Welcome Guest

Zespół Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich, 64-920 PIŁA, ul.Żeromskiego 41 <<>> e-mail - zs3sek@wp.pl


REKRUTACJA 16/17

LEPSZA SZKOŁA


ECHA ŚWIETLICY

FOTOGALERIA


PODRĘCZNIKI 15/16

PSYCHOLOG SZKOLNY


OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


ASTANET

MOJE PODRĘCZNIKI

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

FILMY

CZAS NA SPORT

Online

Obecnie jest 12 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Logowanie

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!
komunikaty admina: 2015.10.16 - KOMUNIKAT DYREKCJI
Dodano: sobota, 17 października 2015 - 12:41 Autor: Admin
komunikaty admina
W zakładce KOMUNIKATY DYREKCJI informacja dotycząca rady szkoleniowej oraz spotkania z rodzicami. Zapraszamy do zapoznania się.
admin

Strona gotowa do druku

logo: 2015.10.13 - KOMUNIKAT - VIII BIEG LOTNIKA
Dodano: wtorek, 13 października 2015 - 10:25 Autor: Admin
logo
W zakładce KOMUNIKATY DYREKCJI (prawa kolumna naszej www - megafon) umieściliśmy informacje dotyczące VIII BIEGU LOTNIKA (organizacja dnia, opieka nad klasami itd.)

Zachęcamy do zapoznania się.

Strona gotowa do druku

UKS 3: 2015.10.11 - Międzynarodowy Puchar Polski w Judo Juniorek i Juniorów - Oleśnica
Dodano: poniedziałek, 12 października 2015 - 21:30 Autor: Admin
UKS_3
W dniu 11.10.2015 r. w Oleśnicy k/Wrocławia odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w Judo Juniorek i Juniorów. W zawodach tradycyjnie wystartowali podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy wypadli bardzo dobrze, a mianowicie:
Złoty medal zdobyła w wadze 48 kg. Katarzyna Wiszniewska. W finałowej walce pokonała Niemkę. W wadze 55 kg. Beniamin Podemski zajął VII miejsce, w wadze 81 kg Gracjan Wyroślak zajął VII miejsce(zawodnik po raz pierwszy wystartował w tej wadze (UKS”3”Piła). Ponadto w wadze 73 kg Tomasz Stodolski zajął VII miejsce (Leśnik Kaczory).

Wszyscy zawodnicy stoczyli pięć walk, w tym wygrali po trzy. Jest to dobry prognostyk na przyszłość. Na zawodach doszło do spotkania z multimedalistą: Świata, Europy oraz medalistą Igrzysk Olimpijskich – obecnym trenerem kadry Niemiec – Frakiem Molerem.
Ogółem w zawodach wystartowało 385 zawodników z Polski, a także Niemiec, Rosji, Szwecji, Czech, Austrii, Azerbejdzanu oraz Holandii.

Sukcesem naszych młodych sportowców: Kasi Wiszniewskiej i Tomasza Stodolskiego jest fakt, że 01.10.2015 r. stali się studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile na kierunku fizykoterapii.

GRATULUJEMY!!!
Józef Jopek

Strona gotowa do druku

piłka nożna: 2015.10.10 - I runda Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych
Dodano: poniedziałek, 12 października 2015 - 20:50 Autor: Admin
piłka nożna
Dnia 10 października 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 12 nasza drużyna rozegrała I rundę Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. Nasz zespół rywalizował z drużynami Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 12. W meczu z SP 12 nasz zespół przegrał 3:6. W meczu decydującym o awansie do II rundy rozgrywek wygraliśmy z SP2 w stosunku 3:2. Dzięki temu zwycięstwu zagramy w kolejnej rundzie.

Nasza drużyna zagrała w następującym składzie: Kacper Chojnowski, Jakub Adamik, Marcel Szmyt, Filip Grabarczyk, Adam Krystek, Jakub Warzecha oraz Wiktor Olejniczak.
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Opiekun zespołu - Sławomir Grzegorczyk

Strona gotowa do druku

lekka atletyka: 2015.10.05 - Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2015 2016 i Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Biegach Przełajowych - ZOS MOSiR
Dodano: poniedziałek, 12 października 2015 - 19:46 Autor: Admin
lekka atletyka
5 października
w amfiteatrze ZOS MOSiR Piła przy Żeromskiego odbyła się Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego. Młodzi sportowcy rozpoczęli również rywalizację w XVII Powiatowej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży w Powiecie Pilskim.

Imprezą inaugurującą sportowy rok szkolny 2015/2016 były Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Biegach Przełajowych, w których reprezentanci SP naszego zespołu zajęli 9, a gimnazjaliści 7 miejsce.

Bardzo miłym akcentem imprezy było wręczenie nagród za rywalizację sportową w roku ubiegłym. Na drugim miejscu podium stanęła Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich - Dorota Sikora, odbierając nagrody rzeczowe za wicemistrzostwo w roku 2014/2015. Ustąpiliśmy tylko Zespołowi Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi. GRATULUJEMY nauczycielom wychowania fizycznego naszej szkoły, oraz uczniom i życzymy gorąco powtórzenia tego sukcesu, o który w aktualnym roku szkolnym będzie niezmiernie ciężko...

Strona gotowa do druku

komunikaty admina: UBEZPIECZENIE 2015 2016
Dodano: poniedziałek, 12 października 2015 - 19:01 Autor: Admin
komunikaty admina
W prawej kolumnie naszej strony (nad modułem ZASTĘPSTW) umieściliśmy ofertę ubezpieczeniową firmy InterRisk na rok szkolny 2015/2016. Wszystkie pliki w jednym miejscu.

Zapraszamy do zapoznania się...
admin

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.09.30 - KOLEJNE WIEŚCI Z IA CZYLI…GIMNAZJALIŚCI WIZYTĄ W NADLEŚNICTWIE ZDROJOWA GÓRA
Dodano: czwartek, 08 października 2015 - 21:28 Autor: Admin
wydarzenia
Biologii można uczyć się nie tylko w szkole. Przekonać się o tym mogli uczniowie klasy IA, klasy z innowacją biologiczno – chemiczną.

W ostatni dzień września pierwszoklasiści – gimnazjaliści udali się do siedziby Nadleśnictwa Zdrojowa Góra, która mieści w Pile na ul. Poznańskiej.

Było to pierwsze, z kilku zaplanowanych wcześniej spotkań. W gościnnych progach Nadleśnictwa powitała nas pani Anna Kałka pełniąca funkcję specjalisty ds. edukacji leśnej.

Pani Ania zaprosiła nas do przytulnej salki edukacyjnej, w której podziwialiśmy wspaniałe okazy (w naturalnych rozmiarach!!!) zwierząt zamieszkujących lasy, którymi opiekują się pracownicy Nadleśnictwa. Dziewczęta i chłopcy mogli nawet dotknąć i pogłaskać okazy, co niewątpliwie było dla nich dużą atrakcją (zobaczcie galerię zdjęć).

Pierwsza część naszego, środowego spotkania  miała charakter „zapoznawczy” tzn. uczniowie odpowiadali – w miarę możliwości – na pytania o tematyce leśno – przyrodniczej np. „co to jest las i jaką zajmuje powierzchnię?”, „czym zajmuje się leśnik?”, „jaki gatunek ptaka znajduje się w godle naszej Ojczyzny?”, „jaka jest różnica pomiędzy orłem, a bielikiem?”. W ten sposób prowadząca zajęcia sondowała poziom wiedzy jakim obecnie dysponują młodzi przyrodnicy z pilskiej „trójki”. Poza tym pani Ania przekazała uczniom wiele ciekawych wiadomości. Dowiedzieliśmy się m.in., że najstarszym dębem w kraju jest dąb Chrobry liczący przeszło 700 lat, że 25% powierzchni Polski zarządzają Państwowe Gospodarstwa Leśne – Lasy Państwowe (PGL – LP), podzielone na 17 dyrekcji regionalnych, którymi kierują dyrektorzy regionalni. Lasy stanowią własność Skarbu Państwa. Są ogromnym majątkiem i naturalnym bogactwem naszej Ojczyzny. Na Nadleśnictwo Zdrojowa Góra składa się 180 tys. km. powierzchni i 10 leśnictw z wszechstronnie wykształconymi i świetnie merytorycznie przygotowanymi do pracy – o czym przekonaliśmy się osobiście – specjalistami.

W drugiej części zajęć naszych uczniów czekały zajęcia praktyczne, z kluczem do oznaczania gatunków roślin Stanisława Kucharczyka, na podstawie fotografii budowy kwiatu. Muszę przyznać, iż młodzież starała się wykonać polecenia bez zarzutu (zobaczcie galerię zdjęć).

Ostatnie chwile w Nadleśnictwie spędziliśmy przy ognisku (po raz trzeci zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć). Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie sprawa z kiełbaskami. Otóż proszę sobie wyobrazić, że nie informując nikogo, niezauważone, widząc rozpalone ognisko pospiesznie opuściły teren Nadleśnictwa w niewiadomym kierunku. Były to kiełbaski śląskie, a więc domniemywam, że pomaszerowały w tamten rejon kraju. Poszukujemy ich do dziś. Jeżeli ktoś się na nie natknął prosimy o informacje. Kontakt: ZS3 w Pile, sala 116.

Około południa nasza wizyta dobiegła końca. Spędziliśmy czas bardzo pożytecznie pod każdym względem. Za profesjonalne przygotowanie i prowadzenie zajęć w imieniu własnym i uczniów klasy Ia pragnę bardzo serdecznie podziękować jednej osobie. Jest nią oczywiście pani Anna Kałka.

PS.1: Tematem kolejnych zajęć – 22 października – będzie rozpoznawanie pospolitych gatunków drzew.

PS.2: Pamiętajcie o zadaniu domowym (info dla uczniów Ia).

wszystkie zdjęcia - kliknij wybrany kolaż

Piotr Gruntkowski

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.10.06 - Czego nauczyłem się w szkole
Dodano: środa, 07 października 2015 - 12:57 Autor: Admin
wydarzenia
Czego nauczyłem się w szkole i jak te umiejętności wykorzystam w codziennym życiu...
W podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych wyróżniono umiejętności, które uczniowie powinni nabyć. Są to:
- czytanie,
- myślenie matematyczne,
- myślenie naukowe,
- umiejętność komunikowania się w języku ojczystym i obcym,
- umiejętność posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi,
- umiejętność uczenia się jako sposób zdobywania wiedzy,
- umiejętność pracy zespołowej.


Uczniowie klasy IIIa (wychowawca A.Schoen-Kamińska) wykonali barwne plakaty, w których przedstawili nabyte w szkole umiejętności, i ich wykorzystanie w życiu codziennym. Dzieci mają świadomość, że uczą się po to, by teraz i w przyszłości korzystać z wiedzy na co dzień.

foto - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

piłka nożna: 2015.10.03 - Eliminacje Mistrzostw Piły Szkół Podstawowych w Mini Piłce Nożnej Chłopców Klas V
Dodano: wtorek, 06 października 2015 - 23:04 Autor: Admin
piłka nożna
Dnia 3 października 2015 roku na boisku Szkoły Podstawowej nr 7 odbyły się eliminacje Mistrzostw Piły Szkół Podstawowych w Mini Piłce Nożnej Chłopców Klas V. W zawodach wzięła także udział nasza reprezentacja. Rozegrano mecze w trzech grupach. Nasz zespół w grupie zmierzył się z drużynami Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Szkoły Podstawowej nr 2. Mecz z SP 7 zakończył się naszym zwycięstwem 2:1. W meczu z SP 2 przegraliśmy 0:1, mimo to awansowaliśmy do finału. Nasza drużyna zagrała w następującym składzie:

Wiktor Wład, Dawid Brzeziński, Maksymilian Stasiuk, Sebastian Sieradzki, Piotr Suchomski, Marcel Jamróz, Tymoteusz Stasiuk, Mikołaj Kamiński oraz Wojciech Eljasz.

Gratuluję i życzę powodzenia w finale. Foto - kliknij kolaż
Opiekunem zespołu jest Sławomir Grzegorczyk

Strona gotowa do druku

logo: 2015.09.30 - Wybory przewodniczącego SU gimnazjum
Dodano: wtorek, 06 października 2015 - 22:42 Autor: Admin
logo
Znowu w programie...
Miło nam poinformować szanowną brać uczniowską, że w tym roku po raz trzeci przystąpiliśmy do programu „Samorządy mają głos!”. Jednocześnie pod egidą CEO realizujemy projekt „Szkoła Demokracji”. Bardzo się cieszymy, że nasza współpraca z CEO będzie trwała nieco dłużej!
Oczywiście, mamy świadomość, że realizacja programów będzie wymagała od nas większego nakładu pracy i dyscypliny, jednak niektóre założenia „Szkoły Demokracji” wdrażamy już od kilku lat w codziennym szkolnym życiu, więc z pewnością sobie poradzimy!
Na początek jednak smutne wieści... Mimo starań ze strony opiekunek SU i szeroko zakrojonej akcji promocyjnej, chęć kandydowania na stanowisko przewodniczącej SU zgłosiły jedynie dwie uczennice z klas trzecich. Brak woli w narodzie nieco nas przygnębia, ale przecież ubiegamy się o miano „Szkoły Demokracji”, więc nikogo zmuszać nie możemy... Znacznie więcej chętnych zgłasza swoją gotowość do pracy w tzw. „grupie roboczej SU”. Czyżby młodym ludziom zabrakło odwagi do bycia liderem?

Kandydatki na start!
W wyznaczonym wcześniej terminie (piątek 18 września 2015r.) zamknięta została bardzo skromna lista kandydatów na przewodniczącego SU gimnazjum. Do opiekunek SU spłynęły informacje zawierające nazwiska kandydatek oraz składy sztabów wyborczych, których zadaniem jest wspierać swoich liderów i promować ich w środowisku uczniowskim. Na stanowisko przewodniczącej SU gimnazjum kandydowały w tym roku szkolnym dwie uczennice: Milena Kobus z kl. 3b oraz Julia Nowicka z kl. 3d. Od poniedziałku 21 września rozpoczęła się w naszej szkole kampania wyborcza, poprzedzająca wybory do władz samorządu uczniowskiego gimnazjum. Kandydatki zaprezentowały swoje programy wyborcze na przygotowanych do tego celu tablicach. W ramach kampanii odbyły się również krótkie happeningi podczas przerw oraz wizyty w salach lekcyjnych – każdy moment był dobry, aby pozyskać wśród uczniów potencjalnych wyborców.

Wiec przedwyborczy.
W przeddzień wyborów Przewodniczącej SU, czyli 29 września, w czasie długiej przerwy, odbył się w naszej szkole wiec wyborczy. Taki sposób zakończenia kampanii daje startującym w wyborach niepowtarzalną szansę na bezpośrednie spotkanie z całą społecznością gimnazjum. Podczas wiecu kandydatki, wspomagane przez swoje sztaby, po raz ostatni zaprezentowały się szerokiej publiczności. Mając świadomość, że każdy głos jest ważny, dziewczęta przygotowały krótkie prezentacje. Jedną z nich urozmaicił taniec współczesny w wykonaniu uczennic gimnazjum - wspierających swoją koleżankę. Obok „uczty dla ducha” znalazło się też małe co nieco „dla ciała” - czyli słodki poczęstunek dla uczniów. Wielu z nich jeszcze do tego momentu nie podjęło decyzji, na którą z kandydatek oddać swój głos. W takich przypadkach wiec wyborczy stanowił nieocenioną pomoc.

Uczniowie gimnazjum już wybrali!
Wybory władz samorządu uczniowskiego gimnazjum odbyły się w środę 30 września. Od czwartej godziny lekcyjnej uczniowie wraz z nauczycielami (po wcześniejszym poproszeniu przez członka komisji) mogli wziąć udział w głosowaniu na swoją kandydatkę. Lokal wyborczy, podobnie jak w latach poprzednich, zorganizowaliśmy na I piętrze, naprzeciwko pokoju nauczycielskiego, czyli w „sercu” szkoły. O zasadach dotyczących głosowania informował regulamin umieszczony w pobliżu urny wyborczej. W skład komisji wyborczej weszło sześcioro uczniów z klas I-III gimnazjum (z których nie pochodziły kandydatki). Członkowie komisji wzorowo wypełniali swoje obowiązki, świadomi, że do momentu ogłoszenia wyników obowiązuje ich tajemnica. Dwukrotne liczenie głosów odbyło się w zamkniętym pomieszczeniu. Oficjalne wyniki zostały podane następnego dnia – 1 października – w formie ogłoszeń na tablicach. Tak więc mamy nową liderkę SU gimnazjum – Julię Nowicką! Podział ról i obowiązków oraz utworzenie tzw. „sekcji roboczej” nastąpi jeszcze w tym tygodniu. Do połowy października pragniemy również zorganizować spotkanie nowych władz SU gimnazjum z Dyrekcją szkoły oraz samorządami klasowymi. Obu tegorocznym kandydatkom gratulujemy! Życzymy owocnej i dającej satysfakcję działalności! Do pracy! Dodajmy tylko, że liczba uprawnionych do głosowania wynosiła: 365; swój głos oddało 330 osób, w tym głosów ważnych odnotowaliśmy 292; frekwencja podczas wyborów wyniosła 90%.

Informacje o naszej szkole, relacje z kampanii wyborczej oraz samych wyborów, krótkie informacje o kandydatach, ich programach wyborczych oraz wyniki wyborów można również znaleźć na platformie wybory.ceo.org.pl. Gorąco zachęcamy do odwiedzin!

fotki do wglądu - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

biologia: 2015.09.08 - UCZNIOWIE NA SZLAKU DENDROBAJEK
Dodano: środa, 30 września 2015 - 15:38 Autor: Admin
biologia
Na początku wytłumaczenie skąd w tytule artykułu tajemnicze słowo ,,dendrobajka” (pot. bajki o drzewach).

Pierwsza część tego pojęcia pochodzi od nazwy dendrologia (z greckiego: dendron – drzewo, logos – słowo, nauka) czyli działu botaniki zajmującego się drzewami i krzewami oraz ich introdukcją tzn. wprowadzaniem do uprawy obcych gatunków roślin. Drugą część pojęcia: ,,bajka” tłumaczyć nikomu nie ma potrzeby.

Wykorzystując sprzyjającą aurę na spacer do Parku Miejskiego śladami ,,Pilskich Dendrobajek” wybrałem się z uczniami klasy I A gimnazjum naszej szkoły. Jest to klasa z tzw. innowacją biologiczno – chemiczną. Tworzą ją dziewczęta i chłopcy rekrutujący się z absolwentów pilskich szkół podstawowych nr 1, 4, 7 i ZS3. Na młodych przyrodników przez trzy lata nauki w gimnazjum czekają dodatkowe godziny z biologii i chemii. Funkcję wychowawczyni klasy pełni pani Mariola Nowek  nauczycielka geografii.

Jednym z głównych założeń powstania tego typu klasy jest urozmaicenie zajęć dydaktycznych z dwóch kierunkowych przedmiotów w postaci zajęć w terenie, spotkań z pasjonatami przyrody, prowadzenia doświadczeń i obserwacji czy organizacji wycieczek do miejsc przyrodniczo interesujących.

Wróćmy do wtorku, do 8 września. ,,Pilskie dendrobajki” to ścieżka edukacyjna przedstawiająca kilkanaście gatunków drzew, Zwiedzający ścieżkę – na przygotowanych tablicach - mogą z nich odczytać wiele  różnorodnych informacji, które zainteresują każdą osobę, w każdym wieku. Ich charakterystyczne właściwości, bądź wynikające z nich zastosowania, autorzy  tej edukacyjnej przygody opisali w postaci ciekawych bajek.

Przed częścią praktyczną uczniowie zostali podzieleni na 5 czteroosobowych grup. Ich praca polegała na odszukaniu  4 gatunków drzew i zapoznanie się z opisami oraz dendrobajkami tyczącymi wybranych gatunków. Blisko dwugodzinne działania młodych przyrodników podsumowały przygotowane przez grupy  prezentacje multimedialne.

Zapraszam wszystkich chętnych do obejrzenia pięciu prezentacji i poznania – na zdjęciach – ich autorów (foto - kliknij kolaż w artykule, prezentacje - linki poniżej):

DENDROBAJKI_1
DENDROBAJKI_2

DENDROBAJKI_3
DENDROBAJKI_4
DENDROBAJKI_5


To pierwsza informacja z wydarzeń, których bohaterami są uczniowie klasy IA naszej szkoły. Kolejne wieści niebawem………………

Piotr Gruntkowski - nauczyciel biologii i chemii

Strona gotowa do druku

UKS 3: 2015.09.26-27 - Międzynarodowy Turniej Judo Juniorów, Juniorek oraz Juniorów i Juniorek Młodszych - W-wa
Dodano: poniedziałek, 28 września 2015 - 19:29 Autor: Admin
UKS_3
W dniach 26-27 września 2015 r  w Warszawie odbył się Międzynarodowy Turniej Judo Juniorów, Juniorek oraz Juniorów i Juniorek Młodszych, w którym wystartowało 1254 zawodników z 14 państw Europy, judowcy z USA oraz Brazylii.

W zawodach także wystartowali podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków. Zawodnicy uzyskali wyniki: brązowy medal zdobyła Katarzyna Wiszniewska w wadze 48 kg. W walce o brązowy medal wygrała przez juko zawodniczką z Belgii. IX  miejsce w wadze 73 kg zajął Adam Stodolski wygrywając  4 walki przy dwóch porażkach (w tej wadze startowało 66 zawodników). Natomiast Gracjan Wyroślak, Tomasz Stodolski i Oskar Pazdaj odpadli w walkach eliminacyjnych.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

lekka atletyka: 2015.09.24 - Czwartki lekkoatletyczne
Dodano: poniedziałek, 28 września 2015 - 19:20 Autor: Admin
lekka atletyka
24 września 2015 roku na bocznym stadionie MOSiR odbyły się kolejne zawody w ramach XX Edycji Czwartków Lekkoatletycznych.
Startujący w nich nasi uczniowie odnieśli kolejne sukcesy.


Podczas biegu na 300 metrów Tymoteusz Stasiuk w kategorii klas IV zajął II miejsce. Swój prymat w biegu na 300 metrów - kategoria klas V - potwierdził Maksymilian Stasiuk zajmując I miejsce.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Opiekun - Sławomir Grzegorczyk

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.09.21 - Mali bohaterowie Powstania Warszawskiego
Dodano: poniedziałek, 28 września 2015 - 19:12 Autor: Admin
wydarzenia
W związku z rocznicą wybuchu wojny uczniowie klasy IIIa (wychowawca A. Schoen-Kamińska) poznawali różne wydarzenia z nią związane. Silne wrażenie zrobiła na nich historia Powstania Warszawskiego, a szczególnie walczących ich rówieśników. Uczniowie odwiedzili wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego, obejrzeli zdjęcia, fragment filmu i wysłuchali wypowiedzi uczestników. Rozmawiali o małych powstańcach, którzy dzielnie roznosili meldunki i listy, a nawet walczyli z bronią w ręku. Ku ich pamięci jest w Warszawie pomnik Małego Powstańca. Dzieci wykonały komiks, którego treść zawierała tragiczne fakty z historii Polski. Ich prace zostały wysłane do Muzeum Powstania Warszawskiego.

prace komiksy - kliknij zdjęcie

Strona gotowa do druku

UKS 3: 2015.09.20 - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Judo - Rokietnica
Dodano: piątek, 25 września 2015 - 10:51 Autor: Admin
UKS_3
W dniu 20 września 2015 r. w Rokietnicy k/Poznania odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Judo. W tych Mistrzostwach wystartowali podopieczni Józefa i Tomasza Jopków, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki:

- srebrne medale – Oliwia Cebieniak (waga + 70 kg), Wojciech Drygała (waga 50 kg),
- brązowy medal – Jakub Serwatka (waga 81 kg),

- V miejsce – Natalia Janocha (waga 70 kg),
- VII miejsce – Maciej Tymiec (waga 66 kg).

Następny start zawodników odbędzie się w Warszawie w dniach 26-27 września 2015 r. Będzie to Międzynarodowy Turniej Juniorów i Juniorek oraz Juniorek i Juniorów Młodszych. Na tę chwilę zapowiedzieli się zawodnicy z 12 państw.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

UKS 3: 2015.09.19 - Ogólnopolski Turniej Dzieci w Judo - Rokietnica
Dodano: piątek, 25 września 2015 - 10:31 Autor: Admin
UKS_3
W dniu 19 września 2015 r. Rokietnicy k/Poznania odbył się Ogólnopolski Turniej Dzieci w Judo. W tych zawodach także wystartowali podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki, a mianowicie:
- złoty medal – Oskar Nawrocki (waga 64 kg)
- srebrne medale – Miłosz Kłos (waga +64 kg), Hubert Kantowicz (waga 42 kg)
- brązowy medal – Paweł Łajdych (waga 32 kg).

W dniu 20 września odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Judo.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

lekka atletyka: 2015.09.17 - XX Edycja Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych
Dodano: niedziela, 20 września 2015 - 23:16 Autor: Admin
lekka atletyka
W dniu 17 września 2015 roku rozpoczęła się XX Edycja Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych. Zawody odbyły się na bocznym stadionie przy ulicy Żeromskiego. Wzięli w nich udział także uczniowie naszej szkoły. Zeszłoroczny zwycięzca XIX Edycji i uczestnik Finału Grand Prix Polski Maksymilian Stasiuk w swojej koronnej konkurencji - biegu na 300 metrów zajął III miejsce.

Gratuluję i życzę wszystkim startującym dalszych sukcesów.

Opiekun - Sławomir Grzegorczyk

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.09.15 - Międzynarodowy Dzień Kropki - święto talentów
Dodano: niedziela, 20 września 2015 - 22:05 Autor: Admin
wydarzenia
Nieśmiałość, czasem brak wiary we własne możliwości i talenty zdarzają się każdemu (również dorosłym). W naszej szkole dnia 15.09.2015r. Klasy 1d (wych.p.Katarzyna Adamczyk), 2a (wych.p.Izabela Urbaniak), 2c (wych.p.Katarzyna Sykutera-Świerczyńska), 2d (wych.p.Magdalena Kozłowska), 3c  (wych.p.Justyna Siekiera) obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki – święto talentów (kl.2c i 3c po raz drugi).

W każdej klasie było bardzo kolorowo, różnorodnie  i radośnie. Zrealizowaliśmy wiele ciekawych pomysłów:
– czytanie  opowiadania "The Dot" (Peter Reynolds)
– prezentacja filmu o Vashti
– rozmowy nt. treści przedstawionego opowiadania i filmu oraz mocnych stron uczniów
– wyjaśnienie znaczenia "Międzynarodowego Dnia Kropki"
– rozwiązanie krzyżówki z hasłem "Kropka"
– większość uczniów była ubrana w kropkowe stroje lub elementy ubioru zawierające barwne punkty
– oklejenie nauczycielki kolorowymi kropkami
– tworzenie wielkoformatowych kropkowych plakatów – wycinanie wielobarwnych kropek, naklejanie ich na plakat, pisanie imienia (na holu klas 1-3 i korytarzu głównym) – szczególne podziękowanie dla SU szkoły podstawowej i gimnazjum
– wykonanie pracy plastycznej techniką pointylizmu (metodą polegającą na kładzeniu obok siebie podobnych w formie, jednakowej wielkości małych plamek - kropek czystego koloru)
– wykonanie kropeczkowych laleczek z serwetek, tańce integracyjne do muzyki M.Bogdanowicz
– rysowanie kropek z własnymi talentami (wykonanie drzewa talentów)
– wykonanie wielkich kropek klasowych z wykorzystaniem dowolnych technik i materiałów
– karty pracy (łączenie kropek według: kolejności alfabetycznej i podanego schematu, znajdź różnice)
– dmuchanie balonów i naklejanie na nie kolorowych kropek
– zapoznanie z pismem punktowym Braille'a
– stemplowanie kropek nakrętkami
– układanie mandali z nakrętek PET
– słodki poczęstunek w kropeczki (mufinki przygotowane przez p.Jackowicz i p.Śnioszek – dziękujemy)
– rysowanie swoich portretów w ramie Vashti
– "Kropeczka na szczęście" dla nauczycieli w s.007

Serdecznie dziękuję za aktywny udział w tym ważnym dniu. Kto wie...może za rok włączą się wszystkie klasy 1-3?
Informacje i zdjęcia zebrała K.Sykutera-Świerczyńska, a wstawił na www - admin ;) - kliknij wybrany kolaż

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.09.15 - Zajęcia otwarte w 2c
Dodano: niedziela, 20 września 2015 - 20:32 Autor: Admin
wydarzenia
We wtorek (15.09.2015r.) w klasie 2c odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli prowadzone przez przedstawicielki portalu edukacyjnego www.squla.pl. Zaprezentowano przyjazną najmłodszym formę nauki i utrwalania wiedzy z wykorzystaniem internetu i tablicy interaktywnej. Uczniowie chętnie udzielali odpowiedzi z edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, a także języka angielskiego.

Zakończeniem zajęć było wręczenie każdemu darmowego kodu dostępu do strony, który umożliwi naukę poprzez zabawę, a wychowawczyni pozwoli "dyskretnie" kontrolować postępy podopiecznych.

fotki - kliknij kolaż w artykule
Wychowawczyni kl.2c – Katarzyna Sykutera-Świerczyńska

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.09.15 - Międzynarodowy Dzień Kropki
Dodano: środa, 16 września 2015 - 23:02 Autor: Admin
wydarzenia
Peter Reynolds jest autorem książki The Dot . I pewnie wcale nie spodziewał się, że jedna kropka poruszy cały świat!
Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a
.
Od kilku lat zawsze 15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. W klasie IIIa Sp (wychowawca A. Schoen-Kamińska) już drugi rok. W tym roku…
Wielkie święto nastało w klasie Patyczaków. Wystrojeni w kropkowane bluzki, krawaty, sukienki i spódnice dzieci oczekiwały kropkowanych niespodzianek! W tym roku Dot Day był w naszej klasie pod znakiem "pozytywnej dziury". Zazwyczaj dziura kojarzy się z mało przyjemną sytuacją - mamy w ubiorze dziurę i źle się czujemy. A tu nagle dziury "dobre"?!

Tak. Bo dzięki nim osoby niewidome mogą czytać. Uczniowie poznali sześciopunkt pisma Braila. Odczytywali zakodowane tymi znakami wyrazy. Kodowały także własne imiona. Były zgadywanki typu "odszyfruj" wyraz. I tu mieliśmy do dyspozycji generator braila na urządzenia mobilne.
 
Kolejne zadanie z tajemniczymi kwadracikami QR. Były w nich ukryte przysłowia z dziurą: "wiercić komuś dziurę w brzuchu", "potrzebny jak dziura w moście". Zadaniem uczniów było odczytanie powiedzenia i dopasowanie do wyjaśnienia. Wszyscy doskonale sobie poradzili!
 
Awatarki wycięte, mają usta, ząbki. I czekają... A gdzie oczy?! Są, właśnie dziś zostały przyszyte guziki. Patyczaki dały radę!!!
 
Znalezienie drogi w labiryncie do kropki i Pana Kulki pozwoliło na wspaniałe emocje. Pan Kulka ożył! Skakał po kartce, dyndały jego sprężynki. Wiele radości dał Nam niebieski kulkowy stworek.
 
Na zakończenie dostałam od dzieci 20 kropek z uśmiechem. Zostały przyklejone na mojej bluzce. Cieszę się niezmiernie, że kolejny szkolny dzień wywołał tyle radości i uśmiechów! Dzień niezwykły, bo czekamy na niego cały rok! Więcej zdjęć i filmów na klasowym blogu Patyczaków. Zapraszamy!

galeria - kliknij fotkę w artykule - ZAPRASZAMY!!!

Strona gotowa do druku

komunikaty admina: AKTUALIZACJA DOKUMENTÓW
Dodano: środa, 16 września 2015 - 22:43 Autor: Admin
komunikaty admina
W zakładce WAŻNE DOKUMENTY (prawa kolumna naszej www) możemy zapoznać się z wrześniowymi zmianami w pięciu dokumentach:
- STATUT ZS3
- PRYMUS SP
- PRYMUS GIMNAZJUM
- WSO
- KRYTERIUM USTALANIA OCENY Z ZACHOWANIA

Zachęcam do odwiedzin.

Strona gotowa do druku

piłka nożna: 2015.09.12 - VI Turniej Orlik o Puchar Premiera RP
Dodano: środa, 16 września 2015 - 22:35 Autor: Admin
piłka nożna
Dnia 12 września 2015 roku, na Orliku Zespołu Szkół nr 2 w Pile odbyły się rozgrywki grupowe w ramach VI Turnieju Orlik o Puchar Premiera RP w kategorii chłopców. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach: klasy IV-V szkoły podstawowej oraz klasy VI-I szkoły podstawowej i gimnazjum. W każdej grupie wystartowało po sześć zespołów. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Mecze w grupach rozegrano każdy z każdym. Następnie dwie pierwsze drużyny z każdej grupy  rozegrały mecze półfinałowe. Zwycięzcy grali w finale, pokonani o III miejsce. Drużyna chłopców klas IV-V zagrała w finale z ekipą Zespołu Szkół nr 2 ulegając 2:1 i zajmując II miejsce w grupie. Natomiast drużyna klas VI-I przegrała w półfinale z drużyną Szkoły Podstawowej nr 2 - 2:1 i ostatecznie zajęła III miejsce w grupie.

Zespół klas IV-V wystapił w następującym składzie: Dawid Brzeziński, Wiktor Wład, Marcel Jamróz, Sebastian Zeaiter, Piotr Suchomski, Jakub Kujawski, Maksymilian Stasiuk, Tymoteusz Stasiuk oraz Wojciech Eljasz.
Zespół klas VI-I zagrał w składzie: Dominik Koźma, Jacek Blada, Arkadiusz Baranowski, Mikołaj Woźniak, Jan Sierszchuła, Oskar Tabała, Michał Pancewicz, Mateusz Bednarek oraz Szymon Koneczny.

Opiekunem zespołów był Sławomir Grzegorczyk.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Strona gotowa do druku

komunikaty admina: AKTUALIZACJE 2015 2016
Dodano: wtorek, 01 września 2015 - 22:12 Autor: Admin
komunikaty admina
Na stronie dostępny jest PLAN ZAJĘĆ LEKCYJNYCH na I semestr roku szkolnego 2015/2016, który zapewne ulegnie jeszcze kilku zmianom. Zaktualizowano zakładki prymusów i mistrzów sportu.

Menu główne wzbogaciło się o aktualny KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO, TERMINARZ RAD PEDAGOGICZNYCH oraz SPOTKAŃ Z RODZICAMI.

Ważnych informacji, które przekazywać będzie dyrekcja szkoły szukamy w KOMUNIKATACH DYREKCJI - prawa kolumna naszej witryny.

Zachęcamy do obejrzenia sporych rozmiarów galerii z obchodów 30-lecia naszej placówki - prawa kolumna - top.

ŻYCZYMY UDANEGO ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

admin

Strona gotowa do druku

lekka atletyka: 2015.06.09 - Indywidualne Mistrzostwa Wlkp w Biegach Przełajowych - Żerków
Dodano: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 - 11:37 Autor: Admin
lekka atletyka
Dobry występ w Mistrzostwach Wielkopolski w Biegach Przełajowych zanotował utalentowany lekkoatleta naszej szkoły - Krystian Wojciechowski. Zawody odbyły się w Żerkowie. Po złotym medalu w Mistrzostwach Powiatu Pilskiego, które opisywaliśmy szerzej na łamach www, najlepsi awansowali bezpośrednio do zawodów szczebla wojewódzkiego.

Krystian, zawodnik trenujący w PLKS GWDA Piła zajął bardzo dobre 21 miejsce.

GRATULUJEMY życząc kolejnych sukcesów.

Ireneusz GondekStrona gotowa do druku

UKS 3: 2015.05.31 - Międzynarodowy Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo - Opole
Dodano: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 - 10:24 Autor: Admin
UKS_3
W dniu 31 maja 2015 r. w Opolu odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w Judo Juniorek i Juniorów. W zawodach wystartowali podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki, a mianowicie: srebrny medal - Katarzyna Wiszniewska (waga 48 kg.); brązowe medale – Tomasz Drzewiecki (waga 81 kg.), Beniamin Podemski (waga 55 kg.); V miejsce – Gracjan Wyroślak (waga 73 kg.); VII miejsca – Oskar Pazdaj (waga 60 kg.); Maciej Piszczek (waga 66 kg.). W walkach eliminacyjnych odpadli Jakub Fafiński i Igor Jasłowski (waga 66 kg.) – wszyscy UKS „3” Piła. Reprezentant UKS Leśnik Kaczory – Tomasz Stodolski (waga 73 kg.) zdobył brązowy medal.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

lekka atletyka: 2015.05.29 - Finał Mistrzostw Wlkp Gimnazjów w Lekkiej Atletyce - Poznań
Dodano: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 - 10:08 Autor: Admin
lekka atletyka
29 maja stadion OLIMPII gościł najlepszych lekkoatletów naszego województwa. Wystartowali tam uczniowie naszej szkoły pod opieką p.Ireneusza Gondka. Był to bardzo udany występ. Wspaniale rozpoczął RADEK SÓJKA, który w konkurencji chodu na dystansie 3 km zdobył brązowy medal. Czas Radka to 16m25s (dla przypomnienia – Radek to również wicemistrz rejonu i powiatu pilskiego – 17m04s). Długo nie trzeba było czekać na drugi krążek, a wywalczył go KRYSTIAN WOJCIECHOWSKI w biegu na 300m przez płotki. Nasz utalentowany lekkoatleta w tej konkurencji był bezkonkurencyjny na etapie powiatu (41,96) i rejonu pilskiego, a na opisywanej imprezie ostatecznie – po bardzo dużym zamieszaniu – zajął 3 miejsce z czasem 41,02. Ostatnim akcentem finału gimnazjady wielkopolskiej były konkurencje sztafet. W szwedzkiej wystąpili nasi złoci medaliści z rejonu (2:16,31) i powiatu (2:16,91). Chłopcy w składzie: MATEUSZ PIETRUS – 100m, DAWID JACKOWIAK – 200m, PAWEŁ STALĘGA – 300m i KRYSTIAN WOJCIECHOWSKI – 400m pobiegli w serii drugiej, w której po przepięknej walce ulegli tylko kolegom z Gimnazjum nr 1 Wolsztyn (2:11,99). Pierwsza seria była niestety „nieco” szybsza i ostatecznie z czasem 2:12,90 zajęliśmy wspaniałe 5 miejsce – BRAWO CHŁOPCY!!! Występ w tej imprezie był zwieńczeniem zmagań lekkoatletów w finale XVI GIMNAZJADY. Cieszymy się bardzo z naszych sukcesów, a radość jest tym większa, że Radek, Krystian, Mateusz i Dawid to uczniowie klasy drugiej gimnazjum i w przyszłym roku powalczą o jeszcze wyższe lokaty…

GRATULUJEMY!!!
pokaźna galeria z finału – kliknij wybrany kolaż
IRENEUSZ GONDEK

Strona gotowa do druku

język angielski: 2015.05.28 - XII MIEJSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO pod patronatem Prezydenta Miasta Piły
Dodano: środa, 08 lipca 2015 - 19:02 Autor: Admin
język angielski
28 maja 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII MIEJSKIM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO pod patronatem Prezydenta Miasta Piły, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 7 w Pile.

Naszą szkołę reprezentowali: Julia Opiłowska z klasy VIB oraz Bartłomiej Grudziński z klasy VI A.  Z wielką przyjemnością możemy ogłosić, że Julia Opiłowskauczennica klasy VIB zdobyła I MIEJSCE w konkursie.

Uczestnikom konkursu dziękujemy, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!
Anna Strugarek

Strona gotowa do druku

matematyka: 2015.05.28 - III Miejski Konkurs - Rusz Głową
Dodano: środa, 08 lipca 2015 - 18:44 Autor: Admin
matematyka
28 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Pile odbył się III Miejski Konkurs „Rusz Głową” pod patronatem Prezydenta Miasta Piły. Naszą szkołę reprezentowały Olga Gorączkowska z klasy 6c oraz Julita Narożna i Kornelia Sobisiak z klasy 6b. Dziewczyny trenowały od klasy piątej i wygrały szkolne eliminacje Sudoku.


Sudoku to japońska łamigłówka, która wymaga od gracza dużej cierpliwości oraz umiejętności logicznego myślenia i refleksu. Za pomocą cyfr od 1 do 9 należy uzupełnić kwadrat składający się z 81 pól. Cyfry nie mogą powtarzać się w kolumnach, wierszach ani w dziewięciu małych kwadratach.


Uczestnicy konkursu w ciągu 60 minut musieli zmierzyć się z sudoku o trzech stopniach trudności. Ważna była szybkość i dokładność uzupełnienia diagramów. Atmosfera była gorąca, a nasze dziewczyny spisały się na medal! Julita rozwiązała trzy diagramy najszybciej ze wszystkich i zdobyła tytuł „MISTRZA SUDOKU”. Potrzebowała na to zaledwie 24 minuty! Olga i Kornelia rozwiązały swoje diagramy niewiele wolniej, dzięki czemu dziewczyny zajęły pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. O ponad 20 punktów pokonały zespół z drugiego miejsca. W finale konkursu wzięło udział 27 uczniów z 9 pilskich szkół podstawowych.

III Miejski Konkurs „Rusz Głową” okazał się dla nas bardzo szczęśliwy i sprawił ogromną radość. Zdobyliśmy tytuł „Mistrza Sudoku”  i I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Brawo, brawo dziewczyny!

Gratulujemy!

kilka fotek - kliknij kolaż
Opiekun – Beata Krutel

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.05.16 - FINAŁ MIEJSKIEGO KONKURSU DLA UCZNIÓW KLAS III - INEGRANCIK 2015
Dodano: poniedziałek, 06 lipca 2015 - 21:18 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 16.05.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się kolejny finał Miejskiego Konkursu Wiedzy Zintegrowanej INTEGRANCIK 2015. Wzięli w nim udział uczniowie klas III pilskich szkół podstawowych. Opiekę nad uczestnikami konkursu sprawowała pani Małgorzata Kurowska.

Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów z klas:
IIIa – wychowawczyni pani Beata Sielecka;
IIIb – wychowawczyni pani Maria Sobczyńska;
IIIc – wychowawczyni pani Agata Kin.

Uczniowie reprezentujący ZS 3:

1. Biecka Amelia - IIIa
2. Litwinienko Angelina - IIIa
3. Siwiec Bartłomiej - IIIa
4. Adamska Dominika - IIIa
5. Jakobsche Nikola - IIIa
6. Kapidura Jakub - IIIa
7. Pienierska Malwina - IIIb
8. Skrypak-Schiller Maria - IIIc
9. Sokołowska Roksana - IIIc
10. Wójcik Marika - IIIc

Tytuł I WICEINTEGRANCIKA 2015 zdobył uczeń klasy IIIa naszej szkoły - Bartosz Siwiec. WYRÓŻNIENIA otrzymały: Dominika Adamska - IIIa, Malwina Pienierska - IIIb i Marika Wójcik z IIIc.

Dnia 16.06.2015 r. w Zespole Szkół nr 2 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów, które odbyły się w tym roku szkolnym pod patronatem Prezydenta Miasta Piły. W spotkaniu wzięli udział: zdobywca tytułu WICEINTEGRANCIK 2015, uczniowie wyróżnieni, rodzice uczniów, pani dyrektor Małgorzata Strzelecka oraz wychowawczyni klasy IIIa, pani Beata Sielecka. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Uczniom reprezentującym szkołę, zdobywcy tytułu WICEINTEGRANCIK 2015, osobom wyróżnionym oraz wychowawcom GRATULUJEMY SUKCESÓW!

foto - kolaż
Małgorzata  Kurowska

Strona gotowa do druku

<   12345678910111213141516171819202122232425262728   >

siatkówka plażowa: 2015.05.26 - Mistrzostwa Rejonu Pilskiego Gimnazjów w Plażowej Piłce Siatkowej
Dodano: poniedziałek, 06 lipca 2015 - 20:45 Autor: Admin
siatkówka plażowa
Wspaniały występ naszych gimnazjalistek i gimnazjalistów w Mistrzostwach Rejonu Pilskiego w Plażowej Piłce Siatkowej. Impreza odbyła się na Płotkach. Nasze pary – odpowiednio wicemistrzynie powiatu – Patrycja Wycisło i Agata Zimoch oraz mistrzowie powiatu – Dawid Romaniszyn i Jakub Szymanowski – wystąpiły pod opieką p.Doroty Zaleskiej i p.Ireneusza Gondka.

W turnieju dziewcząt wzięło udział 10 par, a były to reprezentantki ZS3 Piła, G5 Piła, G.Czarnków, G2 Złotów, G.Trzcianka, G.Damasławek, G.Miejskie Chodzież, G.Skoki, Społeczne G.Chodzież, G1 Złotów. Zawodniczki rywalizowały w systemie brazylijskim. Nasze dziewczyny awansowały do Mistrzostw Wielkopolski pokonując po drodze ekipy z G2 Złotów (2:1), G.Damasławek (2:0), w półfinale G.Skoki (2:1), a w finale uległy dziewczętom z G5 Piła (0:2). Brawo!!! Dziewczęta awansowały do finałów wlkp drugi raz z rzędu potwierdzając wysoki poziom wyszkolenia i odporności w potyczkach tie-breakowych.

W turnieju chłopców wzięło udział 8 par, które grały systemem brazylijskim. Na dwóch placach boju oglądaliśmy duety z ZS3 z Piły, Czarnkowa, Szamocina, Trzcianki, Osieka, Wapna, Skoków i Chodzieży. Podopieczni p.Gondka pewnie pokonali parę z Chodzieży i z Wapna awansując do półfinału turnieju. Tam spotkali się z dobrymi znajomymi – wspominając rozgrywki parkietowe – chłopcami z Osieka. Pierwsi – murowani faworyci, drudzy – po przegranym spotkaniu z Czarnkowem. Wagą tego spotkania był awans do finału Mistrzostw Rejonu, a także przepustka do gier w finałach wielkopolski. Uśmiech, który gościł na twarzach chłopców z ZS3 – zwłaszcza Dawida R. – bardzo szybko znikał po kolejnych przegranych akcjach pierwszego seta. Rozdanie to padło łupem chłopców z Osieka i sytuacja była trudna. Pierwsza część drugiego seta to również bardzo czytelna gra naszych chłopców, słaby serwis, kiepskie przyjęcie...jednak po czasie na żądanie sytuacja zaczęła się poprawiać. Chłopcy włączyli „myślenie taktyczne”, popełniali mniej błędów i punkt po punkcie odrabiali straty zwyciężając tego seta na przewagi. W tie-breaku zamiast pójść za ciosem, obraz gry przypominał ten z seta pierwszego...bezradność w ataku, brak czytania gry…i to Osiek mógł wznieść ręce w geście tryumfu. Szymanowski-Romaniszyn zostali wicemistrzami rejonu pilskiego – to wielki sukces, z którego bardzo się cieszymy, a dla naszych siatkarzy informacja, że nie tylko fizyczność, ale m.in. konsekwencja w działaniach techniczno-taktycznych oraz koncentracja tworzą kompletnego zawodnika i drużynę. Myślę, że ten turniej na długo pozostanie w ich pamięci.

obszerna relacja foto z MISTRZOSTW REJONU – kliknij kolaż

IRENEUSZ GONDEK

Strona gotowa do druku

WYBIERZ 6


LIBRUS

ZASTĘPSTWA


KOMUNIKATY DYREKCJI


UBEZPIECZENIE 15/16


WAŻNE DOKUMENTY


OBCHODY 30-LECIA


ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE


ZAJĘCIA DODATKOWE


OLA WOJCIECHOWSKA


1% PODATKU


PROJEKT SWOI

Archiwum

Starsze artykuły

HOME | DOWNLOADS | SEARCH | TERMS OF USE | PRIVACY POLICY


mail administratora
prof.gondek@
gmail.com

Page created in 0,339084 Seconds