Welcome Guest

Zespół Szkół nr 3 im. Lotników Polskich, 64-920 PIŁA, ul.Żeromskiego 41 <<>> e-mail - zs3sek@wp.pl


FOTOGALERIA


PSYCHOLOG SZKOLNY


OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


ASTANET

MOJE PODRĘCZNIKI

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

FILMY

CZAS NA SPORT

Online

Obecnie jest 11 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.
wydarzenia: 2014.04.03-04 - DNI JĘZYKÓW OBCYCH
Dodano: środa, 09 kwietnia 2014 - 16:22 Autor: Admin
wydarzenia
Dni Języków Obcych, które odbyły się w naszej szkole 3 i 4 kwietnia koncentrowały się wokół krajów europejskich. Pierwszego dnia uczniowie klas pierwszych Gimnazjum brali udział w turnieju „Europa da się lubić”, natomiast w piątek 4 kwietnia wszyscy gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć przedstawienie „Przygoda z Wielką Brytanią”.

Celem przedstawienia było poznanie kultury i tradycji Wielkiej Brytanii. Na wstępie zaprezentowano krótkie filmy oraz istotne informacje związane z poszczególnymi krajami wchodzącymi w skład Wielkiej Brytanii. W Londynie Królowa Elżbieta II uroczyście przywitała wszystkich przed swoją rezydencją - Pałacem Buckingham oraz zaprosiła na tradycyjną angielską herbatę. W stolicy Szkocji - Edynburgu mogliśmy podziwiać występ Szkota ubranego w narodowy strój, czyli kilt  oraz grającego na dudach.

Warto wspomnieć także o słynnych postaciach, które zagościły podczas naszego spotkania: William Shakespeare , król Artur, detektyw Sherlock Holmes, Robin Hood, Izaak Newton,  Alexander Graham Bell, Harry Potter oraz James Bond.

Podczas przedstawienia mogliśmy też wysłuchać piosenek zaśpiewanych przez naszych aktorów w języku angielskim oraz obejrzeć występy taneczne do utworów brytyjskich zespołów. Na koniec wysłuchaliśmy hymnu Zjednoczonego Królestwa.
Nasi uczniowie świetnie się spisali w roli typowych Brytyjczyków. Dziękujemy i gratulujemy im ogromnych talentów!

Przedstawienie wraz z uczniami Gimnazjum przygotowały nauczycielki języka angielskiego : p. Anna Krutel, p. Agnieszka Kuchcińska, p. Hanna Podemska.

galeria - po kliknięciu w kolaż.... zapraszamy!!!

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.04.05 - Mistrzostwa Torunia w Judo Juniorów Młodszych Młodzików i Dzieci
Dodano: środa, 09 kwietnia 2014 - 15:22 Autor: Admin
sztuki walki
Pilscy judocy świetnie spisali się podczas sobotnich Mistrzostw Torunia Juniorów Młodszych, Młodzików i Dzieci w Judo. Zdobyli aż siedem złotych medali. Były też srebrne i brązowe krążki.
To kolejny udany występ judoków z UKS „3” Piła. Klub zajął w turnieju w Toruniu drugie miejsce. Konkurencja była natomiast bardzo duża. W zawodach wzięło udział ponad pół tysiąca zawodników z 39 klubów z całej Polski.

Najlepiej spisali się – zdobywając złote medale: Oskar  Nawrocki , Miłosz Kłos , Oskar Pazdaj , Adam Stodolski , Beniamin  Podemski, Szymon Jęśko – Białek  i Gracjan Wyroślak. Srebrne krążki – Jakub Szymanowski, Oliwia Cebieniak. Brązowe - Jakub Fafiński, Magdalena Piotrowska, Kacper Dupla, Jakub Serwatka. Miejsca V: Alan Małowicki, Wojciech Drygała, Maciej Tymiec, Hubert Lach, Klaudia Kozieł. VII miejsca - Jakub Tomaszewicz, Filip Cieszyński, Łukasz Lach.

Podziękowania dla Zakładów Mięsnych Henryk Stokłosa – Śmiłowo za zakup judog dla zawodników sekcji judo.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.04.03 - Europa da się lubić
Dodano: środa, 09 kwietnia 2014 - 15:01 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 3.04.2014 r odbył się w naszej szkole turniej dla klas pierwszych pt. ”Europa da się lubić”, zorganizowany przez nauczycieli języków obcych. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie prezentacji multimedialnej, scenki, tańca lub piosenki oraz 3 potraw, związanych z wylosowanym krajem europejskim.

Zadania wykonane zostały bardzo pomysłowo, a przygotowane potrawy okazały się przepyszne. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Na koniec jury w składzie: wicedyrektor p. Piotr Gruntkowski, nauczyciel j. niemieckiego p. Anna Krasnodemska oraz przewodnicząca SU Patrycja Drzewiecka, wyłoniło zwycięzców:

I miejsce zajęły klasy Ib i If,
II miejsce klasy Ic i Ia oraz
III miejsce klasa I d.

Zwycięzcom gratulujemy sukcesu!
fotki w dziale fotogaleria lub po kliknięciu w kolaż....zapraszamy!!!

Oprac. Hanna Podemska

Strona gotowa do druku

lekka atletyka: 2014.04.03 - Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Pilskiego SP, Gim, Szkół Ponadgimnazjalnych w Biegach Przełajowych
Dodano: poniedziałek, 07 kwietnia 2014 - 19:41 Autor: Admin
lekka atletyka
Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy w Pile, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile i PLKS GWDA Piła były organizatorem Indywidualnych Mistrzostw Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Pilskiego w Biegach Przełajowych, które w czwartek 03 kwietnia 2014 odbyły się na obiektach ZOS MOSiR Piła przy Żeromskiego (Zespół Obiektów Sportowych "GÓRNE" Piła).

Nasza placówka wystawiła reprezentacje zarówno ze Szkoły Podstawowej jak i z Gimnazjum. Na poziomie klasy V szkoły podstawowej wśród dziewcząt II miejsce i awans do Finału wojewódzkiego wywalczyła uczennica Julia Radzymińska. Z mniejszym powodzeniem startowały też inne dziewczęta z naszej szkoły: Agata Pańczak , Gabriela Bazimierowska  oraz Daria Badzińska. W kategorii klas VI najlepszą 14 pozycję zajęła Anna Gamrot; na dalszym miejscu dobiegła Sandra Wróblewska; pozostałe dziewczęta: Anna Ruta, Jagoda Połyniak, Oliwia Grzeca oraz Karolina Karpińska nie dobiegły do mety z powodu kontuzji tej ostatniej. Dziewczęta widząc leżącą koleżankę zatrzymały się by jej pomóc….brawo za postawę fair play!!! Opiekunką dziewcząt była p.Anna Fiedorowicz.

Wśród chłopców naszego gimnazjum najlepszą pozycję na mecie, po pokonaniu przeciwników i trasy o długości ok.1200m, wywalczył Krzysztof Januzik z klasy IIIe (2m). Krzysiek awansował do Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego, które odbędą się 26 kwietnia w Żerkowie – BRAWO!!! Pozostali przełajowcy z 3 klas gimnazjum to: Hubert Kostecki (IIIa – 21 miejsce), Norbert Modrow (IIIa), Benjamin Podemski (IIIa), Łukasz Ograbek (IIIc – 47 miejsce) i Krzysztof Mściszewski (IIIc – 56 miejsce). Przedstawicielami pierwszej i drugiej klasy naszego gimnazjum byli: Kamil Borkowski (IIb – 28 miejsce), Dawid Jackowiak (Ic – 60 miejsce), Krystian Wojciechowski (Id – bardzo wysokie 6 miejsce!!! o włos od awansu!!!),  Radosław Sójka (Id – 40 miejsce), Grzegorz Zieliński (IIc) i Patryk Klik (IIe – 37 miejsce). Opiekunem chłopców był p.Ireneusz Gondek.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH, a najlepszym życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim.

galeria z zawodów – kliknij wybrany kolaż

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.03.29-30 - Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo
Dodano: poniedziałek, 07 kwietnia 2014 - 17:11 Autor: Admin
sztuki walki
W dniach 29-30 marca 2014 r w Luboniu koło Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo. W mistrzostwach wystartowali także podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy uzyskali następujące wyniki:

- złoto – Adam STODOLSKI - kategoria wagowa 60 kg
- VII miejsce – Oliwia CEBENIAK – waga +70 kg
- w walkach eliminacyjnych odpadli - Szymon  JĘŚKO–BIAŁEK, Maciej TYMIEC.

W zawodach wystartowało 545 zawodników z 108 klubów. Podziękowania należą się sponsorowi - Zakładom Mięsnym H.Stokłosa  ze Śmiłowa.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2014.03.29 - Mistrzostwa Piły Trójek Siatkarskich II Klas Gimnazjum
Dodano: poniedziałek, 07 kwietnia 2014 - 11:03 Autor: Admin
siatkówka
W turnieju udział wzięło 10 drużyn z pilskich gimnazjów. Rozegrano 40 spotkań systemem każdy z każdym. Poniżej klasyfikacja końcowa zawodów:

- I miejsce – ZS3 PIŁA II – skład (Poznaniak Paulina, Zimoch Agata, Galas Marta)
- II miejsce – G5 PIŁA
- III miejsce – ZS3 PIŁA I – skład (Betyna Paulina, Wycisło Patrycja, Olszanowska Sandra)

Opiekunem była p.Dorota Zaleska

galeria foto - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

pływanie: 2014.03.29 - Indywidualne Mistrzostwa Piły w Pływaniu Szkół Podstawowych
Dodano: poniedziałek, 07 kwietnia 2014 - 10:10 Autor: Admin
pływanie
Dnia 29 marca  na pływalni „Wodnik” odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Piły w Pływaniu Szkół Podstawowych.

Reprezentacja Zespołu Szkół nr 3 w kategorii dziewcząt i zajęte miejsca:

Stankiewicz Inga kl. I a - II miejsce stylem dowolnym
Strzelecka Antonina kl. I a – IV miejsce stylem grzbietowym
Krawczuk Weronika kl. III b – V miejsce stylem grzbietowym
Pawlak Oliwia kl. IV b – IV miejsce stylem dowolnym
Stankiewicz Julia kl. IV a - II miejsca stylem klasycznym i motylkowym
Zielińska Martyna kl. IV a – II miejsce stylem grzbietowym
Jessa Natalia kl. V a – III miejsca stylem grzbietowym i klasycznym
Bazimierowska Gabriela kl. V a – styl dowolny
Sobisiak Kornelia kl. V b – V miejsca stylem dowolnym i grzbietowym
Ruta Anna kl. VI a – IV miejsca stylem grzbietowym i motylkowym

galeria z zawodów pływackich - kliknij w kolaż....
opiekun - Justyna Waszak

Strona gotowa do druku

logo: 2014.03.26 - DNI PRZEDMIOTÓW HUMANISTYCZNYCH W GIMNAZJUM
Dodano: czwartek, 03 kwietnia 2014 - 22:12 Autor: Admin
logo
Tegoroczne Dni Przedmiotów Humanistycznych, które odbyły się w dniach 26-28 marca, zorganizowaliśmy pod hasłem „HUMANISTA – TO BRZMI DUMNIE!”. Szkolne święto humanistów od wielu lat już przygotowywane jest przez nauczycieli języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie oraz sztuki. Również w tym roku postanowiliśmy podkreślić rolę przedmiotów humanistycznych w edukacji, planując na trzy dni szereg atrakcji i niespodzianek dla uczniów klas I-III gimnazjum.

Rozpoczęliśmy w środę „mocnym uderzeniem”, czyli Turniejem Humanistycznym dla klas I i II. Zadania dla uczniów podzielono na trzy części: język polski, historia i sztuka, przy czym w każdej z części znalazły się po trzy pytania. Dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej zadania były widoczne dla wszystkich uczniów. W zestawach znalazły się zagadnienia, które sprawiły trudność zespołom reprezentującym poszczególne klasy – niektóre wymagały konsultacji, inne – niestety – do końca pozostawały zagadką. Zarówno uczniowie klas pierwszych, jak i drugich dzielnie walczyli o każdy punkt i z zaangażowaniem wypełniali kolejne karty odpowiedzi. Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: wicedyrektor – p. Piotr Gruntkowski (przewodniczący); nauczycielki: j. polskiego – p. Wioletta Piotrowska, historii – p. Iwona Bagińska, sztuki – p. Karolina Kujawa-Adamska. Po każdej z trzech części turnieju przewodniczący informował o uzyskanych przez klasy punktach, natomiast prowadząca – p. Małgorzata Kossak – odczytywała prawidłowe odpowiedzi. W grupie klas pierwszych zwycięzcami turnieju zostali: klasa Ia (I miejsce), klasa Ic (II miejsce), klasa If (III miejsce), natomiast wśród klas drugich najwięcej punktów zdobyły: klasa IIb (I miejsce), klasa IId (II miejsce), klasa IIa (III miejsce).

Wszystkie klasy biorące udział w zabawie otrzymały dyplomy, a zdobywcy miejsc I-III – słodkie upominki. Turniej spotkał się z pozytywnym przyjęciem, dlatego też warto pomyśleć o kontynuowaniu przedsięwzięcia w kolejnych latach – może nie tylko w zakresie szkolnym...

Kolejne dni, czyli czwartek 27.03. oraz piątek 28.03. przyniosły inne atrakcje. Gimnazjaliści mogli obejrzeć gazetki prezentujące prace nad trzema projektami, realizowanymi w klasach drugich: „Mrożek – znany czy nieznany?” (opiekun – p. M. Kossak), „Mniejszości narodowe w Wielkopolsce” (opiekun – p. D. Dec) oraz „Mniejszości narodowe w Polsce” (opiekun – p. I. Bagińska). W holu szkoły, a także na I i II piętrze wyeksponowano prace plastyczne uczniów, prezentujące portret Józefa Chełmońskiego, okładki znanych książek, plansze „Spektakle zwykłe i niezwykłe”, plakaty dotyczące anoreksji oraz inne formy twórczości gimnazjalistów (odpow. p. K. Kujawa-Adamska, p. E. Nowak, p. B. Lipowicz).

W czwartek w szkolnej czytelni odbyło się spotkanie uczniów gimnazjum z kustoszem Muzeum Okręgowego w Pile – p. Markiem Fijałkowskim, który przygotował prelekcję na temat Powstania Wielkopolskiego wraz z prezentacją (odpow. p. I. Bagińska).

Natomiast w piątek, również w czytelni, miały miejsce pokazy etiud filmowych, przygotowanych przez uczniów gimnazjum pod opieką p. Beaty Lipowicz, w ramach zajęć Szkolnego Koła Filmowego. Po krótkim wstępie opiekunki i jednej z uczennic mogliśmy zobaczyć, powstałe na warsztatach filmowych w Warszawie, reklamy społeczne, stworzony przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły film pt. „Natalia” oraz film „Roxy”, który powstał na podobnych zajęciach w Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile. Wszystkie etiudy naprawdę podobały się uczniom, którzy oglądali je z zainteresowaniem i uwagą. Może znajdą się wśród nich chętni do współpracy w Szkolnym Kole Filmowym, kierowanym przez p. B. Lipowicz.
Ostatnim akcentem Dni Przedmiotów Humanistycznych były konkursy. W czwartek 27.03. odbył się Konkurs języka polskiego dla uczniów klas I (odpow. p. W. Piotrowska, p. M. Kossak), natomiast w piątek 28.03. gimnazjaliści stanęli do walki z ortografią, biorąc udział w I etapie Konkursu ortograficznego dla uczniów klas I-III (odpow. p. M. Kossak).

Wyniki zmagań zostaną ogłoszone wkrótce. Już dziś gratulujemy zwycięzcom, a na kolejną HUMANISTYCZNĄ UCZTĘ, w postaci DNI PRZEDMIOTÓW HUMANISTYCZNYCH, zapraszamy za rok!

obszerna galeria z dni przedmiotów humanistycznych - kliknij kolaż w artykule.....

Strona gotowa do druku

matematyka: 2014.03.20-24 - Dni Matematyki w Szkole Podstawowej
Dodano: czwartek, 03 kwietnia 2014 - 21:04 Autor: Admin
matematyka
Każdego roku wraz z nadejściem wiosny świętujemy w szkole Dni Matematyki. Także w tym roku 20, 21 i 24 marca odbyło się wiele imprez propagujących „królową nauk”. Zaczęliśmy od Międzynarodowego Konkursu - Kangur Matematyczny, w którym wzięło udział 59 uczniów szkoły podstawowej. Następnie uczniowie klas czwartych pod opieką wychowawców  uczestniczyli w turnieju matematycznym „Na Powitanie Wiosny”. Trzyosobowe zespoły rozwiązywały zadania matematyczne, a pozostała część klasy z zapałem dopingowała swoich reprezentantów. Uczniowie przygotowali także kolorowe transparenty oraz wiersz na temat figur geometrycznych i zaprezentowali się naprawdę rewelacyjnie! Ostatnim zadaniem dla uczniów było rozwiązanie łamigłówki matematycznej, która zaangażowała wszystkich uczestników turnieju. Jury w składzie p. Małgorzata Strzelecka i  p. Monika Małecka –Wiese czuwały nad przebiegiem rywalizacji, a całość prowadziła p. Beata Krutel. Zabawa zakończyła się podsumowaniem wyników oraz wręczeniem dyplomów i słodkich upominków dla klas ufundowanych przez Radę Rodziców. Kolejnym punktem programu były warsztaty logicznego myślenia, skierowane do uczniów klas V i VI. Okazuje się, że Sudoku  ma coraz więcej zwolenników wśród uczniów i jest świetną rozrywką rodzinną. Już wkrótce odbędą się szkolne eliminacje do turnieju miejskiego „Rusz głową”, które wyłonią trzech najlepszych uczniów. Uczniowie klas czwartych uczestniczyli ponadto w konkursie plastycznym „Pejzaż geometryczny”. Wyróżnione prace zaprezentowane zostały na I piętrze:

1 miejsce – Zuzanna Jopek, klasa 4b
2 miejsce – Jakub Wojtkiewicz, klasa 4b
3 miejsce – Julia Stankiewicz, klasa 4a, Marcel Węgrzyn, klasa 4b, Małgorzata Brzezowska, klasa 4c, Martyna Musiał, klasa 4a, Magdalena Dembska, klasa 4a


Na zakończenie Dni Matematyki w Szkole Podstawowej odbyły się szkolne konkursy matematyczne. Oto laureaci konkursów:

Klasy czwarte
1 miejsce – Wojciech Przybylski, 4a
2 miejsce – Patryk Bąk, 4c i Alan Raszeja, 4b
3 miejsce – Marcel Węgrzyn, 4b


Klasy piąte
1 miejsce – Julia Opiłowska, 5b
2 miejsce – Gabrysia Bazimierowska, 5a i Klaudia Morkowska, 5b
3 miejsce – Kamil Obarski, 5b


Klasy szóste
1 miejsce – Aleksander Pytel, 6b
2 miejsce – Kamila Mitrus, 6b
3 miejsce – Anna Gamrot, 6a i Michał Gładysz, 6a


Wszystkim laureatom konkursów gorąco gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy. Pozostałym uczniom dziękujemy za wspólne świętowanie Dni Matematyki i życzymy wielu sukcesów i dobrej zabawy w przyszłym roku. Do zobaczenia!

galeria - kliknij wybrany kolaż....
Beata Krutel

Strona gotowa do druku

język angielski: 2014.03.25 - Konkurs recytatorski poezji anglojęzycznej
Dodano: środa, 02 kwietnia 2014 - 22:32 Autor: Admin
język angielski
Dnia 25 marca 2014 roku, w Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa Salezjańskiego w Pile,  odbył się II Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej dla szkól podstawowych. Celem konkursu było zachęcanie młodego pokolenia do obcowania z poezją oraz odnalezienia jej wysokich walorów artystycznych. Jury konkursowe -  po wysłuchaniu 220 uczestników z Piły, Złotowa, Wałcza, Kaczor, Trzcianki, Białośliwia, Wyrzyska, Margonina - miało trudny orzech do zgryzienia. Recytujący zaprezentowali bardzo wysoki poziom a ich występy okazały się fantastyczne. Jury poddało ocenie wybór i stopień trudności wiersza, wymowę oraz modulację głosu uczestników. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki. Była wielka radość, kiedy okazało się, że  trzy uczennice z naszej szkoły zajęły czołowe miejsca w konkursie:

Antonina Strzelecka, kl. IA SP – II miejsce w kategorii uczniów klas I-III SP
Adrianna Ryczek, kl. IV B – II miejsce w kategorii uczniów klas IV SP
Kornelia Sobisiak, kl. VB – II miejsce w kategorii uczniów klas V SP


SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
galeria z konkursu - kliknij kolaż w artykule
Nauczyciel języka angielskiego - Anna Strugarek

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2014.03.24 - Półfinał Mistrzostw Województwa Wlkp Gimnazjów w Siatkówce Chłopców - Turek
Dodano: środa, 02 kwietnia 2014 - 22:12 Autor: Admin
siatkówka
Reprezentacja siatkarzy naszego Gimnazjum wróciła z Turku z ogromnym niedosytem….ale po kolei…. W ramach XV Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Roku Szkolnego 2013/2014, Półfinał Województwa Wlkp. Gimnazjów w Siatkówce Chłopców odbył się w Turku. Impreza odbyła się pod patronatem honorowym marszałka województwa wielkopolskiego p.Marka Woźniaka i wielkopolskiego kuratora oświaty p.Elżbiety Walkowiak.

24 marca w hali Gimnazjum nr 2 przy ul. Parkowej 3 w Turku w półfinale (A) Gimnazjady w Piłce Siatkowej Chłopców uczestniczyły 4 zespoły:
1. Rejon Leszno I – G 1 Gostyń
2. Rejon Konin – G 2 Turek – gospodarz zawodów
3. Rejon Poznań Teren Wschód – G 5 Jarocin
4. Rejon Piła – ZS nr 3 Piła


Zawody sportowe rozpoczęły się od weryfikacji i odprawy technicznej. Oficjalnego powitania przybyłych drużyn i otwarcia zawodów dokonał Pan Piotr Bińkowski – Dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku. Zgodnie z regulaminem rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”.

Sędziowie turnieju: Ryszard Błaszczyk, Rafał Buchali czuwali nad prawidłowym przebiegiem spotkań, które stały na bardzo wysokim poziomie. Reprezentacja ZS3 prowadzona przez trenera Ireneusza Gondka zajęła 4 miejsce w zawodach jednak w zasięgu była dużo wyższa lokata. Nie szukamy usprawiedliwienia, aczkolwiek wczesno-poranny wyjazd (240 km) oraz dwa turnieje, w których chłopcy godnie reprezentowali naszą placówkę odbiły się na „dyspozycji dnia”. Przy tak wysokim poziomie gry „świeżość” to cecha priorytetowa. Chłopcy pomimo tego walczyli dzielnie i o udziale w półfinale wojewódzkim możemy pisać tylko w kategoriach sukcesu…

Wyniki spotkań:
1. ZS 3 Piła – G1 Gostyń – 0:2
2. G2 Turek – G5 Jarocin – 2:0
3. G1 Gostyń – G5 Jarocin – 2:0
4. ZS3 Piła – G2 Turek – 0:2
5. G2 Turek – G1 Gostyń – 2:0
6. G5 Jarocin – ZS3 Piła – 2:1

Klasyfikacja końcowa zespołów:
1 miejsce – Gimnazjum nr 2 w Turku (awans)
2 miejsce – Gimnazjum nr 1 w Gostyniu (awans)
3 miejsce – Gimnazjum nr 5 w Jarocinie
4 miejsce – Zespół Szkół nr 3 w Pile


Podsumowując rozgrywki – jako trener i opiekun drużyny – chciałem podziękować chłopakom z 3c, którzy tworząc trzon reprezentacji walczyli dzielnie i swoją postawą na boisku jak i poza nim wielokrotnie pokazali wysoką dojrzałość…jednocześnie życzę powodzenia w dalszym rozwoju kariery sportowej, a także sukcesu w rozgrywkach piłki siatkowej plażowej, które przez nami… Jeszcze wszystkiego nie osiągnęliśmy…

Dla przypomnienia 12-tka z Turku: Krzysztof Mściszewski (kapitan drużyny i przyjmujący – 3c), Dawid Parecki (przyjmujący – 3c), Grzegorz Zieliński (przyjmujący – 2c), Remigiusz Stróżyński (rozgrywający – 3c), Krzysztof Łykus (rozgrywający – 3c), Hubert Muchar (rozgrywający – 2c), Jakub Czech (atakujący – 3c), Jakub Szymanowski (atakujący – 2c), Miłosz Gast (środkowy – 3c), Mateusz Krumrey (środkowy – 3c), Paweł Martenka (libero – 3c), Piotr Grzybowski (libero – 2c). Ten sukces to również zasługa takich zawodników jak: kontuzjowany Dawid Romaniszyn (przyjmujący – 2c) i Dawid Dymkowski (środkowy – 2c).

Obszerna galeria z zawodów w Turku – kliknij wybrany kolaż – ZAPRASZAM!!!
(foto: Damian Sójka, kamera: Łukasz Ograbek (sekretarz drużyny) – dzięki chłopcy!!!

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.03.23 - Puchar Polski Juniorek Juniorów Młodszych w Judo
Dodano: środa, 02 kwietnia 2014 - 19:29 Autor: Admin
sztuki walki
W dniu 23 marca 2014 r. w Suchym Lesie k/Poznania odbył się Puchar Polski Juniorek Juniorów Młodszych w Judo. W turnieju także wystartowali podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy uzyskali następujące wyniki:
- brązowy medal Tomasz Drzewiecki
- VII miejsce Beniamin Podemski,

- w repasażach przegrali Alan Małowicki, Roksana Łosoś
- w walkach eliminacyjnych przegrali Gracjan Wyroślak, Oskar Pazdaj, Jakub Fafiński, Maciej Piszczek. Podsumowując należy dodać, że zawodnicy wypadli nie najlepiej; mogli osiągnąć znacznie więcej w walkach, które stoczyli. W zawodach wystartowało 515 zawodników z 98 klubów. Nie na każdych zawodach osiąga się oczekiwane rezultaty.....taki jest natura sportu....

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.03.22 - Puchar Polski Młodzików i Młodziczek oraz Dzieci w Judo
Dodano: środa, 02 kwietnia 2014 - 18:28 Autor: Admin
sztuki walki
W dniu 22 marca 2014 r. w Suchym Lesie k/Poznania odbył się Puchar Polski Młodzików i Młodziczek oraz Dzieci w Judo. W turnieju startowali podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy uzyskali dobre wyniki a mianowicie – złoty medal zdobył Adam Stodolski, brązowy medal zdobył Szymon Jęśko–Białek, IV miejsce zajęła Oliwia Cebieniak, VII miejsca – Maciej Tymiec.
W walkach repasażowych odpadli Jakub Serwatka, Wojciech Drygała, Łukasz i Hubert Lachy oraz Hubert Kantowicz. W zawodach wystartowało 525 zawodników z 105 klubów.

Podziękowania za sponsoring – Zakłady Mięsne H.Stokłosa Śmiłowo, Toyota Ujście – Tadeusz Ukleja.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2014.03.22 - Druga Edycja Ligi Siatkówki Dziewcząt Gimnazjum
Dodano: środa, 02 kwietnia 2014 - 18:06 Autor: Admin
siatkówka
22 marca
odbyła się II edycja Ligi Siatkówki Dziewcząt Gimnazjum. Turniej odbył się w ZS3 Piła, a wyniki ukształtowały się następująco:

I m-ce – ZS3 PiłaII m-ce – G5 PiłaIII m-ce – ZS2 PiłaIV m-ce – G4 PiłaV m-ce – ZS1 Piła

Kolejne tury ligi odbywać się będą w gimnazjach biorących udział w rozgrywkach.


Opiekunem naszych dziewcząt jest p.Dorota Zaleska


Zapraszamy do obejrzenia galerii z turnieju - kliknij kolaż w artykule....

Strona gotowa do druku

promocja zdrowia: 2014.03.21 - Turniej Trzymaj Formę dla klas I-II Gimnazjum
Dodano: środa, 02 kwietnia 2014 - 17:33 Autor: Admin
promocja zdrowia
21 marca br., czyli w pierwszy dzień wiosny, odbyła się w naszej szkole ósma już edycja turnieju „Trzymaj Formę!”. W imprezie, zorganizowanej w dużej sali gimnastycznej, wzięli udział uczniowie klas I i II gimnazjum wraz z wychowawcami. Odpowiedzialni za przygotowanie zabawy nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili 5 konkurencji sportowych, w których umiejętnościami ruchowymi wykazały się 10-osobowe mieszane drużyny uczniowskie. Zawodnicy wystartowali w skokach na piłkach, wyścigu z przenoszeniem piłek, w skupieniu podbijali piłeczkę pingpongową, pokonali tor przeszkód oraz starali się szybko i skutecznie trafić piłką do kosza. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy walczyli dzielnie, zachowując – zgodnie z założeniami programu – zdrowe zasady rywalizacji.

Zmagania gimnazjalistów oceniane były przez jury w składzie: p. Judyta Górka – szkolny koordynator programu „Trzymaj Formę!”, p. Małgorzata Paterska – pedagog szkolny oraz p. Małgorzata Kossak – nauczycielka j. polskiego, która pełniła rolę przewodniczącej jury. Konkurencje sportowe przeplatane były pytaniami dotyczącymi zdrowia, zasad właściwego żywienia oraz aktywnego trybu życia, na które odpowiadały 3-osobowe zespoły, wytypowane z poszczególnych klas. Wśród konkurencji wiedzowych znalazły się także: krzyżówka, która sprawiła nieco problemów uczniom oraz rozsypanka, z której należało ułożyć hasło prozdrowotne. Zadaniem każdej klasy było także przygotowanie plakatu, przedstawiającego etykiety produktów zawierających duże ilości konserwantów wraz z informacją, co to za związki i jak wpływają na organizm. Wszystkie klasy przygotowały piękne, zgodne z tematem plakaty, które jury oceniło w trakcie trwania turnieju.

Ostateczna punktacja (suma punktów za konkurencje sportowe, wiedzowe oraz plakat) wyłoniła zwycięzców turnieju. W grupie klas pierwszych I miejsce zajęła klasa Ic, II miejsce – klasa Id, natomiast miejsce III przypadło klasie Ib. Wśród starszych klas „na pudle” zobaczyliśmy: klasę IIc (I miejsce), IIb (II miejsce) oraz IIe (III miejsce). Imprezę poprowadził i pytania przygotował, podobnie jak w latach poprzednich, pan Piotr Gruntkowski, natomiast czas umilały nam występy muzyczne. Już na początku imprezy usłyszeliśmy utwór zespołu Piersi pt. „Bałkanica” w wykonaniu: Karoliny Bukowskiej (IIIf), Karoliny Gołębiewskiej (If) i Krzysztofa Grabowskiego (IIb), którzy w ten sposób zachęcili wszystkich do zabawy i nie tylko sportowych zmagań. Drugą zaś piosenkę – „W stronę słońca” Eweliny Lisowskiej – zaśpiewały uczennice ze szkoły podstawowej: Daria Badzińska (Va) i Oliwia Grzeca (VIa).

Turniej „Trzymaj Formę!” stał się już imprezą cykliczną w ZS Nr 3 w Pile, podsumowującą całoroczne działania prozdrowotne oraz stanowiącą powitanie wiosny. Na uwagę zasługuje dobre przygotowanie i organizacja, żywe tempo podczas zmagań sportowych oraz zaangażowanie uczestników i organizatorów.

Obyśmy nadal trzymali taką formę...i to nie tylko wiosną!
obszerna galeria z turnieju =====>>> kiknij wybraną fotkę w artykule

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.02.17 - Bal karnawałowy klas I-III Szkoły Podstawowej
Dodano: środa, 02 kwietnia 2014 - 15:50 Autor: Admin
wydarzenia
Ach, co to był za bal!

Tuż po feriach zimowych, 17 lutego 2014 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły bawili się na balu karnawałowym. Późnym popołudniem w holu szkoły zebrało się spore grono przebierańców. Mogliśmy zobaczyć piękne księżniczki, odważnych rycerzy, policjantkę i wiele popularnych postaci z bajek. Tego dnia za sprawą dekoracji przygotowanych przez nauczycieli i rodziców hol szkoły zmienił się w kolorową salę balową. Wieczór urozmaicał nam zespół Hajdasz, który przygotował  dla uczestników wiele atrakcji. Wszyscy ochoczo bawili się przy dźwiękach znanych przebojów. Dzieci aktywnie brały udział w wielu konkursach i zabawach. W salach lekcyjnych czekały na nas nakryte stoły a na nich słodycze i napoje przygotowane przez rodziców. Ten wieczór na długo pozostanie w naszej pamięci.
Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji balu a zwłaszcza nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej.

Galeria z balu - kliknij kolaż (2 partia fotek dodana 2 kwietnia 2014) - ZAPRASZAMY!!

Strona gotowa do druku

język angielski: 2014.03.06 - Konkurs Macmillan Primary Tournament
Dodano: piątek, 28 marca 2014 - 15:19 Autor: Admin
język angielski
6 marca 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym turnieju wiedzy z języka angielskiego MACMILLAN PRIMARY TOURNAMENT, który odbył się w Zespole Szkół nr 2 w Pile. Konkurs został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III oraz IV-VI.

Z wielką przyjemnością możemy ogłosić, że Gabriela Kubera - uczennica klasy III B zajęła II MIEJSCE w kategorii klas I-IIIJulia Opiłowskauczennica klasy VB zdobyła I MIEJSCE w kategorii klas IV-VI.

GRATULACJE!!!

Nauczyciel języka angielskiego – Anna Strugarek

Strona gotowa do druku

świetlica: 2014.03.18 - Szalony profesorek
Dodano: czwartek, 27 marca 2014 - 21:51 Autor: Admin
świetlica
„Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia. Doświadczenie jest produktem rozumu”. (Immanuel Kant)Dnia 18. marca br. w świetlicy szkolnej rozpoczęliśmy cykl zajęć edukacyjnych pt. „Szalony Profesorek”;
Celem zajęć jest przybliżenie uczniom klas 1-3 szkoły podstawowej zagadnień z fizyki i chemii oraz wzbudzenie zainteresowania naukami ścisłymi.

Pierwszym doświadczeniem było wykonanie „Lampy lawy” i rozmowa nt. gęstości cieczy. Kolejne eksperymenty już niebawem.

Zapraszam do obejrzenia fotogalerii - kliknij kolaż
Wasz Szalony Profesorek; mgr Katarzyna Sykutera-Świerczyńska

Strona gotowa do druku

piłka ręczna: 2014.02.21 - Finał Mistrzostw Rejonu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Ręcznej - Wągrowiec
Dodano: czwartek, 27 marca 2014 - 21:27 Autor: Admin
piłka ręczna
W dniu 21.02.2014 odbył się w Wągrowcu Finał Rejonu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Ręcznej Chłopców.
Nasza szkoła trafiła do grupy, w której były drużyny z Chodzieży i gospodarz finału Wągrowiec. W drugiej grupie znalazły się drużyny z Gołańczy, Złotowa i Drawska Pomorskiego. ZS3 zajęło w grupie drugie miejsce i zmierzyło się z Drawskiem Pomorskim w meczu o 3 miejsce. Przeciwnik okazał się lepszy i nasza drużyna ostatecznie zajęła IV miejsce.

Drużynę ZS3 reprezentowali: Mściszewski Krzysztof, Łykus Krzysztof, Gast Miłosz, Krumrey Mateusz, Martenka Paweł, Czech Jakub, Grzybowski Piotr, Stalęga Paweł, Jerzakowski Jakub, Klik Patryk, Saternus Zachariasz, Domińczak Oskar, Zawadzki Kacper i Kostecki Hubert.

Gratulujemy!
Opiekunem naszych szczypiornistów był p.Mariusz Kwiatkowski
kilka fotek - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

filmy: 2014.03.15 - WARSZTATY FILMOWE W WSF
Dodano: czwartek, 27 marca 2014 - 11:49 Autor: Admin
filmy
15 marca 2014 roku grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Beaty Lipowicz i p. A. Ostachowicz udała się na warsztaty filmowe do Warszawskiej Szkoły Filmowej. Samo nagrywanie filmu poprzedził krótki wykład na temat gatunków filmowych oraz nauka pracy z kamerą. Następnie nasza grupa została podzielona. Okazało się, że będziemy pracowali nad reklamą społeczną. Już w mniejszych zespołach mieliśmy zacząć pisać scenariusz do wymyślonych przez nas etiud filmowych. Kiedy powstał już gotowy skrypt, zabraliśmy się do nagrywania reklam na wybrany przez nas temat. Mieliśmy do dyspozycji studio oraz sprzęt, zaczynając od kamery, po oświetlenie oraz mikrofon. Staraliśmy się pracować jak profesjonaliści, jednakże cały czas towarzyszył nam śmiech. Gdy cały materiał był już nagrany, musieliśmy go zmontować. Nie zajęło nam to zbyt dużo czasu. Całe warsztaty podsumowało wyświetlenie obu etiud oraz kilka słów prowadzącego. Pochwalił nasze filmy, w końcu nie łatwo jest wykonać reklamę w niecałe osiem godzin.
Wszyscy wyszliśmy z zajęć bardzo zadowoleni, z chęcią do dalszej pracy nad filmami. Dzięki tym warsztatom mogliśmy się sprawdzić i nauczyć wielu ciekawych rzeczy, które być może przydadzą się nam w przyszłości.

kilka fotek z planu filmowego…kliknij kolaż...

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.03.15 - Puchar Polski Seniorów w Judo - Luboń k Poznania
Dodano: czwartek, 27 marca 2014 - 11:23 Autor: Admin
sztuki walki
W dniu 15 marca 2014 r. w Luboniu k/Poznania odbył się Puchar Polski Seniorów w Judo. W turnieju startowali podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków – Igor Jasłowski i Marek Wawrzkiewicz waga 60 kg oraz Patryk Twardysko waga 73 kg, którzy zajęli IX miejsca w swoich kategoriach wagowych - odpadli w walkach repasażowych. Zawodnicy w/w są jeszcze juniorami w judo.

W dniu 17 marca 2014 r na matach UKS “3“ Piła odbyła się uroczystość wręczenia I DAN w Judo byłym zawodnikom – panu Wojciechowi Andrzejewskiemu i Januszowi Chojnackiemu, wręczenia dokonał Marian Tałaj brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu. Jednocześnie nadmieniam, że mistrz prowadzi zajęcia z zawodnikami UKS “3“ Piła, TDK Trzcianka, Leśnik Kaczory w dniach 17 – 19 marca 2014 r.

W imieniu trenerów i zawodników oraz prezesa Klubu składamy gratulacje!!!

Strona gotowa do druku

filmoteka szkolna: 2014.03.15 - Filmoteka szkolna. Akcja!
Dodano: czwartek, 27 marca 2014 - 11:07 Autor: Admin
filmoteka szkolna

W
naszej szkole od września 2013 r. prowadzone są przez p. Beatę Lipowicz zajęcia, na których można spróbować swoich sił przy tworzeniu etiud filmowych. W pierwszym semestrze tego roku szkolnego udało nam się nakręcić film pt. : „Natalia”. Został o­n zaprezentowany w czasie obrony prac dyplomowych studiów podyplomowych dla nauczycieli liderów stArt, jakie miały miejsce w Warszawskiej Szkole Filmowej. Film ten został dobrze oceniony przez komisję, której przewodniczył znany reżyser p. Maciej Ślesicki ( kanclerz uczelni). Jest to dla nas tym większe wyróżnienie, że obraz jest efektem pracy uczniów gimnazjum (kl. IIIc, IIb i IIe) i powstał dzięki ich zaangażowaniu oraz inwencji.

Można go obejrzeć na stronie internetowej FILMOTEKI SZKOLNEJ, gdzie zamieszczono najwyżej ocenione filmowe prace dyplomowe. Zachęcamy do odwiedzenia tej „stronki”  i zapraszamy do współpracy także innych uczniów naszej szkoły.

Tu link na stronę - http://www.filmotekaszkolna.pl/aktualnosc,381

film NATALIA jest piątym obrazem w kolejności......zachęcamy do obejrzenia wszystkich...naprawdę warto!!!!!

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.03.12 - XI Regionalny Konkurs Literacki o Złote Pióro
Dodano: czwartek, 27 marca 2014 - 09:42 Autor: Admin
wydarzenia
Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Alicja Tyrańska z kl. IVc zdobyła III miejsce w XI Regionalnym Konkursie Literackim o „Złote Pióro” „Od Magii świata do magii słowa”.

Serdecznie gratulujemy!!!

Nauczyciel j. polskiego - Mirosława Rościszewska

Strona gotowa do druku

świetlica: 2014.03.11 - Warsztaty dla przedszkolaków z 18-tki
Dodano: czwartek, 27 marca 2014 - 09:28 Autor: Admin
świetlica
W świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty dla przedszkolaków z Przedszkola nr 18 w Pile.
11 marca 2014 r. pod kierunkiem pani Agaty Graj, sześciolatki poznawały zwiastuny wiosny
 i konstruowały jaskółki. Natomiast 18 marca grupa 5 i 6-latków składała żabki, rybki i bawiła się papierowymi wiatrakami. Przedszkolaki miały też możliwość zabawy w sali rekreacji.

W warsztatach wzięli aktywny udział uczniowie naszej szkoły: Roksana Wieczorek z klasy Vc , Andrzej Gawłowski z klasy IIIa, Paweł Łajdych, Agatka Włodarczyk, Paweł Sielecki uczniowie z klasy IIIb, oraz uczniowie z klasy Ic :Milena Janicka, Krzysiu Pasowski, Hania Słowińska, Mateusz Piotrowski,Olimpia Tomaszewicz, Julia Domagalska, Agatka Jasiukiewicz. Brawa dla naszych uczniów, którzy wykazali się dużą kreatywnością i opiekuńczością w stosunku do młodszych kolegów.

Warsztaty przebiegły w atmosferze dobrej zabawy i radosnego nastroju.
kilka zdjęć - kliknij kolaż......

Strona gotowa do druku

geografia: 2014.02.21 - SUKCES KUBY
Dodano: niedziela, 16 marca 2014 - 20:15 Autor: Admin
geografia
Uczeń klasy IId Jakub Pacocha reprezentował naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Geograficznym dla uczniów gimnazjum województwa wielkopolskiego. Konkurs odbył się 21 lutego 2014 w Poznaniu. Kuba zmagał się z testem dotyczącym geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski.

Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki, które pojawiły się 24 lutego. Była wielka radość kiedy okazało się, że Kuba uzyskał wysoki wynik 45,5/50 punktów. Uzyskał tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego w roku szkolnym 2013/2014. Kuba wielkie gratulacje, bardzo cieszymy się z Twojego sukcesu.

Nauczyciel geografii - Mariola Nowek

Strona gotowa do druku

logo: 2014.03.06 - Turniej klas IV-VI SP - "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
Dodano: środa, 12 marca 2014 - 19:27 Autor: Admin
logo
W dniu 6 marca w stołówce szkolnej odbył się turniej wiedzy o bezpieczeństwie pod nazwą „Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła”, w którym udział wzięli uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej. Celem konkursu było uświadomienie uczniom jak istotne jest zachowywanie i postępowanie według zasad bezpieczeństwa w szkole, na przerwach lekcyjnych, na drodze czy też w Internecie. Głównym organizatorem turnieju był nauczyciel zajęć technicznych i edukacji dla bezpieczeństwa – pani mgr Zdzisława Rzeczycka, która przygotowała i opracowała wszystkie pytania, przy współpracy samorządu uczniowskiego SP. Zmagania uczniowskie w turnieju oceniało3-osobowe jury w składzie: pan Grzegorz Mąka – wicedyrektor Zespołu Szkół nr 3, pani Irena Winnicka – kierownik administracji szkolnej oraz pani Zdzisława Rzeczycka. Klasy miały w tym dniu do wykonania szereg zadań związanych z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa w życiu codziennym.
Na początek, 3-osobowe reprezentacje każdej z klas odpowiadały w quizie na pytania  dotyczące m.in. znajomości bezpiecznej jazdy na rowerze, znaków drogowych, numerów alarmowych, postępowania podczas przerw lekcyjnych, zakładania bezpiecznego konta i poruszania się w internecie. W międzyczasie, w innym miejscu stołówki trwała zażarta rywalizacja w wykonaniu 2-osobowych reprezentacji każdej z klas, które rozwiązywały krzyżówki  z zakresu bezpieczeństwa. W trakcie trwania całego turnieju, wszystkie klasy przedstawiały kilkuminutowe scenki dotyczące różnych aspektów bezpiecznego zachowania – klasy IV miały za zadanie przedstawić scenkę pt. „Bezpieczny przechodzień widoczny po zmroku”, klasy V – „Niebezpieczna sytuacja w trakcie przerwy lekcyjnej”, natomiast klasy VI – „Jestem świadkiem niebezpiecznej sytuacji na drodze”. Nadmienić należy, że wszystkie klasy wykazały się wielką pomysłowością i zaangażowaniem w swoje występy, począwszy od świetnej gry aktorskiej, poprzez znakomite stroje (m. in. kamizelki odblaskowe), a skończywszy na wymyślnych  gadżetach (m.in. rower, pasy drogowe, rolki). Na koniec turnieju, każda z klas, poprzez swoich reprezentantów pokazała zgromadzonej publiczności wykonane przez siebie plakaty dotyczące bezpieczeństwa w internecie. Podobnie jak w poprzedniej konkurencji, tak i tu, uczniowie wykazali się kreatywnością i wyobraźnią w tworzeniu swoich prac. Po dokonaniu ocen przez jury i zliczeniu punktów ze wszystkich rozegranych konkurencji, klasyfikacja przedstawiała się następująco: I miejsce ex aequo – klasy IV A i VI A (po 44 pkt.), II miejsce – klasa VI B (43 pkt.), III miejsce – klasa IV B (42 pkt.), IV miejsce ex aequo – klasy IV C i V C (po 41 pkt.), V miejsce – kl. V A (38 pkt.), VI miejsce – kl. V B (35 pkt.). Zatem, zwycięzcami turnieju zostały ex aequo klasy IV A i VI A. Gratulujemy!

Podsumowując, trzeba nadmienić, że uczniowie naszej szkoły wykazały się dużo wiedzą z zakresu bezpieczeństwa pokazując przy tym pomysłowość oraz bardzo dobrze się bawiąc. Wypada mieć tylko nadzieję, że wiedzę pokazaną podczas turnieju uczniowie będą wykorzystywać również w praktyce.

Obszerna galeria - kliknij wybrany kolaż..... ZAPRASZAMY!!!

Strona gotowa do druku

piłka nożna: 2014.03.08 - Mistrzostwa Piły w Halowej Piłce Nożnej Klas IV Szkoły Podstawowej
Dodano: środa, 12 marca 2014 - 18:37 Autor: Admin
piłka nożna
„Czwartoklasiści na podium”
W minioną sobotę 8 marca br. w Zespole Szkół nr 2 w Pile odbyły się Mistrzostwa Piły w Halowej Piłce Nożnej Klas IV Szkoły Podstawowej. Wśród 10 rywalizujących zespołów nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej szkoły. Chłopcy z rocznika 2003 postawili duży krok w swojej piłkarskiej karierze zdobywając 3 miejsce w turnieju.

W fazie grupowej mierzyliśmy siły z czterema zespołami. Raz wygraliśmy, dwukrotnie dzieliliśmy się zdobyczą punktową, jednokrotnie uznaliśmy wyższość rywali przegrywając 0:1 jak się okazało z późniejszym triumfatorem rozgrywek Szkołą Podstawową nr 12. W wyniku lepszego bilansu bramkowego oraz zwycięstwa ze Szkołą Podstawową nr 4 w bezpośredniej konfrontacji zajęliśmy 2 miejsce w grupie i awansowaliśmy do półfinału turnieju. Tam doznaliśmy porażki ze Szkołą Podstawową nr 1 i ostatecznie zagraliśmy o 3 miejsce ze Szkołą Podstawową nr 7. W tym meczu nie pozostawiliśmy złudzeń naszym oponentom i pewnie wygraliśmy 3:1.
Miejsce na najniższym stopniu podium stało się faktem i chłopcy zapisali kolejną kartę w historii naszej placówki. Oby tak dalej, wierzymy że to początek wielkich sukcesów.

Zespół Szkół nr 3 godnie reprezentowali:
1. Adamik Jakub kl. IVA
2. Chojnowski Kacpcer kl. IVA
3. Krystek Adam kl. IVC
4. Ratajczak Maciej kl. IVC
5. Szmyt Marcel kl. IVA
6. Tomaszewicz Jakub kl. IVC


Opiekun reprezentacji: Miłosz Malczewski

Strona gotowa do druku

piłka nożna: 2014.03.08 - Mistrzostwa Miasta w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Klas I Gimnazjum
Dodano: środa, 12 marca 2014 - 18:20 Autor: Admin
piłka nożna
Dnia 8 marca 2014 roku w Gimnazjum nr 4 w Pile odbyły się Mistrzostwa Miasta w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Klas I Gimnazjum. W zawodach wzięło udział 6 gimnazjów.
Nasz zespół znalazł się w grupie razem z Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego i Zespołem Szkół nr 1. W pierwszym meczu nasz zespół wygrał z GTS 2:1, natomiast z ZS 1 wygraliśmy 2:0. W meczu półfinałowym pokonaliśmy Gimnazjum nr 5 - 2:1. W meczu finałowym z Gimnazjum nr 4 w normalnym czasie gry padł remis 2:2. W rzutach karnych wygraliśmy 4:3 zajmując 1 miejsce w turnieju. Drużynę tworzyli:

Filip Bartkowiak, Szymon Kostecki, Mateusz Mikołajczyk, Jakub Perek, Kacper Perek, Radosław Sójka, Jakub Wojciechowski, Krystian Wojciechowski, Gracjan Wojtasik, Tomasz Zieliński, Mateusz Pietrus.

Opiekunem zespołu był Sławomir Grzegorczyk. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

kilka fotek - kliknij "drużynę" powyżej.....

Strona gotowa do druku

sztuki walki: 2014.03.08 - Puchar Polski Juniorów i Juniorek w Judo - Piła
Dodano: środa, 12 marca 2014 - 17:25 Autor: Admin
sztuki walki
W dniu 8 marca 2014 r. w hali widowiskowo-sportowej MOSiR Piła odbył się Puchar Polski Juniorów i Juniorek w Judo. W Pucharze wystartowało 189 zawodników z 67 klubów z całego kraju. UKS “3“ Piła znalazł się w tym doborowym towarzystwie i jako klub uplasował się na V miejscu w Polsce, a kwalifikacje wygrał klub Czarni Bytom. Był to pierwszy puchar tej kategorii wiekowej w Polsce.

Na zawodach gościliśmy władze Starostwa Pilskiego w osobie starosty Mirosława Mantaja, prezesa Szkolnego Związku Sportowego – Marka Święszkowskiego, dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Pile – panią Dorotę Wojtkiewicz – Kraskę, radnego Miasta Piły Mariana Barełkowskiego, trenerów kadry narodowej juniorek i juniorów. Zawody w pilskiej hali oglądał również prezes Polskiego Związku Judo – Wiesław Błach, oraz sponsorzy – p.Wojciech Andrzejewski i Janusz Chojnacki, którym pan Prezes PZJ przyznał I dany w judo. Trener Józef Jopek z rąk p.Błacha otrzymał pamiątkową paterę z podziękowaniem za dotychczasowe osiągnięcia w sporcie i wspaniałą organizację zawodów w judo, które odbyły się w Pile. Na otwarciu był także p.Zbigniew Wojtkowiak - długoletni Prezes Klubu UKS “3“ Piła, któremu wręczono pamiątkowy puchar – podziękowanie za pracę w klubie. Po uroczystym otwarciu zawodów rozpoczęły się zmagania juniorów i juniorek, wśród których nie zabrakło podopiecznych trenerów Józefa i Tomasza Jopków.

Złote medale wywalczyli – Marek Wawrzkiewicz waga 55 kg (UKS “3“ Piła), Paula Kułaga waga 78 kg (TDK Trzcianka), brązowy medal – Roksana Łosoś waga 52 kg (UKS “3“ Piła), VII miejsce – Gracjan Wyroślak, Tomasz Drzewiecki (UKS “3“ Piła), Tomasz Stodolski (Leśnik Kaczory) natomiast Tomasz Lizut i Igor Jasłowski odpadli w walkach eliminacyjnych.

Organizacja imprezy stała na wysokim poziomie co podkreślił dyrektor sportowy zawodów. Równie dobrze na temat zawodów wypowiadali się trenerzy z kraju oraz Prezes PZJ Wiesław Błach. Prezes UKS “3“ Piła i trenerzy na zakończenie zawodów podziękowali wszystkim sponsorom i osobom, które pomogły w organizacji zawodów, w tym także Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji z Piły. W każdej kategorii wagowej trzech pierwszych zawodników otrzymało puchar, a zwycięzcy poszczególnych kategorii dodatkowo nagrody ufundowane przez - Mini- Maks Piła. Trenerzy otrzymali pamiątkowe medale. Szczególne podziękowania należą się Zakładom Mięsnym – Henryk Stokłosa Śmiłowo oraz Bankowi Spółdzielczemu z Białośliwia na czele z prezesem Stanisławem Pyszką.
GRATULUJEMY!!!

Strona gotowa do druku

<   12345678910111213141516171819   >

wydarzenia: 2014.03.06 - V MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI
Dodano: środa, 12 marca 2014 - 15:43 Autor: Admin
wydarzenia
„Miłość jest krótkim słowem, ale zawiera w sobie wszystko” – to jeden z cytatów towarzyszących nam podczas V Miejskiego Konkursu Recytatorskiego Młodzieży Szkół Gimnazjalnych „(…) nic ponad czar miłości”. Spotkanie miało miejsce 6 marca br. i chociaż tym razem frekwencja nie była imponująca, poetyckie popołudnie, jak zawsze, przyniosło wyciszenie i ukojenie – tak potrzebne w codziennym zgiełku i pędzie. Występy uczniów, prezentujących piękne utwory o miłości, oceniało jury w składzie: p. Aldona Ostachowicz – nauczycielka języka polskiego w ZS Nr 3; p. Piotr Gruntkowski – wicedyrektor ZS Nr 3 oraz p. Małgorzata Kossak – nauczycielka języka polskiego w ZS Nr 3, która objęła funkcję przewodniczącej.
Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Jagoda Kurnikowska (2c) i Angelika Drobyk (3e), których występy zakończyły konkursowe zmagania. Zanim jeszcze jury udało się na obrady, mogliśmy wysłuchać utworu pt. „Tolerancja” z repertuaru Stanisława Sojki, w wykonaniu Karoliny Bukowskiej (3f).

Jury nagrodziło 3 osoby spośród uczestników tegorocznego konkursu: I miejsce zajęła Weronika Pytlarz – reprezentująca Gimnazjum nr 4, II miejsce – Angelika Drobyk, uczennica naszej szkoły, III miejsce zdobyła zaś Weronika Pińkowska – z ZS nr 2.

Przede wszystkim gratulujemy zwycięzcom, jednak doceniamy odwagę wszystkich, którzy zdecydowali się wystąpić przed – w większości – obcą publicznością. Miejski Konkurs Recytatorski na stałe zagościł już w planach imprez organizowanych przez naszą szkołę. Tradycyjnie już przygotowany został przez p. Aldonę Ostachowicz i p. Wiolettę Piotrowską, która – kończąc spotkanie – przypomniała, że miłość to jedno z najbardziej powszechnych i ponadczasowych uczuć, zaprosiła również uczestników i opiekunów na kolejną edycję konkursu już za rok.

galeria z konkursu - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

MURAL


LIBRUS

ZASTĘPSTWA


WAŻNE DOKUMENTY


ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE


OSTATNI ALBUM


dzien praw dziecka i zyczliwosci - 06
Album: 2014.11.20-21 - DZIEŃ PRAW DZIECKA I DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

1% PODATKU


PROJEKT SWOI

Logowanie

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!

Archiwum

Starsze artykuły

HOME | DOWNLOADS | SEARCH | TERMS OF USE | PRIVACY POLICY


mail administratora
prof.gondek@
gmail.com

Page created in 0,394410 Seconds