Welcome Guest

Zespół Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich, 64-920 PIŁA, ul.Żeromskiego 41 <<>> e-mail - zs3sek@wp.pl


ECHA ŚWIETLICY

FOTOGALERIA


PODRĘCZNIKI 15/16

REKRUTACJA 15/16

PSYCHOLOG SZKOLNY


OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


ASTANET

MOJE PODRĘCZNIKI

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

FILMY

CZAS NA SPORT

Online

Obecnie jest 15 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Logowanie

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!
muzyka: 2015.04.28 - KONKURS WOKALNY ZAŚPIEWAJ PRZEBÓJ
Dodano: czwartek, 30 kwietnia 2015 - 09:49 Autor: Admin
muzyka
28 kwietnia 2015r. odbył się w naszej szkole Konkurs Wokalny „Zaśpiewaj Przebój”. To już czwarta edycja tej rozśpiewanej imprezy, podczas której zapraszamy do jury piosenkarzy, gwiazdy polskiej muzyki. W ramach poprzednich konkursów mieliśmy przyjemność gościć Szymona Wydrę, Andrzeja Rybińskiego i Gabriela Fleszara. Wtorkowe wydarzenie swoją obecnością uświetniła zaś Pani Olga Szomańska, polska wokalistka i aktorka estradowa, znana między innymi z występów z Piotrem Rubikiem („Niech mówią, że to nie jest miłość”), a obecnie grająca w serialu „M jak Miłość” (rola Marzenki). Podczas konkursu p. Szomańska pełniła rolę głównego jurora. Obok niej zasiedli dwaj mężczyźni: Marcin Kołaczkowski (aktor, reżyser i producent widowisk oraz spektakli muzycznych) oraz Piotr Urbaniak (dziennikarz TV ASTA).
Ojcem chrzestnym konkursu i jego głównym „motorem” jest p. Błażej Drab, którego dzielnie wspierały panie: Iwona Bagińska, Małgorzata Kossak oraz Wioletta Piotrowska. Autorką dekoracji była p. Urszula Kijak.
Konkurs został podzielony na trzy kategorie – dzieci z klas I-III szkół podstawowych, dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna. Uczestnicy przygotowali bardzo zróżnicowany repertuar, a swoje piosenki wykonywali przy podkładach muzycznych. Podczas konkursu zabrzmiały zarówno znane współczesne utwory, jak i nieco starsze szlagiery, dominowały piosenki śpiewane w języku polskim. Usłyszeliśmy m.in. hity z repertuaru Kasi Sobczyk, Patrycji Markowskiej, Ewy Farnej czy Kamila Bednarka.
Nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali:
Szkoła podstawowa (klasy I-III):
1 miejsce – BARTOSZ IDZIKOWSKI – SP 4
2 miejsce – ALEKSANDRA KOPACZ – SP 2
3 miejsce – MAJA WOŚ – ZS NR 3
Wyróżnienie – MARTYNA PARECKA – ZS NR 3
Szkoła podstawowa (klasy IV-VI):
1 miejsce – TOMASZ SERBYN – SP NR 5
2 miejsce – MARTYNA CZAIŃSKA – SP NR 1
3 miejsce – ANNA SMOLARSKA – SP NR 4
Wyróżnienie – DARIA BADZIŃSKA – ZS NR 3
Gimnazjum:
1 miejsce – PAULINA PASTERNAK – ZS NR 2
2 miejsce – ZUZANNA MARUDA – GIM. NR 5
3 miejsce – ZUZANNA TYMPER – ZS NR 2
Wyróżnienie – ROKSANA RUDCZAK– GIM. NR 4

Wśród dobroczyńców, sponsorów konkursu, bez których pomocy przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć, znaleźli się: Pan Piotr Głowski, Prezydent Miasta Piły – Honorowy Patron Konkursu; Rada Rodziców przy Zespole Szkół Nr 3; Pan Jacek Bogusławski – Radny Rady Miasta Piły, właściciel firmy SPH CREDO; Pan Krzysztof Sławiński – Właściciel Firmy „Grizzly Fabe Poli Polska”; Pan Jacek Gabruś – Właściciel Firmy „Sun Baby”; Państwo Barbara i Romuald Wycisło; Pan Jerzy Drzycimski; Pani Honorata Grajczyk.

Tuż przed ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród, krótki recital zaprezentował nasz gość i główny juror konkursu – Olga Szomańska. Artystka zaśpiewała m.in. hit „Niech mówią, że to nie jest miłość” w duecie z p. Błażejem Drabem. Ta muzyczna niespodzianka chyba najbardziej spodobała się widowni, czego dowodem było wspólne śpiewanie refrenu i gromkie oklaski. Przewodnicząca jury, podsumowując konkurs, pochwaliła wysoki poziom artystyczny występów, w szczególny sposób pogratulowała zwycięzcom, pozostałym życzyła zaś wytrwałości w szlifowaniu talentu. Uśmiech Olgi Szomańskiej był niewątpliwie najsympatyczniejszą nagrodą podczas czwartej edycji konkursu „Zaśpiewaj Przebój”. Ze swej strony laureatom konkursu i ich opiekunom gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych zwycięstw. Wszystkim darczyńcom, przyjaciołom dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy, za pomoc i okazane serce. Specjalne podziękowania kierujemy do p. Urszuli Kijak, p. Mariusza Sali i p. Grzegorza Tyrańskiego za przygotowanie dekoracji oraz do gimnazjalistów z klasy 3A za pomoc w organizacji konkursu.

fotki - kliknij kolaż
Małgorzata Kossak

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.04.17 - Wycieczka do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra
Dodano: wtorek, 28 kwietnia 2015 - 20:33 Autor: Admin
wydarzenia
17 kwietnia 2015r. uczniowie klasy 1c szkoły podstawowej pojechali do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. W Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej uczestniczyli w ciekawych zajęciach o tematyce wiosennej prowadzonych przez panią Annę Kałkę.

Prowadząca wprowadziła nas w tematykę związaną z lasem i zmianami zachodzącymi w przyrodzie, podając wiele ciekawostek i odpowiadając na nasze pytania  zachęcała do aktywności. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy i dotykaliśmy spreparowane zwierzęta leśne (teraz wiemy, że nie są niczym wypchane!).

Świetnym zakończeniem dnia w nadleśnictwie było ognisko i możliwość samodzielnego pieczenia kiełbasek.

Serdecznie dziękuję rodzicom uczniów, którzy towarzyszyli nam podczas wycieczki (p.McWilliam, p.Zalewskiej i p.Górskiemu), dzieciakom za wspaniałe zachowanie, a przede wszystkim prowadzącej p. Annie Kałce za "dzień nauki bez książek".

wych.Katarzyna Sykutera-Świerczyńska
foto - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.04.13-17 - 5 Edycja Konkursu Informatycznego - TIK TAK
Dodano: wtorek, 28 kwietnia 2015 - 20:10 Autor: Admin
wydarzenia
Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie T.I.K. ? - TAK! (Technologie Informacyjno - Komunikacyjne? TAK!).I etap konkursu odbył się w dniach 13-17 kwietnia 2015.

W grze edukacyjnej aktywnie wzięło udział 26 uczniów naszej szkoły: 9 osób klas szóstych szkoły podstawowej oraz 17 uczniów klas drugich gimnazjum.

Szkoła podstawowa zdobyła łącznie 453 punkty, a gimnazjum zdobyło ich 977. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami określonymi w treściach podstawy programowej wraz z treściami rozszerzającymi.


Mimo ciężkiej pracy jaką wykonali nasi uczniowie, Zespół Szkół Nr 3 nie zakwalifikował się do drugiego etapu. Należy docenić jednak tych, którzy swoją wiedzą i umiejętnościami wyróżnili się wśród wszystkich uczestników naszej szkoły. Są to:

Wyżej wymienione osoby zostaną nagrodzone cząstkowymi ocenami celującymi z zajęć komputerowych lub informatyki w zależności od etapu kształcenia.

Gratulujemy!

Strona gotowa do druku

logo: 2015.04.17 - XV KONKURS ORTOGRAFICZNY O ZŁOTE PIÓRO PREZYDENTA MIASTA PIŁY
Dodano: poniedziałek, 20 kwietnia 2015 - 20:19 Autor: Admin
logo
PRZEPIS NA SUKCES – ODCINEK 5.

W piątek, 17 kwietnia 2015r., uczniowie ZS Nr 3 uczestniczyli w XV KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM O ZŁOTE PIÓRO PREZYDENTA MIASTA PIŁY DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW MIASTA PIŁY, organizowanym – tradycyjnie już – przez Gimnazjum nr 5. Nasi reprezentanci wzięli jednak najpierw udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się 31 marca 2015r., w ramach Dni Przedmiotów Humanistycznych w gimnazjum. W wyniku zmagań konkursowych, w poszczególnych poziomach, zwyciężyli:

wśród uczniów klas pierwszych:
Miłosz Wielewski z kl. 1b, Kajetan Korczak z kl. 1c, Damian Romanowski z kl 1e

wśród uczniów klas drugich:
Natalia Długaszewicz z kl. 2b, Denis Jagódka z kl 2e, Kinga Pytel z kl. 2a

wśród uczniów klas trzecich:
Daria Miśkowiec z kl. 3b, Monika Mrotek z kl. 3a, Monika Drzewiecka z kl. 3e.

Wyżej wymienieni uczniowie reprezentowali naszą szkołę w piątkowym XV Konkursie Ortograficznym o Złote Pióro Prezydenta m. Piły. Mimo, że w Gimnazjum nr 5 nie pojawiła się cała nasza „drużyna”, możemy pochwalić się ogromnymi sukcesami. Mianowicie, Miłosz Wielewski zdobył tytuł Mistrza Ortografii klas pierwszych, natomiast Daria Miśkowiec uzyskała tytuł Mistrza Ortografii klas trzecich. Tak więc dwoje naszych uczniów okazało się specjalistami w dziedzinie ortografii w swoich poziomach! Gratulujemy serdecznie zwycięzcom! Daria, niestety, kończy w tym roku naukę w ZS Nr 3, ale na Miłosza i jego talent ortograficzny liczymy w kolejnych latach!

Foto: dzięki uprzejmości Gimnazjum nr 5 w Pile - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

lekka atletyka: 2015.04.15 - Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Pilskiego SP Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych w Biegach Przełajowych
Dodano: poniedziałek, 20 kwietnia 2015 - 19:56 Autor: Admin
lekka atletyka
15 kwietnia 2015 na obiektach ZOS MOSiR Piła odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych w Biegach Przełajowych. Łącznie biegi ukończyło 625 dziewcząt i chłopców. Pierwsze sześć zawodniczek i zawodników wywalczyło awans do Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Biegach Przełajowych, które 9 czerwca odbędą się w Żerkowie.

Naszą szkołę godnie reprezentowały dziewczęta i chłopcy z SP i Gim naszego zespołu. Awans wywalczyła JULIA RADZYMIŃSKA z rocznika 2002 (klasy szóste SP). Julka zajęła wysokie III miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast bieg chłopców na dystansie ok. 1500m w kategorii klas I-II Gim zdominował KRYSTIAN WOJCIECHOWSKI, uczeń klasy IId, który zajął I miejsce.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM! Poniżej reprezentacje naszej szkoły w poszczególnych kategoriach wraz z opiekunami:

Anna Fiedorowicz (opiekun dziewcząt IV-VI SP): Julia Stankiewciz, która wśród dziewcząt z ZS3 była pierwsza, Julia Sawicka, Marta Kulawik, Julia Gamrot, Julia Kostka, Martyna Zielińska; klasy szóste – Julia Radzymińska, Klaudia Prostak, Gabriela Bazimierowska oraz Agata Pańczak.

Wśród gimnazjalistek naszej placówki najwyższe miejsce zdobyła Paulina Poznaniak (16 m-ce). Wystartowały również – Patrycja Wycisło, Marta Galas, Agata Grześk, Daria Miśkowiec, Aleksandra Tutaj. II klasa Gim – Karolina Kin, Julia Korba, Agata Cegłowska, I-klasa Julia Naniewicz, Wiktoria Kamińska, Aleksandra Grabowska. Opiekunką gimnazjalistek była p.Justyna Waszak.

Opiekunem gimnazjalistów był p.Ireneusz Gondek, a bieg ukończyli: z klas I - Bogumił Ozga, Michał Dymkowski, Arkadiusz Bąk, Michał Gładysz; z klas II - Radosław Sójka, Krystian Wojciechowski, a klasy trzecie reprezentowali – Kamil Borkowski, Szymon Majda, Oskar Pazdaj, Grzegorz Zieliński i Paweł Stalęga.

galeria foto – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.03.27 - MIEJSKI ETAP XXXVIII TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
Dodano: poniedziałek, 20 kwietnia 2015 - 19:19 Autor: Admin
wydarzenia
27 marca 2015r. w naszej szkole odbył się miejski etap XXXVIII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z pilskich gimnazjów. Uczestnicy konkursu rozwiązywali dwa testy:
- pierwszy obejmował zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym,
- drugi to test – skrzyżowania składał się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu.

W jury zasiedli: przedstawiciel Powiatowej Komendy Policji w Pile nadkom. Tomasz Wojciechowski.  i hm. Bożena Wojciechowska – komendantka Hufca ZHP.
Pierwsze miejsce w turnieju zdobyła drużyna z Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile. Uczniów przygotował pan Ireneusz Durkowski. Drużyna naszej szkoły reprezentowana przez Paulinę Poznaniak z kl. 3c, Dorotę Solarską z kl. 3d, Konrada Klibera z kl. 2a zdobyła drugie miejsce. Uczniów przygotowała pani Zdzisława Rzeczycka.

25 marca 2015r Gawlicka Julia, Jagodziński Jakub, Kulawik Marta oraz Wołoszyn Maciej - uczniowie z klas V a zdobyli 3 miejsce wśród pilskich szkół podstawowych w miejskim etapie XXXVIII Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym.

galeria - kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.04.16 - Akcja edukacyjna - NIE DLA CZADU - w naszej szkole
Dodano: poniedziałek, 20 kwietnia 2015 - 00:44 Autor: Admin
wydarzenia
W ostatni czwartek, 16 kwietnia 2015 roku,
odbyła się w naszej szkole prelekcja, której celem było uświadomienie uczniom zagrożeń, jakie niesie ze sobą tlenek węgla. W spotkaniu, zorganizowanym  z inicjatywy Radnego Miasta Piły – Pana Jacka Bogusławskiego, a prowadzonym przez przedstawicieli odpowiednich służb, czyli Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej, wzięli udział uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej. Pierwsza część prelekcji poświęcona była zasadom bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju urządzeń grzewczych oraz stosowaniu odpowiedniej wentylacji w domach, mieszkaniach – w celu zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom. Uczniom przybliżono zagadnienie tlenku węgla, wskazano zagrożenia, jakie niesie czad oraz objawy zatrucia nim. Mł. kpt. Krzysztof Gajewski z Komendy Powiatowej PSP w Pile podjął również temat telefonów alarmowych oraz pierwszej pomocy w przypadku zatrucia. Natomiast w drugiej części prelekcji Młodszy Specjalista Sebastian Krzoska ze Straży Miejskiej w Pile poruszył kwestie związane z prawidłowym spalaniem odpadów, konsekwencjami wynikającymi z niestosowania się do zaleceń w tym zakresie oraz właściwej segregacji śmieci

Uczniowie – uczestnicy spotkania – otrzymali ulotki „NIE DLA CZADU”, skorzystali też z możliwości zadawania pytań. Mimo kończącego się okresu grzewczego, problem związany z zatruciem tlenkiem węgla pozostaje wciąż aktualny, a – co za tym idzie – konieczne jest uświadamianie społeczeństwa w tym zakresie już od najmłodszych lat. Oby uczniowie klas 4-6 nie musieli nigdy skorzystać z wiedzy, którą zdobyli podczas czwartkowej prelekcji.

foto: www.jacekboguslawski.pl - kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

język angielski: 2015.04.15 - MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT III
Dodano: poniedziałek, 20 kwietnia 2015 - 00:26 Autor: Admin
język angielski
15 kwietnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym turnieju wiedzy z języka angielskiego MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT III, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile. Naszą szkołę reprezentowali: Jaśmina Kabacińska z klasy IIIA, Malwina Pienierska z klasy IIIB, Marika Wójcik z klasy IIIC, Adrian Senger z klasy VIA, Julia Opiłowska z klasy VIB oraz Weronika Guss z klasy VIC.  Konkurs został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III oraz IV-VI.

Z wielką przyjemnością możemy ogłosić, że Jaśmina Kabacińska - uczennica klasy III A zajęła II MIEJSCE w kategorii klas I-III, a Julia Opiłowska – uczennica klasy VIB zdobyła III MIEJSCE w kategorii klas IV-VI.

Uczestnikom konkursu dziękujemy, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!
kilka fotek - kliknij kolaż w artykule
Anna Strugarek

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.04.14 - Wszystko o żabach w klasowym lapbooku
Dodano: poniedziałek, 20 kwietnia 2015 - 00:09 Autor: Admin
wydarzenia
Dwudniowe zajęcia klasy IIa obfitowały wokół tematu żab. To kolejny przykład wykorzystania tabletów jako narzędzia w edukacji, dzięki któremu uczniowie w atrakcyjny sposób osiągają zamierzone cele.  
 
zadanie 1:
Uczniowie obejrzeli na tabletach  film 3D "Od kijanki do żaby", wykorzystując aplikację "Life cycle of a Frog".  Na jego podstawie dzieci samodzielnie ułożyły ilustracje przedstawiające cykl rozwoju żaby. Po zeskanowaniu kodów QR dodały opisy do poszczególnych etapów rozwoju.
 
zadanie 2:
Dzieci wykorzystały kolejne aplikacje tabletowe i rozmaite strony internetowe, by zrobić JEDEN KLASOWY WIELKI lapbook o żabach. Nie było łatwo, bo każdy z uczniów zajmował się innym zadaniem np. porównaniem kijanki i żaby, ciekawostkami, faktami, kiedy żaby rechoczą, informacjami nt. muzeum żab, szukaniem odpowiedzi na wiele pytań. Uczniowie pisali, wycinali, kleili, robili książeczki, komiksy, zakładki, koperty. Mnóstwo działań!
 
zadanie 3:
Wychowawczyni klasy Ola Kamińska przygotowała opisy "dziwnych" żab z różnych rejonów świata. Zadaniem dzieci było odszukanie zdjęć w internecie i wykonanie rysunku. Pojawiły się takie stworki jak żaba pinokio, żaba kryształowa, żaba pomidorowa, żaba w spodniach z dżinsu... Wykorzystano też aplikację "Frog Find". Jest o­na bardzo bogata. Są zdjęcia i odgłosy żab, mapy kontynentów, na których występują. Jest nawet ludzka dłoń do porównania wielkości danego gatunku.
 
zadanie 4:
Była też zabawa z aplikacją podobną do warcab. Zamiast pionków oczywiście żabki. Łamigłówka "Frogs Jump Free" - wywołała wielką radość i pozytywne emocje. Gra polega na przeskakiwaniu żabek przez siebie. Żabka przez którą przeskoczyliśmy znika. Aby przejść na kolejny poziom trzeba przeskoczyć przez wszystkie żabki. Żabki mogą poruszać się poziomo, pionowo i po skosie.

zadanie 5:
Utrwalenie wiadomości o żabach przy wykorzystaniu  aplikacji SharpMindMap. Wykonanie mapy myśli. Cztery grupy, a każda miała inne zadanie:
1. Kijanka – cechy i warunki życia.
2. Żaba – cechy i warunki życia.
3. Cykl rozwoju żaby.
4. Porównanie żaby i kijanki.

Zdobyte wiadomości na temat cyklu rozwoju żab  zostały utrwalone dzięki grom zamieszczonym na klasowym blogu KLIKANKOWO, do których uczniowie wykorzystali tablety. Film z zajęć do obejrzenia tutaj.

Dla tych nieprzekonanych o możliwościach edukacyjnych tabletów - efekty zajęć:
- poznanie cyklu rozwoju żaby,
- poznanie wielu gatunków żab zagrożonych wyginięciem,
- kształtowanie umiejętności dokonywania porównań warunków życia na przykładzie żaby i kijanki,
- kształcenie logicznego myślenia przez obmyślanie strategii, przewidywania i ćwiczenie koncentracji uwagi (przeskakiwanka żabek),
- zgodna współpraca przy wykonywaniu klasowego lapbooka,
- czytanie ze zrozumieniem tekstów, opisujących wygląd żab i stworzenie podobizny na podstawie tekstu,
- korzystanie z różnych źródeł informacji,
- twórcza praca, wysoka aktywność i ZADOWOLENIE uczniów!!!

galeria - kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

logo: 2015.04.11 - FESTYN DLA FILIPA
Dodano: niedziela, 19 kwietnia 2015 - 23:44 Autor: Admin
logo
PRZEPIS NA SUKCES – ODCINEK 4.

W sobotę, 11 kwietnia 2015r., w hali PWSZ w Pile odbył się VII Turniej Halowy w Piłce Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pile. Obok rywalizacji sportowej, w której wzięło udział 9 drużyn z Piły, Wałcza, Wyrzyska i Złotowa, bardzo ważnym elementem imprezy była zbiórka pieniędzy dla Filipa Mejera. Dlaczego o tym piszemy? Jak wspominaliśmy w 1. odcinku naszego „serialu”, nadal staramy się pomagać rodzinie Filipa, dlatego nie mogło nas zabraknąć na festynie. Dzięki życzliwości i pomocy wspaniałych ludzi, udało nam się przekazać kilkanaście przedmiotów na licytację, przygotowaliśmy również 200 litrów pysznej grochówki, zgromadziliśmy 20 ciast do sprzedaży. Młodzież, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły chętnie zaangażowali się w pomoc przy organizacji samego festynu. Podziękowania za gorące, otwarte serca należą się wielu osobom – są wśród nich:
- panie: Anna Malińska (szefowa kuchni w naszej szkole), Halina Dolny (intendentka), Irena Winnicka (kierownik administracyjny) - „sprawczynie” grochówki;
- pan Piotr Gruntkowski – niezastąpiony komentator sportowy;
- panie: Małgorzata Kossak, Wioletta Piotrowska, Iwona Bagińska, Hanna Słodowicz – świetne organizatorki i „motory” akcji;
- pani Wioletta Stalęga i pan Romuald Wycisło – przedstawiciele rady Rodziców – zawsze na posterunku;
- pan Przemysław Lach – wrażliwy sportowiec;
- wolontariusze, czyli nasza niezastąpiona młodzież: Zuzanna Michałowska, Paulina Ciurzyńska, Jagoda Chmurzewska, Natalia Grabowska, Weronika Szymkiewicz, Michał Okoń, Kamila Mitrus, Weronika Michnowska, Natalia Polcyn, Malwina Bukowska, Natalia Bukowska (absolwentka), Jakub Iwaszko, Adam Pływaczyk, Weronika Jarczak, Agnieszka Pływaczyk.


Warto podkreślić, że podczas turnieju, organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Pile, zebrano na rehabilitację Filipa Mejera 7 200 złotych – głównie z licytacji oraz sprzedaży ciast, grochówki i bigosu. Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w kolejnym przedsięwzięciu na rzecz Filipa. Ze swej strony dziękujemy wszystkim naszym „partnerom”: darczyńcom, rodzicom, nauczycielom, uczniom, ludziom dobrej woli, którzy po raz kolejny nie zawiedli! Bez Was taki sukces akcji nie byłby możliwy!

Foto: www.pila.policja.gov.pl

Strona gotowa do druku

logo: 2015.03.30-31 - Dni Przedmiotów Humanistycznych w Gimnazjum
Dodano: niedziela, 19 kwietnia 2015 - 23:30 Autor: Admin
logo
W dniach 30-31 marca br. nauczyciele przedmiotów humanistycznych zorganizowali Dni Przedmiotów Humanistycznych pod hasłem „W KAŻDYM Z NAS TKWI HUMANISTA”. Wzorem lat poprzednich przygotowaliśmy szereg atrakcji i niespodzianek dla uczniów klas I-III gimnazjum. W poniedziałek na 2. i 3. godzinie lekcyjnej odbyły się Turnieje Humanistyczne dla klas I i II. Podczas zmagań uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego, historii i sztuki. Gimnazjaliści odpowiadali na pytania zespołowo, mieli również możliwość konsultowania się z pomocnikami. Zarówno uczniowie klas pierwszych, jak i drugich dzielnie walczyli o każdy punkt i z zaangażowaniem wypełniali kolejne karty odpowiedzi. Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: wicedyrektor – p. Aldona Ostachowicz; nauczycielki: j. polskiego – p. Wioletta Piotrowska, p. Beata Lipowicz oraz historii – p. Iwona Bagińska; p. Małgorzata Paterska – pedagog szkolny. Po każdej z trzech części turnieju jury informowało uczniów o uzyskanych przez klasy punktach, natomiast prowadząca – p. Małgorzata Kossak – odczytywała prawidłowe odpowiedzi. W grupie klas pierwszych wyniki przedstawiały się następująco: klasa Ib (I miejsce), klasa Ie (II miejsce), klasy Ia, Ic, Id (III miejsce), natomiast wśród klas drugich najwięcej punktów zdobyły: klasa IId (I miejsce), klasa IIa (II miejsce), klasa IIb (III miejsce). Wszystkie zespoły biorące udział w zabawie otrzymały dyplomy oraz słodkie upominki. Również w poniedziałek 30.03. w szkolnej czytelni odbyło się spotkanie uczniów gimnazjum z kustoszem Muzeum Okręgowego w Pile – p. Markiem Fijałkowskim, który przygotował prelekcję wraz z prezentacją na temat: „Mieszkańcy Piły: Polacy, Żydzi, Niemcy” (odpow. p. I. Bagińska). Wtorek upłynął pod hasłem konkursów. W tym dniu bowiem odbyły się: konkurs języka polskiego dla uczniów klas I (odpow. p. E. Nowak, p. B. Lipowicz); konkurs języka polskiego dla uczniów klas II (odpow. p. W. Piotrowska, p. M. Kossak) oraz szkolny etap konkursu ortograficznego dla uczniów klas I-III (odpow. p. M. Kossak). Ze względów organizacyjnych, zaplanowane na wtorek pokazy filmowe, miały miejsce w środę 1.04. w godzinach porannych. Nauczyciele należący do Zespołu Humanistycznego zaprosili uczniów klas I i II gimnazjum na Ulicę Filmową do sali 109. Tam młodzież miała okazję obejrzeć filmy zrealizowane w naszej szkole pod kierunkiem opiekunek koła filmowego – p. B. Lipowicz i p. A. Ostachowicz. Aby zachęcić uczniów do zajęcia się filmem, p. Lipowicz zaprezentowała etiudy pt.: „Przedmoście pilskie 1945” (projekt nagrodzony w konkursie Fundacji Think RO(ZOOM) NA KULTURĘ ), „Natalia”, „Dzień z życia koszykarza”, teledysk nakręcony do piosenki Dawida Kwiatkowskiego oraz relację z tego, jak pracuje się w kółku filmowym. Mamy nadzieję, że ten rodzaj zachęty okaże się skuteczny i młodzież naszej szkoły zacznie tworzyć coraz ciekawsze filmy, mając przy tym dobrą zabawę! Dni Przedmiotów Humanistycznych przyniosły jeszcze inne atrakcje. Gimnazjaliści mogli wziąć udział w konkursie korespondencyjnym o Świętym Janie Pawle II (odpow. ks. P. Haraburda i ks. R. Maziec), mieli okazję obejrzeć gazetki przygotowane przez nauczycieli: „Rok 2015 – rokiem Świętego Jana Pawła II” (odpow. p. M. Kossak, p. E. Nowak), „70. rocznica powstania w getcie warszawskim” (odpow. p. I. Bagińska). Na I piętrze wyeksponowano uczniowskie prace plastyczne oraz dekoracje świąteczne (odpow. p. K. Kujawa-Adamska), a wspomnianą wyżej „Ulicę Filmową” tworzyły plakaty filmowe zgromadzone przez p. B. Lipowicz i p. A. Ostachowicz. Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania niejednemu uczniowi uświadomiły, że rzeczywiście „W KAŻDYM Z NAS TKWI HUMANISTA”. Trzeba go jedynie w sobie odnaleźć – czego oczywiście z całego serca życzymy. A na kolejne DNI PRZEDMIOTÓW HUMANISTYCZNYCH zapraszamy już za rok!

galeria foto - kliknij fotkę w artykule

Strona gotowa do druku

logo: 2015.03.19 - Konkurs Recytatorski Poezji Własnej
Dodano: niedziela, 19 kwietnia 2015 - 22:17 Autor: Admin
logo
PRZEPIS NA SUKCES – ODCINEK 3.

19 marca 2015r. w Gimnazjum nr 5 w Pile odbył się II Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Własnej „Rodzi się słowo we mnie…”, kierowany zarówno do uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice gimnazjum: Jagoda Kurnikowska z kl. 3c oraz Monika Mrotek z kl. 3a. Obie zostały laureatkami w kategorii gimnazjum: Jagoda Kurnikowska zdobyła I miejsce za wiersz „Słowa i marginesy” (KLIKNIJ - CZYTAJ), Monika Mrotek zaś – II miejsce za wiersz „Błędne pytania” (KLIKNIJ - CZYTAJ). Sądzę, że w tym miejscu warto zacytować fragment artykułu ze strony internetowej organizatora konkursu: „Zespół Szkół nr 3 im. Lotników Polskich wystawił niewielką liczbę uczestniczek, jednak ich wystąpienia były na najwyższym poziomie. Dlatego też obie poetki z tejże szkoły zajęły miejsca na podium w kategorii gimnazjów. Ich wyjątkowe wystąpienia zostały nagrodzone pierwszym i drugim miejscem. Należy wspomnieć, że laureatka miejsca pierwszego również w ubiegłym roku była nagrodzona, gdyż zajęła miejsce trzecie po recytacji wiersza Jaka jestem”.

Dziewczynom gratulujemy ogromnego talentu! Nie tylko tworzą własną poezję, ale potrafią ją w piękny sposób przekazać, oddając emocje i ucząc wrażliwości. A uczniów tworzących – może do tej pory „do szuflady” – zapraszamy do uczestnictwa w przyszłorocznej edycji konkursu!

galeria - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

logo: 2015.03.17 - Konkurs Literacki o Złote Pióro
Dodano: niedziela, 19 kwietnia 2015 - 21:38 Autor: Admin
logo
PRZEPIS NA SUKCES – ODCINEK 2.

17 marca 2015r. w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XII Regionalnym Konkursie Literackim o „Złote Pióro” - „Od magii świata do magii słowa”. Konkurs ogłoszony został przez Klub Literacki „Pegazik” przy MDK w Pile wspólnie z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. Pantaleona Szumana w Pile; patronem była Fundacja Literacka im. Agnieszki Bartol. W konkursie wzięło udział 112 autorów – dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci z Piły i regionu pilskiego. Jury oceniało zestawy wierszy lub prozę na dowolny temat, doceniając w magii słowa wrażliwość, wyobraźnię i fantazję twórczą autorów. Wśród nagrodzonych nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Oto fragmenty z Protokołu Jury XII Regionalnego Konkursu Literackiego „O Złote Pióro” - „Od magii świata do magii słowa”- Piła ’2015:
Kategoria: autorzy ze szkół podstawowych:
III nagroda ex aequo:
* Marcelina Szuster z Zespołu Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich w Pile za opowiadanie „Żona dla pana Goździka”.
Wyróżnienia:
* Laura Stefaniak z Zespołu Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich w Pile za polot i grę słów w opowiadaniu „Przygoda Stefanka”;
* Alicja Tyrańska z Zespołu Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich w Pile za opowiadanie „Sny, o których chce się zapomnieć”;
* Weronika Guss z Zespołu Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich w Pile za opowiadanie „Magia ogrodu”.
Kategoria autorów z gimnazjów:
III nagroda ex aequo:
* Jagoda Kurnikowska z Zespołu Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich w Pile za opowiadanie „Artystyczna ambrozja”. (KLIKNIJ - CZYTAJ)
Wyróżnienia:
* Monika Mrotek z Zespołu Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich w Pile za opowiadanie „Wakacyjny WDŻ”; (KLIKNIJ - CZYTAJ)
* Klaudia Łukowska z Zespołu Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich w Pile za ciekawy esej psychologiczno-filozoficzny „Dwadzieścia dwa”. (KLIKNIJ - CZYTAJ)

Niewątpliwie zdominowaliśmy Konkurs Literacki “O Złote Pióro”. Zdaniem Pani Zuzanny Przeworskiej – przewodniczącej jury, prezesa Fundacji Literackiej im. Agnieszki Bartol – nasza szkoła to „kuźnia talentów”. Trudno się nie zgodzić ze słowami poetki i dziennikarki. Powyższa lista nagrodzonych mówi sama za siebie. Warto dodać, że jako szkoła otrzymaliśmy także „Podziękowanie Specjalne za twórczą pracę z dziećmi i młodzieżą, ufundowane przez Fundację Literacką im. Agnieszki Bartol”. Z całego serca gratulujemy zwycięzcom! Cieszymy się, że w XII Regionalnym Konkursie Literackim „O Złote Pióro” Zespół Szkół Nr 3 reprezentowała tak liczna grupa zdolnej młodzieży. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie Was jeszcze więcej!

Strona gotowa do druku

logo: 2015.02.28 - SYRIUSZE
Dodano: niedziela, 19 kwietnia 2015 - 21:05 Autor: Admin
logo
Przyszedł czas na małe podsumowanie sukcesów, nie tylko uczniowskich, które miały miejsce w II semestrze roku szkolnego 2014/2015. Przed nami miniserial „PRZEPIS NA SUKCES”!

PRZEPIS NA SUKCES – ODCINEK 1.

28 lutego 2015r. w Regionalnym Centrum Kultury odbyła się gala rozdania nagród Prezydenta Miasta Piły – „Syriusze 2015”. Przyznawana rokrocznie nagroda obejmuje kilka kategorii: KULTURA, BIZNES, WYDARZENIE, OSOBOWOŚĆ, SPORT, LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ. W tej ostatniej, wśród nominowanych w tym roku, znalazł się Komitet Organizacyjny „Pomagamy Filipowi Mejerowi”. Przypomnijmy, że Komitet działał przez osiem miesięcy – od listopada 2013r. do czerwca 2014r., a tworzyli go rodzice działający w Radzie Rodziców przy ZS Nr 3 oraz nauczyciele naszej szkoły. Podjęte przez Komitet działania, mające pomóc Filipowi i jego rodzinie, spotkały się z pozytywnym wydźwiękiem wśród lokalnej społeczności i sprawiły, że udało się zaangażować mieszkańców Piły, którzy w niezwykle aktywny i bezinteresowny sposób wsparli inicjatywę. Pod hasłem „BUDZIMY FLIPA” zorganizowano: niezwykły koncert, kiermasz, zbiórkę pieniędzy, mecz charytatywny, zbiórkę nakrętek. Ogólna kwota przekazana na konto Filipa wyniosła niemal 32 tysiące złotych. To wielki sukces nie tylko Komitetu, ale wszystkich, zaangażowanych w podjęte działania, osób. Niewątpliwie największą nagrodą jest fakt, że Filip się obudził i od kilku miesięcy jest ze swoimi najbliższymi. A my nadal staramy się pomagać, o czym przeczytacie w 4. odcinku naszego „serialu”.

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.02.28-03.01 - Inspir@cje Wczesnoszkolne - Szkoła pierwsza klasa!
Dodano: niedziela, 19 kwietnia 2015 - 20:40 Autor: Admin
wydarzenia
28 lutego i 1 marca 2015 r. odbyła się w Warszawie po raz trzeci ogólnopolska konferencja Inspir@cje, jednak po raz pierwszy w całości była poświęcona edukacji wczesnoszkolnej. Dwudniowe spotkanie, na które przyjechało ponad dwustu nauczycieli, obfitowało w wiele atrakcyjnych paneli. Prowadzili je nie teoretycy, tylko praktycy, na co dzień wykorzystujący nowoczesne metody nauczania w tym TiK. Była to wymiana doświadczeń i wzajemna inspiracja nauczycieli zajmujących się różnymi obszarami edukacji. Jedną z prelegentek była nauczycielka naszej szkoły Aleksandra Schoen-Kamińska, która zapoznała uczestników z możliwościami wykorzystania platformy ZONDLE na tabletach i w komputerze, w codziennej pracy z uczniami. To wspaniałe narzędzie pozwala nauczycielom tworzyć gry edukacyjne dla uczniów, jest dodatkowym i atrakcyjnym narzędziem na lekcjach, dodatkowym wsparciem dla uczniów słabszych. Pozwala monitorować wyniki osiągnięte przez dzieci, nagradzać je nie ocenami a odznakami i certyfikatami, choćby za najmniejszy postęp. Wychowankowie p. Kamińskiej (mimo, że są dopiero w klasie drugiej), sami tworzą gry na tej platformie. Dzięki grom autorstwa dzieci możemy poznać ich zainteresowania, docenić wartość gier i wkład ich pracy. To sprzyja i rozwija kreatywność, daje możliwość realizowania swych pomysłów. Wykorzystanie na co dzień nowoczesnych technologii i komunikacji rozwija wiele kompetencji dzieci. Uczniowie posługują się programem, wydaja polecenia tabletom i komputerom. Kształtuje się ich odporność emocjonalna, radość podczas wygranej i umiejętność pogodzenia się z porażką. Dzięki Zondle i innym platformom dzieci uczą się pracować w grupach, uczą się dyskutować i podejmować decyzje. Platforma jest anglojęzyczna – przy tworzeniu własnych gier bogacą słownictwo typu: add, save, delete, copy, setting. Należy dodać, że Zondle to platforma całkowicie bezpłatna, dostępna dla każdego! Film z wystąpienia p. Kamińskiej dostępny tutaj oraz link do przygotowanej na konferencję prezentacji.

Strona gotowa do druku

komunikaty admina: 2015.04.16 - NOWY KOMUNIKAT
Dodano: czwartek, 16 kwietnia 2015 - 20:50 Autor: Admin
komunikaty admina
Komunikat dotyczący organizacji pracy podczas egzaminów gimnazjalnych już w zakładce. ZAPRASZAM do zapoznania się z nim...Prawa kolumna naszej witryny

admin

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.04.07 - Miejski Konkurs Plastyczny na Ozdobę Wielkanocną
Dodano: czwartek, 09 kwietnia 2015 - 21:56 Autor: Admin
wydarzenia
Uczniowie klasy 1c szkoły podstawowej bardzo chętnie uczestniczą w konkursach nie tylko szkolnych, ale także miejskich często zajmując miejsca na podium.

07. kwietnia 2015r. ogłoszono wyniki konkursu plastycznego na ozdobę wielkanocną (organizator Gym Factory Fitness & Squash Center w Pile). Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie ozdoby wielkanocnej zawierającej logo Gym Factory.

Reprezentant naszej klasy Viktor McWilliam zajął 1.miejsce w kat. Dzieci, natomiast nasza klasa zajęła 3.miejsce w kat. Grupa/Klasa. Nagrodą są dwie godziny zabawy w Fun Factory dla wszystkich uczniów klasy 1c.

Dziękuję za zaangażowanie i zachęcam do wzięcia udziału w innych konkursach.
Opiekun: mgr Katarzyna Sykutera-Świerczyńska
fotki - kliknij w zdjęcie dyplomu...

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.03.27-28 - Finał Mistrzostw Województwa Wlkp w Piłce Siatkowej Chłopców
Dodano: poniedziałek, 06 kwietnia 2015 - 22:50 Autor: Admin
siatkówka
W dniach 27-28 marca w halach we Wrześni i Bugaju odbył się 16. Finał Gimnazjady w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców, który został rozegrany wg nowej dwudniowej formuły. W turnieju uczestniczyło 8 zespołów dziewcząt i 8 drużyn chłopców, które uzyskały awans z zawodów na szczeblu rejonowym oraz gospodarz turnieju. Reprezentanci Zespołu Szkół Nr 3 wywalczyli szóstą lokatę, choć w zasięgu była ścisła czwórka. Udział w finale województwa wlkp jest ogromnym sukcesem i potwierdzeniem systematycznej pracy w klasach sportowych naszej szkoły, wszak na tym etapie rozgrywek meldujemy się drugi raz z rzędu. Dla trenera naszych trzecio i pierwszoklasistów - Ireneusza Gondka - był to czwarty finał gimnazjady i zarazem jeden z ciekawszych…sportowo…

Zawody zainaugurowane zostały paradą wszystkich uczestniczących w finałach ekip. Wśród zaproszonych gości na trybunach zasiedli m.in.: dyrekcja Gimnazjum nr 2 we Wrześni, Starosta Wrzesiński D.Jaśniewicz, zastępca starosty W.Grzegorek, zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Września A.Mokracki, członek ZW SZS „Wielkopolska” J.Szamałek, prezes pierwszoligowego KS APP Krispol Września R.Wardak wraz z siatkarzami i trenerem M.Jankowiakiem. Uzupełnieniem licznej widowni była przebywająca na widowni młodzież szkolna oraz inni sympatycy siatkówki.

Po uroczystym otwarciu, którego dokonał dyrektor miejscowej szkoły, w krótkim układzie artystyczno – akrobatycznym wystąpiły dziewczęta z gimnazjalnego zespołu „Girls”, po czym swój talent wokalny zaprezentowała uczennica A.Waśkiewicz. Patronat medialny nad XVI Gimnazjadą Wojewódzką objęła lokalna gazeta „Wiadomości Wrzesińskie” oraz „Radio Września”. Zawody rozgrywane były na 4 boiskach i przeprowadzone zostały zgodnie z regulaminem SZS „Wielkopolska” tzn. w fazie eliminacyjnej z podziałem na dwie grupy systemem „każdy z każdym”, następnie w półfinałach wg klucza: I zespół z grupy A z II zespołem z grupy B i II zespół z grupy A z I zespołem z grupy B. W finałach zwycięzcy grali o I miejsce natomiast pokonani walczyli o miejsce trzecie.  

Los wrzucił nas „do worka” z ekipami Wrześni, Turku i Krobi (gr.B) - co okazało się później – kolejno: wice i mistrzami wlkp… Bezpośrednio po uroczystym otwarciu imprezy chłopcy zostali przewiezieni z Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego do hali w Bugaju (Miłosławiu), gdzie rozgrywali swoje mecze eliminacyjne. Zarówno hala wrzesińskiego gimnazjum jak i szkoły podstawowej w Bugaju, mówiąc kolokwialnie „wgniata w fotel”… w takich miejscach można, dlaczego nie u nas…Przepraszam czytelników za odrobinę prywaty, ale w głowach mamy jeszcze rejon i wycieczkę do pobliskiego Czarnkowa…słowa i fotki nie oddają piękna wspomnianych obiektów…bazy, zaplecza sprzętowego, organizacji pracy również…hmmm może dożyjemy ;)

Grupę B już podałem, natomiast równolegle na pierwszym boisku swe mecze rozgrywały drużyny gr A, a były to: Nowy Tomyśl, G5 Poznań, G9 Kalisz i G2 Puszczykowo. W tej grupie zwyciężyła ekipa z Nowego Tomyśla, drugi był Kalisz, dalej Poznań i Puszczykowo. Oglądając spotkania grupowe „w ciemno” można było obstawić sobotnich triumfatorów, jednak sport jest nieobliczalny i byliśmy świadkami wielu niespodzianek…ale to za chwilę…

Wracamy do naszej grupy, a w niej uczniowie klas Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego (SOS) Gimnazjum nr 2 we Wrześni pokonali zespoły: Gimnazjum nr 2 Turek 2:1, Gimnazjum Krobia 2:0 oraz naszych chłopców 2:1 po bardzo kontrowersyjnych decyzjach sędziego w tie-break’u, zajmując tym samym pierwsze miejsce w grupie. Jeden sędzia przy tak szybkiej siatkówce…to odrobinę za mało. Przez dwa ewidentne błędy dotknięcia siatki, a także kontuzję Nikodema Owczarka przegraliśmy 12:15. Aby zachować chronologię wydarzeń dodam, że w pierwszym naszym spotkaniu pokonaliśmy po pięknej walce gimnazjalistów z Krobi 2:1 i ulegliśmy chłopcom z Turku 0:2. Mecz z wrzesińską drużyną był naszym ostatnim pojedynkiem w grupie i zabrakło bardzo niewiele, by awansować do czwórki. Zajęliśmy ostatecznie 3 miejsce w grupie B i następnego dnia turnieju - w sobotę - walczyliśmy z trzecią ekipą gr A - G5 Poznań o 5 miejsce. Ulegliśmy lepiej dysponowanym poznaniakom i ostatecznie cieszyliśmy się z szóstej lokaty.

W sobotę odbyły się półfinały, w których Gimnazjum nr 2 Września podejmowało faworyta do złotego medalu Gimnazjum nr 9 Kalisz (klubowego mistrza Wielkopolski oraz półfinalistę mistrzostw Polski kadetów). Po zaciętym pojedynku sensacyjnie wygrywają wrześnianie pokonując rywala 2:1 (17:25; 26:24; 15:11) tym samym zdobywając minimum srebrny medal Gimnazjady. W naszych sercach jeszcze większy niedosyt….mieliśmy ich „na widelcu”…W drugim półfinale Turek pokonuje Kalisz i mamy komplet finalistów…

O godzinie 14:30 odbył się mecz finałowy. Ponownie spotkali się rywale z grupy eliminacyjnej Gimnazjum nr 2 Września – Gimnazjum nr 2 Turek. Tym razem po wyrównanym boju drużyna z Turku okazała się lepsza 2:0 (25:22, 25:23) i piąty raz z rzędu zdobyła medal w finale gimnazjady – tym razem z najcenniejszego kruszcu…

Podczas uroczystego zakończenia turnieju wręczono medale, pamiątkowe dyplomy, okolicznościowe tableau, a zespoły, które zajęły miejsca I – IV otrzymały dodatkowo grawertony SZS „Wielkopolska”. Najlepsze siatkarki i siatkarze z poszczególnych zespołów uhonorowani zostali - ufundowanymi przez organizatorów - statuetkami.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:
Patrycja Ignasiak – Gimnazjum nr 2 Jarocin
Agata Olejniczak – Gimnazjum nr 2 Gostyń
Michalina Leracz – Gimnazjum nr 2 Września
Iwona Polega – Gimnazjum nr 3 Szamotuły
Ilona Betke – Gimnazjum nr 5 Piła
Martyna Felińska – Gimnazjum nr 9 Kalisz
Marta Solarczyk – Gimnazjum nr 5 Poznań
Katarzyna Nowak – Gimnazjum nr 1 Turek
Jędrzej Kowal – Gimnazjum nr 2 Puszczykowo
Mikołaj Nele – ZSPiG Krobia
Dawid Romaniszyn – ZS Nr 3 Piła
Szymon Krzyżkowiak – Gimnazjum nr 5 Poznań
Adrian Wyrwich – Gimnazjum nr 9 Kalisz
Łukasz Liman – Gimnazjum Nowy Tomyśl
Tomasz Pielak – Gimnazjum nr 2 Września
Błażej Borkowski – Gimnazjum nr 2 Turek
Nagrodę specjalną przeznaczoną dla najlepszego zawodnika z zespołu gospodarzy otrzymał z rąk Prezesa klubu APP Krispol Września T. Pielak. W ceremonii  wręczania nagród i dekoracji najlepszych zawodników uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz.  


Drużyna ZS3 wystąpiła w składzie: rozgrywający - Hubert Muchar (3c) i Filip Stróżyński (1c), atakujący - Jakub Szymanowski (3c), przyjmujący -  Dawid Romaniszyn (3c), Mateusz Pietrus (2c), Michał Dymkowski (1c), Piotr Grzybowski (3c), Bartosz Szkodziński (1c), Michał Gładysz (1c), środkowi – Dawid Dymkowski (3c), Nikodem Owczarek (3c) oraz libero – Tobiasz Trawiński (3c).

Wśród dziewcząt wysoką czwartą lokatę wywalczyły podopieczne Sławomira Świderskiego – siatkarki z Gimnazjum nr 5, które powtórzyły zeszłoroczny sukces.

Przed nami miejmy nadzieję ciepłe tygodnie...nie kończymy pracy…wchodzimy na piasek i rozpoczynając od jubileuszowych X Mistrzostw Szkoły w Plażowej Piłce Siatkowej Chłopców, wyłonimy najskuteczniejszą parę naszej szkoły, która reprezentować będzie powiat pilski. Mam też nadzieję, że po raz drugi odwiedzimy wrzesińskie ośrodki sportowe, które w tym roku szkolnym będą gospodarzem jeszcze jednej imprezy finałowej XVI Gimnazjady - zmagań najlepszych siatkarek i siatkarzy plażowych województwa wlkp….ale to już oddzielny rozdział i duuuużo pracy…

Na koniec kolejność końcowa turnieju chłopców:

1. Gimnazjum nr 2 w Turku
2. Gimnazjum nr 2 we Wrześni
3. Gimnazjum w Nowym Tomyślu
4. Gimnazjum nr 9 w Kaliszu
5. Gimnazjum nr 5 w Poznaniu
6. ZS 3 Piła
7. Gimnazjum w Krobi
8. Gimnazjum nr 2 Puszczykowo

kolejność końcowa dziewcząt:

1.Gimnazjum nr 1 Turek
2.Gimnazjum nr 5 Poznań
3.Gimnazjum nr 9 Kalisz
4.G 5 Piła
5.Gimnazjum  nr 3 Szamotuły
6.Gimnazjum nr 2 Września
7.Gimnazjum nr 1 Gostyń
8.Gimnazjum nr 5 Jarocin

Na obszerną foto-galerię z turnieju zapraszam już teraz klikając wybrane zdjęcie w artykule.

IRENEUSZ GONDEK

Strona gotowa do druku

6-latki: 2015.03.25 - Miejski Konkurs Plastyczny - Sześciolatki malują wiosnę
Dodano: czwartek, 02 kwietnia 2015 - 23:25 Autor: Admin
6-latki
Reprezentacja naszej szkoły (Apolonia Preihs kl. 1a, Aleksandra Jopek kl. 1b, Agata Kalka kl. 1c) zajęła 3 miejsce (na 10 szkół) w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Sześciolatki malują wiosnę" (praca zespołowa). Konkurs objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Piły oraz Dyrektora Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile został zorganizowany przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Wydział Oświaty Urzędu Miasta w Pile.

Zadaniem zespołów było wykonanie pracy grupowej wielkoformatowej techniką pasteli olejnych o tematyce wiosennej. Celem Konkursu było:
– zachęcenie uczniów w wieku wczesnoszkolnym do udziału w konkursach,
– Wdrażanie uczniów do zdrowej rywalizacji,
– wykorzystanie posiadanych umiejętności w osiąganiu sukcesów,
– integracja z uczniami innych szkół.
Wcześniejsze przygotowanie uczennic z różnych klas pierwszych i integracja zespołu zaowocowała pierwszym sukcesem na poziomie miejskim.

Opiekun: mgr Katarzyna Sykutera-Świerczyńska
fotki - kliknij zdjęcie

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.03.28 - XV Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZS3
Dodano: środa, 01 kwietnia 2015 - 22:25 Autor: Admin
siatkówka
W sobotę, 28.03.2015 r. w Zespole Szkół nr 3 w Pile odbył się XV Turniej Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZS nr 3. W turnieju wzięło udział siedem drużyn z miasta Piły, tj. dwa zespoły Szkoły Podstawowej nr 1, dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz trzy zespoły reprezentowały naszą szkołę i w tym dwie ekipy z klasy V.

Gry rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, a więc każda drużyna zagrała 6 meczy. Trzy najlepsze drużyny wygrały po 5 meczów i o zwycięstwie zdecydowały małe punkty. Najlepszym okazał się zespół Szkoły Podstawowej nr 7 - I zespół, drugie i trzecie miejsce zajęły dwa zespoły Szkoły Podstawowej nr 1. Nasze zespoły okazały się bardzo gościnne i zajęły trzy kolejne pozycje.

Organizatorkami turnieju były nauczycielki Zespołu Szkół nr 3 w Pile Pani Dorota Zaleska i Anna Fiedorowicz.

fotki – kliknij kolaż lub przejdź do fotogalerii

Strona gotowa do druku

matematyka: 2015.03.26 - VII MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS II GIMNAZJUM
Dodano: środa, 01 kwietnia 2015 - 21:48 Autor: Admin
matematyka
Słowa Galileusza: "Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat."  towarzyszyły już siódmej edycji Miejskiego Konkursu Matematycznego uczniów klas II gimnazjum, którego organizatorami są nauczyciele matematyki Zespołu Szkół Nr 3. Patronat nad konkursem objął prezydent miasta Piły.

Każdy udział w olimpiadzie, konkursie wiąże się dużą pracą, którą trzeba włożyć w przygotowania: rozwiązać wiele zadań, testów często są to zadania wykraczające poza podstawę programową – dlatego tak cieszy duża liczba uczestników tego konkursu – w etapie miejskim wzięło udział 33 uczniów.

Za uczniem zawsze stoi nauczyciel, który kieruje, prowadzi i dlatego Wam nauczycielom dziękujemy za pracę.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce

- Maja Stawicka-Pipowska uczennica Gimnazjum nr 4, którą przygotowała pani Mirosława Zięcik

II miejsce
- Wiktor Sienkiewicz uczeń Zespół Szkół nr 2, którego przygotowała pani Hanna Kunysz
- Szymon Politowski uczeń Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego, którego przygotowała pani Ewa Buchholz
- Weronika Jarczak - uczennica Zespół Szkół nr 3, którą przygotowała pani Hanna Słodowicz

III miejsce
- Anna Bulicz - uczennica Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego, którą przygotowała pani Ewa Buchholz
- Aleksandra Jaraszkiewicz - uczennica Zespół Szkół nr 3, którą przygotowała pani Hanna Słodowicz

Anna Wolska – przewodnicząca komisji konkursowej
galeria - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

UKS 3: 2015.03.24 - Randorii w Niemczech
Dodano: środa, 01 kwietnia 2015 - 20:46 Autor: Admin
UKS_3
W dniu 24 marca 2015 r. we Frankfurcie nad Odrą podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków przebywali na randorii (walkach). Zawodnicy po raz kolejny mieli okazję powalczyć z zawodnikami niemieckimi. W treningu wzięło udział 80 zawodników. Nasi zawodnicy stoczyli 14 walk sparingowych. Nadmienić należy, że zawodnicy nie odbiegali umiejętnościami zawodnikom niemieckim.
W rozmowach z trenerami ustalono, że taka wymiana będzie kontynuowana w przyszłości z możliwością uczestnictwa zawodników Niemiec w treningach w Pile. Jednocześnie uzgodniono, że zawodnicy z pilskiego klubu oraz niemieckiego klubu będą uczestniczyć we wspólnych zgrupowaniach w Kołobrzegu i Frankfurcie nad Odrą. W rozmowach uczestniczył także Bernard Adamczyk oraz trener Marian Tałaj.
Za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu do Niemiec podziękowania składamy Zakładowi Mięsnemu Henryka Stokłosy w Śmiłowie.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

szachy: 2015.03.24 - Powiatowy Turniej o Złotą Wieżę w Szachach i Powiatowy Turniej w Warcabach w kategorii Szkół Podstawowych i Gimnazjów
Dodano: wtorek, 31 marca 2015 - 20:41 Autor: Admin
szachy
Dnia 24 marca 2015 roku w Zespole Szkół w Szydłowie odbył się Powiatowy Turniej o Złotą Wieżę w Szachach i Powiatowy Turniej w Warcabach w kategorii Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Organizatorem były Ludowe Zespoły Sportowe. Zarówno w turnieju szachowym jak i w warcabach rozegrano pięć rund. W imprezie wzięła udział nasza drużyna, która wystąpiła w następującym składzie: Aleksandra Majewska, Marcel Butyrowski, Mateusz Kalczyński oraz Bogumił Ozga. W rywalizacji szachowej w kategorii gimnazjów nasz zespół potwierdził wysoki poziom zajmując pierwsze miejsce. W turnieju warcab klasycznych uplasowaliśmy się na miejscu trzecim.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Galeria - kliknij kolaż (jakość - przepraszamy - takie mamy oświetlenie...)

Opiekunem zespołu był Sławomir Grzegorczyk

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.03.24 - III KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ
Dodano: wtorek, 31 marca 2015 - 20:23 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 24 marca 2015 roku, w Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa Salezjańskiego w Pile, odbył się III Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej dla szkół podstawowych. Celem konkursu było zachęcanie młodego pokolenia do obcowania z poezją oraz odnalezienia jej wysokich walorów artystycznych. Jury konkursowe, w którego skład weszli nauczyciele GTS i LOTS – po wysłuchaniu blisko 130 uczestników z ponad 20 szkół podstawowych - miało trudny orzech do zgryzienia. Recytujący zaprezentowali bardzo wysoki poziom a ich występy okazały się fantastyczne. Jury poddało ocenie wybór i stopień trudności wiersza, wymowę, modulację głosu uczestników oraz ogólne wrażenie. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki. Była wielka radość, kiedy okazało się, że uczennice z naszej szkoły nie tylko zostały wyróżnione ale również stanęły na podium:

Wesołowska Julia, kl.2A – III MIEJSCE w kategorii klas 1-3
Kubera Gabriela, kl.4C - III MIEJSCE w kategorii klas 4
Ryczek Adrianna, kl.5B - III MIEJSCE w kategorii klas 5


WYRÓŻNIENIA:
Jopek Aleksandra, kl.1B - kategoria klas 1-3
Pielacha Zofia, kl.2A- kategoria klas 1-3
Krawczuk Weronika, kl.4C- kategoria klas 4
Sobisiak Kornelia, kl.6B- kategoria klas 6
Badzińska Daria, kl.6A- kategoria klas 6


Opiekunami uczennic, które stanęły na podium oraz zostały wyróżnione w konkursie byli: p.Anna Strugarek oraz p.Piotr Gorzelak
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
galeria dostępna po kliknięciu w kolaże lub w zakładce FOTOGALERIA

ANNA STRUGAREK

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 30 ławek korytarzowych na 30-lecie Szkoły!
Dodano: wtorek, 31 marca 2015 - 20:01 Autor: Admin
wydarzenia

Strona gotowa do druku

internet DBI: 2015.02.01-28 - Dni Bezpiecznego Internetu
Dodano: wtorek, 31 marca 2015 - 19:49 Autor: Admin
internet DBI
W lutym w naszej szkole zorganizowano obchody Dni Bezpiecznego Internetu 2015. Nauczyciele informatyki oraz wychowawcy klas przeprowadzili lekcje z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych ze strony www.safeinternet.pl oraz innych zakupionych przez szkołę:
• w dziesięciu klasach 1-3 szkoły podstawowej wykorzystano scenariusze: "Sieciaki" (kreskówki i zeszyt ćwiczeń), „Przygody plika i foldera” oraz skorzystano z zabaw na Necio.pl;
• w dziewięciu klasach 4-6 szkoły podstawowej lekcje przeprowadzono w oparciu o scenariusz: "3..2..1..Internet" oraz „Gdzie jest MIMI?”;
• w szesnastu klasach gimnazjum w czasie lekcji informatyki i wychowawczych wykorzystano scenariusze „Stop cyberprzemocy” oraz „Mój wizerunek o­nline”.

Ponadto we wszystkich ww. klasach wykorzystywano dodatkowo materiały OMEGA, ze szczególnym naciskiem na: cyberprzemoc, pornografię oraz molestowanie seksualne.
Dodatkowo w klasach czwartych zorganizowano happening, którego celem było zwrócenie uczniom uwagi na właściwe ich postawy w czasie korzystania z Internetu. Uczniowie wykorzystując różne techniki plastyczne przedstawiali na forum klasy, jak należy bezpiecznie zachowywać się w czasie korzystania z sieci komputerowych. Ponadto przedstawiono różne sposoby formułowania bezpiecznych haseł.

Materiały te były niezwykle pomocne w ukazaniu zagrożeń, jakie wynikają z nieostrożnego korzystania z Internetu. Na lekcjach wychowawczych i informatyki prowadzone były dyskusje na temat bezpieczeństwa w sieci. We wszystkich klasach uczniowie pod kierunkiem nauczycieli informatyki wykonali prace graficzne pt. "Bezpieczny Internet". Wspólnie wykonaliśmy gazetkę ścienną pt. "Razem tworzymy lepszy Internet" na szkolnym a na semestralnym zebraniu z rodzicami rozdano ulotki z najważniejszymi informacjami dot. cyberprzemocy.

W tegorocznych obchodach DBI w naszej szkole nie tylko wykorzystano zaangażowanie nauczycieli, ale również młodzieży do poruszenia istotnych tematów związanych z zagrożeniami w Sieciach komputerowych.

Organizatorzy:
mgr Zdzisława Rzeczycka, mgr Agata Madej, mgr Izabela Karczewska
fotki w galerii lub po kliknięciu w wybrany kolaż

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.03.23 - VIII Miejski Konkurs Przyrodniczy pod patronatem Prezydenta Miasta Piły
Dodano: poniedziałek, 30 marca 2015 - 22:08 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 23 marca w Szkole Podstawowej nr 12 w Pile odbył się VIII Miejski Konkurs Przyrodniczy pod patronatem Prezydenta Miasta Piły. Każdą pilską szkołę podstawową reprezentowało maksymalnie 3 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Bazimierowska i Karol Wiśniowiecki z klasy VIa przygotowywani przez p. Marlenę Wesołowską oraz Marcelina Szuster z klasy VIc pod opieką p. Katarzyny Franc. Z wielką przyjemnością informuję, iż dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły:

I miejsce 40  / 40pkt. – Gabriela Bazimierowska ZS nr 3

II miejsce 37  / 40 pkt – Karol Wiśniowiecki ZS nr 3


III miejsce 34/40 pkt pkt. – Aleksandra Piątek ZS nr 2

Uczestnikom konkursu dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!
fotki w galerii lub po kliknięciu w kolaż
Marlena Wesołowska

Strona gotowa do druku

matematyka: 2015.03.20 - WIOSENNY TURNIEJ MATEMATYCZNY
Dodano: poniedziałek, 30 marca 2015 - 21:15 Autor: Admin
matematyka
Turnieje matematyczne stały się tradycją Zespole Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich w Pile. Uczestniczą w nich całe zespoły klasowe, a zadania stawiane przed uczniami są nietypowe, zabawne i angażują wszystkich uczniów. W tym roku taki turniej dla klas I odbył się 20 marca. Uczniowie mieli do rozwiązania zadania matematyczne, które kryły się pod nazwami: „MYŚLĄ WSZYSCY”, „TĘGIE UMYSŁY DO ROBOTY”, „PYTANIA DLA MISTRZA”.

Jedno z zadań dla młodszych kolegów przygotowali uczniowie klasy II f realizujący projekt fraktale, o­ni też ocenili prace rysunkowe inspirowane fragmentami fraktali.

Każda klasa wystawiła również po dwie osoby do układania sześciennych kostek – tu była potrzebna wyobraźnia przestrzenna. I jeszcze tylko liczby pierwsze – zawieszane na sznurku i podliczanie punktów. Wszystkim klasom bardzo dobrych wyników gratulują nauczyciele matematyki, którzy przygotowali turniej: Monika Małecka –Wiese, Małgorzata Malczewska, Hanna Słodowicz, Anna Wolska.

fotki w galerii lub po kliknięciu w kolaż

Strona gotowa do druku

komunikaty admina: NOWY KOMUNIKAT
Dodano: niedziela, 29 marca 2015 - 21:53 Autor: Admin
komunikaty admina
Nowy komunikat dotyczący 1 kwietnia w zakładce. Proszę o regularne sprawdzanie bloku "KOMUNIKATY DYREKCJI". Zmuszamy do jednokrotnego kliknięcia przy każdorazowych odwiedzinach. Bądź na bieżąco... ;)

admin

Strona gotowa do druku

<   1234567891011121314151617181920212223242526   >

pływanie: 2015.03.21 - Indywidualne Mistrzostwa Piły w Pływaniu Szkół Podstawowych
Dodano: czwartek, 26 marca 2015 - 21:15 Autor: Admin
pływanie
Dnia 21 marca 2015 roku na basenie pływackim WODNIK odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Piły w Pływaniu Szkół Podstawowych w kategorii chłopców. Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w następującym składzie: Viktor McWilliam, Piotr Andruszko, Jędrzej Zieliński, Wojciech Leszczyński, Wiktor Wład, Wojciech Przybylski oraz Jakub Jagodziński. Zawodnicy osiągnęli bardzo dobre wyniki zdobywając 5 medali - 4 srebrne i 1 brązowy. Na podkreślenie zasługuje fakt, że jest to najlepszy wynik naszej drużyny w tych zawodach. Oto wyniki końcowe:

Wojciech Leszczyński - III miejsce - 25 m stylem dowolnym
Piotr Andruszko - IV miejsce - 25 m stylem dowolnym
Wiktor Wład - VI miejsce - 50 m stylem dowolnym
Wojciech Przybylski - II miejsce - 50 m stylem dowolnym
Wojciech Leszczyński - V miejsce - 25 m stylem grzbietowym
Jędrzej Zieliński - IX miejsce - 25 m stylem grzbietowym
Viktor McWilliam VI miejsce - 25 m stylem grzbietowy
Wojciech Przybylski - II miejsce - 50 m stylem grzbietowym
Piotr Andruszko - II miejsce - 25 m stylem klasycznym
Jakub Jagodziński - IV miejsce - 50 m stylem klasycznym
Wiktor Wład - II miejsce - 25 m stylem motylkowym


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunem zespołu był Sławomir Grzegorczyk.
galeria – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

LIBRUS

ZASTĘPSTWA


KOMUNIKATY DYREKCJI


UBEZPIECZENIE 15/16


WAŻNE DOKUMENTY


OBCHODY 30-LECIA


ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE


OSTATNI ALBUM


zimowisko zs3 - 1
Album: 2016.01.18-29 - ZIMOWISKO W ZS3

ZAJĘCIA DODATKOWE


OLA WOJCIECHOWSKA


1% PODATKU


PROJEKT SWOI

Archiwum

Starsze artykuły

HOME | DOWNLOADS | SEARCH | TERMS OF USE | PRIVACY POLICY


mail administratora
prof.gondek@
gmail.com

Page created in 0,364862 Seconds