Welcome Guest

Zespół Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich, 64-920 PIŁA, ul.Żeromskiego 41 <<>> e-mail - zs3sek@wp.pl


LEPSZA SZKOŁA


ECHA ŚWIETLICY

FOTOGALERIA


PSYCHOLOG SZKOLNY


OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


ASTANET

MOJE PODRĘCZNIKI

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

FILMY

CZAS NA SPORT

Online

Obecnie jest 44 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Logowanie

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!
logo: 2015.12.05 - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA
Dodano: sobota, 05 grudnia 2015 - 19:36 Autor: Admin
logo

Strona gotowa do druku

logo: 2015.12.02 - Barwy Wolontariatu
Dodano: piątek, 04 grudnia 2015 - 17:39 Autor: Admin
logo
Już wkrótce, 5 grudnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to doskonała okazja, aby podsumować rok pracy tych, którzy za swoją działalność, poświęcony czas, wielkie serce nie otrzymują nagród i pieniędzy. Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Pile rokrocznie organizuje w grudniu Uroczystą Galę Wolontariatu, która jest formą podziękowania dla wolontariuszy oraz organizatorów i koordynatorów wolontariatu działających w różnych placówkach. W tym roku Gala odbyła się 2 grudnia w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Pile. Wraz z dużą grupą wolontariuszy (ponad 30 osób – zarówno obecnych uczniów, jak i absolwentów ZS Nr 3) również uczestniczyliśmy w święcie wolontariatu i wolontariuszy. Od wielu lat, podczas tych uroczystości, SCW Piła podsumowuje także Gminny Konkurs „Barwy Wolontariatu”. Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w konkursie, opisując nasze działania na rzecz Filipa Mejera w latach 2013-2015: organizację koncertów, meczów charytatywnych, sprzedaż ciast, kiermasze ozdób świątecznych oraz zbiórkę nakrętek. Dzisiaj, z prawdziwą dumą i ogromną radością, informujemy, że kapituła konkursu w osobach: Prezes SCW Andrzej Sadkowski, radna Rady Miasta Dorota Urbańska, Harcmistrz ZHP Grzegorz Rzymski, skarbnik SCW Grażyna Dobosz i koordynator Bożena Przesmycka, przyznała Szkolnemu Kołu Wolontariusza „Ikar” przy ZS Nr 3 w Pile I miejsce w Gminnym Konkursie „Barwy Wolontariatu”! Podczas Uroczystej Gali Wolontariatu odebraliśmy z rąk Senatora RP, Pana Mieczysława Augustyna, dyplomy i podziękowania za pracę, której nie można przeliczyć na złotówki, ale na uśmiech, radość, szczęście i zdrowie innych osób. Dziękujemy za docenienie naszej działalności. Nie ustajemy w podejmowaniu nowych wyzwań, w niesieniu pomocy innym.

Dla przypomnienia...
SKW „Ikar” działa w Zespole Szkół Nr 3 od września 2009 roku. Założyłyśmy go wspólnie z p. Beatą Lipowicz, realizując projekt „Wolontariat wart poznania” - propagujący ideę wolontariatu w województwie wielkopolskim. Wtedy SKW skupiał około 40 uczniów, dzisiaj jest to grupa 60 osób. Oczywiście, uczniowie się zmieniają, następuje rotacja – jedni kończą naukę i odchodzą, inni przybywają. W gimnazjum prowadzimy tzw. wolontariat akcyjny, pomagając społeczności szkolnej oraz działając na rzecz środowiska lokalnego. Współpracujemy z kilkoma fundacjami, działamy w ramach Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pile. Na terenie szkoły ściśle współpracujemy z samorządem uczniowskim. Rokrocznie angażujemy się w zbiórki żywności: „Podziel się posiłkiem” oraz „Świąteczną zbiórkę żywności”, współpracując z Pilskim Bankiem Żywności. W podobnych zbiórkach wspieramy również Caritas przy Parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych. Nasi wolontariusze są obecni w sklepach na osiedlu „Górne”: Intermarche, Tesco, Lewiatan, Stokrotka. Warto również dodać, że od kilku lat silna grupa uczniów reprezentuje szkołę w kolejnych Finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W styczniu 2016 roku pieniądze dla dzieci oraz osób w podeszłym wieku będzie zbierać 26 gimnazjalistów z ZS Nr 3.

W imieniu swoim oraz opiekunek SU – p. H. Słodowicz i p. M. Malczewskiej dziękuję wszystkim pomocnym, otwartym, szlachetnym, gotowym do poświęceń wolontariuszom z naszej szkoły i gratuluję postawy. A wszystkich zainteresowanych, chętnych do podejmowania takich działań, zapraszam do współpracy.

foto – kliknij wybrany kolaż

PRACA KONKURSOWA DO ODCZYTU (kliknij)Małgorzata Kossak
opiekun SKW „Ikar”

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.11.26-27 - XVI Turniej Nauczycielski o Puchar Przechodni Prezesa Oddziału ZNP Piła
Dodano: piątek, 04 grudnia 2015 - 10:25 Autor: Admin
siatkówkaNAUCZYCIELE ZS3 PO RAZ KOLEJNY NAJLEPSI!!!

26 i 27 listopada odbył się Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty o Puchar Przechodni Prezesa Oddziału ZNP Piła. Gimnazjum 5 już po raz szesnasty wraz z pilskim Oddziałem Związku Nauczycielstwa Polskiego była organizatorem zawodów, których celem jest integracja pracowników z pilskich placówek oświatowych oraz popularyzacja piłki siatkowej.

Do tej pory, przechodni puchar prezesa Oddziału ZNP w Pile stał się własnością tylko dwóch drużyn, które trzykrotnie zwyciężały w kolejnych edycjach turnieju: Szkoły Podstawowej nr 2 oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie.

W tegorocznych zawodach wzięły udział reprezentacje nauczycieli z następujących pilskich szkół: Zespołu Szkół Nr 3, Zespołu Szkół nr 2, Szkoły Podstawowej nr 2, gospodarzy – Gimnazjum nr 5 oraz zawodników spoza oświaty zrzeszonych pod nazwą „Przyjaciele Gimnazjum - Rybki". Głównym organizatorem turnieju z ramienia Gimnazjum nr 5 był p. Grzegorz Stach, a sędzią głównym p. Romuald Kiewra.

W czwartek 26 listopada w hali SP nr 4 w Pile swoje mecze rozgrywała nasza drużyna. W grupie prócz naszej ekipy znalazły się ZS2 i SP2. W spotkaniu ZS3-ZS2 górą była nasza drużyna wygrywając pewnie 2:0. W drugim meczu tego dnia spotkaliśmy się z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 2, która jak wiemy specjalizuje się w szkoleniu młodych adeptów siatkówki. Mocno rozpędzony pociąg „ZS3” nie dał szans tramwajowi z pilskiej dwójki pieczętując drugie zwycięstwo (2:0) i awansując z pierwszego miejsca do piątkowego finału. Pod naszą nieobecność w trzecim spotkaniu tej grupy ZS2 podejmowało SP2. Mecz zakończył się sensacyjnym wynikiem 2:1 dla SP2. Ten zespół również znalazł się w gronie piątkowych finalistów.

Grupa druga rozgrywała swoje mecze w G5. Rozegrano tam dwumecz drużyn G5 i Przyjaciół Gim 5 – Rybki. Wyniki spotkań poniżej:
- Przyjaciele Gimnazjum – Gimnazjum nr 5 – 0:2
- Gimnazjum nr 5 – Przyjaciele Gimnazjum – 2:0

W piątkowym finale w meczu o miejsca 4-5, Zespół Szkół nr 2 wygrał 3:0 z Przyjaciółmi Gimnazjum nr 5 ostatecznie zajmując czwartą lokatę.

Mecze o miejsca I-III to bardzo zacięte i obfitujące w spektakularne akcje spotkania pomiędzy ZS3, G5 i SP2. W pierwszym G5 podejmowało SP2. Wygrali pewnie Ci pierwsi w stosunku 2:0. W drugim spotkaniu, które było jakby małym finałem, po obu stronach siatki stanęli odwieczni rywale G5 i ZS3. Piątka była rozgrzana po dopiero co zakończonym meczu z SP2. Nasz zespół występujący w składzie: DOROTA ZALESKA, ANNA FIEDOROWICZ, IRENEUSZ GONDEK (kapitan drużyny), RAFAŁ JUSTYNOWICZ, PRZEMYSŁAW LACH, BARTŁOMIEJ LUDTKE i DANIEL ADAMCZYK – bardzo szybko musiał „ogarnąć temat” rozgrzewki i przystąpił do rozgrywki maksymalnie skoncentrowanym. Niestety w pierwszym secie to nie wystarczyło i ulegliśmy mocniejszym rywalom. Pod siatką iskrzyło…Drugi set to powoli rozgrzewający się siatkarski kolektyw, który z akcji na akcję grał coraz skuteczniej i pewniej. To rozdanie padło naszym łupem i przystąpiliśmy do tie-breaka, w którym postawiliśmy kropkę nad i. BRAWO KOLEŻANKI i KOLEDZY!!!

Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce – Zespół Szkół Nr 3
II miejsce – Gimnazjum nr 5
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2
IV miejsce – Zespół Szkół nr 2
V miejsce – Przyjaciele Gimnazjum - Rybki

Nagrody dla najlepszych zawodników turnieju odebrali:
- Anna Winkler – Gimnazjum nr 5,
- Przemysław Lach – Zespół Szkół Nr 3.

Po zwycięstwie w tegorocznym turnieju Zespół Szkół nr 3 jest poważnym kandydatem do zdobycia pucharu na własność i dołączenia do SP – 2 i I LO, ponieważ było to już nasze drugie z kolei zwycięstwo. Jeszcze tylko jedno w przyszłorocznym turnieju i stanie się to faktem, a Oddział ZNP będzie zmuszony zakupić kolejny puchar na następne turnieje. Z pucharem związana jest też ciekawa historia…niejako przewidując, że odniesiemy zwycięstwo w tegorocznej edycji turnieju…zapomniałem (przyp. autora) odkurzyć trofeum z dyrektorskiej półki i nie pojawił się o­n na zawodach…za rok zabierzemy GO na turniej, ale tylko po to, by wrócił z nami na stałe do ZS3...

Pragnę jeszcze podziękować Nicole za fotki i całej ekipie kibiców – uczniów ZS3, młodych adeptów siatkarskiego rzemiosła z klas 1c i 2c oraz absolwentów naszej szkoły za fenomenalny doping. Byliście siódmym zawodnikiem na parkiecie…my to czuliśmy…

galeria – kliknij kolaż

materiał video do obejrzenia w internetowym wydaniu magazynu TEMPO TV ASTA z 01.12.2015 – ZAPRASZAMY!!!

IRENEUSZ GONDEK

Strona gotowa do druku

matematyka: 2015.12.02 - III Miejski Konkurs Mistrz Tabliczki Mnożenia
Dodano: czwartek, 03 grudnia 2015 - 20:45 Autor: Admin
matematyka
W środę 2 grudnia 2015 r.w naszej szkole odbył się III Miejski Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia” objęty patronatem Prezydenta Miasta Piły. Już po raz trzeci do rywalizacji stanęli uczniowie pilskich szkół podstawowych, a wśród nich nasza reprezentacja: Martyna Bąk, Angelina Litwinienko, Mateusz Jerzakowski, Krystian Barbusiński i Dominika Adamska. Po napisaniu testu konkursowego, uczniowie wraz z opiekunami  uczestniczyli w zajęciach plastycznych prowadzonych przez panie Annę Wolską i Zdzisławę Rzeczycką. Pod okiem instruktorek powstały śliczne, kolorowe świąteczne ozdoby.  W tym czasie komisja sprawdziła testy konkursowe. Uczniowie w czołówce uzyskali bardzo wysokie wyniki, a laureata trzeciego miejsca trzeba było wyłonić w dogrywce.  

Laureatami III edycji „Mistrza Tabliczki Mnożenia” zostali:
1 miejsce – Kajetan Wojnicki, 53 p, Szkoła Podstawowa nr 12
2 miejsce – Konrad Podemski, 51 p, Szkoła Podstawowa nr 2
3 miejsce – Martyna Bąk, 50 p, Zespół Szkół nr 3

Nagrody i dyplomy wręczyła laureatom pani wicedyrektor Małgorzata Strzelecka.
Ponadto wyróżniono Dominikę Adamską (ZS3) oraz Huberta Niemca (SP4), a pozostali uczniowie otrzymali upominki i dyplomy uczestnictwa.

Impreza z roku na rok pokazuje jak bardzo rośnie popularność tabliczki mnożenia, jak wiele pozytywnych wrażeń niesie ze sobą możliwość rywalizacji wśród młodych matematyków, a odkrywanie talentów matematycznych cieszy nas wszystkich: uczniów, rodziców i nauczycieli.  
Komisję konkursową tworzyły nauczycielki naszej szkoły: Monika Małecka-Wiese, Lidia Pokulniewicz, Małgorzata Strzelecka, Anna Wolska, Beata Krutel oraz panie Barbara Mużelak (SP nr 4) i Honorata Grudzień (SP nr 12).
Nagrody ufundowali: Pan Piotr Głowski, Rada Rodziców przy ZS3 oraz GWO.

Dziękujemy wszystkim  uczniom i ich opiekunom za zaszczycenie nas swoją obecnością. Gratulujemy sukcesów laureatom! Do zobaczenia w przyszłym roku!

Przewodnicząca Komisji Konkursowej – Beata Krutel
fotogaleria - kliknij wybrany kolaż


KODOWANE WYNIKI KONKURSU - KLIKNIJ


Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.11.28 - 24 zadania na czas oczekiwania II
Dodano: środa, 02 grudnia 2015 - 16:22 Autor: Admin
wydarzenia
24 zadania na czas oczekiwania II
To nowy projekt klasy IIIa (wychowawca Aleksandra Schoen-Kamińska) w ramach programu eTwinning, który pozwala na współpracę szkół i przedszkoli w Europie za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych na platformie Twin Spice. Bierze w nim udział 21 klas z różnych miast Polski.

Projekt zakłada utworzenie interaktywnego kalendarza adwentowego. Jego celem jest stworzenie gier, łamigłówek i rozrywek umysłowych na dwadzieścia cztery dni grudnia o tematyce świąt Bożego Narodzenia. Dzieci będą doskonalić umiejętności matematyczne, językowe, plastyczne, muzyczne oraz poznają narzędzia TIK do wykonania zadań. Celem projektu jest również wzbogacenie edukacji szkolnej w zakresie tematyki świątecznej o ciekawe formy i metody pracy, które umożliwią uczniom aktywne działania, współdziałanie oraz naukę poprzez zabawę oraz edukację poza ławką szkolną. Wszystkie działania zgodne są z podstawa programową. Uczniowie znają formy użytkowe i tworzą wypowiedzi w formie ustnej i pisemnej (życzenia świąteczne). Współpracują z rówieśnikami w trakcie wykonywania różnorodnych zadań. Dyskutują, negocjują, poszukują rozwiązań. Śpiewają z pamięci poznane melodie (popularne kolędy). Realizują proste projekty użytkowe (kartka świąteczna). Wykazują się wiedzą na temat swojej "małej ojczyzny". Znają najbliższą okolicę, położenie oraz tradycje związane ze świętami. Posługują się komputerem i tabletem oraz wybranymi programami, aplikacjami i grami edukacyjnymi, rozwijając swoje zainteresowania. Wykonują rysunki za pomocą wybranego edytora graficznego. Znają położenie geograficzne szkół partnerskich. Na początku zostanie stworzony szablon kalendarza z prac dzieci. Potem nauczyciele - uczestnicy projektu stworzą gry interaktywne oraz umieszczą linki do gier do kalendarza. Uczniowie nagrają życzenia świąteczne dla partnerów, zaśpiewają kolędę. Stworzą album zdjęć klasowych choinek. Będą spotykać się podczas videokonferencji, wyślą kartki świąteczne, z których przygotują szkolne wystawy. Każdego dnia będą wykonywać zadania zawarte w kalendarzu, które będą dla nich wyzwaniem i niespodzianką.

Działania klasy IIIa można obejrzeć na ich klasowym blogu Klikankowo, zaś wspólne działania wszystkich szkół partnerskich na projektowym TwinSpice.
Zapraszamy inne klasy I-III do korzystania z zadań interaktywnego kalendarza.

fotki - kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.11.26 - DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA KLAS IV-VI SP
Dodano: środa, 02 grudnia 2015 - 15:59 Autor: Admin
wydarzenia
26 listopada (czwartek) br. w naszej szkole odbyła się szkolna dyskoteka z okazji Andrzejek dla uczniów klas IV-VI SP organizowana przez Samorząd Uczniowski SP pod czujnym okiem opiekunów -  pana Piotra Gorzelaka i pani Katarzyny Franc. Impreza odbyła się pod znakiem wróżb, muzyki, tańca, konkursów oraz zabawy przebieranej pod nazwą „Kim chcę zostać w przyszłości?”.
Przed dyskoteką chętni poznania swojej przyszłości mieli okazję uczestniczyć w andrzejkowych wróżbach przygotowanych przez uczennice z samorządu uczniowskiego – Julię Koneczną z klasy Va, Weronikę Zadrożną, Adę Grubich oraz Juliannę Rutkowską z klasy V b przy pomocy Gabrysi Kubery z klasy V c. Podczas tych wróżb dzieci miały okazję poznać imiona swoich potencjalnych wybranek i wybranków serca oraz swój przyszły zawód. Niektórzy wyglądali na poważnie zaskoczonych! Po części wróżbiarskiej nastąpiła ta najważniejsza, czyli dyskoteka. Na tegorocznej dyskotece muzykę (zarówno tę starszą jak i młodszą) „nakręcali” niezawodni Mikołaj Lewicki z klasy II e gimnazjum oraz Kacper Cyganowski z klasy II a gimnazjum.

Po tanecznych pląsach nastąpiły niezwykle ważne wróżby andrzejkowe z nagrodami ufundowanymi przez samorząd uczniowski. W pierwszym „andrzejkowym” konkursie, najpierw dziewczynki a następnie chłopcy przekładali swoje buty tworząc „swoistego” węża andrzejkowego. Ta osoba, której but jako pierwszy „przekroczył” próg sali, według andrzejkowego przesądu, jako pierwsza stanie na ślubnym kobiercu. Jednakże właściciele owych butów nie wyglądali na przesadnie tym faktem zmartwionych. Kolejna „konkurencja” andrzejkowa miała aspekt fizyczny, ponieważ uczniowie mieli za zadanie pomyśleć życzenie andrzejkowe a następnie celnie rzucić monetą groszową do kapelusza. Te osoby, które osiągnęły ten cel, wedle andrzejkowego przesądu, mogą śmiało liczyć na realizację swojego marzenia. Dodatkowo, były nagradzane przez członków samorządu słodkim upominkiem. W tym miejscu wielkie podziękowanie należy się pomysłodawczyni tej konkurencji – Julce Konecznej z klasy V a. Podczas imprezy nie obyło się bez tradycyjnej konkurencji - andrzejkowej „mumii” czyli obwiązywania papierem toaletowym wybranych osób tak, by wyglądały jak mumie oraz wyboru najoryginalniej przebranych uczniów. Wśród wyróżnionych znalazły się m.in. osoby przebrane za pielęgniarkę, nauczycielkę, malarza, wojownika ‘ninja’ czy też księżniczkę! Po odbytych konkurencjach na parkiecie do samego końca rządziła  już tylko muzyka. Uczestnicy dyskoteki mieli okazję do zabawy pod niezawodną opieką pań wychowawczyń klas IV-VI SP – pani Anny Strugarek, pani Beaty Krutel oraz pani Doroty Żołędziewskiej, którym należą się serdeczne podziękowania za poświęcony czas.

Podsumowując, wielkie podziękowania należą się również członkom samorządu uczniowskiego, którzy zadbali o wystrój sali oraz organizację zabawy –  Weronice Chmielowiec oraz Claudii Eder z klasy VI C, które świetnie wywiązały się z roli fotografek, Ali Tyrańskiej z klasy VI C, Łukaszowi Majorke z klasy VI A oraz młodszemu bratu Mikołajowi z klasy IV B za wielkie oddanie przy sprzątaniu sali, niezawodnym i zawsze chętnym do pomocy Julce Konecznej z klasy V A, a także uczennicom klasy V b – Adzie Grubich, Juliannie Rutkowskiej oraz Weronice Zadrożnej. Bez Was dyskoteka byłaby niemożliwa! Przyznać trzeba, że uczniowie bawili się i integrowali w sposób bardzo kulturalny w duchu przyjaźni, radości oraz życzliwości. Wypada mieć nadzieję, że przyszłoroczna impreza okaże się równie pomyślna jak tegoroczna!

galeria foto - kliknij wybrany  kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

język niemiecki: 2015.11.25 - Miejski Konkurs Języka Niemieckiego - Deutsch Interaktiv
Dodano: wtorek, 01 grudnia 2015 - 12:36 Autor: Admin
język niemiecki
W ubiegłą środę tj. 25 listopada 2015
w Zespole Szkół Nr 1w Pile  odbył się Miejski Konkurs Języka Niemieckiego „Deutsch Interaktiv” pod  patronatem Prezydenta Miasta Piły. Do konkursu przystąpili uczniowie Gim4, Gim 5, ZS1, ZS2 oraz ZS3. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2c: Wiktoria Kucharska oraz Kajetan Korczak. Zajęliśmy drugie miejsce! Pierwsze miejsce natomiast zajęli uczniowie GIM 4, trzecie – ZS1.

Serdecznie gratuluję!
opiekun - Alina Dolna

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.11.20 - Dzień przeciw mowie nienawiści
Dodano: wtorek, 01 grudnia 2015 - 10:46 Autor: Admin
wydarzenia
W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła bierze udział w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej „Nienawiść. Jestem przeciw!”, zrzeszającym sto placówek, które ubiegają się o certyfikat „Miejsce wolne od nienawiści”. Celem projektu  jest włączenie społeczności szkolnej w działania przeciw mowie nienawiści, zwiększenie świadomości problemu w szkole oraz manifestacja sprzeciwu wobec nienawiści i hejtowania! Jednym z zadań, realizowanych w ramach programu, jest zorganizowanie w szkole DNIA PRZECIW MOWIE NIENAWIŚCI. Koordynatorem działań, podjętych głównie w gimnazjum, jest Pani Karolina Kujawa-Adamska, pod której fachowym okiem, na lekcjach plastyki, powstawały plakaty pod hasłem „STOP PRZEMOCY”. Realizacja projektu „Nienawiść. Jestem przeciw!” i zorganizowanie „Dnia przeciw mowie nienawiści” zostały wpisane w plan działań wychowawczych na bieżący rok szkolny. Znalazły również swoje miejsce w jednym z zadań programu „Jesteśmy bezpieczni w bezpiecznej szkole”, zatytułowanym „Jestem życzliwy”. W sposób naturalny zagadnienie to wiąże się bowiem z życzliwością, koleżeństwem i szeroko pojętą kulturą. Dlatego też nie przez przypadek wybraliśmy datę 20 listopada jako „Dzień przeciw mowie nienawiści” w naszej szkole. W ten sposób włączyliśmy się w obchody „Światowego dnia życzliwości i pozdrowień”, zorganizowane przez SU klas IV-VI. Na każdym piętrze pojawiły się plakaty z hasłami: NIE HEJTUJĘ, REAGUJĘ, ZGŁASZAM, będące pierwszym sygnałem przystąpienia naszej szkoły do programu CEO. Przygotowane przez uczniów gimnazjum plakaty zostały wyeksponowane na I piętrze w galerii „STOP PRZEMOCY”. Również na oknach pojawiły się hasła nawołujące do RÓWNOŚCI, AKCEPTACJI, TOLERANCJI, a tym samym do ZAPRZESTANIA NIENAWIŚCI, DYSKRYMINACJI, PONIŻANIA innych ludzi. Kolejnym z podjętych działań było przygotowanie „ikonek” (specjalnych odznak, naklejek), które przedstawicielki SU gimnazjum, pod bacznym okiem p. Małgorzaty Kossak, wręczały uczniom w czasie przerw, propagując w ten sposób MOWĘ ŻYCZLIWOŚCI, ZROZUMIENIA, PRZYJAŹNI. W nasze obchody „Dnia przeciw mowie nienawiści” pięknie wpisały się także wyeksponowane w holu szkoły KODEKSY KLASOWE, przygotowane przez gimnazjalistów, a zawierające m.in. zasady odpowiedniego traktowania innych ludzi, odnoszenia się do nich, sposoby rozwiązywania konfliktów itp.
Organizowany przez CEO program „Nienawiść. Jestem przeciw!”jest jednym z wielu działań w ramach kampanii Rady Europy przeciwko mowie nienawiści w sieci, ale i w relacjach bezpośrednich. Kampania ma na celu podnoszenie świadomości, zmianę postaw oraz mobilizowanie młodzieży do przeciwdziałania mowie nienawiści, którą uważa się za zagrożenie dla demokracji i praw człowieka. Dlatego i my – uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 3 w Pile – mówimy STOP NIENAWIŚCI!

Opracowała: Małgorzata Kossak
foto - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

piłka nożna: 2015.11.13 - Finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych
Dodano: wtorek, 01 grudnia 2015 - 10:19 Autor: Admin
piłka nożna
Dnia 13 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 12 w Pile odbył się Finał Powiatowy w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. W zawodach wzięły udział zespoły Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej w Białośliwiu, Szkoły Podstawowej nr 12 oraz nasz zespół.

Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Mecz z drużyną SP 1 zakończył się przegraną 4:1; spotkanie z zespołem SP Białośliwie wygraliśmy 4:3, natomiast mecz z gospodarzami turnieju zakończył się remisem 1:1. W końcowej klasyfikacji nasz zespół zajął III miejsce.

Zagraliśmy w następującym składzie: Kacper Chojnowski, Jakub Adamik, Marcel Szmyt, Filip Grabarczyk, Adam Krystek, Jakub Warzecha, Maciej Ratajczak oraz Wiktor Olejniczak.

Opiekunem drużyny był pan Miłosz Malczewski.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Strona gotowa do druku

logo: 2015.11.10 - Rocznica odzyskania niepodległości
Dodano: wtorek, 01 grudnia 2015 - 10:10 Autor: Admin
logo
We wtorek, 10 listopada br., odbył się w naszej szkole apel upamiętniający kolejną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. „Podróż do wolności” miała za zadanie przenieść uczestników spotkania do wspomnień o tych, którzy na przestrzeni wieków walczyli o wolność naszej ojczyzny.
Pociąg, którym podróżowaliśmy, wyprawę swoją rozpoczął od stacji: „Powstanie Listopadowe i Styczniowe”. Później przenieśliśmy się do „Wybuchu I wojny światowej”, aby wkrótce stanąć przy upragnionej „Wolności”. Długo jednak się nią nie cieszyliśmy. Już 1 września 1939 roku Polska ponownie utraciła swoją niepodległość. Sześcioletnie działania wojenne przyniosły tylko pozorną wolność. Powstanie PRL, zniewolenie przez ustrój komunistyczny, doprowadziły do wielu wystąpień narodu przeciw systemowi.
Kolejne stacje, na których zatrzymywał się nasz „Pociąg do wolności”, przypominały o tak tragicznych wydarzeniach, jak: „Poznań '56”, „Grudzień '70”, czy wybuch stanu wojennego – 13 grudnia 1981 roku.
Historyczna podróż, którą wspólnie odbyliśmy, zakończyła się dotarciem do upragnionej wolności, którą możemy cieszyć się do chwili obecnej. Zawdzięczamy to tym, którzy walczyli, abyśmy mogli żyć w wolnym i niezależnym kraju.
W apelu wykorzystano: „Marsz Pierwszej Brygady”, wiersz K. K. Baczyńskiego w muzycznej interpretacji Ewy Demarczyk, „Polska” zespołu KULT oraz utwór „Nie pytaj o Polskę” Grzegorza Ciechowskiego, który zakończył przedstawienie. Program został przygotowany przez p. D. Dec i p. D. Żołędziewską. Oprawą muzyczną zajął się p. B. Drab, natomiast dekorację wykonała p. A. Graj.

Przygotowała: Dorota Żołędziewska
foto - kliknij zdjęcie

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.11.08 - Śniadanie daje moc
Dodano: wtorek, 01 grudnia 2015 - 09:54 Autor: Admin
wydarzenia
"Śniadanie daje moc" to program promujący zasady zdrowego odżywiania i zwiększający świadomość nt. roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. Nasza szkoła od kilku lat czynnie uczestniczy w tej akcji.

8 listopada uczniowie klas I-III naszej szkoły poznali piramidę żywienia, a także 12 zasad prawidłowego żywienia. Następnie przygotowywali piękne, kolorowe kanapki, sałatki owocowe i drobne przekąski. Na pieczywie nie zabrakło pożywnych wędlin, twarogu, żółtego sera, ale też pełnych witamin warzyw.

Po wspólnych zdjęciach dzieci degustowały samodzielnie przygotowane pyszności i chętnie dzieliły się z innymi. Doceniły jakie przyjemne może być zasiadanie przy jednym stole z kolegami, koleżankami i  nauczycielkami.

Info i foto zebrał wódz Dymiąca Czacha (z plemienia Czarnych Stóp IIc).

foto - kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.11.26-27 - Nauczycielski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przechodni Prezesa Oddziału ZNP Piła
Dodano: środa, 25 listopada 2015 - 15:17 Autor: Admin
siatkówka

Strona gotowa do druku

matematyka: 2015.11.25 - KOMUNIKAT DOTYCZĄCY TURNIEJU SUDOKU
Dodano: środa, 25 listopada 2015 - 14:59 Autor: Admin

Strona gotowa do druku

biologia: 2015.11.22 - WIEŚCI Z KLASY IA - Po raz trzeci byliśmy w Zdrojowej Górze
Dodano: środa, 25 listopada 2015 - 11:55 Autor: Admin
biologia
Tym razem „bohaterami” zajęć były rośliny chronione.


W miniony czwartek 19 listopada po raz trzeci udaliśmy się do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. Trochę martwiliśmy się o aurę, która od kilku dni nikogo nie rozpieszcza, ale na szczęście ok. godz. 09:00 przestało padać i po krótkiej przejażdżce i marszu znaleźliśmy się na miejscu.
Spotkanie, które tradycyjnie przygotowała dla nas pani Anna Kałka rozpoczęła projekcja kilkunastominutowego filmu: „Ochrona przyrody w Lasach Państwowych”. W filmie zaprezentowano istotę zmian zachodzących w przyrodzie od wiosny aż do okresu zimowego. Mówiono w nim m.in.: o diagnozowaniu zagrożeń i potrzeb ochroniarskich, o problemie wypalania traw i skutkach tego procederu, o próbach restytucji kilku gatunków np. cisa pospolitego lub głuszca, o „Świecie Niezapominajki”, w którym bierze udział coraz więcej młodzieży, o zakładaniu zbiorników retencyjnych jako sposobie zatrzymania wody w lesie  i ochrony innych terenów przed powodziami.
Młodzież dowiedziała się również o:  istnieniu Ośrodków Rehabilitacji Zwierząt, do których trafiają  ranne osobniki,  i po zabiegach wypuszczane są na wolność, pracach porządkowych przed zimą np. budowie i zakładaniu przez służby leśne sztucznych gniazd czy gromadzeniu karmy dla zwierząt. W ośrodkach Lasów Państwowych dokarmiane są żubry. Podjęty był także temat walki pracowników leśnych z kłusownikami.
Ciekawostką jest fakt znakowania – pod koniec zimy – przepięknych ptaków jaki mi są głuszce. Zajmują się tym pracownicy dwóch Nadleśnictw w kraju: w Leżańsku  i w Wiśle.
Film potwierdził jak ważną sprawą jest rozbudzenie u młodych ludzi świadomości ekologicznej. Piękno przyrody musimy zostawić kolejnym pokoleniom. Najlepszą formą nauki są dla nich zajęcia z leśnikami i wspólna dyskusja o przyrodzie. Takich  właśnie działań doświadczają od września dziewczęta i chłopcy z klasy innowacyjnej.
Film zakończył się przepięknych stwierdzeniem: „Las czeka i zaprasza; korzystajmy z niego rozsądnie”.

W drugiej części uczniowie zaprezentowali przygotowane zadanie domowe . Każdą grupę reprezentowała jedna osoba i tak: Chrystian Skowroński opowiedział o rosiczce okrągłolistnej, Daria Badzińska o sośnie limbie, Szymek Stróżyński o storczyku szerokolistnym a Dominika Kołodziejczyk o lilii złotogłów.

Pani Anna miała kilka dodatkowych pytań: dlaczego każdy egzemplarz lilii jest niepowtarzalny i powinien być chroniony? (notabene w lasach Nadleśnictwa Zdrojowa Góra jest tylko JEDNO stanowisko tej cudnej rośliny), co trzeba zrobić, aby nie wyginęły storczyki, jak i dlaczego właśnie tak odżywia się rosiczka?, jakie właściwości lecznicze ma ta roślina?. Jestem ciekawy czy znacie odpowiedzi na te pytania… oraz jeszcze jedno: jaki jest podstawowy sposób na zachowanie bioróżnorodności?. Za prawidłową odpowiedz na to pytanie,  pierwszą osobę nagrodzę  - w najbliższą środę na lekcji biologii - oceną celującą  z wykrzyknikiem.

W kolejnej odsłonie czwartkowych zajęć pani Anna opowiadała o leczniczym działaniu wielu wybranych gatunków roślin zielnych. Wiadomości okraszone były kolorowymi, pięknymi slajdami, a rolach gł. wystąpiły takie gatunki jak: grzybień biały, bagno zwyczajne, śnieżyczka przebiśnieg, storczyk plamisty, widlak jałowcowaty, paprotka zwyczajna, przylaszczka zwyczajna, bażyna czarna i inne.
Na koniec pobytu nie zabrakło zadania nie pozbawionego elementu humorystycznego. Uczniowie musieli połączyć słowa w języku czeskim z ich odpowiednikami w języku polskim (patrz fot.).

Następne zajęcia 14 grudnia zapowiadają się – jak mawiają sprawozdawcy sportowi - wręcz frapująco. Uczniowie wezmą udział w dyskusji o tematyce ekologiczno – ochraniarskiej. Szczegóły poznamy dopiero w dniu zajęć.

Poza tym uczniowie klasy Ia zostali podzieleni na 5 grup. Każda z nich zaprezentuje informacje o wybranym dla nich gatunku zwierzęcia chronionego w naszym kraju, a są to: jastrząb, sowa włochata, traszka grzebieniasta, żmija zygzakowata i jelonek rogacz.
Aha, pamiętajcie o legendzie o pełniku europejskim!!!!!!!.

Piotr  Gruntkowski
foto - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.11.20 - Dzień życzliwości i pozdrowień - IV-VI SP
Dodano: środa, 25 listopada 2015 - 09:35 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 20 listopada (piątek) w naszej szkole odbył się w światowy dzień życzliwości i pozdrowień. Dzień ten obchodzony jest zazwyczaj 21 listopada, jednakże z racji tego, że w tym roku wypada o­n w sobotę, samorząd uczniowski postanowił obchodzić to wydarzenie już w piątek. Ten wyjątkowy dzień ma na celu integrować młodzież, promować pozytywne wartości takie jak kultura osobista i słowa, szacunek i tolerancję wobec innych. Stąd uczniowie klas 4-6 SP naszej szkoły przygotowali specjalne serduszka życzliwości zawierające pozdrowienia, rymowanki, hasła (nawet w językach obcych!) czy też sentencje wyrażające życzliwość oraz pozytywne nastawienie do drugiego człowieka. Z tychże serduszek przedstawicielki SU – Julia Koneczna z klasy V a oraz Weronika Krawczuk z klasy V c przygotowały przepiękne „drzewo” życzliwości, które od piątku można podziwiać na I piętrze naszej szkoły. Co bardziej pomysłowi tworzyli hasła oraz rymowanki na większych kartkach, wieszając je później na drzwiach sal lekcyjnych. Dzięki temu życzliwość „odczuć” można było niemal w każdym zakątku szkoły.
Co więcej, w ramach dnia życzliwości przedstawicielki SU – Małgosia Brzezowska, Małgosia Nowak oraz Weronika Chmielowiec z klasy VI C odwiedziły wszystkie klasy IV-VI SP ze specjalnie przygotowanymi orderami życzliwości. Aby zostać odznaczonymi takim orderem, uczniowie mieli za zadanie powiedzieć komplement  lub miłe słowo drugiej osobie za klasy z krótkim uzasadnieniem dlaczego lubi się tę osobę.
Przyznać trzeba, że uczniowie w sposób bardzo przyjazny i życzliwy poradzili sobie z tym zadaniem, zdobywając ordery w postaci kolorowych naklejek czy też uśmiechniętych buziek. Dodatkowo, w ramach „wsparcia” dnia życzliwości w holu szkolnym pojawiły się bardzo oryginalne i ciekawie wykonane kodeksy bezpiecznego pobytu w szkole przygotowane przez uczniów klas IV-VI SP. Szczególne podziękowania za organizację dnia życzliwości należą się Małgosi Brzezowskiej (kl. VI C), która przygotowała piękne odznaki oraz dla Julki Konecznej (kl. V a), która przygotowała niesamowite drzewko życzliwości oraz przepiękne serduszka (ponad sto!) do wpisywania życzliwych haseł. Wielkie słowa uznania należą się rzecz jasna wszystkim uczniom, którzy dołożyli swoją „cegiełkę” do projektu dnia życzliwości tworząc mądre i pełne sympatii sentencje. Wypada mieć tylko nadzieję, że sympatię i życzliwość będziemy okazywać sobie nie tylko od „święta” ale w codziennej rzeczywistości – nic nie kosztuje, a sprawić  może wiele radości. Jak trafnie głosiło jedno z haseł na drzewku życzliwości (cytat za Markiem Twainem): „Życzliwość, to język, który mogą usłyszeć głusi i zobaczyć niewidomi."

foto - kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

ekologia: 2015.11.12 - Olimpiada ekologiczna
Dodano: piątek, 13 listopada 2015 - 21:39 Autor: Admin
ekologia
W miesiącu wrześniu i październiku odbyły się cztery etapy (szkolny, gminny, powiatowy i nadpowiatowy) Olimpiady Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas piątych i szóstych: Gabriela Kubera, Weronika Krawczyk, Wiktoria Fritza, Marta Kulawik, Alicja Tyrańska i Jakub Kujawski. Z przyjemnością informuję, iż Jakub Kujawski z klasy V b znalazł się w grupie ośmiu najlepszych uczniów SP etapu powiatowego. Jego sukces był jeszcze większy na ostatnim – nadpowiatowym etapie, ponieważ Jakub okazał się bezkonkurencyjny i zajął I miejsce, zdobywając 39/40 pkt.

W dniu 6 listopada odbyło się podsumowanie XV Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego i VIII Olimpiady Ekologicznej Subregionu Pilskiego, na którym wręczono uczniom atrakcyjne nagrody m.in. telefony komórkowe Sony Xperia, odtwarzacze mp3, teleskopy i inne.
Gratulacje!
foto - kliknij kolaż
Opiekun: Marlena Wesołowska

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.11.07 - Mistrzostwa Miasta Piły Klas I-II Gimnazjum w Piłce Siatkowej Dziewcząt
Dodano: wtorek, 10 listopada 2015 - 17:10 Autor: Admin
siatkówka
ZŁOTA SOBOTA NASZYCH DZIEWCZĄT
W ubiegłą sobotę - 07.11.2015 został rozegrany finałowy turniej piłki siatkowej dziewcząt o Mistrzostwo Miasta Piły Klas I i II. Po wcześniejszych eliminacjach do czwórki finałowej zakwalifikowały się następujące zespoły: Gim 5, Gim 4, ZS2, ZS3. Sobotni turniej rozpoczął się spotkaniem Gim 5 z zespołem ZS2. Po dwóch krótkich setach wygrana przypadła drużynie pilskiej piątki (2:0).W kolejnym meczu spotkały się drużyny Gim 4 i ZS3, ten pojedynek zakończył się wygraną Naszych dziewcząt w stosunku punktów 2:0. Tym sposobem zostały wyłonione pary drużyn, które rozegrały mecze o miejsca III i IV oraz o miejsca I i II.

W pierwszej parze zagrały teamy ZS 2 i GIM 4. Mecz był niezwykle zacięty, każdy z zespołów na przemian przejmował prowadzenie, walcząc o każdy punkt i każdą piłkę. Po trzech trudnych setach szalę zwycięstwa przechylił na swoją korzyść zespół GIM 4 zajmując tym samym 3 miejsce, a ZS2 IV miejsce w Mistrzostwach.
Finałowy mecz o najwyższe miejsca rozstrzygały zespoły GIM 5 i ZS 3. Mecz zakończył się wygraną Naszego zespołu w stosunku setów 2:0 i tym samym tytuł Mistrzyń Miasta Piły klas I i II w piłce siatkowej dziewcząt gimnazjów należy do ZS 3 Piła. Skład zwycięskiego zespołu to: ROZŁOCH NICOLE, WRÓBLEWSKA SANDRA, RUTA ANNA, PREIHS OLA, MARSZAŁ KLAUDIA, POŁYNIAK JAGODA, WIĘCKOWSKA ROKSANA, SIKORSKA JOANNA, KORDYŚ WERONIKA, GAWIN MARTYNA.

foto - kliknij kolaż
Opiekunem zespołu była p. Dorota Zaleska

Strona gotowa do druku

pływanie: 2015.11.06 - Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Pływaniu Drużynowym
Dodano: wtorek, 10 listopada 2015 - 13:20 Autor: Admin
pływanie
W dniu 6.11.2015 odbyły się cykliczne zawody w pływaniu drużynowym. Jak co roku na pilski "Wodnik" przybyło 8 ekip pływackich z powiatu pilskiego. Tegoroczne zawody jak zawsze dostarczały wielu wrażeń i emocji. Zawody odbyły się z podziałem na dwie grupy. W pierwszej serii popłynęły zespoły ZS 2 Piła, Gim.Osiek, Towarzystwo Salezjańskie Piła oraz ZS 1 Piła.
Natomiast w kolejnej serii płynęły zespoły z Wyrzyska, Kaczor, ZS3 Piła i Gim 5 Piła.

Bezwzględnym zwycięzcą zawodów została drużyna z ZS 2 w Pile. O kolejności następnych miejsc decydowały ułamki sekund, jako drudzy dopłynęli zawodnicy Towarzystwa Salezjańskiego, trzecie miejsce przypadło w udziale ekipie ZS1.

Nasz zespól z minimalną stratą zajął 4 miejsce. Skład naszego zespołu przedstawiał się następująco: SUCHOWIAK JOANNA, PERUCKI MARCIN, RUTA ANNA, NAWROT PAWEŁ, SOBISIAK KORNELIA, DYMKOWSKI MICHAŁ, JESSA NATALIA, STRZELECKI MATEUSZ, JARCZAK WERONIKA, JARCZAK KUBA, PREIHS OLA, KOZŁOWSKI HUBERT.

Opiekunem zespołu była p.Dorota Zaleska.

Strona gotowa do druku

piłka nożna: 2015.11.05 - III Runda Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych
Dodano: wtorek, 10 listopada 2015 - 13:12 Autor: Admin
piłka nożna
Dnia 5 listopada 2015 roku odbyła się III Runda Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. Zawody zostały rozegrane w Szkole Podstawowej w Białośliwiu.
Oprócz gospodarzy w rozgrywkach wzięły udział: drużyna Szkoły Podstawowej z Łobżenicy, Zespołu Szkół w Szydłowie oraz nasz zespół. Spotkanie naszej drużyny z reprezentacją SP w Łobżenicy zakończyło się naszym zwycięstwem 3:1. Również wygraną przez nasz zespół zakończył się mecz z zespołem ZS w Szydłowie - wynik meczu – 3:2. W ostatnim spotkaniu z reprezentacją SP w Białośliwiu przegraliśmy 1:5. Mimo porażki nasza drużyna z II miejsca w grupie awansowała do finału powiatu.

Zagraliśmy w składzie: Kacper Chojnowski, Jakub Adamik, Marcel Szmyt, Filip Grabarczyk, Adam Krystek, Jakub Warzecha oraz Wiktor Olejniczak.
Opiekunem zespołu był Miłosz Malczewski.

Gratuluję i życzę powodzenia w finale.

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.10.30 - Szkoła tolerancji
Dodano: czwartek, 05 listopada 2015 - 22:14 Autor: Admin
wydarzenia
30 października w szkolnej czytelni odbyło się spotkanie z p. Mahmoudem Hsino przygotowane przez p. Beatę Lipowicz dla kl. II a i c gimnazjum. Pan Hsino jest z pochodzenia Syryjczykiem, który od wielu lat mieszka w Polsce. Zgodził się o­n przyjąć zaproszenie na spotkanie z młodzieżą, aby przybliżyć uczniom naszej szkoły temat islamu i kultury muzułmanów. Młodzież chciała się dowiedzieć wielu rzeczy - od spraw związanych z religią, czy życiem osobistym gościa, aż po aktualną sytuację polityczną w Syrii i Europie. Z sali padały m.in. pytania: „Czym różni się islamista od muzułmanina?”, „ Czy Koran nakazuje zabijać wszystkich niewiernych?”, „Dlaczego wyjechał pan ze swojego kraju?” Spotkanie trwało dwie godziny lekcyjne i przebiegało w przyjaznej i ciepłej atmosferze, a uczniowie ciągle nie przestawali zadawać pytań. W trakcie rozmowy gość poczęstował młodzież potrawą charakterystyczną dla swojego miejsca pochodzenia – zupą z soczewicy. Była to niespodzianka i rzeczywiście mocno zaskoczyła przybyłych.

Po skończonym spotkaniu młodzież była pełna wrażeń i świeżo nabytej wiedzy. Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować inne tego rodzaju „lekcje na żywo” i że będą o­ne równie udane!

kilka większych fotek po kliknięciu w kolaż
Autorka: Beata Lipowicz

Strona gotowa do druku

filmy: 2015.10.27 - Do stolicy po rany cięte i kłute
Dodano: czwartek, 05 listopada 2015 - 21:54 Autor: Admin
filmy
27 października
młodzież naszej szkoły pod opieką p. Beaty Lipowicz i p. Aldony Ostachowicz wyruszyła do stolicy, aby zobaczyć jak w rzeczywistości wyglądał plan filmowy stworzony do filmu „Karbala”.

Uczniowie przenieśli się w czasie i przestrzeni – do Iraku 2003 roku. Zobaczyli uliczkę arabskiego miasta, targowisko, umocnienia broniące dostępu do City Hall w Karbali, przy których trwali polscy żołnierze na misji. Mieli także możliwość sfotografowania się z pojazdami, jakie „zagrały” w filmie, czy doświadczenia huku lądującego helikoptera. Poza tym poznali też interesujące zawody filmowe, nie tylko reżysera bądź scenarzysty, ale szwenkiera, kierownika planu filmowego i mikrofoniarza. Dodatkową atrakcją wyjazdu „klasy filmowej” było wzięcie udziału w warsztatach charakteryzacji filmowej poprowadzonych przez doświadczoną charakteryzatorkę pracującą w WFFiD. Efekty warsztatów widoczne na zdjęciach!

foto - kliknij kolaż
Autorka tekstu: Beata Lipowicz

Strona gotowa do druku

komunikaty admina: ZASADY REALIZACJI PROJEKTU
Dodano: środa, 04 listopada 2015 - 19:34 Autor: Admin
komunikaty admina
W zakładce WAŻNE DOKUMENTY - prawa kolumna naszej www (pod modułem ZASTĘPSTWA) umieszczono dokument tekstowy - ZASADY REALIZACJI PROJEKTU EDUKACYJNEGO.
Zapraszamy do zapoznania się z w/w...

admin

Strona gotowa do druku

UKS 3: 2015.10.24-25 - Puchar Europy Seniorów i Seniorek w Judo
Dodano: piątek, 30 października 2015 - 22:27 Autor: Admin
UKS_3
W dniach 24-25 października 2015 r. w Lund – Szwecja odbył się Puchar Europy Seniorów i Seniorek w Judo. W tym turnieju wystartowała zawodniczka – podopieczna trenerów Józefa i Tomasza Jopków. Pierwszy raz w historii klubu zawodniczka – Katarzyna Wiszniewska (waga 48 kg.) zdobyła brązowy medal – wygrała 3 walki, natomiast jedną przegrała. W zawodach wystartowało 305 zawodników z 28 państw (z Europy i dodatkowo Kanady).

Podsumowując start zawodniczki Kasi, możemy śmiało powiedzieć, że jest to wielki sukces dla niej samej i klubu. Katarzyna Wiszniewska jest studentką pierwszego roku fizykoterapii na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.10.22 - Zdrojowa Góra - Drzewa i nie tylko
Dodano: środa, 28 października 2015 - 22:40 Autor: Admin
wydarzenia
WIEŚCI Z KLASY IA: DRUGA WIZYTA W ZDROJOWEJ GÓRZE - TYM RAZEM ROZMAWIALIŚMY O DRZEWACH i NIE TYLKO...

Bardzo bogata pod względem merytorycznym była tematyka kolejnej wizyty młodzieży gimnazjalnej z klasy Ia, klasy z innowacją biologiczno – chemiczną w siedzibie Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. Prowadząca zajęcia pani Anna Kałka przygotowała wiele dydaktycznych niespodzianek w postaci ciekawostek o pospolitych, krajowych gatunkach drzew i krzewów czy wiadomości historycznych z dziedziny dendrologii i nie tylko… Poza tym wysłuchaliśmy legendę o olszy czarnej, poznaliśmy aż dwadzieścia stwierdzeń tyczących znaczenia drzew w przyrodzie i życiu codziennym człowieka. Obejrzeliśmy film dydaktyczny pokazujący jak wiele wspólnego ze sobą mają ludzie i drzewa. Na koniec tego obrazu utkwiło nam w pamięci stwierdzenie: "I Ty możesz posadzić swoje drzewo". Dodajmy, że film wzbogacony był kilkoma fragmentami wierszy, których autorami są wybitni polscy poeci.

W części praktycznej uczniowie rozpoznawali wybrane gatunki drzew iglastych i liściastych. Mieli do dyspozycji  gałązki z liśćmi roślin okrytonasiennych, igłami nagonasiennych oraz zestawy szyszek polskich "iglaków". Podsumowaniem tej odsłony zajęć było zadanie dla pięciu 4-osobowych zespołów. Uczniowie musieli rozpoznać 16 gatunków drzew po fotografiach ich liści. Zadanie wypadło przyzwoicie, choć są tzw. "niewykorzystane rezerwy".

Na koniec naszej przeszło dwugodzinnej wizyty w Nadleśnictwie pani Ania zaprosiła nas do dendrohoroskopów. Zabawa polegała na tym, że każdy z nas dopasowywał datę swoich urodzin do nazwy odpowiedniego gatunku drzewa, a następnie mógł odczytać informację o sobie jak w horoskopie.

A teraz podzielimy się z Wami z kilkoma ciekawostkami zaserwowanymi nam w czwartkowe przedpołudnie przez panią Annę Kałkę. Tę część artykułu nazwijmy: "Czy wiesz, że...":

• Królową polskich lasów jest sosna zwyczajna. Na 1,5 mln sadzonek rocznie aż 800 tys. przypada na ten gatunek drzewa.
• Najbardziej wymagającymi gatunkami drzew są: klon jawor, buk pospolity, jodla pospolita, wiąz i jesion.
• Najmniej wymagającymi gatunkami drzew są: sosna zwyczajna, topola osika, brzoza pospolita i olcha czarna.
• W Polsce drzewem występującym tylko w jednym miejscu jest brzoza ojcowska, a tego typu gatunki nazywa się subendemitami.
• Drewno olchy czarnej na przekroju jest żółtawobiałe, ale po zetknięciu z powietrzem staje się pomarańczowe. Przyczyną jest utlenianie związków zwanych garbnikami.
• Nieprawdą jest stwierdzenie, że drzewa iglaste nie gubią igieł. Wręcz przeciwnie. Systematycznie przez cały rok (a nie jak u "liściaków" tylko na zimę) wymieniają stare, zniszczone igły na nowe. Najbardziej jest to widoczne jesienią.
• Jeżeli boli głowa oprzyj głowę o brzozę. Drewno tego drzewa wytwarza tzw. pozytywną energię życiową.
• Uwaga!!! Negatywną energię wytwarza drewno dębów.
• Drewno klonu jawora jest poszukiwane przez lutników. Jest to drewno rezonansowe, przewodzi dźwięki o każdej barwie. Służy do wyrobu skrzypiec, organów czy wiolonczeli.
• Podobny typ drewna jak u klona jawora posiada świerk pospolity.
• Nektar lipy to przysmak dla pszczół, a miód z kwiatów jest bezcenny dla człowieka.
• Drewno lipowe jest preferowane przez rzeźbiarzy np. ołtarz w Kościele Mariackim w Krakowie został wykonany przez Wita Stwosza z drewna lipowego.
• Kiedy pyli robinia akacjowa to udręka dla alergików, ale akacjowy miodzik to jeden z najlepszych leków, który dała natura. Z drewna robinii wytwarza się meble...ale raczej dla bogatych ludzi.
• Kawałek kory dębu bezszypułkowego przeżuty przez człowieka, któremu dokucza ból zęba spowoduje, że ból zniknie. W korze tego dębu są garbniki, związki o właściwościach znieczulających.
• Drewno bukowe służy do wykonywania podłóg lub schodów. Jest bardzo twarde.
• Jeden dorosły buk wytworzy dzięki fotosyntezie dziennie tyle tlenu, że wystarczy do oddychania dla siedmiu ludzi, a ilością liści na jednym drzewie można pokryć powierzchnie boiska piłkarskiego.
• Orzech leszczyny – nie dla ludzi odchudzających się. Są wysokokaloryczne.
• Owoce berberysu są wyjątkowo bogate w witaminę C.
• Syropy z owoców dzikiego bzu czarnego są świetnym lekiem na schorzenia dróg oddechowych.
• Podłogi wykonane z drewna wiązu górskiego, gdyż jest bardzo trwałe.
• Olsza czarna to jedyny "liściak" z szyszkami.
• Buk ma jadalne orzeszki, ale nie dla alergików.
• Wierzba szara jest wprowadzana na wydmy, bo znakomicie je zatrzymuje, nawet przy silnym wietrze.
• Drewno brzozy brodawkowatej używane jest do palenia w kominkach, ale musi być wysuszone.
• Po roztarciu gałązek jodły poczujesz zapach cytrusów. To jedyne drzewo nagonasienne przewodzące żywicę w igłach.

PS. Nasza następna wizyta odbędzie się 19.XI. Mówić będziemy o roślinach chronionych.
fotki - kliknij wybrany kolaż w artykule

Piotr Gruntkowski - nauczyciel biologii i chemii w kl. Ia

Strona gotowa do druku

komunikaty admina: 2015.10.22 - KOMUNIKAT - DOPALACZE
Dodano: wtorek, 27 października 2015 - 17:08 Autor: Admin
komunikaty admina

Strona gotowa do druku

UKS 3: 2015.10.25 - Otwarty Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych oraz Młodzików w Judo
Dodano: wtorek, 27 października 2015 - 17:07 Autor: Admin
UKS_3
W dniu 25 października 2015 r w Luboniu k/Poznania odbył się Otwarty Puchar Polski Juniorów oraz Juniorek Młodszych i Młodzików w Judo. Także na tych zawodach wystartowali podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy uzyskali następujące wyniki – srebrne medale (Adam Stodolski - waga 73 kg, Natalia Janocha – waga 70 kg), V miejsce (Oliwia Cebieniak – + 70 kg, Szymon Jęśko-Białek – waga 50 kg).
Pozostali zawodnicy – Maciej Tymiec i Jakub Serwatka odpadli w walkach eliminacyjnych.

W zawodach wystartowało 265 zawodników z 58 klubów z Polski i zagranicy Czech, Francji i Białorusi.


Józef Jopek

Strona gotowa do druku

piłka nożna: 2015.10.24 - II runda Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych
Dodano: niedziela, 25 października 2015 - 20:15 Autor: Admin
piłka nożna
Dnia 24 października 2015 roku odbyła się II runda Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych
. Zawody odbyły się w Zespole Szkół nr 1 w Pile. Oprócz gospodarzy w imprezie udział wzięła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ujściu oraz nasz zespół.

Nasza drużyna odniosła dwa pewne zwycięstwa pokonując ZS nr 1 – 3:1 oraz SP Ujście 2:0. Zajmując I miejsce w grupie nasz zespół awansował do III rundy rozgrywek.


Zagraliśmy w nastepującym składzie: Kacper Chojnowski, Jakub Adamik, Marcel Szmyt, Filip Grabarczyk, Adam Krystek, Jakub Warzecha, Maciej Ratajczak oraz Wiktor Olejniczak.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
Opiekun zespołu - Sławomir Grzegorczyk

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.10.23 - Dzień Technologii - Matematyka w tablecie
Dodano: sobota, 24 października 2015 - 21:09 Autor: Admin
wydarzenia
Klasa IIIa (wychowawca Aleksandra Schoen-Kamińska) przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu JESTEM SMART.
Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do wykorzystywania internetu i urządzeń mobilnych w sposób świadomy i praktyczny oraz promocja nowoczesnych metod nauczania wśród nauczycieli. Trzecioklasiści przygotowali zajęcia i zaprosili kolegów z klasy IIIc (wychowawca Justyna Siekiera). W ramach „Dnia z Technologią” klasa IIIa zaprosiła klasę IIIc na „Matematyczny Dzień z Technologią”.

Dzieci z IIIa wykorzystują tablety na lekcjach, dlatego to właśnie o­ni wyjaśniali kolegom, jak należy skanować kody QR , korzystać z aplikacji, rozwiązywać zadania w kodach ukryte. Wszystkie zadania dzieci wykonywały w parach lub grupach. Trzygodzinne zajęcia miały uświadomić dzieciom, że zadania można rozwiązywać nie tylko w książkach i zeszytach. Można też wykorzystać internet, tablice interaktywne, tablety i smartfony.

Zadanie 1
- porządkowanie zegarów wg godzin rosnąco gra LearningApps. Po dobrze wykonanym zadaniu uczniowie zostali przeniesieni na stronę z puzzlami. Po ich ułożeniu dowiedzieli się, co będzie tematem wspólnych zajęć.
Zadanie 2
– karta pracy z kodami QR, w których były ukryte zadania tekstowe o różnym stopniu trudności. Uczniowie musieli je zeskanować , wspólnie rozwiązać i zapisać odpowiedzi.
Zadanie 3 – wykorzystanie aplikacji Math Duel. Ogromne emocje i rywalizacja, bo aplikacja pozwala grać dwóm osobom.
Zadanie 4
– wykorzystanie strony internetowej działającej na tabletach hoodamath.com. Najpierw uczniowie otrzymali klocek Jenga i planszę. Poruszali klockiem wg instrukcji nauczyciela. Potem sterowali klockiem w tablecie, poruszając nim za pomocą czterech strzałek. Klocek wędrował po wyznaczonej trasie. Przy dobrze wybranej nawigacji przesuwał się, lecz jeśli ktoś wybrał błędną strzałkę zadanie rozpoczynał od początku. Zabawa bardzo skupiła uwagę dzieci.
Zadanie 5
– wykorzystaliśmy aplikację QuizUp. Wcześniej przygotowałam na platformie o tej samej quiz pt. „Matematyka – klasowe potyczki”. Po wpisaniu tematu gry, uczniowie grali z wirtualnym przeciwnikiem na czas.
Zadanie 6
– praca z aplikacją Wheel of Destiny. To zwykłe koło fortuny, do którego możemy wpisywać rozmaite treści. Zadaniem pary było wpisanie według wyboru: działań na dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, nazw miesięcy, znaków rzymskich i godzin zegara. Później pary zamieniały się tabletami i grały w matematyczne koło fortuny. Uczniowie mieli do dyspozycji zegary i patyczki do układania znaków rzymskich.
Zadanie 7
– emocje sięgnęły zenitu przy quizie Kahoot. Czteroosobowe drużyny rozwiązywały zadania na czas. Program pozwalał na pokazanie zwycięzcy po każdym pytaniu i lokatę grup po quizie. Potem aplikacja z Panem Kulką. Zadaniem dzieci było odnalezienie drogi w labiryncie do ludzika i zeskanowanie znacznika. Po chwili Pan Kulka skakał, tańczył i obracał się, sprawiając ogromną radość i podziw dzieci. Podczas śródlekcyjnej przerwy została wykorzystana strona gonoodle, na której dzieci za swą ruchową czy taneczna aktywność otrzymują punkty dla swojego awatara. Wszyscy zatańczyli Zubazokę. Podsumowaniem zajęć było wspólne wykonanie plakatu na temat zajęć z tabletem. Uczniowie wykorzystali aplikację Pic Colaqe.

Wspólna zabawa i nauka dowiodły, że stosowanie nowoczesnych technologii w szkole jest możliwe. I nie potrzeba tylu urządzeń, ilu jest uczniów – można pracować w parach i grupach. Zadania z wykorzystaniem tabletów są niezwykle motywujące i angażujące uczniów. A nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne są współczesną odpowiedzią na współczesne edukacyjne potrzeby uczniów, niezależnie od ich wieku. Filmy z zajęć można obejrzeć na tabletowym blogu klasy IIIa TUTAJ.

fotki - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

tenis stołowy: 2015.10.19 - IX Mistrzostwa Szkoły Gimnazjum w Tenisie Stołowym
Dodano: czwartek, 22 października 2015 - 15:00 Autor: Admin
tenis stołowy
19 października 2015 (poniedziałek) w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 3 odbyły się IX Mistrzostwa Szkoły Gimnazjum w Tenisie Stołowym. Imprezę rok rocznie organizują nauczyciele wychowania fizycznego – Justyna Waszak i Ireneusz Gondek. Turniej traktowany jest jako eliminacje do mistrzostw miasta i powiatu. W tegorocznych rozgrywkach w kategorii dziewcząt wystartowało 6 tenisistek (Nicole Rozpłoch – 2c, Gabriela Bazimierowska – 1a, Wiktoria Kucharska – 2c, Aleksandra Grabowska – 2a, Klaudia Marszał – 1c, Weronika Kordyś – 1c), zaś chłopców było ośmioro (Ireneusz Selka – 2c, Bogumił Ozga – 2b, Marcin Kubiak – 1d, Wiktor Zdunek – 3c, Mateusz Kalczyński – 2b, Dominik Maroszek – 3c, Bartosz Szkodziński – 2c, Kajetan Korczak – 2c).

W zawodach obowiązywał system „radziecki” tj. do dwóch przegranych pojedynków (2 sety + ewentualnie set trzeci). Aby zwiększyć atrakcyjność finałowych spotkań organizatorzy zadecydowali, że w finałowej fazie turnieju zawodnicy będą rozgrywać mecze do trzech wygranych setów. Emocji nie brakowało, wiele meczy obfitowało w spektakularne akcje, a na sali co chwila słychać było oklaski zgromadzonych kibiców.

Do rundy finałowej w kategorii dziewcząt awansowała Nicole Rozpłoch i Klaudia Marszał. Wygrała Nicole, natomiast Klaudia w spotkaniu o 2 miejsce uległa Weronice Kordyś. Tak więc mistrzynią szkoły na rok 2015/2016 została NICOLE ROZPŁOCH. Gratulujemy!!!

Do fazy medalowej wśród chłopców dotarli Bogumił Ozga i Bartosz Szkodziński. Finał w pełni zasłużył na swoje miano. Nie było oszczędzania się, nie było czekania na błąd przeciwnika, każdy chciał zdobywać punkty po swoich udanych akcjach. Było mnóstwo emocjonujących wymian, a sytuacja zmieniała się jak w przysłowiowym kalejdoskopie. Ten, który jeszcze tak niedawno był w tenisowym niebie, za chwilę zerkał na rakietkę, która nagle przestawała go słuchać, z niepokojem obserwował tablicę wyników, by po chwili znowu łapać drugi oddech i odzyskać sportowy spokój. Koniec końców mistrzem szkoły został Bogumił, który w stosunku 3:0 w setach pokonał Bartosza. W meczu o drugie miejsce Bartosz Szkodziński (Bartez) pokonał 2: 1 Marcina Kubiaka, który zdobył brąz.

Zwycięzcom gratulujemy, a dla pozostałych – zwłaszcza pierwszoklasistów mamy ciepłe słowo zachęty do dalszej systematycznej pracy nad rozwojem swojego tenisowego talentu.

Tenis stołowy to dyscyplina bardzo widowiskowa, ucząca poszanowania przeciwnika, tolerancji i przezwyciężania własnych słabości, dlatego zapraszamy już za rok do wzięcia udziału w jubileuszowych X Mistrzostwach Szkoły. Warto miło spędzić czas i powalczyć o cenne trofea. ZAPRASZAMY!!!
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zawodnikom oraz Radzie Rodziców, która była sponsorem nagród w postaci pucharów, medali, dyplomów oraz słodkich przekąsek.

galeria foto – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

<   1234567891011121314151617181920212223242526272829   >

logo: 2015.10.14 - VIII Bieg Lotnika o Puchar Prezydenta Miasta Piły
Dodano: niedziela, 18 października 2015 - 16:38 Autor: Admin
logo
Bieg Lotnika o Puchar Prezydenta Miasta Piły stał się już tradycyjną imprezą, której nie może zabraknąć w sportowym kalendarzu ZS Nr 3. Od kilku lat organizujemy nasze biegi na terenie MOSiR 14 października, czyli w Święto Edukacji Narodowej. W minioną środę spotkaliśmy się już po raz ósmy, by w atmosferze zabawy, zdrowej rywalizacji i zasad fair play osiągać satysfakcjonujące wyniki, walczyć o zwycięstwo i podtrzymywać sportowego ducha wśród młodzieży. Na szczęście pogoda nie zrobiła nam niemiłej niespodzianki. Zmagaliśmy się wprawdzie z chłodem, odczuwaliśmy brak słońca, ale warunki do biegania nie były najgorsze. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, ze względu na opady deszczu, imprezę musieliśmy przesunąć na inny termin.

Punktualnie o godzinie 10.00 Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3, Pani Dorota Sikora, powitała przybyłych gości, rodziców, nauczycieli oraz uczniów – uczestników i kibiców. VIII Bieg Lotnika swoją obecnością uświetnili: Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – Pani Mirosława Rutkowska-Krupka, Dyrektor MOSiR – Pan Dariusz Kubicki, reprezentujący Prezydenta Miasta Piły, Przewodniczący Komisji Gospodarki Miejskiej, a zarazem Radny Rady Miasta Piły – Pan Jacek Bogusławski, Prezes Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP, także Radny Rady Miasta Piły – Pułkownik Jan Ficerman oraz członkowie Stowarzyszenia, Przewodniczący Rady Osiedla Górne – Pan Włodzimierz Kasowski. Przed rozpoczęciem biegów głos zabrał również płk Jan Ficerman, który na ręce Pani Dyrektor złożył życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji ich święta. Uczniom zaś życzył sukcesów i świetnych wyników – nie tylko sportowych. W rolę konferansjerów wcielił się znany w szkole duet: Pan Piotr Gorzelak i Pan Sławomir Grzegorczyk. Zawody, zgodnie ze sprawdzonym już schematem, podzielono na kategorie: dziewczynki klas I-III SP, chłopcy klas I-III SP, dziewczęta klas IV-VI SP, chłopcy klas IV-VI SP, dziewczęta z gimnazjum, chłopcy z gimnazjum. Obok naszych uczniów na starcie stanęli przedstawiciele zaproszonych szkół: Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5 oraz Zespołu Szkół nr 2 w Pile. Trzeba przyznać, że uczestnicy biegów dzielnie spisywali się na trasie, zaskakując – mimo październikowego chłodu – dobrą kondycją i humorem. Największe emocje wzbudził ostatni bieg – chłopców z klas gimnazjalnych, którzy wyzwanie to potraktowali bardzo poważnie i profesjonalnie. Wszystkim zawodnikom – od najmłodszych do najstarszych – towarzyszył gorący doping koleżanek i kolegów, nauczycieli oraz gości.

Organizacja VIII Biegu Lotnika nie byłaby możliwa, gdyby nie współpraca Urzędu Miasta Piły (patronat Prezydenta, ufundowanie statuetek i pucharów), Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP (przygotowanie dyplomów, wsparcie przedsięwzięcia) oraz Zespołu Szkół Nr 3 (organizacja samej imprezy przez nauczycieli wychowania fizycznego). Współorganizatorami byli: MOSiR (udostępnienie terenu i pomoc w jego przygotowaniu) oraz Rada Rodziców przy ZS Nr 3. Uczniowie za zwycięstwa indywidualne otrzymali statuetki, a za zwycięstwa drużynowe – puchary. Kolejna edycja imprezy, na którą już dziś serdecznie zapraszamy, odbędzie się za rok. Dziękujemy za wspólną zabawę i sportowe zmagania! Do sprawozdania dołączamy wyniki poszczególnych biegów oraz łączną klasyfikację gimnazjów. Fotki dostępne z poziomu fotogalerii lub po kliknięciu w wybrany kolaż.

Wyniki poszczególnych biegów:

dystans – 300m – kategoria: kl I-III SP dziewczęta:
1. Oliwia Krawczyk (3b)
2. Dorota Graj (2c)
3. Zofia Waszak (3a)

dystans – 300m – kategoria: kl I-III SP chłopcy:
1. Kacper Michałowski (3c)
2. Tymoteusz Wojdyło (3a)
3. Haidar Zeaitar (2b)

dystans – 800m – kategoria: kl IV-VI SP dziewczęta:
1. Marta Kulawik (6a)
2. Adrianna Ryczek (6b)
3. Maria Skrypak-Schiller (4a)

dystans – 800m – kategoria: kl IV-VI SP chłopcy:
1. Wojciech Przybylski (6a)
2. Dawid Brzeziński (5c)
3. Wiktor Olejniczak (6a)

dystans – 800m – kategoria: kl I-III GIM dziewczęta:
1. Julia Zaborska (Gim 4)
2. Aleksandra Gryka (Gim 5)
3. Julia Radzymińska (ZS3)

dystans – 800m – kategoria: kl I-III GIM chłopcy:
1. Krystian Wojciechowski (ZS3)
2. Kacper Dybziński (Gim 4)
3. Radosław Sójka (ZS3)

klasyfikacja drużynowa (szkół):
1. Gimnazjum nr 4 Piła
2. Zespół Szkół Nr 3 Piła
3. Gimnazjum nr 5 Piła

Strona gotowa do druku

PODRĘCZNIKI 16/17

WYBIERZ 6


LIBRUS

ZASTĘPSTWA


KOMUNIKATY DYREKCJI


UBEZPIECZENIE 16/17


WAŻNE DOKUMENTY


WIRTUALNA GALERIA PRAC

OBCHODY 30-LECIA


ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE


OSTATNI ALBUM

ZAJĘCIA DODATKOWE


OLA WOJCIECHOWSKA


1% PODATKU


PROJEKT SWOI

Archiwum

Starsze artykuły

HOME | DOWNLOADS | SEARCH | TERMS OF USE | PRIVACY POLICY


mail administratora
prof.gondek@
gmail.com

Page created in 0,402689 Seconds