Welcome Guest

Zespół Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich, 64-920 PIŁA, ul.Żeromskiego 41 <<>> e-mail - zs3sek@wp.pl


PODRĘCZNIKI 15/16

REKRUTACJA 15/16

FOTOGALERIA


ECHA ŚWIETLICY

PSYCHOLOG SZKOLNY


OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


ASTANET

MOJE PODRĘCZNIKI

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

FILMY

CZAS NA SPORT

Online

Obecnie jest 23 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.
wydarzenia: 2014.12.13 - DEKOROWANIE CHOINKI MIEJSKIEJ 2014
Dodano: piątek, 16 stycznia 2015 - 22:11 Autor: Admin
wydarzenia
Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w dekorowaniu choinki miejskiej. W tym roku w przedsięwzięcie to zaangażowali się uczniowie z klasy 3 c SP. Dziewczynki pod kierunkiem pań Agaty Graj i Agaty Kin wykonały piękne bombki z żarówek. Do tworzenia  ozdób choinkowych przyłączyły się też dziewczęta z kółka misyjnego wraz z panią Sylwią Chyłą.

13 grudnia 2014 roku uczniowie pilskich szkół zebrali się pod namiotem na Placu Zwycięstwa, gdzie dekorowali swoje drzewka. Nasza choinka wzbudziła duże zainteresowanie i zachwyciła oryginalnymi ozdobami.  Tego dnia byli z nami; Roksana Wieczorek, Dorota Graj, Daria Korzeniowska i Roman Pietruszyński . Uczniowie ci nie tylko pomagali nam przy dekoracji choinki ale przede wszystkim odebrali nagrodę za wykonanie kartki bożonarodzeniowej. Tym sposobem podczas tegorocznej Wigilii miejskiej nasza szkoła zdobyła kilka nagród a wszyscy zaangażowani w nią uczniowie spotkają się w kinie Koral na ufundowanym przez miasto seansie firmowym.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom i rodzicom, którzy przyłączyli się do zbiórki żarówek niezbędnych do wykonania bombek.

Agata Kin

Strona gotowa do druku

matematyka: 2014.12.11 - III Miejski Konkurs SUDOKU dla gimnazjalistów
Dodano: piątek, 19 grudnia 2014 - 22:10 Autor: Admin
matematyka
11 grudnia 2014 roku odbył się III Miejski Konkurs SUDOKU dla gimnazjalistów. Organizatorem  konkursu był Zespół Szkół nr 3 im. Lotników Polskich w Pile, a patronat nad nim objął Pan Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski.

W konkursie wzięły udział po trzy osoby z pięciu gimnazjów. Uczestnicy otrzymali po trzy diagramy o różnych stopniach trudności i musieli rozwiązać je w jak najszybszym czasie. Punkty zdobyte przez uczniów danej szkoły były sumowane i decydowały o miejscu całej grupy.

Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Siedmiu uczestników rozwiązało sudoku bezbłędnie. Tak więc czasy zadecydowały o tym, że tytuł „Mistrz Sudoku 2014” otrzymała Agnieszka Michalska uczennica Gimnazjum nr 5, II miejsce zajęła Wiktoria Charęzińska z Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego , a III Aleksandra Kałduńska z Gimnazjum nr 5. Tytuł najlepszej drużyny zdobyły uczennice Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego: Wiktoria Charęzińska, Klaudia Kowalska i Gabriela Piwar.

Podczas pracy komisji konkursowej, w oczekiwaniu na wyniki, gimnazjaliści wzięli udział w warsztatach orgiami prowadzonych przez nauczycielkę techniki Zdzisławę Rzeczycką. Zajęcia te dostarczyły sporą dawkę rozrywki.
Dyplomy i nagrody laureatom wręczyła pani Małgorzata Strzelecka - wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Pile. Dyplomami wyróżniono też nauczycieli - opiekunów III Miejskiego Konkursu Matematycznego SUDOKU.

Fundatorami nagród byli: Biuro Prezydenta m. Piły, pan Jan Lus, Wydawnictwo media Edmund Wolski, Wydawnictwo GWO. O słodycze i owoce zadbała Rada Rodziców ZS3.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu  i ich opiekunom.
Imprezę przygotowały nauczycielki matematyki ZS3: Małgorzata Malczewska, Monika Małecka-Wiese, Hanna Słodowicz i Anna Wolska (doradca metodyczny).

Przewodnicząca Komisji Konkursowej - Anna Wolska

fotogaleria - kliknij kolaż w artykule...

Strona gotowa do druku

logo: NIEBO ZIEMI - NIEBU ZIEMIA
Dodano: wtorek, 16 grudnia 2014 - 16:02 Autor: Admin
logo

Strona gotowa do druku

logo: 2014.12.13 - KOLĘDNICY – czyli nasz udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym
Dodano: wtorek, 16 grudnia 2014 - 16:01 Autor: Admin
logo
10 grudnia 2014r. o godz. 16.30 rozpoczął się kolejny Pilski Jarmark Bożonarodzeniowy. Rozświetlenie choinki i przyjazd Mikołaja wprowadziły mieszkańców Piły w świąteczną atmosferę. Jarmark to nie tylko stoiska handlowe w centrum miasta, ale także bogaty program artystyczny.

Właśnie w ramach tego ostatniego każda szkoła otrzymała dwa zadania: przygotowanie kilkuminutowego programu artystycznego, tematycznie związanego ze Świętami oraz przystrojenie choinki. Drzewka były dekorowane przez uczniów pilskich szkół w sobotę o godzinie 14.00 – rolę koordynatora tego zadania pełniła w naszej szkole Pani Agata Graj.

Również 13 grudnia o godz. 15.15 rozpoczęły się występy przygotowane przez uczniów i nauczycieli. W tym roku pilskie szkoły prezentowały tradycje wigilijne według Oskara Kolberga. Grupa około 30 uczniów z ZS Nr 3 – pod czujnym okiem Pana Błażeja Draba – wystąpiła z programem pt. „Kolędnicy”. Było głośno, radośnie, kolorowo – czyli tak, jak podczas wizyty kolędników być powinno! Nie zabrakło kolęd, pastorałek i zachęty do wspólnego świętowania, bo oto dobro zwyciężyło nad złem, jasność nad ciemnością, życie nad śmiercią! Nie byłoby sobotniego występu, gdyby nie pomoc Pani Urszuli Kijak i Pana Grzegorza Tyrańskiego. Dzięki ich kreatywności powstały – tak ważne przecież – rekwizyty, za co z całego serca dziękujemy.

Podziękowania należą się aktorom grającym i śpiewającym w dzisiejszym programie oraz ich rodzicom – za zaangażowanie, za obecność i wsparcie podczas występu. Dziękujemy również p. Agacie Graj i p. Błażejowi Drabowi za przygotowanie całości i opiekę nad uczniami. Życzymy pięknej, bogatej w tradycje Wigilii oraz zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

fotki - kliknij zdjęcie w artykule

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.12.12 - Warsztaty telewizyjne
Dodano: wtorek, 16 grudnia 2014 - 13:16 Autor: Admin
wydarzenia
W piątek 12 grudnia 2014r. odbyły się w naszej szkole warsztaty telewizyjne, w których uczestniczyli uczniowie realizujący, pod opieką Pani Beaty Lipowicz, projekt filmowy. Warsztaty prowadzone były przez Pana Bartłomieja Lüdtke – niegdyś nauczyciela fizyki i informatyki w ZS Nr 3, a obecnie pracownika Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim. To właśnie w tej szkole nasz gość, wraz z grupą 20 uczniów i przy pomocy dwóch nauczycielek: p. Moniki Lüdtke oraz p. Justyny Sankiewicz, od kilku lat realizuje projekt „Gim TV”. Uczniowie i nauczyciele tworzą szkolną telewizję, gromadząc materiały, rejestrując wydarzenia i nagrywając wiadomości telewizyjne. Wyniki tych działań można obejrzeć na stronie www.gimnazjumkowalewopomorskie.pl, w zakładce Gim TV.

Warsztaty, przygotowane dla naszych uczniów przez p. Lüdtke, trwały 3 godziny lekcyjne, wzięło w nich udział 14 uczniów. W I części – teoretycznej – uczestnicy dowiedzieli się, na czym polega praca w szkolnej telewizji, przy pomocy jakiego programu i sprzętu pracują gimnazjaliści z Kowalewa. Nasi uczniowie mogli zobaczyć „wytwory” ich pracy, czyli gotowe wiadomości telewizyjne. Później nastąpił pokaz sprzętu i nauka podstawowej obsługi – za chwilę bowiem uczestnicy warsztatów mieli wykazać się pewnymi umiejętnościami w części praktycznej. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy, z których każda otrzymała inne zadanie. Grupa I miała przygotować szkielet wiadomości i nagrać „szkolne newsy”; zadaniem grupy II było opracowanie pytań do sondy i przeprowadzenie jej wśród uczniów podczas przerwy; grupa III zaś pracowała nad zredagowaniem pytań do wywiadu i nagrała krótką rozmowę z Panią Wicedyrektor Aldoną Ostachowicz na temat jubileuszu 30-lecia naszej szkoły. W ocenie prowadzącego wszyscy uczestnicy pracowali z zaangażowaniem, wykazując zainteresowanie tematem i dokładnie realizując zadania. Również przez uczniów warsztaty zostały ocenione bardzo pozytywnie. Obie strony żałowały tylko, że nie wystarczyło czasu na zmontowanie i nagranie pełnego wydania wiadomości, prezentującego wyniki pracy wszystkich grup. Może następnym razem...
Mamy bowiem nadzieję, że Pan Bartłomiej Lüdtke jeszcze nas odwiedzi.

fotki z warsztatów - kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

promocja zdrowia: 2014.12.03 - Mikołajki - Zabawy sportowe dla klas I-III SP
Dodano: wtorek, 16 grudnia 2014 - 12:43 Autor: Admin
promocja zdrowia
3 grudnia 2014 z okazji Mikołajek odbyły się zabawy sportowe dla klas I-III SP pod hasłem "Żyjmy zdrowo i wesoło". Punktualnie o godzinie 16.30 uczestnicy weszli na salę gimnastyczną na tle muzyki, która wprowadziła wszystkich w radosny i pogodny nastrój. Klasy zajęły wyznaczone miejca na tle plakatów promujących zdrowy styl życia. Plakaty te przygotowali uczniowie z każdej klasy. Celem spotkania było propagowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia, integracja zespołów klasowych oraz kultywowanie tradycji mikołajkowych. Zabawy odbyły się na poziomach klas 1,2 i 3. Każda klasa wystawiła po 8 zawodników. Dzieci walczyły z wielkim zapałem, by wypaść najlepiej, przy wspaniałym dopingu koleżanek, kolegów i rodziców.

Między zabawami sportowymi odbył się konkurs z wiedzy związanej z promocją zdrowia i bezpieczeństwem. Reprezentanci klas wykazali, że znane są im zasady zdrowego stylu życia.
Pod koniec wszystkie klasy otrzymały słodkie upominki przekazane przez Mikołaja. Za wzorowe uczestnictwo w zabawach sportowych wręczone zostały dyplomy przez panią dyrektor Małgorzatę Strzelecką. Na zakończenie spotkania podczas marszu przy dźwiękach muzyki dzieci otrzymały jabłka, które miały przypominać im o zdrowym odżywianiu. Spotkanie przebiegło w miłej, radosnej i przyjaznej atmosferze.

Organizatorkami całego spotkania były: p. Aleksandra Grzeszczak oraz p. Krystyna Łosoś. Konkurs z wiedzy przygotowała i przeprowadziła p. Agata Kin. Pan Tomasz Dukiewicz umilił nam czas radosną muzyką. Opiekę nad klasami sprawowały wychowawczynie klas, które zadbały o to, by spotkanie było radosne ale i bezpieczne.

Organizatorki spotkania dziekują bardzo wszystkim klasom, nauczycielkom, panu Tomaszowi oraz uczennicom klasy 4a - Julce i Weronice - za pomoc w sprawnym  przeprowadzeniu zabaw. Dziękujemy również rodzicom, którzy bardzo licznie przybyli na nasze zabawy sportowe będące tradycją szkoły. Zawsze cieszymy się, gdy rodzice naszych uczniów są blisko szkoły, są razem z dziećmi i nauczycielami.

Organizatorki

fotki - kliknij wybrany kolaż

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2014.12.11-12 - Turniej Siatkówki Pracowników Oświaty o Puchar Przechodni Prezesa Oddziału ZNP w Pile
Dodano: poniedziałek, 15 grudnia 2014 - 23:03 Autor: Admin
siatkówka
Kolejny Turniej Siatkówki Pracowników Oświaty już za nami… W dniach 11-12 grudnia w hali Gimnazjum 5 odbyła się już XV edycja tego siatkarskiego święta. Po raz pierwszy drużyna nauczycieli reprezentujących ZS3 zdobyła Puchar Przechodni Prezesa Oddziału ZNP w Pile, który przez cały kolejny rok będzie cieszył oko nauczycieli i gości ZS3. To ogromny sukces!!! Na turnieju obecna była Pani Ewa Czopek (prezes ZNP w Pile) wraz z dyrektorem G5 w Pile Panem Szymonem Frydrychem, którzy oklaskiwali uczestników…

W zmaganiach udział wzięły 4 pilskie placówki: ZS3, ZS1, SP2 i G5. Sędzią zawodów był Pan Wojciech Michalak. Graliśmy systemem każdy z każdym. Nasza drużyna wystartowała w składzie:
IRENEUSZ GONDEK (kapitan), ANNA FIEDOROWICZ (n-l wf ZS3), DOROTA ZALESKA (n-l wf ZS3), BARTŁOMIEJ LUDTKE (były n-l fizyki i informatyki w naszej szkole), DANIEL ADAMCZYK (n-l wf G2 Trzcianka w zastępstwie kontuzjowanego Rafała Justynowicza), PIOTR BANIA (n-l wf SP12) oraz MICHAŁ LACH (absolwent ZS3 i n-l wf SP12).

Wszystkie mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów. Pierwsze dwa sety do 25 punktów, trzeci set do 15 punktów. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Czwartek 11.12.2014
Godz. 17.30 - ZS3 Piła – SP2 Piła – 2:0
Godz. 18.30 - ZS1 Piła – G5 Piła – 0:2
Godz. 19.30 - ZS3 Piła – ZS1 Piła – 2:0


Piątek 12.12.2014
Godz. 17.30 - G5 Piła – SP2 Piła – 2:0
Godz. 18.30 - SP2 Piła – ZS1 Piła – 0:2
Godz. 19.30 - ZS3 Piła – G5 Piła – 2:1


Ostatni z pojedynków pomiędzy ZS3, a G5 był kluczowy dla ostatecznej klasyfikacji turnieju. Takiego finału nie było od 10 lat, odkąd jako kapitan uczestniczę i "montuję" ekipę na tę imprezę…prowadzenie raz po jednej, raz po drugiej stronie, set na przewagi, spektakularne obrony, wspaniałe kontry, gra na siatce, atomowe serwisy, perfekcyjne przyjęcia piłki itd… no i kibice…a wśród nich uczniowie klas sportowych począwszy od Ic, poprzez II i IIIc oraz abslowenci ZS3 z zeszłego roku…transparenty, skandowanie nazwisk n-li ZS3… to naprawdę pomogło w odniesieniu tak efektownego zwycięstwa…. w tie-breaku przegrywaliśmy 1:5, zmiana stron boiska również na minusie – 4:8 ale później odrodzenie i małymi kroczkami „zjadaliśmy” wspaniale dysponowaną drużynę gospodarzy z G5. Gardła zdzierały również nauczycielki naszej szkoły: Hanna Słodowicz, Małgorzata Kossak na czele z wicedyrektor: Aldoną Ostachowicz. DZIĘKUJĘMY!!!

Sędziowie i organizatorzy przydzielili również nagrody indywidualne i tutaj znów sukces naszych nauczycieli. Najlepszą zawodniczką turnieju (obrona w drugim secie – fenomenalna!!!) została DOROTA ZALESKA, a zawodnikiem turnieju – kapitan naszej drużyny IRENEUSZ GONDEK.

Z tego miejsca chciałem podziękować zawodnikom, którzy przyjęli zaproszenie, by reprezentować barwy Zespołu Szkół Nr 3 w Pile oraz moim uczniom, na których mogę zawsze liczyć…

za rok bronimy tytułu…

IRENEUSZ GONDEK

Strona gotowa do druku

matematyka: 2014.12.10 - V Miejski Konkurs - Matematyczne Rebusy
Dodano: poniedziałek, 15 grudnia 2014 - 21:19 Autor: Admin
matematyka
Dnia 5 grudnia 2014 roku w szkole Podstawowej nr 4 odbył się V Miejski Konkurs "Matematyczne Rebusy", pod patronatem Prezydenta Miasta Piły. Wzięły w nim udział drużyny klas III ze wszystkich pilskich szkół. Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

DOMINIKA ADAMSKA - KL.IIIA

AMELIA BIECKA - KL.IIIA
   
MARTYNA BĄK - KL.IIIB

MARIKA WÓJCIK - KL.IIIC


Komisja sprawdzała i oceniała zadania konkursowe na bieżąco. Zadania były trudne i wymagały oprócz wykorzystania posiadanych wiadomości i umiejętności, zgodnej pracy w zespole. Nasza drużyna uzyskała maksymalną liczbę punktów za każde z 10 zadań i tym samym zdobyła

I miejsce i tytuł MISTRZOWIE MATEMATYCZNYCH REBUSÓW.

GRATULUJEMY, PONIEWAŻ PIERWSZY RAZ ZDOBYLIŚMY TEN TYTUŁ.


Beata Sielecka

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.12.05-06 - NASI W WARSZAWIE NA FESTIWALU - MŁODZI I MEDIA
Dodano: poniedziałek, 15 grudnia 2014 - 21:02 Autor: Admin
wydarzenia
W dniach 5-6.12.2014r., uczennice klasy 3C: Sandra Olszanowska, Jagoda Kurnikowska i Marta Galas, wraz z opiekunką – p. Karoliną Kujawą-Adamską, wzięły udział w projekcie „Włącz się. Młodzi i media”, który odbył się w Warszawie. Aby otrzymać zaproszenie do stolicy, zespół zgłosił film pt.: „Przygoda detektywa Osocze”, stworzony w ubiegłym roku szkolnym, w ramach realizacji projektów edukacyjnych klas drugich. Głównym założeniem warsztatów było „włączenie krytycznego myślenia” w stosunku do różnorodnych form przekazu. Uczestnicy zostali podzieleni na mniejsze grupy i wraz z animatorem Centrum Edukacji Obywatelskiej wybrali się do wskazanych miejsc studyjnych. Naszej grupie przypadła wizyta w siedzibie Gazety Wyborczej. Dowiedzieliśmy się tam m.in., jak przebiega proces powstawania dziennika i czym zajmują się osoby pracujące w redakcji. Po zakończeniu wizyt studyjnych odbyły się warsztaty integracyjne. Była to idealna okazja do nawiązania znajomości i kontaktów z innymi uczestnikami warsztatów z różnych części Polski. Można powiedzieć, że Piła zawarła „sojusz” z Bolesławcem. Była to grupa, z którą szczególnie chętnie spędzaliśmy czas.

Drugiego dnia spotkania – 6 grudnia – odbyły się warsztaty w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Każda grupa  robiła własne kampanie społeczne pod okiem trenerów ze Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy „Polis” oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej. Spędzony tam czas był bardzo aktywny. Pierwsze zadanie to Akcje-animacje! Każda szkoła mogła  wykonać napis na ekologicznej torbie, zrobić zdjęcie aparatem instax, wystąpić przed kamerą – udzielić krótkiego wywiadu, czy zrobić własną przypinkę. Po zakończeniu warsztatów odbyło się uroczyste otwarcie konferencji i rozmowa z ekspertami, czyli World Cafe. W spotkaniu wzięli udział:
- Kamil Śliwowski z Fundacji Panoptykon: Otwarte zasoby i wolne licencje, czyli jak nie łamać prawa;
- Zuzanna Piechowicz ze Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy „Polis” i Radia Tok Fm: Jak być rzetelnym dziennikarzem w dzisiejszym świecie?;
- Szymon Wójcik z Fundacji Dzieci Niczyje: Jak reagować na cyberprzemoc w Internecie?;
- Anna Mirska-Czerwińska z Centrum Edukacji Obywatelskiej: Mowa nienawiści w Internecie;
- Marta Skowrońska i Katarzyna Witt z Muzeum Sztuki Nowoczesnej: Nowe media w sztuce;
- Dorota Grubek z agencji reklamowej: Jak zrobić dobry plakat reklamowy?

Wiele się dowiedzieliśmy o: licencjach, tworzeniu reklamy, dziennikarstwie, korzystaniu z zasobów materiałów audiowizualnych w szkole. Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy. W sobotę wieczorem wsiadłyśmy do pociągu i po pięciu godzinach jazdy byłyśmy w Pile. Wracałyśmy z uśmiechem na ustach, wspominając miło spędzony czas, a z uczestnikami z Bolesławca spotkamy się  na pewno za rok!

Autorzy: Wszyscy uczestnicy Festiwalu „Młodzi i media”

fotki dostępne z poziomu fotogalerii lub po kliknięciu wybranej fotki z artykułu

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.12.05 - Apel mikołajkowy
Dodano: poniedziałek, 15 grudnia 2014 - 20:20 Autor: Admin
wydarzenia
Jak co roku, ku ogromnej radości młodzieży, odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj. W piątek 5 grudnia uczniowie gimnazjum uczestniczyli w Apelu Mikołajkowym, do którego scenariusz – podobnie jak w ubiegłym roku – napisała Jagoda Kurnikowska (3c). Tym razem Mikołaj musiał zmierzyć się z naprawdę trudnym zadaniem – swoje życzenia przedłożyły bowiem trzy grupy gimnazjalistów: ścisłowcy, którzy zapragnęli mieć nowoczesne laboratorium oraz przyrządy badawcze; humaniści – nie wyobrażający sobie życia bez ogromnej biblioteki, mieszczącej największe dzieła oraz sportowcy – nastawieni na wspaniały, świetnie wyposażony stadion sportowy, spełniający ich największe oczekiwania. Mikołaj miał naprawdę twardy orzech do zgryzienia, ponieważ nie mógł spełnić wszystkich tych życzeń. Gimnazjaliści bowiem to nie małe dzieci i ich wiara w Świętego nie ma już takiej mocy. Przed ogromnym dylematem stanęli więc przedstawiciele poszczególnych grup, gdyż musieli zdecydować się na jedno życzenie. Co wybrać? Które z życzeń jest najważniejsze i potrzebne większości? Na szczęście w młodych ludziach w porę odezwały się właściwe uczucia, altruizm i empatia, bo zdecydowali, że poproszą Mikołaja o coś nie dla siebie, ale dla drugiego człowieka. Taki gest został oczywiście doceniony przez naszego gościa z Laponii, który był prawdziwie wzruszony postawą gimnazjalistów. Z tej wielkiej radości chciał nawet odwołać próbne egzaminy zaplanowane na 9-11 grudnia. Na szczęście w porę się zreflektował, że to jednak przesada. Mimo to dobry humor nie opuszczał Mikołaja, który – z pomocą elfów i śnieżynek – obdarował uczniów słodyczami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Było radośnie i nastrojowo. Nie zabrakło życzeń od Mikołaja i piosenki dla Świętego. Wszyscy świetnie się bawili przy utworze „Kochany Panie Mikołaju”, zaśpiewanym przez Zuzię Jopek i Olę Preihs. Apel Mikołajkowy rozpoczął cudowny okres oczekiwania na Święta, prezenty, prawdziwą zimę i odpoczynek po kilku miesiącach pracy.

Tegoroczny występ przygotował Samorząd Uczniowski z pomocą uczniów klas trzecich, pod okiem opiekunek SU. Z żalem pożegnaliśmy Mikołaja, który zawita do nas dopiero za rok. Już nie możemy się doczekać.

fotki - kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.12.02 - ANDRZEJKOWE POTYCZKI KLAS TRZECICH
Dodano: niedziela, 14 grudnia 2014 - 16:35 Autor: Admin
wydarzenia
Niby tradycyjnie, a jednak inaczej – pod takim hasłem mogłyby się odbyć tegoroczne andrzejkowe potyczki klas trzecich. Spotkaliśmy się – jak co roku – w nastroju andrzejkowo-mikołajkowym. Uczniowie otrzymali wcześniej trzy zadania do przygotowania: pokaz mody męskiej, utwór disco polo (playback lub „na żywo”) oraz podryw w wylosowanym stylu. Zostali również poinformowani o dwóch niespodziankach przygotowanych przez organizatorów. Co więc różniło tę rundę andrzejkową od poprzednich? KLASA NAUCZYCIELI, która pojawiła się jako dodatkowa grupa uczestnicząca w zabawie. Klasę „N” tworzyli: p. Aldona Ostachowicz, p. Małgorzata Kossak, p. Wioletta Piotrowska, p. Hanna Słodowicz, p. Joanna Nowicka-Środa, p. Miłosz Malczewski, p. Grzegorz Mąka, p. Piotr Gorzelak, p. Sławomir Grzegorczyk, ks. Roman Maziec. To jednak nie koniec niespodzianek. W jury zasiedli bowiem nie – tak jak w latach poprzednich – nauczyciele, ale rodzice, reprezentujący wszystkie klasy trzecie. I tak, gościliśmy na naszej zabawie: p. Wiolettę Stalęga, p. Mariolę Grześk, p. Romualda Wycisło, p. Leszka Pacochę i p. Annę Chmurę. Rodziców wspomogła p. Małgorzata Malczewska. Kolejna niespodzianka to osoby prowadzące tegoroczną imprezę. W tej roli nie wystąpili uczniowie klas drugich – jak to zwykle bywało – ale absolwentki naszej szkoły: Marta Biedulska i Honorata Bogusławska. Tyle nowości. A co nas nie zaskoczyło? Świetne przygotowanie klas trzecich do występów, zaangażowanie, z jakim uczniowie odgrywali swoje role, radość z zabawy i wspaniały nastrój podczas poszczególnych konkurencji. Nie zawiedli także wychowawcy i nauczyciele, dzielnie wspierający uczniów.

Pierwsza konkurencja, czyli „Andrzejkowy Top Model”, to prawdziwa rewia mody męskiej, podczas której mogliśmy oglądać przedstawicieli Meksyku, Hiszpanii, Chin, Rosji czy Szkocji. Klasa „N” natomiast zafundowała nam własną wersję programu „Europa da się lubić”, prezentując barwny korowód postaci z różnych stron świata.

Następnie przyszedł czas na odkrycie talentów muzycznych i tanecznych – oto bowiem zabrzmiały utwory disco polo. Nie zabrakło takich hitów, jak: „Ruda tańczy jak szalona”, „Ale Ale Aleksandra”, „Cztery osiemnastki”, „Nie ma mocnych na Mariolę” czy „Miód Malina”. Klasa „N” z kolei przypomniała szlagier sprzed kilku lat – „Dziewczyna z klubu disco” zespołu Akcent.

Jeśli do tej pory nie wiedzieliśmy, jak wygląda skuteczny podryw, teraz nie mamy już żadnych wątpliwości. Klasy trzecie – z potężną dawką humoru – uświadomiły nam, jak należy to robić. A wraz z nimi odbyliśmy podróże w czasie i przestrzeni – do epoki kamienia łupanego, do średniowiecza i romantyzmu, byliśmy na dzikim zachodzie, a nawet w przyszłości – gdzieś w kosmicznej galaktyce. Co przygotowała w tej konkurencji klasa „N”? Podryw stylizowany na łowy w świecie zwierząt. Ojjj, było wesoło!

Po przewidywanych zabawach, przyszedł czas na niespodzianki. W pierwszej przedstawiciele klas musieli wykazać się bystrością, inteligencją, kreatywnością, ale i poczuciem humoru, rozwiązując quiz. Niektóre odpowiedzi dziwiły, zaskakiwały, ale trzeba przyznać, że wychowawcy dzielnie walczyli o każdy punkt dla swojej klasy.

W ostatniej konkurencji „Andrzeje” wysportowani, z poczuciem rytmu, wraz ze swoimi partnerkami, zaprezentowali taniec, a właściwie tańce. Mimo, że melodia była jedna, stylów tanecznych pojawiło się wiele – od sportowych „wygibasów” i podskoków, do romantycznych i płynnych kroków oraz „unoszenia się” nad ziemią. Jury – biorąc pod uwagę hasło „Śpiewać i tańczyć każdy może” – oceniło występ każdej z par na 5 punktów. Brawo!

Podsumowując, klasy trzecie nie zawiodły podczas tegorocznych potyczek andrzejkowych. Po raz kolejny udało nam się stworzyć wspaniały nastrój i przeprowadzić świetną zabawę. Szczególne podziękowania skierowaliśmy w stronę rodziców zasiadających w jury – za poświęcony czas i gotowość współpracy. Mamy nadzieję, że podobały im się nasze występy. Po raz kolejny na wysokości zadania stanęli też nauczyciele, udowadniając, że mają klasę oraz poczucie humoru i nie zawahają się ich użyć również następnym razem. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tegorocznych potyczek. Wierzymy, że za rok będzie równie radośnie i sympatycznie!

foto galeria - kliknij wybrany kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2014.12.04 - I Runda Mistrzostw Miasta Piły Gimnazjów w Siatkówce Chłopców
Dodano: środa, 10 grudnia 2014 - 16:10 Autor: Admin
siatkówka
4 grudnia w hali Zespołu Szkół Nr 3 w Pile
odbyła się runda eliminacyjna Mistrzostw Miasta Piły Gimnazjów w Siatkówce Chłopców (grupa I). Uczestnikami turnieju były drużyny z ZS1 (opiekun: p.Robert Kontek) i ZS2 pod opieką p.Andrzeja Czyża oraz gospodarz obiektu – ZS3.  Sędzią zawodów był p.Krzysztof Kopczyński, a sędziami sekretarzami dwaj uczniowie 3c – Paweł Olenderek i Oskar Pazdaj. Graliśmy systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, tie-break do 15 pkt.

W pierwszym spotkaniu zmierzyli się goście – ZS2-ZS1. Górą byli Ci pierwsi, którzy odnieśli zwycięstwo w stosunku 2:0 (25:20, 25:22).

Drugie spotkanie to pierwszy mecz naszych chłopców w tegorocznych rozgrywkach. Mawiają, że historia lubi się powtarzać…. tak też było podczas tego pojedynku: pewne zwycięstwo w pierwszym secie do ośmiu, potknięcie w drugim i set przegrany na przewagi 26:28 oraz pewny triumf w tie-breaku do pięciu. Drużyna ma charakter, ponieważ drugiego seta „wyciągnęła” do remisu ze stanu 17:24!!! Dokładnie taki sam przebieg miał pierwszy mecz poprzedniego rocznika na inaugurację rozgrywek – przeciwnik ten sam, a i wynik podobny. Oby był to jedyny moment dekoncentracji. Wspomnieć muszę, że w 6-ciu etapach zeszłorocznych rozgrywek – Czech, Gast, Łykus i spółka wygrali w 26 setach, a przegrali tylko jednego  – właśnie z koszykarzami z ZS2 na rozpoczęcie zmagań w gimnazjadzie, odpłacając się „wilkom z jadwiżyna” w finale powiatu miażdżąc ich do -7 i -11. Miejmy nadzieję, że taki scenariusz powtórzy się w tym roku.

Trzeci mecz czwartkowego przedpołudnia to pojedynek ZS1-ZS3. Pewne zwycięstwo podopiecznych p.Ireneusza Gondka 2:0 (-21, -8) przypieczętowało awans do finału miejskiego z pierwszego miejsca. Z drugiego miejsca grupy I awansował ZS2.

Naszą reprezentację w roku szkolnym 2014/2015 tworzą uczniowie klasy IIIc i Ic, a są nimi:
JAKUB SZYMANOWSKI (atakujący i kapitan drużyny)
HUBERT MUCHAR (rozgrywający)
FILIP STRÓŻYŃSKI (rozgrywający II)
DAWID ROMANISZYN (uniwersalny)
GRZEGORZ ZIELIŃSKI (przyjmujący)
MICHAŁ DYMKOWSKI (przyjmujący, środkowy)
DAWID DYMKOWSKI (środkowy)
NIKODEM OWCZAREK (środkowy)
RADOSŁAW BRENK (środkowy)
PIOTR GRZYBOWSKI (przyjmujący)
MICHAŁ GŁADYSZ (przyjmujący)
TOBIASZ TRAWIŃSKI (libero)


Terminu finałowych zmagań jeszcze nie znamy, ale finałową listę uzupełnią G4 i G5. Pary półfinałowe przedstawiają się następująco: ZS3-G4, G5-ZS2.

GRATULUJEMY!!! ŻYCZĄC SUKCESÓW NA KOLEJNYCH ETAPACH ROZGRYWEK!!!

foto - kliknij wybrany kolaż
Ireneusz Gondek

Strona gotowa do druku

język niemiecki: 2014.12.05 - Ogólnoszkolna wycieczka do Berlina
Dodano: środa, 10 grudnia 2014 - 13:57 Autor: Admin
język niemiecki
W piątek 5 grudnia 2014r., tradycyjnie już, odbyła się ogólnoszkolna wycieczka do Berlina. W wyjeździe zorganizowanym przez nauczycieli języka niemieckiego wzięło udział 48 uczniów Zespołu Szkół Nr 3.

Podczas pobytu w stolicy Niemiec odwiedziliśmy dzielnicę rządową, Bramę Brandenburską, Aleję Unter den Linden oraz Muzeum Pergamonu. Ponadto zwiedziliśmy Muzeum Techniki oraz Akwarium Berlińskie. Ostatnim punktem programu był Jarmark Bożonarodzeniowy, który przywitał nas iście świąteczną atmosferą. Ten wyjazd będziemy z pewnością długo wspominali!

kilka fotek - kliknij zdjęcie w artykule

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.12.09 - Zumba
Dodano: wtorek, 09 grudnia 2014 - 23:46 Autor: Admin
wydarzenia
"Sport to zdrowie" słyszymy od najmłodszych lat. We wtorek (09.12.2014r.) klasa 1c uczestniczyła w zajęciach ruchowych Zumba for Kids w Gym Factory Fitness & Squash Center.

Dynamiczne ćwiczenia w rytm muzyki prowadziły dwie przemiłe i uśmiechnięte instruktorki pani Daria Tokarska i pani Grażyna Skowrońska. Uczestnicy przekonali się, że sport ma różne oblicza, a zmęczeniu po wysiłku może towarzyszyć uśmiech na twarzy.

Serdeczne podziękowania dla Pań Instruktorek, Klubu Gym Factory i Mam, które dzielnie pomogały i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

mgr Katarzyna Sykutera-Świerczyńska – wych. kl.1c

kilka fotek - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

promocja zdrowia: 2014.12.09 - Śniadanie daje moc
Dodano: wtorek, 09 grudnia 2014 - 21:49 Autor: Admin
promocja zdrowia
Śniadanie, to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują uwagę. To najlepszy start w nowy dzień.

W piątek 7 listopada uczniowie klas 1-3 SP tradycyjnie brali udział w ogólnopolskim programie ,,Śniadanie Daje Moc’’.

Głównym celem tego programu jest:

• zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dzieci
• propagowanie zdrowego i prawidłowego odżywiania


Do tego dnia dzieci przygotowywały się podczas wcześniejszych zajęć szkolnych oraz w domu
z rodzicami.

Na korytarzu przygotowana została gazetka tematycznie związana z rolą śniadania i zdrowymi produktami.

Uczniowie wszystkich klas ubrali się tego dnia w kolorach: białych, czerwonych, zielonych i pomarańczowych. Były to kolory zdrowych produktów. Już od samego rana dzieci wspólnie z wychowawczyniami przygotowywały stoły, na których nie zabrakło zdrowych produktów. Pojawiło się pieczywo, zdrowe wędliny, sery, twarogi, warzywa, mleko, jogurty, owoce. Z tych produktów przygotowywali smaczne zachęcające do jedzenia śniadanie. Każde dziecko pracowało z wielkim zapałem i przejęciem. Pomysłów na smaczne i kolorowe kanapki było wiele. Przygotowane kanapki wszystkie klasy zaprezentowały na korytarzu.

Po przygotowaniu śniadania, nadszedł czas wspólnego posiłku. Na stole znalazły się kolorowe, zachęcające do jedzenia kanapki. Dzieci jadły je z apetytem. Zabrały również przygotowane przez siebie śniadanie do domu dla rodziców.

Podczas realizacji tego programu dzieci:

• poznały 12 zasad zdrowego odżywiania                                                     
• dowiedziały się jak poszczególne składniki znajdujące się w produktach wpływają na funkcjonowanie ich organizmu
• poznały piramidę żywieniową                                                             
• przypomniały sobie zasady kulturalnego zachowania przy stole                                                
• aktywnie uczestniczyły w przygotowywaniu zdrowego śniadania.


Cele programu zostały zrealizowane. Dzieci zrozumiały, że śniadanie jest bardzo ważne. Wierzymy, że będą przestrzegać 12 zasad zdrowego odżywiania. Będą pamiętać o zjedzeniu śniadania w domu i zabiorą również je do szkoły.

bogata fotogaleria - kliknij wybrany kolaż w artykule...

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.12.05 - MIKOŁAJKOWY HANGAUT
Dodano: wtorek, 09 grudnia 2014 - 10:07 Autor: Admin
wydarzenia
Mimo, że mieszkamy w czterech miastach Polski jest to możliwe! Parę kliknięć w komputerze i na wizji wszystkie klasy!!! Stało się to dzięki rozmowie wideo poprzez hangaut.

 
Spotkanie rozpoczęło się od znanej uczniom piosenki "Mikołaj". Wszyscy pięknie się zaprezentowali. W czerwony czapeczkach, wszak każdy chciałby być pomocnikiem Mikołaja. Dzieci zadawały sobie mikołajkowe i świąteczne zagadki, oklaskiwały prawidłowe odpowiedzi. Superklasa z Konina Żagańskiego nauczyła pozostałych prostej inscenizacji do angielskiej piosenki o Mikołaju.

Szersza relacja na stronie projektu. (kliknij) Zapraszamy!

fotki - kolaż w artykule...

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.12.04 - Europa da się lubić
Dodano: poniedziałek, 08 grudnia 2014 - 22:00 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 4.12.2014 r. odbył się w naszej szkole po raz kolejny turniej dla klas pierwszych pt. ”Europa da się lubić”, zorganizowany przez nauczycieli języków obcych.
Zadaniem każdej klasy było przygotowanie prezentacji multimedialnej, scenki, oraz 3 potraw, związanych z wylosowanym krajem europejskim. Ostatnią konkurencją był quiz, sprawdzający wiedzę związaną ze wszystkimi wylosowanymi krajami.
Klasa Ia wylosowała Francję, Ib Wielką Brytanię, Ic Hiszpanię, Id Niemcy i Ie Grecję.
Zadania wykonane zostały bardzo pomysłowo, a przygotowane potrawy okazały się przepyszne
Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Na koniec jury w składzie: wicedyrektor Grzegorz Mąka, przedstawiciel Rady Rodziców Romuald Wycisło oraz uczeń klasy II f Kacper Joachimiak, wyłoniło zwycięzców:
I miejsce zajęła klasa Id, II miejsce klasa Ia oraz III miejsce klasa Ie.

Zwycięzcom gratulujemy sukcesu!
Organizatorzy

foto - kliknij kolaż w artykule...

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.11.27 - Dyskoteka andrzejkowa - 4-6 SP
Dodano: poniedziałek, 08 grudnia 2014 - 20:45 Autor: Admin
wydarzenia
27 listopada br. w naszej szkole odbyła się szkolna dyskoteka z okazji Andrzejek dla uczniów klas IV-VI SP organizowana przez Samorząd Uczniowski SP pod czujnym okiem opiekunów -  pana Piotra Gorzelaka i pani Katarzyny Franc. Impreza odbyła się pod znakiem wróżb, muzyki, tańca, konkursów oraz zabawy przebieranej pod nazwą „Kim chcę zostać w przyszłości?”.  Przed dyskoteką chętni poznania swojej przyszłości mieli okazję uczestniczyć w andrzejkowych wróżbach przygotowanych przez uczennice z samorządu uczniowskiego – Weronikę Guss (kl. VI C), Martynę Guzik (kl.VI C) oraz Małgosię Brzezowską (kl. V C). Podczas tych wróżb dzieci miały okazję poznać imiona swoich potencjalnych wybranek i wybranków serca, swój przyszły zawód czy też prawdopodobne miejsce zamieszkania. Niektórzy wyglądali na poważnie zaskoczonych!

Po części wróżbiarskiej nastąpiła ta najważniejsza, czyli dyskoteka. Na tegorocznej dyskotece muzykę „nakręcali” niezawodni uczniowie klasy I e gimnazjum – Mikołaj Lewicki i  Paweł Krakowiak przy pomocy Norberta Frelicha. Po tanecznych pląsach nastąpiły niezwykle ważne konkursy z nagrodami ufundowanymi przez samorząd uczniowski . W pierwszym konkursie, wymyślonym przez Martynę Guzik z klasy VI C, pod nazwą „Andrzejkowa mumia”, uczniowie w parach  musieli „stworzyć” mumię poprzez obwiązanie jednego z uczniów z tejże pary „od stóp do głów” rolką papieru toaletowego. Zwycięstwo odniosła ta para, która wykonała to zadanie w sposób najbardziej dokładny oraz w możliwie jak najszybszym tempie. Podczas tej konkurencji widać było wielkie zaangażowanie, pomysłowość oraz współpracę  pomiędzy uczestnikami! W drugiej konkurencji opiekunowie oraz członkowie samorządu uczniowskiego dokonali wyboru najoryginalniej przebranych uczestników dyskoteki, którzy zaprezentowali się w przebraniach za postacie, którymi chcieliby zostać w przyszłości. Wśród wyróżnionych znalazły się m.in. osoby przebrane za żołnierza, agenta, nindże, bizneswoman, jaskiniowca czy też księżniczkę! Po odbytych konkurencjach na parkiecie do samego końca rządziła  już tylko muzyka. Uczestnicy dyskoteki mieli okazję do zabawy pod niezawodną opieką pań wychowawczyń klas IV-VI SP – pani Anny Fiedorowicz, pani Mirosławy Rościszewskiej, pani Marleny Wesołowskiej oraz pani Edyty Więch.

Podsumowując, wielkie podziękowania należą się również członkom samorządu uczniowskiego, którzy zadbali o wystrój sali oraz organizację zabawy – Małgosi Brzezowskiej, Claudii Eder, Ali Tyrańskiej ( wszystkie z kl. V c), Klaudii Morkowskiej, Julii Harwas, Oldze Gawron ( wszystkie z kl. VI b), Weronice Guss, Martynie Guzik, Zuzi Łukaszczyk, Zuzi Piechockiej Tomkowi Ptakowi oraz Marcelince Szuster (wszyscy z kl. VI C). Serdeczne podziękowania dla osób spoza samorządu, które służyły swoją pomocą – Oldze Gorączkowskiej oraz Borysowi Owczarkowi z klasy VI C. Wypada mieć nadzieję, że przyszłoroczna impreza okaże się równie pomyślna jak tegoroczna!

fotki po kliknięciu w kolaż....ZAPRASZAMY!!!

Strona gotowa do druku

matematyka: 2014.12.03 - II Miejski Konkurs Matematyczny Mistrz Tabliczki Mnożenia
Dodano: poniedziałek, 08 grudnia 2014 - 13:03 Autor: Admin
matematyka
W środę 3 grudnia 2014 r.
w naszej szkole odbył się II Miejski Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia” skierowany do uczniów klas czwartych. Honorowy patronat nad konkursem objął Pan Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, doskonalenie znajomości tabliczki mnożenia oraz kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem. W konkursie wzięło udział 50 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych Piły. Naszą szkołę reprezentowali Weronika Zadrożna i Jakub Kujawski z klasy 4b oraz Gabriela Kubera, Weronika Krawczuk i Wiktor Wład  z klasy 4c.

Uczniowie rozpoczęli od napisania testu konkursowego, a następnie zostali zaproszeni do zabawy ze świątecznym origami. Pod kierunkiem pani Ewy Wałęsy, oraz przy wsparciu pani Anny Wolskiej i asystentów z klasy 5a, powstały kolorowe papierowe choinki. W tym czasie komisja, którą tworzyły nauczycielki naszej szkoły oraz pani Barbara Mużelak (SP nr 4) i pani Renata Bednarz (SP nr 12) wyłoniła laureatów konkursu:

1 miejsce – Julia Kijek, Szkoła Podstawowa nr 12, opiekun – p. Renata Bednarz
2 miejsce – Krzysztof Kleszcz, Szkoła Podstawowa nr 7, opiekun – p. Dorota Krzak
3 miejsce – Aleksander Augustyn, Zespół Szkół nr 2, opiekun – p. Krystyna Kurasz oraz
3 miejsce – Jakub Kujawski, Zespół Szkół nr 3, opiekun – p.  Beata Krutel

Dyplomy i nagrody wręczyła laureatom pani wicedyrektor Małgorzata Strzelecka, która podkreśliła wysoki poziom konkursu i emocjonującą  „dogrywkę” między Julią i Krzysiem o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa, drobne upominki i słodycze. Dyplomami wyróżniono też nauczycieli- opiekunów laureatów II Miejskiego Konkursu Matematycznego.

Imprezę  przygotowały nauczycielki Zespołu Szkół nr 3 – panie: Monika Małecka-Wiese, Beata Krutel, Małgorzata Strzelecka i Anna Wolska, która pełni funkcję doradcy metodycznego. Dziękujemy jeszcze raz pani Ewie Wałęsie i dzieciom z klasy 5a, którzy tak pięknie poprowadzili świąteczno-matematyczne warsztaty. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu  i ich opiekunom. Cała pięćdziesięcioosobowa grupa  pokazała jak szybko i efektywnie korzystać z  tabliczki mnożenia (bez kalkulatora!) i równocześnie dobrze się bawić.

Przewodnicząca Komisji Konkursowej – Beata Krutel

KODOWANE WYNIKI KONKURSU DO POBRANIA TUTAJ:

FOTKI PO KLIKNIĘCIU W KOLAŻ

Strona gotowa do druku

chemia: 2014.11.21 - Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Dodano: środa, 03 grudnia 2014 - 21:34 Autor: Admin
chemia
21 listopada 2014 r.
grupa gimnazjalistów złożona z uczniów klas trzecich wybrała się na Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na początku uczniowie zwiedzili salę amfiteatralną, gdzie studenci wysłuchują wykładów. Gimnazjaliści mieli okazję do rozmowy z pracownikami naukowymi Uniwersytetu.

Następnie przeszliśmy do laboratorium studenckiego, gdzie nasi uczniowie wykonywali eksperymenty chemiczne. Miało to na celu kształtowanie u młodych naukowców postawy badawczej, gdyż chemia jest nauką doświadczalną. Eksperymenty wykonywane były pod czujnym okiem adiunktów - Zakładu Dydaktyki Chemii. Każdy uczeń musiał sporządzić schemat, obserwacje i wnioski do powierzonego mu doświadczenia. Po dwóch godzinach eksperymentowania uczniowie referowali wyniki pracy na forum grupy.

Na koniec przeszliśmy do części naukowej Wydziału, gdzie swojej twórczej pracy oddają się doktorzy i profesorowie. Dzięki wizycie w Collegium Chemikum na Morasku gimnazjaliści poszerzyli horyzonty umysłowe z tej dziedziny wiedzy, którą jest chemia. Nasi uczniowie rozwinęli swoje umiejętności intelektualne i praktyczne.

Wszystko wskazuje na to, że nasi uczniowie „pczuli chemię do chemii”

mgr Marlena Rembarz
zdjęcia w fotogalerii - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.11.20-21 - ŻYCZLIWIE NIE TYLKO WOBEC DZIECI
Dodano: poniedziałek, 24 listopada 2014 - 21:35 Autor: Admin
wydarzenia
Przypadający 21 listopada Dzień Życzliwości zbiegł się z ustanowionym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. W tym roku, 20 listopada, po raz pierwszy obchodziliśmy święto, które – zgodnie ze słowami Pani Minister Edukacji Narodowej – „uświadamia dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomina, że mają tych praw zawsze przestrzegać”.

20 listopada świętowaliśmy także 25. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych „Konwencji o Prawach Dziecka” – najważniejszego dokumentu określającego prawa dzieci. Inicjatorem i współtwórcą tej „Światowej Konstytucji Praw Dziecka” była Polska. W Zespole Szkół Nr 3 połączyliśmy niejako te dwa święta, akcentując w szkole podstawowej DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI, a w gimnazjum OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA. Uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami przygotowali rymowanki, które zostały wyeksponowane na drzwiach sal lekcyjnych. Członkowie SU szkoły podstawowej opatrzyli „życzliwe wierszyki” specjalnie przygotowanymi na tę okazję „Orderami Życzliwości”.
Natomiast w gimnazjum na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się wybrane myśli, sentencje Janusza Korczaka – wielkiego przyjaciela dzieci i obrońcy ich praw. Warto było również przystanąć przed znajdującymi się na II piętrze gazetkami, poświęconymi wspomnianemu już Januszowi Korczakowi oraz prawom dziecka. W ten sposób przybliżyliśmy „Konwencję o Prawach Dziecka”, zaprezentowaliśmy ważne informacje dotyczące praw człowieka, praw dziecka i dokumentów regulujących te prawa oraz wiersze tworzone przez najmłodszych, a nawiązujące do przywilejów dzieci. Mamy nadzieję, że zarówno Dzień Życzliwości, jak i Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka na trwałe wpiszą się w naszą szkolną tradycję i w plany pracy wychowawczej. Musimy jednak pamiętać, że życzliwość, uśmiech, ciepłe słowo i przyjazny gest są aktualne każdego dnia. Podobnie jak ważne jest dostrzeganie potrzeb dzieci i reagowanie na ich krzywdę.

fotki - kliknij wybrany kolaż...

Strona gotowa do druku

ekologia: 2014.11.20 - Gabrysia, Weronika, Michał, Jakub – laureatami tegorocznej edycji Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego
Dodano: poniedziałek, 24 listopada 2014 - 21:08 Autor: Admin
ekologia
14 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile odbyła się miła uroczystość uhonorowania najlepszych ekologów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu pilskiego.

Szczegółowe wyniki przedstawiłem Państwu w poprzednim artykule; dzisiaj tylko pragnę przypomnieć, że w finale powiatowym XIV Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego w kategorii szkół podstawowych Karol Wiśniowiecki zajął drugie, a Gabrysia Bazimierowska trzecie miejsce.

W rywalizacji gimnazjalistów drugą lokatę wywalczył Jakub Pacocha, a pierwsze wyróżnienie Weronika Jarczak.

Pragnę dodać, że wyśmienicie spisały się nasze absolwentki Ola Szmiłyk i Kinga Speyer. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Ola uplasowała się na trzecim miejscu, a Kinga zdobyła wyróżnienie.

To nie był jedyny akcent związany z byłymi, zacnymi postaciami naszej szkoły. Piątkową uroczystość prowadził – jak zwykle bardzo profesjonalnie – Wojciech Dróżdż, absolwent Zespołu Szkół Nr 3, a na co dzień pracownik Starostwa Powiatowego w Pile.

Przybyłych gości, – czyli uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli powitał Starosta Pilski – Mirosław Manthaj, który pogratulował wyróżnionym uczniom sukcesów w tegorocznej edycji ekologicznych zmagań. Był pod dużym wrażeniem wysokiego poziomu ich wiedzy.
Nie zabrakło miłych słów pod adresem nauczycieli, których podopieczni znaleźli w gronie laureatów.
Tylko współpraca oparta na obustronnym zaufaniu nauczyciela do ucznia i ucznia do nauczyciela może przynieść wymierny efekt.
Laureaci otrzymali wiele atrakcyjnych nagród, a nauczyciele dyplomy uznania i piękne albumy „Po prawej stronie Noteci”.
Po części oficjalnej organizatorzy zaprosili obecnych gości na poczęstunek. Był więc czas na chwilę rozmowy, a także pamiątkowe fotografie.

Jeszcze raz w imieniu własnym i p.Marleny Wesołowskiej chcę złożyć ogromne podziękowanie za wspaniałą pracę i świetne wyniki końcowe Gabrysi Bazimierowskiej, Weronice Jarczak, Michałowi Wiśniowieckiemu i Jakubowi Pacosze oraz pozostałym uczniom, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować.

Piotr Gruntkowski

Zapraszamy do galerii zdjęć – kliknij kolaż w artykule.

Strona gotowa do druku

szachy: 2014.11.09-15 - Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Klasycznych
Dodano: poniedziałek, 24 listopada 2014 - 20:40 Autor: Admin
szachy
Marcel Butyrowski, uczeń klasy Ib naszego Gimnazjum, wziął udział w Półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Klasycznych, które odbyły się w Karpaczu w dniach 9-15 XI 2014. Reprezentował klub UKS ISKRA Piła.

Marcel walczył w swojej kategorii wiekowej C13, w której zostało rozegranych 7 partii. Marcel 3 partie wygrał, 3 zremisował i 1 przegrał. Uplasowało go to na 4 miejscu i dało awans do Finałów Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się na przełomie III/IV 2015 roku.
Trzymamy kciuki za naszego finalistę i życzymy dalszych sukcesów szachowych.

W kolażu dyplom i Marcel rozgrywający partię (na pierwszym planie po lewej stronie).
GRATULUJEMY!!!

Strona gotowa do druku

eTwinning: 2014.11.17 - projekt eTwinning - My – dzieci Europy
Dodano: poniedziałek, 17 listopada 2014 - 20:03 Autor: Admin
eTwinning
Klasa IIa wraz z wychowawczynią Aleksandrą Kamińską  rozpoczęła niedawno nowy projekt w ramach programu eTwinning.  Cztery klasy drugie z różnych miejscowości i regionów Polski postanowiły wspólnie wykonać zadania „My-dzieci Europy”. eTwinning umożliwia realizacje projektów międzynarodowych i polskich za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych na platformie Twinspice lub odrębnie stworzonych stronach. Klasy pokazują swoje odrębne pomysły, ale też zadania realizują wspólnie. Jest o tyle ciekawie, że wszystkie klasy pracują na tabletach.
Przed nami Święto Niepodległości i wiele działań. Drugoklasiści wykonali chmury wyrazowe skupiające się wokół pojęcia „Polska”, uczą się piosenki „Przybyli ułani” i szykują jej inscenizację. Aplikacje tabletowe pozwoliły zapalić legionistom „wirtualny znicz’ oraz wysłać niepodległościową kartkę do przyjaciół. Odbyła się już pierwsza wideokonferencja za pomoc haungauta. Dzieci z Piły i Kamieńca Wrocławskiego odbyły quiz o Polsce i symbolach narodowych, opowiadały o swoich szkołach i kasach. Tylko parę kliknięć, a wszystko staje się możliwe!
Zapraszamy do odwiedzin strony projektu www.mydziecieuropy.jimdo.com

kilka fotek - kliknij zdjęcie w artykule...

Strona gotowa do druku

logo: 2014.11.12 - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE
Dodano: niedziela, 16 listopada 2014 - 21:44 Autor: Admin
logo
Narodowe Święto Niepodległości, przypadające 11 listopada
, to jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w naszym kraju. W tym właśnie dniu szczególnie pamiętamy o odzyskaniu przez Polskę wolności po 123 latach zaborów. Organizacja obchodów świąt narodowych, dostrzeganie ważnych rocznic, to jedno z zadań na stałe wpisanych w plan pracy wychowawczej naszej szkoły, tradycja, bez której trudno mówić o patriotyzmie, o wychowaniu obywatelskim młodych ludzi. Dlatego i w tym roku w kalendarzu imprez Zespołu Szkół Nr 3 w Pile nie zabrakło wpisu na temat tego narodowego święta.

W środę 12 listopada, zarówno uczniowie gimnazjum, jak i szkoły podstawowej, obejrzeli montaż słowno-muzyczny, upamiętniający 96. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po tradycyjnym wstępie, zawierającym krótki rys historyczny oraz piękny wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”, nieoczekiwanie z widowni odezwał się głos zakłócający – jak mogłoby się wydawać – przebieg poważnej uroczystości. Wszystko jednak było zgodne ze scenariuszem, napisanym w taki sposób, aby zainteresować młodego odbiorcę, zwrócić jego uwagę na ważne kwestie, wartości. Dalszy ciąg montażu przyjął nieco inną – bardziej nowoczesną – formę. Dwoje uczniów prowadziło ze sobą dialog, swego rodzaju pojedynek na racje. Z jednej strony mieliśmy obrończynię tradycji, z drugiej zaś – młodego człowieka poszukującego świeżego spojrzenia na historię. Rozmówcy – mimo, że w różny sposób – mówili o tych samych wartościach: szacunku do historii, przeszłości, potrzebie pamięci o przodkach. Podkreślali rolę bohaterów, którzy stawiali na szali najważniejsze wartości – rodzinę, zdrowie, życie – abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.

Istotnym momentem montażu były wypowiedzi dotyczące współczesnego patriotyzmu – tego realizowanego na co dzień, a opierającego się na systematycznej pracy i nauce, dbaniu o swój kraj, o język ojczysty, wreszcie na odpowiedzialnym pełnieniu różnych życiowych ról. W tegorocznym montażu znalazło się miejsce i na tradycję, i na nowoczesność. Obok pięknych wierszy Szymborskiej i Gałczyńskiego oraz podniosłej finałowej pieśni pt. „Świecie nasz” Marka Grechuty, mogliśmy usłyszeć utwory wykonywane przez raperów: Hemp Gru „Zapomniani bohaterowie” czy PNKB „Żołnierzom Westerplatte”. Podczas apelu wykorzystano również piosenki Lecha Makowieckiego „Katyń 1940 /Ostatni list/” oraz Katarzyny Sawczuk „Dziewczyna z granatem”. Aranżacje wszystkich utworów zawdzięczamy Panu Błażejowi Drabowi, a zaprezentowali je nasi uczniowie. Montaż zakończyły piękne słowa Jana Pawła II, dotyczące Ojczyzny-Matki oraz sparafrazowany cytat J. F. Kennedy'ego: „Nie pytajmy, co może zrobić dla nas ojczyzna. Pytajmy, co my możemy dla niej uczynić” – szczególnie aktualny 11 listopada i pobudzający do refleksji nad kształtem współczesnego patriotyzmu.

Tegoroczny program przygotowała liczna grupa uczniów pod kierunkiem p. Doroty Dec i p. Doroty Żołędziewskiej, dekorację wykonała p. Karolina Kujawa-Adamska.

foto - kliknij kolaż - ZAPRASZAMY!!!

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.11.10 - WODA - nieoceniony skarb
Dodano: wtorek, 11 listopada 2014 - 22:20 Autor: Admin
wydarzenia
10 listopada br. w klasie 1b gościliśmy panią Agnieszkę Płóciennik – nauczycielkę pracującą w Szkole Podstawowej nr 2 w Pile.

Pani Agnieszka od pięciu lat realizuje działania proekologiczne w ramach programu autorskiego pt. „W zgodzie z naturą”. Dzisiaj pokazała prezentację multimedialną pt. „Podziel się wodą ze światem”, która dotyczyła znacznego ograniczenia dostępu do bezpiecznej wody pitnej głównie w krajach Trzeciego Świata. Podczas udziału w prezentacji uczniowie zdali sobie sprawę z tego, że mimo iż dostęp do świeżej, pitnej wody jest prawem każdego człowieka, to duża część populacji ludzkiej (powyżej 1 miliarda, na 6 miliardów ludności zamieszkujących obecnie Ziemię) nie ma do niej dostępu. Około 2,5 miliarda osób, czyli powyżej 1/3 ludzkości, nie ma również możliwości korzystania z urządzeń sanitarnych zaopatrzonych w wodę. Problem dotyczy szczególnie większej części kontynentu afrykańskiego oraz Azji. Woda pokrywa ok. 70% powierzchni globu, jest to jednak w większości woda słona. Dostępność wody słodkiej dla człowieka stanowi jedynie ok. 1% jej zasobów na Ziemi. Jest to woda pochodząca z rzek, jezior i podziemnych źródeł. Z takiej ilości tego cennego surowca korzysta 6 miliardów ludzi zamieszkujących Ziemię. W 31 krajach (m. in. Kenii, Etiopii, Nigerii, Chinach, Indiach i Peru) istnieje poważny problem dostępu ludności do niezanieczyszczonej świeżej wody. Szacuje się, że do 2025 roku liczba ludzkości wzrośnie do 8 miliardów. Zasoby wodne oczywiście nie zwiększą się. Musimy znaleźć sposoby oszczędzania i uzdatniania wody, którą mamy.

Uczniowie oprócz sposobów oszczędzania wody, które wcześniej już znali, podczas prezentacji wzbogacili się o nowe, które (jak obiecali) będą wykorzystywać w swoich domach. Po aktywnym udziale w zajęciach dzieci potrafiły odpowiedzieć na następujące pytania:

1. W jaki sposób można oszczędzić wodę podczas mycia zębów i podczas kąpieli.
2. Dlaczego należy włączać pralkę i zmywarkę po jej zupełnym zapełnieniu.
3. Dlaczego należy korzystać w toalecie z tzw. funkcji STOP.
4. Jak wygląda i do czego służy perlator.
5. Jak wyglądają i do czego mogą służyć orzechy indyjskie.

Uczniowie zapoznali się ze slajdami przedstawiającymi głównie dzieci, które nie raz cierpiały z powodu pragnienia i głodu. Na zdjęciach prezentowane były tereny dotknięte suszą i powodzią, a także zwierzęta, które padły z pragnienia. Dzieci z uwagą słuchały, to o czym mówiła p. Agnieszka. Myślę, że udział w tych zajęciach spowodował, iż nasi uczniowie będą starali się korzystać z wody w taki sposób, by jak najmniej jej zmarnować.

wychowawczyni klasy Ib SP Teresa Zapolska
kilka fotek - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

UKS 3: 2014.11.08 - Międzynarodowy Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo - Bytom
Dodano: wtorek, 11 listopada 2014 - 22:04 Autor: Admin
UKS_3
W dniu 8 listopada 2014 r w Bytomiu odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w Judo Juniorów i Juniorek Młodszych. W tych zawodach wystartowali także podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy uzyskali dobre wyniki, a mianowicie:

- brązowy medal w wadze 50 kg zdobył Beniamin Podemski (stoczył 4 walki)
- V miejsce – Oskar Pazdaj - waga 55 kg, walk – 5


Maciej Piszczek - waga 66 kg i Szymon Jęśko–Białek odpadli w eliminacjach - wszyscy  UKS”3” Piła. V miejsce wywalczył Adam Stodolski  w wadze 66 kg (walk 6, zawodnik UKS Leśnik Kaczory). W turnieju wystartowało 324 zawodników  z 71 klubów z kraju i Czech, Niemiec.

W roku 2014 były to ostatnie zawody Pucharu Polski tej kategorii wiekowej. Podczas otwarcia imprezy odbyło się uroczyste nadanie nazwy hali sportowej imieniem zmarłego Józefa Wiśniewskiego, byłego Prezesa Polskiego Związku Judo oraz członka Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

pływanie: 2014.11.07 - Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Pływaniu Drużynowym
Dodano: wtorek, 11 listopada 2014 - 21:35 Autor: Admin
pływanie
W dniu 7 listopada 2014 na pływalni „WODNIK” odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Pływaniu Drużynowym. Ekipa naszej szkoły zajęła 4 miejsce występując w następującym składzie:
1. Jarczak Weronika
2. Suchowiak Joanna
3. Preihs Aleksandra
4. Przydacz Weronika
5. Jarysk Eliza
6. Perucki Marcin
7. Romaniszyn Dawid
8. Strzelecki Mateusz
9. Dymkowski Michał
10. Iwaszko Jakub

Rezerwowymi byli: Stróżyński Filip i Rólkiewicz Jakub
Opiekę nad naszą sztefetą pływacką sprawowała p.Dorota Zaleska
GRATULUJEMY!!!

Strona gotowa do druku

ekologia: 2014.11.07 - UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ NR 3 PONOWNIE WŚRÓD LAUREATÓW EKOLOGICZNEJ RYWALIZACJI
Dodano: wtorek, 11 listopada 2014 - 21:18 Autor: Admin
ekologiaWyjątkowo wcześnie w bieżącym roku szkolnym, bo już 7 września rozpoczęły się zmagania młodzieży szkolnej w ramach XIV edycji Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego i VII Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski. Już od 14-u lat sobą miłośnicy wiedzy ekologicznej ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  z pięciu powiatów: pilskiego, złotowskiego, chodzieskiego, czarnkowsko–trzcianeckiego i wągrowieckiego.

Tradycyjnie, ekologiczna rywalizacja odbywa się w czterech etapach: pierwszym, szkolnym, który kwalifikuje najlepszych ekologów z poszczególnych szkół do etapu drugiego, gminnego. Trzecia część to finały powiatowe z których tylko po ośmiu laureatów z pięciu powiatów zdobywa prawo udziału w wielkim finale subregionalnym.

Uczniowie naszej szkoły znowu spisali się na medal i we wszystkich podsumowaniach znaleźli się wśród laureatów. Ale po kolei………

W etapie szkolnym, w rywalizacji uczniów kl. V–VI awans do etapu gminnego uzyskali:
1. Olga Gorączkowska - VI C
2. Karol Wiśniowiecki - VI A
3. Gabriela Bazimierowska - VI A
4. Alicja Tyrańska - V C
5. Klaudia Soczewka - VI C
6. Małgorzata Brzezowska - V C

W rywalizacji gimnazjalistów awans do finału gminnego zdobyli:
1. Wojciech Selka - III D
2. Weronika Jarczak - II A
3. Natalia Długaszewicz - II B
4. Jakub Pacocha - III D
5. Anna Gamrot - I C
6. Ola Jaraszkiewicz - II A
7. Mateusz Strzelecki - II A
8. Konrad Kliber - II D


W finale gminnym naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów, gdyż choroba nie pozwoliła wziąć udziału Ani Gamrot. Stawką była kwalifikacja do finału powiatowego.

Nasi podopieczni nie zawiedli. Ich poziom wiedzy ekologicznej należy ocenić bardzo wysoko.

W kategorii szkół podstawowych awans do powiatowego finału wywalczyli: Karol Wiśniowiecki - 24p./30 możliwych do zdobycia, Gabrysia Bazimierowska - 24p., Olga Gorączkowska - 22p., Alicja Tyrańska – 22p. i Klaudia Soczewka – 21p. Nie powiodło się tylko Małgosi Brzezowskiej, której do kwalifikacji zabrakło tylko 2 punktów. Oprócz piątki naszych uczniów z pilskiego gminnego finału zdobyło po trzech uczniów z Salezjańskiej SP, SP 1 i SP 2, po dwóch uczniów z SP 4 i SP 7 oraz jeden uczeń z STO, Kajetan Granops, który w gminnej części z dorobkiem 26 pkt. okazał się najlepszy.

W kategorii szkół gimnazjalnych zwycięzcą okazał się Wojtek Selka z dorobkiem 31 pkt./35 możliwych. Oprócz Wojtka na słowa uznania zasłużyli pozostali gimnazjaliści ZS 3. Sześciu z siedmioosobowej ekipy zakwalifikowało się do "powiatówki". Jakub Pacocha wywalczył 29p. (piąty wynik w gminie), Mateusz Strzelecki także 29p. (siódmy wynik w gminie), Natalia Długaszewicz 28p. (dziewiąty wynik), Konrad Kliber 27p. (miejsce 15-e) i Weronika Jarczak 26p. (miejsce 16-e). Nie powidło się tylko Oli Jaraszkiewicz, zdobywczyni 18 "oczek".
Oprócz naszej "złotej szóstki" do powiatowego finału awansowało: po pięciu uczniów z ZS1 i Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego, po dwóch uczniów z Gimnazjum nr 5 i ZS 2 oraz jeden ze Społecznego Towarzystwa Oświatowego czyli STO.
Finał powiatowy miał miejsce w sali Młodzieżowego Domu Kultury i tradycyjnie zgromadził najlepszych młodych ekologów ze szkół publicznych i niepublicznych naszego powiatu.

Stawka tego etapu rywalizacji jest wysoka: miejsce w finale subregionalnym. Szanse wszystkich finalistów wydawały się wyrównane, wiemy jednak z doświadczenia, iż o sukcesie podczas konkursów czy egzaminów często decydują drobiazgi np. łut szczęścia, samopoczucie czy stopień koncentracji.

Reprezentanci Zespołu Szkół Nr3 po raz kolejny nie zawiedli. Podczas ogłaszania oficjalnych wyników wszyscy, czyli uczniowie i ich opiekunowie odczuwaliśmy dumę i satysfakcje z efektów naszej wspólnej pracy.

Oto wykazy laureatów finału tegorocznej już XIV Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego: w kategorii szkół podstawowych laureatami zostali:
1. Kajetan Granops - STO Piła - 36p.
2. Karol Wiśniowiecki - ZS3 Piła - 35p.
3. Gabriela Bazimierowska - ZS3 Piła - 35p.

4. Igor Rumiński - SP Kosztowo - 33p. - wyróżnienie
5. Wiktoria Maślak - SP N.Wieś Ujska - 33p. - wyróżnienie
6. Jan Łazanowski - SP1 Piła - 32p. - wyróżnienie
7. Karolina Miedzianowska - SP2 Piła - 32p. - wyróżnienie
8. Magdalena Wagner - SP1 Piła - 32p. - wyróżnienie

W kategorii szkół gimnazjalnych tytuł laureata zdobyli:

1. Oliwia Sawińska - ZS2 Piła - 34p.
2. Jakub Pacocha - ZS3 Piła - 34p.
3. Marek Giers - GM Kaczory - 33p.
4. Weronika Jarczak - ZS3 Piła - 33p. - wyróżnienie

5. Mirosław Deja - GM Osiek - 32p. - wyróżnienie
6. Szymon Politowski - GTS Piła - 32p. - wyróżnienie
7. Mikołaj Dawidziuk - GTS Piła - 32p. - wyróżnienie
8. Krzysztof Martin - GM Wyrzysk - 31p. - wyróżnienie

Jak zapewne zauważyliście poziom wiedzy prezentowany przez tegorocznych uczestników był niezwykle wyrównany.Różnice punktowe pomiędzy zwycięzcami a zdobywcami ostatniego wyróżnienia oscylowały w granicach 3–4 pkt. i to w obu kategoriach wiekowych!!!.

Dwa tygodnie po zmaganiach w finale powiatowym, najlepsi ekolodzy z północnej Wielkopolski rywalizowali w subregionalnym finale. Faworytów był przynajmniej kilkunastu. Stawka finalistów wydawała się być niezwykle wyrównana. Bądź co bądź pięć powiatów z tej części naszego województwa reprezentowali tylko najlepsi. Nikt jednak nie przypuszczał, że różnice punktowe w czołowej ósemce będą - mówiąc językiem sportowym - wręcz "milimetrowe". Tak wyrównanego poziomu w siedmioletniej historii tej olimpiady jeszcze nie było.

Pora przedstawić najlepszych z najlepszych czyli laureatów VII Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski:

W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:
1. Kajetan Granops - STO Piła - 42
2. Karol Wiśniowiecki - ZS3 Piła - 42
3. Igor Rumiński - SP Kosztowo - 42
4. Magdalena Wagner - SP1 Piła - 42 - wyróżnienie
5. Gabriela Bazimierowska - ZS3 Piła - 41 wyróżnienie
6. Łukasz Herbuś - SP Lipka - 40 - wyróżnienie
7. Miłosz Hajt - SP3 Chodzież - 40 - wyróżnienie
8. Wiktoria Maślak - SP N. Wieś Ujska - 38 - wyróżnienie

Opiekunem naszych uczniów była pani Marlena Wesołowska.

W KATEGORII SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH:
1. Szymon Politowski - GTS Piła - 42
2. Mateusz Zawileński - GM Krzyż - 42
3. Estera Szwedziak - GM2 Święta - 41
4. Izabela Wróblewska - GM2 Święta - 41 - wyróżnienie
5. Jakub Pacocha - ZS3 Piła - 41 - wyróżnienie
6. Cyprian Bartkowiak - GM1 Wągrowiec - 41 - wyróżnienie
7. Bartosz Jabłoński - GM1 Radawnica - 40 - wyróżnienie
8. Michał Brzezinski - GM1 Wągrowiec - 39 - wyróżnienie

Opiekunem naszych uczniów był pan Piotr Gruntkowski.


Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji ekologicznych zmagań połączone z wręczeniem nagród laureatom odbędzie się 14 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury "ISKRA".

Nie zabraknie na nim uczniów Zespołu Szkół Nr 3 wraz z rodzicami. Na relację z tej uroczystości zapraszam do następnego artykułu, który ukaże się tuż po "ekologicznej gali".

Kuba, Weronika, Wojtek, Natalia, Konrad, Mateusz, Ola i Ania: dziękuję Wam za efektywną i zarazem miłą współpracę.Nie muszę pisać jak bardzo cieszą mnie Wasze sukcesy.Szacunek ode mnie!!!!!

Piotr Gruntkowski

Strona gotowa do druku

<   123456789101112131415161718192021222324   >

lekka atletyka: 2014.11.06 - Festiwal Sztafet Pilskich
Dodano: wtorek, 11 listopada 2014 - 19:54 Autor: Admin
lekka atletyka
Dnia 6 listopada 2014 roku na zmodernizowanym stadionie lekkoatletycznym MOSiR Piła przy Żeromskiego odbył się Festiwal Sztafet dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów zorganizowany przez Urząd Miasta i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile.

Szkoły Podstawowe rywalizowały w sztafetach 4x100m, a uczniowie gimnazjów 4x200m. W imprezie uczestniczyło 288 uczniów pilskich szkół łącznie w kategorii dziewcząt i chłopców.

Medalową pozycję uzyskali chłopcy z klas IV SP (podopieczni p.RAFAŁA  JUSTYNOWICZA), którzy w składzie: MAKSYMILIAN STASIUK, ADAM CEBULA, WIKTOR WŁAD i DAWID BRZEZIŃSKI oraz rezerwowy MARCIN PARECKI wywalczyli III lokatę.

KRYSTIAN WOJCIECHOWSKI, RADOSŁAW SÓJKA, MATEUSZ PIETRUS i DAWID JACKOWIAK po pięknej walce zwyciężyli w kategorii sztafet klas II gimnazjum. Opiekunem tej drużyny był p.IRENEUSZ GONDEK.

Na najniższym stopniu podium znalazła się sztafeta dziewcząt klas III gimnazjum, która pod opieką p.DOROTY ZALESKIEJ dołożyła trzeci krążek dla Zespołu Szkół Nr 3. Głównymi aktorkami były: MARTA GALAS, PAULINA BETYNA, PATRYCJA WYCISŁO i PAULINA POZNANIAK.

Prócz medali w poszczególnych kategoriach, komplety krążków otrzymały też drużyny. Pierwsze miejsce wśród Szkół Podstawowych zajęła „jedynka” natomiast wśród Gimnazjów niezwyciężeni byli chłopcy z „czwórki”. Puchary i medale ufundował Urząd Miasta i MOSiR w Pile.

fotki – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

OBCHODY 30-LECIA


LIBRUS

WAKACJE


KOMUNIKATY DYREKCJI


ZASTĘPSTWA


WAŻNE DOKUMENTY


ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE


OSTATNI ALBUM

MURAL


OLA WOJCIECHOWSKA


1% PODATKU


PROJEKT SWOI

Logowanie

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!

Archiwum

Starsze artykuły

HOME | DOWNLOADS | SEARCH | TERMS OF USE | PRIVACY POLICY


mail administratora
prof.gondek@
gmail.com

Page created in 0,476246 Seconds