Welcome Guest

Zespół Szkół nr 3 im. Lotników Polskich, 64-920 PIŁA, ul.Żeromskiego 41 <<>> e-mail - zs3sek@wp.pl


FOTOGALERIA


ECHA ŚWIETLICY

PSYCHOLOG SZKOLNY


OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


ASTANET

MOJE PODRĘCZNIKI

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

FILMY

CZAS NA SPORT

Online

Obecnie jest 16 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.
geografia: 2014.05.07 - I Międzygimnazjalny Konkurs Przyrodniczy - Potyczki przyrodnicze
Dodano: wtorek, 13 maja 2014 - 22:50 Autor: Admin
geografia
W dniu 7 maja 2014
zespół uczniowski w składzie Wiktoria Kałka, Jakub Szumański kl. IIIA oraz Jakub Pacocha z kl. IID wzięli udział w I Międzygimnazjalnym Konkursie Przyrodniczym "Potyczki przyrodnicze".

Konkurs odbył sie w Gimnazjum nr 5. Uczniowie pilskich szkół gimnazjalnych zmagali się z wiedzą z zakresu biologii, chemii, fizyki oraz geografii. Po zaciętej rywalizacji nasz zespół zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy wysokiej pozycji.


Mariola Nowek (nauczyciel geografii)
galeria - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

geografia: 2014.04.14 - Wręczenie nagród laureatom konkursów przedmiotowych województwa wlkp
Dodano: wtorek, 13 maja 2014 - 22:41 Autor: Admin
geografia
W dniu 14 kwietnia 2014 r Jakub Pacocha laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego wraz z nauczycielem p. M. Nowek uczestniczył w uroczystości wręczenia zaświadczeń i nagród dla laureatów konkursów przedmiotowych województwa wielkopolskiego w roku szkolnym 2013/2014.

Uroczystość odbyła się w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej. Nagrody laureatom konkursów wręczał Wojewoda Wielkopolski wraz z p. Kurator Oświaty.


Mariola Nowek
galeria - kliknij fotkę...

Strona gotowa do druku

lekka atletyka: 2014.05.07 i 09 - Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Gimnazjów w LA
Dodano: niedziela, 11 maja 2014 - 21:44 Autor: Admin
lekka atletyka
WSPANIAŁY WYSTĘP NASZYCH LEKKOATLETÓW
7 maja na stadionie przy Okrzei i 9 maja w sali SP4 w Pile odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Gimnazjów Powiatu Pilskiego w Lekkiej Atletyce. Podopieczni Ireneusza Gondka zdobyli łącznie 7 medali zaliczając tegoroczny występ do najbardziej udanych od lat.

Worek z medalami otworzył NORBERT MODROW z 3a uzyskując najlepszy rezultat eliminacji biegu na 100m (12,66s) – tuż za Wolińskim Cezarym (ZS2). W finale tej konkurencji chłopcy zamienili się miejscami i nasz uczeń stanął na drugim stopniu podium. Kolejny medal (złoty) był udziałem KRZYSZTOFA JANUZIKA z 3e, który w pięknym stylu wygrał w biegu długim na dystansie 1000m. Trzeci krążek to ogromny sukces KRYSTIANA WOJCIECHOWSKIEGO z 1a w biegu na 300m, który zdobył brąz. Krystian jest pierwszoklasistą i przy takim zaangażowaniu kolejne sukcesy to tylko kwestia czasu. Czwarty i piąty medal to konkurencje techniczne – srebro dla KRZYSZTOFA MŚCISZEWSKIEGO (3c) w skoku w dal i brąz dla MATEUSZA KRUMREYA (3c) w  pchnięciu kulą 5kg. Szósty krążek ma swoją dłuższą historię…. Sztafeta szwedzka naszej szkoły zdobyła brąz mimo pewnej wygranej w drugiej serii tej bardzo emocjonującej konkurencji. W sztafecie biegli – 100m – KRZYSZTOF MŚCISZEWSKI (3c), 200m – NORBERT MODROW (3a), 300m – HUBERT KOSTECKI (3a) i 400m – KRYSTIAN WOJCIECHOWSKI (1a). Pierwsza seria okazała się mocniejsza ale niewiele……jak mała może być różnica między awansem (2miejsce), a trzecią lokatą niech świadczą wyniki…. Zwyciężyła sztafeta z Ujścia z wynikiem 2:21,58, druga była drużyna z Wyrzyska 2:23,20. Zawodnicy ZS3 wygrali drugą serię z czasem 2:24,25 przy ogromnym dopingu kolegów z reprezentacji ZS3 i ich opiekuna. Tylko dwie pierwsze sztafety pojadą na zawody rejonowe. Zabrakło niewiele ponad jedną sekundę.... – BRAWO CHŁOPCY!!!!

9 maja w hali Szkoły Podstawowej nr 4 w Pile odbyła się konkurencja skoku wzwyż. Olbrzymią niespodziankę sprawił sobie i opiekunowi MIŁOSZ GAST (3c), który zdobył srebrny, siódmy medal po wspaniałej walce z zawodnikami z Wysokiej. 165 cm to już jest coś…. ale wierzę, że Miłosza stać na nieco więcej i to mam nadzieję pokaże w Złotowie, gdzie odbędą się już w poniedziałek 12 maja INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA REJONU PILSKIEGO GIMNAZJÓW W LA. Na tych zawodach wystartują wszyscy w/w uczniowie oprócz naszej brązowej sztafety. W konkurencjach indywidualnych awansowało bowiem 3 pierwszych zawodników i tylko dwie sztafety. GRATULUJĘ wszystkim medalistom oraz chłopcom, którzy zajęli miejsca tuż za podium….

Poniżej wyniki wszystkich chłopców tworzących reprezentację ZS3 z ich wynikami:

100m (miejsce, imię i nazwisko, wynik):
2. Norbert Modrow (3a) – 12,59s
13. Łukasz Ograbek (3c) – 13,66s
21. Grzegorz Zieliński (2c) – 13,92s
28. Benjamin Podemski (3a) – 14,17s

300m (miejsce, imię i nazwisko, wynik):
3. Krystian Wojciechowski (1a) – 43,55s
10. Radosław Sójka (1d) – 47,41s
12. Maciej Szadkowski (3a) – 48,01s

1000m (miejsce, imię i nazwisko, wynik):
1. Krzysztof Januzik (3e) – 3:12,80

kula 5kg
3. Mateusz Krumrey (3c) – 10,61cm
6. Jakub Czech (3c) – 9,92cm
9. Kacper Zawadzki (3b) – 9,39cm

oszczep 600g
5. Dawid Parecki (3c) – 30,65m

skok w dal
2. Krzysztof Mściszewski (3c) – 5,58m
6. Krzysztof Łykus (3c) – 5,02m
9. Hubert Kostecki (3a) – 4,67m

sztafeta 4x100m
4. ZS3 Piła – 54,49s

sztafeta szwedzka
3. ZS3 Piła – 2:24,25

Fotografie „pstrykał” rezerwowy reprezentacji – zawsze pomocny – PAWEŁ MARTENKA (3c), któremu bardzo dziękuję i zapraszam do galerii (na skróty – kliknij wybrany kolaż)

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.04.27 - Święty Jan Paweł II - zwykły człowiek, niezwykły papież
Dodano: wtorek, 06 maja 2014 - 22:49 Autor: Admin
wydarzenia
W dniu 27 kwietnia 2014 roku w Rzymie na Watykanie, podczas uroczystej mszy świętej Ojciec Święty Franciszek I kanonizował dwóch byłych papieży: Włocha - Jana XXIII i Polaka Jana Pawła II (Karola Wojtyłę).


W ten sposób polski papież Jan Paweł II został 32 świętym polskiego Kościoła.Wydarzenie to stało się wielkim zaszczytem i powodem do dumy dla milionów Polaków.By przybliżyć uczniom naszej szkoły sylwetkę naszego wielkiego Rodaka biblioteka szkolna przygotowała, na holu przed biblioteką, okolicznościową gazetkę „Święty Jan Paweł II”, jak również prezentację multimedialną „Święty Jan Paweł II. Zwykły człowiek, niezwykły papież.


Prezentacja, której pokaz odbył się w bibliotece szkolnej w dniach 29 i 30 kwietnia br., w lapidarny sposób kreśli sylwetkę Karola Wojtyły intelektualisty, profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, arcybiskupa krakowskiego, kardynała i wreszcie pierwszego w historii Polaka Papieża. Przybliża Jego sylwetkę oraz drogę do świętości. Pokazuje Go jako człowieka wielkiej wiary, wielkiego umysłu i serca. Człowieka, który z miłość bliźniego uczynił credo swojego życia.


Prezentacja została przygotowana i poprowadzona przez panie nauczycielki z biblioteki: Annę Ciepłuch i Halinę Kurek.

fotki - kliknij w obraz Świętego Jana Pawła II....

Strona gotowa do druku

język angielski: 2014.04.25 - III Festiwal Piosenki Anglojęzycznej - YOU CAN BE A FAMOUS POP STAR dla uczniów klas IV-VI SP
Dodano: wtorek, 06 maja 2014 - 22:27 Autor: Admin
język angielski
Dnia 25 kwietnia (piątek) w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile odbył się III festiwal piosenki anglojęzycznej pod nazwą YOU CAN BE A FAMOUS POP STAR dla uczniów klas IV-VI SP. Podczas tegorocznej edycji uczniowie śpiewali piosenki z gatunku country. W wokalno-muzyczne szranki stanęło 13 uczestników z 6 pilskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały: Daria Badzińska z klasy VA, która zaśpiewała piosenkę Dolly Parton „9 to 5” oraz Aleksandra Preihs z klasy VI A w akustycznym  wykonaniu piosenki Dolly Parton „Jolene”.

Jest nam miło poinformować, że nasza uczennica Daria Badzińska zajęła w konkursie III miejsce! Gratulacje Daria! Warto w tym miejscu też nadmienić, że nasza uczennica Ola Preihs jako jedyna uczestniczka konkursu wystąpiła z instrumentem (gitarą akustyczną) i zaśpiewała utwór bez podkładu muzycznego. Wielki szacunek dla Oli za odwagę i talent.

Uczennice przygotowali do konkursu nauczyciele języka angielskiego – pani Anna Krutel  i  pan Piotr Gorzelak przy wielkiej pomocy nauczyciela muzyki  - pana Błażeja Draba.

foto - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.04.26-27 - Puchar Polski Juniorów i Juniorek młodszych w Judo
Dodano: wtorek, 06 maja 2014 - 22:07 Autor: Admin
sztuki walki
W dniu 26 –27 kwietnia 2014 r w Suchym Lesie k/Poznania odbył się Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w Judo. W tych zawodach wystartowali także podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki, a mianowicie:

- złoty medal – Tomasz Drzewiecki (waga 81 kg) pięć walk wygrał przez ippon
- V miejsce – Roksana Łosoś (waga 57 kg) 4 walki wygrała przez ippon, a dwie przegrała, pierwszy raz startowała w tej wadze

- VII miejsca zajęli – Gracjan Wyroślak (waga 66 kg) cztery walki wygrał przez ippon, a dwie przegrał, Adam Stodolski (waga 60 kg) trzy walki wygrał przez ippon, dwie przegrał
- IX miejsca zajęli – Oskar Pazdaj (waga 55 kg) trzy walki wygrał, dwie walki przegrał, Szymon Jęśko-Białek (waga 46 kg) dwie walki wygrał, dwie walki przegrał.

W eliminacjach odpadli Jakub Fafiński, Alan Małowicki, Beniamin Podemski. W wielu kategoriach wagowych było po 45 zawodników. W tym turnieju rangi eliminacyjnej do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wystartowało 450 zawodników z 71 klubów z całego kraju.

W dniu 27 kwietnia 2014 r w Gorzowie Wlkp. odbył się Międzynarodowy Turniej Młodzików i Dzieci w Judo. Podopieczni trenerów zaprezentowali się bardzo dobrze i uzyskali wyniki:
- złote medale – Szymon Jęśko-Białek, Jan Wyroślak, Miłosz Kłos, Grzegorz Drygała, Wojciech Drygała, Kacper Dupla, Oskar Nawrocki, Filip Cieszyński,
- srebrne medale – Oliwia Cebieniak, Nikodem Kowalski, Jakub Serwatka, Łukasz Lach, Klaudia Kozieł,

- brązowe medale – Maciej Tymiec, Natalia Janocha, Filip Janocha, Aleksandra Łajdych,
- V miejsca – Paweł Łajdych, Patryk Rak, Daniel Sawicki, Hubert Lach, Szymon Ćwiek, Hubert Kieryk. W zawodach wystartowało 320 zawodników z 32 klubów, także dwóch klubów z Niemiec.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

piłka nożna: 2014.04.15 - I i II Runda Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w PN
Dodano: wtorek, 29 kwietnia 2014 - 22:30 Autor: Admin
piłka nożna
Piłkarze nożni Zespołu Szkół Nr 3 w Półfinale Mistrzostw Powiatu Pilskiego
. Uczniowie drugich oraz trzecich klas Gimnazjum Zespołu Szkół nr 3 awansowali do półfinału Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Piłce Nożnej.

Relacja z I Rundy Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Piłce Nożnej
W pierwszej rundzie rozgrywek rywalizowaliśmy z 3 zespołami Szkół Gimnazjalnych naszego powiatu. Na inaugurację zawodów zmierzyliśmy się z Gimnazjum ze Starej Łubianki. Wynik 0:0, aczkolwiek obie strony miały dogodne sytuacje do zdobycia 3 punktów. Drugi mecz to pojedynek z drużyną Gimnazjum nr 4 – tegorocznymi mistrzami Powiatu Pilskiego w halowej piłce nożnej. W tym spotkaniu niespodziewanie objęliśmy prowadzenie po przytomnym zachowaniu w polu karnym Seweryna Pilarskiego. Do przerwy 1:0 dla Nas. Po przerwie mistrzowie halówki narzucili szybkie tempo meczu i niestety wyrównali stan meczu na 40 sekund przed końcowym gwizdkiem. W rywalizacji Naszych oponentów padł rezultat 5:1 dla Gimnazjum nr 4. Ostatnie spotkanie w grupie wygrywamy 3:0 z Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego bowiem ci nie stawiają się na turnieju i ich mecze zostają uznane przez sędziego jako walkowery. Do następnej rundy awansujemy z drugiej lokaty. Poniżej wyniki oraz tabela I rundy rozgrywek.

1. Zespół Szkół Nr 3 (0–0) Gimnazjum Stara Łubianka
2. Zespół Szkół Nr 3 (1–1) Gimnazjum nr 4 (Pilarski)
3. Gimnazjum nr 4 (5–1) Gimnazjum Stara Łubianka


Tabela turnieju:

1. Gimnazjum nr 4                 7 pkt.  9 – 2
2. Zespół Szkół Nr 3               5 pkt.  4 – 1
3. Gim. Stara Łubianka         4 pkt.  4 – 5
4. Gim. Tow. Salezjańskiego  0 pkt.  0 – 9


Relacja z II Rundy Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Piłce Nożnej
15 kwietnia 2014 r. na boisku orlik w Wysokiej odbyła się druga runda wyżej wymienionych rozgrywek. Tym razem w grupie los skojarzył następujące zespoły: Gimnazjum Wysoka, Gimnazjum Osiek, Gimnazjum Szydłowo oraz Zespół Szkół Nr 3 w Pile. Na miejscu zawodów okazuje się, że nie dojeżdża Gimnazjum z Szydłowa. Zatem sytuacja analogiczna do tej z pierwszej rundy. W meczach pozostałych drużyn z Szydłowem zostają przyznane walkowery 3:0. Do dalszej rundy awansują 2 najlepsze zespoły spośród 3 rywalizujących. Pierwszy mecz turnieju rozegraliśmy z gospodarzem. Pada jedno bramkowy remis. Z przebiegu spotkania powinniśmy zgarnąć komplet oczek, ale błąd w defensywie sprawia, że Wysoczanie doprowadzili do podziału punktów. W spotkaniu Naszych oponentów pada remis. Również jedno bramkowy. O końcowych rozstrzygnięciach decyduje mecz pomiędzy Nami a ekipą z Osieka. Ponownie prowadzimy i ponownie dajemy wydrzeć sobie zwycięstwo. Tym razem zabrakło 60 sekund do pełnego szczęścia. Sytuacja rzadko spotykana. Padają 3 remisy po 1:1. Zatem o awansie do dalszej rundy zdecydowały uderzenia z rzutów karnych. Turniej jedenastek rozegraliśmy regulaminowo systemem „każdy z każdym”. W tym elemencie rzemiosła piłkarskiego nie zawiedliśmy. Pewnie zwyciężyliśmy oba konkursy rzutów karnych w stosunku 3:1 z Wysoką oraz 2:1 z Osiekiem. Na wielkie słowa uznania zasługuje Nasz golkiper Krzysztof Łykus. Podczas rzutów karnych sprytnie wyczuwał intencje strzelających. Awans do dalszej fazy rozgrywek z pierwszego miejsca staje się faktem. Jesteśmy w gronie 6 najlepszych drużyn Powiatu. Poniżej wyniki oraz tabela turnieju.

1. Zespół Szkół nr 3 (1–1) Gimnazjum Wysoka (Pilarski) k.3:1
2. Gimnazjum Osiek   (1–1) Gimnazjum Wysoka  k.2:1
3. Zespół Szkół nr 3 (1–1) Gimnazjum Osiek  (Ograbek) k.2:1


Tabela zawodów (o awansie zadecydowały rzuty karne)

1. Zespół Szkół Nr 3          5 pkt.  5 - 2
2. Gimnazjum Osiek         5 pkt.  5 – 2
3. Gimnazjum Wysoka     5 pkt.  5 – 2
4. Gimnazjum Szydłowo  0 pkt.  0 – 9


Zespół Szkół Nr 3 dumnie reprezentowali: Czech Jakub, Klik Patryk, Kostecki Hubert, Łykus Krzysztof, Maślankiewicz Michał, Mściszewski Krzysztof, Nowak Jakub, Ograbek Łukasz, Pilarski Seweryn, Sochacki Kacper oraz Zawadzki Kacper, a opiekunem i trenerem naszej ekipy jest p.Miłosz Malczewski.

fotki z I i II rundy - kliknij odpowiedni kolaż w artykule - ZAPRASZAMY!!! i życzymy powodzenia na dalszych etapach rozgrywek

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.04.23 - ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI DLA PIESKÓW I KOTKÓW
Dodano: środa, 23 kwietnia 2014 - 22:44 Autor: Admin
wydarzenia
DRODZY UCZNIOWIE KLAS 1-6 SP! Samorząd szkolny SP organizuje zbiórkę żywności dla piesków i kotków z pilskiego schroniska dla zwierząt. Wszystkich zainteresowanych bardzo prosimy o pomoc w naszej zbiórce.

Jeśli chcielibyście pomóc zwierzątkom nie mającym swojego prawdziwego domu, przynieście pokarm (jedzenie w puszkach, sucha karma, zabawki itp.), który Samorząd przekaże na rzecz pilskiego schroniska.

Nasza akcja będzie trwać w dniach 23 kwiecień – 16  maj. Żywność można przekazać w każdy poniedziałek, środę i piątek na 2 i 3 przerwie lekcyjnej (w godz. 9.40-9.50 i 10.35-10.45) w piwnicy szkolnej na dole do salki nr 14, w której dyżur będą pełnić członkowie Samorządu Uczniowskiego zbierający jedzenie.

BARDZO LICZYMY NA WASZĄ POMOC !!!

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.04.12 - Powiatowy Konkurs Recytatorski
Dodano: środa, 23 kwietnia 2014 - 22:21 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 12 kwietnia 2014 r trzy uczennice klasy 1a szkoły podstawowej: Zofia Pielacha, Julia Wesołowska i Antonina Strzelecka reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Cztery pory roku w wierszu”.

Konkurs organizowany był przez Młodzieżowy Dom Kultury ISKRA. W kategorii  klas I-III SP zgłoszonych było aż 53 uczestników. Każdy z nich recytował wiersz związany z porą roku. Poziom był bardzo wyrównany i wysoki. Do etapu finałowego, który odbędzie się 10 maja 2014 r zakwalifikowała się Zosia Pielacha. Gratulujemy Zosi oraz pozostałym reprezentantkom szkoły Julii i Antosi!

kilka fotek - kliknij kolaż >>>>>

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.04.11 - Warsztaty Decoupage
Dodano: środa, 23 kwietnia 2014 - 21:55 Autor: Admin
wydarzenia
11 kwietnia 2014 r w holu szkoły odbyły się warsztaty dla uczniów klas pierwszych, pod kierunkiem pani Ewy Wałęsy. Dzieci miały możliwość zapoznać się z techniką zdobienia o nazwie Decoupage.

Samodzielnie ozdabiały wcześniej przygotowane sylwetki: zająca, kury oraz jajka wielkanocnego.

W warsztatach aktywny udział wzieli uczniowie klas:
1A, 1B, 1C, 2A oraz uczennice klasy 5C, które pomagały swoim kolegom i koleżankom.

GALERIA - kliknij wybraną fotkę....

Strona gotowa do druku

internet DBI: 3_2014.02-03 - Dni Bezpiecznego Internetu
Dodano: środa, 23 kwietnia 2014 - 20:52 Autor: Admin
internet DBI
W lutym i marcu br. w Zespole Szkół Nr 3 w Pile obchodzono Dni Bezpiecznego Internetu 2014 pod hasłem „Razem tworzymy bezpieczny Internet”. Nauczyciele informatyki oraz wychowawcy klas przeprowadzili lekcje z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych ze strony www.safeinternet.pl:
•  w klasach 1-3 szkoły podstawowej wykorzystano scenariusze: „Sieciaki” (kreskówki i zeszyt ćwiczeń) oraz „Siecioszkoła – scenariusz zajęć";
•  w klasach 4-6 szkoły podstawowej lekcje przeprowadzono w oparciu o scenariusz: "Gdzie jest Mimi?” - scenariusz zajęć (PDF), film (mp4) i inne;
•  w klasach gimnazjum na lekcjach informatyki i godzinach wychowawczych wykorzystano publikacje internetowe „Sztuka szukania” oraz „Stop Cyberprzemocy".

Materiały te były niezwykle pomocne w ukazaniu młodzieży zagrożeń, jakie wynikają z nieostrożnego korzystania z Internetu. Na lekcjach informatyki i godzinach wychowawczych prowadzone były dyskusje na temat bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie podczas dyskusji wymieniali prawa i obowiązki internauty oraz zasady bezpieczeństwa w Internecie.

W holu szkolnym wykonano gazetkę ścienną pt. „Razem tworzymy lepszy Internet” zawierających informacje przeznaczone dla uczniów na temat bezpieczeństwa w sieci.
Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie plastycznym „Bezpieczny Internet”. Prace ich były wyeksponowane na tablicach holu szkoły.

Gimnazjaliści wykonali prace na Ogólnopolski konkurs na prezentację multimedialną „Baw się,
ucz i bądź bezpieczny”,
w których pokazali, w jaki sposób bezpiecznie wykorzystać Internet do zabawy i nauki.

Wychowawcy klas, podczas zebrań, zaznajomili rodziców z portalami mówiącymi
o bezpieczeństwie dzieci w Internecie oraz rozdali ulotki informacyjne nt. bezpieczeństwa w sieci.

W tegorocznych przygotowaniu i przeprowadzeniu DBI w naszej szkole należy podkreślić nie tylko zaangażowanie nauczycieli, ale również młodzieży w poruszeniu istotnych tematów związanych z zagrożeniami w sieciach komputerowych.

Nauczyciele informatyki:
Zdzisława Rzeczycka
Izabela Karczewska
Ireneusz Gondek

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.04.10 - DLA FILIPA – NA SPORTOWO!
Dodano: wtorek, 15 kwietnia 2014 - 21:43 Autor: Admin
wydarzenia
10 kwietnia br. w hali MOSiR przy ul. Żeromskiego w Pile miało miejsce kolejne wydarzenie wspierające akcję wybudzania Filipa Mejera, którą podjęliśmy wraz z początkiem roku szkolnego 2013/2014. Jeśli chodzi o duże, zakrojone na szeroką skalę przedsięwzięcia, należy tu przypomnieć koncert charytatywny „Gramy dla Filipa”, który odbył się 17 grudnia 2013r.
W ostatni czwartek, pod tym samym hasłem, ponownie zagraliśmy – ale tym razem na sportowo. O godz. 15.30 rozpoczął się charytatywny mecz, podczas którego – po dwóch stronach siatki – stanęli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 3 i I Liceum Ogólnokształcącego w Pile. Celem, rozegranego w trzech setach meczu oraz towarzyszących mu atrakcji, było zebranie pieniędzy na rehabilitację Filipa. Uczeń naszej szkoły od ośmiu miesięcy przebywa w śpiączce w warszawskiej Klinice „Budzik”.


Spotkanie „śpiewająco” rozpoczęła Klaudia Kaczyńska, która na rozgrzewkę wykonała utwór z repertuaru Moniki Brodki pt. „Granda”. Po powitaniu gości, kibiców, zawodników przez Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 – p. Dorotę Wojtkiewicz-Kraskę, nadszedł czas na sportowe zmagania. Od tej chwili mikrofon należał do p. Wojciecha Dróżdża – znanego i cenionego komentatora, fana siatkówki, człowieka z pasją oraz absolwenta ZS Nr 3 i I LO.

Mecz piłki siatkowej był chyba największą atrakcją tego popołudnia. W I secie spotkały się dziewczęta z I LO, prowadzone przez p. Iwonę Malską-Kubiak oraz dziewczęta z ZS Nr 3, których trenerką jest p. Dorota Zaleska. Warto dodać, że obie panie zaprezentowały się w III secie meczu. Pierwsza część spotkania zakończyła się wygraną drużyny z LO. Po przerwie na licytacje i występy taneczne, przyszedł czas na II set. Tym razem naprzeciwko siebie stanęły drużyny chłopców: licealiści, którymi opiekuje się p. Marek Malinowski oraz gimnazjaliści, prowadzeni przez p. Ireneusza Gondka (kapitan drużyny nauczycieli, również zagrał w III secie). Ponownie, po wyrównanej walce, zwyciężyli starsi siatkarze. Kolejna przerwa pozwoliła przygotować się do gry nauczycielom z obu szkół, których – swoją techniką i doświadczeniem – wsparli bracia Michał i Przemysław Lach, prowadzący w Pile Akademię Siatkówki. Podobnie jak poprzednie sety, ten również należał do drużyny z I LO. Jednak nie wynik rozegranego 10 kwietnia meczu był najważniejszy. Tu liczył się cel oraz naprawdę świetna zabawa na wysokim sportowym poziomie.


Czwartkowe popołudnie, oprócz meczu, przyniosło jeszcze inne atrakcje. W holu, tuż obok hali sportowej, zorganizowano kawiarenkę, w której można było wypić „małą czarną” i zjeść „niezłe ciacho”. Wielu gości skorzystało z zaproszenia i na pewno nie żałowało tej decyzji, gdyż ciasta – przygotowane przez uczniów i ich rodziców – nie tylko wspaniale pachniały i wyglądały, ale smakowały wyśmienicie! Od 15.30, również w holu, trwał kiermasz ozdób wielkanocnych, który nastrajał bardzo świątecznie. W sprzedaży znalazły się przedmioty wykonane nie tylko przez uczniów naszej szkoły (klasy I-III i IV-VI), ale także przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi Ujskiej oraz indywidualnych darczyńców. Dzięki uprzejmości p. Romualda Wycisło mogliśmy kontynuować sprzedaż ozdób w niedzielę na pilskim targowisku.


W samej hali sportowej także nie brakowało atrakcji. Między setami zorganizowano licytacje: sprzętu sportowego, piłek i koszulek z podpisami siatkarzy oraz prac plastycznych. W tych momentach mikrofony należały do panów: Piotra Gruntkowskiego i Piotra Gorzelaka, którzy dynamicznie i z humorem poprowadzili licytacje. Czwartkowy mecz uatrakcyjniły także występy taneczne. Jako pierwsze na parkiecie pojawiły się pary z Klubu Tańca Towarzyskiego UKS „Iskra”, prowadzone przez p. Elizę Sabik i p. Artura Dąbrowskiego. W sambie, cha-chy i jivie zaprezentowali się: Adam Sorgowicki i Monika Fabijańczuk oraz Mateusz Łuczak i Sylwia Marczyk. Podczas drugiej przerwy natomiast zatańczyła jedna z grup formacji Beezone. Dziewczęta z From The Soul, prowadzone przez p. Sławomira Wegnera, opanowały parkiet w hip-hopowym rytmie i stylu. Podczas meczu mogliśmy również oglądać trening sekcji gimnastycznej – na trampolinach dziewczęta wykonywały bowiem akrobatyczne ewolucje.


Mecz charytatywny już za nami, ale ten dzień zapamiętamy na długo. Kolejny raz mogliśmy pomóc Filipowi Mejerowi w jego codziennej walce. Wiemy od Mamy Filipa, że terapia zaczyna przynosić efekty – podopieczny Kliniki „Budzik” sam już oddycha, sam przełyka, rozgląda się, a nawet uśmiecha. Ktoś może powiedzieć, że to niewiele, ale dla rodziny, przyjaciół, dla nas – mocno trzymających kciuki – to naprawdę duże kroki na drodze do wybudzenia. Z całej siły życzymy Filipowi zwycięstwa!


Nie udałoby się zorganizować meczu charytatywnego, gdyby nie pomoc wielu ludzi. Dzięki ich życzliwości, otwartym sercom, wrażliwości mogliśmy znowu ZAGRAĆ DLA FILIPA. W tym miejscu SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zebrać kolejne 5 tysięcy złotych dla Filipa i zorganizować dobrą zabawę w sportowym stylu.

fotogaleria - kliknij wybrany kolaż w artykule.....ZAPRASZAMY!!!

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.04.12 - Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów - Kielce - dzień 2
Dodano: poniedziałek, 14 kwietnia 2014 - 21:46 Autor: Admin
sztuki walki
W drugim dniu Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w Judo (Kielce) podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków uzyskali bardzo dobre wyniki, a mianowicie:
złoty medal w wadze 55 kg zdobywając Mistrza Polski – Marek WAWRZKIEWICZ, srebrny medal w wadze 48 kg zdobywając Wicemistrza Polski – Katarzyna WISZNIEWSKA, IX miejsce zdobył Igor JASŁOWSKI w wadze 60 kg (wszyscy z UKS “3“ Piła. Tak dobrych wyników w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek wykonaniu podopiecznych trenerów jeszcze nie było. Jako klub – UKS “3“ Piła w punktacji łącznej został sklasyfikowany na 4 miejscu w Polsce na startujące 68 klubów. Biorąc pod uwagę, że Paula Kułaga (TDK Trzcianka) zdobyła także złoty medal dzień wcześniej, żaden klub nie zdobył trzech krążków - w tym tak cenne dwa złote i jeden srebrny.
Mistrzostwa Polski należy uznać za bardzo udane, a kolejne starty naszego UKS-u będziemy śledzić w Pucharach Europy.

Podziękowania składamy sponsorom, za pomoc finansową w wyjeździe na Mistrzostwa Polski: Zakładom Mięsnym – H.Stokłosa, Wojciechowi Andrzejewskiemu i Januszowi  Chojnackiemu.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.04.12 - Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Judo - Kielce
Dodano: poniedziałek, 14 kwietnia 2014 - 21:19 Autor: Admin
sztuki walki
W dniu 12 kwietnia 2014 r w Kielcach
w pierwszym dniu Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w Judo startowali podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki.

Złoty medal
i tytuł Mistrza Polski w wadze 78 kg zdobyła Paula KUŁAGA - T D K Trzcianka (wygrała 3 walki przez ippon, natomiast z faworytką tej wagi Beatą Pacut z Czarnych Bytom wygrała przez wazarii).
IX miejsce w wadze 73 kg zdobył Tomasz Stodolski z Leśnika Kaczory,
który wygrał 2 walki i 2 walki przegrał.
W dniu 13 kwietnia, startowali zawodnicy z UKS “3“ Piła, a mianowicie Marek Wawrzkiewicz, Igor Jasłowski, Katarzyna Wiszniewska ale o drugim dniu zmagań na kieleckich matach w kolejnym artykule.

Strona gotowa do druku

logo: 2014.04.11 - II MIEJSKI KONKURS WIEDZY O LOTNICTWIE „SKRZYDLACI RYCERZE”
Dodano: poniedziałek, 14 kwietnia 2014 - 20:44 Autor: Admin
logo
11 kwietnia 2014r. w Zespole Szkół Nr 3 odbyła się II edycja Miejskiego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie Polskim „Skrzydlaci Rycerze”. Podobnie jak w ubiegłym roku, Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Piły – Pan Piotr Głowski. Nasze zaproszenie przyjęły tym razem trzy placówki: Zespół Szkół Nr 1, Zespół Szkół Nr 2 oraz Gimnazjum Nr 5. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 12 uczniów z klas I-III gimnazjum, a ich wiedzę oceniało jury w składzie: Pan Płk Jan Ficerman – przewodniczący i Pan Płk Janusz Urlewicz (członkowie Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP); Pan Sławomir Palus – dyrektor Aeroklubu Ziemi Pilskiej; Pani Wioletta Stalęga – przewodnicząca Rady Rodziców ZS Nr 3.

Celem Miejskiego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie Polskim jest przede wszystkim propagowanie wiedzy o patronie szkoły – lotnikach oraz rozwijanie zainteresowań tematyką historyczną. Dla przypomnienia – 12 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki – stąd też termin naszego przedsięwzięcia, stanowiącego swego rodzaju hołd złożony lotnikom.

Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego, który polegał na rozwiązaniu testu oraz ustnego, podczas którego każdy uczeń odpowiadał na trzy wylosowane przez siebie pytania. Klasyfikacja miała charakter zarówno indywidualny, jak i grupowy. Po części pisemnej uczestnicy wraz z opiekunami wzięli udział w prelekcji, którą wygłosił przedstawiciel Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP – Pan Płk Wiesław Przybyłowicz. W tym czasie członkowie jury sprawdzili testy. Część ustna konkursu, która rozpoczęła się po wspomnianej prelekcji, ostatecznie wyłoniła zwycięzców indywidualnych oraz drużynowych.

Klasyfikacja indywidualna:
Maksymalną ilość punktów i I miejsce zdobyło troje uczniów reprezentujących gospodarzy: Jakub Pacocha (2d), Karolina Bukowska (3f) i Aleksandra Szałańska (3a). Kolejne trzy miejsca przypadły uczniom Zespołu Szkół Nr 1: Dawidowi Filipowi, Krzysztofowi Łapaczowi oraz Oldze Ziuzia. Wyróżniono również Michała Zbielskiego – ucznia Gimnazjum Nr 5.

Klasyfikacja drużynowa:
I miejsce – Zespół Szkół Nr 3
II miejsce – Zespół Szkół Nr 1
III miejsce – Gimnazjum Nr 5.


Gratulacje należą się wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym. Tematyka konkursu – jak zauważył przewodniczący jury – jest trudna, ale zawiera bardzo ważne treści, często zapomniane przez współczesnych młodych ludzi. Dotyka bowiem takich zagadnień, jak: odwaga, patriotyzm, honor, pokazuje odpowiednie wzorce i postawy godne naśladowania.

Nie możemy zapomnieć o licznych darczyńcach i przyjaciołach szkoły, którzy wsparli inicjatywę nauczycieli, udzielając pomocy finansowej czy ofiarując nagrody rzeczowe. Są wśród nich: p. Jacek Bogusławski (Radny Rady Miasta Piły); p. Krzysztof Dymkowski (właściciel biura podróży); p. Jan Lus (właściciel księgarni); Aeroklub Ziemi Pilskiej; Rada Rodziców ZS Nr 3; Pilski Oddział Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP; p. Barbara Wycisło (PH „Barbórka”). Wszystkim należą się podziękowania za pomoc i okazane serce. Wśród nagród znalazły się oczywiście prezenty od Honorowego Patrona Konkursu.

Miejski Konkurs Wiedzy o Lotnictwie Polskim – związany z patronem placówki – odbył się po raz drugi w Zespole Szkół Nr 3. Liczymy na zainteresowanie tematem i obecność uczniów z pilskich gimnazjów również w przyszłym roku – dla nas jubileuszowym. Będziemy bowiem obchodzić trzydziestolecie działalności placówki. Za organizację i przeprowadzenie konkursu odpowiedzialne były: p. Iwona Bagińska – nauczycielka historii i wos oraz p. Małgorzata Kossak – nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Nr 3 w Pile. Serdecznie podziękowania należą się p. Błażejowi Drabowi za przygotowanie uczennic do występu wokalnego. Dziękujemy również uczniom: Kubie Jerzakowskiemu i Pawłowi Stalęga oraz uczennicom: Klaudii Łukowskiej, Weronice Lipowicz, Weronice Sosnowskiej, Ani Szmiłyk, Oli Drop, Oli Kamińskiej i Natalii Kubiak – za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

Galeria foto - kliknij wybrany kolaż umieszczony w artykule - ZAPRASZAMY!!!

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.04.01 - Dyktando Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego
Dodano: poniedziałek, 14 kwietnia 2014 - 18:41 Autor: Admin
wydarzenia
Na początku kwietnia odbyło się Dyktando Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego.
Na poziomie klas 3 - II miejsce zajęła uczennica klasy III b --- GABRIELA KUBERA.

Gabrysi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Teresa Zapolska
galeria - kliknij kolaż umieszczony w artykule.

Strona gotowa do druku

pływanie: 2014.03.29 - Indywidualne Mistrzostwa Miasta w Pływaniu - Wodnik
Dodano: poniedziałek, 14 kwietnia 2014 - 18:25 Autor: Admin
pływanie
Dnia 29 marca 2014 roku na basenie WODNIK w Pile odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Miasta w pływaniu.

Wyniki zawodów:
II miejsce - Piotr Andruszko - 25 m styl dowolny
III miejsce - Wojciech Leszczyński - 25 m styl dowolny
V miejsce - Wojciech Leszczyński - 25 m styl grzbietowy
V miejsce - Wiktor Badera - 25 m styl dowolny
IV miejsce - Wiktor Badera - 25 m styl grzbietowy
V miejsce - Wojciech Przybylski - 50 m styl dowolny
V miejsce - Wojciech Przybylski - 50 m styl grzbietowy
V miejsce - Jakub Jagodziński - 50 m styl klasyczny
IV miejsce - Jan Sierszchuła - 50 m styl grzbietowy
IV miejsce - Mateusz Kosmatka - 50 m styl klasyczny
V miejsce - Mateusz Kosmatkas - 50 m styl dowolny

 
Opiekunem zespołu był Sławomir Grzegorczyk. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!!!
mała galeria - kliknij kolaż umieszczony w artykule.

Strona gotowa do druku

unihokej: 3_2014.03.28 - Finał Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Unihokeju Chłopców - Kaczory
Dodano: poniedziałek, 14 kwietnia 2014 - 18:10 Autor: Admin
unihokej
Dnia 28 marca 2014 roku w Gimnazjum w Kaczorach odbył się Finał Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Unihokeju Chłopców. W zawodach wystartowały cztery drużyny: Gimnazjum Ujście, Gimnazjum Kaczory, Zespół Szkół nr 2 w Pile i nasz zespół. W klasyfikacji końcowej turnieju ZS3 zajął 2 miejsce uzyskując awans do zawodów rejonowych.

Drużyna wystąpiła w składzie :
 
= Mateusz Krumrey
= Krzysztof Łykus
= Miłosz Gast
= Michał Maślankiewicz
= Patryk Markiewicz
= Dominik Jackowiak
= Dawid Jackowiak
= Kasjan Szodkiewicz
= Hubert Kostecki


Opiekunem zespołu był p.Mariusz Kwiatkowski.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
galeria - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

unihokej: 2014.03.26 - Finał Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Unihokeju Dziewcząt - Kaczory
Dodano: poniedziałek, 14 kwietnia 2014 - 17:42 Autor: Admin
unihokej
Dnia 26 marca 2014 roku w Gimnazjum w Kaczorach odbył się Finał Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Unihokeju Dziewcząt. W zawodach wystartowały cztery drużyny: Gimnazjum Białośliwie, Gimnazjum Kaczory, Gimnazjum nr 4 w Pile i nasz zespół. W klasyfikacji końcowej turnieju nasz zespół zajął 3 miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie :
 
>>> Weronika Ozga
>>> Martyna Bębnowska
>>> Malwina Ratajczak
>>> Patrycja Drzewiecka
>>> Weronika Lipowicz
>>> Patrycja Tomaszewicz
>>> Agata Ignasiak
>>> Klaudia Winkel

 
Opiekunem zespołu był p.Mariusz Kwiatkowski.
Gratulujemy, i życzymy dalszych sukcesów!!!

foto - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.04.03-04 - DNI JĘZYKÓW OBCYCH
Dodano: środa, 09 kwietnia 2014 - 16:22 Autor: Admin
wydarzenia
Dni Języków Obcych, które odbyły się w naszej szkole 3 i 4 kwietnia koncentrowały się wokół krajów europejskich. Pierwszego dnia uczniowie klas pierwszych Gimnazjum brali udział w turnieju „Europa da się lubić”, natomiast w piątek 4 kwietnia wszyscy gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć przedstawienie „Przygoda z Wielką Brytanią”.

Celem przedstawienia było poznanie kultury i tradycji Wielkiej Brytanii. Na wstępie zaprezentowano krótkie filmy oraz istotne informacje związane z poszczególnymi krajami wchodzącymi w skład Wielkiej Brytanii. W Londynie Królowa Elżbieta II uroczyście przywitała wszystkich przed swoją rezydencją - Pałacem Buckingham oraz zaprosiła na tradycyjną angielską herbatę. W stolicy Szkocji - Edynburgu mogliśmy podziwiać występ Szkota ubranego w narodowy strój, czyli kilt  oraz grającego na dudach.

Warto wspomnieć także o słynnych postaciach, które zagościły podczas naszego spotkania: William Shakespeare , król Artur, detektyw Sherlock Holmes, Robin Hood, Izaak Newton,  Alexander Graham Bell, Harry Potter oraz James Bond.

Podczas przedstawienia mogliśmy też wysłuchać piosenek zaśpiewanych przez naszych aktorów w języku angielskim oraz obejrzeć występy taneczne do utworów brytyjskich zespołów. Na koniec wysłuchaliśmy hymnu Zjednoczonego Królestwa.
Nasi uczniowie świetnie się spisali w roli typowych Brytyjczyków. Dziękujemy i gratulujemy im ogromnych talentów!

Przedstawienie wraz z uczniami Gimnazjum przygotowały nauczycielki języka angielskiego : p. Anna Krutel, p. Agnieszka Kuchcińska, p. Hanna Podemska.

galeria - po kliknięciu w kolaż.... zapraszamy!!!

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.04.05 - Mistrzostwa Torunia w Judo Juniorów Młodszych Młodzików i Dzieci
Dodano: środa, 09 kwietnia 2014 - 15:22 Autor: Admin
sztuki walki
Pilscy judocy świetnie spisali się podczas sobotnich Mistrzostw Torunia Juniorów Młodszych, Młodzików i Dzieci w Judo. Zdobyli aż siedem złotych medali. Były też srebrne i brązowe krążki.
To kolejny udany występ judoków z UKS „3” Piła. Klub zajął w turnieju w Toruniu drugie miejsce. Konkurencja była natomiast bardzo duża. W zawodach wzięło udział ponad pół tysiąca zawodników z 39 klubów z całej Polski.

Najlepiej spisali się – zdobywając złote medale: Oskar  Nawrocki , Miłosz Kłos , Oskar Pazdaj , Adam Stodolski , Beniamin  Podemski, Szymon Jęśko – Białek  i Gracjan Wyroślak. Srebrne krążki – Jakub Szymanowski, Oliwia Cebieniak. Brązowe - Jakub Fafiński, Magdalena Piotrowska, Kacper Dupla, Jakub Serwatka. Miejsca V: Alan Małowicki, Wojciech Drygała, Maciej Tymiec, Hubert Lach, Klaudia Kozieł. VII miejsca - Jakub Tomaszewicz, Filip Cieszyński, Łukasz Lach.

Podziękowania dla Zakładów Mięsnych Henryk Stokłosa – Śmiłowo za zakup judog dla zawodników sekcji judo.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.04.03 - Europa da się lubić
Dodano: środa, 09 kwietnia 2014 - 15:01 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 3.04.2014 r odbył się w naszej szkole turniej dla klas pierwszych pt. ”Europa da się lubić”, zorganizowany przez nauczycieli języków obcych. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie prezentacji multimedialnej, scenki, tańca lub piosenki oraz 3 potraw, związanych z wylosowanym krajem europejskim.

Zadania wykonane zostały bardzo pomysłowo, a przygotowane potrawy okazały się przepyszne. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Na koniec jury w składzie: wicedyrektor p. Piotr Gruntkowski, nauczyciel j. niemieckiego p. Anna Krasnodemska oraz przewodnicząca SU Patrycja Drzewiecka, wyłoniło zwycięzców:

I miejsce zajęły klasy Ib i If,
II miejsce klasy Ic i Ia oraz
III miejsce klasa I d.

Zwycięzcom gratulujemy sukcesu!
fotki w dziale fotogaleria lub po kliknięciu w kolaż....zapraszamy!!!

Oprac. Hanna Podemska

Strona gotowa do druku

lekka atletyka: 2014.04.03 - Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Pilskiego SP, Gim, Szkół Ponadgimnazjalnych w Biegach Przełajowych
Dodano: poniedziałek, 07 kwietnia 2014 - 19:41 Autor: Admin
lekka atletyka
Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy w Pile, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile i PLKS GWDA Piła były organizatorem Indywidualnych Mistrzostw Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Pilskiego w Biegach Przełajowych, które w czwartek 03 kwietnia 2014 odbyły się na obiektach ZOS MOSiR Piła przy Żeromskiego (Zespół Obiektów Sportowych "GÓRNE" Piła).

Nasza placówka wystawiła reprezentacje zarówno ze Szkoły Podstawowej jak i z Gimnazjum. Na poziomie klasy V szkoły podstawowej wśród dziewcząt II miejsce i awans do Finału wojewódzkiego wywalczyła uczennica Julia Radzymińska. Z mniejszym powodzeniem startowały też inne dziewczęta z naszej szkoły: Agata Pańczak , Gabriela Bazimierowska  oraz Daria Badzińska. W kategorii klas VI najlepszą 14 pozycję zajęła Anna Gamrot; na dalszym miejscu dobiegła Sandra Wróblewska; pozostałe dziewczęta: Anna Ruta, Jagoda Połyniak, Oliwia Grzeca oraz Karolina Karpińska nie dobiegły do mety z powodu kontuzji tej ostatniej. Dziewczęta widząc leżącą koleżankę zatrzymały się by jej pomóc….brawo za postawę fair play!!! Opiekunką dziewcząt była p.Anna Fiedorowicz.

Wśród chłopców naszego gimnazjum najlepszą pozycję na mecie, po pokonaniu przeciwników i trasy o długości ok.1200m, wywalczył Krzysztof Januzik z klasy IIIe (2m). Krzysiek awansował do Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego, które odbędą się 26 kwietnia w Żerkowie – BRAWO!!! Pozostali przełajowcy z 3 klas gimnazjum to: Hubert Kostecki (IIIa – 21 miejsce), Norbert Modrow (IIIa), Benjamin Podemski (IIIa), Łukasz Ograbek (IIIc – 47 miejsce) i Krzysztof Mściszewski (IIIc – 56 miejsce). Przedstawicielami pierwszej i drugiej klasy naszego gimnazjum byli: Kamil Borkowski (IIb – 28 miejsce), Dawid Jackowiak (Ic – 60 miejsce), Krystian Wojciechowski (Id – bardzo wysokie 6 miejsce!!! o włos od awansu!!!),  Radosław Sójka (Id – 40 miejsce), Grzegorz Zieliński (IIc) i Patryk Klik (IIe – 37 miejsce). Opiekunem chłopców był p.Ireneusz Gondek.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH, a najlepszym życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim.

galeria z zawodów – kliknij wybrany kolaż

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.03.29-30 - Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo
Dodano: poniedziałek, 07 kwietnia 2014 - 17:11 Autor: Admin
sztuki walki
W dniach 29-30 marca 2014 r w Luboniu koło Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo. W mistrzostwach wystartowali także podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy uzyskali następujące wyniki:

- złoto – Adam STODOLSKI - kategoria wagowa 60 kg
- VII miejsce – Oliwia CEBENIAK – waga +70 kg
- w walkach eliminacyjnych odpadli - Szymon  JĘŚKO–BIAŁEK, Maciej TYMIEC.

W zawodach wystartowało 545 zawodników z 108 klubów. Podziękowania należą się sponsorowi - Zakładom Mięsnym H.Stokłosa  ze Śmiłowa.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2014.03.29 - Mistrzostwa Piły Trójek Siatkarskich II Klas Gimnazjum
Dodano: poniedziałek, 07 kwietnia 2014 - 11:03 Autor: Admin
siatkówka
W turnieju udział wzięło 10 drużyn z pilskich gimnazjów. Rozegrano 40 spotkań systemem każdy z każdym. Poniżej klasyfikacja końcowa zawodów:

- I miejsce – ZS3 PIŁA II – skład (Poznaniak Paulina, Zimoch Agata, Galas Marta)
- II miejsce – G5 PIŁA
- III miejsce – ZS3 PIŁA I – skład (Betyna Paulina, Wycisło Patrycja, Olszanowska Sandra)

Opiekunem była p.Dorota Zaleska

galeria foto - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

pływanie: 2014.03.29 - Indywidualne Mistrzostwa Piły w Pływaniu Szkół Podstawowych
Dodano: poniedziałek, 07 kwietnia 2014 - 10:10 Autor: Admin
pływanie
Dnia 29 marca  na pływalni „Wodnik” odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Piły w Pływaniu Szkół Podstawowych.

Reprezentacja Zespołu Szkół nr 3 w kategorii dziewcząt i zajęte miejsca:

Stankiewicz Inga kl. I a - II miejsce stylem dowolnym
Strzelecka Antonina kl. I a – IV miejsce stylem grzbietowym
Krawczuk Weronika kl. III b – V miejsce stylem grzbietowym
Pawlak Oliwia kl. IV b – IV miejsce stylem dowolnym
Stankiewicz Julia kl. IV a - II miejsca stylem klasycznym i motylkowym
Zielińska Martyna kl. IV a – II miejsce stylem grzbietowym
Jessa Natalia kl. V a – III miejsca stylem grzbietowym i klasycznym
Bazimierowska Gabriela kl. V a – styl dowolny
Sobisiak Kornelia kl. V b – V miejsca stylem dowolnym i grzbietowym
Ruta Anna kl. VI a – IV miejsca stylem grzbietowym i motylkowym

galeria z zawodów pływackich - kliknij w kolaż....
opiekun - Justyna Waszak

Strona gotowa do druku

logo: 2014.03.26 - DNI PRZEDMIOTÓW HUMANISTYCZNYCH W GIMNAZJUM
Dodano: czwartek, 03 kwietnia 2014 - 22:12 Autor: Admin
logo
Tegoroczne Dni Przedmiotów Humanistycznych, które odbyły się w dniach 26-28 marca, zorganizowaliśmy pod hasłem „HUMANISTA – TO BRZMI DUMNIE!”. Szkolne święto humanistów od wielu lat już przygotowywane jest przez nauczycieli języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie oraz sztuki. Również w tym roku postanowiliśmy podkreślić rolę przedmiotów humanistycznych w edukacji, planując na trzy dni szereg atrakcji i niespodzianek dla uczniów klas I-III gimnazjum.

Rozpoczęliśmy w środę „mocnym uderzeniem”, czyli Turniejem Humanistycznym dla klas I i II. Zadania dla uczniów podzielono na trzy części: język polski, historia i sztuka, przy czym w każdej z części znalazły się po trzy pytania. Dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej zadania były widoczne dla wszystkich uczniów. W zestawach znalazły się zagadnienia, które sprawiły trudność zespołom reprezentującym poszczególne klasy – niektóre wymagały konsultacji, inne – niestety – do końca pozostawały zagadką. Zarówno uczniowie klas pierwszych, jak i drugich dzielnie walczyli o każdy punkt i z zaangażowaniem wypełniali kolejne karty odpowiedzi. Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: wicedyrektor – p. Piotr Gruntkowski (przewodniczący); nauczycielki: j. polskiego – p. Wioletta Piotrowska, historii – p. Iwona Bagińska, sztuki – p. Karolina Kujawa-Adamska. Po każdej z trzech części turnieju przewodniczący informował o uzyskanych przez klasy punktach, natomiast prowadząca – p. Małgorzata Kossak – odczytywała prawidłowe odpowiedzi. W grupie klas pierwszych zwycięzcami turnieju zostali: klasa Ia (I miejsce), klasa Ic (II miejsce), klasa If (III miejsce), natomiast wśród klas drugich najwięcej punktów zdobyły: klasa IIb (I miejsce), klasa IId (II miejsce), klasa IIa (III miejsce).

Wszystkie klasy biorące udział w zabawie otrzymały dyplomy, a zdobywcy miejsc I-III – słodkie upominki. Turniej spotkał się z pozytywnym przyjęciem, dlatego też warto pomyśleć o kontynuowaniu przedsięwzięcia w kolejnych latach – może nie tylko w zakresie szkolnym...

Kolejne dni, czyli czwartek 27.03. oraz piątek 28.03. przyniosły inne atrakcje. Gimnazjaliści mogli obejrzeć gazetki prezentujące prace nad trzema projektami, realizowanymi w klasach drugich: „Mrożek – znany czy nieznany?” (opiekun – p. M. Kossak), „Mniejszości narodowe w Wielkopolsce” (opiekun – p. D. Dec) oraz „Mniejszości narodowe w Polsce” (opiekun – p. I. Bagińska). W holu szkoły, a także na I i II piętrze wyeksponowano prace plastyczne uczniów, prezentujące portret Józefa Chełmońskiego, okładki znanych książek, plansze „Spektakle zwykłe i niezwykłe”, plakaty dotyczące anoreksji oraz inne formy twórczości gimnazjalistów (odpow. p. K. Kujawa-Adamska, p. E. Nowak, p. B. Lipowicz).

W czwartek w szkolnej czytelni odbyło się spotkanie uczniów gimnazjum z kustoszem Muzeum Okręgowego w Pile – p. Markiem Fijałkowskim, który przygotował prelekcję na temat Powstania Wielkopolskiego wraz z prezentacją (odpow. p. I. Bagińska).

Natomiast w piątek, również w czytelni, miały miejsce pokazy etiud filmowych, przygotowanych przez uczniów gimnazjum pod opieką p. Beaty Lipowicz, w ramach zajęć Szkolnego Koła Filmowego. Po krótkim wstępie opiekunki i jednej z uczennic mogliśmy zobaczyć, powstałe na warsztatach filmowych w Warszawie, reklamy społeczne, stworzony przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły film pt. „Natalia” oraz film „Roxy”, który powstał na podobnych zajęciach w Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile. Wszystkie etiudy naprawdę podobały się uczniom, którzy oglądali je z zainteresowaniem i uwagą. Może znajdą się wśród nich chętni do współpracy w Szkolnym Kole Filmowym, kierowanym przez p. B. Lipowicz.
Ostatnim akcentem Dni Przedmiotów Humanistycznych były konkursy. W czwartek 27.03. odbył się Konkurs języka polskiego dla uczniów klas I (odpow. p. W. Piotrowska, p. M. Kossak), natomiast w piątek 28.03. gimnazjaliści stanęli do walki z ortografią, biorąc udział w I etapie Konkursu ortograficznego dla uczniów klas I-III (odpow. p. M. Kossak).

Wyniki zmagań zostaną ogłoszone wkrótce. Już dziś gratulujemy zwycięzcom, a na kolejną HUMANISTYCZNĄ UCZTĘ, w postaci DNI PRZEDMIOTÓW HUMANISTYCZNYCH, zapraszamy za rok!

obszerna galeria z dni przedmiotów humanistycznych - kliknij kolaż w artykule.....

Strona gotowa do druku

matematyka: 2014.03.20-24 - Dni Matematyki w Szkole Podstawowej
Dodano: czwartek, 03 kwietnia 2014 - 21:04 Autor: Admin
matematyka
Każdego roku wraz z nadejściem wiosny świętujemy w szkole Dni Matematyki. Także w tym roku 20, 21 i 24 marca odbyło się wiele imprez propagujących „królową nauk”. Zaczęliśmy od Międzynarodowego Konkursu - Kangur Matematyczny, w którym wzięło udział 59 uczniów szkoły podstawowej. Następnie uczniowie klas czwartych pod opieką wychowawców  uczestniczyli w turnieju matematycznym „Na Powitanie Wiosny”. Trzyosobowe zespoły rozwiązywały zadania matematyczne, a pozostała część klasy z zapałem dopingowała swoich reprezentantów. Uczniowie przygotowali także kolorowe transparenty oraz wiersz na temat figur geometrycznych i zaprezentowali się naprawdę rewelacyjnie! Ostatnim zadaniem dla uczniów było rozwiązanie łamigłówki matematycznej, która zaangażowała wszystkich uczestników turnieju. Jury w składzie p. Małgorzata Strzelecka i  p. Monika Małecka –Wiese czuwały nad przebiegiem rywalizacji, a całość prowadziła p. Beata Krutel. Zabawa zakończyła się podsumowaniem wyników oraz wręczeniem dyplomów i słodkich upominków dla klas ufundowanych przez Radę Rodziców. Kolejnym punktem programu były warsztaty logicznego myślenia, skierowane do uczniów klas V i VI. Okazuje się, że Sudoku  ma coraz więcej zwolenników wśród uczniów i jest świetną rozrywką rodzinną. Już wkrótce odbędą się szkolne eliminacje do turnieju miejskiego „Rusz głową”, które wyłonią trzech najlepszych uczniów. Uczniowie klas czwartych uczestniczyli ponadto w konkursie plastycznym „Pejzaż geometryczny”. Wyróżnione prace zaprezentowane zostały na I piętrze:

1 miejsce – Zuzanna Jopek, klasa 4b
2 miejsce – Jakub Wojtkiewicz, klasa 4b
3 miejsce – Julia Stankiewicz, klasa 4a, Marcel Węgrzyn, klasa 4b, Małgorzata Brzezowska, klasa 4c, Martyna Musiał, klasa 4a, Magdalena Dembska, klasa 4a


Na zakończenie Dni Matematyki w Szkole Podstawowej odbyły się szkolne konkursy matematyczne. Oto laureaci konkursów:

Klasy czwarte
1 miejsce – Wojciech Przybylski, 4a
2 miejsce – Patryk Bąk, 4c i Alan Raszeja, 4b
3 miejsce – Marcel Węgrzyn, 4b


Klasy piąte
1 miejsce – Julia Opiłowska, 5b
2 miejsce – Gabrysia Bazimierowska, 5a i Klaudia Morkowska, 5b
3 miejsce – Kamil Obarski, 5b


Klasy szóste
1 miejsce – Aleksander Pytel, 6b
2 miejsce – Kamila Mitrus, 6b
3 miejsce – Anna Gamrot, 6a i Michał Gładysz, 6a


Wszystkim laureatom konkursów gorąco gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy. Pozostałym uczniom dziękujemy za wspólne świętowanie Dni Matematyki i życzymy wielu sukcesów i dobrej zabawy w przyszłym roku. Do zobaczenia!

galeria - kliknij wybrany kolaż....
Beata Krutel

Strona gotowa do druku

język angielski: 2014.03.25 - Konkurs recytatorski poezji anglojęzycznej
Dodano: środa, 02 kwietnia 2014 - 22:32 Autor: Admin
język angielski
Dnia 25 marca 2014 roku, w Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa Salezjańskiego w Pile,  odbył się II Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej dla szkól podstawowych. Celem konkursu było zachęcanie młodego pokolenia do obcowania z poezją oraz odnalezienia jej wysokich walorów artystycznych. Jury konkursowe -  po wysłuchaniu 220 uczestników z Piły, Złotowa, Wałcza, Kaczor, Trzcianki, Białośliwia, Wyrzyska, Margonina - miało trudny orzech do zgryzienia. Recytujący zaprezentowali bardzo wysoki poziom a ich występy okazały się fantastyczne. Jury poddało ocenie wybór i stopień trudności wiersza, wymowę oraz modulację głosu uczestników. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki. Była wielka radość, kiedy okazało się, że  trzy uczennice z naszej szkoły zajęły czołowe miejsca w konkursie:

Antonina Strzelecka, kl. IA SP – II miejsce w kategorii uczniów klas I-III SP
Adrianna Ryczek, kl. IV B – II miejsce w kategorii uczniów klas IV SP
Kornelia Sobisiak, kl. VB – II miejsce w kategorii uczniów klas V SP


SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
galeria z konkursu - kliknij kolaż w artykule
Nauczyciel języka angielskiego - Anna Strugarek

Strona gotowa do druku

<   1234567891011121314151617181920   >

siatkówka: 2014.03.24 - Półfinał Mistrzostw Województwa Wlkp Gimnazjów w Siatkówce Chłopców - Turek
Dodano: środa, 02 kwietnia 2014 - 22:12 Autor: Admin
siatkówka
Reprezentacja siatkarzy naszego Gimnazjum wróciła z Turku z ogromnym niedosytem….ale po kolei…. W ramach XV Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Roku Szkolnego 2013/2014, Półfinał Województwa Wlkp. Gimnazjów w Siatkówce Chłopców odbył się w Turku. Impreza odbyła się pod patronatem honorowym marszałka województwa wielkopolskiego p.Marka Woźniaka i wielkopolskiego kuratora oświaty p.Elżbiety Walkowiak.

24 marca w hali Gimnazjum nr 2 przy ul. Parkowej 3 w Turku w półfinale (A) Gimnazjady w Piłce Siatkowej Chłopców uczestniczyły 4 zespoły:
1. Rejon Leszno I – G 1 Gostyń
2. Rejon Konin – G 2 Turek – gospodarz zawodów
3. Rejon Poznań Teren Wschód – G 5 Jarocin
4. Rejon Piła – ZS nr 3 Piła


Zawody sportowe rozpoczęły się od weryfikacji i odprawy technicznej. Oficjalnego powitania przybyłych drużyn i otwarcia zawodów dokonał Pan Piotr Bińkowski – Dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku. Zgodnie z regulaminem rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”.

Sędziowie turnieju: Ryszard Błaszczyk, Rafał Buchali czuwali nad prawidłowym przebiegiem spotkań, które stały na bardzo wysokim poziomie. Reprezentacja ZS3 prowadzona przez trenera Ireneusza Gondka zajęła 4 miejsce w zawodach jednak w zasięgu była dużo wyższa lokata. Nie szukamy usprawiedliwienia, aczkolwiek wczesno-poranny wyjazd (240 km) oraz dwa turnieje, w których chłopcy godnie reprezentowali naszą placówkę odbiły się na „dyspozycji dnia”. Przy tak wysokim poziomie gry „świeżość” to cecha priorytetowa. Chłopcy pomimo tego walczyli dzielnie i o udziale w półfinale wojewódzkim możemy pisać tylko w kategoriach sukcesu…

Wyniki spotkań:
1. ZS 3 Piła – G1 Gostyń – 0:2
2. G2 Turek – G5 Jarocin – 2:0
3. G1 Gostyń – G5 Jarocin – 2:0
4. ZS3 Piła – G2 Turek – 0:2
5. G2 Turek – G1 Gostyń – 2:0
6. G5 Jarocin – ZS3 Piła – 2:1

Klasyfikacja końcowa zespołów:
1 miejsce – Gimnazjum nr 2 w Turku (awans)
2 miejsce – Gimnazjum nr 1 w Gostyniu (awans)
3 miejsce – Gimnazjum nr 5 w Jarocinie
4 miejsce – Zespół Szkół nr 3 w Pile


Podsumowując rozgrywki – jako trener i opiekun drużyny – chciałem podziękować chłopakom z 3c, którzy tworząc trzon reprezentacji walczyli dzielnie i swoją postawą na boisku jak i poza nim wielokrotnie pokazali wysoką dojrzałość…jednocześnie życzę powodzenia w dalszym rozwoju kariery sportowej, a także sukcesu w rozgrywkach piłki siatkowej plażowej, które przez nami… Jeszcze wszystkiego nie osiągnęliśmy…

Dla przypomnienia 12-tka z Turku: Krzysztof Mściszewski (kapitan drużyny i przyjmujący – 3c), Dawid Parecki (przyjmujący – 3c), Grzegorz Zieliński (przyjmujący – 2c), Remigiusz Stróżyński (rozgrywający – 3c), Krzysztof Łykus (rozgrywający – 3c), Hubert Muchar (rozgrywający – 2c), Jakub Czech (atakujący – 3c), Jakub Szymanowski (atakujący – 2c), Miłosz Gast (środkowy – 3c), Mateusz Krumrey (środkowy – 3c), Paweł Martenka (libero – 3c), Piotr Grzybowski (libero – 2c). Ten sukces to również zasługa takich zawodników jak: kontuzjowany Dawid Romaniszyn (przyjmujący – 2c) i Dawid Dymkowski (środkowy – 2c).

Obszerna galeria z zawodów w Turku – kliknij wybrany kolaż – ZAPRASZAM!!!
(foto: Damian Sójka, kamera: Łukasz Ograbek (sekretarz drużyny) – dzięki chłopcy!!!

Strona gotowa do druku

MURAL


LIBRUS

ZASTĘPSTWA


WAŻNE DOKUMENTY


ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE


1% PODATKU


PROJEKT SWOI

Logowanie

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!

Archiwum

Starsze artykuły

HOME | DOWNLOADS | SEARCH | TERMS OF USE | PRIVACY POLICY


mail administratora
prof.gondek@
gmail.com

Page created in 0,347181 Seconds