Welcome Guest

Zespół Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich, 64-920 PIŁA, ul.Żeromskiego 41 <<>> e-mail - zs3sek@wp.pl

REKRUTACJA 16/17

LEPSZA SZKOŁA


ECHA ŚWIETLICY

FOTOGALERIA


PSYCHOLOG SZKOLNY


OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


ASTANET

MOJE PODRĘCZNIKI

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

FILMY

CZAS NA SPORT

Online

Obecnie jest 32 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Logowanie

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!

logo: 2015.11.10 - Rocznica odzyskania niepodległości
Dodano: wtorek, 01 grudnia 2015 - 10:10 Autor: Admin
logo
We wtorek, 10 listopada br., odbył się w naszej szkole apel upamiętniający kolejną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. „Podróż do wolności” miała za zadanie przenieść uczestników spotkania do wspomnień o tych, którzy na przestrzeni wieków walczyli o wolność naszej ojczyzny.
Pociąg, którym podróżowaliśmy, wyprawę swoją rozpoczął od stacji: „Powstanie Listopadowe i Styczniowe”. Później przenieśliśmy się do „Wybuchu I wojny światowej”, aby wkrótce stanąć przy upragnionej „Wolności”. Długo jednak się nią nie cieszyliśmy. Już 1 września 1939 roku Polska ponownie utraciła swoją niepodległość. Sześcioletnie działania wojenne przyniosły tylko pozorną wolność. Powstanie PRL, zniewolenie przez ustrój komunistyczny, doprowadziły do wielu wystąpień narodu przeciw systemowi.
Kolejne stacje, na których zatrzymywał się nasz „Pociąg do wolności”, przypominały o tak tragicznych wydarzeniach, jak: „Poznań '56”, „Grudzień '70”, czy wybuch stanu wojennego – 13 grudnia 1981 roku.
Historyczna podróż, którą wspólnie odbyliśmy, zakończyła się dotarciem do upragnionej wolności, którą możemy cieszyć się do chwili obecnej. Zawdzięczamy to tym, którzy walczyli, abyśmy mogli żyć w wolnym i niezależnym kraju.
W apelu wykorzystano: „Marsz Pierwszej Brygady”, wiersz K. K. Baczyńskiego w muzycznej interpretacji Ewy Demarczyk, „Polska” zespołu KULT oraz utwór „Nie pytaj o Polskę” Grzegorza Ciechowskiego, który zakończył przedstawienie. Program został przygotowany przez p. D. Dec i p. D. Żołędziewską. Oprawą muzyczną zajął się p. B. Drab, natomiast dekorację wykonała p. A. Graj.

Przygotowała: Dorota Żołędziewska
foto - kliknij zdjęcie

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.11.08 - Śniadanie daje moc
Dodano: wtorek, 01 grudnia 2015 - 09:54 Autor: Admin
wydarzenia
"Śniadanie daje moc" to program promujący zasady zdrowego odżywiania i zwiększający świadomość nt. roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. Nasza szkoła od kilku lat czynnie uczestniczy w tej akcji.

8 listopada uczniowie klas I-III naszej szkoły poznali piramidę żywienia, a także 12 zasad prawidłowego żywienia. Następnie przygotowywali piękne, kolorowe kanapki, sałatki owocowe i drobne przekąski. Na pieczywie nie zabrakło pożywnych wędlin, twarogu, żółtego sera, ale też pełnych witamin warzyw.

Po wspólnych zdjęciach dzieci degustowały samodzielnie przygotowane pyszności i chętnie dzieliły się z innymi. Doceniły jakie przyjemne może być zasiadanie przy jednym stole z kolegami, koleżankami i  nauczycielkami.

Info i foto zebrał wódz Dymiąca Czacha (z plemienia Czarnych Stóp IIc).

foto - kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.11.26-27 - Nauczycielski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przechodni Prezesa Oddziału ZNP Piła
Dodano: środa, 25 listopada 2015 - 15:17 Autor: Admin
siatkówka

Strona gotowa do druku

matematyka: 2015.11.25 - KOMUNIKAT DOTYCZĄCY TURNIEJU SUDOKU
Dodano: środa, 25 listopada 2015 - 14:59 Autor: Admin

Strona gotowa do druku

biologia: 2015.11.22 - WIEŚCI Z KLASY IA - Po raz trzeci byliśmy w Zdrojowej Górze
Dodano: środa, 25 listopada 2015 - 11:55 Autor: Admin
biologia
Tym razem „bohaterami” zajęć były rośliny chronione.


W miniony czwartek 19 listopada po raz trzeci udaliśmy się do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. Trochę martwiliśmy się o aurę, która od kilku dni nikogo nie rozpieszcza, ale na szczęście ok. godz. 09:00 przestało padać i po krótkiej przejażdżce i marszu znaleźliśmy się na miejscu.
Spotkanie, które tradycyjnie przygotowała dla nas pani Anna Kałka rozpoczęła projekcja kilkunastominutowego filmu: „Ochrona przyrody w Lasach Państwowych”. W filmie zaprezentowano istotę zmian zachodzących w przyrodzie od wiosny aż do okresu zimowego. Mówiono w nim m.in.: o diagnozowaniu zagrożeń i potrzeb ochroniarskich, o problemie wypalania traw i skutkach tego procederu, o próbach restytucji kilku gatunków np. cisa pospolitego lub głuszca, o „Świecie Niezapominajki”, w którym bierze udział coraz więcej młodzieży, o zakładaniu zbiorników retencyjnych jako sposobie zatrzymania wody w lesie  i ochrony innych terenów przed powodziami.
Młodzież dowiedziała się również o:  istnieniu Ośrodków Rehabilitacji Zwierząt, do których trafiają  ranne osobniki,  i po zabiegach wypuszczane są na wolność, pracach porządkowych przed zimą np. budowie i zakładaniu przez służby leśne sztucznych gniazd czy gromadzeniu karmy dla zwierząt. W ośrodkach Lasów Państwowych dokarmiane są żubry. Podjęty był także temat walki pracowników leśnych z kłusownikami.
Ciekawostką jest fakt znakowania – pod koniec zimy – przepięknych ptaków jaki mi są głuszce. Zajmują się tym pracownicy dwóch Nadleśnictw w kraju: w Leżańsku  i w Wiśle.
Film potwierdził jak ważną sprawą jest rozbudzenie u młodych ludzi świadomości ekologicznej. Piękno przyrody musimy zostawić kolejnym pokoleniom. Najlepszą formą nauki są dla nich zajęcia z leśnikami i wspólna dyskusja o przyrodzie. Takich  właśnie działań doświadczają od września dziewczęta i chłopcy z klasy innowacyjnej.
Film zakończył się przepięknych stwierdzeniem: „Las czeka i zaprasza; korzystajmy z niego rozsądnie”.

W drugiej części uczniowie zaprezentowali przygotowane zadanie domowe . Każdą grupę reprezentowała jedna osoba i tak: Chrystian Skowroński opowiedział o rosiczce okrągłolistnej, Daria Badzińska o sośnie limbie, Szymek Stróżyński o storczyku szerokolistnym a Dominika Kołodziejczyk o lilii złotogłów.

Pani Anna miała kilka dodatkowych pytań: dlaczego każdy egzemplarz lilii jest niepowtarzalny i powinien być chroniony? (notabene w lasach Nadleśnictwa Zdrojowa Góra jest tylko JEDNO stanowisko tej cudnej rośliny), co trzeba zrobić, aby nie wyginęły storczyki, jak i dlaczego właśnie tak odżywia się rosiczka?, jakie właściwości lecznicze ma ta roślina?. Jestem ciekawy czy znacie odpowiedzi na te pytania… oraz jeszcze jedno: jaki jest podstawowy sposób na zachowanie bioróżnorodności?. Za prawidłową odpowiedz na to pytanie,  pierwszą osobę nagrodzę  - w najbliższą środę na lekcji biologii - oceną celującą  z wykrzyknikiem.

W kolejnej odsłonie czwartkowych zajęć pani Anna opowiadała o leczniczym działaniu wielu wybranych gatunków roślin zielnych. Wiadomości okraszone były kolorowymi, pięknymi slajdami, a rolach gł. wystąpiły takie gatunki jak: grzybień biały, bagno zwyczajne, śnieżyczka przebiśnieg, storczyk plamisty, widlak jałowcowaty, paprotka zwyczajna, przylaszczka zwyczajna, bażyna czarna i inne.
Na koniec pobytu nie zabrakło zadania nie pozbawionego elementu humorystycznego. Uczniowie musieli połączyć słowa w języku czeskim z ich odpowiednikami w języku polskim (patrz fot.).

Następne zajęcia 14 grudnia zapowiadają się – jak mawiają sprawozdawcy sportowi - wręcz frapująco. Uczniowie wezmą udział w dyskusji o tematyce ekologiczno – ochraniarskiej. Szczegóły poznamy dopiero w dniu zajęć.

Poza tym uczniowie klasy Ia zostali podzieleni na 5 grup. Każda z nich zaprezentuje informacje o wybranym dla nich gatunku zwierzęcia chronionego w naszym kraju, a są to: jastrząb, sowa włochata, traszka grzebieniasta, żmija zygzakowata i jelonek rogacz.
Aha, pamiętajcie o legendzie o pełniku europejskim!!!!!!!.

Piotr  Gruntkowski
foto - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.11.20 - Dzień życzliwości i pozdrowień - IV-VI SP
Dodano: środa, 25 listopada 2015 - 09:35 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 20 listopada (piątek) w naszej szkole odbył się w światowy dzień życzliwości i pozdrowień. Dzień ten obchodzony jest zazwyczaj 21 listopada, jednakże z racji tego, że w tym roku wypada o­n w sobotę, samorząd uczniowski postanowił obchodzić to wydarzenie już w piątek. Ten wyjątkowy dzień ma na celu integrować młodzież, promować pozytywne wartości takie jak kultura osobista i słowa, szacunek i tolerancję wobec innych. Stąd uczniowie klas 4-6 SP naszej szkoły przygotowali specjalne serduszka życzliwości zawierające pozdrowienia, rymowanki, hasła (nawet w językach obcych!) czy też sentencje wyrażające życzliwość oraz pozytywne nastawienie do drugiego człowieka. Z tychże serduszek przedstawicielki SU – Julia Koneczna z klasy V a oraz Weronika Krawczuk z klasy V c przygotowały przepiękne „drzewo” życzliwości, które od piątku można podziwiać na I piętrze naszej szkoły. Co bardziej pomysłowi tworzyli hasła oraz rymowanki na większych kartkach, wieszając je później na drzwiach sal lekcyjnych. Dzięki temu życzliwość „odczuć” można było niemal w każdym zakątku szkoły.
Co więcej, w ramach dnia życzliwości przedstawicielki SU – Małgosia Brzezowska, Małgosia Nowak oraz Weronika Chmielowiec z klasy VI C odwiedziły wszystkie klasy IV-VI SP ze specjalnie przygotowanymi orderami życzliwości. Aby zostać odznaczonymi takim orderem, uczniowie mieli za zadanie powiedzieć komplement  lub miłe słowo drugiej osobie za klasy z krótkim uzasadnieniem dlaczego lubi się tę osobę.
Przyznać trzeba, że uczniowie w sposób bardzo przyjazny i życzliwy poradzili sobie z tym zadaniem, zdobywając ordery w postaci kolorowych naklejek czy też uśmiechniętych buziek. Dodatkowo, w ramach „wsparcia” dnia życzliwości w holu szkolnym pojawiły się bardzo oryginalne i ciekawie wykonane kodeksy bezpiecznego pobytu w szkole przygotowane przez uczniów klas IV-VI SP. Szczególne podziękowania za organizację dnia życzliwości należą się Małgosi Brzezowskiej (kl. VI C), która przygotowała piękne odznaki oraz dla Julki Konecznej (kl. V a), która przygotowała niesamowite drzewko życzliwości oraz przepiękne serduszka (ponad sto!) do wpisywania życzliwych haseł. Wielkie słowa uznania należą się rzecz jasna wszystkim uczniom, którzy dołożyli swoją „cegiełkę” do projektu dnia życzliwości tworząc mądre i pełne sympatii sentencje. Wypada mieć tylko nadzieję, że sympatię i życzliwość będziemy okazywać sobie nie tylko od „święta” ale w codziennej rzeczywistości – nic nie kosztuje, a sprawić  może wiele radości. Jak trafnie głosiło jedno z haseł na drzewku życzliwości (cytat za Markiem Twainem): „Życzliwość, to język, który mogą usłyszeć głusi i zobaczyć niewidomi."

foto - kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

ekologia: 2015.11.12 - Olimpiada ekologiczna
Dodano: piątek, 13 listopada 2015 - 21:39 Autor: Admin
ekologia
W miesiącu wrześniu i październiku odbyły się cztery etapy (szkolny, gminny, powiatowy i nadpowiatowy) Olimpiady Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas piątych i szóstych: Gabriela Kubera, Weronika Krawczyk, Wiktoria Fritza, Marta Kulawik, Alicja Tyrańska i Jakub Kujawski. Z przyjemnością informuję, iż Jakub Kujawski z klasy V b znalazł się w grupie ośmiu najlepszych uczniów SP etapu powiatowego. Jego sukces był jeszcze większy na ostatnim – nadpowiatowym etapie, ponieważ Jakub okazał się bezkonkurencyjny i zajął I miejsce, zdobywając 39/40 pkt.

W dniu 6 listopada odbyło się podsumowanie XV Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego i VIII Olimpiady Ekologicznej Subregionu Pilskiego, na którym wręczono uczniom atrakcyjne nagrody m.in. telefony komórkowe Sony Xperia, odtwarzacze mp3, teleskopy i inne.
Gratulacje!
foto - kliknij kolaż
Opiekun: Marlena Wesołowska

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.11.07 - Mistrzostwa Miasta Piły Klas I-II Gimnazjum w Piłce Siatkowej Dziewcząt
Dodano: wtorek, 10 listopada 2015 - 17:10 Autor: Admin
siatkówka
ZŁOTA SOBOTA NASZYCH DZIEWCZĄT
W ubiegłą sobotę - 07.11.2015 został rozegrany finałowy turniej piłki siatkowej dziewcząt o Mistrzostwo Miasta Piły Klas I i II. Po wcześniejszych eliminacjach do czwórki finałowej zakwalifikowały się następujące zespoły: Gim 5, Gim 4, ZS2, ZS3. Sobotni turniej rozpoczął się spotkaniem Gim 5 z zespołem ZS2. Po dwóch krótkich setach wygrana przypadła drużynie pilskiej piątki (2:0).W kolejnym meczu spotkały się drużyny Gim 4 i ZS3, ten pojedynek zakończył się wygraną Naszych dziewcząt w stosunku punktów 2:0. Tym sposobem zostały wyłonione pary drużyn, które rozegrały mecze o miejsca III i IV oraz o miejsca I i II.

W pierwszej parze zagrały teamy ZS 2 i GIM 4. Mecz był niezwykle zacięty, każdy z zespołów na przemian przejmował prowadzenie, walcząc o każdy punkt i każdą piłkę. Po trzech trudnych setach szalę zwycięstwa przechylił na swoją korzyść zespół GIM 4 zajmując tym samym 3 miejsce, a ZS2 IV miejsce w Mistrzostwach.
Finałowy mecz o najwyższe miejsca rozstrzygały zespoły GIM 5 i ZS 3. Mecz zakończył się wygraną Naszego zespołu w stosunku setów 2:0 i tym samym tytuł Mistrzyń Miasta Piły klas I i II w piłce siatkowej dziewcząt gimnazjów należy do ZS 3 Piła. Skład zwycięskiego zespołu to: ROZŁOCH NICOLE, WRÓBLEWSKA SANDRA, RUTA ANNA, PREIHS OLA, MARSZAŁ KLAUDIA, POŁYNIAK JAGODA, WIĘCKOWSKA ROKSANA, SIKORSKA JOANNA, KORDYŚ WERONIKA, GAWIN MARTYNA.

foto - kliknij kolaż
Opiekunem zespołu była p. Dorota Zaleska

Strona gotowa do druku

pływanie: 2015.11.06 - Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Pływaniu Drużynowym
Dodano: wtorek, 10 listopada 2015 - 13:20 Autor: Admin
pływanie
W dniu 6.11.2015 odbyły się cykliczne zawody w pływaniu drużynowym. Jak co roku na pilski "Wodnik" przybyło 8 ekip pływackich z powiatu pilskiego. Tegoroczne zawody jak zawsze dostarczały wielu wrażeń i emocji. Zawody odbyły się z podziałem na dwie grupy. W pierwszej serii popłynęły zespoły ZS 2 Piła, Gim.Osiek, Towarzystwo Salezjańskie Piła oraz ZS 1 Piła.
Natomiast w kolejnej serii płynęły zespoły z Wyrzyska, Kaczor, ZS3 Piła i Gim 5 Piła.

Bezwzględnym zwycięzcą zawodów została drużyna z ZS 2 w Pile. O kolejności następnych miejsc decydowały ułamki sekund, jako drudzy dopłynęli zawodnicy Towarzystwa Salezjańskiego, trzecie miejsce przypadło w udziale ekipie ZS1.

Nasz zespól z minimalną stratą zajął 4 miejsce. Skład naszego zespołu przedstawiał się następująco: SUCHOWIAK JOANNA, PERUCKI MARCIN, RUTA ANNA, NAWROT PAWEŁ, SOBISIAK KORNELIA, DYMKOWSKI MICHAŁ, JESSA NATALIA, STRZELECKI MATEUSZ, JARCZAK WERONIKA, JARCZAK KUBA, PREIHS OLA, KOZŁOWSKI HUBERT.

Opiekunem zespołu była p.Dorota Zaleska.

Strona gotowa do druku

piłka nożna: 2015.11.05 - III Runda Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych
Dodano: wtorek, 10 listopada 2015 - 13:12 Autor: Admin
piłka nożna
Dnia 5 listopada 2015 roku odbyła się III Runda Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. Zawody zostały rozegrane w Szkole Podstawowej w Białośliwiu.
Oprócz gospodarzy w rozgrywkach wzięły udział: drużyna Szkoły Podstawowej z Łobżenicy, Zespołu Szkół w Szydłowie oraz nasz zespół. Spotkanie naszej drużyny z reprezentacją SP w Łobżenicy zakończyło się naszym zwycięstwem 3:1. Również wygraną przez nasz zespół zakończył się mecz z zespołem ZS w Szydłowie - wynik meczu – 3:2. W ostatnim spotkaniu z reprezentacją SP w Białośliwiu przegraliśmy 1:5. Mimo porażki nasza drużyna z II miejsca w grupie awansowała do finału powiatu.

Zagraliśmy w składzie: Kacper Chojnowski, Jakub Adamik, Marcel Szmyt, Filip Grabarczyk, Adam Krystek, Jakub Warzecha oraz Wiktor Olejniczak.
Opiekunem zespołu był Miłosz Malczewski.

Gratuluję i życzę powodzenia w finale.

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.10.30 - Szkoła tolerancji
Dodano: czwartek, 05 listopada 2015 - 22:14 Autor: Admin
wydarzenia
30 października w szkolnej czytelni odbyło się spotkanie z p. Mahmoudem Hsino przygotowane przez p. Beatę Lipowicz dla kl. II a i c gimnazjum. Pan Hsino jest z pochodzenia Syryjczykiem, który od wielu lat mieszka w Polsce. Zgodził się o­n przyjąć zaproszenie na spotkanie z młodzieżą, aby przybliżyć uczniom naszej szkoły temat islamu i kultury muzułmanów. Młodzież chciała się dowiedzieć wielu rzeczy - od spraw związanych z religią, czy życiem osobistym gościa, aż po aktualną sytuację polityczną w Syrii i Europie. Z sali padały m.in. pytania: „Czym różni się islamista od muzułmanina?”, „ Czy Koran nakazuje zabijać wszystkich niewiernych?”, „Dlaczego wyjechał pan ze swojego kraju?” Spotkanie trwało dwie godziny lekcyjne i przebiegało w przyjaznej i ciepłej atmosferze, a uczniowie ciągle nie przestawali zadawać pytań. W trakcie rozmowy gość poczęstował młodzież potrawą charakterystyczną dla swojego miejsca pochodzenia – zupą z soczewicy. Była to niespodzianka i rzeczywiście mocno zaskoczyła przybyłych.

Po skończonym spotkaniu młodzież była pełna wrażeń i świeżo nabytej wiedzy. Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować inne tego rodzaju „lekcje na żywo” i że będą o­ne równie udane!

kilka większych fotek po kliknięciu w kolaż
Autorka: Beata Lipowicz

Strona gotowa do druku

filmy: 2015.10.27 - Do stolicy po rany cięte i kłute
Dodano: czwartek, 05 listopada 2015 - 21:54 Autor: Admin
filmy
27 października
młodzież naszej szkoły pod opieką p. Beaty Lipowicz i p. Aldony Ostachowicz wyruszyła do stolicy, aby zobaczyć jak w rzeczywistości wyglądał plan filmowy stworzony do filmu „Karbala”.

Uczniowie przenieśli się w czasie i przestrzeni – do Iraku 2003 roku. Zobaczyli uliczkę arabskiego miasta, targowisko, umocnienia broniące dostępu do City Hall w Karbali, przy których trwali polscy żołnierze na misji. Mieli także możliwość sfotografowania się z pojazdami, jakie „zagrały” w filmie, czy doświadczenia huku lądującego helikoptera. Poza tym poznali też interesujące zawody filmowe, nie tylko reżysera bądź scenarzysty, ale szwenkiera, kierownika planu filmowego i mikrofoniarza. Dodatkową atrakcją wyjazdu „klasy filmowej” było wzięcie udziału w warsztatach charakteryzacji filmowej poprowadzonych przez doświadczoną charakteryzatorkę pracującą w WFFiD. Efekty warsztatów widoczne na zdjęciach!

foto - kliknij kolaż
Autorka tekstu: Beata Lipowicz

Strona gotowa do druku

komunikaty admina: ZASADY REALIZACJI PROJEKTU
Dodano: środa, 04 listopada 2015 - 19:34 Autor: Admin
komunikaty admina
W zakładce WAŻNE DOKUMENTY - prawa kolumna naszej www (pod modułem ZASTĘPSTWA) umieszczono dokument tekstowy - ZASADY REALIZACJI PROJEKTU EDUKACYJNEGO.
Zapraszamy do zapoznania się z w/w...

admin

Strona gotowa do druku

UKS 3: 2015.10.24-25 - Puchar Europy Seniorów i Seniorek w Judo
Dodano: piątek, 30 października 2015 - 22:27 Autor: Admin
UKS_3
W dniach 24-25 października 2015 r. w Lund – Szwecja odbył się Puchar Europy Seniorów i Seniorek w Judo. W tym turnieju wystartowała zawodniczka – podopieczna trenerów Józefa i Tomasza Jopków. Pierwszy raz w historii klubu zawodniczka – Katarzyna Wiszniewska (waga 48 kg.) zdobyła brązowy medal – wygrała 3 walki, natomiast jedną przegrała. W zawodach wystartowało 305 zawodników z 28 państw (z Europy i dodatkowo Kanady).

Podsumowując start zawodniczki Kasi, możemy śmiało powiedzieć, że jest to wielki sukces dla niej samej i klubu. Katarzyna Wiszniewska jest studentką pierwszego roku fizykoterapii na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile.

Józef Jopek

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.10.22 - Zdrojowa Góra - Drzewa i nie tylko
Dodano: środa, 28 października 2015 - 22:40 Autor: Admin
wydarzenia
WIEŚCI Z KLASY IA: DRUGA WIZYTA W ZDROJOWEJ GÓRZE - TYM RAZEM ROZMAWIALIŚMY O DRZEWACH i NIE TYLKO...

Bardzo bogata pod względem merytorycznym była tematyka kolejnej wizyty młodzieży gimnazjalnej z klasy Ia, klasy z innowacją biologiczno – chemiczną w siedzibie Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. Prowadząca zajęcia pani Anna Kałka przygotowała wiele dydaktycznych niespodzianek w postaci ciekawostek o pospolitych, krajowych gatunkach drzew i krzewów czy wiadomości historycznych z dziedziny dendrologii i nie tylko… Poza tym wysłuchaliśmy legendę o olszy czarnej, poznaliśmy aż dwadzieścia stwierdzeń tyczących znaczenia drzew w przyrodzie i życiu codziennym człowieka. Obejrzeliśmy film dydaktyczny pokazujący jak wiele wspólnego ze sobą mają ludzie i drzewa. Na koniec tego obrazu utkwiło nam w pamięci stwierdzenie: "I Ty możesz posadzić swoje drzewo". Dodajmy, że film wzbogacony był kilkoma fragmentami wierszy, których autorami są wybitni polscy poeci.

W części praktycznej uczniowie rozpoznawali wybrane gatunki drzew iglastych i liściastych. Mieli do dyspozycji  gałązki z liśćmi roślin okrytonasiennych, igłami nagonasiennych oraz zestawy szyszek polskich "iglaków". Podsumowaniem tej odsłony zajęć było zadanie dla pięciu 4-osobowych zespołów. Uczniowie musieli rozpoznać 16 gatunków drzew po fotografiach ich liści. Zadanie wypadło przyzwoicie, choć są tzw. "niewykorzystane rezerwy".

Na koniec naszej przeszło dwugodzinnej wizyty w Nadleśnictwie pani Ania zaprosiła nas do dendrohoroskopów. Zabawa polegała na tym, że każdy z nas dopasowywał datę swoich urodzin do nazwy odpowiedniego gatunku drzewa, a następnie mógł odczytać informację o sobie jak w horoskopie.

A teraz podzielimy się z Wami z kilkoma ciekawostkami zaserwowanymi nam w czwartkowe przedpołudnie przez panią Annę Kałkę. Tę część artykułu nazwijmy: "Czy wiesz, że...":

• Królową polskich lasów jest sosna zwyczajna. Na 1,5 mln sadzonek rocznie aż 800 tys. przypada na ten gatunek drzewa.
• Najbardziej wymagającymi gatunkami drzew są: klon jawor, buk pospolity, jodla pospolita, wiąz i jesion.
• Najmniej wymagającymi gatunkami drzew są: sosna zwyczajna, topola osika, brzoza pospolita i olcha czarna.
• W Polsce drzewem występującym tylko w jednym miejscu jest brzoza ojcowska, a tego typu gatunki nazywa się subendemitami.
• Drewno olchy czarnej na przekroju jest żółtawobiałe, ale po zetknięciu z powietrzem staje się pomarańczowe. Przyczyną jest utlenianie związków zwanych garbnikami.
• Nieprawdą jest stwierdzenie, że drzewa iglaste nie gubią igieł. Wręcz przeciwnie. Systematycznie przez cały rok (a nie jak u "liściaków" tylko na zimę) wymieniają stare, zniszczone igły na nowe. Najbardziej jest to widoczne jesienią.
• Jeżeli boli głowa oprzyj głowę o brzozę. Drewno tego drzewa wytwarza tzw. pozytywną energię życiową.
• Uwaga!!! Negatywną energię wytwarza drewno dębów.
• Drewno klonu jawora jest poszukiwane przez lutników. Jest to drewno rezonansowe, przewodzi dźwięki o każdej barwie. Służy do wyrobu skrzypiec, organów czy wiolonczeli.
• Podobny typ drewna jak u klona jawora posiada świerk pospolity.
• Nektar lipy to przysmak dla pszczół, a miód z kwiatów jest bezcenny dla człowieka.
• Drewno lipowe jest preferowane przez rzeźbiarzy np. ołtarz w Kościele Mariackim w Krakowie został wykonany przez Wita Stwosza z drewna lipowego.
• Kiedy pyli robinia akacjowa to udręka dla alergików, ale akacjowy miodzik to jeden z najlepszych leków, który dała natura. Z drewna robinii wytwarza się meble...ale raczej dla bogatych ludzi.
• Kawałek kory dębu bezszypułkowego przeżuty przez człowieka, któremu dokucza ból zęba spowoduje, że ból zniknie. W korze tego dębu są garbniki, związki o właściwościach znieczulających.
• Drewno bukowe służy do wykonywania podłóg lub schodów. Jest bardzo twarde.
• Jeden dorosły buk wytworzy dzięki fotosyntezie dziennie tyle tlenu, że wystarczy do oddychania dla siedmiu ludzi, a ilością liści na jednym drzewie można pokryć powierzchnie boiska piłkarskiego.
• Orzech leszczyny – nie dla ludzi odchudzających się. Są wysokokaloryczne.
• Owoce berberysu są wyjątkowo bogate w witaminę C.
• Syropy z owoców dzikiego bzu czarnego są świetnym lekiem na schorzenia dróg oddechowych.
• Podłogi wykonane z drewna wiązu górskiego, gdyż jest bardzo trwałe.
• Olsza czarna to jedyny "liściak" z szyszkami.
• Buk ma jadalne orzeszki, ale nie dla alergików.
• Wierzba szara jest wprowadzana na wydmy, bo znakomicie je zatrzymuje, nawet przy silnym wietrze.
• Drewno brzozy brodawkowatej używane jest do palenia w kominkach, ale musi być wysuszone.
• Po roztarciu gałązek jodły poczujesz zapach cytrusów. To jedyne drzewo nagonasienne przewodzące żywicę w igłach.

PS. Nasza następna wizyta odbędzie się 19.XI. Mówić będziemy o roślinach chronionych.
fotki - kliknij wybrany kolaż w artykule

Piotr Gruntkowski - nauczyciel biologii i chemii w kl. Ia

Strona gotowa do druku

komunikaty admina: 2015.10.22 - KOMUNIKAT - DOPALACZE
Dodano: wtorek, 27 października 2015 - 17:08 Autor: Admin
komunikaty admina

Strona gotowa do druku

UKS 3: 2015.10.25 - Otwarty Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych oraz Młodzików w Judo
Dodano: wtorek, 27 października 2015 - 17:07 Autor: Admin
UKS_3
W dniu 25 października 2015 r w Luboniu k/Poznania odbył się Otwarty Puchar Polski Juniorów oraz Juniorek Młodszych i Młodzików w Judo. Także na tych zawodach wystartowali podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy uzyskali następujące wyniki – srebrne medale (Adam Stodolski - waga 73 kg, Natalia Janocha – waga 70 kg), V miejsce (Oliwia Cebieniak – + 70 kg, Szymon Jęśko-Białek – waga 50 kg).
Pozostali zawodnicy – Maciej Tymiec i Jakub Serwatka odpadli w walkach eliminacyjnych.

W zawodach wystartowało 265 zawodników z 58 klubów z Polski i zagranicy Czech, Francji i Białorusi.


Józef Jopek

Strona gotowa do druku

piłka nożna: 2015.10.24 - II runda Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych
Dodano: niedziela, 25 października 2015 - 20:15 Autor: Admin
piłka nożna
Dnia 24 października 2015 roku odbyła się II runda Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych
. Zawody odbyły się w Zespole Szkół nr 1 w Pile. Oprócz gospodarzy w imprezie udział wzięła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ujściu oraz nasz zespół.

Nasza drużyna odniosła dwa pewne zwycięstwa pokonując ZS nr 1 – 3:1 oraz SP Ujście 2:0. Zajmując I miejsce w grupie nasz zespół awansował do III rundy rozgrywek.


Zagraliśmy w nastepującym składzie: Kacper Chojnowski, Jakub Adamik, Marcel Szmyt, Filip Grabarczyk, Adam Krystek, Jakub Warzecha, Maciej Ratajczak oraz Wiktor Olejniczak.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
Opiekun zespołu - Sławomir Grzegorczyk

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.10.23 - Dzień Technologii - Matematyka w tablecie
Dodano: sobota, 24 października 2015 - 21:09 Autor: Admin
wydarzenia
Klasa IIIa (wychowawca Aleksandra Schoen-Kamińska) przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu JESTEM SMART.
Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do wykorzystywania internetu i urządzeń mobilnych w sposób świadomy i praktyczny oraz promocja nowoczesnych metod nauczania wśród nauczycieli. Trzecioklasiści przygotowali zajęcia i zaprosili kolegów z klasy IIIc (wychowawca Justyna Siekiera). W ramach „Dnia z Technologią” klasa IIIa zaprosiła klasę IIIc na „Matematyczny Dzień z Technologią”.

Dzieci z IIIa wykorzystują tablety na lekcjach, dlatego to właśnie o­ni wyjaśniali kolegom, jak należy skanować kody QR , korzystać z aplikacji, rozwiązywać zadania w kodach ukryte. Wszystkie zadania dzieci wykonywały w parach lub grupach. Trzygodzinne zajęcia miały uświadomić dzieciom, że zadania można rozwiązywać nie tylko w książkach i zeszytach. Można też wykorzystać internet, tablice interaktywne, tablety i smartfony.

Zadanie 1
- porządkowanie zegarów wg godzin rosnąco gra LearningApps. Po dobrze wykonanym zadaniu uczniowie zostali przeniesieni na stronę z puzzlami. Po ich ułożeniu dowiedzieli się, co będzie tematem wspólnych zajęć.
Zadanie 2
– karta pracy z kodami QR, w których były ukryte zadania tekstowe o różnym stopniu trudności. Uczniowie musieli je zeskanować , wspólnie rozwiązać i zapisać odpowiedzi.
Zadanie 3 – wykorzystanie aplikacji Math Duel. Ogromne emocje i rywalizacja, bo aplikacja pozwala grać dwóm osobom.
Zadanie 4
– wykorzystanie strony internetowej działającej na tabletach hoodamath.com. Najpierw uczniowie otrzymali klocek Jenga i planszę. Poruszali klockiem wg instrukcji nauczyciela. Potem sterowali klockiem w tablecie, poruszając nim za pomocą czterech strzałek. Klocek wędrował po wyznaczonej trasie. Przy dobrze wybranej nawigacji przesuwał się, lecz jeśli ktoś wybrał błędną strzałkę zadanie rozpoczynał od początku. Zabawa bardzo skupiła uwagę dzieci.
Zadanie 5
– wykorzystaliśmy aplikację QuizUp. Wcześniej przygotowałam na platformie o tej samej quiz pt. „Matematyka – klasowe potyczki”. Po wpisaniu tematu gry, uczniowie grali z wirtualnym przeciwnikiem na czas.
Zadanie 6
– praca z aplikacją Wheel of Destiny. To zwykłe koło fortuny, do którego możemy wpisywać rozmaite treści. Zadaniem pary było wpisanie według wyboru: działań na dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, nazw miesięcy, znaków rzymskich i godzin zegara. Później pary zamieniały się tabletami i grały w matematyczne koło fortuny. Uczniowie mieli do dyspozycji zegary i patyczki do układania znaków rzymskich.
Zadanie 7
– emocje sięgnęły zenitu przy quizie Kahoot. Czteroosobowe drużyny rozwiązywały zadania na czas. Program pozwalał na pokazanie zwycięzcy po każdym pytaniu i lokatę grup po quizie. Potem aplikacja z Panem Kulką. Zadaniem dzieci było odnalezienie drogi w labiryncie do ludzika i zeskanowanie znacznika. Po chwili Pan Kulka skakał, tańczył i obracał się, sprawiając ogromną radość i podziw dzieci. Podczas śródlekcyjnej przerwy została wykorzystana strona gonoodle, na której dzieci za swą ruchową czy taneczna aktywność otrzymują punkty dla swojego awatara. Wszyscy zatańczyli Zubazokę. Podsumowaniem zajęć było wspólne wykonanie plakatu na temat zajęć z tabletem. Uczniowie wykorzystali aplikację Pic Colaqe.

Wspólna zabawa i nauka dowiodły, że stosowanie nowoczesnych technologii w szkole jest możliwe. I nie potrzeba tylu urządzeń, ilu jest uczniów – można pracować w parach i grupach. Zadania z wykorzystaniem tabletów są niezwykle motywujące i angażujące uczniów. A nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne są współczesną odpowiedzią na współczesne edukacyjne potrzeby uczniów, niezależnie od ich wieku. Filmy z zajęć można obejrzeć na tabletowym blogu klasy IIIa TUTAJ.

fotki - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

tenis stołowy: 2015.10.19 - IX Mistrzostwa Szkoły Gimnazjum w Tenisie Stołowym
Dodano: czwartek, 22 października 2015 - 15:00 Autor: Admin
tenis stołowy
19 października 2015 (poniedziałek) w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 3 odbyły się IX Mistrzostwa Szkoły Gimnazjum w Tenisie Stołowym. Imprezę rok rocznie organizują nauczyciele wychowania fizycznego – Justyna Waszak i Ireneusz Gondek. Turniej traktowany jest jako eliminacje do mistrzostw miasta i powiatu. W tegorocznych rozgrywkach w kategorii dziewcząt wystartowało 6 tenisistek (Nicole Rozpłoch – 2c, Gabriela Bazimierowska – 1a, Wiktoria Kucharska – 2c, Aleksandra Grabowska – 2a, Klaudia Marszał – 1c, Weronika Kordyś – 1c), zaś chłopców było ośmioro (Ireneusz Selka – 2c, Bogumił Ozga – 2b, Marcin Kubiak – 1d, Wiktor Zdunek – 3c, Mateusz Kalczyński – 2b, Dominik Maroszek – 3c, Bartosz Szkodziński – 2c, Kajetan Korczak – 2c).

W zawodach obowiązywał system „radziecki” tj. do dwóch przegranych pojedynków (2 sety + ewentualnie set trzeci). Aby zwiększyć atrakcyjność finałowych spotkań organizatorzy zadecydowali, że w finałowej fazie turnieju zawodnicy będą rozgrywać mecze do trzech wygranych setów. Emocji nie brakowało, wiele meczy obfitowało w spektakularne akcje, a na sali co chwila słychać było oklaski zgromadzonych kibiców.

Do rundy finałowej w kategorii dziewcząt awansowała Nicole Rozpłoch i Klaudia Marszał. Wygrała Nicole, natomiast Klaudia w spotkaniu o 2 miejsce uległa Weronice Kordyś. Tak więc mistrzynią szkoły na rok 2015/2016 została NICOLE ROZPŁOCH. Gratulujemy!!!

Do fazy medalowej wśród chłopców dotarli Bogumił Ozga i Bartosz Szkodziński. Finał w pełni zasłużył na swoje miano. Nie było oszczędzania się, nie było czekania na błąd przeciwnika, każdy chciał zdobywać punkty po swoich udanych akcjach. Było mnóstwo emocjonujących wymian, a sytuacja zmieniała się jak w przysłowiowym kalejdoskopie. Ten, który jeszcze tak niedawno był w tenisowym niebie, za chwilę zerkał na rakietkę, która nagle przestawała go słuchać, z niepokojem obserwował tablicę wyników, by po chwili znowu łapać drugi oddech i odzyskać sportowy spokój. Koniec końców mistrzem szkoły został Bogumił, który w stosunku 3:0 w setach pokonał Bartosza. W meczu o drugie miejsce Bartosz Szkodziński (Bartez) pokonał 2: 1 Marcina Kubiaka, który zdobył brąz.

Zwycięzcom gratulujemy, a dla pozostałych – zwłaszcza pierwszoklasistów mamy ciepłe słowo zachęty do dalszej systematycznej pracy nad rozwojem swojego tenisowego talentu.

Tenis stołowy to dyscyplina bardzo widowiskowa, ucząca poszanowania przeciwnika, tolerancji i przezwyciężania własnych słabości, dlatego zapraszamy już za rok do wzięcia udziału w jubileuszowych X Mistrzostwach Szkoły. Warto miło spędzić czas i powalczyć o cenne trofea. ZAPRASZAMY!!!
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zawodnikom oraz Radzie Rodziców, która była sponsorem nagród w postaci pucharów, medali, dyplomów oraz słodkich przekąsek.

galeria foto – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

logo: 2015.10.14 - VIII Bieg Lotnika o Puchar Prezydenta Miasta Piły
Dodano: niedziela, 18 października 2015 - 16:38 Autor: Admin
logo
Bieg Lotnika o Puchar Prezydenta Miasta Piły stał się już tradycyjną imprezą, której nie może zabraknąć w sportowym kalendarzu ZS Nr 3. Od kilku lat organizujemy nasze biegi na terenie MOSiR 14 października, czyli w Święto Edukacji Narodowej. W minioną środę spotkaliśmy się już po raz ósmy, by w atmosferze zabawy, zdrowej rywalizacji i zasad fair play osiągać satysfakcjonujące wyniki, walczyć o zwycięstwo i podtrzymywać sportowego ducha wśród młodzieży. Na szczęście pogoda nie zrobiła nam niemiłej niespodzianki. Zmagaliśmy się wprawdzie z chłodem, odczuwaliśmy brak słońca, ale warunki do biegania nie były najgorsze. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, ze względu na opady deszczu, imprezę musieliśmy przesunąć na inny termin.

Punktualnie o godzinie 10.00 Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3, Pani Dorota Sikora, powitała przybyłych gości, rodziców, nauczycieli oraz uczniów – uczestników i kibiców. VIII Bieg Lotnika swoją obecnością uświetnili: Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – Pani Mirosława Rutkowska-Krupka, Dyrektor MOSiR – Pan Dariusz Kubicki, reprezentujący Prezydenta Miasta Piły, Przewodniczący Komisji Gospodarki Miejskiej, a zarazem Radny Rady Miasta Piły – Pan Jacek Bogusławski, Prezes Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP, także Radny Rady Miasta Piły – Pułkownik Jan Ficerman oraz członkowie Stowarzyszenia, Przewodniczący Rady Osiedla Górne – Pan Włodzimierz Kasowski. Przed rozpoczęciem biegów głos zabrał również płk Jan Ficerman, który na ręce Pani Dyrektor złożył życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji ich święta. Uczniom zaś życzył sukcesów i świetnych wyników – nie tylko sportowych. W rolę konferansjerów wcielił się znany w szkole duet: Pan Piotr Gorzelak i Pan Sławomir Grzegorczyk. Zawody, zgodnie ze sprawdzonym już schematem, podzielono na kategorie: dziewczynki klas I-III SP, chłopcy klas I-III SP, dziewczęta klas IV-VI SP, chłopcy klas IV-VI SP, dziewczęta z gimnazjum, chłopcy z gimnazjum. Obok naszych uczniów na starcie stanęli przedstawiciele zaproszonych szkół: Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5 oraz Zespołu Szkół nr 2 w Pile. Trzeba przyznać, że uczestnicy biegów dzielnie spisywali się na trasie, zaskakując – mimo październikowego chłodu – dobrą kondycją i humorem. Największe emocje wzbudził ostatni bieg – chłopców z klas gimnazjalnych, którzy wyzwanie to potraktowali bardzo poważnie i profesjonalnie. Wszystkim zawodnikom – od najmłodszych do najstarszych – towarzyszył gorący doping koleżanek i kolegów, nauczycieli oraz gości.

Organizacja VIII Biegu Lotnika nie byłaby możliwa, gdyby nie współpraca Urzędu Miasta Piły (patronat Prezydenta, ufundowanie statuetek i pucharów), Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP (przygotowanie dyplomów, wsparcie przedsięwzięcia) oraz Zespołu Szkół Nr 3 (organizacja samej imprezy przez nauczycieli wychowania fizycznego). Współorganizatorami byli: MOSiR (udostępnienie terenu i pomoc w jego przygotowaniu) oraz Rada Rodziców przy ZS Nr 3. Uczniowie za zwycięstwa indywidualne otrzymali statuetki, a za zwycięstwa drużynowe – puchary. Kolejna edycja imprezy, na którą już dziś serdecznie zapraszamy, odbędzie się za rok. Dziękujemy za wspólną zabawę i sportowe zmagania! Do sprawozdania dołączamy wyniki poszczególnych biegów oraz łączną klasyfikację gimnazjów. Fotki dostępne z poziomu fotogalerii lub po kliknięciu w wybrany kolaż.

Wyniki poszczególnych biegów:

dystans – 300m – kategoria: kl I-III SP dziewczęta:
1. Oliwia Krawczyk (3b)
2. Dorota Graj (2c)
3. Zofia Waszak (3a)

dystans – 300m – kategoria: kl I-III SP chłopcy:
1. Kacper Michałowski (3c)
2. Tymoteusz Wojdyło (3a)
3. Haidar Zeaitar (2b)

dystans – 800m – kategoria: kl IV-VI SP dziewczęta:
1. Marta Kulawik (6a)
2. Adrianna Ryczek (6b)
3. Maria Skrypak-Schiller (4a)

dystans – 800m – kategoria: kl IV-VI SP chłopcy:
1. Wojciech Przybylski (6a)
2. Dawid Brzeziński (5c)
3. Wiktor Olejniczak (6a)

dystans – 800m – kategoria: kl I-III GIM dziewczęta:
1. Julia Zaborska (Gim 4)
2. Aleksandra Gryka (Gim 5)
3. Julia Radzymińska (ZS3)

dystans – 800m – kategoria: kl I-III GIM chłopcy:
1. Krystian Wojciechowski (ZS3)
2. Kacper Dybziński (Gim 4)
3. Radosław Sójka (ZS3)

klasyfikacja drużynowa (szkół):
1. Gimnazjum nr 4 Piła
2. Zespół Szkół Nr 3 Piła
3. Gimnazjum nr 5 Piła

Strona gotowa do druku

logo: 2015.10.13 - Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej
Dodano: sobota, 17 października 2015 - 21:31 Autor: Admin
logo
Dnia 9 października (piątek) w naszej szkole odbyło się głosowanie wśród uczniów klas IV – VI SP mające na celu wyłonić nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Do startu w tegorocznych wyborach stanęła rekordowa liczba kandydatów w sile siedmiorga osób! W ramach „kampanii wyborczej” nasi kandydaci przygotowali specjalne plakaty ze swoim programem wyborczym, który zawierał prezentacje samych kandydatów (ich zainteresowania, hobby) oraz pomysły na funkcjonowanie samorządu uczniowskiego. Plakaty można było podziwiać przez całe dwa tygodnie poprzedzające wybory na tablicy informacyjnej SU znajdującej się na I piętrze. Wśród „obietnic” kandydatów znalazło się sporo „konkretów” takich jak organizacja imprez szkolnych, dni tematycznych, pojawienie się muzyki na holu szkolnym w trakcie przerw lekcyjnych oraz dodanie tzw. trzeciego numerku szczęścia. Nie zabrakło miejsca dla bardziej „okrągłych” obietnic, w tym m.in. poprawa bezpieczeństwa w szkole czy też wsłuchanie się w problemy uczniów. Ponadto, niektórzy kandydaci zdecydowali się na częstowanie smakołykami czy też wręczanie ulotek wyborczych nakłaniających do oddania głosu na swoją osobę. W wyniku głosowania, w którym udział wzięło 170 uczniów klas IV-VI SP, nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została MAŁGORZATA BRZEZOWSKA z klasy VI C, która zgromadziła 33 głosy. „O włos” za Małgosią znalazły się Julia Koneczna z klasy V A oraz Gabriela Kubera z klasy V C (po 31 głosów), które zostały wiceprzewodniczącymi samorządu uczniowskiego SP. Głosy pozostałych kandydatów rozkładały się następująco: Weronika Krawczuk (V C) – 29 głosów, Dorian Wójcik (VI B) – 28 głosów, Łukasz Majorke (VI A) – 10 głosów, Weronika Zadrożna (V B) – 6 głosów. Nowej przewodniczącej serdecznie gratulujemy wyboru i życzymy owocnej pracy i samych ciekawych pomysłów w nowej roli. Pozostałym kandydatom serdecznie dziękujemy za udział w wyborach, składamy gratulacje i liczymy na aktywną działalność w samorządzie uczniowskim. Osobne podziękowania należą się członkiniom samorządu uczniowskiego, które wzorowo przeprowadziły głosowanie i skrupulatnie przeliczyły głosy: Dominice Karni szewskiej i Julii Żubry z klasy V C, Marcie Kulawik z klasy VI A, oraz Claudii Eder, Małgosi Nowak oraz Ali Tyrańskiej z klasy VI C. Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do składania swoich pomysłów i propozycji, dzięki którym szkoła stanie się miejscem przyjaznym oraz sprzyjającym rozwojowi własnych uzdolnień oraz zainteresowań!
fotki dostępne po kliknięciu w kolaż

Strona gotowa do druku

logo: 2015.10.13 - Uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów - Szkoła Podstawowa
Dodano: sobota, 17 października 2015 - 20:55 Autor: Admin
logo
Dnia 13 października 2015r. w naszej szkole odbyła się Uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów na uczniów Zespołu Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich.
Punktualnie o godz. 17.00 nastąpiło powitanie przybyłych gości, a w szczególności Prezydenta Miasta Piły – Pana Piotra Głowskiego, który zaszczycił nas swoją obecnością. Powitano panią dyrektor, wicedyrektorów naszej szkoły, przedstawiciela Rady Rodziców, rodziców pierwszoklasistów, nauczycieli. Równie gorąco powitano bohaterów uroczystości – uczniów klas 1a, 1b, 1c i 1d. Podczas części oficjalnej głos zabrała Dyrektor ZS Nr 3, Pani Dorota Sikora oraz przedstawiciel Rady Rodziców. Następnie przyszedł czas na część artystyczną, którą zaprezentowali nasi pierwszoklasiści, wspierani przez koleżanki z klas starszych oraz panie wychowawczynie. Dzieci, nagrodzone brawami, przystąpiły do ślubowania na Sztandar Szkoły oraz pasowania na ucznia pierwszej klasy. Tę doniosłą chwilę rozpoczął Pan Prezydent poprzez krótkie przemówienie. Honorowy gość dokonał także aktu pasowania przedstawicieli klas pierwszych. Następnie każdy z uczniów został przyjęty do grona braci uczniowskiej poprzez symboliczne dotknięcie ołówkiem przez Panią Dyrektor Dorotę Sikorę, Panią Wicedyrektor Małgorzatę Strzelecką, Panią Wicedyrektor Aldonę Ostachowicz, Pana Wicedyrektora Grzegorza Mąkę. Uhonorowaniem aktu pasowania było wręczenie przez panie wychowawczynie pamiątkowych dyplomów dla każdego ucznia.
Po uroczystym pasowaniu wszyscy uczniowie udali się do klas na poczęstunek, przygotowany przez rodziców.
Nasz honorowy gość, Pan Prezydent Piotr Głowski, wraz z Panią Dyrektor, Wicedyrektorami oraz z przedstawicielem Rady Rodziców, udał się na pokazową lekcję z tabletami do klasy 3a, prowadzoną przez wychowawcę, panią Aleksandrę Schoen- Kamińską.

foto - kliknij wybrany kolaż
Katarzyna Adamczyk

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2015.10.13 - Piotr Głowski na tabletowej lekcji w 3a
Dodano: sobota, 17 października 2015 - 19:31 Autor: Admin
wydarzenia
13 października 2015 roku klasa 3a miała zaszczyt gościć prezydenta miasta pana Piotra Głowskiego na tabletowej lekcji. Uczniowie już trzeci rok, z ogromnym powodzeniem wykorzystują mobilne urządzenia w edukacji. Pan prezydent i dyrektorzy naszej szkoły i przedstawiciele Rady Rodziców nie tylko obserwowali uczniów, ale również brali udział w zajęciach! Skanowali kody QR, układali puzzle o­n line z herbem Piły, grali w wielce emocjonujący quiz „Co wiesz o swoim mieście”. W innej aplikacji tabletowej o charakterze grywalizacji pan prezydent został pokonany przez Tymoteusza. Na zakończenie zajęć była niespodzianka! Pan Kulka tańczył w telefonie i tablecie gości – to aplikacja 3D. Uczniowie zaprezentowali swoje dźwiękowe kolaże, wykonane na XXX-lecie szkoły oraz zdjęcia ciekawych miejsc w Pile. Pochwalili się też swym tabletowym blogiem, na którym ich wychowawczyni zamieszcza efekty tabletowych zajęć w postaci zdjęć, animacji poklatkowych, filmów, map myśli czy tematycznych plakatów.

Goście zadawali wiele pytań wychowawcy klasy Aleksandrze Schoen-Kamińskiej, dotyczących pracy na tabletach w systemie BOYD (przynieś swoje urządzenie z domu – uczniowie pracują na własnych urządzeniach) i wykorzystywanych aplikacji.

Zajęcia przebiegły w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Pan prezydent pogratulował uczniom wysokich umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi. I złożył autograf w klasowym pamiętniku!
Galeria foto - kliknij zdjęcie w artykule.

Strona gotowa do druku

logo: 2015.10.12 - Pasowanie Gimnazjalistów
Dodano: sobota, 17 października 2015 - 17:11 Autor: Admin
logo
Okazuje się, że rozpoczęcie nauki w gimnazjum nie gwarantuje jeszcze zostania gimnazjalistą. Należy przejść swego rodzaju otrzęsiny, czyli pasowanie przygotowane przez koleżanki i kolegów ze starszych klas. W tym roku szkolnym ten szczególny moment nastąpił 12 października. W godzinach popołudniowych w stołówce szkolnej uczniowie sześciu klas pierwszych stanęli przed kilkoma ważnymi zadaniami, których zaliczenie było warunkiem otrzymania zaszczytnego miana gimnazjalisty. Na naszej uroczystości pojawili się zaproszeni goście: Dyrekcja Szkoły z Panią Dorotą Sikorą na czele, przedstawiciele Rady Rodziców wraz z nowym przewodniczącym – Panem Jackiem Chmielowcem. Licznie przybyli Rodzice pierwszoklasistów, nie zabrakło oczywiście wychowawców.

Uroczystość pasowania podzielono na dwie części: rozrywkową i poważną. W tej pierwszej konkurencje zostały przygotowane tak, że tworzyły swego rodzaju kodeks obowiązujący ucznia gimnazjum: 1. GIMNAZJALISTA SZANUJE WSZYSTKICH LUDZI, A SWOJEGO WYCHOWAWCĘ PRZEDE WSZYSTKIM. 2. GIMNAZJALISTA DBA O ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO SWOJE I INNYCH. 3. GIMNAZJALISTA RADZI SOBIE W RÓŻNYCH SYTUACJACH. 4. GIMNAZJALISTA ZDOBYWA WIEDZĘ (CHOĆ NIE ZAWSZE JEST TO ŁATWE). 5. GIMNAZJALISTA POTRAFI SIĘ ZAPREZENTOWAĆ. Na początek przedstawiciele klas pierwszych otrzymali zadanie narysowania portretów swych wychowawców oraz „okraszenia” tych dzieł rymowankami. Następnie, odwołując się do realizowanych przez szkołę programów profilaktycznych, uczniowie układali hasła związane ze zdrowiem, bezpieczeństwem i ochroną życia. W tej części klasy prezentowały również przygotowane wcześniej plakaty, mówiące o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą używki. Podczas naszej zabawy nie zapomnieliśmy o próbach sprawnościowych oraz sprawdzeniu inteligencji i sprytu pierwszaków. Wytypowani „spryciarze” musieli poradzić sobie z zadaniami – niespodziankami, np. zjeść kisiel widelcem czy zrobić sobie makijaż bez lustra. Zmierzyli się także z trudnymi i podchwytliwymi pytaniami. Do tych dwóch zadań zaprosiliśmy także rodziców pierwszoklasistów. Po przejściu kilku prób, nasi kandydaci na gimnazjalistów prezentowali się jako klasa. Występy były różnorodne, uczniowie starali się pokazać własne umiejętności, zainteresowania i jak najlepiej zareklamować swoją grupę. Nie wszystkie zadania podczas tegorocznego pasowania były łatwe, a i występy artystyczne przed szeroką publicznością wymagały odwagi. Jednak Pani Dyrektor Dorota Sikora zaliczyła poszczególnym klasom próby, doceniła podjęty wysiłek i przyjęła uczniów do grona gimnazjalistów, dokonując symbolicznego pasowania i wręczając dyplomy. Uczniowie otrzymali także niespodzianki od Rady Rodziców – pamiątkowe smycze – oraz dekalog gimnazjalisty, czyli zestaw ważnych rad do stosowania nie tylko w gimnazjum. Drugą część spotkania stanowiło uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły – nastąpił więc najważniejszy moment tego dnia. Rodzice po zakończeniu uroczystości zostali zaproszeni na spotkanie z dyrekcją szkoły i wychowawcami.

Uczniom klas pierwszych gratulujemy przyjęcia w poczet gimnazjalistów. Start mieliście bardzo udany. Życzymy równie dobrych trzech lat w naszej szkole! A do relacji załączamy fotki (kliknij wybrany kolaż). Dziękujemy p. Tomaszowi Łukaszczykowi za udostępnienie fotek z uroczystości.

Strona gotowa do druku

piłka nożna: 2015.10.10 - Mistrzostwa Piły Szkół Podstawowych w Mini Piłce Nożnej w kat chłopców klas V
Dodano: sobota, 17 października 2015 - 16:34 Autor: Admin
piłka nożna
Dnia 10 października 2015 roku na boisku Orlik Szkoły Podstawowej nr 7 odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Piły Szkół Podstawowych w Mini Piłce Nożnej Klas V. W zawodach wzięły udział zespoły Szkoły Podstawowej nr 4, Zespołu Szkół nr 2 oraz nasza drużyna. Mecz z zespołem SP 4 zakończył się wynikiem remisowym 1:1. W meczu z drużyną ZS 2 przegraliśmy 0:3. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy III miejsce.

Należy podkreślić bardzo dobrą postawę naszego zespołu, który odniósł duży sukces. W Mistrzostwach wzięło udział 9 zespołów. Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie:

Wiktor Wład, Dawid Brzeziński, Maksymilian Stasiuk, Jakub Kujawski, Sebastian Sieradzki, Piotr Suchomski, Marcel Jamróz, Tymoteusz Stasiuk, Mikołaj Kamiński oraz Wojciech Eljasz.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
Foto XL – kliknij kolaż
Opiekun drużyny - Sławomir Grzegorczyk

Strona gotowa do druku

komunikaty admina: 2015.10.16 - KOMUNIKAT DYREKCJI
Dodano: sobota, 17 października 2015 - 12:41 Autor: Admin
komunikaty admina
W zakładce KOMUNIKATY DYREKCJI informacja dotycząca rady szkoleniowej oraz spotkania z rodzicami. Zapraszamy do zapoznania się.
admin

Strona gotowa do druku

logo: 2015.10.13 - KOMUNIKAT - VIII BIEG LOTNIKA
Dodano: wtorek, 13 października 2015 - 10:25 Autor: Admin
logo
W zakładce KOMUNIKATY DYREKCJI (prawa kolumna naszej www - megafon) umieściliśmy informacje dotyczące VIII BIEGU LOTNIKA (organizacja dnia, opieka nad klasami itd.)

Zachęcamy do zapoznania się.

Strona gotowa do druku

UKS 3: 2015.10.11 - Międzynarodowy Puchar Polski w Judo Juniorek i Juniorów - Oleśnica
Dodano: poniedziałek, 12 października 2015 - 21:30 Autor: Admin
UKS_3
W dniu 11.10.2015 r. w Oleśnicy k/Wrocławia odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w Judo Juniorek i Juniorów. W zawodach tradycyjnie wystartowali podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków, którzy wypadli bardzo dobrze, a mianowicie:
Złoty medal zdobyła w wadze 48 kg. Katarzyna Wiszniewska. W finałowej walce pokonała Niemkę. W wadze 55 kg. Beniamin Podemski zajął VII miejsce, w wadze 81 kg Gracjan Wyroślak zajął VII miejsce(zawodnik po raz pierwszy wystartował w tej wadze (UKS”3”Piła). Ponadto w wadze 73 kg Tomasz Stodolski zajął VII miejsce (Leśnik Kaczory).

Wszyscy zawodnicy stoczyli pięć walk, w tym wygrali po trzy. Jest to dobry prognostyk na przyszłość. Na zawodach doszło do spotkania z multimedalistą: Świata, Europy oraz medalistą Igrzysk Olimpijskich – obecnym trenerem kadry Niemiec – Frakiem Molerem.
Ogółem w zawodach wystartowało 385 zawodników z Polski, a także Niemiec, Rosji, Szwecji, Czech, Austrii, Azerbejdzanu oraz Holandii.

Sukcesem naszych młodych sportowców: Kasi Wiszniewskiej i Tomasza Stodolskiego jest fakt, że 01.10.2015 r. stali się studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile na kierunku fizykoterapii.

GRATULUJEMY!!!
Józef Jopek

Strona gotowa do druku

<   1234567891011121314151617181920212223242526272829   >

piłka nożna: 2015.10.10 - I runda Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych
Dodano: poniedziałek, 12 października 2015 - 20:50 Autor: Admin
piłka nożna
Dnia 10 października 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 12 nasza drużyna rozegrała I rundę Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. Nasz zespół rywalizował z drużynami Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 12. W meczu z SP 12 nasz zespół przegrał 3:6. W meczu decydującym o awansie do II rundy rozgrywek wygraliśmy z SP2 w stosunku 3:2. Dzięki temu zwycięstwu zagramy w kolejnej rundzie.

Nasza drużyna zagrała w następującym składzie: Kacper Chojnowski, Jakub Adamik, Marcel Szmyt, Filip Grabarczyk, Adam Krystek, Jakub Warzecha oraz Wiktor Olejniczak.
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Opiekun zespołu - Sławomir Grzegorczyk

Strona gotowa do druku

PODRĘCZNIKI 16/17

WYBIERZ 6


LIBRUS

ZASTĘPSTWA


KOMUNIKATY DYREKCJI


UBEZPIECZENIE 15/16


WAŻNE DOKUMENTY


OBCHODY 30-LECIA


ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE


ZAJĘCIA DODATKOWE


OLA WOJCIECHOWSKA


1% PODATKU


PROJEKT SWOI

Archiwum

Starsze artykuły

HOME | DOWNLOADS | SEARCH | TERMS OF USE | PRIVACY POLICY


mail administratora
prof.gondek@
gmail.com

Page created in 0,398824 Seconds