Welcome Guest

Zespół Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich, 64-920 PIŁA, ul.Żeromskiego 41 <<>> e-mail - zs3sek@wp.pl


REKRUTACJA 15/16

FOTOGALERIA


ECHA ŚWIETLICY

PSYCHOLOG SZKOLNY


OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


ASTANET

MOJE PODRĘCZNIKI

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

FILMY

CZAS NA SPORT

Online

Obecnie jest 14 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.
matematyka: 2014.09.26 - PIKTOGRAFIA czyli jak skutecznie uczyć matematyki
Dodano: wtorek, 28 października 2014 - 22:31 Autor: Admin
matematyka
Wychowawca klasy II a Aleksandra Kamińska uczestniczyła w szkoleniu PIKTOGRAFIA – nauczanie matematyki za pomocą symboli. Prowadzili je prof. Małgorzata Żytko, dr Mirosław Dąbrowski oraz Anna Pregler. Szkolenie to miało na celu pokazanie wielu nauczycielom, w jaki sposób uczyć matematyki.

Współczesna neurodydaktyka podkreśla fakt, że mózg się rozwija, gdy jest aktywny. I właśnie stosowanie projektu PIKTOGRAFIA na zajęciach pozwoli na rozwój dzieci, ich wysoką aktywność, twórczość. Dzieci uczą się analizowania, wyciągania wniosków, opracowywania strategii. Pakiet ten zwraca szczególną uwagę na indywidualizację procesu kształcenia w odniesieniu do tego samego zadania. Bo każdy uczeń ma prawo wyboru, w jaki sposób zadania rozwiąże. PIKTOGRAFIA ściśle koreluje z innymi edukacjami. Bo nauczanie matematyki to nie tylko przysłowiowe słupki, ale przede wszystkim zabawy i działania uczniów.

Klasa II a oraz nauczycielka otrzymała za darmo przepiękne, bogato wyposażone pakiety dla uczniów i dla siebie.

Zajęcia matematyki w tej klasie przebiegają inaczej. Wiele pomocy, wiele zabaw i działań. Wysoka aktywność dzieci i radość odkrywania sprawiają, że takie nauczanie matematyki jest bardziej ciekawe i przyjazne dla uczniów.

A.Kamińska

Strona gotowa do druku

logo: 2014.09.22 - STYPENDYŚCI NAGRODZENI!
Dodano: wtorek, 28 października 2014 - 22:16 Autor: Admin
logo
W poniedziałek 22 września 2014r. w Regionalnym Centrum Kultury „Fabryka Emocji” odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta Piły w ramach lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży. Stypendia za osiągnięcia naukowe i sportowe otrzymują uczniowie wybitni, aktywni, promujący – poprzez swoje działania – szkołę, miasto, region.

Wśród 131 uczniów, wyróżnionych w tym roku za wyniki w nauce, sukcesy w konkursach oraz zawodach sportowych, znaleźli się również przedstawiciele Zespołu Szkół Nr 3. Z dumą prezentujemy listę naszych tegorocznych stypendystów: Julia Gładka, Alicja Tyrańska, Anna Gamrot, Dorota Solarska, Jakub Pacocha, Patrycja Drzewiecka oraz Aleksandra Szałańska i Jakub Szumański – dziś już absolwenci ZS Nr 3. Zarówno uczniom, jak i ich rodzicom gratulujemy sukcesu i życzymy wytrwałości w podejmowaniu kolejnych wyzwań!

galeria - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.09.22 - Dot day w klasie Ic
Dodano: wtorek, 28 października 2014 - 21:57 Autor: Admin
wydarzenia
W poniedziałek 15. września 2014r. klasa 1c obchodziła „International Dot Day“, czyli „Międzynarodowy Dzień Kropki“ – święto talentów, twórczości i odwagi.

Uczniowie oglądali filmik o dziewczynce imieniem Vashti, która z braku pomysłu na pracę plastyczną namalowała tylko kropkę. Kropka ta stała się początkiej całej historii.

Na zajęcia wszyscy ubrali się w strój w kropeczki. Wycinaliśmy kolorowe, samoprzylepne kropki i naklejaliśmy na ubrania (również naszej Pani Kasi), wykonaliśmy kropeczkowe, plastelinowe wyklejanki na płytach CD, słuchaliśmy piosenek, rysowaliśmy kredą wielobarwne obrazki, a na deser jedliśmy smaczne okrągłe ciasta upieczone przez mamusie Magdy i Lidki.

Dzięki pomocy dziewczyn z klasy 6c (Zuzi Brewczyńskiej, Weroniki Guss, Martyny Guzik i Zuzi Łukaszczyk) wszyscy uczniowie podczas przerw mieli okazję namalować wielobarwne kropki, tworząc w ten sposób wspólny plakat.

foto - kliknij kolaż

Klasa 1c SP z wychowawczynią

Strona gotowa do druku

UKS 3: 2014.09.20 - Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w Judo - Tyniec Mały k-Wrocławia
Dodano: wtorek, 28 października 2014 - 21:34 Autor: Admin
UKS_3
Dnia 20-09-2014 w miejscowości Tyniec Mały koło Wrocławia odbyły się jedne z ważniejszych zawodów w kategorii młodzika. W tych zawodach nie zabrakło podopiecznych trenerów Józefa i Tomasza Jopków.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Adam Stodolski z UKS Leśnik Kaczory zdobywając złoty medal oraz Szymon Jęśko-Białek UKS”3” Piła zdobywając srebrny medal. Pozostali zawodnicy z UKS”3” Piła uzyskali następujące wyniki: Oliwia Cebieniak VI miejsce, VII miejsce zajęli: Patryk Rak, Maciej Tyniec i Jakub Serwatka natomiast Marcin Kowalski IX miejsce.

Podziękowania dla firmy MACRO-POOL - J.Chojnacki, I.Janczukowicz za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na zawody.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

piłka nożna: 2014.09.20 - III Międzyosiedlowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Piły
Dodano: wtorek, 28 października 2014 - 21:22 Autor: Admin
piłka nożna
20 września 2014 na boisku przy Zamenhofa w Pile odbyła się III Edycja Międzyosiedlowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Piły, Radnych Rady Miasta Piły oraz mieszkańców osiedli Staszyce i Motylewo. Celem rozgrywek było wyłonienie zwycięzców w kategoriach wiekowych: rocznik 2000 i młodsi, 2002 i młodsi oraz 2004 i młodsi, umożliwienie sportowej rywalizacji między najmłodszymi adeptami piłki nożnej w Pile, promocja sportu i zdrowego trybu życia.

W roczniku 2000 nasz zespół zagrał z drużynami Zespołu Szkół nr 2, Gimnazjum nr 4 oraz Gimnazjum nr 5. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco: ZS3-ZS2 - 2:0, ZS3-Gimnazjum 4 - 2:0, ZS3-Gimnazjum nr 5 - 1:0. Nasza drużyna odniosła duży sukces potwierdzając, że w tym roczniku jest najlepsza. Zagraliśmy w następującym składzie: Krystian Wojciechowski, Tomasz Zieliński, Jakub Wojciechowski, Radosław Sójka, Mateusz Wietrzykowski, Szymon Kostecki, Dawid Jackowiak, Mateusz Janikowski, Jakub Perek, Kacper Perek, Gracjan Wojtasik, Wiktoria Chojecka oraz Karolina Kin. Jednocześnie Krystian Wojciechowski został najlepszym strzelcem turnieju.

Opiekunem zespołu był Sławomir Grzegorczyk.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Strona gotowa do druku

UKS 3: 2014.09.19-21 - Mistrzostwa Europy w Judo Juniorów i Juniorek - Bukareszt
Dodano: wtorek, 28 października 2014 - 21:01 Autor: Admin
UKS_3
W dniach 19-21 września 2014 r. w Bukareszcie - Rumunia odbyły się Mistrzostwa Europy w Judo Juniorów i Juniorek. W zawodach wystartowali podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy odpadli w pierwszych walkach mistrzostw. A mianowicie: Paula Kułaga podczas pierwszej walki z zawodniczką z Holandii doznała kontuzji barku prawego podczas rzutu i nie mogła dalej walczyć. Marek Wawrzkiewicz przegrał pierwszą walkę z zawodnikiem z Portugali i odpadł z dalszej rywalizacji.

Mistrzostwa Europy były bardzo dobrze zorganizowane, startowali zawodnicy z 45 państw. Polacy zdobyli jeden złoty medal, jeden srebrny medal oraz wywalczyli 2 piąte miejsca. Paula musi przez dwa miesiące pauzować i leczyć kontuzję.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.09.15 - Dot Day - Międzynarodowy Dzień Kropki
Dodano: wtorek, 28 października 2014 - 20:47 Autor: Admin
wydarzenia
Już szósty raz na całym świecie jest obchodzone święto kropki. Ponad milion uczniów z 60. krajów świata. To dzień kreatywności, talentów i odwagi! W tym roku do Kropkowiczów dołączyła klasa IIa SP wraz z wychowawcą Aleksandrą Schoen-Kamińską.
Kiedy Peter Reynolds napisał książkę "The Dot" nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.  Dlatego królową zajęć była KROPKA. Kropka była  na ubiorze i na twarzy. Uczniowie obejrzeli film o Vashti. Rozmawiali i pokazywali swoje talenty i umiejętności. W formie piktogramu przedstawili swój talent. Na zajęciach wykorzystali tablety z aplikacją colAR mix. Wcześniej wykonane rysunki mogli obejrzeć w formie 3D. To było niesamowite wrażenie! Było układanie puzzli w kształcie kropki i  rozwiązywanie kropkowanych zagadek. Dzieci poznały przysłowia z kropka w tle. Stworzyły wspólny obraz wzorując się na twórczości Kandyńskiego. Wykorzystały kropki na matach w zabawie ruchowej TWISTER. Były liczone kropki na kostkach w rozmaitych zabawach matematycznych. A sprawiła to tylko zwykła, a może NIEZWYKŁA KROPKA!

Więcej o kropkowych poczynaniach klasy IIa na ich stronie KLIKANKOWO (tu link http://klikankowo.jimdo.com/dzie%C5%84-kropki-czyli/15-wrze%C5%9Bnia-2014/)

Zachęcamy młodszych i starszych uczniów oraz nauczycieli do przyłączenia się do Dot Day w przyszłym roku.
Galeria - po kliknięciu w kolaż

Strona gotowa do druku

UKS 3: 2014.09.14 - Turniej Judo Jetro Seniorek i Seniorów - Poznań
Dodano: wtorek, 28 października 2014 - 20:33 Autor: Admin
UKS_3
W dniu 14 września 2014 r. w Poznaniu odbył się Turniej w Judo „Jetro” Seniorów i Seniorek. W turnieju startowali podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki, a mianowicie:
- złote medale - Katarzyna Wiszniewska (waga 48 kg), Tomasz Drzewiecki (waga 81 kg), Gracjan Wyroślak (waga 66 kg), Tomasz Stodolski (waga 73 kg), Tomasz Lizut (waga 60 kg)
- srebrny medal - Igor Jasłowski (waga 66 kg)
- brązowy medal – Mateusz Pazdaj (waga 81 kg)
- IV miejsce – Jakub Fafiński (waga 73 kg)
Natomiast w kategorii dzieci dwa złote krążki wywalczyli: Natalia Janocha (+ 63 kg) i Wojciech Drygała (waga 43 kg).


Nasi zawodnicy startowali pierwszy raz w seniorach i w walkach wypadli bardzo dobrze. Już w dniu 16 września 2014 r. do Bukaresztu (Rumunia) wyjeżdzają na Mistrzostwa Europy Juniorów i Juniorek w Judo, Paula Kułaga (waga 78 kg) i Marek Wawrzkiewicz (waga 55 kg).

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

UKS 3: 2014.09.13 - Turniej Judo Jetro Juniorek i Juniorów Młodszych
Dodano: wtorek, 28 października 2014 - 20:18 Autor: Admin
UKS_3
W dniu 13 września 2014 r. w Poznaniu odbył się Międzynarodowy Turniej w Judo „Jetro” Juniorów i Juniorek Młodszych. W turnieju wystartowali także podopieczni trenerów Józefa i Tomasz Jopków, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki:
- złote medale zdobyli: waga 57 kg - Roksana Łosoś, waga 66 kg – Adam Stodolski
- srebrne medale: waga 55 kg - Oskar Pazdaj, waga 46 kg - Szymon Jęśko-Białek, waga 73 kg – Alan Małowicki.

Na piątym miejscu ukończył zawody w wadze 66 kg Jakub Szymanowski. Kolejne zawody w judo podopiecznych trenerów Jopków należy uznać za udane.

Zapraszamy na kolejne relacje z udziałem zawodników UKS „3” działającego przy ZS3 w Pile.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

lekka atletyka: 2014.09.11 - Inauguracja XIX Edycja Czwartków LA Powatu Pilskiego
Dodano: wtorek, 28 października 2014 - 20:07 Autor: Admin
lekka atletyka
Dnia 11 września rozpoczęła się XIX Edycja Czwartków Lekkoatletycznych powiatu pilskiego. Udział w zawodach wzięli również uczniowie naszej szkoły odnosząc pierwsze sukcesy.

W kategorii dziewcząt rocznik 2003 w konkurencji skoku w dal Daria Badzińska zajęła II miejsce. W biegu na 1000 metrów Adam Cebula zajął III miejsce w kategorii chłopców rocznik 2004.

Opiekunem jest Sławomir Grzegorczyk.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.09.10 - Spotkanie z zuchami i harcerzami
Dodano: wtorek, 28 października 2014 - 20:00 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 10 września 2014r.  w naszej szkole pojawili się harcerze i zuchy (właściwie jedna zuchna – Tosia) z VI Szczepu ZHP w Pile. Byli u nas już od rana i w czasie przerw, a nawet w czasie lekcji zabawiali uczniów klas 1 – 3 SP. W ten sposób prowadzili nabór do 51 Gromady Zuchowej „Leśne Dzieci”. Uczniowie najmłodszych klas mogli przymierzać maski przeciwgazowe i wielkie pałatki,  mogli również lepić z masy solnej. Oprócz tego były też pląsy i zabawy zuchowe. Dzieci wspaniale się bawiły, niektóre zdecydowały się wybrać się na pierwszą zbiórkę. Miejmy nadzieję, że wytrwają i zostaną prawdziwymi zuchami jak Tosia.

Zapraszamy do galerii zdjęć (kliknij kolaż) i na zbiórki, które odbywać się będą w czwartki o godz. 16.00, w zuchówce, która znajduje się w szatni, w piwnicy.

Strona gotowa do druku

lekka atletyka: 2014.09.07 - MINI MARATON i PÓŁMARATON PHILIPS
Dodano: wtorek, 28 października 2014 - 19:28 Autor: Admin
lekka atletyka
Dnia 7 września 2014 roku odbył się MINI MARATON uczniów klas IV VI i I gimnazjum na dystansie 2000 metrów oraz PÓŁMARATON PHILIPS (21 km). W zawodach wystartowało ponad 60 uczniów naszej szkoły. W kategorii chłopców 12 miejsce zajął Michał Dymkowski, a tuż za nim uplasował się Michał Gładysz. Półmaraton ukończył nauczyciel wychowania fizycznego naszej placówki – Ireneusz Gondek

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Strona gotowa do druku

piłka nożna: 2014.09.06 - I runda - V Turniej Orlik o Puchar Premiera Donalda Tuska
Dodano: wtorek, 28 października 2014 - 18:43 Autor: Admin
piłka nożna
Dnia 6 września 2014 roku na Orliku przy Gimnazjum nr 5 w Pile odbyła się pierwsza runda rozgrywek w piłce nożnej chłopców w ramach V Turnieju Orlik o Puchar Premiera Donalda Tuska. W kategorii klas 4 i 5 wystartowały zespoły z Szydłowa, Starej Łubianki, Akademii Futbolu oraz nasza drużyna. Nasz zespół osiągnął następujące wyniki: ZS3 - ZS Stara Łubianka 1:0, ZS3 - ZS Szydłowo 5:0, ZS3 - Akademia Futbolu 10:0. Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze co dało jej I miejsce i awans do dalszych rozgrywek. Kolejny turniej zostanie rozegrany w Wyrzysku. Zespół zagrał w następującym składzie: Kacper Chojnowski, Marcel Szmyt, Jakub Adamik, Jakub Tomaszewicz, Adam Krystek, Maciej Ratajczak, Jakub Warzecha, Wiktor Wład, Hubert Pietrus oraz Piotr Suchomski.

Na tym samym Orliku odbyła się również pierwsza runda rozgrywek w kategorii klas 6 i 1 gimnazjum. W turnieju wzięły udział dwa zespoły z Gimnazjum nr 5 , Akademia Futbolu oraz nasza drużyna. Wyniki naszego zespołu: ZS3 - G5 I 1:4, ZS3 - G5 II 1:1, ZS3 - Akademia Futbolu 3:0. W klasyfikacji końcowej chłopcy zajęli III miejsce. Zagraliśmy w następującym składzie: Mikołaj Jasiński, Filip Jakiel, Arkadiusz Bąk, Jakub Pilarski, Michał Dymkowski, Michał Gładysz, Filip Stróżyński, Kajetan Korczak, Piotr Nawrocki, Oskar Tabała, Dominik Koźma.

Opiekunem zespołów był Sławomir Grzegorczyk. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
4 fot w większym rozmiarze - - - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

logo: 2014.09.01 - Inauguracja roku szkolnego - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum
Dodano: wtorek, 28 października 2014 - 18:10 Autor: Admin
logo
1 września 2014 roku uczniowie naszej szkoły rozpoczęli kolejny rok szkolny. W poszczególnych poziomach odbyły się apele lub spotkania z wychowawcami w salach. Podczas jednej z uroczystości przywitaliśmy w gronie gimnazjalistów uczniów pięciu klas pierwszych wraz z wychowawcami: Ia – p. Justyna Waszak, Ib – p. Joanna Nowicka-Środa, Ic – p. Piotr Gruntkowski, Id – p. Anna Krasnodemska, Ie – p. Mariusz Kwiatkowski. Uroczysty apel z tej okazji przygotowali uczniowie klas: IIc i IIb. Nad całością  imprezy czuwali nauczyciele: p. Anna Jackowicz i p. Karolina Kujawa-Adamska. W części artystycznej uczniowie zaprezentowali film reklamujący szkołę oraz wywiady „na wesoło” z jej pracownikami. Uczennica Gracjana Huk zaśpiewała trzy utwory anglojęzyczne: „Impossible” Jamesa Arthura, „Stay With Me” Sama Smitha oraz „Wrecking Ball” Miley Cyrus. Trio muzyczne: Mateusz Pietrus 2c (pianino), Gracjana Huk 2f (wiolonczela), Natalia Długaszewicz 2b (skrzypce) przygotowało również minikoncert. Za dekorację odpowiedzialna była p. Justyna Siekiera (nauczanie zintegrowane).Również 1 września 2014 odyła się Inauguracja Roku Szkolnego w "Podstawówce". W uroczystości wzięli udział uczniowie klas I-IV wraz z wychowawcami, rodzicami oraz Dyrekcja szkoły – pan dyrektor Grzegorz Mąka, pani wicedyrektor Małgorzata Strzelecka, pani wicedyrektor Aldona Ostachowicz, a także zaproszeni goście w osobach księdza proboszcza Stanisława Oracza i przedstawicielki Komitetu Rodzicielskiego pani Wioletty Stalęgi. Wiele ciepłych słów do uczniów i ich rodziców skierowali pan dyr. G.Mąka oraz zaproszeni goście. Szczególnie gorąco zostali powitani uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej. W obecnym roku szkolnym naukę w naszej szkole rozpoczęło 98 pierwszoklasistów. Program artystyczny przygotowali uczniowie z klasy 2b z wychowawczynią. p. M.Kurowską, dekoracaja - p.J.Siekiera, oprawa muzyczna - p.B.Drab.

ŻYCZYMY  WSZYSTKIM  UDANEGO  NOWEGO  ROKU  SZKOLNEGO!

galerie - po kliknięciu w kolaże....Strona gotowa do druku

UKS 3: 2014.08.30 - Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji - Gwardia - Juniorów i Juniorek Młodszych w Judo - Bydgoszcz
Dodano: wtorek, 28 października 2014 - 17:17 Autor: Admin
UKS_3
W dniu 30 sierpnia 2014 r. w Bydgoszczy odbyły się Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji „Gwardia” Juniorów i Juniorek Młodszych w Judo. W tych Mistrzostwach wystartowali podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy wypadli bardzo dobrze, a mianowicie:
- złote medale: Roksana Łosoś - waga 57 kg, Tomasz Drzewiecki - waga 81 kg
- srebrny medal: Gracjan Wyroślak - waga 66 kg
- brązowe medale: Szymon Jęśko-Białek - waga 46 kg, Magdalena Piotrowska – waga 57 kg,
Oliwia Cebieniak – waga +70 kg, Adam Stodolski - waga 66 kg,
- V miejsca: Oskar Pazdaj
- VII miejsca: Jakub Fafiński, Maciej Piszczek
Zawodnicy:  Maciej Tymiec i Jakub Serwatka odpadli w eliminacjach. Najlepszymi technikami zawodów zostali: w juniorkach mł. :Roksana Łosoś i w juniorach mł.: Tomasz Drzewiecki, którzy otrzymali okazałe puchary. W zawodach prócz Klubów z Polski wystartowali zawodnicy z Łotwy, Estonii, Litwy, Czech, Niemiec i Białorusi.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

komunikaty admina: 2014.09.01 - AKTUALIZACJA PLANU ZAJĘĆ
Dodano: poniedziałek, 01 września 2014 - 16:54 Autor: Admin
komunikaty admina
W menu głównym (lewa kolumna strony www) pojawił się PLAN ZAJĘĆ LEKCYJNYCH na I SEMESTR roku szkolnego 2014/2015 w sprawdzonej, niezmiennej formie podzielony na ODDZIAŁY, NAUCZYCIELI i SALE co ułatwia poszukiwania. ZAPRASZAMY. Ewentualne zmiany prosimy konsultować z p.Grzegorzem Mąką.

W dniu dzisiejszym (1 września 2014) pojawi się również KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2014/2015, TERMINARZ RAD PEDAGOGICZNYCH oraz TERMINY SPOTKAŃ Z RODZICAMI. Wszystkie te informacje dostępne z poziomu MENU GŁÓWNEGO (pod planem zajęć).

ZACHĘCAMY do odwiedzania naszej witryny.....
UWAGI związane ze stroną www kierujemy na mail - prof.gondek@gmail.com

Strona gotowa do druku

logo: PREZYDENT PIOTR GŁOWSKI NAGRODZIŁ NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW
Dodano: niedziela, 10 sierpnia 2014 - 23:43 Autor: Admin
logo
O
d kilku lat najzdolniejsi uczniowie pilskich szkół zostają przez Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego uhonorowani nagrodami za bardzo dobre wyniki w nauce lub sukcesy sportowe.

Aby uczeń mógł ubiegać się o to zaszczytne wyróżnienie trzeba było spełnić trzy kryteria: "sportowcy" w kategorii szkół podstawowych musieli osiągnąć średnią ocen na koniec roku szkolnego min. 4,50 i zachowanie min. bardzo dobre; w gimnazjum odpowiednio średnia ocen 4,30 i zachowanie wzorowe lub bardzo dobre.

W osiągnięciach kandydaci do "sportowego" stypendium musieli wywalczyć co najmniej III miejsca (indywidualnie lub zespołowo) w mistrzostwach Wielkopolski w zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy lub inne związki sportowe lub zajęcie min. VIII miejsca (indywidulnie lub zespołowo) w zawodach rangi Mistrzostw Polski organizowanych przez związki sportowe.  

Kandydaci do stypendium naukowego w kategorii szkół podstawowych musieli pochwalić się średnią ocen przynajmniej 5,50, w kategorii gimnazjów 5,30. W obu przypadkach warunkiem numer dwa było zachowanie wyłącznie wzorowe.

Poza tym uczniowie musieli się wykazać szczególnymi osiągnięciami w konkursach, olimpiadach, turniejach na szczeblu:
• miejskim, objętym patronatem Prezydenta Miasta Piły – od I do III lub uzyskanie tytułu laureata,
• powiatowym, organizowanym przez jednostki samorządu terytorialnego – od I do VI miejsca lub uzyskanie tytułu laureata,
• rejonowym, organizowanym przez Kuratorium Oświaty, Ministerstwo Edukacji Narodowej lub Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski – od I do IX miejsca lub uzyskanie tytułu laureata,
• wojewódzkim, organizowanym przez Kuratorium Oświaty, Ministerstwo Edukacji Narodowej lub Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski – od I do XII miejsca lub uzyskanie tytułu laureata,
• ogólnopolskim, organizowanym przez Kuratorium Oświaty, Ministerstwo Edukacji Narodowej - od I do XV miejsca lub uzyskanie tytułu laureata.
   
Dodajmy, że w sytuacji kiedy uczeń wykazuje szczególne uzdolnienia potwierdzone odpowiednimi dokumentami, a nie spełnia wszystkich warunków Prezydent Miasta Piły również mógł przyznać nagrodę poza kryteriami.

Z prawdziwą satysfakcją i przyjemnością pragnę podzielić się miłą informacją, którą otrzymaliśmy od zastępcy Prezydenta, pana Krzysztofa Szewca, iż po przeanalizowaniu wniosków o przyznanie nagród uzdolnionym uczniom pilskich szkół, z Zespołu Szkół Nr 3 w Pile stypendia otrzymują:

Dorota Solarska

Jakub Szumański

Jakub Pacocha

Patrycja Drzewiecka

Aleksandra Szałańska

Julia Gładka

Alicja Tyrańska

Anna Gamrot


22
września o godz.16.30 w Teatrze Miejskim w RCK w Pile odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów nagrodzonym uczniom.

To bardzo ważne, że władze naszego miasta na czele z Prezydentem Piotrem Głowskim honorują tych zdolnych ludzi będących najlepszymi wzorami do naśladowania dla swoich rówieśników. Tych dobrych wzorów we współczesnym świecie – głównie dla młodego człowieka - jest coraz mniej, stąd tym bardziej Ci, którzy tak sumiennie pracują nad pogłębianiem swojej wiedzy i rozwijaniem własnych zdolności i talentu zasługują, aby ich promować i pokazywać przy każdej nadarzającej się okazji.
Dlatego powstał ten tekst.

P.S. Moje osobne gratulacje dla rodziców naszych nagrodzonych wychowanków. Niektórych z nich znam i nie jestem sukcesem ich podopiecznych zdziwiony. Mam nadzieję, że za rok lista uhonorowanych uczniów ZS3 będzie jeszcze dłuższa.
Jako, że to ostatnia notatka w moim wykonaniu, która definitywnie kończy podsumowania minionego roku szkolnego w Zespole Szkół Nr 3, chcę bardzo serdecznie podziękować za efektywną, wręcz wzorcową współpracę z administratorem (oprócz słów: "masakra" czy "dokładnie" to kolejne słowo, którego nie cierpię ) strony internetowej naszej szkoły, panu Ireneuszowi Gondkowi.
Napisać artykuł i przesłać administratorowi (brrr!!!) nie jest wielkim problemem. Jednak każdą "notkę" trzeba fachowo elektronicznie "obrobić" tak, aby mogła być przedstawiona potencjalnym czytelnikom.

Panie Irku, jeszcze raz dziękuję!!!

Piotr Gruntkowski

Strona gotowa do druku

logo: GIMNAZJALIŚCI Z TARCZĄ!!!
Dodano: poniedziałek, 04 sierpnia 2014 - 17:42 Autor: Admin
logo
PODSUMOWANIE: CZ.2
Drugą część podsumowań – zgodnie z zapowiedzią – poświęcimy sukcesom dydaktycznym osiągniętym w niedawno zakończonym roku szkolnym przez uczniów naszego gimnazjum.Tym czym dla uczniów klas VI-ch jest sprawdzian szóstoklasisty, tym dla gimnazjalistów klas trzecich jest kwietniowy, trzydniowy  egzamin przeprowadzany w jednym terminie, w całym kraju.. W ten sposób od wielu lat sprawdza się poziom wiedzy 15-tków po trzyletnim okresie nauki w tego typu szkołach.

P
rzypomnijmy, pierwszego dnia egzaminu uczniowie zmagają się w części humanistycznej z testem z języka polskiego i historii. Dzień później czeka na nich test z wiedzy przyrodniczej obejmujący zadania z biologii, chemii, fizyki i geografii. Po przerwie,  tego samego dnia gimnazjaliści rozwiązują zadania matematyczne. Egzamin każdego roku kończą testy poświęcone znajomości języka obcego, nowożytnego. Uczniowie w zdecydowanej większości wybierają język angielski, a zadania podzielone są poziomy: podstawowy i rozszerzony. Muszę szczerze przyznać, że w gronie nauczycieli bardzo obawialiśmy wyników tegorocznych testów. Wierzyliśmy jednak, iż praca którą wykonaliśmy ze swoimi uczniami powinna przynieść wymierne efekty w postaci zadowalających wyników końcowych.Nasze obawy na szczęście okazały się na szczęście płonne. Wyniki osiągnięte przez gimnazjalistów naszej szkoły są najwyższe w klasyfikacji pilskich, publicznych gimnazjów. Za cały komentarz niech świadczy poniższy zestaw liczb będący najlepszym podsumowaniem wyników jakie  zdobyli gimnazjaliści klas trzecich Zespołu Szkół Nr 3:
S
pójrzmy jak kształtowały się wyniki z poszczególnych części egzaminu:

B
ardziej szczegółowy obraz wyników egzaminu przedstawia się następująco:

D
odajmy, że rywalizacja o trzy najwyższe miejsca w klasyfikacji gimnazjów naszego miasta była niezwykle wyrównana.

U
czniowie ZS3 za sześć części egzaminu zdobyli śr. wynik procentowy 61%, a gimnazja z miejsca drugiego i trzeciego odpowiednio: 60,85 i 60,80 !!!!!. Różnice między tymi trzema szkołami – mówiąc żargonem sportowym  – ,,sekundowe”.

Największą zdobyczą punktową z egzaminu gimnazjalnego w naszej placówce oświatowej pochwalić się mogą:


C
zas na przedstawienie współautorów tego sukcesu trzecioklasistów czyli nauczycieli:
• Beata Lipowicz, Aldona Ostachowicz, Wioletta Piotrowska i Elżbieta Nowak - z jęz. polskiego;
• Małgorzata Malczewska, Hanna Słodowicz, Anna Wolska i Beata Krutel - z matematyki;
• Dorota Dec i Iwona Bagińska - z historii i WOS-u;
• Mariola Nowek i Beata Krutel - z geografii,
• Marlena Wesołowska i Katarzyna Franc - z biologii;
• Marlena Rembarz i Piotr Gruntkowski - z chemii;
• Karolina Żeglińska - z fizyki;
• Anna Krasnodemska, Aleksandra Gondek – Sujka - z jęz. niemieckiego;
• Anna Jackowicz, Agnieszka Kuchcińska, Hanna Podemska, Anna Krutel - z jęz. angielskiego;
• Zdzisława Rzeczycka - z edukacji dla bezpieczeństwa,
• Karolina Kujawa – Adamska i Błażej Drab - z zajęć artystycznych;
• Justyna Waszak, Irina Starzyńska, Dorota Zaleska, Teresa Bigoa, Ireneusz Gondek, Mariusz Kwiatkowski, Miłosz Malczewski - z wychowania fizycznego;
• ks. Roman Maziec - z religii

Pora na zaprezentowanie wielu innych sukcesów dydaktycznych, które - dzięki wytrwałej pracy pod kierunkiem swoich nauczycieli - osiągnęli gimnazjaliści Zespołu Szkół nr3 w roku szkolnym 2013/14:
• Jakub Pacocha - laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego;
• Maksymilian Frahn - finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego;
• Aila Solecki - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego;
• Tomasz Zieliński - finalista Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce;
• Michał Szumański - laureat VI Powiatowego Konkursu Matematycznego;
• Maksymilian Frahn - laureat VI Powiatowego Konkursu Matematycznego;
• Jakub Pacocha - 3 miejsce w finale powiatowym XIII Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego;
• Dorota Solarska - 3 miejsce w VI Miejskim Konkursie Matematycznym;
• Monika Drzewiecka - 1 miejsce w II Miejskim Konkursie SUDOKU;
• Wojciech Selka i Jakub Szumański - wyróżnienia w finale XIII Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego;
• Jakub Szumański - 1 miejsce w finale gminnym XIII Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego;
• Jakub Pacocha - 1 miejsce w finale Miejskiego Konkursu Geograficznego "Mistrz Mapy";
• Mateusz Strzelecki – wysoki wynik w finale Miejskiego Konkursu Geograficznego "Mistrz Mapy";
• Jakub Pacocha - w Międzygimnazjalnym Konkursie "Skrzydlaci rycerze";
• Aila Solecki - 2 miejsce w II Miejskim Konkursie Języka Niemieckiego "Ich spreche Deutsch";
• Malwina Hinz - wyróżnienie w Miejskim Konkursie Ortograficznym kl. III GM;
• Natalia Długaszewicz, Maksymilian Frahn, Jakub Szumański i Krzysztof Mściszewski - wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Kangur Matematyczny";
• Weronika Ozga - 1 miejsce w Konkursie Wiedzy o Drawieńskim Parku Narodowym;
• 1 miejsce drużynowo w Konkursie Wiedzy o Drawieńskim Parku Narodowym;
• 1 miejsce drużynowo w Międzygimnazjalnym Turnieju Matematycznym "Liczba Pi";
• 1 miejsce drużynowo w Międzygimnazjalnym Konkursie Fizyko – Chemicznym "O złotą Probówkę";
• 1 miejsce drużynowo w konkursie "Skrzydlaci rycerze";
• 1 miejsce drużynowo w Międzygimnazjalnym Konkursie Języka Angielskiego o Puchar Prezydenta Piły;
• 2 miejsce drużynowo w XXXVII Powiatowym Finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym;
• 2 miejsce drużynowo w Międzygimnazjalnym Konkursie "Maraton Języka Niemieckiego"
• 3 miejsce drużynowo w VII Międzygimnazjalnym Turnieju w Zakresie Udzielania I Pomocy Przedmedycznej;
• 3 miejsce drużynowo w I Międzygimnazjalnym Konkursie Przyrodniczym "Potyczki Przyrodnicze";
• Marta Galas - 1 miejsce w etapie powiatowym Wojewódzkiego Konkursu na plakat pod hasłem "Bądźmy zdrowi";
• Kinga Kułak - 1 miejsce w VIII Międzygimnazjalnym Konkursie Plastycznym "Matejkowe anioły";
• Jakub Borczyk - 1 miejsce w konkursie "Hasło promujące segregację śmieci" w ramach kampanii edukacyjnej "Segregacja nie jest trudna – wystarczy tylko chcieć";
• Marcin Sawczyc - 1 miejsce w Miejskim Konkursie Fotograficznym "Piła jakiej nie znacie";
• Wyróżnienie i nagroda pieniężna dla uczniów i p.Beaty Lipowicz za film "Przedmoście Pilskie 1945";

To wszystko w części drugiej naszych rozważań o minionym roku szkolnym.


W TYM MIEJSCU PRAGNĘ BARDZO SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ NAUCZYCIELOM ZA CIĘŻKĄ PRACĘ i WYMIERNE JEJ EFEKTY. DZIĘKUJĘ RÓWNIEŻ ZA TRZYLETNIĄ WSPÓŁPRACĘ. TO DZIĘKI WAM DROGIE KOLEŻANKI i DRODZY KOLEDZY O NASZEJ SZKOLE Z SZACUNKIEM WYPOWIADAJĄ SIĘ RODZICE i JEST o­nA CAŁY CZAS DOBRZE POSTRZEGANA W PILE. GRATULUJĘ i ŻYCZĘ UDANEJ, DRUGIEJ CZĘŚCI WAKACJI.

opracował: Piotr Gruntkowski

Strona gotowa do druku

logo: WYSOKIE LOTY SZÓSTOKLASISTÓW…I NIE TYLKO!!!
Dodano: poniedziałek, 04 sierpnia 2014 - 16:56 Autor: Admin
logo
PODSUMOWANIE: CZ.1

Od wielu lat uczniowie kończący szkołę podstawową zaliczają sprawdzian VI-klasisty. Jego wyniki są obrazem efektów pracy nauczycieli i uczniów. W minionym roku szkolnym z testem zmagało się 51 uczniów z dwóch klas szóstych. Uczeń mógł maksymalnie zdobyć 40 pkt.
Obawialiśmy się o wynik naszych podopiecznych, ale jak się okazało niepotrzebnie. Spisali się o­ni nadspodziewanie dobrze.
Przypomnijmy: uczniowie klas VIa i VIb uzyskali średnią punktów 27,39/40 i jest to najwyższy wynik sprawdzianu ze wszystkich publicznych szkół podstawowych miasta Piły. Warto porównać ten wynik z danymi ogólnymi firmowanymi przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Poznaniu:Nasi uczniowie  równo o 1pkt. wyprzedzili swoich rówieśników z SP2.  W czołówce znaleźli się szóstoklasiści z ZS2 i SP7 (szczególne gratulacje dla  ,,siódemki” zaprzyjaźnionej z naszą szkołą  – od września 45 wychowanków SP7 będzie uczniami I klas gimnazjalnych w ZS3). Jak wyrównane były końcowe wyniki tegorocznego sprawdzianu niech świadczy fakt, iż różnica dzieląca szkoły z miejsc drugiego i czwartego to zaledwie 0,13pkt.!!!.

Znakomity wynik czyli maksymalną liczbę 40 pkt. zdobyła Malwina Bukowska z kl. VIb. Gratulujemy serdecznie!
W gronie 51 uczniów, wynik 30 pkt. i więcej osiągnęło 22 tj. 43% zdających test. Oprócz wspomnianej już wcześniej  Malwiny Bukowskiej, wysokie rezultaty sprawdzianu osiągnęli niżej wymienieni uczniowie Zespołu Szkół nr3 w Pile:


Bez świetnej pracy nauczycieli nie byłoby tak dobrego wyniku naszych uczniów. Oto nazwiska tych, którzy byli współautorami sukcesów swoich podopiecznych:Osobne słowa  uznania należą się wychowawczyniom obu klas szóstych paniom: Marlenie Wesołowskiej i Annie Strugarek.


Bardzo dobry wynik sprawdzianu szóstoklasisty to oczywiście niejedyny sukces uczniów z naszej "podstawówki".

Wybrałem tylko kilka – wg mojego "prywatnego" rankingu – najważniejszych, których autorami są uczennice i uczniowie klas 1-6 i ich nauczyciele:

• Anna Gamrot - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego i laureatka Miejskiego Konkursu Przyrodniczego;
• 2 miejsce w kl. drużynowej Konkursu "Omnibus" w kat. kl. IV-VI wywalczyli: Anna Gamrot, Michał Gładysz, Gabrysia Bazimierowska, Filip Stróżyński, Bryan Latzke, Wiktoria Kucharska;
• 2 miejsce w finale miejskim XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym;
• Julia Lach - 1 miejsce w Miejskim Konkursie Informatycznym;
• Wiktoria Krusińska - wyróżnienie w XII Miejskim Konkursie Recytatorskim "Poezja bliska sercu";
• Dawid Brzeziński, Wiktor Badera, Weronika Krawczuk, Dominika Karniszewska - wyróżnienia ( aż 4 z 10-u ) w Miejskim Konkursie Wiedzy Zintegrowanej dla klas III SP "Integrancik – Piła 2014";
• Dominika Adamska - bdb wynik w kat. Maluch kl. III w Konkursie Ogólnopolskim "Kangur Matematyczny";
• 3 miejsce Dominiki Adamskiej i wyróżnienie dla Mariki Wójcik w Miejskim Konkursie Matematycznym dla kl. II "Mały Matematyk";
• 3 miejsce zespołowo w V Miejskim Konkursie Przyrodniczym "Przyroda Ja i Ty";
• 3 miejsce Alicji Tyrańskiej w XI Regionalnym Konkursie Literackim "Od magii świata, do magii słowa";
• 3 miejsce Gabrysi Kubery i wyróżnienie Alicji Tyrańskiej w XXII Dyktandzie  w etapie powiatowym;
• 3 miejsce Zosi Pielachy w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Mój ulubiony wiersz";
• 2 miejsca - Antoniny Strzeleckiej, Adrianny Ryczek i Kornelii Sobisiak w II Konkursie Recytatorskim Poezji Anglojęzycznej (udział wzięło aż 220 uczniów);
• 1 miejsce - Julii Opiłowskiej, 2miejsce - Gabrysi Kubery w II edycji Konkursu Znajomości Języka Angielskiego;
• 1 miejsce w Subregionie Wlkp. Jakuba Pieciula w Konkursie Plastycznym "Niepełnosprawny kolega";
• 3 miejsce - Darii Badzińskiej w III Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego "Country Songs";
• 2 miejsce - Jakuba Pieciula w VII Miejskim Konkursie Plastycznym "Moje bezpieczne wakacje";
• 3 miejsce zespołowo w IV Międzyszkolnym Konkursie "W zaczarowanej krainie baśni";
• Maja Woś i Gabrysia Kubera  - 1 miejsca, Martyna Bąk i Dawid Brzeziński  - 2 miejsca w II Międzyświetlicowym Konkursie Literniczym "Piszę pięknie" dla uczniów kl. II i III;
• 1 miejsce  - Kingi Januchowskiej i wyróżnienie Agaty Łańskiej w Konkursie Świetlicowym "Proszę Państwa oto miś".

opracował: Piotr Gruntkowski

PS. opisy imprez dydaktycznych,  sportowych, artystycznych i innych z udziałem uczniów naszej szkoły znajdziecie Państwo na stronie www.zs3.pila.pl.
Zapraszamy do lektury i bogatej galerii zdjęć.

Strona gotowa do druku

logo: ZA NAMI UDANY ROK SZKOLNY. PORA NA PODSUMOWANIE…
Dodano: poniedziałek, 04 sierpnia 2014 - 11:14 Autor: Admin
logo
W
akacje każdemu z nas kojarzą się z podróżami, fascynującymi krajobrazami, nawiązywaniem nowych znajomości.
Wszyscy - bez względu na wiek – w tym okresie do pełni szczęścia  potrzebujemy właściwie tylko przychylności aury, miłego towarzystwa i dobrego nastroju.
Natomiast w szkołach lipiec jest miesiącem podsumowań, bo w sierpniu placówki oświatowe przygotowują się do następnego roku szkolnego. Analizuje się wtedy dziesięciomiesięczny okres pracy w trzech obszarach działalności: dydaktycznym, wychowawczym i sportowym, który pozwoliłem sobie wyszczególnić, gdyż  – moim skromnym zdaniem – uważam, sport za bardzo ważną sferę działalności szkoły, w znakomity sposób kształtującą osobowość i charakter młodego człowieka.

S
pokojna analiza pozwala w sposób godny docenić sukcesy uczniów i nauczycieli  oraz wyciągnąć należyte wnioski z ewentualnych niedociągnięć lub porażek, aby ustrzec się ich w przyszłości.

A miniony rok szkolny 2013/14 okazał bardzo udany, szczególnie dla uczniów kończących naukę w szkole podstawowej i gimnazjum.


Średni wynik punktowy sprawdzianu szóstoklasistów naszej szkoły - 27,39 / 40pkt. możliwych do uzyskania lub inaczej średni procentowy wynik szkoły -  68%  okazał się najwyższy spośród pilskich publicznych szkół podstawowych!!!
B
ardzo dobrze spisali się również gimnazjaliści klas trzecich w tegorocznym egzaminie gimnazjalnym. Po zliczeniu danych  z części humanistycznej, matematyczno – przyrodniczej i języka angielskiego (zdecydowanie największa liczba gimnazjalistów wybiera ten język obcy na egzaminie) łączny średni wynik procentowy w ZS3  - 61%  jest najlepszym rezultatem w klasyfikacji publicznych gimnazjów miasta Piły!!!

Dodajmy, iż szczegółowe wyniki sprawdzianu szóstoklasisty i egzaminu gimnazjalnego znajdziecie Państwo na stronie www.oke.poznan.pl. Życzymy miłej lektury.

Trzeci sukces jest największym, pozytywnym zaskoczeniem ubiegłego roku szkolnego. Pomimo kiepskiej bazy sportowej młodzi sportowcy – gimnazjaliści Zespołu Szkół nr3 po raz pierwszy w historii szkoły (!!!) zajęli pierwsze miejsce w powiecie pilskim we współzawodnictwie sportowym w kategorii  młodzieży gimnazjalnej. Sukces bez precedensu!!!
N
ie ulega wątpliwości: nauczyciele i uczniowie naszej szkoły mają się czym pochwalić przed rodzicami a także przed  mieszkańcami naszego osiedla. Potwierdziła się jedna szkolna maksyma: ciężka, systematyczna  praca nauczyciela, będącego dla młodego człowieka autorytetem oraz przyzwoite wypełnianie swoich obowiązków przez uczniów musi skutkować dobrymi wynikami  podczas egzaminów zewnętrznych. Dlatego wielkie uznanie i brawa za swoje zaangażowanie należą się tym wszystkim nauczycielom, którzy nie szczędzili wysiłku i czasu, aby ich uczniowie osiągnęli tak wysokie wyniki w nauce i sporcie.

Na bardziej szczegółowy przegląd osiągnięć uczniowskiej braci w Zespole Szkół nr3 w roku szkolnym 2013/14 zapraszam wszystkich zainteresowanych do lektury kolejnych artykułów. Następny poświęcimy szkole podstawowej, a kolejny gimnazjalistom.

opracował: Piotr Gruntkowski


PS. opisy imprez dydaktycznych, sportowych, artystycznych z udziałem uczniów naszej szkoły znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej: www.zs3.pila.pl

Zapraszamy do lektury i bogatych galerii zdjęć.

Strona gotowa do druku

logo: SPRAWOZDANIE ZE ZBIÓRKI PUBLICZNEJ
Dodano: środa, 30 lipca 2014 - 11:06 Autor: Admin
logo
Komitet organizacyjny "Pomagamy Filipowi Mejerowi" działający przy Zespole Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich w Pile przedstawia SPRAWOZDANIE ZE ZBIÓRKI PUBLICZNEJ przeprowadzonej na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Piły.
SPRAWOZDANIE dostępne TUTAJPrzypomnijmy sobie raz jeszcze akcje charytatywne organizowane dla Filipa:

- DLA FILIPA NA SPORTOWO

- W OCZEKIWANIU NA WYBUDZENIE FILIPA- KONCERT

- WWW.BUDZIMY-FILIPA.PL - pozostałe działania

Strona gotowa do druku

logo: 2014.06.26-27 - POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS....
Dodano: czwartek, 24 lipca 2014 - 21:43 Autor: Admin
logo
Dnia 26 czerwca 2014 roku o godzinie 08:30 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas szóstych. Część oficjalną otworzyła pani dyrektor Dorota Wojtkiewicz-Kraska. Głos zabrali również zaproszeni goście: proboszcz Parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Pile, Ksiądz Prałat, Dziekan Stanisław Oracz oraz przedstawiciel Rady Rodziców, pan Grzegorz Stróżyński.

Tradycją naszej szkoły jest coroczny wybór PRYMUSA SZKOŁY. W bieżącym roku szkolnym kandydatami do tytułu i nagrody Prymusa Szkoły były uczennice: z klasy VI A Gamrot Anna, Kucharska Wiktoria oraz z klasy VI B: Bukowska Malwina, Fonrath Klaudia.  Tytuł PRYMUSA SZKOŁY został przyznany ANNIE GAMROT z klasy VI A.

W bieżącym roku szkolnym oceniono również osiągnięcia sportowe uczniów. Wyłoniono aż 9 kandydatów do tytułu MISTRZA SPORTU. Wśród nich znaleźli się , z klasy VI A: Dymkowski Michał, Gamrot Anna, Gładysz Michał, Karpińska Karolina, Ruta Anna, Rozpłoch Nicole, Stróżyński Filip, Szkodziński Bartosz oraz Wróblewska Sandra. Tytułem MISTRZA SPORTU uhonorowano KAROLINĘ KARPIŃSKĄ z klasy VI A.

Pani dyrektor Dorota Wojtkiewicz-Kraska uhonorowała szarfą zarówno Prymusa Szkoły jak i Mistrza Sportu a pan Grzegorz Stróżyński – przedstawiciel Rady Rodziców – wręczył nagrody.
 
Nagrody i wyróżnienia otrzymali również uczniowie za wyniki w nauce. Z klasy VIA: Gamrot Anna, Kucharska Wiktoria, Połyniak Jagoda, Ruta Anna, Stróżyński Filip, Wróblewska Sandra, Filut Oliwia, Gładysz Michał, Lach Julia, Latzke Brayan, Preihs Aleksandra; z klasy VI B: Bukowska Malwina, Fonrath Klaudia, Mitrus Kamila, Pytel Aleksander, Romanowski Damian, Krusińska Wiktoria, Michalak Małgorzata, Polcyn Natalia oraz Wojtiuk Jakub.

Za pracę na rzecz społeczności uczniowskiej i wykazanie się wieloma inicjatywami w pracy Samorządu Uczniowskiego wyróżniono uczennice z klasy VIA oraz z klasy VI B. Wśród nich znalazły się: Brzozowska Alicja, Dukiewicz Sandra, Filut Oliwia, Gamrot Anna, Grzeca Oliwia, Karpińska Karolina, Kucharska Wiktoria, Lach Julia, Połyniak Jagoda,  Rozpłoch Nicole – klasa VI A oraz Krusińska Wiktoria – klasa VI B.

Wyróżnienie specjalne oraz nagrodę otrzymała MALWINA BUKOWSKA – uczennica klasy VI B – za uzyskanie maksymalnej ilości punktów na Sprawdzianie Szóstoklasisty.

W imieniu uczniów klas VI pożegnalne przemówienie wygłosiła Kucharska Wiktoria z klasy VI A, która w bardzo ciepłych słowach podziękowała Dyrekcji, wychowawcom, Radzie Pedagogicznej oraz wszystkim pracownikom szkoły za przekazanie podstaw wiedzy programowej, zasad moralnych, wysiłek oraz poświecenie „w trudnej drodze do nauczenia czegokolwiek”. Po tym wystąpieniu uczniowie klas VI wręczyli kwiaty, które stanowiły wyraz tej wdzięczności.

„W podzięce za dar najpiękniejszy, za wiedzę i serce” – uczniowie klas VI przedstawili krótką część artystyczną. W przygotowanym programie nie mogło zabraknąć piosenki „Wakacje” - wakacyjnego hymnu naszej szkoły.

Nad całością czuwały wychowawczynie klas VI: p. Marlena Wesołowska oraz p. Anna Strugarek. Oprawę muzyczną przygotował jak zwykle niezawodny – p. Błażej Drab. Całość uświetniła dekoracja holu wykonana przez p. Monikę Woźniacką a dodatkowych wzruszeń dostarczyła krótka część artystyczna, w przygotowanie której włączyła się p. Mirosława Rościszewska.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas I-II gimnazjum odbyło się 27 czerwca 2014 roku o godz. 9:00. Uczniowie przyszli ubrani stosownie do uroczystości. Na tle innych kolorów dominowała biel koszul i bluzek. Jako pierwsza wystąpiła przedstawicielka młodzieży. Na jej komendę wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Prowadząca serdecznie powitała zebranych. Podczas uroczystości pani dyrektor Dorota Wojtkiewicz-Kraska i wychowawcy poszczególnych klas wręczyli nagrody książkowe uczniom, którzy otrzymali ocenę wzorową z zachowania oraz średnią ocen powyżej 5,0. Nagrodzeni zostali także uczniowie za 100-procentową frekwencję. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów z klasy II a i II c pod opieką p. Marioli Nowek i p. Marleny Rembarz. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor gratulowała młodzieży wyników w nauce, a także życzyła słonecznych wakacji.Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 klas III gimnazjum odbyło się 26 czerwca w Regionalnym Centrum Kultury.....Opisem niech będą zdjęcia z tego wzruszającego spotkania.

Zapraszamy do obejrzenia galerii klikając wybrane kolaże

Strona gotowa do druku

piłka nożna: 2014.06.23 - Piłkarski Mundial chłopców klas IV-VI SP
Dodano: wtorek, 08 lipca 2014 - 08:56 Autor: Admin
piłka nożna
Dnia 23 czerwca (poniedziałek) na boisko szkolne Zespołu Szkół nr 3 wbiegli uczniowie klas 4-6 SP jako piłkarze wybranych reprezentacji narodowych biorących udział w piłkarskich mistrzostwach świata rozgrywanych w Brazylii. Turniej, organizowany przez Samorząd Uczniowski SP oraz pana Sławomira Grzegorczyka - nauczyciela wychowania fizycznego, z okazji odbywającego się światowego czempionatu nosił nazwę Mini Mundial 2014 klas 4-6 SP.  W wyniku przeprowadzonego kilka tygodni wcześniej losowania, na turnieju wystąpiło osiem drużyn klasowych – kl. 4 A jako Portugalia, kl. 4 B jako Włochy, kl. 4 C (z gościnnym udziałem kolegów z kl. 4 a) jako Niemcy, kl. 5 A jako Argentyna, kl. 5 B jako Holandia, kl. 5 C jako Brazylia, kl. 6 A jako Anglia, oraz kl. 6 B jako reprezentacja Hiszpanii. Losowanie również zdecydowało o parach ćwierćfinałowych, których zwycięzcy przechodzili do półfinałów oraz finału a przegrani grali o miejsca 5-8. Mimo niebrazylijskiej aury panującej podczas turnieju (raczej chłodno oraz wiszące na niebie chmury), atmosfera była bardzo gorąca zarówno na boisku jak i wśród publiczności, która żywiołowo dopingowała swoje drużyny (nie zabrakło transparentów oraz meksykańskich fal). Spotkania obfitowały w wiele emocjonujących sytuacji oraz pięknych bramek,  nie zabrakło również niesamowitych parad bramkarskich jak i zaskakujących wyników – reasumując było wszystko to, co dobry mundial powinien zawierać! Oto wyniki turnieju:

ĆWIERĆFINAŁY:
Hiszpania (6B) – Holandia (5B) - 1:0
Portugalia (4A) – Włochy (4B) - 2:0
Argentyna (5A) – Brazylia (5C) - 1:0
Anglia (6A) – Niemcy (4C) - 1:0

PÓŁFINAŁY:
Hiszpania (6B) – Portugalia (4A) - 1:5
Argentyna (5A) – Anglia (6A) - 1:2

MECZ O 7 miejsce:
Włochy (4B) - Brazylia (5C) - 2:0

MECZ O 5 miejsce:
Holandia (5B) – Niemcy (4C) - 1:1 karne 3:2

MECZ O 3 miejsce:
Argentyna (5A) – Hiszpania (6B) - 0:0 karne 2:1

FINAŁ:
Anglia (6A) – Portugalia (4A) - 3:1

Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie klasy 6A, którzy grali jako reprezentacja Anglii. Gratulacje! Drugie miejsce zajęła największa pozytywna niespodzianka turnieju, tzw. „czarny koń” czyli klasa 4 A jako Portugalia. Trzecie miejsce przypadło w udziale bardzo mocnej klasie 5 A czyli Argentynie. Wszystkim uczestnikom turnieju należą się wielkie słowa uznania za wielkie poświęcenie i niezapomniane przeżycia podczas zawodów!

Na koniec turnieju zwycięskie drużyny odebrały z rąk pana dyrektora Piotra Gruntkowskiego pamiątkowe medale, a wybrani zawodnicy indywidualne wyróżnienia: dla najlepszego strzelca – Jakub Adamik z klasy 4 A (3 gole; tyle samo bramek mieli na koncie Marcel Szmyt z kl. 4 a oraz Oliwia Filut z kl. 6 a, zdecydował fakt, że Kuba strzelał bramki w wyższych etapach turnieju – półfinale i finale), dla najlepszego bramkarza – Chrystian Skowroński z klasy 5 a (pięknie bronione rzuty karne), oraz dla najlepszego piłkarza, a właściwie piłkarki – Oliwia Filut z klasy 6 a (uznania za fakt, że jako jedna z nielicznych dziewczyn wzięła udział w turnieju oraz za efektowne 3 bramki). Należy również dodać, że równolegle do turnieju piłkarskiego na sali gimnastycznej odbywały się zawody sportowe dziewczynek z klas 4-6 SP. Turniej miał również za zadanie, oprócz dobrej zabawy, zwrócić uwagę na bezpieczne spędzanie zbliżającego się czasu wakacyjnego. W tym celu, wybrani uczniowie klas 4-6 SP wykonali plakaty dotyczące bezpiecznych wakacji, które można zobaczyć na tablicy samorządowej na 1 piętrze naszej szkoły.

Na koniec podziękować należy organizatorom turnieju – przede wszystkim p. Sławomirowi Grzegorczykowi za czuwanie nad całością turnieju, Radzie Rodziców za ufundowanie pamiątkowych pucharów oraz medali, a także nauczycielom wychowania fizycznego – panu Miłoszowi Malczewskiemu za wzorowe sędziowanie podczas zawodów (zdecydowanie przewyższający sędziowanie podczas brazylijskiego mundialu), pani Teresie Bigos oraz pani Annie Fiedorowicz za sprawną organizację turnieju sportowego dziewczynek. Wypada mieć nadzieję, że podobny poziom sportowych emocji, dobrej zabawy oraz integracji będzie nam dane przeżyć podczas przyszłorocznej edycji!

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA SPORYCH ROZMIARÓW GALERII - KLIKNIJ KOLAŻ

Strona gotowa do druku

UKS 3: 2014.06.22 - Międzynarodowy Turniej Judo Dzieci i Młodzików - Lipno-Leszno
Dodano: poniedziałek, 07 lipca 2014 - 20:51 Autor: Admin
UKS_3
W dniu 22 czerwca 2014 r. w Lipnie koło Leszna odbył się Międzynarodowy Turniej w Judo Dzieci i Młodzików. W tym turnieju wystartowali podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki sportowe, a mianowicie:

- złote medale: Aleksandra Łajdych, Szymon Jęśko- Białek, Maciej Tymiec, Oskar Nawrocki, Remigiusz Rębacz, Jan Wyroślak, Oliwia Cebieniak, Adam Stodolski

- srebrne medale: Miłosz Kłos, Filip Cieszyński, Kacper Dupla, Jakub Serwatka, Wojciech Drygała, Grzegorz Drygała, Natalia Janocha

- brązowe medale: Daniel Sawicki, Filip Janocha, Kacper Kozera

- V miejsca: Paweł Łajdych, Patryk Rak

Nieoficjalnie UKS „3” Piła w tym turnieju drużynowo zajął I miejsce
. W zawodach wystartowało 288 zawodników z 25 klubów + dwa kluby z Niemiec i jeden klub z Czech. Zawody w opinii uczestników i trenerów zorganizowano bardzo dobrze. UKS Lipno zorganizował namiot, pod którym odbywały się walki. Były to ostatnie zawody w tym półroczu zaliczane do rankingu Okręgowego Związku Judo w Poznaniu.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

piłka nożna: 2014.06.14 - Turniej Piłki Nożnej Klas I Gimnazjum o Puchar Prezesa ZNP w Pile
Dodano: poniedziałek, 07 lipca 2014 - 20:25 Autor: Admin
piłka nożna
Dnia 14 czerwca 2014 roku
na Orliku przy Gimnazjum nr 5 odbył się finałowy Turniej w Piłce Nożnej Klas I Gimnazjum o Puchar Prezesa ZNP w Pile. W zawodach wystartowało sześć drużyn: Gimnazjum nr 4, Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół nr 2, dwa zespoły z Gimnazjum nr 5 oraz nasza drużyna. Ekipy zostały podzielone na dwie grupy. Nasz zespół został rozstawiony. W wyniku losowania grupę uzupełniły - drugi zespół z gimnazjum nr 5 oraz Zespół Szkół nr 1.

W rozgrywkach grupowych zremisowaliśmy z drużyną ZS nr 1 (2:2) oraz drugim zespołem Gimnazjum nr 5 (1:1). W grupie zajęliśmy II miejsce. W meczu o wejście do finału ulegliśmy pierwszemu zespołowi Gimnazjum nr 5 (3:1). W ostatnim meczu ponownie zagraliśmy z drugą drużyną gimnazjum nr  5. W regulaminowym czasie padł remis (1:1). O zwycięstwie decydowały rzuty karne. Nasi piłkarze strzelali bezbłędnie wygrywając (2:0), co dało nam III miejsce w klasyfikacji końcowej.

Należy także podkreślić, że najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Krystian Wojciechowski. Nasz zespół wystąpił w następującym składzie: Krystian Wojciechowski, Jakub Wojciechowski, Hubert Golasa, Mateusz Pietrus, Jakub Perek, Kacper Perek, Gracjan Wojtasik, Tomasz Zieliński, Mateusz Janikowski, Szymon Kostecki, Wiktor Zdunek, Radosław Sójka i Dawid Jackowiak.

Opiekunem drużyny był Sławomir Grzegorczyk.
Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia fotek klikając kolaż lub bezpośrednio z fotogalerii.

Strona gotowa do druku

świetlica: 2014.02 - Baśniowy zamek (ARTYKUŁ ARCHIWALNY)
Dodano: poniedziałek, 07 lipca 2014 - 19:13 Autor: Admin
świetlica
W lutym 2014 r. uczniowie uczęszczający do świetlicy naszej szkoły wzięli udział w międzyświetlicowym konkursie plastycznym pt. "Baśniowy zamek" zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile.

Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i umiejętności plastycznych. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu zamku dowolną formą i techniką. Komisja konkursowa dokonała oceny prac w dwóch kategoriach: praca przestrzenna i praca płaska biorąc pod uwagę następujące kryteria: samodzielność, oryginalność i walory artystyczne prac.

Udział w konkursie wzięły 4 prace plastyczne z Zespołu Szkół Nr 3, wykonane pod opieką trzech nauczycielek świetlicy:
– p.Agata Graj – praca grupowa (I miejsce kat. praca przestrzenna)
– p.Katarzyna Sykutera-Świerczyńska – uczennica Julia Wesołowska kl.1a
– p.Katarzyna Sykutera-Świerczyńska – uczennica Maria Skiera kl.3b (III. miejsce kat. praca przestrzenna)
– p.Monika Woźniacka – uczennica Nikola Bilon kl.3a (wyróżnienie kat. praca płaska)


GRATULUJEMY!! kilka zdjęć - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

piłka nożna: 2014.06.18 - X Mistrzostwa Szkoły Klas III Gim w Piłkę Nożną
Dodano: piątek, 20 czerwca 2014 - 18:02 Autor: Admin
piłka nożna
X Mistrzostwa Szkoły Klas III Gimnazjum w Piłce Nożnej odbyły się w środę 18 czerwca 2014 roku. W szranki stanęło 6 drużyn reprezentowanych przez 6 zawodników z danej klasy. Rywalizowano w dwóch grupach po 3 zespoły. W fazie grupowej grano systemem „każdy z każdym”. W pierwszej grupie, grupie A, los skojarzył ze sobą reprezentantów klas A, D oraz F. W grupie B wystąpiły klasy B,C oraz E. Tuż po losowaniu wydawało się, że znacznie mocniejsza jest druga grupa. Jak się później okazało były to słuszne przewidywania, bowiem 2 klasy z tej grupy spotkały się w finale. W pierwszej fazie zawodów tj. podczas zmagań grupowych mieliśmy zdecydowanie różne mecze. Były rywalizacje bardzo jednostronne jak również mecze na tzw. „styku”. Wyniki pierwszej części turnieju przedstawiamy poniżej.

Grupa A
1. 3A – 3D (2:0)
2. 3D – 3F (0:1)
3. 3A – 3F (5:0)

Grupa B
1. 3C – 3E (2:1)
2. 3B – 3E (0:1)
3. 3C – 3B (2:0)

Tabela grupy A
1. 3A - 6 PKT - 7 – 0
2. 3F - 3 PKT - 1 – 5
3. 3D - 0 PKT - 0 – 3

Tabela grupy B
1. 3C - 6 PKT - 4 – 1
2. 3E - 3 PKT - 2 – 2
3. 3B - 0 PKT - 0 – 3

Do fazy pucharowej awansowały dwie najlepsze drużyny z poszczególnych grup. Pierwszy zespół z grupy A zagrał w półfinale z drugą drużyną grupy B. Z kolei najlepsza drużyna z grupy B rywalizowała w drugim półfinale z drugą ekipą pierwszej grupy. Zatem pary półfinałowe przedstawiały się następująco: 3A – 3E oraz 3C – 3F. O ile pierwsze spotkanie było bardzo wyrównane i rozstrzygnięcie padło w drugiej odsłonie meczu, to w drugim dominował jeden zespół i zasłużenie awansował do meczu o złote medale.

3A – 3E (0:1)
3C – 3F (4:0)


Pozostały już tylko mecze o miejsca 3-4 oraz 1-2:

Mecz o miejsca 3-4
3A – 3F - (7:1)

Mecz finałowy
3C – 3E - (0:0)-(k.2:3)

Jak wskazuje wynik spotkania o miejsca 3-4 był to mecz do jednej bramki. Cały czas w posiadaniu futbolówki była klasa 3A. Mnóstwo strzałów na bramkę, klarownych sytuacji, które aż 7 – krotnie przyniosły pożądany efekt. Wynik 7:1 mówi sam za siebie.

Na koniec przysłowiowa „wisienka na torcie” czyli rywalizacja dwóch najmocniejszych drużyn X Mistrzostw Szkoły Klas III Gimnazjum. Do tej pory finaliści zagrali ze sobą w fazie grupowej. Wtedy o jedną bramkę lepsza okazała się klasa sportowa 3C, ale przebieg tego spotkania zwiastował wielkie emocje w finale. Prognozy sprawdziły się i obejrzeliśmy fantastyczne widowisko. Dopiero konkurs karnych wyłonił zwycięzcę. Po 3 seriach było 2:2. Drużyny wyznaczyły następnych strzelających. Do decydujących uderzeń podeszli kapitanowie 3C i 3E, odpowiednio Łukasz Ograbek oraz Radosław Samulak. Obydwoje nie pomylili się w pierwszych próbach. W drugiej próbie trafił tylko Samulak - zwycięstwo klasy 3E stało się faktem. X Mistrzostwo Szkoły trafia w ich ręce....

Końcowa klasyfikacja oraz nagrody indywidualne

1. 3E
2. 3C
3. 3A

4. 3F
5. 3B 3D
6. 3B 3D

Najlepszy bramkarz – Miłosz Gast 3C
Najlepszy strzelec – Hubert Kostecki 3A – 7 bramek
Najlepszy zawodnik – Radosław Samulak 3E

Serdeczne podziękowania dla organizatorów, a byli to: Justyna Waszak, Miłosz Malczewski i Ireneusz Gondek, a „sprawiedliwymi” zawodów byli panowie: Sławomir Grzegorczyk i Mariusz Kwiatkowski.

REKORDOWO OBSZERNA GALERIA FOTO (Martyna Bębnowska -;) - kliknij wybrany kolaż

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.06.17 - Finał XV Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży Powiatu Pilskiego
Dodano: czwartek, 19 czerwca 2014 - 15:35 Autor: Admin
wydarzenia
17 czerwca 2014 o godzinie 10.00 na boiskach Gimnazjum nr 5 odbył się Finał Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży Powiatu Pilskiego. Impreza finansowana przez Powiat Pilski, a organizowana przez Nadnotecki SZS w Pile i Gimnazjum nr 5 w Pile w tym roku przyjęła trochę inną formę, która zdaniem opiekunów i zaproszonych gości była bardzo atrakcyjna.Uczestnikami rywalizacji były
zaproszone szkoły z powiatu pilskiego, które we współzawodnictwie sportowym 2012/2013 zajęły cztery pierwsze miejsca w kategorii szkół podstawowych i w gimnazjach. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zaproszone do udziału zostały cztery pierwsze szkoły z największą sumą punktów dziewcząt i chłopców za rok szkolny 2012/2013. I tak ze Szkół Podstawowych oglądać mogliśmy: SP1 z Piły, SP4 z Piły, ZS1 z Piły i SP7 z Piły. Wśród gimnazjów: G5 z Piły, ZS2 z Piły, G.Wyrzysk i ZS3 z Piły. Spośród Szkół Ponadgimnazjalnych pokazały się: ZS im. Stanisława Staszica z Piły, I LO z Piły, LO Towarzystwa Salezjańskiego z Piły oraz ZSP Nr 3 z Piły.


Zostańmy zatem przy szkołach gimnazjalnych. Reprezentacja naszej szkoły liczyła regulaminowe 26 uczestników. Reprezentanci danej szkoły mieli prawo startu w biegu sztafetowym i w jednej grze zespołowej. W grach zespołowych i w szachach odbyły się mecze półfinałowe i spotkania o miejsca. Drużyny/zawodnicy szkół z miejsc 1 i 2 (współzawodnictwo 2012/2013) byli rozstawieni, pozostałe zespoły – dolosowano.

Program części sportowej dla gimnazjów obejmował: szachy indywidualne, sztafetę łączoną 6x200m (dziewczęta i chłopcy na przemian), trójki koszykarskie (tylko chłopcy), siatkówkę (mieszaną – 3 dz, 3 ch) i piłkę nożną (mieszaną – 2 dz, 3 ch + bramkarz).

W poszczególnych konkurencjach zajęliśmy odpowiednio:

sztafety – 4 m-ce

szachy – 4 m-ce

siatkówka – 1 m-ce

koszykówka – 3 m-ce

piłka nożna – 2 m-ce

co w przeliczeniu na punkty dało nam 3 miejsce DRUŻYNOWO!!!! BRAWO!!!! (1m – G5, 2m – ZS2, a 4m – Wyrzysk)

Głównymi aktorami zmagań byli (wg dyscyplin):

- siatkówka (Krzysztof Łykus – kapitan, Jakub Czech, Miłosz Gast, Dawid Romaniszyn, Grzegorz Zieliński, Aleksandra Drop, Adrianna Ryczkowska i Kinga Kułak)

- trójki koszykarskie (Piotr Grzybowski - kapitan, Dominik Maroszek i Oskar Domińczak)

- piłka nożna (Łukasz Ograbek – kapitan, Seweryn Pilarski, Dominik Wlach, Krzysztof Mściszewski, Dawid Parecki, Martyna Bębnowska, Julia Natoniewska i Marta Bazimierowska)

- sztafeta 6x200m (Julia Korba, Karolina Kin, Paulina Poznaniak, Norbert Modrow, Krzysztof Januzik i Krystian Wojciechowski)

- szachy indywidualne (Dorota Solarska)

Piękne fotki strzelały: Ewelina Łastowska i Magda Karpińska, a opiekunem naszej młodzieży był p.Ireneusz Gondek.

Wszystkim sportowcom naszej szkoły, którzy dzielnie walczyli na tartanie, sztucznej murawie i stole szachowym serdecznie dziękuję i gratuluję!!


OBSZERNA GALERIA FOTO – kliknij wybrane zdjęcie...

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2014.06.16 - INTEGRANCIK - wręczenie nagród w ZS2
Dodano: czwartek, 19 czerwca 2014 - 11:46 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 16 czerwca 2014 r. w ZS nr 2 odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursie INTEGRANCIK. Wśród wyróżnionych znaleźli się nasi uczniowie:
 
Dawid Brzeziński - kl. III c
Dominika Karniszewska - kl. III c
Wiktor Badera - kl. III b
Weronika Krawczuk - kl. III b


Gratulujemy zdobytych wyróżnień!
kilka fotek - kliknij zdjęcie...
Teresa Zapolska

Strona gotowa do druku

<   1234567891011121314151617181920212223   >

sztuki walki: 2014.06.12-15 - Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Juniorach i Juniorek Młodszych w Judo
Dodano: czwartek, 19 czerwca 2014 - 11:32 Autor: Admin
sztuki walki
W dniach 12-15 czerwca 2014 w Oleśnicy k/Wrocławia odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów i Juniorek Młodszych w Judo. W zawodach wystartowali także podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków. Po trzech dniach zmagań zawodnicy uzyskali następujące wyniki:

- srebrny medal - Tomasz DRZEWIECKI - waga 81kg
- V miejsce - Roksana ŁOSOŚ - waga 57kg
- V miejsce - Gracjan WYROŚLAK - waga 66kg
- IX miejsce - Alan MAŁOWICKI - waga 73kg

W walkach eliminacyjnych odpadł Jakub FAFIŃSKI - waga 73 kg.

W ostatnim dniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo Juniorów i Juniorek Młodszych startował Beniamin PODEMSKI - waga 46 kg, który zdobył brązowy medal wygrywając trzy walki przez ippon, przegrywając jedną. Jest to duży sukces zawodników UKS “3“ Piła, bo pierwszy raz w historii klubu, w punktacji klubowej zajął 6 miejsce w klasyfikacji sportów młodzieżowych na 95 startujących klubów z całego kraju. Poza tym byliśmy najlepszym klubem województwa wlkp.

Podziękowania od trenerów i zawodników za pomoc finansową w wyjeździe na Olimpiadę do Oleśnicy dla Zakładów Mięsnych - H.Stokłosy ze Śmiłowa oraz Nadnoteckiemu Bankowi Spółdzielczemu z Białośliwia.

Józef Jopek
galeria - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

LIBRUS

KOMUNIKATY DYREKCJI


ZASTĘPSTWA


WAŻNE DOKUMENTY


ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE


OSTATNI ALBUM

MURAL


OLA WOJCIECHOWSKA


1% PODATKU


PROJEKT SWOI

Logowanie

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!

Archiwum

Starsze artykuły

HOME | DOWNLOADS | SEARCH | TERMS OF USE | PRIVACY POLICY


mail administratora
prof.gondek@
gmail.com

Page created in 0,891299 Seconds