Welcome Guest

Zespół Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich, 64-920 PIŁA, ul.Żeromskiego 41 <<>> e-mail - zs3sek@wp.pl


#SUPERKODERZY


ECHA ŚWIETLICY

LEPSZA SZKOŁA


PSYCHOLOG SZKOLNY


FOTOGALERIA


OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


ASTANET

MOJE PODRĘCZNIKI

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

FILMY

CZAS NA SPORT

Online

Obecnie jest 25 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Logowanie





 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!
logo: 2015.12.31 - POMYŚLNOŚCI W NOWYM ROKU ŻYCZY ZS3 W PILE
Dodano: czwartek, 24 grudnia 2015 - 12:44 Autor: Admin
logo

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.12.18 - Konkurs - WIEDZY O NOWOTWORACH
Dodano: poniedziałek, 21 grudnia 2015 - 22:47 Autor: Admin
wydarzenia
Trzynastu uczniów klas drugich gimnazjalnych naszej szkoły, w piątkowe przedpołudnie wzięło udział w konkursie „Wiedzy o nowotworach”
. Do konkursowej rywalizacji, która miała miejsce w sali sesyjnej w Starostwie Powiatowym w Pile, zaproszono wszystkich chętnych gimnazjalistów ze szkół z terenu powiatu pilskiego.

Naszą placówkę oświatową reprezentowała grupa dziewcząt i chłopców, z którą mam przyjemność współpracować – oprócz obowiązkowych zajęć dydaktycznych - na dodatkowych spotkaniach w ramach kółka biologicznego. Zajęcia te rozpoczęły się od października, a ich celem nr 1 jest poszerzenie wiedzy z biologii u osób, które planują wybranie w szkole średniej klasy o profilu biologiczno – chemicznym, co skutkuje wyborem biologii na maturze.

Kilka zdań o piątkowym konkursie przygotowanym w ramach projektu „Poprawa zdrowia publicznego i ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu na obszarze powiatu pilskiego – profilaktyka chorób nowotworowych” i finansowanym ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa. Jego organizatorem był Powiat Pilski, a realizatorem firma Business Communication Group z Piły. Celem głównym projektu jest zmniejszenie zachorowalności na choroby związane ze stylem życia. Do celów szczegółowych zaliczono m.in. promocję zachowań prozdrowotnych, ze szczególnym uwzględnieniem szkodliwości palenia tytoniu i metod rzucania palenia, promocję zdrowych i zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych oraz wdrażanie programów profilaktyki nowotworów złośliwych płuc, jelita grubego i sutka.

Po części oficjalnej przeszło 70 uczniów przystąpiło do rozwiązania testu wiedzy o nowotworach składającego się z trzydziestu pytań. Organizatorzy tej konkursowej rywalizacji przewidzieli dziesięć równorzędnych nagród w postaci pakietów złożonych z plecaka, tabletu i pendrive’a. Nagrody były więc bardzo okazałe i cenne…………..

Na moment ogłoszenia wyników czekaliśmy około 40 minut. Jak się okazało w gronie ośmiu laureatów (pozostałą dwójkę wybrano po dogrywce) nie zabrakło naszych uczniów. Po 27 punktów na 30 możliwych zdobyły Kamila Mitrus, Malwina Bukowska i Brygida Odor.  Pakiety nagród z certyfikatami uczestnictwa zostały ich własnością. O dwa pozostałe miejsca w „złotej dziesiątce” konkursu, w dogrywce (10 pytań dodatkowych do rozwiązania) zmierzyło się jedenastu uczniów, którzy za rozwiązanie testu zdobyli 26pkt., a wśród nich „nasi”: Marta Trębacka, Filip Stróżyński i Miłosz Kobus. Do pełni szczęścia tym razem zabrakło niewiele. Pozostali uczestnicy konkursu również spisali się bez zarzutu. Oprócz wymienionych wyżej uczniów byli to: Michalina Sikora, której do dogrywki zabrakło 1 punktu, Ania Gamrot, Ania Ruta, Julia Lach, Wiktoria Kamińska, Natalia Lipowicz i Michał Gładysz. Wyniki naszej grupy były wysokie, bo oscylowały w przedziale od 21 do 27punktów. Wszyscy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w konkursie. Poza tym dziewczęta i chłopcy wygrali dla Zespołu Szkół Nr 3 - jako zespół -  pakiet edukacyjny o Ziemi.

Duże brawa i uznanie dla Was wszystkich!!!!!!


Oby nasza wspólna, przedświąteczna „konkursowa wycieczka” była zapowiedzią kolejnych Waszych dydaktycznych sukcesów, niekoniecznie tylko z biologii. Macie spory potencjał oraz chęci do rozwijania swoich zainteresowań. To niezwykle istotne a dodatkowa, systematyczna praca zawsze prędzej czy później przyniesie wymierne efekty, satysfakcję i powód do dumy. Z takimi uczniami chciałby współpracować każdy nauczyciel.

Jeszcze raz dziękuję i gratuluję wyników.Piotr Gruntkowski

PS1
: Dodatkowe podziękowanie dla sympatycznej Michasi Sikory za zdjęcia z gali zakończeniowej;

PS2
: Pozdrowienia dla równie sympatycznego Bryana Latzke, który z przyczyn obiektywnych nie mógł wziąć udziału w konkursie.

foto – kliknij wybrany kolaż w artykule lub przejdź bezpośrednio do fotogalerii

Strona gotowa do druku

biologia: 2015.12.14 - Po raz ostatni w tym roku w Zdrojowej Górze - debata 1a
Dodano: poniedziałek, 21 grudnia 2015 - 22:16 Autor: Admin
biologia
„Czas płynie szybko” - to banalne stwierdzenie ma swoje odzwierciedlenie w comiesięcznych, cyklicznych zajęciach edukacyjnych w Nadleśnictwie Zdrojowa Góra, które prowadzi - dla uczniów klasy Ia - niezastąpiona osoba, pani Anna Kałka.

Grudniowe spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, gdyż pani Ania zaplanowała debatę o tematyce ekologiczno – ochroniarskiej. Dwudziestka uczniów została podzielona na cztery pięcioosobowe grupy. Uczniowie mieli do dyspozycji pakiety informacji, które ułatwiły przygotowanie się do debaty. Poza tym uczniowie wiedzieli, że za zaangażowanie i poziom debaty reprezentanci każdej grupy mogli być nagrodzeni nawet oceną celującą z biologii.

Zanim jednak doszło do debaty gimnazjaliści z Ia musieli zaprezentować wiadomości o wybranym gatunku zwierzęcia chronionego w naszym kraju. Pierwszą grupę reprezentowała Gabrysia Bazimierowska, która opowiadała traszce grzebieniastej, a więc przedstawicielu płazów ogoniastych. Płazy to kręgowce przystosowane do życia w środowisku wodno – lądowym. Z kolei Kornelia Sobisiak z grupy drugiej przedstawiła garść informacji o innym kręgowcu, a mianowicie sowie włochatce. Sowy nie ruszają gałkami ocznymi, ale w zamian mogą obracać głowę o ponad 180 stopni. Mają znakomity słuch i nie rewelacyjny wzrok, stąd polują w dzień. Pani Ania stwierdziła, że samice sowy włochatki są bardzo inteligentne. Pamiętacie, dlaczego? Szymon Stróżyński z grupy trzeciej opisał bezkręgowca, owada, jednego z największych chrząszczy w Polsce – jelonka rogacza. Jego larwa rozwija się około pięciu lat i ma długość 11 cm. Podobno jest ogromnym przysmakiem!!! Przyznam się, że nie konsumowałem, więc nie potwierdzam. Czwartym gatunkiem przedstawionym przez młodzież, a konkretnie przez Wiktorię Koładkiewicz był jastrząb zwyczajny. To ptak drapieżny, niezwykle pożyteczny odżywiający się szczurami, myszami, nornicami. Dokonuje selekcji osobników chorych, starych i słabo przystosowanych do środowiska. Z wyjątkiem okresu godowego to typowy samotnik. Samica składa 3 jaja niebieskiej barwy. Prezentacje zwierząt chronionych zakończył Jakub Jarczak. Kuba i jego grupa opisywali żmiję zygzakowatą. To gatunek gada, węża jajożyworodnego, jadowitego. Ugryzienie jest bolesne (nie zawsze dwoma zębami!), trzykrotnie bardziej bolesne od ugryzienia szerszenia. Jad raczej nie zabija.

A w drugiej części naszego poniedziałkowego pobytu w Zdrojowej Górze odbyła się debata. Dotyczyła o­na problemu finansowania budowy obwodnicy przez Starachowice. Po korekcie projektu okazało się, że warunkiem połączenia obwodnicy z drogą krajową jest wybudowanie dwóch mostów. W budżecie miasta nie ma jednak na te dodatkowe inwestycje wystarczającej kwoty pieniędzy. Co w takim wypadku zrobić?. Jednym z pomysłów jest wybudowanie obwodnicy przez część otuliny leżącego nieopodal miasta parku krajobrazowego. Wiąże się to – rzecz jasna – w wykarczowaniem wielu gatunków drzew. Zagrożone byłyby także zwierzęta, nierzadko prawnie chronione. Uczniowie utworzyli cztery grupy reprezentujące różne grupy społeczne i zawodowe. Byli więc leśnicy, ekolodzy, mieszkańcy Starachowic i lokalni politycy i posłowie oraz władze miasta. Przed debatą wybraliśmy sędziów, którzy wysłuchawszy komentarzy każdej ze stron będą musieli zadecydować argumenty której grupy były najtrafniejsze. Sędziami zostali: Zuzia Brewczyńska, Kornelia Sobisiak, Adrian Senger i Grzegorz Michalski.

Muszę przyznać, że uczniowie spisali się na szkolną „piątkę”, bo liczba argumentów na rozwiązanie starachowickiego problemu, merytoryczna obrona swoich pomysłów zaskoczyła nie tylko mnie. Wielu z nich czuło się w czasie dyskusji jak przysłowiowa „ryba w wodzie”. Zadowolenia z jej przebiegu nie kryła również pani Ania, która pochwaliła za przygotowanie i zaangażowanie wszystkich dyskutantów. Zadecydowała, że najlepiej swoje racje potrafili bronić ekolodzy, w role których wdali się: Weronika Guss, Gabrysia Bazimierowska, Karol Wiśniowiecki i Zuzia Szklarz. Słowa uznania popłynęły również do grupy „polityków i władz miasta”, czyli Dominiki Kołodziejczyk, Wiktorii Koładkiewicz, Oskara Walczaka i Szymona Stróżyńskiego. Ciekawie swoje racje przedstawiali „leśnicy”: Olga Gorączkowska, Amelka Krysiak, Chrystian Skowroński i Daria Badzińska i grupa „mieszkańców” Starachowic w osobach: Marceliny Szuster, Zuzi Łukaszczyk, Jakuba Stefańskiego i Jakuba Jarczaka.

I jeszcze na koniec decyzja sędziów: budujemy obwodnice przez miasto i instalujemy ekrany dźwiękochłonne. Decyzja co najmniej kontrowersyjna, ale mamy demokrację………… Ciekawe czy zgadzacie się z werdyktem czwórki sędziowskiej?

Jak gorąca była to wymiana argumentów niech świadczy to, że jeszcze w czasie naszego powrotu do szkoły uczniowie komentowali przebieg debaty.

11 stycznia Nowego Roku czeka nas wyprawa terenowa. Zapowiadają się po raz kolejny bardzo ciekawe zajęcia. Zobaczymy, co interesującego przygotuje pani Ania, której w imieniu swoim i uczniowskiej braci z klasy Ia pragnę złożyć najpiękniejsze życzenia pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

kilka fotek - wybrane zdjęcie z artykułu
Piotr Gruntkowski

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.12.18 - Powiatowy Konkurs Plastyczny
Dodano: poniedziałek, 21 grudnia 2015 - 21:29 Autor: Admin
wydarzenia
18 grudnia 2015r. w Starostwie Powiatowym w Pile odbyło się podsumowanie konkursów dla dzieci i młodzieży organizowanych w ramach projektu „Poprawa zdrowia publicznego i ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu na obszarze powiatu pilskiego – profilaktyka chorób nowotworowych”. Projekt realizowany jest przez Powiat Pilski ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa.

Miło nam poinformować, że w konkursie plastycznym o tematyce nowotworowej dla uczniów szkół podstawowych mamy swoich zwycięzców. Na konkurs wpłynęło 106 prac z 16 szkół podstawowych. Jury pod przewodnictwem artysty malarza Janusza Argasińskiego zadecydowało o przyznaniu 20 równorzędnych nagród (składających się z plecaka, zestawu artystycznego i zestawów edukacyjnych). Wśród nagrodzonej dwudziestki znalazło się pięcioro uczniów szkoły podstawowej naszego Zespołu Szkół. Otrzymali je:

1. Andrzej Gawłowski,
2. Lidia Janssen,
3. Viktor McWilliam,
4. Aleksandra Gawlicka,
5. Aleksandra Jopek


Nagrody laureatom wręczał starosta pilski Franciszek Tamas oraz wicestarosta Stefan Piechocki i etatowy członek zarządu Eligiusz Komarowski. Nasza szkoła otrzymała specjalny certyfikat oraz nagrodę rzeczową - zestaw edukacyjny za największą ilość prac, które wpłynęły na konkurs.

Gratulujemy laureatom i życzy wszystkim uczestnikom oraz ich nauczycielom i opiekunom, niezłomności w prowadzeniu zdrowego stylu życia oraz sukcesów w kształtowaniu właściwych postaw prozdrowotnych.

Info dzięki uprzejmości i czujności mamy Andrzeja Gawłowskiego, p.Małgorzaty Gawłowskiej. Dziękuję.

źródło dodatkowe – Starostwo Pilskie

foto – kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.12.13 - 2c w Fun Factory
Dodano: poniedziałek, 21 grudnia 2015 - 20:08 Autor: Admin
wydarzenia
Kiedy za oknem mało słońca i ciepłego wiatru sprzyjającego zabawom na świeżym powietrzu klasa 2c wybrała się na plac zabaw Fun Factory przy ul. Warsztatowej, aby aktywnie i radośnie spędzić miło wspólny czas. Darmowa godzina zabaw była nagrodą za udział w miejskim konkursie plastycznym z okazji Dnia Chłopaka. Bardzo lubimy takie konkursy i wspaniałe nagrody - mamy nadzieję na kolejne wygrane w różnych konkursach ...

foto - kliknij kolaż w artykule lub przejdź do fotogalerii


Klasa 2 c z wych.K.Świerczyńską

Strona gotowa do druku

świetlica: 2015.12.12 - DEKOROWANIE MIEJSKIEJ CHOINKI
Dodano: poniedziałek, 21 grudnia 2015 - 19:31 Autor: Admin
świetlica
12 grudnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny wzięli udział w ubieraniu choinek na Placu Zwycięstwa. W tym roku dekoracje choinkowe przygotowali wychowankowie świetlicy z klas drugich i trzecich. Prace nad ozdobami, pod kierunkiem pani Urszuli Kijak i Agaty Graj, trwały już od połowy listopada. Wspólnie postanowiliśmy, że tym razem będą to papierowe zabawki.

Całą choinkę zdobiły więc: mikołaje, bałwanki, księżyce, koniki, ptaszki, aniołki, rybki, jeże itp. Wykonane zostały z kolorowego papieru i tektury, a wykończone nasionami, brokatem oraz skrawkami materiału. Dzieci włożyły dużo pracy, aby nasze bombki pięknie prezentowały się na choince.

foto z dekorowania - kliknij kolaż w artykule lub przejdź do fotogalerii

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.12.12 - 2c podczas WIGILII MIEJSKIEJ
Dodano: poniedziałek, 21 grudnia 2015 - 14:23 Autor: Admin
wydarzenia
W sobotę 12 grudnia 2015r. klasa 2c reprezentowała naszą szkołę podczas WIGILII MIEJSKIEJ. Uczniowie zagrali na Bum Bum Rurkach utwór „Zegar“ i zaśpiewali po niemiecku świąteczną piosenkę „In der Weihnachtsbäckerei“.

Gratulujemy odwagi na scenie :)
fotki do wglądu po kliknięciu w kolaż lub bezpośrednio z fotogalerii

Katarzyna Sykutera-Świerczyńska i Sylwia Chyła

Strona gotowa do druku

matematyka: 2015.12.10 - Seminarium Naukowe - Matematyczne Laboratorium Kultury
Dodano: środa, 16 grudnia 2015 - 21:24 Autor: Admin
matematyka
Seminarium Naukowe „Matematyczne Laboratorium Kultury” i sukces naszych uczniów!
10 grudnia 2015 r. w Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu uczniowie naszej szkoły - Claudia Eder z 6c, Marcel Węgrzyn z 6b i Wojtek Przybylski z 6a brali udział w konkursie matematycznym „Matematyczne Laboratorium Kultury”. Zajęli I miejsce odnosząc ogromny sukces! Organizatorami konkursu byli: Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego, Centrum Kultury „Zamek” oraz Centrum Praktyk Edukacyjnych przy Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie uczestniczyli w seminarium naukowym, prowadzonym przez panią Kingę Kolczyńską-Przybycień, nauczycielkę matematyki w gimnazjum nr 12 w Poznaniu. Następnie wykorzystując zdobyte informacje, uczniowie w zespołach rozwiązywali test, za który mogli uzyskać 18 punktów. Liczył się refleks, pomysł, wiedza i kreatywność. Jak się później okazało, nasza reprezentacja pokonała ponad 20 zespołów z całej wielkopolski, zdobywając aż 17 punktów!
W czasie zmagań uczniów, nauczyciele brali udział w seminarium naukowym przygotowanym przez pracowników naukowych UAM w Poznaniu. Wysłuchaliśmy ciekawych i inspirujących wykładów „Między liczbą, a dźwiękiem” oraz „Twórczość w elementarnej edukacji matematycznej”. Ponadto ciekawe projekty przedstawili uczniowie z Gimnazjum nr 12 im. Jacka Kuronia w Poznaniu. Dostali ogromne brawa i uznanie wszystkich przybyłych uczestników konkursu.
Seminarium zakończyło się wręczeniem nagród laureatom i pamiątkowym zdjęciem.  

Wróciliśmy z Poznania pełni wrażeń i miłych wspomnień. I miejsce w konkursie „Matematyczne Laboratorium Kultury” to wielki sukces Claudii, Marcela i Wojtka. Pokazali o­ni, że nauka to nie tylko wkuwane reguły matematyczne, ale przede wszystkim kreatywność, pasja, twórcze podejście do problemu, umiejętność przetwarzania informacji. W odniesieniu sukcesu niezbędna jest także wzorowa praca zespołowa, a Claudia, Marcel i Wojtek współpracowali po mistrzowsku. Gratulujemy!  
I jeszcze jedno: radość na twarzach całej trójki uczniów – bezcenna!

galeria - kliknij wybraną fotkę
W imieniu nauczycieli matematyki – Beata Krutel

Strona gotowa do druku

szachy: 2015.12.08 - Mikołajkowy Turniej Szachowy
Dodano: wtorek, 15 grudnia 2015 - 22:37 Autor: Admin
szachy
W dniu 08.12.2015 odbył się w naszej szkole pierwszy Mikołajkowy Turniej Szachowy. Rozpoczęcie turnieju zostało zainaugurowane przez Wicedyrektor Szkoły ZS3, panią Aldonę Ostachowicz. Około 30 uczniów: kilkunastu z klas I-III i IV-VI naszej SP i kilkunastu z klas I-III naszego GIM, wzięło udział w rozgrywkach. Uczniowie SP zmierzyli się ze sobą w tradycyjnej formule, czyli grając twarzą w twarz nad wspólną szachownicą. Te partie szachowe wyłoniły kilku uczniów, o nieco większej sile gry, mogących zasilić ZS3 podczas tworzenia drużyny w szachowych turniejach.

Natomiast kilkunastu uczniów naszego Gimnazjum wzięło udział w oryginalnej formule szachowej symultany. Zawodnicy, skupieni każdy z osobna nad swoją szachownicą, musieli stawić czoła naszemu gimnazjaliście Marcelowi Butyrowskiemu z IIb, tegorocznemu Mistrzowi Piły, wielokrotnemu finaliście turniejów szachowych szkolnych i pozaszkolnych szczebla wojewódzkiego, międzywojewódzkiego i ogólnopolskiego. Marcel zaś musiał stawić czoła jednocześnie kilkunastu osobom, podchodząc po kolei do każdego gracza symultany i podejmując wielokrotnie po kilkanaście decyzji, co do kolejnych ruchów figur. Wszystkie poszczególne walki kończyły się zwycięstwem Marcela.

Po naszych mikołajkowych rozgrywkach, każdy uczestnik tego szachowego spotkania, otrzymał upominki, ufundowane przez rodziców Marcela, państwa Butyrowskich.

Natomiast na zakończenie spotkania, Marcel zasiadł do rundy tzw. ślepych szachów, gdzie był odwrócony plecami do szachownicy. W tym czasie intensywnie wyobrażając sobie układ szachownicy, ustawienie figur i kolejność dokonywanych przez siebie i przez przeciwnika ruchów, próbował przeprowadzić rozgrywkę, wspomagając się wyłącznie swoją pamięcią. Było to trudne wyzwanie, ale nasz szachista podołał i temu, szybko doprowadzając do mata.

Wspólnym organizatorem tego szachowego przedsięwzięcia był nauczyciel ZS3 pan Grzegorczyk oraz, po raz pierwszy, rodzice Marcela. Serdecznie im dziękujemy, tak samo jak Dyrekcji ZS3 za udostępnienie przestrzeni szkolnej do odbycia turnieju oraz wszystkim uczestnikom, za udział, dobrą zabawę i trud podjęcia wytężonego wysiłku umysłowego, jakim niewątpliwie są szachy.

Na zakończenie wyrażamy nadzieję, że uda się przy następnej okazji namówić do uczestnictwa w szachowej walce, nie tylko uczniów naszej szkoły, ale także nauczycieli ZS3.

foto – kliknij wybrany kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

logo: 2015.12.16 - ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z KOLĘDĄ
Dodano: sobota, 12 grudnia 2015 - 12:43 Autor: Admin
logo


Strona gotowa do druku

logo: 2015.12.07 - Apel Mikołajkowy
Dodano: czwartek, 10 grudnia 2015 - 16:30 Autor: Admin
logo
Mikołajki bez Mikołaja?? Jak to możliwe?! Takie niebezpieczeństwo zawisło w tym roku nad naszą szkołą, gdyż... Mikołaj postanowił zrobić sobie zimą wakacje
. Na szczęście zdążył wrócić na czas i święta nie będą zagrożone. Mikołaj opamiętał się, podjął współpracę z Elfami i zaczął spełniać życzenia dzieci, przekazane w listach, e-mailach, SMS-ach i przy pomocy faxu. A życzenia te były naprawdę piękne. Świadczyły o wielkim sercu ich autorów, którzy nie pragnęli kolejnych zabawek dla siebie, ale pomyśleli o innych. Nie były też pospolite, gdyż pojawiła się w nich prośba o zlikwidowanie agresji i przemocy w szkole, a wprowadzenie w to miejsce kilku ważnych zasad:

• Dbamy o bezpieczeństwo własne i innych.
• Szanujemy się nawzajem.
• Wspólnie działamy przeciw przemocy.
• Stajemy w obronie słabszych.
• Nie hejtujemy, reagujemy, zgłaszamy.
• Traktujemy wszystkich równo.
• Jesteśmy dla siebie życzliwi, pomagamy sobie.
• Nie używamy wulgaryzmów.
• Nie rozwiązujemy konfliktów siłą.
• Stawiamy na zdrowie – używkom mówimy NIE!


W tym roku sam Mikołaj miał szansę wypowiedzieć swoje życzenia, wśród których znalazła się świąteczna piosenka („Kochany Panie Mikołaju”) oraz możliwość obdarowania wszystkich gimnazjalistów. I tu pomocnicy Mikołaja stanęli na wysokości zadania, przekazując klasom słodkie upominki, przygotowane przez Radę Rodziców.

Autorkami scenariusza tegorocznego apelu są Julia Nowicka (Śnieżynka) i Wiktoria Chojecka (Pani Mikołajowa), którym należą się podziękowania, podobnie jak pozostałym uczniom - aktorom: Mateuszowi Strzeleckiemu, Mateuszowi Janikowskiemu, Hubertowi Sikorskiemu, Gracjanowi Lehmanowi, Kubie Wojciechowskiemu, Rafałowi Gawronowi (Detektywom i Elfom), Dominice Przydacz, Karolinie Kin, Basi Sudoł, Zuzi Nowojskiej, Milenie Kubas, Mai Tużylak (Śnieżynkom). Jedynie tożsamość Mikołaja pozostaje nieznana, bo przecież to gość z dalekiej Laponii. Mamy nadzieję, że również za rok o nas nie zapomni. Dziękujemy p. B. Drabowi za przygotowanie piosenki, wykonanej przez  Darię Badzińską i Gabrysię Bazimierowską oraz Mikołajowi Lewickiemu i Łukaszowi Majorke za obsługę sprzętu.

Pozostajemy w radosnym oczekiwaniu na święta, mając w pamięci piękne życzenia, które złożył nam Mikołaj. Święta to nie tylko czas prezentów, to coś znacznie ważniejszego – rodzina, miłość, bliskość, drugi człowiek – szczególnie ten potrzebujący pomocy i opieki.

foto - kliknij wybrany kolaż

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.11.14 i 2015.12.05 - Mistrzostwa Piły Klas I-II Gimnazjum w Siatkówce Chłopców
Dodano: wtorek, 08 grudnia 2015 - 22:56 Autor: Admin
siatkówka
Reprezentacja chłopców złożona z uczniów klas I i II gimnazjum – WICEMISTRZAMI MIASTA PIŁY! Po zmianie regulaminu rozgrywek sportowych Piły, prawo reprezentowania szkół w zawodach miejskich mają chłopcy z klas I i II.

Pierwsza runda odbyła się 14 listopada 2015 r. Nasza ekipa dzielnie walczyła w tej rundzie, wygrywając pierwsze spotkanie z drużyną ZS2 (2:0), prowadzoną przez p. Tomasza Pochylskiego. W drugim spotkaniu nieoczekiwanie ulegliśmy gospodarzom sali – drużynie G5 w stosunku 0:2. Niezliczona ilość autowych serwisów oraz nieskuteczność w wyprowadzaniu licznych kontrataków nie mogła przynieść zwycięstwa. W ostatnim spotkaniu pierwszej rundy ZS2 pewnie wygrało z G4 (2:0). Przed rundą finałową ustawiliśmy się na drugie miejsce w ostatecznym rozrachunku, nie przewidując sensacyjnych rozstrzygnięć, które miały nastąpić w finale.
(fotki z 1 rundy miejskich zmagań siatkarzy – kliknij kolaż z tej części artykułu)

5 grudnia rozegraliśmy rundę finałową. Pierwsze spotkanie to niespodziewana porażka G5 z ZS2 (0:2). Tym samym ZS3, ZS2 i G5 miały po jednej porażce. O wszystkim miały zadecydować mecze z G4. Szybki rzut oka na tabelę kazał przypuszczać, że możemy maksymalnie  stracić 10 punktów w meczu przeciwko G4, przy założeniu, że G5 pokona G4 tracąc więcej punktów od nas. Nie ujmując nic przeciwnikom z pilskiej czwórki prowadzonej przez p.Mirosława Bartkowskiego – można było ten mecz wygrać niemal do zera…tak się jednak nie stało. Wygraliśmy do -8 i -4 co niestety nie dało wymarzonej dziesiątki, a gimnazjaliści z piątki (p.Jacek Piechota) rozgromili czwórkę do -2 i -6. Suma sumarum ZS2 zdobyło +32, G5 +40, a my +34 małych pkt.
(fotki z finału miejskich zmagań siatkarzy – kliknij kolaż z tej części artykułu)

Sędzią głównym był p.Grzegorz Stach natomiast klasyfikacja końcowa wygląda następująco:
1 miejsce – G5 Piła
2 miejsce – ZS3 Piła
3 miejsce – ZS2 Piła
4 miejsce – G4 Piła

Drużynę I i II klasy prowadzi p.Ireneusz Gondek, a chłopcy zagrali w składzie:
MICHAŁ DYMKOWSKI – kapitan (uniwersalny), MICHAŁ GŁADYSZ (przyjęcie), BARTOSZ SZKODZIŃSKI (przyjęcie), FILIP STRÓŻYŃSKI (rozegranie), TOMASZ WYBRANIEC (libero), KAJETAN KORCZAK (środek), SZYMON BIAŁEK (środek), JAKUB PILARSKI (atak), ARKADIUSZ BĄK (libero), MARCIN PERUCKI (przyjęcie), DOMINIK KOŹMA (przyjęcie) i SZYMON KONECZNY (środek).

Cieszymy się naszym sukcesem, ale nie zapominamy o olbrzymiej pracy, która przed nami. Życzę swoim podopiecznym, aby w kolejnych etapach siatkarskiego rozwoju starali się eliminować złe nawyki i panować nad emocjami…a to hasło niech Wam przyświeca w kolejnych tygodniach pracy…”Potrzeba czasu żeby dokonać rzeczy trudnych. Aby dokonać rzeczy niemożliwych potrzeba trochę więcej czasu.”

IRENEUSZ GONDEK

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.12.05 - Jestem SMART
Dodano: wtorek, 08 grudnia 2015 - 20:56 Autor: Admin
wydarzenia
Kwartalnik „It w edukacji” ogłosił konkurs dla uczniów „Jestem SMART” czyli:
S
prytny
Mobilny
Aktywny
Rozsądny
Technologicznie Zakręcony

Liliana Kanabaj z klasy IIIa (wychowawca A.Schoen-Kamińska) zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie „Jestem Smart” w kategorii praca plastyczna/fotografia. Uczennica w swej pracy pokazała jak można wykorzystywać tablet i internet do nauki, rozwoju i zabawy. W nagrodę otrzymała powerbank.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do wykorzystywania internetu i urządzeń mobilnych w sposób świadomy i praktyczny oraz promocja nowoczesnych metod nauczania wśród nauczycieli. Konkurs miał uświadomić uczestnikom możliwości płynące z bezpiecznego korzystania z internetu i pokazać, w jaki sposób można wykorzystać urządzenia mobilne w różnych sytuacjach – nie tylko do zabawy. Promował wykorzystywanie smartfonów, tabletów, laptopów i internetu w celu poszerzania wiedzy, zdobywania nowych umiejętności oraz ciekawego i aktywnego spędzania czasu.

Strona gotowa do druku

matematyka: 2015.12.05 - Drużynowy konkurs MATEMATYCZNE REBUSY
Dodano: wtorek, 08 grudnia 2015 - 20:49 Autor: Admin
matematyka
Antosia Strzelecka i Julka Wesołowska (klasa IIIa wychowawca Aleksandra Schoen-Kamińska) oraz Agatka Jasiakiewicz i Julka Domagalska (klasa IIIc wychowawca Justyna Siekiera) reprezentowały szkołę w zespołowym, miejskim konkursie klas trzecich „Matematyczne rebusy”. Zadania miały charakter logiczny i były bardzo trudne.

Dziewczynki zajęły III miejsce w Pile. Serdecznie gratulujemy!!!

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.11.03 - Żywe lekcje historii
Dodano: wtorek, 08 grudnia 2015 - 19:57 Autor: Admin
wydarzenia
Od wielu lat gościmy w naszej szkole Bractwo Rycerskie „Kerin”. Przedstawiciele bractwa przyjeżdżają do nas ze spektaklami historycznymi. Poprzez „żywe lekcje historii” zapoznają uczniów zarówno z legendami, jak i faktami historycznymi. Przybliżają dzieciom i młodzieży trudne zagadnienia historyczne, przenosząc odbiorców do minionych epok. Dzięki licznym eksponatom, używanym podczas spektakli historycznych, uczniowie łatwiej przyswajają wiedzę związaną z dziejami ludzi i wydarzeniami historycznymi. W tym roku szkolnym przedstawiciele Braci Rycerskiej „Kerin” odwiedzili nas 3.11.2015r. Uczniowie szkoły podstawowej – klas IV, V i VI – przenieśli się w czasy średniowiecznych rycerzy. Dowiedzieli się m.in., w jaki sposób giermek mógł zostać rycerzem czy jak ciężko musiał pracować na sukces swojego pana. Zobaczyli pokaz walk rycerskich. Wybrani uczniowie mogli wcielić się w rolę rycerzy, przymierzyć zbroję i użyć miecza. Występ Braci Rycerskiej „Kerin” wywołał wiele emocji wśród uczniów szkoły podstawowej.
Natomiast gimnazjaliści – uczniowie klas I – przenieśli się w czasie do średniowiecza europejskiego. Poznali przyczyny rozpoczęcia przez rycerstwo europejskie krucjat do ziemi świętej. Wzięli udział w symulacji takiej wyprawy i towarzyszących jej walkach rycerskich z muzułmanami. Uczniowie klas II gimnazjum zobaczyli natomiast spektakl pt. „Czasy Bolesława Chrobrego”. Uczniowie przenieśli się na dwór króla Bolesława, zobaczyli, jak zorganizowano wyprawę biskupa Wojciecha do Prus. Ponadto wzięli udział w chrystianizacji Prus, odgrywali role rycerzy Chrobrego i wizytę cesarza Ottona III w Gnieźnie. Wiedza przekazywana w sposób humorystyczny i przy aktywnym udziale uczniów przyczynia się do rozwoju ich osobowości, pomysłowości i wyobraźni. Dzieci i młodzież uczą się chętniej poprzez działanie, kiedy wiele rzeczy wykonują sami. Dlatego zaproponowana przez Bractwo Rycerskie „Kerin” i nauczycielkę historii, p. Iwonę Bagińską, formuła „żywych lekcji historii”, będąca nauką poprzez zabawę, bardzo podoba się uczniom naszej szkoły.

foto - kliknij kolaż w artykule
Iwona Bagińska

Strona gotowa do druku

logo: 2015.12.05 - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA
Dodano: sobota, 05 grudnia 2015 - 19:36 Autor: Admin
logo

Strona gotowa do druku

logo: 2015.12.02 - Barwy Wolontariatu
Dodano: piątek, 04 grudnia 2015 - 17:39 Autor: Admin
logo
Już wkrótce, 5 grudnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to doskonała okazja, aby podsumować rok pracy tych, którzy za swoją działalność, poświęcony czas, wielkie serce nie otrzymują nagród i pieniędzy. Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Pile rokrocznie organizuje w grudniu Uroczystą Galę Wolontariatu, która jest formą podziękowania dla wolontariuszy oraz organizatorów i koordynatorów wolontariatu działających w różnych placówkach. W tym roku Gala odbyła się 2 grudnia w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Pile. Wraz z dużą grupą wolontariuszy (ponad 30 osób – zarówno obecnych uczniów, jak i absolwentów ZS Nr 3) również uczestniczyliśmy w święcie wolontariatu i wolontariuszy. Od wielu lat, podczas tych uroczystości, SCW Piła podsumowuje także Gminny Konkurs „Barwy Wolontariatu”. Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w konkursie, opisując nasze działania na rzecz Filipa Mejera w latach 2013-2015: organizację koncertów, meczów charytatywnych, sprzedaż ciast, kiermasze ozdób świątecznych oraz zbiórkę nakrętek. Dzisiaj, z prawdziwą dumą i ogromną radością, informujemy, że kapituła konkursu w osobach: Prezes SCW Andrzej Sadkowski, radna Rady Miasta Dorota Urbańska, Harcmistrz ZHP Grzegorz Rzymski, skarbnik SCW Grażyna Dobosz i koordynator Bożena Przesmycka, przyznała Szkolnemu Kołu Wolontariusza „Ikar” przy ZS Nr 3 w Pile I miejsce w Gminnym Konkursie „Barwy Wolontariatu”! Podczas Uroczystej Gali Wolontariatu odebraliśmy z rąk Senatora RP, Pana Mieczysława Augustyna, dyplomy i podziękowania za pracę, której nie można przeliczyć na złotówki, ale na uśmiech, radość, szczęście i zdrowie innych osób. Dziękujemy za docenienie naszej działalności. Nie ustajemy w podejmowaniu nowych wyzwań, w niesieniu pomocy innym.

Dla przypomnienia...
SKW „Ikar” działa w Zespole Szkół Nr 3 od września 2009 roku. Założyłyśmy go wspólnie z p. Beatą Lipowicz, realizując projekt „Wolontariat wart poznania” - propagujący ideę wolontariatu w województwie wielkopolskim. Wtedy SKW skupiał około 40 uczniów, dzisiaj jest to grupa 60 osób. Oczywiście, uczniowie się zmieniają, następuje rotacja – jedni kończą naukę i odchodzą, inni przybywają. W gimnazjum prowadzimy tzw. wolontariat akcyjny, pomagając społeczności szkolnej oraz działając na rzecz środowiska lokalnego. Współpracujemy z kilkoma fundacjami, działamy w ramach Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pile. Na terenie szkoły ściśle współpracujemy z samorządem uczniowskim. Rokrocznie angażujemy się w zbiórki żywności: „Podziel się posiłkiem” oraz „Świąteczną zbiórkę żywności”, współpracując z Pilskim Bankiem Żywności. W podobnych zbiórkach wspieramy również Caritas przy Parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych. Nasi wolontariusze są obecni w sklepach na osiedlu „Górne”: Intermarche, Tesco, Lewiatan, Stokrotka. Warto również dodać, że od kilku lat silna grupa uczniów reprezentuje szkołę w kolejnych Finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W styczniu 2016 roku pieniądze dla dzieci oraz osób w podeszłym wieku będzie zbierać 26 gimnazjalistów z ZS Nr 3.

W imieniu swoim oraz opiekunek SU – p. H. Słodowicz i p. M. Malczewskiej dziękuję wszystkim pomocnym, otwartym, szlachetnym, gotowym do poświęceń wolontariuszom z naszej szkoły i gratuluję postawy. A wszystkich zainteresowanych, chętnych do podejmowania takich działań, zapraszam do współpracy.

foto – kliknij wybrany kolaż

PRACA KONKURSOWA DO ODCZYTU (kliknij)



Małgorzata Kossak
opiekun SKW „Ikar”

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.11.26-27 - XVI Turniej Nauczycielski o Puchar Przechodni Prezesa Oddziału ZNP Piła
Dodano: piątek, 04 grudnia 2015 - 10:25 Autor: Admin
siatkówkaNAUCZYCIELE ZS3 PO RAZ KOLEJNY NAJLEPSI!!!

26 i 27 listopada odbył się Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty o Puchar Przechodni Prezesa Oddziału ZNP Piła. Gimnazjum 5 już po raz szesnasty wraz z pilskim Oddziałem Związku Nauczycielstwa Polskiego była organizatorem zawodów, których celem jest integracja pracowników z pilskich placówek oświatowych oraz popularyzacja piłki siatkowej.

Do tej pory, przechodni puchar prezesa Oddziału ZNP w Pile stał się własnością tylko dwóch drużyn, które trzykrotnie zwyciężały w kolejnych edycjach turnieju: Szkoły Podstawowej nr 2 oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie.

W tegorocznych zawodach wzięły udział reprezentacje nauczycieli z następujących pilskich szkół: Zespołu Szkół Nr 3, Zespołu Szkół nr 2, Szkoły Podstawowej nr 2, gospodarzy – Gimnazjum nr 5 oraz zawodników spoza oświaty zrzeszonych pod nazwą „Przyjaciele Gimnazjum - Rybki". Głównym organizatorem turnieju z ramienia Gimnazjum nr 5 był p. Grzegorz Stach, a sędzią głównym p. Romuald Kiewra.

W czwartek 26 listopada w hali SP nr 4 w Pile swoje mecze rozgrywała nasza drużyna. W grupie prócz naszej ekipy znalazły się ZS2 i SP2. W spotkaniu ZS3-ZS2 górą była nasza drużyna wygrywając pewnie 2:0. W drugim meczu tego dnia spotkaliśmy się z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 2, która jak wiemy specjalizuje się w szkoleniu młodych adeptów siatkówki. Mocno rozpędzony pociąg „ZS3” nie dał szans tramwajowi z pilskiej dwójki pieczętując drugie zwycięstwo (2:0) i awansując z pierwszego miejsca do piątkowego finału. Pod naszą nieobecność w trzecim spotkaniu tej grupy ZS2 podejmowało SP2. Mecz zakończył się sensacyjnym wynikiem 2:1 dla SP2. Ten zespół również znalazł się w gronie piątkowych finalistów.

Grupa druga rozgrywała swoje mecze w G5. Rozegrano tam dwumecz drużyn G5 i Przyjaciół Gim 5 – Rybki. Wyniki spotkań poniżej:
- Przyjaciele Gimnazjum – Gimnazjum nr 5 – 0:2
- Gimnazjum nr 5 – Przyjaciele Gimnazjum – 2:0

W piątkowym finale w meczu o miejsca 4-5, Zespół Szkół nr 2 wygrał 3:0 z Przyjaciółmi Gimnazjum nr 5 ostatecznie zajmując czwartą lokatę.

Mecze o miejsca I-III to bardzo zacięte i obfitujące w spektakularne akcje spotkania pomiędzy ZS3, G5 i SP2. W pierwszym G5 podejmowało SP2. Wygrali pewnie Ci pierwsi w stosunku 2:0. W drugim spotkaniu, które było jakby małym finałem, po obu stronach siatki stanęli odwieczni rywale G5 i ZS3. Piątka była rozgrzana po dopiero co zakończonym meczu z SP2. Nasz zespół występujący w składzie: DOROTA ZALESKA, ANNA FIEDOROWICZ, IRENEUSZ GONDEK (kapitan drużyny), RAFAŁ JUSTYNOWICZ, PRZEMYSŁAW LACH, BARTŁOMIEJ LUDTKE i DANIEL ADAMCZYK – bardzo szybko musiał „ogarnąć temat” rozgrzewki i przystąpił do rozgrywki maksymalnie skoncentrowanym. Niestety w pierwszym secie to nie wystarczyło i ulegliśmy mocniejszym rywalom. Pod siatką iskrzyło…Drugi set to powoli rozgrzewający się siatkarski kolektyw, który z akcji na akcję grał coraz skuteczniej i pewniej. To rozdanie padło naszym łupem i przystąpiliśmy do tie-breaka, w którym postawiliśmy kropkę nad i. BRAWO KOLEŻANKI i KOLEDZY!!!

Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce – Zespół Szkół Nr 3
II miejsce – Gimnazjum nr 5
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2
IV miejsce – Zespół Szkół nr 2
V miejsce – Przyjaciele Gimnazjum - Rybki

Nagrody dla najlepszych zawodników turnieju odebrali:
- Anna Winkler – Gimnazjum nr 5,
- Przemysław Lach – Zespół Szkół Nr 3.

Po zwycięstwie w tegorocznym turnieju Zespół Szkół nr 3 jest poważnym kandydatem do zdobycia pucharu na własność i dołączenia do SP – 2 i I LO, ponieważ było to już nasze drugie z kolei zwycięstwo. Jeszcze tylko jedno w przyszłorocznym turnieju i stanie się to faktem, a Oddział ZNP będzie zmuszony zakupić kolejny puchar na następne turnieje. Z pucharem związana jest też ciekawa historia…niejako przewidując, że odniesiemy zwycięstwo w tegorocznej edycji turnieju…zapomniałem (przyp. autora) odkurzyć trofeum z dyrektorskiej półki i nie pojawił się o­n na zawodach…za rok zabierzemy GO na turniej, ale tylko po to, by wrócił z nami na stałe do ZS3...

Pragnę jeszcze podziękować Nicole za fotki i całej ekipie kibiców – uczniów ZS3, młodych adeptów siatkarskiego rzemiosła z klas 1c i 2c oraz absolwentów naszej szkoły za fenomenalny doping. Byliście siódmym zawodnikiem na parkiecie…my to czuliśmy…

galeria – kliknij kolaż

materiał video do obejrzenia w internetowym wydaniu magazynu TEMPO TV ASTA z 01.12.2015 – ZAPRASZAMY!!!

IRENEUSZ GONDEK

Strona gotowa do druku

matematyka: 2015.12.02 - III Miejski Konkurs Mistrz Tabliczki Mnożenia
Dodano: czwartek, 03 grudnia 2015 - 20:45 Autor: Admin
matematyka
W środę 2 grudnia 2015 r.w naszej szkole odbył się III Miejski Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia” objęty patronatem Prezydenta Miasta Piły. Już po raz trzeci do rywalizacji stanęli uczniowie pilskich szkół podstawowych, a wśród nich nasza reprezentacja: Martyna Bąk, Angelina Litwinienko, Mateusz Jerzakowski, Krystian Barbusiński i Dominika Adamska. Po napisaniu testu konkursowego, uczniowie wraz z opiekunami  uczestniczyli w zajęciach plastycznych prowadzonych przez panie Annę Wolską i Zdzisławę Rzeczycką. Pod okiem instruktorek powstały śliczne, kolorowe świąteczne ozdoby.  W tym czasie komisja sprawdziła testy konkursowe. Uczniowie w czołówce uzyskali bardzo wysokie wyniki, a laureata trzeciego miejsca trzeba było wyłonić w dogrywce.  

Laureatami III edycji „Mistrza Tabliczki Mnożenia” zostali:
1 miejsce – Kajetan Wojnicki, 53 p, Szkoła Podstawowa nr 12
2 miejsce – Konrad Podemski, 51 p, Szkoła Podstawowa nr 2
3 miejsce – Martyna Bąk, 50 p, Zespół Szkół nr 3

Nagrody i dyplomy wręczyła laureatom pani wicedyrektor Małgorzata Strzelecka.
Ponadto wyróżniono Dominikę Adamską (ZS3) oraz Huberta Niemca (SP4), a pozostali uczniowie otrzymali upominki i dyplomy uczestnictwa.

Impreza z roku na rok pokazuje jak bardzo rośnie popularność tabliczki mnożenia, jak wiele pozytywnych wrażeń niesie ze sobą możliwość rywalizacji wśród młodych matematyków, a odkrywanie talentów matematycznych cieszy nas wszystkich: uczniów, rodziców i nauczycieli.  
Komisję konkursową tworzyły nauczycielki naszej szkoły: Monika Małecka-Wiese, Lidia Pokulniewicz, Małgorzata Strzelecka, Anna Wolska, Beata Krutel oraz panie Barbara Mużelak (SP nr 4) i Honorata Grudzień (SP nr 12).
Nagrody ufundowali: Pan Piotr Głowski, Rada Rodziców przy ZS3 oraz GWO.

Dziękujemy wszystkim  uczniom i ich opiekunom za zaszczycenie nas swoją obecnością. Gratulujemy sukcesów laureatom! Do zobaczenia w przyszłym roku!

Przewodnicząca Komisji Konkursowej – Beata Krutel
fotogaleria - kliknij wybrany kolaż


KODOWANE WYNIKI KONKURSU - KLIKNIJ


Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.11.28 - 24 zadania na czas oczekiwania II
Dodano: środa, 02 grudnia 2015 - 16:22 Autor: Admin
wydarzenia
24 zadania na czas oczekiwania II
To nowy projekt klasy IIIa (wychowawca Aleksandra Schoen-Kamińska) w ramach programu eTwinning, który pozwala na współpracę szkół i przedszkoli w Europie za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych na platformie Twin Spice. Bierze w nim udział 21 klas z różnych miast Polski.

Projekt zakłada utworzenie interaktywnego kalendarza adwentowego. Jego celem jest stworzenie gier, łamigłówek i rozrywek umysłowych na dwadzieścia cztery dni grudnia o tematyce świąt Bożego Narodzenia. Dzieci będą doskonalić umiejętności matematyczne, językowe, plastyczne, muzyczne oraz poznają narzędzia TIK do wykonania zadań. Celem projektu jest również wzbogacenie edukacji szkolnej w zakresie tematyki świątecznej o ciekawe formy i metody pracy, które umożliwią uczniom aktywne działania, współdziałanie oraz naukę poprzez zabawę oraz edukację poza ławką szkolną. Wszystkie działania zgodne są z podstawa programową. Uczniowie znają formy użytkowe i tworzą wypowiedzi w formie ustnej i pisemnej (życzenia świąteczne). Współpracują z rówieśnikami w trakcie wykonywania różnorodnych zadań. Dyskutują, negocjują, poszukują rozwiązań. Śpiewają z pamięci poznane melodie (popularne kolędy). Realizują proste projekty użytkowe (kartka świąteczna). Wykazują się wiedzą na temat swojej "małej ojczyzny". Znają najbliższą okolicę, położenie oraz tradycje związane ze świętami. Posługują się komputerem i tabletem oraz wybranymi programami, aplikacjami i grami edukacyjnymi, rozwijając swoje zainteresowania. Wykonują rysunki za pomocą wybranego edytora graficznego. Znają położenie geograficzne szkół partnerskich. Na początku zostanie stworzony szablon kalendarza z prac dzieci. Potem nauczyciele - uczestnicy projektu stworzą gry interaktywne oraz umieszczą linki do gier do kalendarza. Uczniowie nagrają życzenia świąteczne dla partnerów, zaśpiewają kolędę. Stworzą album zdjęć klasowych choinek. Będą spotykać się podczas videokonferencji, wyślą kartki świąteczne, z których przygotują szkolne wystawy. Każdego dnia będą wykonywać zadania zawarte w kalendarzu, które będą dla nich wyzwaniem i niespodzianką.

Działania klasy IIIa można obejrzeć na ich klasowym blogu Klikankowo, zaś wspólne działania wszystkich szkół partnerskich na projektowym TwinSpice.
Zapraszamy inne klasy I-III do korzystania z zadań interaktywnego kalendarza.

fotki - kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.11.26 - DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA KLAS IV-VI SP
Dodano: środa, 02 grudnia 2015 - 15:59 Autor: Admin
wydarzenia
26 listopada (czwartek) br. w naszej szkole odbyła się szkolna dyskoteka z okazji Andrzejek dla uczniów klas IV-VI SP organizowana przez Samorząd Uczniowski SP pod czujnym okiem opiekunów -  pana Piotra Gorzelaka i pani Katarzyny Franc. Impreza odbyła się pod znakiem wróżb, muzyki, tańca, konkursów oraz zabawy przebieranej pod nazwą „Kim chcę zostać w przyszłości?”.
Przed dyskoteką chętni poznania swojej przyszłości mieli okazję uczestniczyć w andrzejkowych wróżbach przygotowanych przez uczennice z samorządu uczniowskiego – Julię Koneczną z klasy Va, Weronikę Zadrożną, Adę Grubich oraz Juliannę Rutkowską z klasy V b przy pomocy Gabrysi Kubery z klasy V c. Podczas tych wróżb dzieci miały okazję poznać imiona swoich potencjalnych wybranek i wybranków serca oraz swój przyszły zawód. Niektórzy wyglądali na poważnie zaskoczonych! Po części wróżbiarskiej nastąpiła ta najważniejsza, czyli dyskoteka. Na tegorocznej dyskotece muzykę (zarówno tę starszą jak i młodszą) „nakręcali” niezawodni Mikołaj Lewicki z klasy II e gimnazjum oraz Kacper Cyganowski z klasy II a gimnazjum.

Po tanecznych pląsach nastąpiły niezwykle ważne wróżby andrzejkowe z nagrodami ufundowanymi przez samorząd uczniowski. W pierwszym „andrzejkowym” konkursie, najpierw dziewczynki a następnie chłopcy przekładali swoje buty tworząc „swoistego” węża andrzejkowego. Ta osoba, której but jako pierwszy „przekroczył” próg sali, według andrzejkowego przesądu, jako pierwsza stanie na ślubnym kobiercu. Jednakże właściciele owych butów nie wyglądali na przesadnie tym faktem zmartwionych. Kolejna „konkurencja” andrzejkowa miała aspekt fizyczny, ponieważ uczniowie mieli za zadanie pomyśleć życzenie andrzejkowe a następnie celnie rzucić monetą groszową do kapelusza. Te osoby, które osiągnęły ten cel, wedle andrzejkowego przesądu, mogą śmiało liczyć na realizację swojego marzenia. Dodatkowo, były nagradzane przez członków samorządu słodkim upominkiem. W tym miejscu wielkie podziękowanie należy się pomysłodawczyni tej konkurencji – Julce Konecznej z klasy V a. Podczas imprezy nie obyło się bez tradycyjnej konkurencji - andrzejkowej „mumii” czyli obwiązywania papierem toaletowym wybranych osób tak, by wyglądały jak mumie oraz wyboru najoryginalniej przebranych uczniów. Wśród wyróżnionych znalazły się m.in. osoby przebrane za pielęgniarkę, nauczycielkę, malarza, wojownika ‘ninja’ czy też księżniczkę! Po odbytych konkurencjach na parkiecie do samego końca rządziła  już tylko muzyka. Uczestnicy dyskoteki mieli okazję do zabawy pod niezawodną opieką pań wychowawczyń klas IV-VI SP – pani Anny Strugarek, pani Beaty Krutel oraz pani Doroty Żołędziewskiej, którym należą się serdeczne podziękowania za poświęcony czas.

Podsumowując, wielkie podziękowania należą się również członkom samorządu uczniowskiego, którzy zadbali o wystrój sali oraz organizację zabawy –  Weronice Chmielowiec oraz Claudii Eder z klasy VI C, które świetnie wywiązały się z roli fotografek, Ali Tyrańskiej z klasy VI C, Łukaszowi Majorke z klasy VI A oraz młodszemu bratu Mikołajowi z klasy IV B za wielkie oddanie przy sprzątaniu sali, niezawodnym i zawsze chętnym do pomocy Julce Konecznej z klasy V A, a także uczennicom klasy V b – Adzie Grubich, Juliannie Rutkowskiej oraz Weronice Zadrożnej. Bez Was dyskoteka byłaby niemożliwa! Przyznać trzeba, że uczniowie bawili się i integrowali w sposób bardzo kulturalny w duchu przyjaźni, radości oraz życzliwości. Wypada mieć nadzieję, że przyszłoroczna impreza okaże się równie pomyślna jak tegoroczna!

galeria foto - kliknij wybrany  kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

język niemiecki: 2015.11.25 - Miejski Konkurs Języka Niemieckiego - Deutsch Interaktiv
Dodano: wtorek, 01 grudnia 2015 - 12:36 Autor: Admin
język niemiecki
W ubiegłą środę tj. 25 listopada 2015
w Zespole Szkół Nr 1w Pile  odbył się Miejski Konkurs Języka Niemieckiego „Deutsch Interaktiv” pod  patronatem Prezydenta Miasta Piły. Do konkursu przystąpili uczniowie Gim4, Gim 5, ZS1, ZS2 oraz ZS3. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2c: Wiktoria Kucharska oraz Kajetan Korczak. Zajęliśmy drugie miejsce! Pierwsze miejsce natomiast zajęli uczniowie GIM 4, trzecie – ZS1.

Serdecznie gratuluję!
opiekun - Alina Dolna

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.11.20 - Dzień przeciw mowie nienawiści
Dodano: wtorek, 01 grudnia 2015 - 10:46 Autor: Admin
wydarzenia
W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła bierze udział w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej „Nienawiść. Jestem przeciw!”, zrzeszającym sto placówek, które ubiegają się o certyfikat „Miejsce wolne od nienawiści”. Celem projektu  jest włączenie społeczności szkolnej w działania przeciw mowie nienawiści, zwiększenie świadomości problemu w szkole oraz manifestacja sprzeciwu wobec nienawiści i hejtowania! Jednym z zadań, realizowanych w ramach programu, jest zorganizowanie w szkole DNIA PRZECIW MOWIE NIENAWIŚCI. Koordynatorem działań, podjętych głównie w gimnazjum, jest Pani Karolina Kujawa-Adamska, pod której fachowym okiem, na lekcjach plastyki, powstawały plakaty pod hasłem „STOP PRZEMOCY”. Realizacja projektu „Nienawiść. Jestem przeciw!” i zorganizowanie „Dnia przeciw mowie nienawiści” zostały wpisane w plan działań wychowawczych na bieżący rok szkolny. Znalazły również swoje miejsce w jednym z zadań programu „Jesteśmy bezpieczni w bezpiecznej szkole”, zatytułowanym „Jestem życzliwy”. W sposób naturalny zagadnienie to wiąże się bowiem z życzliwością, koleżeństwem i szeroko pojętą kulturą. Dlatego też nie przez przypadek wybraliśmy datę 20 listopada jako „Dzień przeciw mowie nienawiści” w naszej szkole. W ten sposób włączyliśmy się w obchody „Światowego dnia życzliwości i pozdrowień”, zorganizowane przez SU klas IV-VI. Na każdym piętrze pojawiły się plakaty z hasłami: NIE HEJTUJĘ, REAGUJĘ, ZGŁASZAM, będące pierwszym sygnałem przystąpienia naszej szkoły do programu CEO. Przygotowane przez uczniów gimnazjum plakaty zostały wyeksponowane na I piętrze w galerii „STOP PRZEMOCY”. Również na oknach pojawiły się hasła nawołujące do RÓWNOŚCI, AKCEPTACJI, TOLERANCJI, a tym samym do ZAPRZESTANIA NIENAWIŚCI, DYSKRYMINACJI, PONIŻANIA innych ludzi. Kolejnym z podjętych działań było przygotowanie „ikonek” (specjalnych odznak, naklejek), które przedstawicielki SU gimnazjum, pod bacznym okiem p. Małgorzaty Kossak, wręczały uczniom w czasie przerw, propagując w ten sposób MOWĘ ŻYCZLIWOŚCI, ZROZUMIENIA, PRZYJAŹNI. W nasze obchody „Dnia przeciw mowie nienawiści” pięknie wpisały się także wyeksponowane w holu szkoły KODEKSY KLASOWE, przygotowane przez gimnazjalistów, a zawierające m.in. zasady odpowiedniego traktowania innych ludzi, odnoszenia się do nich, sposoby rozwiązywania konfliktów itp.
Organizowany przez CEO program „Nienawiść. Jestem przeciw!”jest jednym z wielu działań w ramach kampanii Rady Europy przeciwko mowie nienawiści w sieci, ale i w relacjach bezpośrednich. Kampania ma na celu podnoszenie świadomości, zmianę postaw oraz mobilizowanie młodzieży do przeciwdziałania mowie nienawiści, którą uważa się za zagrożenie dla demokracji i praw człowieka. Dlatego i my – uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 3 w Pile – mówimy STOP NIENAWIŚCI!

Opracowała: Małgorzata Kossak
foto - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

piłka nożna: 2015.11.13 - Finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych
Dodano: wtorek, 01 grudnia 2015 - 10:19 Autor: Admin
piłka nożna
Dnia 13 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 12 w Pile odbył się Finał Powiatowy w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. W zawodach wzięły udział zespoły Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej w Białośliwiu, Szkoły Podstawowej nr 12 oraz nasz zespół.

Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Mecz z drużyną SP 1 zakończył się przegraną 4:1; spotkanie z zespołem SP Białośliwie wygraliśmy 4:3, natomiast mecz z gospodarzami turnieju zakończył się remisem 1:1. W końcowej klasyfikacji nasz zespół zajął III miejsce.

Zagraliśmy w następującym składzie: Kacper Chojnowski, Jakub Adamik, Marcel Szmyt, Filip Grabarczyk, Adam Krystek, Jakub Warzecha, Maciej Ratajczak oraz Wiktor Olejniczak.

Opiekunem drużyny był pan Miłosz Malczewski.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Strona gotowa do druku

logo: 2015.11.10 - Rocznica odzyskania niepodległości
Dodano: wtorek, 01 grudnia 2015 - 10:10 Autor: Admin
logo
We wtorek, 10 listopada br., odbył się w naszej szkole apel upamiętniający kolejną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. „Podróż do wolności” miała za zadanie przenieść uczestników spotkania do wspomnień o tych, którzy na przestrzeni wieków walczyli o wolność naszej ojczyzny.
Pociąg, którym podróżowaliśmy, wyprawę swoją rozpoczął od stacji: „Powstanie Listopadowe i Styczniowe”. Później przenieśliśmy się do „Wybuchu I wojny światowej”, aby wkrótce stanąć przy upragnionej „Wolności”. Długo jednak się nią nie cieszyliśmy. Już 1 września 1939 roku Polska ponownie utraciła swoją niepodległość. Sześcioletnie działania wojenne przyniosły tylko pozorną wolność. Powstanie PRL, zniewolenie przez ustrój komunistyczny, doprowadziły do wielu wystąpień narodu przeciw systemowi.
Kolejne stacje, na których zatrzymywał się nasz „Pociąg do wolności”, przypominały o tak tragicznych wydarzeniach, jak: „Poznań '56”, „Grudzień '70”, czy wybuch stanu wojennego – 13 grudnia 1981 roku.
Historyczna podróż, którą wspólnie odbyliśmy, zakończyła się dotarciem do upragnionej wolności, którą możemy cieszyć się do chwili obecnej. Zawdzięczamy to tym, którzy walczyli, abyśmy mogli żyć w wolnym i niezależnym kraju.
W apelu wykorzystano: „Marsz Pierwszej Brygady”, wiersz K. K. Baczyńskiego w muzycznej interpretacji Ewy Demarczyk, „Polska” zespołu KULT oraz utwór „Nie pytaj o Polskę” Grzegorza Ciechowskiego, który zakończył przedstawienie. Program został przygotowany przez p. D. Dec i p. D. Żołędziewską. Oprawą muzyczną zajął się p. B. Drab, natomiast dekorację wykonała p. A. Graj.

Przygotowała: Dorota Żołędziewska
foto - kliknij zdjęcie

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.11.08 - Śniadanie daje moc
Dodano: wtorek, 01 grudnia 2015 - 09:54 Autor: Admin
wydarzenia
"Śniadanie daje moc" to program promujący zasady zdrowego odżywiania i zwiększający świadomość nt. roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. Nasza szkoła od kilku lat czynnie uczestniczy w tej akcji.

8 listopada uczniowie klas I-III naszej szkoły poznali piramidę żywienia, a także 12 zasad prawidłowego żywienia. Następnie przygotowywali piękne, kolorowe kanapki, sałatki owocowe i drobne przekąski. Na pieczywie nie zabrakło pożywnych wędlin, twarogu, żółtego sera, ale też pełnych witamin warzyw.

Po wspólnych zdjęciach dzieci degustowały samodzielnie przygotowane pyszności i chętnie dzieliły się z innymi. Doceniły jakie przyjemne może być zasiadanie przy jednym stole z kolegami, koleżankami i  nauczycielkami.

Info i foto zebrał wódz Dymiąca Czacha (z plemienia Czarnych Stóp IIc).

foto - kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.11.26-27 - Nauczycielski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przechodni Prezesa Oddziału ZNP Piła
Dodano: środa, 25 listopada 2015 - 15:17 Autor: Admin
siatkówka

Strona gotowa do druku

matematyka: 2015.11.25 - KOMUNIKAT DOTYCZĄCY TURNIEJU SUDOKU
Dodano: środa, 25 listopada 2015 - 14:59 Autor: Admin

Strona gotowa do druku

biologia: 2015.11.22 - WIEŚCI Z KLASY IA - Po raz trzeci byliśmy w Zdrojowej Górze
Dodano: środa, 25 listopada 2015 - 11:55 Autor: Admin
biologia
Tym razem „bohaterami” zajęć były rośliny chronione.


W miniony czwartek 19 listopada po raz trzeci udaliśmy się do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. Trochę martwiliśmy się o aurę, która od kilku dni nikogo nie rozpieszcza, ale na szczęście ok. godz. 09:00 przestało padać i po krótkiej przejażdżce i marszu znaleźliśmy się na miejscu.
Spotkanie, które tradycyjnie przygotowała dla nas pani Anna Kałka rozpoczęła projekcja kilkunastominutowego filmu: „Ochrona przyrody w Lasach Państwowych”. W filmie zaprezentowano istotę zmian zachodzących w przyrodzie od wiosny aż do okresu zimowego. Mówiono w nim m.in.: o diagnozowaniu zagrożeń i potrzeb ochroniarskich, o problemie wypalania traw i skutkach tego procederu, o próbach restytucji kilku gatunków np. cisa pospolitego lub głuszca, o „Świecie Niezapominajki”, w którym bierze udział coraz więcej młodzieży, o zakładaniu zbiorników retencyjnych jako sposobie zatrzymania wody w lesie  i ochrony innych terenów przed powodziami.
Młodzież dowiedziała się również o:  istnieniu Ośrodków Rehabilitacji Zwierząt, do których trafiają  ranne osobniki,  i po zabiegach wypuszczane są na wolność, pracach porządkowych przed zimą np. budowie i zakładaniu przez służby leśne sztucznych gniazd czy gromadzeniu karmy dla zwierząt. W ośrodkach Lasów Państwowych dokarmiane są żubry. Podjęty był także temat walki pracowników leśnych z kłusownikami.
Ciekawostką jest fakt znakowania – pod koniec zimy – przepięknych ptaków jaki mi są głuszce. Zajmują się tym pracownicy dwóch Nadleśnictw w kraju: w Leżańsku  i w Wiśle.
Film potwierdził jak ważną sprawą jest rozbudzenie u młodych ludzi świadomości ekologicznej. Piękno przyrody musimy zostawić kolejnym pokoleniom. Najlepszą formą nauki są dla nich zajęcia z leśnikami i wspólna dyskusja o przyrodzie. Takich  właśnie działań doświadczają od września dziewczęta i chłopcy z klasy innowacyjnej.
Film zakończył się przepięknych stwierdzeniem: „Las czeka i zaprasza; korzystajmy z niego rozsądnie”.

W drugiej części uczniowie zaprezentowali przygotowane zadanie domowe . Każdą grupę reprezentowała jedna osoba i tak: Chrystian Skowroński opowiedział o rosiczce okrągłolistnej, Daria Badzińska o sośnie limbie, Szymek Stróżyński o storczyku szerokolistnym a Dominika Kołodziejczyk o lilii złotogłów.

Pani Anna miała kilka dodatkowych pytań: dlaczego każdy egzemplarz lilii jest niepowtarzalny i powinien być chroniony? (notabene w lasach Nadleśnictwa Zdrojowa Góra jest tylko JEDNO stanowisko tej cudnej rośliny), co trzeba zrobić, aby nie wyginęły storczyki, jak i dlaczego właśnie tak odżywia się rosiczka?, jakie właściwości lecznicze ma ta roślina?. Jestem ciekawy czy znacie odpowiedzi na te pytania… oraz jeszcze jedno: jaki jest podstawowy sposób na zachowanie bioróżnorodności?. Za prawidłową odpowiedz na to pytanie,  pierwszą osobę nagrodzę  - w najbliższą środę na lekcji biologii - oceną celującą  z wykrzyknikiem.

W kolejnej odsłonie czwartkowych zajęć pani Anna opowiadała o leczniczym działaniu wielu wybranych gatunków roślin zielnych. Wiadomości okraszone były kolorowymi, pięknymi slajdami, a rolach gł. wystąpiły takie gatunki jak: grzybień biały, bagno zwyczajne, śnieżyczka przebiśnieg, storczyk plamisty, widlak jałowcowaty, paprotka zwyczajna, przylaszczka zwyczajna, bażyna czarna i inne.
Na koniec pobytu nie zabrakło zadania nie pozbawionego elementu humorystycznego. Uczniowie musieli połączyć słowa w języku czeskim z ich odpowiednikami w języku polskim (patrz fot.).

Następne zajęcia 14 grudnia zapowiadają się – jak mawiają sprawozdawcy sportowi - wręcz frapująco. Uczniowie wezmą udział w dyskusji o tematyce ekologiczno – ochraniarskiej. Szczegóły poznamy dopiero w dniu zajęć.

Poza tym uczniowie klasy Ia zostali podzieleni na 5 grup. Każda z nich zaprezentuje informacje o wybranym dla nich gatunku zwierzęcia chronionego w naszym kraju, a są to: jastrząb, sowa włochata, traszka grzebieniasta, żmija zygzakowata i jelonek rogacz.
Aha, pamiętajcie o legendzie o pełniku europejskim!!!!!!!.

Piotr  Gruntkowski
foto - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

<   123456789101112131415161718192021222324252627282930   >

wydarzenia: 2015.11.20 - Dzień życzliwości i pozdrowień - IV-VI SP
Dodano: środa, 25 listopada 2015 - 09:35 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 20 listopada (piątek) w naszej szkole odbył się w światowy dzień życzliwości i pozdrowień. Dzień ten obchodzony jest zazwyczaj 21 listopada, jednakże z racji tego, że w tym roku wypada o­n w sobotę, samorząd uczniowski postanowił obchodzić to wydarzenie już w piątek. Ten wyjątkowy dzień ma na celu integrować młodzież, promować pozytywne wartości takie jak kultura osobista i słowa, szacunek i tolerancję wobec innych. Stąd uczniowie klas 4-6 SP naszej szkoły przygotowali specjalne serduszka życzliwości zawierające pozdrowienia, rymowanki, hasła (nawet w językach obcych!) czy też sentencje wyrażające życzliwość oraz pozytywne nastawienie do drugiego człowieka. Z tychże serduszek przedstawicielki SU – Julia Koneczna z klasy V a oraz Weronika Krawczuk z klasy V c przygotowały przepiękne „drzewo” życzliwości, które od piątku można podziwiać na I piętrze naszej szkoły. Co bardziej pomysłowi tworzyli hasła oraz rymowanki na większych kartkach, wieszając je później na drzwiach sal lekcyjnych. Dzięki temu życzliwość „odczuć” można było niemal w każdym zakątku szkoły.
Co więcej, w ramach dnia życzliwości przedstawicielki SU – Małgosia Brzezowska, Małgosia Nowak oraz Weronika Chmielowiec z klasy VI C odwiedziły wszystkie klasy IV-VI SP ze specjalnie przygotowanymi orderami życzliwości. Aby zostać odznaczonymi takim orderem, uczniowie mieli za zadanie powiedzieć komplement  lub miłe słowo drugiej osobie za klasy z krótkim uzasadnieniem dlaczego lubi się tę osobę.
Przyznać trzeba, że uczniowie w sposób bardzo przyjazny i życzliwy poradzili sobie z tym zadaniem, zdobywając ordery w postaci kolorowych naklejek czy też uśmiechniętych buziek. Dodatkowo, w ramach „wsparcia” dnia życzliwości w holu szkolnym pojawiły się bardzo oryginalne i ciekawie wykonane kodeksy bezpiecznego pobytu w szkole przygotowane przez uczniów klas IV-VI SP. Szczególne podziękowania za organizację dnia życzliwości należą się Małgosi Brzezowskiej (kl. VI C), która przygotowała piękne odznaki oraz dla Julki Konecznej (kl. V a), która przygotowała niesamowite drzewko życzliwości oraz przepiękne serduszka (ponad sto!) do wpisywania życzliwych haseł. Wielkie słowa uznania należą się rzecz jasna wszystkim uczniom, którzy dołożyli swoją „cegiełkę” do projektu dnia życzliwości tworząc mądre i pełne sympatii sentencje. Wypada mieć tylko nadzieję, że sympatię i życzliwość będziemy okazywać sobie nie tylko od „święta” ale w codziennej rzeczywistości – nic nie kosztuje, a sprawić  może wiele radości. Jak trafnie głosiło jedno z haseł na drzewku życzliwości (cytat za Markiem Twainem): „Życzliwość, to język, który mogą usłyszeć głusi i zobaczyć niewidomi."

foto - kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

PODRĘCZNIKI 16/17

WYBIERZ 6


LIBRUS

ZASTĘPSTWA


KOMUNIKATY DYREKCJI


UBEZPIECZENIE 16/17


WAŻNE DOKUMENTY


WIRTUALNA GALERIA PRAC

OBCHODY 30-LECIA


ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE


OSTATNI ALBUM

ZAJĘCIA DODATKOWE


OLA WOJCIECHOWSKA


1% PODATKU


PROJEKT SWOI

Archiwum

Starsze artykuły

HOME | DOWNLOADS | SEARCH | TERMS OF USE | PRIVACY POLICY


mail administratora
prof.gondek@
gmail.com

Page created in 0,412591 Seconds