięsnym – Henryk Stokłosa Śmiłowo oraz Bankowi Spółdzielczemu z Białośliwia na czele z prezesem Stanisławem Pyszką.
GRATULUJEMY!!!

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.03.06 - V MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI
Dodano: środa, 12 marca 2014 - 15:43 Autor: Admin
wydarzenia
„Miłość jest krótkim słowem, ale zawiera w sobie wszystko” – to jeden z cytatów towarzyszących nam podczas V Miejskiego Konkursu Recytatorskiego Młodzieży Szkół Gimnazjalnych „(…) nic ponad czar miłości”. Spotkanie miało miejsce 6 marca br. i chociaż tym razem frekwencja nie była imponująca, poetyckie popołudnie, jak zawsze, przyniosło wyciszenie i ukojenie – tak potrzebne w codziennym zgiełku i pędzie. Występy uczniów, prezentujących piękne utwory o miłości, oceniało jury w składzie: p. Aldona Ostachowicz – nauczycielka języka polskiego w ZS Nr 3; p. Piotr Gruntkowski – wicedyrektor ZS Nr 3 oraz p. Małgorzata Kossak – nauczycielka języka polskiego w ZS Nr 3, która objęła funkcję przewodniczącej.
Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Jagoda Kurnikowska (2c) i Angelika Drobyk (3e), których występy zakończyły konkursowe zmagania. Zanim jeszcze jury udało się na obrady, mogliśmy wysłuchać utworu pt. „Tolerancja” z repertuaru Stanisława Sojki, w wykonaniu Karoliny Bukowskiej (3f).

Jury nagrodziło 3 osoby spośród uczestników tegorocznego konkursu: I miejsce zajęła Weronika Pytlarz – reprezentująca Gimnazjum nr 4, II miejsce – Angelika Drobyk, uczennica naszej szkoły, III miejsce zdobyła zaś Weronika Pińkowska – z ZS nr 2.

Przede wszystkim gratulujemy zwycięzcom, jednak doceniamy odwagę wszystkich, którzy zdecydowali się wystąpić przed – w większości – obcą publicznością. Miejski Konkurs Recytatorski na stałe zagościł już w planach imprez organizowanych przez naszą szkołę. Tradycyjnie już przygotowany został przez p. Aldonę Ostachowicz i p. Wiolettę Piotrowską, która – kończąc spotkanie – przypomniała, że miłość to jedno z najbardziej powszechnych i ponadczasowych uczuć, zaprosiła również uczestników i opiekunów na kolejną edycję konkursu już za rok.

galeria z konkursu - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.03.04 - Sesja Rady Miasta Piły w uroczystej odsłonie...
Dodano: środa, 12 marca 2014 - 15:17 Autor: Admin
wydarzenia
4 marca br
. grupa młodzieży z gimnazjum, pod opieką p. Małgorzaty Kossak, uczestniczyła w Uroczystej Sesji Rady Miasta Piły, która – z okazji 501. rocznicy nadania praw miejskich – została zorganizowana w RCK „Fabryka Emocji”.

Wśród punktów porządku obrad znalazły się m.in.:
- Apel Rady Miasta Piły i Prezydenta Miasta Piły w sprawie pokoju na Ukrainie;
- podsumowanie przez Prezydenta Piły, Pana Piotra Głowskiego roku jubileuszowego: omówienie – przy pomocy prezentacji – najważniejszych wydarzeń związanych z 500-leciem Piły oraz przedstawienie planów inwestycyjnych na najbliższe lata;
- okolicznościowe przemówienia gości;
- wręczenie Stypendium im. Stanisława Staszica pilskiemu architektowi, p. Lechowi Wojtasikowi – za nowe rozwiązania techniczne, architektoniczne w budownictwie; nagroda po raz drugi przyznana została przez Kapitułę Fundacji 500-lecia Miasta Piły;
- referat okolicznościowy prof. Michała Kokowskiego pt. „Gdzie właściwie leży Piła i co z tego wynika?”, przedstawiający historię Piły od początków jej powstania, zmiany w położeniu miasta, przynależności do kolejnych terenów, powiatów oraz najważniejsze wydarzenia z historii Piły;
- koncert Pilskiej Orkiestry Rozrywkowej pod batutą p. Andrzeja Prokopowicza.

W spotkaniu, oprócz Radnych Rady Miasta Piły, uczestniczyli specjalni goście oraz – na zaproszenie Przewodniczącego Rady Miasta Piły, p. Rafała Zdziereli – uczniowie pilskich placówek oświatowych.

Strona gotowa do druku

logo: ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW
Dodano: wtorek, 04 marca 2014 - 21:34 Autor: Admin
logo
ZAPROSZENIE (możliwość pobrania pliku w skali 1:1 - MS Word)FOLDER (możliwość pobrania w skali 1:1 - MS Word)


Strona gotowa do druku

siatkówka: 2014.02.24 i 28 - ZS3 WŚRÓD NAJLEPSZEJ ÓSEMKI W WOJEWÓDZTWIE WIELKOPOLSKIM
Dodano: wtorek, 04 marca 2014 - 15:01 Autor: Admin
siatkówka
Do tytułu mistrza miasta Piły siatkarze gimnazjum naszej szkoły dołożyli zwycięstwa w finałach mistrzostw powiatu i rejonu. Drużyna ZS3 wzięła udział w 6 etapach rozgrywek począwszy od eliminacji miejskich. W 13 spotkaniach nie licząc spotkań kontrolnych wygraliśmy 26 setów oddając tylko 1!!! Zespołowi Szkół nr 2 z Piły – BRAWO!!! Byliśmy świadkami wielu „siatkarskich nokautów” zwyciężając często sety do -6, -8, a nawet do -3!!! Systematyczna praca przyniosła zamierzone efekty w postaci awansu do półfinału wlkp. Głównymi aktorami tych sukcesów byli uczniowie 2 i 3 klasy sportowej.
Oto o­ni:
Krzysztof Mściszewski – 3c – przyjmujący (kapitan drużyny)
Jakub Czech – 3c – atakujący
Dawid Parecki – 3c – przyjmujący
Mateusz Krumrey – 3c – środkowy
Miłosz Gast – 3c – środkowy
Paweł Martenka – 3c – libero
Krzysztof Łykus – 3c – rozgrywający
Remigiusz Stróżyński – 3c – rozgrywający
Hubert Muchar – 2c – rozgrywający
Dawid Romaniszyn – 2c – przyjmujący
Jakub Szymanowski – 2c – przyjmujący
Grzegorz Zieliński – 2c – przyjmujący

w rundach powiatu wystąpili również:
Piotr Grzybowski – 2c – libero
Dawid Dymkowski – 2c – środkowy


Sekretarzem naszej reprezentacji jest Łukasz Ograbek, uczeń klasy 3c, któremu z tego miejsca dziękuję za profesjonalne podejście do tematu…

K’woli ścisłości finał powiatowy odbył się 24 lutego 2014 w ZS2 z udziałem naszej szkoły, ZS2, G5 i Gimnazjum z Osieka (wymieniłem w kolejności końcowej turnieju). W meczu finałowym etapu powiatowego drużyna ZS2 nie potrafiła nawiązać wyrównanej walki przegrywając do -11 i do -7 pkt po perfekcyjnej grze serwisem. Ten element siatkarskiego rzemiosła był przysłowiowym „gwoździem do trumny” dla naszych rywali.

Finał rejonowy to wyjazd do Trzcianki 28 lutego. Turniej rozgrywany był w hali widowiskowo-sportowej trzcianeckiego LO przy Żeromskiego. Na dwóch boiskach jednego dnia swoje mecze rozgrywały dwie grupy rejonowe. Gr I (Czarnków, Szamocin i Jastrowie), gr II (Damasławek, ZS3, Lubasz). Zwycięzcy grup spotkali się w finale imprezy i walczyli w nim o awans do etapu wojewódzkiego. Znalazły się w nim reprezentacje naszej szkoły i gimnazjaliści z Czarnkowa. Po pięknym meczu, obfitującym w szybkie siatkarskie akcje ZS3 pokonało G.Czarnków 2:0 (25:8, 25:22) w pierwszym secie demolując przeciwnika.

Życzymy powodzenia w półfinale wlkp, który odbędzie się w przyszłym tygodniu 10-15.03.2014. Wiemy tylko, że grupę utworzą zwycięzcy rejonów Leszno I, Konin, Piła i Wschód.

POWODZENIA CHŁOPCY i TAK TRZYMAĆ
Ireneusz Gondek

fotki z finałów powiatowych i rejonowych po kliknięciu w kolaże – zapraszamy!!!

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.02.28 - Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Dodano: poniedziałek, 03 marca 2014 - 22:46 Autor: Admin
wydarzenia
01 marca 1951 roku w więzieniu na Mokotowie w Warszawie, po długim i brutalnym śledztwie, haniebnym procesie i wyroku, został stracony, strzałem w tył głowy, prezes IV Zarządu organizacji niepodległościowej Powstania Antykomunistycznego „Wolność i Niezawisłość”, niezłomny polski patriota i prawy człowiek płk Łukasz Ciepliński. Wraz Z Nim śmierć poniosło sześciu podkomendnych z WiN-u.

Na mocy ustawy Sejmu RP z dnia 3 lutego 2011 roku, ta symboliczna data stała się świętem państwowym: Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
W Powstanie Antykomunistyczne i II Konspirację  po 1945 roku zaangażowanych było około 120 tys. Polaków, z tego przeszło 20 tys. w partyzanckich oddziałach leśnych. W walce poległo około 8,5 tys. ludzi, 21 tys. zostało zamordowanych w więzieniach. Komunistyczne sądy wydały 5 tys. wyroków śmierci. Z tego ponad połowa została wykonana. Była to patriotyczna, ideowa i moralna elita II RP. Ludzie przeważnie młodzi, którzy Ojczyźnie byli wierni do końca. Bez nich nie byłoby dzisiejszej wolnej Polski. Pamiętajmy o Nich i oddajmy Im cześć.

Na tablicy przed biblioteką szkolną panie bibliotekarki przygotowały gazetkę poświęconą Żołnierzom Niezłomnym. Można tu poznać niektóre sylwetki z grona bohaterów, zobaczyć symbole, przeczytać krótki opis poświęcony temu tematowi.

ZAPRASZAMY!!

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.03.02 - Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Juniorów młodszych w Judo - Jarocin
Dodano: poniedziałek, 03 marca 2014 - 22:26 Autor: Admin
sztuki walki
W dniu 02 marca 2014 r w Jarocinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Wlkp. w Judo Juniorów i Juniorów Młodszych.
W zawodach startowali podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy rozbili województwo Wlkp. w Judo zdobywając 10 złotych medali a mianowicie: Marek Wawrzkiewicz, Igor Jasłowski, Roksana Łosoś, Gracjan Wyroślak, Jakub Szymanowski, Beniamin Podemski, Tomasz Drzewiecki (UKS “3“ Piła), Tomasz Stodolski, Adam Stodolski (Leśnik Kaczory), Paula Kułaga (TDK Trzcianka); srebrne medale – Maciej Piszczek, Oskar Pazdaj, Jakub Fafiński; V miejsce Alan Małowicki (UKS “3“ Piła).

Najlepszym zawodnikiem w juniorach mł. został Tomasz Drzewiecki, a w juniorach – Tomasz Stodolski.
W zawodach startowały wszystkie kluby z województwa Wlkp. Jest to duży sukces zawodników trenowanych przez Jopków.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.03.01 - Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików i Dzieci w Judo - Jarocin
Dodano: poniedziałek, 03 marca 2014 - 22:07 Autor: Admin
sztuki walki
W dniu 01 marca 2014 r. w Jarocinie odbyły się Mistrzostwa Wlkp. w Judo Młodzików i Dzieci.
Podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków w zawodach wypadli bardzo dobrze – złote medale zdobyli Szymon Jeśko – Białek, Wojciech Drygała (UKS “3“ Piła), Adam Stodolski (Leśnik Kaczory); srebrny medal Oliwia Cebieniak, brązowy medal Jakub Serwatka (UKS “3“ Piła), Hubert Kantowicz (Leśnik Kaczory); IV miejsce Remigiusz Rębacz; V miejsce Maciej Tymiec; VII miejsce Patryk Rak (UKS “3“ Piła);IV miejsce Hubert Lach i VII miejsce Łukasz Lach (Leśnik Kaczory).

Najlepszym zawodnikiem w dzieci został Wojciech Drygała, natomiast Adam Stodolski został najlepszym młodzikiem zawodów. W dniu 08 marca 2014r w Pile (hala widowiskowo-sportowa ul.Żeromskiego 90) odbędzie się Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo. Otwarcie zawodów o godzinie 9.45. UKS “3“ Piła zaprasza – wstęp bezpłatny.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

koszykówka: 2014.03.01 - Finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Koszykówce Dziewcząt
Dodano: poniedziałek, 03 marca 2014 - 21:47 Autor: Admin
koszykówka
01 marca 2014 w ZS nr 2 odbył się Finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Koszykówce Dziewcząt. Uczestniczyły zespoły ZS2 Piła, ZS3 Piła, G4 i G5 z Piły. Zwycięzcą turnieju została drużyna z ZS2. Dziewczęta z naszej szkoły uplasowały się na 4 miejscu w Powiecie. Opiekunką naszych koszykarek była p. Dorota Zaleska.

skład:
Bębnowska Martyna, Ratajczak Malwina, Tomaszewicz Patrycja, Witkowska Angelika, Ignaczak Agata, Wycisło Patrycja, Sokołowska Dominika, Sokołowska Klaudia, Gotlib Weronika.

GRATULUJEMY!!!

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.02.22 - XI Międzynarodowy Turniej w Judo Juniorów i Juniorek Mł oraz Dzieci o Puchar Wójta Kaczory.docx
Dodano: poniedziałek, 03 marca 2014 - 21:41 Autor: Admin
sztuki walki
W dniu 22 lutego 2014 r. w Kaczorach odbył się XI Międzynarodowy Turniej w Judo Juniorów i Juniorek Mł. oraz Dzieci o Puchar Wójta Kaczory.

W zawodach wystartowało 228 zawodników z 26 klubów z kraju i Białorusi. W tym turnieju bardzo dobrze wypadli podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy drużynowo zajęli I miejsce (UKS”3” Piła) przed WTJ Włocławek i KS Gwardia Koszalin.

Pierwsze miejsca zajęli zawodnicy:
Tomasz Drzewiecki, Adrian Wyroślak, Beniamin Podemski, Maciej Piszczek, Szymon Jęsko- Białek, Klaudia Kozieł, Roksana Łosoś, Miłosz Kłos, Wojciech Drygała, Oliwia Cebieniak, Jakub Serwatka; drugie miejsca – Oskar Nawrocki, Patryk Rak, Jakub Szymanowski; trzecie miejsca – Remigiusz Rębacz, Natalia Janocha, Jakub Tomaszewicz, Grzegorz Drygała, Szymon Drygała, Aleksandra Łajdych, Alan Małowicki, Oskar Pazdaj; V miejsca – Flip Cieszyński, Jan Wyroślak. UKS Leśnik Kaczory w turnieju zajął VIII miejsce drużynowo – II miejsce Kacper Dupla, III miejsca – Adam Stodolski, Marek Rewoliński, Hubert Kantowicz, Hubert Lach, Jakub Zaurniej Wistowski, Klaudiusz Piotrowski; V miejsce Łukasz Lach.

Najlepszymi zawodnikami turnieju wśród chłopców zostali: Beniamin Podemski, natomiast w dziewczynach Roksana Łosoś. Za pierwsze miejsca zawodnicy otrzymali puchary i medale natomiast drugie i trzecie – medale. Najlepsi zawodnicy i drużyny otrzymały puchary.

Głównym organizatorem zawodów był wójt gminy Kaczory - Bruno Wolski oraz przewodniczący rady Gminy Kaczory - Stefan Kowal. Podziękowania należą się także dyrektorom Szkoły Gimnazjalnej i Szkoły Podstawowej za pomoc w organizacji turnieju. UKS Leśnik Kaczory po raz kolejny był chwalony za dobrą organizację. Podziękowania należą się Krzysztofowi Stodolskiemu – kierownikowi sekcji judo w Kaczorach.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

siatkówka: Podsumowanie zmagań naszych gimnazjalistek....
Dodano: poniedziałek, 03 marca 2014 - 21:08 Autor: Admin
siatkówka
Dnia 25 stycznia 2014 w ZS2 odbył się półfinał Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt. Do rywalizacji stanęły 4 zespoły - ZS2 Piła, ZS1 Piła, ZS3 Piła, Gimnazjum z Łobżenicy.

Zwycięzcą turnieju został zespół ZS3 Piła, drugie m-ce zajęła drużyna ZS2 Piła i oba zespoły awansowały do rundy finałowej, która odbyła się 28 stycznia 2014 w G5 w Pile.

Startowały tu drużyny ZS2 Piła, ZS3 Piła, G5 Piła oraz Gimnazjum z Wysokiej. Pierwsze m-ce zajął zespół G5 z Piły, natomiast drugie m-ce ZS3 Piła i oba te zespoły awansowały do Mistrzostw Rejonu, który odbył się 22 lutego 2014.

Mecze zostały rozegrane na dwóch salach gimnastycznych w G5 oraz gościnnie w SP2 w Pile. W finałowej odsłonie rywalizowały ze sobą 4 ekipy - G5 Piła, ZS3 Piła, Gimnazjum z Wagrowca i Gimnazjum ze Złotowa. Pierwsze miejse zajęła drużyna G5 Piła, natomiast oczko niżej znalazły się dziewczęta z ZS3 Piła.

W dniu 27 lutego 2014 odbył się coroczny turniej piłki siatkowej diewcząt o puchar Dyrektora ZSG w Pile. Wystartowało 6 zespołów pilskich gimnazjów. Po przeprowadzonych w grupach grach do walki w finale stanęły dwa zespoły. Pierwsze m-ce zajęła drużyna z ZS3 w Pile.

Dorota Zaleska (opiekun drużyny dziewcząt)
fotki z półfinału i finału - kliknij powyżej.....

Strona gotowa do druku

wydarzenia: W OCZEKIWANIU NA WYBUDZENIE FILIPA.....
Dodano: poniedziałek, 03 marca 2014 - 20:00 Autor: Admin
wydarzenia
„Teraz śpię... Wiesz co? Opowiem Ci mój sen. Biegnę przez las... za mną rudy szczekacz przydeptuje uszy. Przechytrzyłem dobre anioły, które wysłała za mną moja mama. Jest! Moje miejsce nad jeziorem. W błękitnych oczach topię wszystkie złe wspomnienia. Kradnę uśmiechy przechodzących dziewczyn. Jest dobrze, jest pięknie... Tylko, że śpię. Pomóż mi. Chcę wrócić...”

TUŻ PRZED SNEM...
Tak brzmi tekst, który możemy znaleźć na wielu ulotkach, wizytówkach, stronie internetowej, profilu facebookowym – poświęconych Filipowi Mejerowi. Tekst piękny, smutny, ale także dający nadzieję. Wielu z nas zna historię 15-letniego Filipa – ucznia Zespołu Szkół Nr 3, który w czasie wakacji, w sierpniu 2013r., podczas jazdy na rowerze, uległ poważnemu wypadkowi. W wyniku zdarzenia Filip miał złamaną podstawę czaszki i wiele innych obrażeń głowy, które doprowadziły do wodogłowia. Sytuację opanowano w Centrum Zdrowia Dziecka, skąd chłopak bezpośrednio trafił do Kliniki „Budzik”, znajdującej się w Warszawie, gdzie przebywa do dziś. Od czasu wypadku Filip jest w śpiączce. Wszyscy – rodzina, przyjaciele, znajomi, uczniowie i nauczyciele – głęboko wierzymy, że się obudzi, ale żeby jego sen mógł się ziścić, potrzebna jest kosztowna rehabilitacja.
Ktoś mógłby pomyśleć – przypadek, jakich wiele. Ale to nie jest „jakiś” przypadek... „jakiegoś” chłopca... To historia NASZEGO FILIPA – syna, brata, kolegi, ucznia, przyjaciela... Dlatego nie czekamy jedynie na jego wybudzenie, nie przechodzimy obojętnie obok tego, co się stało, ale działamy, pomagamy – jak możemy i jak potrafimy.

DLACZEGO NIE BAL?
Ostatnim dużym wydarzeniem, organizowanym z myślą o Filipie, był Walentynkowy Bal Charytatywny „Budzimy Filipa”, który odbył się 15 lutego br. w Nowej Wsi Ujskiej. Sala po brzegi wypełniona była ludźmi o wielkim sercu, którzy swoją obecnością dali wyraz ogromnej empatii i chęci pomocy. Zabawa do białego rana prowadzona była przez pilskiego wodzireja Pawła Majchrzaka. W czasie balu przeprowadzone zostały licytacje, z których dochód przeznaczono na sfinansowanie rehabilitacji Filipa. Zarówno to, jak i inne przedsięwzięcia, nie doszłyby do skutku, gdyby nie życzliwi ludzie, którzy bezwarunkowo angażują się we wszelkie działania i formy pomocy.

KONCERTOWO DLA FILIPA!
Wśród różnych działań, które podejmujemy na rzecz naszego ucznia i kolegi, na szczególną uwagę i wspomnienie zasługuje koncert charytatywny pn. „GRAMY DLA FILIPA”, który odbył się 17 grudnia 2014r. w Zespole Szkół Nr 3 w Pile przy ulicy Żeromskiego 41. Było to naprawdę duże i niezwykłe przedsięwzięcie, zorganizowane wspólnie przez nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Hol szkoły zamienił się w scenę, na której – obok uczniów ZS Nr 3 – pojawili się śpiewający i grający absolwenci. Nie zabrakło również gwiazd wieczoru – w naszych progach gościliśmy Bartka Wronę (znanego z takich przebojów, jak „Jedna na milion” czy „Kolorowe sny”) oraz Tomka Dolskiego (młodego, zdolnego skrzypka, kojarzonego z programem „Must Be The Music”). Podczas koncertu miały miejsce: licytacje prac plastycznych i cennych przedmiotów ofiarowanych przez licznych darczyńców, loteria fantowa, sprzedaż ciast oraz inne atrakcje. Niezwykle wzruszającym momentem było połączenie telefoniczne z Filipem i jego Mamą, podczas którego głośno krzyczeliśmy: „Filip, czekamy na Ciebie!”. Niesamowita atmosfera podczas koncertu była zasługą zarówno artystów, jak i wspaniałej publiczności, która absolutnie dopisała tego wieczoru. Bawiąc się i chłonąc to, co dzieje się wokół, pamiętaliśmy, że robimy to dla Filipa i że w ten sposób kibicujemy Mu w trudnej drodze do powrotu do zdrowia. Podczas koncertu udało się zebrać 24 tysiące złotych na rehabilitację chłopca. Po raz kolejny ludzkie serca okazały się gorące i wypełnione dobrem i życzliwością.

JAK JESZCZE BUDZIMY FILIPA?

W ostatnich miesiącach odbyło się wiele wydarzeń o charakterze charytatywnym, mających wspomóc finansowo podopiecznego Kliniki „Budzik”: 7.12.2013r. miał miejsce Mikołajkowy Turniej o Puchar Fitness Extreme; 12.12.2013r. zorganizowaliśmy w naszej szkole kiermasz ozdób świątecznych oraz prac wykonanych przez uczniów pilskich placówek oświatowych; w dniach 5-7 grudnia i 12-14 grudnia 2013r. wolontariusze ZS Nr 3 pakowali zakupy klientom sklepów „Intermarche” i „Lewiatan” i zbierali pieniądze do puszek kwestarskich; cały czas trwa zbiórka nakrętek i puszek na dalszą rehabilitację Filipa; 25.01.2014r. w Kościele Akademickim na Osiedlu Górnym miał miejsce niezapomniany koncert „Kolędą budzimy Filipa” w wykonaniu zespołu muzycznego z parafii pw. Św. Antoniego w Pile. Pieniądze zbierane podczas wszelkich akcji są oczywiście przeznaczone na rehabilitację Filipa. Na terenie Piły działają dwa Komitety Organizacyjne: „Pomagamy Filipowi Mejerowi” oraz „Budzimy Filipa”, czuwające nad pojawiającymi się inicjatywami charytatywnymi. W pomoc zaangażowały się także szkoły ponadgimnazjalne: I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie i ZS im. Stanisława Staszica, organizując odpowiednio: sprzedaż ciast i zbiórkę pieniędzy na terenie placówek.

TO NIE SEN...
Pomoc i zaangażowanie ludzi są ogromne, a oddźwięk kolejnych podejmowanych akcji przerasta oczekiwania zarówno organizatorów, jak i rodziny Filipa. Każdy, nawet najmniejszy gest, jest tutaj ważny. Dlatego nie stójmy obok! Bądźmy dobrymi aniołami – pomóżmy Filipowi wrócić do nas!

OBSZERNA GALERIA - kliknij wybraną kolaż w artykule.....
Małgorzata Kossak

Źródła:
www.budzimy-filipa.pl
www.asta24.pl
facebook.com/budzimy.filipa

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.02.22 - Turniej juniorów młodszych i dzieci w judo
Dodano: czwartek, 20 lutego 2014 - 16:18 Autor: Admin
sztuki walki
W dniu 22 lutego 2014 r. w Kaczorach w hali Szkoły Podstawowej odbędzie się Międzynarodowy Turniej Juniorów Młodszych i Dzieci w Judo o Puchar Wójta.

Otwarcie o godzinie 11.00 (U K S Leśnik Kaczory) – zawodników będzie około 350.

W dniu 8 marca 2014 r - Puchar Polski Juniorów i Juniorek w Judo; otwarcie o godz. 9.45. Hala MOSiR ul. Żeromskiego 90 (UKS “3“ Piła) – zawodników z całego kraju będzie około 400. Wszystkich serdecznie zapraszamy na oglądanie zawodów w judo.

Trenerzy Józef i Tomasz Jopek

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.02.12 - Radorii (walki) klubów sportowych judo - UKS 3
Dodano: czwartek, 20 lutego 2014 - 15:56 Autor: Admin
sztuki walki
W dniu 12 lutego 2014 r. w Pile w Zespole Szkół Nr 3 - U K S “3“ odbywało się radorii (walki) klubów sportowych: Suchy Las, Gorzów Wlkp., U K S “3“, TDK Trzcianka, Leśnik Kaczory.

W tym treningu uczestniczyło 50 zawodników z w/w klubów. Podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków przygotowują się do nowego sezonu w judo, który rusza w dniu 22 lutego w Kaczorach; następnie Mistrzostwa Woj. Wlkp. w Jarocinie w kategorii wiekowej Junior, Junior mł., młodzik, dzieci.

W dniu 8 marca 2014 r. w Pile odbędzie się Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo w Hali Sportowej przy ul. Żeromskiego 90. Rozpoczęcie zawodów o godzinie 10.00, wstęp na zawody bezpłatny. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do obejrzenia zawodów.

W zajęciach uczestniczyli trenerzy w/w klubów oraz Marian Tałaj i Czesław Kur.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.02.04-14 - Obóz sportowy - dochodzeniowy - judo UKS 3
Dodano: czwartek, 20 lutego 2014 - 15:37 Autor: Admin
sztuki walki
W dniach 4 – 14 lutego 2014 r. odbył się obóz sportowy Judo – dochodzeniowy klubów U K S “3“ Piła, TDK Judo Trzcianka, Leśnik Kaczory na obiektach Zespołu Szkół Nr 3 w Pile.

Na treningach przebywali najlepsi zawodnicy w/w klubów. Natomiast trzej zawodnicy Marek Wawrzkiewicz, Igor Jasłowski, Tomasz Drzewiecki przebywali na obozie Kadry Narodowej w Cetniewie.

W dniu 05.02.2014 r. w Pile na randorii (walki) przebywał klub z Gorzowa Wlkp. wraz z trenerem Grzegorzem Biegańskim. W dniach 10 - 14.02.2014 r. w klubie gościliśmy trenerów: Czesława Kur i Mariana Tałaj.

Strona gotowa do druku

logo: 2014.01.31 - Pasowanie na czytelnika biblioteki klas pierwszych A, B i C
Dodano: czwartek, 20 lutego 2014 - 15:09 Autor: Admin
logo
Pasowanie na czytelnika biblioteki - 31 stycznia 2014.
Po przybyciu klas do biblioteki szkolnej nastąpiło zapoznanie się uczniów z wyposażeniem biblioteki i czytelni: księgozbiorem podręcznym oraz miejscami pracy przy stanowiskach komputerowych. Następnie dzieci miały okazję zobaczyć inscenizację przygotowaną przez uczniów klasy VI a (Julia Lach, Sylwia Grzeca, Sandra Dukiewicz i Michał Gładysz ) pt. „O smutnej księżniczce”.

Po przedstawieniu nowi czytelnicy zapoznali się z regulaminem wypożyczalni i złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie każde z dzieci zostało uroczyście pasowane na czytelnika.
Każdy pasowany pierwszoklasista otrzymał swoją pierwszą książkę biblioteczną do przeczytania, jak również zakładkę oraz dyplom.

W uroczystości uczestniczyła pani v-ce dyrektor naszej szkoły Małgorzata Strzelecka wraz z wychowawcami klas pierwszych.

foto - kliknij miniaturkę...
Całość przygotowały panie bibliotekarki: Anna Ciepłuch i Halina Kurek.

Strona gotowa do druku

<   12345678910111213141516171819   >

komunikaty admina: 2014.01.31 - PLAN ZAJĘĆ PO ZMIANACH
Dodano: środa, 05 lutego 2014 - 20:05 Autor: Admin
komunikaty admina
Publikujemy PLAN ZAJĘĆ - SEMESTR II po ostatnich korektach wprowadzonych 31 stycznia 2014. Prosimy zapoznać się z rozkładem i zgłosić ewentualne błędy wicedyrektorowi Grzegorzowi Mące.

Plan dostępny bezpośrednio z lewej kolumny naszej strony - menu główne lub na skróty - kliknij fotkę. ZAPRASZAMY!!!

Strona gotowa do druku

LIBRUS

ZASTĘPSTWA


WAŻNE DOKUMENTY


1% PODATKU


PROJEKT SWOI

Logowanie

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!

Archiwum

Starsze artykuły

HOME | DOWNLOADS | SEARCH | TERMS OF USE | PRIVACY POLICY


mail administratora
prof.gondek@
gmail.com

Page created in 0,400125 Seconds