Welcome Guest

Zespół Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich, 64-920 PIŁA, ul.Żeromskiego 41 <<>> e-mail - zs3sek@wp.pl


REKRUTACJA 15/16

FOTOGALERIA


ECHA ŚWIETLICY

PSYCHOLOG SZKOLNY


OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


ASTANET

MOJE PODRĘCZNIKI

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

FILMY

CZAS NA SPORT

Online

Obecnie jest 31 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.filmy: 2014.05.27 - KAMERA KULTURA – KRĘCIMY FILM
Dodano: niedziela, 01 czerwca 2014 - 23:01 Autor: Admin
filmy
Nasza szkolna „reprezentacja filmowa” złożona z uczniów klasy 2c, 2b i 3c pod opieką pani Beaty Lipowicz rozpoczęła prace nad filmem „Przedmoście pilskie 1945”, który miał zostać wysłany na konkurs „(Ro)Zoom na Kulturę”. Był to projekt realizowany w ramach programu Fundacji Orange przez Fundację Think! Film ma charakter historyczny. Przedstawiliśmy w nim krótką historię Przedmościa pilskiego – systemu niemieckich umocnień zbudowanych na wschodnich przedmieściach Piły.

Realizacja filmu była dla każdego bardzo dużym wyzwaniem - począwszy od napisania scenariusza, skończywszy na montażu. Pani Lipowicz „przekopywała” stare archiwa, aby odnaleźć jak najwięcej rzetelnych informacji. Ja z Elizą czytałyśmy nasze role w każdej wolnej chwili, aby przyswoić sobie wypowiadane kwestie. Podczas kręcenia scen, Kuba i Paweł obsługiwali mikrofon i zgrywali dźwięk. Dawid i Miłosz zaangażowali się do rekonstrukcji.
Praca wcale nie była prosta. Nasz film również nie jest idealny z uwagi na mało nowoczesny sprzęt. Jednak mimo presji czasu i ograniczeń technologicznych zdobyliśmy w tym ogólnopolskim konkursie wyróżnienie i okazałą nagrodę pieniężną. Nasz film znalazł się w gronie czterech zwycięskich, spośród  czterdziestu nadesłanych! Warto było poświęci czas. Poza tym zdobyliśmy duże doświadczenie, wiedzę i mieliśmy okazje się dobrze bawić.
Film można obejrzeć na specjalnie utworzonym kanale edukacyjnym pod adresem :

https://www.youtube.com/user/kameraedukacja/feed?view_as=public

kilka fotek - kliknij kolaż
Autor: Jagoda Kurnikowska

Strona gotowa do druku

lekka atletyka: 2014.05.27 - Indywidualne Mistrzostwa Województwa WLKP Gimnazjów w LA
Dodano: niedziela, 01 czerwca 2014 - 22:46 Autor: Admin
lekka atletyka
27 maja (wtorek) w Lesznie na Stadionie Lekkoatletycznym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Finał Indywidualnych Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Lekkiej Atletyce w ramach XV WIELKOPOLSKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W ROKU SZKOLNYM 2013/2014. Patronat nad imprezą objęli MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO - Pan Marek Woźniak i WIELKOPOLSKI KURATOR OŚWIATY - Pani Elżbieta Walkowiak.

W FINALE XV GIMNAZJADY WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE wystartował m.in. bogato obsadzony powiat pilski, a naszą placówkę dwóch gimnazjalistów - MIŁOSZ GAST i KRZYSZTOF JANUZIK. Opiekunem chłopców był p.Ireneusz Gondek.
Chłopcy dzielnie walczyli z czołówką lekkoatletów naszego województwa i w finałach swoich konkurencji osiągnęli - Miłosz 155 cm w konkurencji skoku wzwyż i Krzysiek - 2,54:21 w biegu na 1000m (drugi wynik serii). GRATULUJĘ i ZAPRASZAM do obejrzenia galerii z imprezy (fotka w artykule).

Strona gotowa do druku

komunikaty admina: 2014.05.24-25 - REKORDOWA LICZBA ODSŁON
Dodano: niedziela, 01 czerwca 2014 - 14:48 Autor: Admin
komunikaty admina

W nocy z 24 na 25 maja 2014 moduł statystyk naszej witryny zanotował REKORDOWĄ LICZBĘ ODSŁON - 10.000.000!!! Strona www.zs3.pila.pl istnieje w tej postaci od listopada 2008 roku. Jej charakter tworzą nauczyciele naszej szkoły, którzy na jej łamach chwalą się sukcesami podopiecznych. Nad całością czuwa administrator - p.Ireneusz Gondek oraz p.Małgorzata Kossak, która wspiera szkolną stronę www "szlifem polonistycznym".


Dziękuję wszystkim odwiedzającym zs3.pila.pl za tak wysoką "statystykę ruchu".
ZACHĘCAMY DO ODWIEDZIN!!!


Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.05.24-25 - Międzynarodowy Puchar Polski w Judo Juniorów i Juniorek oraz Młodzików
Dodano: niedziela, 01 czerwca 2014 - 14:21 Autor: Admin
sztuki walki
W dniu 24-25 maja 2014 r. w Łodzi odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w Judo Juniorów i Juniorek oraz Młodzików. W tym turnieju nie zabrakło podopiecznych trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki:

Katarzyna Wiszniewska – waga 48 kg - złoty medal,
Marek Wawrzkiewicz - waga 60 kg – srebrny medal,
V miejsce w tej wadze zdobył Igor Jasłowski,
IX miejsce w wadze 66 kg – Gracjan Wyroślak,
w eliminacjach odpadli Tomasz Stodolski - waga 73 kg i Szymon Jęśko-Białek - waga 38 kg.


Zawody należy ocenić dobrze. W turnieju pucharowym startowało 180 zawodników z kraju i Białorusi, Ukrainy, Czech, Litwy i Łotwy.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

piłka nożna: 2014.05.23 - Losowanie do turnieju - Piłkarski Mundial chłopców klas IV-VI SP
Dodano: sobota, 31 maja 2014 - 23:41 Autor: Admin
piłka nożna
Losowanie Piłkarskiego Mundialu chłopców klas IV-VI SP

23 maja br. (piątek)
dokonano losowania do turnieju „Piłkarski Mundial chłopców klas IV-VI SP”, który odbędzie się 23 czerwca (poniedziałek od godziny 10.00) na boisku szkolnym w Zespole Szkół nr 3. Przedstawiciele niemal wszystkich klas 4-6 SP dokonali losowania narodowych reprezentacji piłkarskich, którymi będą podczas turnieju piłkarskiego. Wynik losowania prezentują się następująco:
4A – Portugalia, 4B – Włochy, 4C – Niemcy, 5A – Argentyna, 5B – Holandia, 5C – Brazylia, 6A – Anglia, 6B - Hiszpania.

Przypomnieć należy, że przedstawiciele klas mają za zadanie dostarczyć organizatorom turnieju – panu Sławomirowi Grzegorczykowi lub panu Piotrowi Gorzelakowi listę uczniów, którzy wystąpią podczas turnieju. Lista może liczyć maksymalnie 7 osób. Ponadto, uczniowie we własnym zakresie mają zadbać o przygotowanie strojów piłkarskich (koszulki, spodenki) zbliżonych kolorystycznie do strojów reprezentacji piłkarskich, którymi będą podczas imprezy.

Po wylosowaniu reprezentacji narodowych, nastąpiło losowanie par ćwierćfinałowych turnieju. W wyniku losowania powstały następujące pary:


PIŁKARSKI MUNDIAL 2014 CHŁOPCÓW KLAS IV-VI SP (23.06)
PARY ĆWIERĆFINAŁOWE:

PARA NR 1:

PARA NR :

PARA NR 3:

PARA NR 4:

Zwycięzcy par 1 i 2 zmierzą się ze sobą w pierwszym półfinale a zwycięzcy par 3 i 4 w drugim półfinale. Przegrani z ćwierćfinałów zagrają o miejsca 5-8.

Wszystkim reprezentacjom życzymy powodzenia i do zobaczenia 23 czerwca - o godzinie 10.00!

Strona gotowa do druku

promocja zdrowia: 2014.05.21 - Jesteśmy zdrowi - wiemy, więc działamy
Dodano: sobota, 31 maja 2014 - 23:22 Autor: Admin
promocja zdrowia
Dnia 21 maja br. w  Zespole Szkół nr 3 odbył się turniej dla uczniów klas IV-VI SP pod nazwą  „Jesteśmy zdrowi – wiemy, więc działamy”. Celem turnieju było uświadomienie uczniom, że bycie zdrowym i aktywnym człowiekiem przynosi same korzyści zarówno w szkole jak i poza nią. Organizatorami turnieju byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego – pani Katarzyna Franc i pan Piotr Gorzelak przy aktywnym wsparciu nauczycieli wychowania fizycznego, a w szczególności pana Sławomira Grzegorczyka.

W ramach promocji zdrowego trybu życia, uczniowie wszystkich klasy IV-VI SP uczestniczyli w trzech konkurencjach: sportowej, kulinarnej i tzw. „wiedzowej”. Konkurencje sportowe, odbywające się na dużej sali gimnastycznej, miały sprawdzić kondycję i sprawność fizyczną naszych uczniów. Podczas blisko godzinnej rywalizacji między trzema losowo wybranymi drużynami, uczniowie wykazali się wielkim poświęceniem, zaangażowaniem i zaciętą rywalizacją.

Równolegle do części sportowej, na średniej sali gimnastycznej  wybrani przedstawiciele klas rywalizowali w dwóch „zdrowotnych” konkurencjach. W części kulinarnej, trójka przedstawicieli każdej klasy przygotowywała „zdrowe” szaszłyki, które zawierały pełne witamin składniki odżywcze. Dominowały, rzecz jasna, przeróżne kolorowe szaszłyki owocowe oraz warzywne, które nie dość że prezentowały się w sposób atrakcyjny to przyciągały uwagę starannością, estetyką przygotowania i znakomitym smakiem. Niektóre klasy dodatkowo wzbogaciły swoje szaszłyki przygotowując zdrowe koktajle owocowe, pieczywo z twarożkiem lub też przyozdabiając stoły efektownymi obrusami. Po przyrządzeniu zdrowych szaszłyków , przyszedł czas na degustację – szaszłyki były oceniane przez jury konkursu, w składzie – wicedyrektorzy ZS nr 3 pani Małgorzata Strzelecka i pan Grzegorz Mąka, opiekun SU pani Katarzyna Franc oraz szkolna pielęgniarka pani Dorota Kornatka. Przyrządzone dania były oceniane pod kątem estetyki przygotowania, atrakcyjności wizualnej oraz doboru składników odżywczych. Po zakończonym turnieju, wszyscy uczniowie, zarówno startujący w konkurencjach sportowych jak i dopingujący kibice mieli możliwość spróbowania przyrządzonych szaszłyków. W trakcie rywalizacji kulinarnej, kolejne „trójki” klasowe rozwiązywały quiz dotyczący zdrowego odżywiania przygotowany przez panią Katarzynę Franc.
Ostatnią ocenianą przez jury konkurencją podczas turnieju była prezentacja plakatów przygotowanych przez każdą klasę. Plakaty zawierały rymowanki lub hasła dotyczące zdrowego trybu życia oraz szereg ilustracji przedstawiających aktywność fizyczną, oraz wartościowe składniki odżywcze. Trzeba nadmienić, że staranność, pomysłowość i inwencja twórcza uczniów była w pełni zauważalna podczas prezentacji klasowych plakatów.

Po zsumowaniu punktów za quiz, plakaty i część kulinarną, okazało się , że I miejsce uzyskała klasa VI B – Gratulacje! Na drugim stopniu podium uplasowała się klasa IV C, a trzecią lokatę uzyskały ex aequo klasy V A i  IV A. Podsumowując, uczniowie szkoły podstawowej pokazali, że bycie zdrowym w każdym aspekcie jest wartością niezwykle cenną. Ponadto, przygotowanie uczniów do turnieju oraz ich pasja i zaangażowanie budziła podziw i zrobiła wielkie wrażenie. W tym miejscu  należą się wielkie podziękowania wychowawcom klas oraz rodzicom uczniów za pomoc w przygotowaniach do turnieju oraz wspieranie ich w trakcie rywalizacji.

Strona gotowa do druku

siatkówka plażowa: 2014.05.20 - Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Plażowej Piłce Siatkowej Chłopców
Dodano: sobota, 31 maja 2014 - 22:47 Autor: Admin
siatkówka plażowa
20 maja na obiektach ZOS Piła MOSiR przy Żeromskiego gościliśmy siatkarki i siatkarzy plażowych powiatu pilskiego, którzy walczyli o awans do zawodów rejonowych. Organizatorem turnieju jest SZS Wielkopolska, a w zastępstwie niezastąpionej p.Renaty Wolskiej zawody przeprowadził p.Ireneusz Gondek. Z Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Plażowej Piłce Siatkowej tylko dwie pierwsze pary zagrają w „rejonie” i o te dwa miejsca premiowane awansem walczyło 9 par dziewcząt i 8 par chłopców.

Zawody przeprowadzono na dwóch boiskach pięknie przygotowanych przez obsługę hali. Dziewczęta grały w trzech grupach „każdy z każdym” – zeszłoroczne podium ze szczebla powiatowego to zespoły rozstawione – G5 Piła, ZS2 Piła i ZS3 Piła. Prócz w/w par oglądaliśmy duety z G4 z Piły, Białośliwia, Łobżenicy, Osieka, Wysokiej i Wyrzyska. Po bardzo zaciętych spotkaniach zwycięzcami grup zostały dziewczęta z G5 z Piły, G4 z Piły i Łobżenicy. Czwartym zespołem, który dołączył do zwycięzców była para z miejsca drugiego (zdobywca największej ilości małych punktów). Tutaj szczęście uśmiechnęło się do pary z naszej szkoły (opiekunka dziewcząt - p.Dorota Zaleska). Po losowaniu par półfinałowych okazało się, że ZS3 po raz drugi spotka się z dziewczętami z G4. Po porażce grupowej w tie-breaku nasze dziewczyny nie dały szans koleżankom z „SOS-u” i awansowały do finału gdzie zmierzyły się z duetem z G5, które to w półfinale pokonały Łobżenicę. Finał to mecz do jednej bramki ale z jakże cennym awansem. G5 pokonało ZS3 2:0 i obie ekipy zagrają w finałach szczebla rejonowego – GRATULUJEMY!!!

Drugie boisko to zmagania chłopców poprzedzone losowaniem. 8 par grało systemem brazylijskim, do dwóch wygranych setów (15 pkt). Do wyłonienia zwycięzcy potrzebowaliśmy 14 spotkań. Zwycięzca może być tylko jeden…. Klasę pokazała para Krzysztof Łykus – Jakub Czech pokonując…..demolując parę z Osieka w setach do 3 i 10. Trzecie miejsce dla G5 z Piły, które pokonało G4 2:0. Trenerem i opiekunem naszej eksportowej pary jest p.Ireneusz Gondek. Dziękujemy sędziom i p. Markowi Ruckiemu, który dekorował zwycięzców.

Finał Mistrzostw Rejonu odbędzie się 3 czerwca 2014 na Płotkach w Pile. Życzymy powodzenia i zapraszamy. Start o godzinie 9.00

obszerna galeria z finału powiatowego – kliknij wybrany kolaż zdjęć.
Ireneusz Gondek

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.05.17 - FINAŁ MIEJSKIEGO KONKURSU DLA UCZNIÓW KLAS III - INTEGRANCIK 2014
Dodano: środa, 28 maja 2014 - 14:51 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 17.05.2014 r. w Zespole Szkół Nr 3 odbył się kolejny finał Miejskiego Konkursu Wiedzy Zintegrowanej INTEGRANCIK 2014. Wzięło w nim udział 71 uczniów klas III SP z dziesięciu pilskich szkół. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów z klas: IIIa – wych. p.K.Łosoś, IIIb – wych. p.T.Zapolska i IIIc - wych. p.A.Grzeszczak.

Uczniowie reprezentujący ZS3:
1.  Fritza Wiktoria  
2.  Zadrożna Weronika
3.  Pązik Aleksandra
4.  Fonrath Kamil
5.  Kubera Gabriela
6.  Badera Wiktor
7.  Sielecki Paweł
8.  Krawczuk Weronika
9.  Brzeziński Dawid
10. Żubryj Julia
11. Kostka Julia
12. Karniszewska Dominika
13. Gamrot Julia

Wyróżnienia otrzymali: Dawid Brzeziński - IIIc, Dominika Karniszewska – IIIc, Wiktor Badera - IIIb, Weronika Krawczuk - IIIb

Wszystkim uczniom reprezentującym szkołę, wyróżnionym oraz wychowawcom gratulujemy sukcesów!

Imprezę przygotował zespół nauczania zintegrowanego - panie: M.Sobczyńska, A.Grzeszczak, T.Zapolska, A.Schoen-Kamińska, K.Łosoś, B.Sielecka, J.Siekiera, A.Kin pod kierunkiem p.M.Kurowskiej i nauczycielki nauczania zintegrowanego z ZS nr2 - p.B.Kotwińskiej. Dziękujemy również za pomoc: Dyrekcji - pani dyrektor D.Wojtkiewicz-Krasce i pani wicedyrektor M.Strzeleckiej oraz p. K.Kujawie i panom konserwatorom.


Jeszcze raz serdecznie gratulujemy trzecioklasistom, a młodszym kolegom z klas II życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

galeria - kliknij kolaż w artykule....
Małgorzata Kurowska

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.05.14 - Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce - Skoki
Dodano: środa, 28 maja 2014 - 14:17 Autor: Admin
wydarzenia
Uczeń klasy Ie Tomasz Zieliński wziął udział w wojewódzkim etapie Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Finał odbył się 14 maja w Skokach. Tomasz zmagał się z testem dotyczącym historii, architektury, kultury oraz przyrody Wielkopolski.

Wyniki konkursu ukazały się 19 maja. Tomek uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

Wielkie gratulacje Tomasz, cieszymy się z Twojego sukcesu.

Dorota Żołędziewska

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.05.19 - SUKCESY PIERWSZOKLASISTEK
Dodano: poniedziałek, 26 maja 2014 - 20:49 Autor: Admin
wydarzenia

Agata Łańska oraz Nadia Gawłowska z klasy Ia otrzymały nagrody w miejskim konkursie plastycznym pt. „Moja ilustracja do wiersza Jana Brzechwy”. Obie dziewczynki wybrały utwór „Kaczka dziwaczka”.


Zofia Pielacha z klasy Ia otrzymała wyróżnienie w powiatowym konkursie recytatorskim „Cztery pory roku w wierszu”. Uczennica zaprezentowała wiersz Andrzeja Waligórskiego „Idzie jesień”. To już drugi sukces recytatorski Zosi. W powiatowym konkursie „Mój ulubiony wiersz” uczennica zajęła III miejsce. Była jedyną nagrodzoną pierwszoklasistką.Julia Wesołowska z klasy Ia zaprezentowała piosenkę „Idzie kot” w miejskim konkursie wokalnym „Zaśpiewaj przebój”. Jury wyróżniło Julię.GRATULUJEMY!!!

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2014.05.17 - Turniej Piłki Siatkowej klas 6 SP o Puchar Dyrektora ZS3 w Pile
Dodano: poniedziałek, 26 maja 2014 - 20:27 Autor: Admin
siatkówka
W dniu 17 maja 2014 r. odbył się Turniej Piłki Siatkowej Klas 6 Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZS Nr 3 w Pile. Wzięło w nim udział 10 zespołów pilskich podstawówek.

Rozegranych zostało 20 spotkań w systemie każdy z każdym. Po bardzo zaciętych meczach zwycięskim zespołem okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2, drugie miejsce zajęła drużyna z SP 12, natomiast 3 miejsce wywalczyła drużyna naszej szkoły.

Organizatorkami i prowadzącymi turniej były: p.Anna Fiedorowicz i p.Dorota Zaleska.

Strona gotowa do druku

piłka ręczna: 2014.05.16 - II Wiosenny Turniej Piłki Ręcznej pod patronatem Prezydenta miasta Piły - MOSiR Piła
Dodano: sobota, 24 maja 2014 - 23:47 Autor: Admin
piłka ręczna
W dniu 16.05.2014 w hali MOSiR  Piła odbył się II Wiosenny Turniej Piłki Ręcznej pod patronatem Prezydenta miasta Piły.
W turnieju udział wzięły 4 drużyny dziewczyn: Gimnazjum im Marii Skłodowskie-Curie z Wyrzyska, Zespół Szkół z Miasteczka Krajeńskiego, Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego z Piły oraz gospodarz - Zespół Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich oraz cztery drużyny chłopców: Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie z Wyrzyska, Zespół Szkół z Miasteczka Krajeńskiego, gospodarze Zespół Szkół Nr 3 oraz drugi zespół ZS3 składający się z uczniów klas pierwszych gimnazjum. W obu grupach mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”.
Gospodarze turnieju nie zawiedli,  drużyny dziewczyn  i chłopców wygrały wszystkie mecze  i zajęły pierwsze miejsca w grupach.

Nasze zawodniczki i nasi zawodnicy zostali wyróżnieni za indywidualne popisy:

Najlepszą strzelczynią turnieju została "Królowa Piłki Ręcznej naszego Powiatu" MARTYNA BĘBNOWSKA z dorobkiem 23 bramek. Najlepszą bramkarką turnieju została WERONIKA LIPOWICZ, najlepszym strzelcem turnieju został JAKUB CZECH z dorobkiem 14 bramek, a najlepszym bramkarzem turnieju został MŚCISZEWSKI KRZYSZTOF.

Gratulujemy wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom.
Pomysłodawcą turnieju jest nauczyciel wf naszej szkoły – p.Mariusz Kwiatkowski (przyp. admin.)

galeria z zawodów – kliknij kolaż zdjęć – ZAPRASZAMY!!!

Strona gotowa do druku

muzyka: 2014.05.13 - ZAŚPIEWAJ PRZEBÓJ 2014
Dodano: sobota, 24 maja 2014 - 08:45 Autor: Admin
muzyka
13 maja 2014 r. hol Zespołu Szkół Nr 3 w Pile ponownie zamienił się w scenę, na której pojawili się młodzi, zdolni, rozśpiewani uczniowie. Z inicjatywy p. Błażeja Draba odbył się tu bowiem Konkurs Wokalny „Zaśpiewaj Przebój”. W trzeciej edycji „festiwalu” w jury zasiedli: p. Mariola Radke – długoletnia nauczycielka muzyki w naszej szkole, twórczyni zespołu wokalno-tanecznego „Roztańczone Nutki” oraz Gabriel Fleszar – muzyk, wokalista, poeta, aktor, najbardziej znany z przeboju „Kroplą deszczu”. Przypomnijmy, że w poprzednich edycjach konkursu, organizowanych w szkolnych murach przy ul. Żeromskiego w latach 2011 i 2009, również gościliśmy znane postacie ze świata muzyki: Andrzeja Rybińskiego i Szymona Wydrę.

Konkurs tym razem został podzielony na trzy kategorie – dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, uczniowie z klas IV-VI szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalna. Piosenki – zarówno znane przeboje polskiej muzyki rozrywkowej, jak i współczesne hity w języku polskim i angielskim – wykonywano przy podkładzie muzycznym lub akompaniamencie. Zabrzmiały m.in. przeboje Maryli Rodowicz, Beaty Kozidrak, Urszuli, ale także Moniki Brodki, Honey czy zespołu Jamal.
 
Nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali:
Szkoła podstawowa (klasy I-III):
I miejsce – Zuzanna Kordek z SP nr 12, opiekun p. Ewa Gmitrowcz; piosenka „Mam tę moc” z filmu „Kraina lodu”
II miejsce – Amelia Biecka z ZS Nr 3, opiekun p. Beata Sielecka; piosenka „Laleczka z saskiej porcelany”
III miejsce – Martyna Parecka z ZS Nr 3, opiekun p. Beata Sielecka; piosenka „Puszek Okruszek”


Szkoła podstawowa (klasy IV-VI):
I miejsce – Zuzanna Tymper z SP nr 4, opiekun p. Katarzyna Kozak; piosenka „Konik na biegunach”
II miejsce – Eliza Nadulska z SP nr 1, opiekun p. Jolanta Nuszczyńska; piosenka „Ta sama chwila”
III miejsce – Daria Badzińska z ZS Nr 3, opiekun p. Błażej Drab; piosenka „Znak”


Gimnazjum:
I miejsce – Roksana Rudczak z Gimnazjum nr 4, opiekun p. Magdalena Głowska; piosenka „Małgośka”
II miejsce – Weronika Lipowicz z ZS Nr 3, opiekun p. Błażej Drab; piosenka „Sabotaż”
III miejsce – Patryk Jurek z ZS Nr 3, opiekun p. Błażej Drab; piosenka „Peron”


Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i odważyli się wystąpić przed publicznością zgromadzoną w holu ZS Nr 3. Wśród fundatorów nagród dla rozśpiewanej młodzieży należy wymienić: Pana Jacka Bogusławskiego, Radnego Rady Miejskiej w Pile, właściciela firmy SPH CREDO (I nagroda w kategorii klas IV-VI: czytnik e-booków), Państwa Barbarę i Romualda Wycisło (I nagroda w kategorii gimnazjum: tablet), Panią Beatę Mejer (nagrody za II miejsca: piękne i pyszne torty).
W trakcie konkursu, między prezentacjami młodzieży z poszczególnych grup wiekowych, nasz gość – Gabriel Fleszar – zaprezentował swój największy przebój „Kroplą deszczu”, którym „rozruszał” całą widownię.

Pomysłodawcą i głównym „dyrygentem” Konkursu Wokalnego „Zaśpiewaj Przebój” jest p. Błażej Drab, nauczyciel muzyki w ZS Nr 3 w Pile, którego dzielnie wspierały polonistki: p. Małgorzata Kossak i p. Wioletta Piotrowska.

fotogaleria - kliknij wybrany kolaż zdjęć

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.05.18 - Bitwa o Monte Cassino
Dodano: poniedziałek, 19 maja 2014 - 22:31 Autor: Admin
wydarzenia
18 maja 1944 roku we wczesnych godzinach rannych patrol 12 Pułku Ułanów Podolskich pod dowództwem ppor. Kazimierza Gurbiela dotarł do ruin klasztoru na wzgórzu Monte Cassino. Na wzgórzu zatknięta została biało-czerwona polska flaga, proporczyk 12 PU a plutonowy Emil Czech odegrał na trąbce Hejnał Mariacki.

Zdobycie wzgórza – twierdzy Monte Cassino przez II Korpus Polski pod dowództwem gen. Władysława Andersa, bronionego zaciekle przez doborowe jednostki niemieckie: 1 Dywizję Strzelców Spadochronowych i 1 Dywizję Pancerno-Spadochronową „Herman Göring”, zakończyło krwawą, trwającą nieprzerwanie od 17 stycznia 1944 roku próbę zdobycia tej zagradzającej od południa i blokującej drogę na Rzym pozycji.

Polskie uderzenie podjęte 12 maja okupione daniną krwi 923 zabitych, 2931 rannych żołnierzy polskich, uwieńczone sukcesem równo 70 lat temu okryło wieczną chwałą Oręż Polski i żołnierzy polskich.

Dowódca 15 Grupy Armii w ramach której działał II Korpus Polski, gen. Harold Alexander powiedział po bitwie: „Żołnierze 2 Polskiego Korpusu! Jeżeliby mi dano do wyboru między którymikolwiek żołnierzami świata, których bym chciał mieć pod swoim dowództwem, wybrałbym Was – Polaków”.

W związku z tak ważną dla każdego Polaka rocznicą, która powinna być dla nas przykładem wytrwałości, poświęcenia, miłości Ojczyzny, biblioteka szkolna przygotowała gazetkę rocznicową z którą można się zapoznać na holu przed biblioteką.

galeria - kliknij fotkę
Anna Ciepłuch

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.05.17-18 - Puchar Europy w Judo Juniorów i Juniorek Młodszych - Bielsko-Biała
Dodano: poniedziałek, 19 maja 2014 - 21:53 Autor: Admin
sztuki walki
W dniach 17-18 maja 2014 r. w Bielsku Białej odbył się Puchar Europy w Judo Juniorów i Juniorek Młodszych. W zawodach startowali także podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, a mianowicie Roksana Łosoś – waga 57 kg., Tomasz Drzewiecki – waga 81 kg., którzy w odpadli w walkach eliminacyjnych.

W pucharze wystartowało 511 zawodników z 28 państw. Nasi zawodnicy nie zaliczą tego startu do udanych. Umiejętności im nie brakowało ale strona psychiczna pozostawia wiele do życzenia.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.05.16 - FINAŁ ZMAGAŃ W XIV KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM
Dodano: poniedziałek, 19 maja 2014 - 21:42 Autor: Admin
wydarzenia
W piątek 16 maja br. w Gimnazjum nr 5 w Pile odbył się XIV KONKURS ORTOGRAFICZNY O ZŁOTE PIÓRO PREZYDENTA PIŁY DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW MIASTA PIŁY. Uczniowie naszej szkoły od wielu lat biorą udział w konkursie – z większymi lub mniejszymi sukcesami. W tym roku Zespół Szkół Nr 3 reprezentowali:

na poziomie klas pierwszych:
Natalia Długaszewicz z kl. 1b
Wojciech Gawrylczuk z kl. 1b
Denis Jagódka z kl 1e


na poziomie klas drugich:
Daria Miśkowiec z kl. 2b
Anna Szmiłyk z kl. 2a
Monika Drzewiecka z kl. 2e


na poziomie klas trzecich:
Malwina Hinz z kl. 3c
Jakub Szumański z kl. 3a
Katarzyna Malowany z kl. 3d.


Wśród wyżej wymienionych osób sukcesem może pochwalić się Malwina Hinz, która zdobyła wyróżnienie – pisząc trudne dyktando dla uczniów klas trzecich. Poziom konkursu był naprawdę wysoki, a teksty – zdaniem uczestników – nie należały do łatwych. Jak powiedział Prezydent Miasta Piły – Pan Piotr Głowski (Honorowy Patron Konkursu) – wszyscy uczniowie, którzy znaleźli się w finale, to już mistrzowie, gdyż są najlepsi w swoich szkołach. Trudno nie zgodzić się z tymi słowami. Gratulujemy zarówno Malwinie, jak i pozostałym uczniom reprezentującym naszą „trójkę”. Życzymy dalszych sukcesów – nie tylko na „polu” ortograficznym!

Małgorzata Kossak

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.05.14 - V MIEJSKI KONKURS PRZYRODNICZY - PRZYRODA, JA I TY
Dodano: poniedziałek, 19 maja 2014 - 21:19 Autor: Admin
wydarzenia
14 maja w Szkole Podstawowej nr 5 podsumowany został V MIEJSKI KONKURS PRZYRODNICZY "PRZYRODA, JA I TY". Wzięło w nim udział 39 drugoklasistów ze wszystkich pilskich szkół.

Naszą szkołę reprezentowali:
Dominika Adamska kl.IIA
Jakub Kapidura kl.IIA
Martyna Bąk kl.IIB
Maria Skrypak–Schiller kl.IIC


Wyróżnienie otrzymał Jakub Kapidura z kl.IIA
Zespołowo nasza szkoła zdobyła III miejsce. Gratulujemy!
galeria - kliknij fotkę zawartą w artykule...

Beata Sielecka

Strona gotowa do druku

siatkówka plażowa: 2014.05.15 - I Mistrzostwa Piły Gimnazjów w Plażowej Piłce Siatkowej Chłopców
Dodano: niedziela, 18 maja 2014 - 00:44 Autor: Admin
siatkówka plażowa
15 maja 2014 to data znamienna. Tego dnia w Pile odbyły się I Mistrzostwa Miasta Gimnazjów w Plażowej Piłce Siatkowej Chłopców. Zawody zorganizowali nauczyciele wf – p.Jacek Piechota (G5) i p.Ireneusz Gondek (ZS3) przy udziale MOSiR Piła. Turniej został wpisany w kalendarz imprez sportowych miasta i będzie imprezą cykliczną. W tej typowo „słonecznej dyscyplinie” wystartowało 7 par z 4 szkół – G5, ZS3, ZS2 i G4. Naszą placówkę godnie reprezentowały 3 najlepsze duety siatkarskie z zakończonych dzień wcześniej IX Mistrzostw ZS3 w Plażówce (opis na naszej stronie www). A były to pary:

- KRZYSZTOF ŁYKUS (3c) – JAKUB CZECH (3c)
- MIŁOSZ GAST (3c) – KRZYSZTOF MŚCISZEWSKI (3c)
- DAWID ROMANISZYN (2c) – JAKUB SZYMANOWSKI (2c)


Prócz podopiecznych trenera Gondka oglądać mogliśmy 2 duety z G5 i po jednym z G4 i ZS2.
Drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup i walczyły systemem „każdy z każdym”. Przed zawodami organizatorzy ustalili, że w sytuacji gdy pary reprezentujące barwy jednej szkoły zajmą lokaty 1-3 obok siebie, ustępują miejsca drużynom z pozostałych startujących placówek.

W turnieju swoją dominację pokazali uczniowie naszej szkoły, gdzie w finale spotkały się 2 nasze duety. Lepsi okazali się ŁYKUS-CZECH, którzy pokonali (tak jak dzień wcześniej) parę GAST-MŚCISZEWSKI. Na 3 miejscu w „nieoficjalnej” klasyfikacji znalazł się duet z G5, natomiast miejsce 4 zajęła para drugoklasistów z ZS3 – ROMANISZYN-SZYMANOWSKI – wielkie BRAWA!!!. A oficjalna klasyfikacja wygląda następująco:

1m – ZS3 I
2m – G5 I
3m – G4


Para ŁYKUS-CZECH reprezentować będzie Zespół Szkół Nr 3 w Mistrzostwach Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Plażowej Piłce Siatkowej, które to już 20 maja – we wtorek – odbędą się na obiektach ZOS MOSiR Piła przy Żeromskiego. Startujemy o godzinie 9.00. Zapraszamy!!! Kibicujmy naszym reprezentantom!!!

Obszerna fotorelacja – kliknij wybrany kolaż zdjęć…

Strona gotowa do druku

siatkówka plażowa: 2014.05.14 - IX Mistrzostwa Gimnazjum ZS3 w Plażowej Piłce Siatkowej Chłopców - ZOS MOSiR Piła
Dodano: sobota, 17 maja 2014 - 21:33 Autor: Admin
siatkówka plażowa
14 maja, w środę na obiektach ZOS MOSiR Piła przy Żeromskiego odbyły się IX Mistrzostwa Gimnazjum ZS3 w Plażowej Piłce Siatkowej. W tej cyklicznej imprezie, której organizatorem jest p.Ireneusz Gondek biorą udział chłopcy z klas sportowych naszej szkoły. Turniej ma na celu wyłonić najskuteczniejszy duet, który to reprezentować będzie ZS3 w Mistrzostwach Powiatu Pilskiego. Ponadto 3 pierwsze pary w klasyfikacji końcowej wystąpią 15 maja w Mistrzostwach Piły w Plażowej Piłce Siatkowej, które w tym roku debiutują na kartach miejskich imprez sportowych dla pilskich gimnazjów.

Do walki w szkolnym czempionacie zgłosiło się 12 par:
1. ROMANISZYN DAWID (2c)– SZYMANOWSKI JAKUB (2c)
2. ZIELIŃSKI GRZEGORZ (2c) – OGRABEK ŁUKASZ (3c)
3. TRAWIŃSKI TOBIASZ (2c) – OLENDEREK PAWEŁ (2c)
4. DYMKOWSKI DAWID (2c) – PAZDAJ OSKAR (2c)
5. ŁYKUS KRZYSZTOF (3c) – CZECH JAKUB (3c)
6. GAST MIŁOSZ (3c) – MŚCISZEWSKI KRZYSZTOF (3c)
7. KRUMREY MATEUSZ (3c) – PARECKI DAWID (3c)
8. GRZYBOWSKI PIOTR (2c) – OWCZAREK NIKODEM (2c)
9. MARTENKA PAWEŁ (3c) – SÓJKA DAMIAN (3c)
10. PIETRUS MATEUSZ (1c) – KOŁODZIEJ DAWID (1c)
11. ZDUNEK WIKTOR (1c) – WOJTASIK GRACJAN (1c)
12. GAJDA JAKUB (1c) – GOLASA HUBERT (1c)
Sekretarzami zawodów byli HUBERT MUCHAR i RADOSŁAW BRENK. Przy słupkach rzetelnie sędziowali spotkania uczniowie klasy sportowej 3c.

Po bardzo zaciętych i obfitujących w piękne, obronne akcje spotkaniach (przewrotka najlepszego piłkarza nożnego naszej szkoły – ŁUKASZA OGRABKA długo zostanie w naszej pamięci tym bardziej, że CR7 zdobył punkt…) zwycięzcami IX edycji Mistrzostw ZS3 w Plażówce została para ŁYKUS-CZECH, która w finałowym spotkaniu pokonała parę GAST-MŚCISZEWSKI. 3 miejsce dla ROMANISZYNA i SZYMANOWSKIEGO, którzy dwukrotnie w przebiegu całego turnieju uciekali spod noża. Pierwszy raz w ćwierćfinale gdzie po tie-breaku pokonali parę TRAWIŃSKI-OLENDEREK (w oczach trenera największa, pozytywna niespodzianka turnieju – BRAWO!!) i po wtóre w meczu o brąz gdzie również tie-break musiał pokazać, który duet ma większą odporność na stres i zmęczenie.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe autorskie dyplomy i medale. GRATULUJĘ wszystkim uczestnikom i zapraszam za rok na jubileuszowe X Mistrzostwa ZS3.

Obszerna galeria dostępna z poziomu fotogalerii lub na skróty – wybrany kolaż zdjęć…

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.05.08 - Łazienki przy komleksie UKS 3
Dodano: piątek, 16 maja 2014 - 19:06 Autor: Admin
wydarzenia
W dniu 8 maja 2014 r. w Zespole Szkół Nr3 w Pile ukończono łazienkę (natryski i ubikacje), która została zrobiona dla U K S “3“ Piła przy kompleksie sali judo. Z tej łazienki będą korzystać zawodnicy sekcji judo ale także uczniowie szkoły i nauczyciele.
Inwestycja, która powstała z inicjatywy trenerów Józefa i Tomasza Jopków, to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych, koszty ponieśli rodzice zawodników i sponsorzy: Zakłady Mięsne Henryka Stokłosy, Bank Spółdzielczy w Białośliwiu, Artur Wyroślak, Waldemar Jęśko-Białek, Paweł Cieszyński, Roman Jaśkiel, Mirosław Kowalski oraz prezes Klubu Cezary Pazdaj. Nadmieniam, że współpraca Klubu z panią dyrektor Dorotą Wojtkiewicz-Kraską układa się bardzo dobrze.

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.04.29-30 - Warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej Koła Naukowego Ratowników Medycznych - Esculap
Dodano: piątek, 16 maja 2014 - 16:40 Autor: Admin
wydarzeniaJesteś świadkiem wypadku drogowego …
29 i 30 kwietnia 2014r uczniowie klas III naszego gimnazjum mieli okazję uczestniczyć  w warsztatach pierwszej pomocy przedmedycznej, które zostały zorganizowane przez studentów z Koła Naukowego Ratowników Medycznych "Esculap" działającego przy Instytucie Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile.

Podczas spotkania uczniowie ćwiczyli jak należy zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku drogowego:
• uczyli się oceniać stan poszkodowanego,
• stosować chwyt Rauteka,
• stosować chustę trójkątną przy unieruchamianiu złamanej kończyny,
• zakładać opatrunki stabilizujące.
Gimnazjaliści samodzielne ćwiczyli resuscytację u dzieci i dorosłych z użyciem fantomów.  Ponadto mili okazję nauczyć się, jak wykorzystywać defibrylator typu AED.
Podczas warsztatów ratownicy cały czas starali się uświadamiać młodzież jak ważna jest pomoc przedmedyczna i dlaczego czas ma olbrzymie znaczenie podczas udzielania pomocy poszkodowanym.

galeria - kliknij foto
Zdzisława Rzeczycka

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.04.16 - Miejski etap XXXVII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Dodano: piątek, 16 maja 2014 - 15:59 Autor: Admin
wydarzenia
16 kwietnia br. w naszej szkole odbył się miejski etap XXXVII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z pilskich gimnazjów. Uczestnicy konkursu rozwiązywali testy, w których musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów, znaków drogowych, bezpiecznej jazdy oraz pierwszej pomocy. W jury zasiedli: przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Pile.
Pierwsze miejsce w turnieju zdobyła drużyna z Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile. Uczniów przygotował pan Ireneusz Durkowski. Drużyna naszej szkoły reprezentowana przez Krystiana Starzyńskiego z kl. 3d, Pawła Bułyka z kl. 3d, Klaudię Wiśniewską z kl. 3c zdobyła drugie miejsce. Uczniów przygotowała pani Zdzisława Rzeczycka.

Nagrody w konkursie ufundował Ośrodek Szkolenia Kierowców „GRYF” Stanisław Sobieralski Piła, w którym organizowane są kursy na prawo jazdy kategorii AM i A11.

15 kwietnia 2014r Wiktoria Słowik, Gabriela Bazimierowska, Jan Sierszchuła oraz Adrian Senger uczniowie z klas V a zdobyli V miejsce wśród pilskich szkół podstawowych w miejskim etapie XXXVII Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym.

5 i 6 maja 2014r. odbył się powiatowy etap XXXVII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Podczas konkursu pilskie szkoły reprezentowały kraje unii europejskiej i kibicowały uczestnikom konkursu. Nasi gimnazjaliści zdobyli II miejsce wśród szkół gimnazjalnych w powiatowym etapie XXXVII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

galeria - kliknij fotkę
Zdzisława Rzeczycka

Strona gotowa do druku

lekka atletyka: 2014.05.12 - Indywidualne Mistrzostwa Rejonu Pilskiego Gimnazjów w LA
Dodano: wtorek, 13 maja 2014 - 23:50 Autor: Admin
lekka atletyka
Indywidualne Mistrzostwa Rejonu Pilskiego Gimnazjów w LA w Złotowie już za nami…. Aura nad stadionem złotowskim była łaskawa i w trakcie zawodów nie spadła ani jedna kropla wody. Imprezę przeprowadzono bardzo sprawnie, a nasi reprezentanci wypadli w niej bardzo dobrze z małym wyjątkiem (mowa tu o braku odrobiny szczęścia)… Zawody rozpoczął bardzo niefortunnie KRZYSZTOF MŚCISZEWSKI (skok w dal), który spalił wszystkie 3 próby eliminacyjne i nie liczył się w klasyfikacji końcowej, a biorąc pod uwagę regularne wyniki Krzyśka na poziomie 5,40-5,60m, wynik ten dałby naszemu uczniowi srebrny medal….szkoda….Rozgoryczenie naszego utalentowanego sportowca jak i jego opiekuna było bardzo wielkie ale taki jest sport…. Kolejnym reprezentantem naszej placówki, który awansował z powiatu do rejonu i otarł się o podium w Złotowie był MATEUSZ KRUMREY (pchnięcie kulą). „Szczota” zajął 4 miejsce. W trakcie wspomnianych konkurencji technicznych odbywały się starty w biegach i tutaj NORBERT MODROW – nasz stumetrowiec – w eliminacjach po spóźnionym starcie uplasował się na 5 miejscu i ostatecznie nie awansował do finałowej piątki. 300m to dystans, w którym swoje umiejętności pokazał KRYSTIAN WOJCIECHOWSKI zajmując najgorsze dla sportowca miejsce 4. Po tych „nieszczęśliwych wyjątkach… przyszedł czas na start KRZYSZTOFA JANUZIKA na dystansie 1000m. Tylko jeden zawodnik okazał się mocniejszy od Krzyśka i wszyscy cieszyliśmy się z awansu do finału wojewódzkiego, który w tym roku odbędzie się 27 maja na stadionie lekkoatletycznym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lesznie. Wisienką na torcie był start ostatniego naszego reprezentanta podczas finału rejonowego. MIŁOSZ GAST zajął 3 miejsce w skoku wzwyż i również pojedzie do Leszna na podsumowanie XV GIMNAZJADY czyli FINAŁ WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE.
Chciałbym pogratulować z tego miejsca naszym gimnazjalistom i życzyć powodzenia na szczeblu wojewódzkim.
Ireneusz Gondek - opiekun reprezentacji ZS3

galeria – ZŁOTÓW LA REJON – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

geografia: 2014.05.07 - I Międzygimnazjalny Konkurs Przyrodniczy - Potyczki przyrodnicze
Dodano: wtorek, 13 maja 2014 - 22:50 Autor: Admin
geografia
W dniu 7 maja 2014
zespół uczniowski w składzie Wiktoria Kałka, Jakub Szumański kl. IIIA oraz Jakub Pacocha z kl. IID wzięli udział w I Międzygimnazjalnym Konkursie Przyrodniczym "Potyczki przyrodnicze".

Konkurs odbył sie w Gimnazjum nr 5. Uczniowie pilskich szkół gimnazjalnych zmagali się z wiedzą z zakresu biologii, chemii, fizyki oraz geografii. Po zaciętej rywalizacji nasz zespół zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy wysokiej pozycji.


Mariola Nowek (nauczyciel geografii)
galeria - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

geografia: 2014.04.14 - Wręczenie nagród laureatom konkursów przedmiotowych województwa wlkp
Dodano: wtorek, 13 maja 2014 - 22:41 Autor: Admin
geografia
W dniu 14 kwietnia 2014 r Jakub Pacocha laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego wraz z nauczycielem p. M. Nowek uczestniczył w uroczystości wręczenia zaświadczeń i nagród dla laureatów konkursów przedmiotowych województwa wielkopolskiego w roku szkolnym 2013/2014.

Uroczystość odbyła się w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej. Nagrody laureatom konkursów wręczał Wojewoda Wielkopolski wraz z p. Kurator Oświaty.


Mariola Nowek
galeria - kliknij fotkę...

Strona gotowa do druku

lekka atletyka: 2014.05.07 i 09 - Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Gimnazjów w LA
Dodano: niedziela, 11 maja 2014 - 21:44 Autor: Admin
lekka atletyka
WSPANIAŁY WYSTĘP NASZYCH LEKKOATLETÓW
7 maja na stadionie przy Okrzei i 9 maja w sali SP4 w Pile odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Gimnazjów Powiatu Pilskiego w Lekkiej Atletyce. Podopieczni Ireneusza Gondka zdobyli łącznie 7 medali zaliczając tegoroczny występ do najbardziej udanych od lat.

Worek z medalami otworzył NORBERT MODROW z 3a uzyskując najlepszy rezultat eliminacji biegu na 100m (12,66s) – tuż za Wolińskim Cezarym (ZS2). W finale tej konkurencji chłopcy zamienili się miejscami i nasz uczeń stanął na drugim stopniu podium. Kolejny medal (złoty) był udziałem KRZYSZTOFA JANUZIKA z 3e, który w pięknym stylu wygrał w biegu długim na dystansie 1000m. Trzeci krążek to ogromny sukces KRYSTIANA WOJCIECHOWSKIEGO z 1a w biegu na 300m, który zdobył brąz. Krystian jest pierwszoklasistą i przy takim zaangażowaniu kolejne sukcesy to tylko kwestia czasu. Czwarty i piąty medal to konkurencje techniczne – srebro dla KRZYSZTOFA MŚCISZEWSKIEGO (3c) w skoku w dal i brąz dla MATEUSZA KRUMREYA (3c) w  pchnięciu kulą 5kg. Szósty krążek ma swoją dłuższą historię…. Sztafeta szwedzka naszej szkoły zdobyła brąz mimo pewnej wygranej w drugiej serii tej bardzo emocjonującej konkurencji. W sztafecie biegli – 100m – KRZYSZTOF MŚCISZEWSKI (3c), 200m – NORBERT MODROW (3a), 300m – HUBERT KOSTECKI (3a) i 400m – KRYSTIAN WOJCIECHOWSKI (1a). Pierwsza seria okazała się mocniejsza ale niewiele……jak mała może być różnica między awansem (2miejsce), a trzecią lokatą niech świadczą wyniki…. Zwyciężyła sztafeta z Ujścia z wynikiem 2:21,58, druga była drużyna z Wyrzyska 2:23,20. Zawodnicy ZS3 wygrali drugą serię z czasem 2:24,25 przy ogromnym dopingu kolegów z reprezentacji ZS3 i ich opiekuna. Tylko dwie pierwsze sztafety pojadą na zawody rejonowe. Zabrakło niewiele ponad jedną sekundę.... – BRAWO CHŁOPCY!!!!

9 maja w hali Szkoły Podstawowej nr 4 w Pile odbyła się konkurencja skoku wzwyż. Olbrzymią niespodziankę sprawił sobie i opiekunowi MIŁOSZ GAST (3c), który zdobył srebrny, siódmy medal po wspaniałej walce z zawodnikami z Wysokiej. 165 cm to już jest coś…. ale wierzę, że Miłosza stać na nieco więcej i to mam nadzieję pokaże w Złotowie, gdzie odbędą się już w poniedziałek 12 maja INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA REJONU PILSKIEGO GIMNAZJÓW W LA. Na tych zawodach wystartują wszyscy w/w uczniowie oprócz naszej brązowej sztafety. W konkurencjach indywidualnych awansowało bowiem 3 pierwszych zawodników i tylko dwie sztafety. GRATULUJĘ wszystkim medalistom oraz chłopcom, którzy zajęli miejsca tuż za podium….

Poniżej wyniki wszystkich chłopców tworzących reprezentację ZS3 z ich wynikami:

100m (miejsce, imię i nazwisko, wynik):
2. Norbert Modrow (3a) – 12,59s
13. Łukasz Ograbek (3c) – 13,66s
21. Grzegorz Zieliński (2c) – 13,92s
28. Benjamin Podemski (3a) – 14,17s

300m (miejsce, imię i nazwisko, wynik):
3. Krystian Wojciechowski (1a) – 43,55s
10. Radosław Sójka (1d) – 47,41s
12. Maciej Szadkowski (3a) – 48,01s

1000m (miejsce, imię i nazwisko, wynik):
1. Krzysztof Januzik (3e) – 3:12,80

kula 5kg
3. Mateusz Krumrey (3c) – 10,61cm
6. Jakub Czech (3c) – 9,92cm
9. Kacper Zawadzki (3b) – 9,39cm

oszczep 600g
5. Dawid Parecki (3c) – 30,65m

skok w dal
2. Krzysztof Mściszewski (3c) – 5,58m
6. Krzysztof Łykus (3c) – 5,02m
9. Hubert Kostecki (3a) – 4,67m

sztafeta 4x100m
4. ZS3 Piła – 54,49s

sztafeta szwedzka
3. ZS3 Piła – 2:24,25

Fotografie „pstrykał” rezerwowy reprezentacji – zawsze pomocny – PAWEŁ MARTENKA (3c), któremu bardzo dziękuję i zapraszam do galerii (na skróty – kliknij wybrany kolaż)

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.04.27 - Święty Jan Paweł II - zwykły człowiek, niezwykły papież
Dodano: wtorek, 06 maja 2014 - 22:49 Autor: Admin
wydarzenia
W dniu 27 kwietnia 2014 roku w Rzymie na Watykanie, podczas uroczystej mszy świętej Ojciec Święty Franciszek I kanonizował dwóch byłych papieży: Włocha - Jana XXIII i Polaka Jana Pawła II (Karola Wojtyłę).


W ten sposób polski papież Jan Paweł II został 32 świętym polskiego Kościoła.Wydarzenie to stało się wielkim zaszczytem i powodem do dumy dla milionów Polaków.By przybliżyć uczniom naszej szkoły sylwetkę naszego wielkiego Rodaka biblioteka szkolna przygotowała, na holu przed biblioteką, okolicznościową gazetkę „Święty Jan Paweł II”, jak również prezentację multimedialną „Święty Jan Paweł II. Zwykły człowiek, niezwykły papież.


Prezentacja, której pokaz odbył się w bibliotece szkolnej w dniach 29 i 30 kwietnia br., w lapidarny sposób kreśli sylwetkę Karola Wojtyły intelektualisty, profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, arcybiskupa krakowskiego, kardynała i wreszcie pierwszego w historii Polaka Papieża. Przybliża Jego sylwetkę oraz drogę do świętości. Pokazuje Go jako człowieka wielkiej wiary, wielkiego umysłu i serca. Człowieka, który z miłość bliźniego uczynił credo swojego życia.


Prezentacja została przygotowana i poprowadzona przez panie nauczycielki z biblioteki: Annę Ciepłuch i Halinę Kurek.

fotki - kliknij w obraz Świętego Jana Pawła II....

Strona gotowa do druku

język angielski: 2014.04.25 - III Festiwal Piosenki Anglojęzycznej - YOU CAN BE A FAMOUS POP STAR dla uczniów klas IV-VI SP
Dodano: wtorek, 06 maja 2014 - 22:27 Autor: Admin
język angielski
Dnia 25 kwietnia (piątek) w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile odbył się III festiwal piosenki anglojęzycznej pod nazwą YOU CAN BE A FAMOUS POP STAR dla uczniów klas IV-VI SP. Podczas tegorocznej edycji uczniowie śpiewali piosenki z gatunku country. W wokalno-muzyczne szranki stanęło 13 uczestników z 6 pilskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały: Daria Badzińska z klasy VA, która zaśpiewała piosenkę Dolly Parton „9 to 5” oraz Aleksandra Preihs z klasy VI A w akustycznym  wykonaniu piosenki Dolly Parton „Jolene”.

Jest nam miło poinformować, że nasza uczennica Daria Badzińska zajęła w konkursie III miejsce! Gratulacje Daria! Warto w tym miejscu też nadmienić, że nasza uczennica Ola Preihs jako jedyna uczestniczka konkursu wystąpiła z instrumentem (gitarą akustyczną) i zaśpiewała utwór bez podkładu muzycznego. Wielki szacunek dla Oli za odwagę i talent.

Uczennice przygotowali do konkursu nauczyciele języka angielskiego – pani Anna Krutel  i  pan Piotr Gorzelak przy wielkiej pomocy nauczyciela muzyki  - pana Błażeja Draba.

foto - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.04.26-27 - Puchar Polski Juniorów i Juniorek młodszych w Judo
Dodano: wtorek, 06 maja 2014 - 22:07 Autor: Admin
sztuki walki
W dniu 26 –27 kwietnia 2014 r w Suchym Lesie k/Poznania odbył się Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w Judo. W tych zawodach wystartowali także podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki, a mianowicie:

- złoty medal – Tomasz Drzewiecki (waga 81 kg) pięć walk wygrał przez ippon
- V miejsce – Roksana Łosoś (waga 57 kg) 4 walki wygrała przez ippon, a dwie przegrała, pierwszy raz startowała w tej wadze

- VII miejsca zajęli – Gracjan Wyroślak (waga 66 kg) cztery walki wygrał przez ippon, a dwie przegrał, Adam Stodolski (waga 60 kg) trzy walki wygrał przez ippon, dwie przegrał
- IX miejsca zajęli – Oskar Pazdaj (waga 55 kg) trzy walki wygrał, dwie walki przegrał, Szymon Jęśko-Białek (waga 46 kg) dwie walki wygrał, dwie walki przegrał.

W eliminacjach odpadli Jakub Fafiński, Alan Małowicki, Beniamin Podemski. W wielu kategoriach wagowych było po 45 zawodników. W tym turnieju rangi eliminacyjnej do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wystartowało 450 zawodników z 71 klubów z całego kraju.

W dniu 27 kwietnia 2014 r w Gorzowie Wlkp. odbył się Międzynarodowy Turniej Młodzików i Dzieci w Judo. Podopieczni trenerów zaprezentowali się bardzo dobrze i uzyskali wyniki:
- złote medale – Szymon Jęśko-Białek, Jan Wyroślak, Miłosz Kłos, Grzegorz Drygała, Wojciech Drygała, Kacper Dupla, Oskar Nawrocki, Filip Cieszyński,
- srebrne medale – Oliwia Cebieniak, Nikodem Kowalski, Jakub Serwatka, Łukasz Lach, Klaudia Kozieł,

- brązowe medale – Maciej Tymiec, Natalia Janocha, Filip Janocha, Aleksandra Łajdych,
- V miejsca – Paweł Łajdych, Patryk Rak, Daniel Sawicki, Hubert Lach, Szymon Ćwiek, Hubert Kieryk. W zawodach wystartowało 320 zawodników z 32 klubów, także dwóch klubów z Niemiec.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

<   123456789101112131415161718192021   >

piłka nożna: 2014.04.15 - I i II Runda Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w PN
Dodano: wtorek, 29 kwietnia 2014 - 22:30 Autor: Admin
piłka nożna
Piłkarze nożni Zespołu Szkół Nr 3 w Półfinale Mistrzostw Powiatu Pilskiego
. Uczniowie drugich oraz trzecich klas Gimnazjum Zespołu Szkół nr 3 awansowali do półfinału Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Piłce Nożnej.

Relacja z I Rundy Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Piłce Nożnej
W pierwszej rundzie rozgrywek rywalizowaliśmy z 3 zespołami Szkół Gimnazjalnych naszego powiatu. Na inaugurację zawodów zmierzyliśmy się z Gimnazjum ze Starej Łubianki. Wynik 0:0, aczkolwiek obie strony miały dogodne sytuacje do zdobycia 3 punktów. Drugi mecz to pojedynek z drużyną Gimnazjum nr 4 – tegorocznymi mistrzami Powiatu Pilskiego w halowej piłce nożnej. W tym spotkaniu niespodziewanie objęliśmy prowadzenie po przytomnym zachowaniu w polu karnym Seweryna Pilarskiego. Do przerwy 1:0 dla Nas. Po przerwie mistrzowie halówki narzucili szybkie tempo meczu i niestety wyrównali stan meczu na 40 sekund przed końcowym gwizdkiem. W rywalizacji Naszych oponentów padł rezultat 5:1 dla Gimnazjum nr 4. Ostatnie spotkanie w grupie wygrywamy 3:0 z Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego bowiem ci nie stawiają się na turnieju i ich mecze zostają uznane przez sędziego jako walkowery. Do następnej rundy awansujemy z drugiej lokaty. Poniżej wyniki oraz tabela I rundy rozgrywek.

1. Zespół Szkół Nr 3 (0–0) Gimnazjum Stara Łubianka
2. Zespół Szkół Nr 3 (1–1) Gimnazjum nr 4 (Pilarski)
3. Gimnazjum nr 4 (5–1) Gimnazjum Stara Łubianka


Tabela turnieju:

1. Gimnazjum nr 4                 7 pkt.  9 – 2
2. Zespół Szkół Nr 3               5 pkt.  4 – 1
3. Gim. Stara Łubianka         4 pkt.  4 – 5
4. Gim. Tow. Salezjańskiego  0 pkt.  0 – 9


Relacja z II Rundy Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Piłce Nożnej
15 kwietnia 2014 r. na boisku orlik w Wysokiej odbyła się druga runda wyżej wymienionych rozgrywek. Tym razem w grupie los skojarzył następujące zespoły: Gimnazjum Wysoka, Gimnazjum Osiek, Gimnazjum Szydłowo oraz Zespół Szkół Nr 3 w Pile. Na miejscu zawodów okazuje się, że nie dojeżdża Gimnazjum z Szydłowa. Zatem sytuacja analogiczna do tej z pierwszej rundy. W meczach pozostałych drużyn z Szydłowem zostają przyznane walkowery 3:0. Do dalszej rundy awansują 2 najlepsze zespoły spośród 3 rywalizujących. Pierwszy mecz turnieju rozegraliśmy z gospodarzem. Pada jedno bramkowy remis. Z przebiegu spotkania powinniśmy zgarnąć komplet oczek, ale błąd w defensywie sprawia, że Wysoczanie doprowadzili do podziału punktów. W spotkaniu Naszych oponentów pada remis. Również jedno bramkowy. O końcowych rozstrzygnięciach decyduje mecz pomiędzy Nami a ekipą z Osieka. Ponownie prowadzimy i ponownie dajemy wydrzeć sobie zwycięstwo. Tym razem zabrakło 60 sekund do pełnego szczęścia. Sytuacja rzadko spotykana. Padają 3 remisy po 1:1. Zatem o awansie do dalszej rundy zdecydowały uderzenia z rzutów karnych. Turniej jedenastek rozegraliśmy regulaminowo systemem „każdy z każdym”. W tym elemencie rzemiosła piłkarskiego nie zawiedliśmy. Pewnie zwyciężyliśmy oba konkursy rzutów karnych w stosunku 3:1 z Wysoką oraz 2:1 z Osiekiem. Na wielkie słowa uznania zasługuje Nasz golkiper Krzysztof Łykus. Podczas rzutów karnych sprytnie wyczuwał intencje strzelających. Awans do dalszej fazy rozgrywek z pierwszego miejsca staje się faktem. Jesteśmy w gronie 6 najlepszych drużyn Powiatu. Poniżej wyniki oraz tabela turnieju.

1. Zespół Szkół nr 3 (1–1) Gimnazjum Wysoka (Pilarski) k.3:1
2. Gimnazjum Osiek   (1–1) Gimnazjum Wysoka  k.2:1
3. Zespół Szkół nr 3 (1–1) Gimnazjum Osiek  (Ograbek) k.2:1


Tabela zawodów (o awansie zadecydowały rzuty karne)

1. Zespół Szkół Nr 3          5 pkt.  5 - 2
2. Gimnazjum Osiek         5 pkt.  5 – 2
3. Gimnazjum Wysoka     5 pkt.  5 – 2
4. Gimnazjum Szydłowo  0 pkt.  0 – 9


Zespół Szkół Nr 3 dumnie reprezentowali: Czech Jakub, Klik Patryk, Kostecki Hubert, Łykus Krzysztof, Maślankiewicz Michał, Mściszewski Krzysztof, Nowak Jakub, Ograbek Łukasz, Pilarski Seweryn, Sochacki Kacper oraz Zawadzki Kacper, a opiekunem i trenerem naszej ekipy jest p.Miłosz Malczewski.

fotki z I i II rundy - kliknij odpowiedni kolaż w artykule - ZAPRASZAMY!!! i życzymy powodzenia na dalszych etapach rozgrywek

Strona gotowa do druku

OLA WOJCIECHOWSKA


MURAL


LIBRUS

ZASTĘPSTWA


WAŻNE DOKUMENTY


ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE


OSTATNI ALBUM


konkurs recytatorski - 05
Album: 2015.02.12 - VI MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI

1% PODATKU


PROJEKT SWOI

Logowanie

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!

Archiwum

Starsze artykuły

HOME | DOWNLOADS | SEARCH | TERMS OF USE | PRIVACY POLICY


mail administratora
prof.gondek@
gmail.com

Page created in 0,393750 Seconds