Welcome Guest

Zespół Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich, 64-920 PIŁA, ul.Żeromskiego 41 <<>> e-mail - zs3sek@wp.pl


REKRUTACJA 16/17

LEPSZA SZKOŁA


ECHA ŚWIETLICY

FOTOGALERIA


PODRĘCZNIKI 15/16

PSYCHOLOG SZKOLNY


OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


ASTANET

MOJE PODRĘCZNIKI

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

FILMY

CZAS NA SPORT

Online

Obecnie jest 30 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Logowanie

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!

Kategoria: siatkówka

Teksty opublikowane w tej kategorii.

    1234   >

siatkówka: 2016.05.19 - Turniej ORLIK VOLLEYMANIA 2016 dla Szkół Podstawowych
Dodano: piątek, 27 maja 2016 - 18:47 Autor: Admin
siatkówka
W czwartek, 19 maja 2016r. w Gimnazjum nr 4 odbył się turniej siatkarski Orlik Volleymania. W turnieju uczestniczyło w sumie 20 zespołów w tym 14 ze szkół pilskich oraz sześć zespołów z Trzcianki. Drużyna liczyła czterech zawodników w tym dwóch chłopców i dwie dziewczyny.

Gry toczyły się w czterech grupach po 5 zespołów. Do finału awansowały po dwa pierwsze zespoły z grup. Nasze dwa zespoły awansowały do finałowej ósemki z miejsca drugiego i pierwszego. W grupach po grach każdy z każdym najlepszymi okazali się zawodnicy Zespołu Szkół nr 3 w Pile pokonując w finale o miejsca I-IV dwa zespoły Szkoły Podstawowej nr 2 oraz zespół Szkoły Podstawowej nr 12; zespól drugi zajął ostatecznie ósme miejsce.


Najlepszy zespół awansował do turnieju finałowego Orlik Volleymania, który odbędzie się w późniejszym terminie. Reprezentacje naszej szkoły stanowili następujący uczniowie z klasy VI A: Wojciech Przybylski, Jakub Adamik, Julia Sawicka, Marta Kulawik - II zespół, Julia Gawlicka, Dominika Misiak, Anna Domagalska, Chojnowski Kacper, Szmyt Marcel, Filip Grabarczyk- I zespół.


Uczniów Zespołu Szkół Nr 3 przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego Anna Fiedorowicz i Rafał Justynowicz.GRATULUJEMY!!!
kilka fotek z turnieju – kliknij kolaż

Anna Fiedorowicz

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.04.08 - Finał Mistrzostw Wlkp Gimnazjów w Piłce Siatkowej Chłopców
Dodano: niedziela, 17 kwietnia 2016 - 17:27 Autor: Admin
siatkówka
Drużyna Siatkarzy z Zespołu Szkół Nr 3 w Pile zajęła szóste miejsce w Finale XVII Gimnazjady Wojewódzkiej Chłopców rozegranym w Zespole Szkół  nr 3 w Krotoszynie w dniach 08-09.04.2016. Podopieczni p.Rafała Justynowicza powtórzyli wynik sprzed roku – BRAWO!!! W turnieju wzięło udział 84 zawodników i 12 ich opiekunów. W dwudniowej formule uczestniczyło 7 zespołów (nie dojechał zespół ze Słodkowa), które uzyskały awans z zawodów na szczeblu rejonowym oraz gospodarz turnieju.

W ceremonii otwarcia turnieju wzięli udział Burmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke, Dyrektor OSiR Jacek Cierniewski, Przewodniczący Zarządu Krotoszyńskiego Szkolnego Związku Sportowego Grzegorz Dengusiak, Międzyszkolny Powiatowy Organizator Sportu Bogdan Chytrowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie Zbigniew Kurzawa. Uzupełnieniem licznej widowni była młodzież szkolna oraz inni sympatycy siatkówki.

Po uroczystym otwarciu, którego dokonał burmistrz Ryszard Czuszke, w krótkim układzie artystyczno – tanecznym wystąpiły dziewczęta z Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie. Patronat medialny nad XVII Gimnazjadą w piłce siatkowej chłopców objął portal ikrotoszyn.pl.

Zawody rozgrywane były na 3 boiskach nowoczesnej, oddanej w tym roku szkolnym hali sportowej. Turniej finałowy przeprowadzony został zgodnie z regulaminem SZS „Wielkopolska” tzn. w fazie eliminacyjnej z podziałem na dwie grupy systemem „każdy z każdym”, następnie w półfinałach wg klucza: I zespół z grupy A z II zespołem z grupy B i II zespół z grupy A z I zespołem z grupy B. W finałach zwycięzcy grali o I miejsce natomiast pokonani walczyli o miejsce trzecie.  
W ceremonii zakończenia turnieju wzięli udział Prezes SZS Wielkopolska Zdzisław Urbańczyk, Burmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke oraz Dyrektor Zbigniew Kurzawa.

W poszczególnych spotkaniach uzyskano następujące wyniki ujęte w tabelach:

MECZE PÓŁFINAŁOWE
Gimnazjum nr 10 Kalisz – Gimnazjum nr 2 Września - 0:2 (21:25, 11:25)
Gimnazjum nr 3 Krotoszyn – Gimnazjum nr 5 Poznań - 2:0 (25:17, 25:14)

MECZE FINAŁOWE
o VII miejsce - Gimnazjum nr 9 Leszno
o V miejsce - Gimnazjum Nowy Tomyśl – ZS nr 3 Piła - 0:2 (25:20, 25:21)
o III miejsce - Gimnazjum nr 10 Kalisz – Gimnazjum nr 5 Poznań - 0:2 (20:25, 23:25)
o I miejsce - Gimnazjum nr 3 Krotoszyn – Gimnazjum nr 2 Września - 2:0 (25:14, 25:18)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. Gimnazjum nr 3 Krotoszyn
2. Gimnazjum nr 2 Września
3. Gimnazjum nr 5 Poznań
4. Gimnazjum nr 10 Kalisz
5. Gimnazjum Nowy Tomyśl
6. ZS Nr 3 Piła
7. Gimnazjum nr 9 Leszno

Wszystkie zespoły nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami, a zespoły, które zajęły miejsca I – IV dodatkowo grawertonami SZS „Wielkopolska”. Zawodnicy zespołów, które uplasowały się na miejscach I – III oraz ich trenerzy otrzymali też medale. Najlepsi zawodnicy uhonorowani zostali też ufundowanymi przez organizatorów statuetkami oraz pamiątkowymi koszulkami.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:
- najlepszy przyjmujący turnieju - Franciszek Ślusarski- Gimnazjum nr 5 Poznań
- najlepszy zagrywający turnieju - Filip Kaczmarek- Gimnazjum nr 5 Poznań
- najlepszy rozgrywający turnieju - Jakub Kowalczykiewicz- Gimnazjum nr 2 Września
- najlepszy atakujący turnieju - Kacper Leracz- Gimnazjum nr 2 Września
- najlepszy blokujący turnieju - Kacper Kostka- Gimnazjum nr 3 Krotoszyn
- najwszechstronniejszy zawodnik turnieju - Patryk Foltynowicz- Gimnazjum nr 3 Krotoszyn
- MVP turnieju - Adrian Plewa- Gimnazjum nr 3 Krotoszyn

Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali wodę, a dla trenerów i kierowców słodki poczęstunek, chłodne i ciepłe napoje (woda, kawa, herbata). Mecze przebiegały w atmosferze fair–play. Nad przestrzeganiem przepisów czuwali sędziowie z Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej.

Chłopcy z ZS3 zagrali w składzie: Pietrus Mateusz, Kołodziej Dawid, Golasa Hubert, Wojtasik Gracjan, Szotkiewicz Kasjan, Zbytniewski Jakub (opiekun – Rafał Justynowicz), Gładysz Michał, Dymkowski Michał, Wybraniec Tomasz, Kajetan Korczak, Stróżyński Filip (trenujący pod opieką Ireneusza Gondka).

GRATULUJEMY!!!
fotki – kliknij wybrany kolaż

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.03.31 - Finał Rejonu Pilskiego Gimnazjów w Siatkówce Chłopców
Dodano: poniedziałek, 04 kwietnia 2016 - 21:17 Autor: Admin
siatkówka
Trzecie Mistrzostwo Rejonu i trzeci awans do najlepszej ósemki w wielkopolsce z rzędu stał się faktem. Drużyna siatkarzy naszego gimnazjum pod opieką p.Rafała Justynowicza awansowała ostatniego dnia marca do finału gimnazjady naszego województwa. Finał odbył się w Skokach, gdzie prócz naszych chłopców zagrały: G1 Skoki (gospodarz), Krajenka, Jędrzejewo, ZS2 Piła oraz Lipia Góra.

Reprezentanci ZS3 w grupie walczyli z Lipią Górą i Skokami, natomiast ZS2 w swojej grupie miało Krajenkę i Jędrzejewo.

Pierwszy mecz naszej grupy to starcie Skoki – Lipia Góra. Górą byli chłopcy ze Skoków, którzy w stosunku 2:0 (-18, -17) rozpoczęli zmagania grupy I. Równolegle w grupie II (turniej rozgrywany był na dwóch boiskach, środkowe natomiast służyło do rozgrzewki zawodników przed meczami) naprzeciwko siebie stanęli chłopcy z Krajenki i Jędrzejewa. Krajanie wygrali 2:0 w setach do -18 i -20.

Drugie mecze w grupach to pojedynki: ZS3-Skoki i ZS2-Jędrzejewo. W pierwszym spotkaniu z udziałem naszych chłopców emocji nie brakowało, ale ostatecznie bardzo pewnie zwyciężyli „nasi lotnicy” 2:0 (-12, -12) nie zostawiając złudzeń – kto dziś będzie mocny… ZS2 jeszcze efektowniej wypunktowało drużynę z Jędrzejewa. Wynik 2:0 – do -3 i -16 robi wrażenie.

Ostatnie pojedynki grupowe to zestawienie: ZS3-Lipia Góra, ZS2-Krajenka. Na boisku w koszulkach ZS3 pięciu zawodników z drugiej klasy (siatkarze trenujący na co dzień pod opieką p.Ireneusza Gondka). Wynik meczu 2:0 (-15, -11) dla pilan na etapie rejonu dodaje przysłowiowego „wiatru w żagle” na kolejne miesiące treningu – BRAWO CHŁOPCY!!! ZS2 natomiast wygrało z Krajenką również 2:0 ale do -21 i -10.

Zwycięzcami grup - ZS3 i ZS2. Z drugich miejsc awans do finału wywalczyli gospodarze – Skoki i Krajenka. Mecze półfinałowe rozgrywane „na krzyż” – Skoki-ZS2, Krajenka-ZS3. Wyniki były do przewidzenia. Tego dnia pilskie ekipy były dobrze dysponowane i rozbiły swoich przeciwników: ZS2 pokonało Skoki, a ZS3 wywalczyło awans do finału pokonując Krajan.

W meczu o trzecie miejsce Skoki pokonały Krajenkę po tie-breaku, a w meczu o awans do najlepszej ósemki w wlkp (finał rejonu) oglądaliśmy powtórkę z finału powiatu, który odbywał się nieco wcześniej (relacja na naszej www). Tylko wynik nieco różnił się od poprzedniego. Chłopcy z ZS3 nie mieli łatwej przeprawy, ale obyło się bez tie-breaka. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 (-20, -23).

Dziękujemy organizatorowi – Gimnazjum nr 1 ze Skoków – za wspaniałą organizację, pyszne drożdżówki oraz dyplomy i puchary dla najlepszych drużyn. Oprawa była godna finału. Gratulujemy!

Przed chłopcami Finał Województwa Wielkopolskiego, który jest imprezą dwudniową, a organizatorem tego przedsięwzięcia w tym roku szkolnym został KROTOSZYN. Turniej odbędzie się już w piątek i sobotę – 8-9 kwietnia 2016 r. ŻYCZYMY WAM POWODZENIA!!!

Awans wywalczyli: Pietrus, Jackowiak, Kołodziej, Golasa, Maroszek, Zbytniewski, Wojtasik - wszyscy 3c i Dymkowski, Gładysz, Stróżyński, Korczak, Wybraniec - 2c

mega obszerna fotorelacja z rejonu – kliknij wybrany kolaż (foto – IG)

Ireneusz Gondek

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.03.22 - Finał Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Siatkówce Chłopców
Dodano: sobota, 26 marca 2016 - 17:25 Autor: Admin
siatkówka
Wspaniała passa siatkarzy Zespołu Szkół Nr 3 trwa. 22 marca 2016 w hali ZS2 w Pile drużyna, którą tworzą chłopcy z 2 i 3 klasy sportowej wywalczyła mistrzostwo powiatu pilskiego. W finale powiatowego czempionatu udział wzięły ekipy z Osieka, ZS2, G5 i ZS3. Półfinałowe pary utworzyli zwycięzca i zespół z drugiego miejsca poprzedniego etapu rozgrywek, i tak: ZS3-G.Osiek, G5-ZS2. Mecze sędziowali: p.Jarosław Zając oraz p.Wojciech Michalak.

Pierwszy mecz półfinałowy to pojedynek ZS3-Osiek. Zespół z Osieka, prowadzony przez p.Łukasza Dłoniaka, przystąpił do spotkania z wielką determinacją, jednak parkiet zweryfikował ochocze zapędy osieczan. Pierwszy set gładko do -12, drugi do -17 i tym samym byliśmy już w finale turnieju.

Drugi mecz z połówek pomiędzy G5 i ZS2 miał odpowiedzieć na pytanie, kto dołączy do naszych finalistów, a kto będzie walczył o brąz. Gospodarz – ZS2 – miał dodatkowego zawodnika w postaci zgromadzonej w hali publiczności. W pierwszym secie żaden z zespołów nie chciał oddać na dłuższą metę prowadzenia. Lepsi okazali się gospodarze 25:22. Drugi set niewiele różnił się od pierwszego i w nim również dokładniejsi byli zawodnicy z ZS2, wygrywając to rozdanie do -23 i cały mecz 2:0. Tym sposobem siatkarze z „Jadwiżyna” zameldowali się w finale imprezy.

Trzecie spotkanie to walka o medal brązowy pomiędzy Osiekiem, a G5. Pierwszy set to zdecydowana i pewna wygrana tych drugich do 12. Również set drugi padł łupem chłopców z G5 do 18. Zatem brązowe krążki dla zawodników z Gimnazjum nr 5 z Piły, a przed nami…

Czwarte, ostatnie, finałowe spotkanie – czyli walka pomiędzy ZS2 i ZS3. W pierwszym rozdaniu, pewni siebie i mocno zmotywowani goście wygrywają do -22. W drugiej odsłonie zmiana na pozycji rozgrywającego w naszym teamie (Stróżyński za Kołodzieja) i dużo bardziej konsekwentna gra podopiecznych p.Rafała, co dało zwycięstwo do -18. O losach złotego medalu decydował tie-break, w którym to pewnie prowadziliśmy 8:4, dalej 12:9 i nawet 14:10!!! Jedna piłka dzieliła chłopców od złota i zaczęły się problemy – błędy, które w tym momencie zdarzyć się nie powinny i zrobiło się 14:13. Mieliśmy jednak piłkę w górze i skutecznym atakiem przypieczętowaliśmy wygraną 15:13. BRAWO!!!

Gratulujemy chłopcom oraz opiekunowi i zapraszamy do relacji z Mistrzostw Rejonu Pilskiego, który już niebawem – 2 kwietnia 2016. Etap, który przed nami jest przepustką do finałów wojewódzkich, w których byliśmy dwukrotnie z rzędu – 2013/2014 i 2014/2015. W obu przypadkach na szczeblu rejonu podopieczni p.Gondka byli niepokonani. Życzymy takiego wyniku, a nawet jego poprawienia p.Rafałowi i jego siatkarzom.

Mega obszerna fotorelacja z finału powiatowego – wybierz kolaż w artykule

Ireneusz Gondek

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.03.10 - Turniej Piłki Siatkowej Dziewczat o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Gastronomicznych
Dodano: czwartek, 17 marca 2016 - 19:28 Autor: Admin
siatkówka
Jak co roku na sali gimnastycznej ZSG w Pile odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora tej Szkoły. Do zawodów przystąpiło 6 zespołów - Gim 5 Piła, ZSG Piła, Gim 4 Piła(dwa zespoły), ZS 3 Piła (dwa zespoły).

Po przeprowadzeniu losowania drużyny przystąpiły do gry w dwóch grupach. Zespół Szkół Gastronomicznych dysponuje dużym obiektem sportowym, więc zawody odbywały się na dwóch niezależnych boiskach. Nasze zespoły tym samym grały na różnych boiskach, co umożliwiało wzajemny doping. Obie nasze drużyny zajęły 2 miejsca w grupach, co spowodowało, że zagrały mecz o 3 miejsce między sobą.

Lepszym zespołem okazał się zespół dziewcząt z klasy 2 naszego gimnazjum (skład drużyny - Jagoda Połyniak, Julia Lach, Anna Ruta, Nicole Rozpłoch, Martyna Gawin, Sandra Wróblewska). Druga drużyna naszej szkoły, która zajęła 4 miejsce wystąpiła w mieszanym składzie. Były tam dziewczęta z 3c oraz 1c (Agata Ignasiak, Karolina Kin, Julia Korba, Basia Sudoł, Roksana Więckowska, Joanna Sikorska, Weronika Kordyś). Ostateczne wyniki turnieju przedstawiają się następująco:


1 m-ce GIM 4 - 1 zespół
2 m-ce Gim 4 - 2 zespół
3 m-ce ZS3 - 1 zespół
4 m-ce ZS3 - 2 zespół

5 m-ce GIM 5 - 1 zespół
6 m-ce ZSG

Opiekunem naszych zespołów była p.Dorota Zaleska

fotki z turnieju – kliknij zdjęcie w artykule

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.02.27 - Finał Powiatu Pilskiego Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej Chłopców
Dodano: środa, 16 marca 2016 - 16:28 Autor: Admin
siatkówka
Drużyna siatkarzy z Zespołu Szkół Nr 3 w Pile zajęła trzecie miejsce w Finale Powiatu Pilskiego Szkół Podstawowych rozegranym w Szkole Podstawowej Nr 2 w dniu 27.02.2016. W turnieju uczestniczyło 7 drużyn, a były to: SP2 PIŁA, SP4 PIŁA, SP12 PIŁA, ZS3 PIŁA, ZS2 PIŁA, SP7 PIŁA oraz SP1 PIŁA. Naszą ekipę wyprzedziły SP2 (złoto) i SP4 (srebro).

Brązowi medaliści zagrali w składzie: Szmyt Marcel, Przybylski Wojciech, Adamik Jakub, Jagodziński Jakub, Grabarczyk Filip, Kosior Jakub, Przydacz Konrad, Stasiuk Maksymilian i Szczepański Kacper.

opiekun: R.Justynowicz
GRATULUJEMY!!!
kilka fotek – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.02.13 - Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt
Dodano: piątek, 19 lutego 2016 - 16:59 Autor: Admin
siatkówka
W sobotę 13 lutego od godziny 9.00 w hali sportowej SP2 ww Pile rozegrano turniej finałowy szczebla powiatowego w siatkówce SP dziewcząt. Mecze rozgrywano z podziałem na dwie grupy. Naszą placówkę reprezentowały dziewczęta z klasy 6 i 5 pod opieką p.Anny Fiedorowicz.

Na turniej stawiły się reprezentacje SP2 (gospodarz), SP4, SP7, SP1, SP12, Białośliwie, ZS3 i ZS2.

Zwycięzcą grupy pierwszej został zespół SP2. Druga lokata przypadła w udziale ZS3. W grupie drugiej zwycięstwo dla SP12, drugie miejsce SP1. Finał na krzyż – SP12-ZS3 (2:0) i SP2-SP1 (2:0). W meczu o brązowy medal dziewczęta z naszej szkoły pokonały SP1 2:0. Ostatnie spotkanie tego dnia zakończyło się pewnym zwycięstwem drużyny SP2.

Brązowymi medalistkami są: szóstoklasistki - Misiak Dominika, Zielińska Martyna, Kulawik Marta, Stankiewicz Julia, Domagalska Anna, Gawlicka Julia, Sawicka Julia, a z klasy piątej – Gamrot Julia i Fritza Wiktoria.

GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów.
kilka fotek – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.01.09 - II Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych
Dodano: wtorek, 02 lutego 2016 - 15:51 Autor: Admin
siatkówka
Dnia 09.01.2016r. w Zespole Szkół Nr 3 w Pile odbył się II Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych. W turnieju wzięło udział 8 zespołów: ze Szkoły Podstawowej Nr 7 - 1 zespół, Szkoły Podstawowej Nr 1 - 2 zespoły, nasza reprezentacja w 5 zespołach w tym dwa z VI klasy, pozostałe z gimnazjum. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym.

I miejsce zajęła reprezentacja naszej szkoły klasy VI w składzie: Misiak Dominika, Zielińska Martyna i Kulawik Marta, II miejsce wywalczyły również dziewczęta ZS Nr 3 - Gawlicka Julia, Stankiewicz Julia, Domagalska Anna, oraz III pozycję zdobyły dziewczęta Szkoły Podstawowej nr 1 - I zespół. Nagrody w formie słodkich upominków ufundowane przez Radę Rodziców przy ZS Nr 3 oraz darczyńców otrzymały wszystkie uczestniczące w turnieju drużyny.

Turniej sędziowały dziewczęta – uczennice naszego gimnazjum.

Turniej przygotowały oraz przeprowadziły nauczycielki ZS Nr 3 w Pile – Dorota Zaleska i Anna Fiedorowicz.

foto – kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.01.14 - Siatkarskie spotkania kontrolne w Osieku
Dodano: sobota, 23 stycznia 2016 - 15:03 Autor: Admin
siatkówka
Tuż przed feriami zimowymi reprezentacja siatkarska klasy II sportowej wyruszyła do zaprzyjaźnionego Osieka, by rozegrać mecz kontrolny z osieckimi gimnazjalistami. Na zajęcia wychowania fizycznego do pięknej hali w Osieku przyjeżdżają też uczniowie z Wyrzyska. Tego dnia udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. Rozegraliśmy 3 mecze pomiędzy sobą, co było wspaniałym sprawdzianem na zakończenie pracy treningowej w I semestrze roku szkolnego 2015/2016.

Drużyna z Osieka, która dzielnie poczyna sobie na siatkarskich parkietach ostatnimi laty, jest godnym sparing-partnerem pod kątem taktycznym dla naszego zespołu. Reprezentacja pierwszej i drugiej klasy sportowej, prowadzona przez p.Ireneusza Gondka swoje poważne zmagania rozpocznie dopiero za rok. W tym roku szkolnym w Mistrzostwach Powiatu Pilskiego, których początek przypada na przełom lutego i marca, walczyć będzie ekipa p.Rafała Justynowicza (klasa 3c – sportowa).

W pierwszym meczu pomiędzy Wyrzyskiem, a ZS3 – górą byli nasi chłopcy. Drugie spotkanie, w którym wystąpili uczniowie z Wyrzyska i Osieka, niespodziewanie zakończyło się zwycięstwem tych pierwszych. Ostatni sparing rozegrali siatkarze ZS3 i gospodarze – Osiek. Niestety, popełniliśmy zbyt dużo błędów własnych, co pomimo bardzo dobrej obrony, przyzwoitego serwisu nie wystarczyło, by odnieść zwycięstwo.

Przy okazji wyjazdu zwiedziliśmy odnowiony dworzec PKP w naszym mieście, a niektórzy uczniowie (przyp. autora – uczniowie II klasy gimnazjum) po raz pierwszy podróżowali koleją…

Podsumowując, był to bardzo dobry sprawdzian dla moich podopiecznych – nowy przeciwnik, inna hala, podróż…itd…Wyciągniemy wnioski i będziemy ciężko pracować, by podnieść swoje umiejętności na poziom nieosiągalny dla innych.

Na koniec Ci, którzy na parkiecie starają się o jak najlepszy rezultat:
MICHAŁ GŁADYSZ, MICHAŁ DYMKOWSKI, FILIP STRÓŻYŃSKI, BARTEK SZKODZIŃSKI, TOMASZ WYBRANIEC, SZYMON BIAŁEK, KAJETAN KORCZAK, JAKUB PILARSKI, MARCIN PERUCKI, ARKADIUSZ BĄK – 2c gim, oraz DOMINIK KOŹMA i SZYMON KONECZNY – 1c gim. Za kamerą stali na zmianę – IRENEUSZ SELKA i GRZEGORZ MIELCZAREK.

fotki z turnieju – kliknij kolaż

IRENEUSZ GONDEK

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.11.14 i 2015.12.05 - Mistrzostwa Piły Klas I-II Gimnazjum w Siatkówce Chłopców
Dodano: wtorek, 08 grudnia 2015 - 22:56 Autor: Admin
siatkówka
Reprezentacja chłopców złożona z uczniów klas I i II gimnazjum – WICEMISTRZAMI MIASTA PIŁY! Po zmianie regulaminu rozgrywek sportowych Piły, prawo reprezentowania szkół w zawodach miejskich mają chłopcy z klas I i II.

Pierwsza runda odbyła się 14 listopada 2015 r. Nasza ekipa dzielnie walczyła w tej rundzie, wygrywając pierwsze spotkanie z drużyną ZS2 (2:0), prowadzoną przez p. Tomasza Pochylskiego. W drugim spotkaniu nieoczekiwanie ulegliśmy gospodarzom sali – drużynie G5 w stosunku 0:2. Niezliczona ilość autowych serwisów oraz nieskuteczność w wyprowadzaniu licznych kontrataków nie mogła przynieść zwycięstwa. W ostatnim spotkaniu pierwszej rundy ZS2 pewnie wygrało z G4 (2:0). Przed rundą finałową ustawiliśmy się na drugie miejsce w ostatecznym rozrachunku, nie przewidując sensacyjnych rozstrzygnięć, które miały nastąpić w finale.
(fotki z 1 rundy miejskich zmagań siatkarzy – kliknij kolaż z tej części artykułu)

5 grudnia rozegraliśmy rundę finałową. Pierwsze spotkanie to niespodziewana porażka G5 z ZS2 (0:2). Tym samym ZS3, ZS2 i G5 miały po jednej porażce. O wszystkim miały zadecydować mecze z G4. Szybki rzut oka na tabelę kazał przypuszczać, że możemy maksymalnie  stracić 10 punktów w meczu przeciwko G4, przy założeniu, że G5 pokona G4 tracąc więcej punktów od nas. Nie ujmując nic przeciwnikom z pilskiej czwórki prowadzonej przez p.Mirosława Bartkowskiego – można było ten mecz wygrać niemal do zera…tak się jednak nie stało. Wygraliśmy do -8 i -4 co niestety nie dało wymarzonej dziesiątki, a gimnazjaliści z piątki (p.Jacek Piechota) rozgromili czwórkę do -2 i -6. Suma sumarum ZS2 zdobyło +32, G5 +40, a my +34 małych pkt.
(fotki z finału miejskich zmagań siatkarzy – kliknij kolaż z tej części artykułu)

Sędzią głównym był p.Grzegorz Stach natomiast klasyfikacja końcowa wygląda następująco:
1 miejsce – G5 Piła
2 miejsce – ZS3 Piła
3 miejsce – ZS2 Piła
4 miejsce – G4 Piła

Drużynę I i II klasy prowadzi p.Ireneusz Gondek, a chłopcy zagrali w składzie:
MICHAŁ DYMKOWSKI – kapitan (uniwersalny), MICHAŁ GŁADYSZ (przyjęcie), BARTOSZ SZKODZIŃSKI (przyjęcie), FILIP STRÓŻYŃSKI (rozegranie), TOMASZ WYBRANIEC (libero), KAJETAN KORCZAK (środek), SZYMON BIAŁEK (środek), JAKUB PILARSKI (atak), ARKADIUSZ BĄK (libero), MARCIN PERUCKI (przyjęcie), DOMINIK KOŹMA (przyjęcie) i SZYMON KONECZNY (środek).

Cieszymy się naszym sukcesem, ale nie zapominamy o olbrzymiej pracy, która przed nami. Życzę swoim podopiecznym, aby w kolejnych etapach siatkarskiego rozwoju starali się eliminować złe nawyki i panować nad emocjami…a to hasło niech Wam przyświeca w kolejnych tygodniach pracy…”Potrzeba czasu żeby dokonać rzeczy trudnych. Aby dokonać rzeczy niemożliwych potrzeba trochę więcej czasu.”

IRENEUSZ GONDEK

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.11.26-27 - XVI Turniej Nauczycielski o Puchar Przechodni Prezesa Oddziału ZNP Piła
Dodano: piątek, 04 grudnia 2015 - 10:25 Autor: Admin
siatkówkaNAUCZYCIELE ZS3 PO RAZ KOLEJNY NAJLEPSI!!!

26 i 27 listopada odbył się Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty o Puchar Przechodni Prezesa Oddziału ZNP Piła. Gimnazjum 5 już po raz szesnasty wraz z pilskim Oddziałem Związku Nauczycielstwa Polskiego była organizatorem zawodów, których celem jest integracja pracowników z pilskich placówek oświatowych oraz popularyzacja piłki siatkowej.

Do tej pory, przechodni puchar prezesa Oddziału ZNP w Pile stał się własnością tylko dwóch drużyn, które trzykrotnie zwyciężały w kolejnych edycjach turnieju: Szkoły Podstawowej nr 2 oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie.

W tegorocznych zawodach wzięły udział reprezentacje nauczycieli z następujących pilskich szkół: Zespołu Szkół Nr 3, Zespołu Szkół nr 2, Szkoły Podstawowej nr 2, gospodarzy – Gimnazjum nr 5 oraz zawodników spoza oświaty zrzeszonych pod nazwą „Przyjaciele Gimnazjum - Rybki". Głównym organizatorem turnieju z ramienia Gimnazjum nr 5 był p. Grzegorz Stach, a sędzią głównym p. Romuald Kiewra.

W czwartek 26 listopada w hali SP nr 4 w Pile swoje mecze rozgrywała nasza drużyna. W grupie prócz naszej ekipy znalazły się ZS2 i SP2. W spotkaniu ZS3-ZS2 górą była nasza drużyna wygrywając pewnie 2:0. W drugim meczu tego dnia spotkaliśmy się z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 2, która jak wiemy specjalizuje się w szkoleniu młodych adeptów siatkówki. Mocno rozpędzony pociąg „ZS3” nie dał szans tramwajowi z pilskiej dwójki pieczętując drugie zwycięstwo (2:0) i awansując z pierwszego miejsca do piątkowego finału. Pod naszą nieobecność w trzecim spotkaniu tej grupy ZS2 podejmowało SP2. Mecz zakończył się sensacyjnym wynikiem 2:1 dla SP2. Ten zespół również znalazł się w gronie piątkowych finalistów.

Grupa druga rozgrywała swoje mecze w G5. Rozegrano tam dwumecz drużyn G5 i Przyjaciół Gim 5 – Rybki. Wyniki spotkań poniżej:
- Przyjaciele Gimnazjum – Gimnazjum nr 5 – 0:2
- Gimnazjum nr 5 – Przyjaciele Gimnazjum – 2:0

W piątkowym finale w meczu o miejsca 4-5, Zespół Szkół nr 2 wygrał 3:0 z Przyjaciółmi Gimnazjum nr 5 ostatecznie zajmując czwartą lokatę.

Mecze o miejsca I-III to bardzo zacięte i obfitujące w spektakularne akcje spotkania pomiędzy ZS3, G5 i SP2. W pierwszym G5 podejmowało SP2. Wygrali pewnie Ci pierwsi w stosunku 2:0. W drugim spotkaniu, które było jakby małym finałem, po obu stronach siatki stanęli odwieczni rywale G5 i ZS3. Piątka była rozgrzana po dopiero co zakończonym meczu z SP2. Nasz zespół występujący w składzie: DOROTA ZALESKA, ANNA FIEDOROWICZ, IRENEUSZ GONDEK (kapitan drużyny), RAFAŁ JUSTYNOWICZ, PRZEMYSŁAW LACH, BARTŁOMIEJ LUDTKE i DANIEL ADAMCZYK – bardzo szybko musiał „ogarnąć temat” rozgrzewki i przystąpił do rozgrywki maksymalnie skoncentrowanym. Niestety w pierwszym secie to nie wystarczyło i ulegliśmy mocniejszym rywalom. Pod siatką iskrzyło…Drugi set to powoli rozgrzewający się siatkarski kolektyw, który z akcji na akcję grał coraz skuteczniej i pewniej. To rozdanie padło naszym łupem i przystąpiliśmy do tie-breaka, w którym postawiliśmy kropkę nad i. BRAWO KOLEŻANKI i KOLEDZY!!!

Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce – Zespół Szkół Nr 3
II miejsce – Gimnazjum nr 5
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2
IV miejsce – Zespół Szkół nr 2
V miejsce – Przyjaciele Gimnazjum - Rybki

Nagrody dla najlepszych zawodników turnieju odebrali:
- Anna Winkler – Gimnazjum nr 5,
- Przemysław Lach – Zespół Szkół Nr 3.

Po zwycięstwie w tegorocznym turnieju Zespół Szkół nr 3 jest poważnym kandydatem do zdobycia pucharu na własność i dołączenia do SP – 2 i I LO, ponieważ było to już nasze drugie z kolei zwycięstwo. Jeszcze tylko jedno w przyszłorocznym turnieju i stanie się to faktem, a Oddział ZNP będzie zmuszony zakupić kolejny puchar na następne turnieje. Z pucharem związana jest też ciekawa historia…niejako przewidując, że odniesiemy zwycięstwo w tegorocznej edycji turnieju…zapomniałem (przyp. autora) odkurzyć trofeum z dyrektorskiej półki i nie pojawił się o­n na zawodach…za rok zabierzemy GO na turniej, ale tylko po to, by wrócił z nami na stałe do ZS3...

Pragnę jeszcze podziękować Nicole za fotki i całej ekipie kibiców – uczniów ZS3, młodych adeptów siatkarskiego rzemiosła z klas 1c i 2c oraz absolwentów naszej szkoły za fenomenalny doping. Byliście siódmym zawodnikiem na parkiecie…my to czuliśmy…

galeria – kliknij kolaż

materiał video do obejrzenia w internetowym wydaniu magazynu TEMPO TV ASTA z 01.12.2015 – ZAPRASZAMY!!!

IRENEUSZ GONDEK

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.11.26-27 - Nauczycielski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przechodni Prezesa Oddziału ZNP Piła
Dodano: środa, 25 listopada 2015 - 15:17 Autor: Admin
siatkówka

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.11.07 - Mistrzostwa Miasta Piły Klas I-II Gimnazjum w Piłce Siatkowej Dziewcząt
Dodano: wtorek, 10 listopada 2015 - 17:10 Autor: Admin
siatkówka
ZŁOTA SOBOTA NASZYCH DZIEWCZĄT
W ubiegłą sobotę - 07.11.2015 został rozegrany finałowy turniej piłki siatkowej dziewcząt o Mistrzostwo Miasta Piły Klas I i II. Po wcześniejszych eliminacjach do czwórki finałowej zakwalifikowały się następujące zespoły: Gim 5, Gim 4, ZS2, ZS3. Sobotni turniej rozpoczął się spotkaniem Gim 5 z zespołem ZS2. Po dwóch krótkich setach wygrana przypadła drużynie pilskiej piątki (2:0).W kolejnym meczu spotkały się drużyny Gim 4 i ZS3, ten pojedynek zakończył się wygraną Naszych dziewcząt w stosunku punktów 2:0. Tym sposobem zostały wyłonione pary drużyn, które rozegrały mecze o miejsca III i IV oraz o miejsca I i II.

W pierwszej parze zagrały teamy ZS 2 i GIM 4. Mecz był niezwykle zacięty, każdy z zespołów na przemian przejmował prowadzenie, walcząc o każdy punkt i każdą piłkę. Po trzech trudnych setach szalę zwycięstwa przechylił na swoją korzyść zespół GIM 4 zajmując tym samym 3 miejsce, a ZS2 IV miejsce w Mistrzostwach.
Finałowy mecz o najwyższe miejsca rozstrzygały zespoły GIM 5 i ZS 3. Mecz zakończył się wygraną Naszego zespołu w stosunku setów 2:0 i tym samym tytuł Mistrzyń Miasta Piły klas I i II w piłce siatkowej dziewcząt gimnazjów należy do ZS 3 Piła. Skład zwycięskiego zespołu to: ROZŁOCH NICOLE, WRÓBLEWSKA SANDRA, RUTA ANNA, PREIHS OLA, MARSZAŁ KLAUDIA, POŁYNIAK JAGODA, WIĘCKOWSKA ROKSANA, SIKORSKA JOANNA, KORDYŚ WERONIKA, GAWIN MARTYNA.

foto - kliknij kolaż
Opiekunem zespołu była p. Dorota Zaleska

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.03.27-28 - Finał Mistrzostw Województwa Wlkp w Piłce Siatkowej Chłopców
Dodano: poniedziałek, 06 kwietnia 2015 - 22:50 Autor: Admin
siatkówka
W dniach 27-28 marca w halach we Wrześni i Bugaju odbył się 16. Finał Gimnazjady w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców, który został rozegrany wg nowej dwudniowej formuły. W turnieju uczestniczyło 8 zespołów dziewcząt i 8 drużyn chłopców, które uzyskały awans z zawodów na szczeblu rejonowym oraz gospodarz turnieju. Reprezentanci Zespołu Szkół Nr 3 wywalczyli szóstą lokatę, choć w zasięgu była ścisła czwórka. Udział w finale województwa wlkp jest ogromnym sukcesem i potwierdzeniem systematycznej pracy w klasach sportowych naszej szkoły, wszak na tym etapie rozgrywek meldujemy się drugi raz z rzędu. Dla trenera naszych trzecio i pierwszoklasistów - Ireneusza Gondka - był to czwarty finał gimnazjady i zarazem jeden z ciekawszych…sportowo…

Zawody zainaugurowane zostały paradą wszystkich uczestniczących w finałach ekip. Wśród zaproszonych gości na trybunach zasiedli m.in.: dyrekcja Gimnazjum nr 2 we Wrześni, Starosta Wrzesiński D.Jaśniewicz, zastępca starosty W.Grzegorek, zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Września A.Mokracki, członek ZW SZS „Wielkopolska” J.Szamałek, prezes pierwszoligowego KS APP Krispol Września R.Wardak wraz z siatkarzami i trenerem M.Jankowiakiem. Uzupełnieniem licznej widowni była przebywająca na widowni młodzież szkolna oraz inni sympatycy siatkówki.

Po uroczystym otwarciu, którego dokonał dyrektor miejscowej szkoły, w krótkim układzie artystyczno – akrobatycznym wystąpiły dziewczęta z gimnazjalnego zespołu „Girls”, po czym swój talent wokalny zaprezentowała uczennica A.Waśkiewicz. Patronat medialny nad XVI Gimnazjadą Wojewódzką objęła lokalna gazeta „Wiadomości Wrzesińskie” oraz „Radio Września”. Zawody rozgrywane były na 4 boiskach i przeprowadzone zostały zgodnie z regulaminem SZS „Wielkopolska” tzn. w fazie eliminacyjnej z podziałem na dwie grupy systemem „każdy z każdym”, następnie w półfinałach wg klucza: I zespół z grupy A z II zespołem z grupy B i II zespół z grupy A z I zespołem z grupy B. W finałach zwycięzcy grali o I miejsce natomiast pokonani walczyli o miejsce trzecie.  

Los wrzucił nas „do worka” z ekipami Wrześni, Turku i Krobi (gr.B) - co okazało się później – kolejno: wice i mistrzami wlkp… Bezpośrednio po uroczystym otwarciu imprezy chłopcy zostali przewiezieni z Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego do hali w Bugaju (Miłosławiu), gdzie rozgrywali swoje mecze eliminacyjne. Zarówno hala wrzesińskiego gimnazjum jak i szkoły podstawowej w Bugaju, mówiąc kolokwialnie „wgniata w fotel”… w takich miejscach można, dlaczego nie u nas…Przepraszam czytelników za odrobinę prywaty, ale w głowach mamy jeszcze rejon i wycieczkę do pobliskiego Czarnkowa…słowa i fotki nie oddają piękna wspomnianych obiektów…bazy, zaplecza sprzętowego, organizacji pracy również…hmmm może dożyjemy ;)

Grupę B już podałem, natomiast równolegle na pierwszym boisku swe mecze rozgrywały drużyny gr A, a były to: Nowy Tomyśl, G5 Poznań, G9 Kalisz i G2 Puszczykowo. W tej grupie zwyciężyła ekipa z Nowego Tomyśla, drugi był Kalisz, dalej Poznań i Puszczykowo. Oglądając spotkania grupowe „w ciemno” można było obstawić sobotnich triumfatorów, jednak sport jest nieobliczalny i byliśmy świadkami wielu niespodzianek…ale to za chwilę…

Wracamy do naszej grupy, a w niej uczniowie klas Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego (SOS) Gimnazjum nr 2 we Wrześni pokonali zespoły: Gimnazjum nr 2 Turek 2:1, Gimnazjum Krobia 2:0 oraz naszych chłopców 2:1 po bardzo kontrowersyjnych decyzjach sędziego w tie-break’u, zajmując tym samym pierwsze miejsce w grupie. Jeden sędzia przy tak szybkiej siatkówce…to odrobinę za mało. Przez dwa ewidentne błędy dotknięcia siatki, a także kontuzję Nikodema Owczarka przegraliśmy 12:15. Aby zachować chronologię wydarzeń dodam, że w pierwszym naszym spotkaniu pokonaliśmy po pięknej walce gimnazjalistów z Krobi 2:1 i ulegliśmy chłopcom z Turku 0:2. Mecz z wrzesińską drużyną był naszym ostatnim pojedynkiem w grupie i zabrakło bardzo niewiele, by awansować do czwórki. Zajęliśmy ostatecznie 3 miejsce w grupie B i następnego dnia turnieju - w sobotę - walczyliśmy z trzecią ekipą gr A - G5 Poznań o 5 miejsce. Ulegliśmy lepiej dysponowanym poznaniakom i ostatecznie cieszyliśmy się z szóstej lokaty.

W sobotę odbyły się półfinały, w których Gimnazjum nr 2 Września podejmowało faworyta do złotego medalu Gimnazjum nr 9 Kalisz (klubowego mistrza Wielkopolski oraz półfinalistę mistrzostw Polski kadetów). Po zaciętym pojedynku sensacyjnie wygrywają wrześnianie pokonując rywala 2:1 (17:25; 26:24; 15:11) tym samym zdobywając minimum srebrny medal Gimnazjady. W naszych sercach jeszcze większy niedosyt….mieliśmy ich „na widelcu”…W drugim półfinale Turek pokonuje Kalisz i mamy komplet finalistów…

O godzinie 14:30 odbył się mecz finałowy. Ponownie spotkali się rywale z grupy eliminacyjnej Gimnazjum nr 2 Września – Gimnazjum nr 2 Turek. Tym razem po wyrównanym boju drużyna z Turku okazała się lepsza 2:0 (25:22, 25:23) i piąty raz z rzędu zdobyła medal w finale gimnazjady – tym razem z najcenniejszego kruszcu…

Podczas uroczystego zakończenia turnieju wręczono medale, pamiątkowe dyplomy, okolicznościowe tableau, a zespoły, które zajęły miejsca I – IV otrzymały dodatkowo grawertony SZS „Wielkopolska”. Najlepsze siatkarki i siatkarze z poszczególnych zespołów uhonorowani zostali - ufundowanymi przez organizatorów - statuetkami.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:
Patrycja Ignasiak – Gimnazjum nr 2 Jarocin
Agata Olejniczak – Gimnazjum nr 2 Gostyń
Michalina Leracz – Gimnazjum nr 2 Września
Iwona Polega – Gimnazjum nr 3 Szamotuły
Ilona Betke – Gimnazjum nr 5 Piła
Martyna Felińska – Gimnazjum nr 9 Kalisz
Marta Solarczyk – Gimnazjum nr 5 Poznań
Katarzyna Nowak – Gimnazjum nr 1 Turek
Jędrzej Kowal – Gimnazjum nr 2 Puszczykowo
Mikołaj Nele – ZSPiG Krobia
Dawid Romaniszyn – ZS Nr 3 Piła
Szymon Krzyżkowiak – Gimnazjum nr 5 Poznań
Adrian Wyrwich – Gimnazjum nr 9 Kalisz
Łukasz Liman – Gimnazjum Nowy Tomyśl
Tomasz Pielak – Gimnazjum nr 2 Września
Błażej Borkowski – Gimnazjum nr 2 Turek
Nagrodę specjalną przeznaczoną dla najlepszego zawodnika z zespołu gospodarzy otrzymał z rąk Prezesa klubu APP Krispol Września T. Pielak. W ceremonii  wręczania nagród i dekoracji najlepszych zawodników uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz.  


Drużyna ZS3 wystąpiła w składzie: rozgrywający - Hubert Muchar (3c) i Filip Stróżyński (1c), atakujący - Jakub Szymanowski (3c), przyjmujący -  Dawid Romaniszyn (3c), Mateusz Pietrus (2c), Michał Dymkowski (1c), Piotr Grzybowski (3c), Bartosz Szkodziński (1c), Michał Gładysz (1c), środkowi – Dawid Dymkowski (3c), Nikodem Owczarek (3c) oraz libero – Tobiasz Trawiński (3c).

Wśród dziewcząt wysoką czwartą lokatę wywalczyły podopieczne Sławomira Świderskiego – siatkarki z Gimnazjum nr 5, które powtórzyły zeszłoroczny sukces.

Przed nami miejmy nadzieję ciepłe tygodnie...nie kończymy pracy…wchodzimy na piasek i rozpoczynając od jubileuszowych X Mistrzostw Szkoły w Plażowej Piłce Siatkowej Chłopców, wyłonimy najskuteczniejszą parę naszej szkoły, która reprezentować będzie powiat pilski. Mam też nadzieję, że po raz drugi odwiedzimy wrzesińskie ośrodki sportowe, które w tym roku szkolnym będą gospodarzem jeszcze jednej imprezy finałowej XVI Gimnazjady - zmagań najlepszych siatkarek i siatkarzy plażowych województwa wlkp….ale to już oddzielny rozdział i duuuużo pracy…

Na koniec kolejność końcowa turnieju chłopców:

1. Gimnazjum nr 2 w Turku
2. Gimnazjum nr 2 we Wrześni
3. Gimnazjum w Nowym Tomyślu
4. Gimnazjum nr 9 w Kaliszu
5. Gimnazjum nr 5 w Poznaniu
6. ZS 3 Piła
7. Gimnazjum w Krobi
8. Gimnazjum nr 2 Puszczykowo

kolejność końcowa dziewcząt:

1.Gimnazjum nr 1 Turek
2.Gimnazjum nr 5 Poznań
3.Gimnazjum nr 9 Kalisz
4.G 5 Piła
5.Gimnazjum  nr 3 Szamotuły
6.Gimnazjum nr 2 Września
7.Gimnazjum nr 1 Gostyń
8.Gimnazjum nr 5 Jarocin

Na obszerną foto-galerię z turnieju zapraszam już teraz klikając wybrane zdjęcie w artykule.

IRENEUSZ GONDEK

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.03.28 - XV Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZS3
Dodano: środa, 01 kwietnia 2015 - 22:25 Autor: Admin
siatkówka
W sobotę, 28.03.2015 r. w Zespole Szkół nr 3 w Pile odbył się XV Turniej Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZS nr 3. W turnieju wzięło udział siedem drużyn z miasta Piły, tj. dwa zespoły Szkoły Podstawowej nr 1, dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz trzy zespoły reprezentowały naszą szkołę i w tym dwie ekipy z klasy V.

Gry rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, a więc każda drużyna zagrała 6 meczy. Trzy najlepsze drużyny wygrały po 5 meczów i o zwycięstwie zdecydowały małe punkty. Najlepszym okazał się zespół Szkoły Podstawowej nr 7 - I zespół, drugie i trzecie miejsce zajęły dwa zespoły Szkoły Podstawowej nr 1. Nasze zespoły okazały się bardzo gościnne i zajęły trzy kolejne pozycje.

Organizatorkami turnieju były nauczycielki Zespołu Szkół nr 3 w Pile Pani Dorota Zaleska i Anna Fiedorowicz.

fotki – kliknij kolaż lub przejdź do fotogalerii

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.03.12 - Finał Mistrzostw Rejonu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej Chłopców
Dodano: środa, 18 marca 2015 - 20:58 Autor: Admin
siatkówka
12 marca 2015 r. w hali czarnkowskiego gimnazjum odbył się Finał Mistrzostw Rejonu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej Chłopców. Reprezentanci ZS3 - aktualni mistrzowie Miasta i Powiatu - przystąpili do tego turnieju bardzo zdeterminowani, bowiem tylko zwycięzca zagra w finale wojewódzkim. Wyprzedzając nieco relację: podopieczni p.Ireneusza Gondka wygrali turniej w pięknym stylu potwierdzając bardzo wysoki poziom wytrenowania oraz skuteczności w poszczególnych elementach siatkarskiego rzemiosła.

W finale miało wystąpić pierwotnie 6 drużyn – Czarnków, ZS3 Piła, Osiek, Szamocin, Mieścisko i Złotów jednak z przyczyn niezależnych dwie reprezentacje – Mieścisko i Złotów nie pojawiły się na turnieju. Decyzją organizatorów i sędziów (p.Jerzy Janecki i p.Krzysztof Kopczyński) zawody odbyły się na centralnym boisku pięknego czarnkowskiego obiektu. Losowanie dało nam możliwość obserwacji pierwszego spotkania, w którym zmierzyły się ekipy z Czarnkowa i Osieka. Przewaga wzrostowa gospodarza była bardzo widoczna jednak w spotkaniu, ku uciesze trenera Łukasza Dłoniaka, górą byli chłopcy z Osieka. Ten mecz bardzo wnikliwie analizowała z widowni nasza drużyna ustalając szczegółowo taktykę gry i ustawienie. Wyniki poszczególnych spotkań przedstawiam tabelarycznie poniżej:


Podopieczni p.Gondka pierwsze spotkanie grali przeciw rówieśnikom z Szamocina i patrząc na tabelę, był to siatkarski spacerek. Szybkie 2:0 rozbudziło naszych zawodników, by po meczu przerwy przystąpić do „przedwczesnego finału” imprezy, czyli meczu z Osiekiem. W tym roku szkolnym w rozgrywkach z cyklu Gimnazjady, w II rundzie powiatu osiecka drużyna była górą jednak był to etap przejściowy. W Finale Powiatu nasi reprezentanci nie dali się ograć i nasz bilans przed omawianym spotkaniem wynosił 1:1. Bardzo dobra gra wyblokiem, perfekcyjne przyjęcie piłki i spokój w zagraniach na siatce dał nam pewne zwycięstwo w tym spotkaniu, a w perspektywie potrzebowaliśmy już tylko jednego wygranego seta…

Po meczu z Osiekiem chłopcy nawet na chwilę nie opuścili obiektu, by utrzymać ciepłotę ciała i spokojnie poczekać na przeciwnika jakim był gospodarz – Gimnazjum Czarnków. Pierwszy set – czytanie gry przeciwnika i bardzo wysoka jakość gry naszych chłopców i upragniony awans!!! Drugi set – lekkie rozluźnienie w szeregach naszej ekipy i pogoń za prowadzącym przeciwnikiem w całym przekroju seta. Niestety nie udało się wygrać tego rozdania mimo kilku remisów punktowych w końcówce. O wygranej decydował więc tie-break. Ten rozpoczęliśmy tragicznie od 0:4. Strony boiska zmienialiśmy przy stanie 4:8 dla Czarnkowa. Dwa wykorzystane czasy, heroiczna walka zawodników skrzydłowych, piękne rozegrania Huberta i spokój w przyjęciu reprezentacyjnego libero – Tobiasza pomogły wyrównać stan rywalizacji po 13. Od tego momentu zespoły licytowały się punkt za punkt pokazując swoje najwyższe umiejętności. Końcówka decydującego seta to popis Jakuba Szymanowskiego (atakującego ZS3), którego dwie ostatnie akcje stały na poziomie nieosiągalnym dla wielu – BRAWO Szyman!!! Mecz zakończył się wynikiem 19:17 w tie-breaku. Sędziowie i trenerzy wybrali również najwszechstronniejszego zawodnika turnieju, którym został wspomniany przeze mnie kapitan naszej reprezentacji – Jakub Szymanowski.
Dziękujemy dyrektorowi Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie, p.Grzegorzowi Staniszewskiemu oraz p.Marcinowi Maćkowiakowi wraz z kadrą wf za miłe przyjęcie, wspaniałą atmosferę i dobre słowo, a także za ufundowanie nagród w postaci pucharów dla najlepszych drużyn. Klasyfikacja końcowa wynika z tabeli ale dodam tylko, że II m-ce zajęli chłopcy z Osieka, III m-ce siatkarze z Czarnkowa, a IV m-ce przypadło drużynie z Szamocina. Mistrzowie Rejonu wystąpili w następującym składzie: J.Szymanowski, H.Muchar, D.Romaniszyn, T.Trawiński, M.Pietrus, G.Zieliński, P.Grzybowski, N.Owczarek, D.Dymkowski, M.Gładysz, M.Dymkowski oraz F.Stróżyński, 

Wygrana 2:1 z Czarnkowem przypieczętowała awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 27-28 marca 2015 we Wrześni. Spotkamy tam 7 najlepszych drużyn męskich z naszego województwa. Znaleźć się po raz drugi w tak zacnym gronie – bezcenne, a zrobić to drugi raz z rzędu – niebywałe… Gratuluję chłopaki dojrzałości boiskowej, oraz chłodnej siatkarskiej głowy i marzę o tym, by te sukcesy przeniosły się na waszą dojrzałość w salach lekcyjnych i tożsame relacje z nauczycielami naszego Zespołu Szkół…

Życzymy powodzenia w Finale WLKP. Na relację zapraszamy po 28 marca…

fotorelacja z imprezy – kliknij wybrany kolaż
IRENEUSZ GONDEK

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.03.14 - Finał Mistrzostw Rejonu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej Dziewcząt
Dodano: środa, 18 marca 2015 - 18:52 Autor: Admin
siatkówka
W dniu 14.03.2015 odbył się Finał Mistrzostw Rejonu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zawody te były poprzedzone eliminacjami na poziomie zawodów miejskich, następnie eliminacje powiatowe, które zespół dziewcząt naszej szkoły pozytywnie rozstrzygnął na swoją korzyść, wygrywając wiele spotkań na parkietach szkół biorących udział w rozgrywkach.

W zawodach finałowych wystąpiło 6 zespołów: ZS3 Piła, Gimnazjum ze Skoków, Gimnazjum z Chodzieży, Gimnazjum z Krzyża, Gimnazjum ze Złotowa oraz Gimnazjum 5 z Piły. Stawką turnieju był awans do Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego. Zadanie było niezmiernie trudne, gdyż do następnego etapu awansować mógł tylko jeden zespół. Zawody odbywały się na 2 salach, gdzie gospodarzami turniejów był ZS3 w Pile i Gim 5 w Pile. Drużyna ZS3 w swojej grupie wysoko pokonała zespoły z Chodzieży oraz ze Skoków. Tym samym został do rozegrania jeden mecz o pierwsze miejsce ze zwycięzcą grupy drugiej - drużyną Gimnazjum 5 z Piły. Zespół ten miał na starcie przewagę nad naszym zespołem, gdyż są to zawodniczki, które występują na parkietach całej Polski, biorąc udział w rozgrywkach ligi kadetek. Są zdecydowanie zawodniczkami bardziej ogranymi niż nasz zespół. Mimo tej przewagi uczennice naszej szkoły podjęły równorzędną walkę grając punkt za punkt. Końcowy wynik spotkania był zwycięstwem drużyny z Gimnazjum 5. Nasza drużyna zajęła 2 miejsce. Gratulujemy!!!

Skład drużyny: AGATA ZIMOCH, PAULINA BETYNA, PAULINA POZNANIAK, MARTA GALAS, SANDRA OLSZANOWSKA, PATRYCJA WYCISŁO, DOROTA SOLARSKA, MARIA MACIEJEWSKA, JAGODA KURNIKOWSKA.

Opiekunem drużyny była pani Dorota Zaleska.
fotogaleria z turnieju - kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.03.07 - Finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego SP w Piłce Siatkowej Chłopców
Dodano: wtorek, 17 marca 2015 - 20:24 Autor: Admin
siatkówka
Młodzi siatkarze z Zespołu Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich w Pile odnieśli duży sukces, zdobywając brązowy medal w Finale Mistrzostw Powiatu Pilskiego Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej Chłopców, który odbył  się 7 marca 2015 r.

Do rywalizacji stanęło 7 drużyn podzielonych na dwie grupy eliminacyjne - SP2 Piła, SP4 Piła, ZS2 Piła, ZS3 Piła, SP7 Piła, SP Białośliwie, SP Osiek i SP Wiktorówko. Po zajęciu 2 miejsca w grupie eliminacyjnej, reprezentacja „Trójki” awansowała do turnieju finałowego, w którym znalazły się również drużyny: SP4 Piła, SP2 Piła oraz ZS2 Piła. Po bardzo emocjonujących pojedynkach półfinałowych przyszedł czas na ścisły finał. W walce o pierwsze miejsce zagrali chłopcy z SP2 i SP4. W tym meczu lepszą była pilska „Dwójka”, która wygrała cały turniej i zasłużenie zdobyła złoty medal. Drużyna SP4 zajęła 2 miejsce. Nasza drużyna zmierzyła się z silną ekipą ZS2. Mecz mógł się podobać. Był wyrównany, pełen zwrotów akcji i do samego końca trzymający w napięciu. Uczniowie klasy sportowej VI-A potwierdzili swoje wysokie umiejętności siatkarskie i pewnie sięgnęli po zwycięstwo. Serdecznie gratulujemy chłopakom zdobycia III miejsca w Mistrzostwach Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego w Piłce Siatkowej. Opiekunem chłopców była Pani Irina Starzyńska.

P.S Do tego pragnę dodać, że uczniowie Bartek Grudziński oraz Tomasz Woźny zostali zauważeni na turnieju przez trenera I klasy mgr Grzegorza Witkowskiego i dostali zaproszenie do udziału w treningach w Młodzieżowej Akademii Siatkówki.

Brązowe krążki wywalczyli: Koźma Dominik- kapitan drużyny, Zając Kacper, Grudziński Bartosz, Tabała Oskar, Wiśniowecki Karol, Woźny Tomasz, Kosmatka Mateusz, Jeanty Beniamin, Sierszchuła Jan, Senger Adrian.

fotki - kliknij zdjęcie w artykule

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.03.04 - Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile
Dodano: piątek, 06 marca 2015 - 22:50 Autor: Admin
siatkówka
W dniu 4 marca 2015 odbył się cykliczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Gimnazjów o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile
. Reprezentacja naszej szkoły również wystąpiła na parkiecie zaprzyjaźnionej szkoły.

W turnieju wzięło udział 6 zespołów żeńskich. Zawody w początkowej fazie odbywały się w 2 grupach:

grupa I - ZSG Piła, ZS 3 Piła (zespół 1) i Gim 4 Piła (zespół 1)

grupa II - ZS2 Piła, ZS 3 Piła (zespół 2) i Gim 4 Piła (zespół 2)


Po rozegraniu meczy grupowych najlepsze zespoły rozpoczęły walkę o najwyższe miejsca. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

I miejsce - ZS3 Piła (zespół 1) – którego opiekunem była pani Dorota Zaleska
II miejsce - ZS 2 Piła
III miejsce - Gim 4 PIła (zespół 1)
IV miejsce - ZS 3 Piła (zespół 2) - opiekunem była pani Irina Starzyńska
V miejsce - Gim 4 Piła (zespół 2)
VI miejsce - ZSG Piła

W składzie zwycięskiego zespołu wystąpiły następujące zawodniczki: Patrycja Wycisło, która została jednocześnie wybrana najskuteczniejszą zawodniczką turnieju, Agata Zimoch, Paulina Betyna, Marta Galas, Sandra Olszanowska, Paulina Poznaniak, Maria Maciejewska.

Opiekunem zwycięskiego zespołu była pani Dorota Zaleska

obszerna galeria foto z turnieju – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.02.14 - Finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej Dziewcząt
Dodano: piątek, 06 marca 2015 - 18:27 Autor: Admin
siatkówka
W dniu 14.02.2015 odbył się finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Do rywalizacji o najwyższe laury stanęły 4 ekipy pilskich gimnazjów. Były to zespoły Gim 4, Gim 5, ZS 2 oraz drużyna naszej szkoły.

Gospodarzem turnieju było Gimnazjum nr 4.W trakcie zawodów zostały rozegrane 4 spotkania.
W pierwszym meczu swoje umiejętności przedstawiały drużyny ZS3 oraz zespół Gim 4. Po niezwykle zaciętym meczu zwycięstwo odniosła drużyna naszej szkoły w stosunku setów 2:1.

W kolejnym meczu oglądaliśmy drużyny ZS2 i Gim 5 i tutaj swoją wyższość pokazały siatkarki Gim 5 wygrywając 2:0 z ZS nr 2.

Po meczach eliminacyjnych rozpoczęła się batalia o medale. Mecz o 3 miejsce w powiecie zagrały ZS2 i Gim 4 i tutaj zwycięstwo przypadło w udziale dziewczętom z ZS nr 2, które przeważyły szalę zwycięstwa na swoją korzyść w trzecim decydującym secie - mecz zakończył się wynikiem 2:1.

O pierwsze miejsce mecz rozegrały zespoły Gim 5 i ZS3, gdzie dziewczęta naszej szkoły zostały pokonane w stosunku 2:0 przez drużynę Gim 5. Oba zespoły awansowały do następnej rundy rozgrywek.

Finał rejonu odbędzie się 14.03.2015 w hali MOSiR w Pile. Nasze siatkarki występowały w następującym składzie: PATRYCJA WYCISŁO, PAULINA BETYNA, MARTA GALAS, AGATA ZIMOCH, PAULINA POZNANIAK, MARIA MACIEJEWSKA, DOROTA SOLARSKA oraz JAGODA KURNIKOWSKA. Opiekunem zespołu była pani DOROTA ZALESKA.

GRATULUJEMY
fotki w większym rozmiarze – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.02.12 - Finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Siatkówce Chłopców
Dodano: sobota, 14 lutego 2015 - 22:10 Autor: Admin
siatkówka
Drużyna siatkarzy ZS3 Gimnazjum – MISTRZAMI POWIATU PILSKIEGO 2014/2015!!!

Po słabej drugiej rundzie powiatu, podopieczni Ireneusza Gondka powtórzyli sukces zeszłoroczny – zostali Mistrzami Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej. Turniej finałowy odbył się 12 lutego 2015 r. w pięknej hali w Osieku, na bardzo trudnym terenie, biorąc pod uwagę zwycięstwo osieckich gimnazjalistów nad ZS3 w II rundzie powiatu w Wyrzysku. Chłopcy mieli sobie coś do udowodnienia i weszli w turniej bardzo skoncentrowani, ale po kolei…

Turniej rozpoczął się punktualnie o 9.30 meczem półfinałowym pomiędzy gospodarzem z Osieka (trener – Łukasz Dłoniak), a Zespołem Szkół nr 2 z Piły (trener – Andrzej Czyż). Zwyciężyli Ci pierwsi bardzo pewnie 2:0 w setach do -11 i -16.

Po tym meczu z awansu do rundy rejonowej mogli cieszyć się osieccy gimnazjaliści, ponieważ w roku szkolnym 2013/2014 podopieczni p.Gondka (m.in. aktualni uczniowie LO i zawodnicy UKS SMS Joker Piła – Czech Jakub, Gast Miłosz oraz Mściszewski Krzysztof, Łykus Krzysztof, Krumrey Mateusz, Martenka Paweł, Remigiusz Stróżyński i inni…) wygrywając finał rejonowy zapewnili awans drużynie, która w opisywanym finale zajęłaby 2 miejsce.

Drugi półfinał to „mecz o wszystko” dla naszych chłopców. W głowach mieliśmy porażkę z Osiekiem, ale również zwycięstwo nad naszym półfinałowym rywalem z Gimnazjum nr 5 z Piły (trener – Jacek Piechota). Chłopcy stanęli na wysokości zadania i nie myląc się wiele rozjechali pilską piątkę 2:0 kolejno do -15 i -16 pkt.  To jednak było tylko preludium przed meczami finałowymi…

Ciesząc się z awansu do rundy rejonowej obserwowaliśmy mecz o 3 miejsce, w którym zmierzyły się drużyny, które przegrały swe mecze półfinałowe. Zwycięsko z tej konfrontacji i z brązowymi medalami wyszli nasi półfinałowi rywale czyli G5, ale o zwycięstwie musiał decydować tie-break. Mecz był bardzo nierówny: pierwszy set dla ZS2, drugi dla G5, w konsekwencji set rozstrzygający przyniósł niewielką przewagę zawodników z G5 i to o­ni wynikiem 2:1 (23:25, 25:20, 15:13) mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

W meczu finałowym przy pełnych trybunach hali sportowej Gimnazjum w Osieku, kibicach z bębnami, głośnych dziewcząt z 3c naszego Zespołu Szkół (dzięki dziewczyny!!!) wraz z ich opiekunem p.Mariuszem Kwiatkowskim, obie drużyny zapewniły wspaniałe widowisko sportowe. Mecz kończący turniej stał na niezłym, siatkarskim poziomie, a jednocześnie był udanym rewanżem za porażkę w drugiej rundzie… GRATULUJĘ chłopcy dobrej roboty!!! i nie zapominajcie jednak, że jest jeszcze sporo do zrobienia… Teraz jednak ferie – tak więc cieszmy się – JESTEŚMY MISTRZAMI POWIATU PILSKIEGO 2014/2015!!! BRAWO!!!

Spotkanie zakończyło się wynikiem – 2:0 (25:19; 25:20). Sędziami zawodów byli: p.Jerzy Janecki i p.Grzegorz Stach. Fotki „strzelały” – Angelika Kaźmierczak i Dorota Solarska (dzięks;). Puchary, medale i dyplomy wręczała dyrektor gimnazjum – p. Iwona Schulz. A złotymi medalistami zostali: rozgrywający - Hubert Muchar i Filip Stróżyński, atakujący - Jakub Szymanowski, przyjmujący -  Dawid Romaniszyn, Mateusz Pietrus, Michał Dymkowski, Bartosz Szkodziński, Michał Gładysz, środkowi – Dawid Dymkowski, Nikodem Owczarek oraz libero – Tobiasz Trawiński i Piotr Grzybowski.

Dziękujemy za organizację turnieju finałowego i zapraszamy na relację z finałów rejonowych do których awansowały ZS3 i G.Osiek.


piękna galeria foto – kliknij kolaż

IRENEUSZ GONDEK

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.02.04 - II Runda Eliminacji Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Siatkówce Chłopców
Dodano: sobota, 07 lutego 2015 - 20:59 Autor: Admin
siatkówka
II Runda Eliminacji Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej Chłopców to wyjazd 4 lutego 2015 (środa) do Wyrzyska, któremu powierzono organizację imprezy.

/// W poprzednim artykule i relacji z I Rundy poznaliśmy klasyfikację z obu grup. Układ drugiej rundy ustalony według klucza przedstawia się następująco:
grupa A – 1-I (ZS3 Piła), 2-II (G.Osiek), 3-I (G.Wyrzysk) – 2015.02.04
grupa B – 2-I (G5 Piła - gospodarz), 1-II (ZS2 Piła), 3-II (G.Białośliwie) – 2015.02.10 ///


Sędzią głównym zawodów w Wyrzysku był p.Jerzy Janecki, a poszczególne spotkania przyniosły następujące rozstrzygnięcia. Nie obyło się bez niespodzianek!

mecz 1 – G.Osiek : G.Wyrzysk 2:0 (25:12; 25:13)
mecz 2 – G.Wyrzysk : ZS3 Piła 0:2 (24:26; 20:25)
mecz 3 – ZS3 Piła : G.Osiek 1:2 (25:20; 24:26; 13:15)


Kolejność końcowa 2 rundy:

1 miejsce – G.Osiek (awans)
2 miejsce – ZS3 Piła (awans)
3 miejsce – G.Wyrzysk (odpada z rywalizacji)


Grupa B swoje mecze rozgrywać będzie we wtorek 10 lutego 2015 w hali Gimnazjum nr 5 w Pile. Wtedy też poznamy naszych rywali w półfinałowym spotkaniu turnieju, który kończyć będzie zmagania w powiecie. Finał ten odbędzie się w czwartek 12 lutego 2015 o 9.00 w hali w Osieku.

Mam nadzieję, że chłopcy wyciągną wnioski ze spotkań drugiej rundy i powalczą o awans w finale powiatu. Życzymy im powodzenia!! Zapraszamy oczywiście do relacji z tej imprezy na stronę naszej szkoły…

foto z II rundy – kliknij kolaż
IRENEUSZ GONDEK

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.01.26 - I Runda Eliminacji Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Siatkówce Chłopców
Dodano: sobota, 07 lutego 2015 - 20:29 Autor: Admin
siatkówka
26 stycznia 2015 w hali Zespołu Szkół Nr 3 w Pile odbyła się I Runda Eliminacji Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej Chłopców. Uczestnikami turnieju były gimnazja: ZS3 z Piły (gospodarz imprezy), G5 z Piły, Wyrzysk i Wysoka.

Sędziami sekretarzami byli: Oskar Pazdaj i Paweł Olenderek (uczniowie klasy 3c). Sędzią głównym zawodów był p.Krzysztof Kopczyński, a zdjęcia wykonywały Patrycja Wycisło, Dorota Solarska i Angelika Kaźmierczak.
Podopieczni p.Ireneusza Gondka wystąpili w składzie:
1. Muchar Hubert
2. Romaniszyn Dawid
3. Zieliński Grzegorz
4. Szymanowski Jakub
5. Owczarek Nikodem
6. Pietrus Mateusz
7. Dymkowski Dawid
8. Trawiński Tobiasz
9. Grzybowski Piotr
10. Dymkowski Michał
11. Gładysz Michał
12. Stróżyński Filip


Poniżej wyniki kolejnych spotkań. Do II Rundy Mistrzostw Powiatu awansowały pierwsze 3 drużyny, ostatnia żegna się z tegorocznymi zmaganiami:
mecz 1 – G5:G.Wysoka 2:0 (25:14; 25:16)
mecz 2 – ZS3:G.Wyrzysk 2:0 (25:10; 25:17)
mecz 3 – Wysoka:Wyrzysk 1:2 (25:23; 22:25; 7:15)
mecz 4 – ZS3:Wysoka 2:0 (25:7; 25:15)
mecz 5 – G5:ZS3 0:2 (18:25; 19:25)
mecz 6 – Wyrzysk:G5 0:2 (10:25; 12:25)


Awans wywalczyły w kolejności:
1 miejsce – ZS3
2 miejsce – G5
3 miejsce – G.Wyrzysk
Z turnieju odpadło Gimnazjum z Wysokiej.


W drugiej grupie gospodarzem był p.Andrzej Czyż (ZS2 Piła) oraz goście z Białośliwia, Osieka i G4 z Piły. Wszystkie mecze kończyły się wynikami 2:0, a klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
1 miejsce – ZS2 Piła
2 miejsce – G.Osiek
3 miejsce – G.Białośliwie
4 miejsce – G4 Piła (odpada z turnieju).


GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM i ŻYCZYMY POWODZENIA NA KOLEJNYCH ETAPACH ROZGRYWEK SIATKARZY.

obszerna fotogaleria – kliknij wybrany kolaż (podziękowania dla dziewcząt z 3c ;)
Ireneusz Gondek

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.01.10 - Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych
Dodano: piątek, 23 stycznia 2015 - 08:40 Autor: Admin
siatkówka
Dnia 10.01.2015 r. w Zespole Szkół Nr 3 w Pile odbył się Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół podstawowych. W turnieju wzięło udział 8 zespołów ze Szkoły Podstawowej Nr 7- 2 zespoły, Szkoły Podstawowej Nr 4 - 1 zespół, Szkoły Podstawowej Nr 2 - 2 zespoły oraz nasza reprezentacja w 3 zespołach w tym dwa z V klasy. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym oraz meczami finałowymi pomiędzy zespołami z największą liczbą punktów.

I miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 7 - I zespół, II miejsce wywalczyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz III pozycję zajęły dziewczęta Zespołu Szkół Nr 3 w Pile.

Nagrody rzeczowe ufundowane przez darczyńców otrzymały zawodniczki najlepszych trzech zespołów, pozostałe dziewczęta otrzymały po długopisie oraz dyplom dla drużyny.

Turniej sędziowały dziewczęta – uczennice klas sportowych naszego gimnazjum.
Turniej przygotowały oraz przeprowadziły nauczycielki ZS Nr 3 w Pile Dorota Zaleska i Anna Fiedorowicz.

GRATULUJEMY!!! kilka fotek - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.01.08 - Finał Miasta Gimnazjów w Piłce Siatkowej Chłopców
Dodano: wtorek, 20 stycznia 2015 - 10:36 Autor: Admin
siatkówka
8 stycznia 2015 w hali ZS3 odbył się Finał Mistrzostw Piły Gimnazjów w Piłce Siatkowej Chłopców. Gospodarzem finału był p.Ireneusz Gondek, a nagrody w postaci dyplomów, pucharów i medali dla najlepszych drużyn ufundował pilski MOSiR.

Uczestnikami finału były 4 drużyny wyłonione w rundzie eliminacyjnej - ZS3, ZS2, G4 i G5. Pary półfinałowe utworzyły ZS3 z G4 i ZS2 z G5. W pierwszym półfinale bardzo pewnie wygrali podopieczni trenera Ireneusza Gondka do -9 i -14. W drugim półfinale lepsi okazali się gimnazjaliści z pilskiej piątki prowadzeni przez p.Jacka Piechotę (-7, -19).

Mecz o trzecie miejsce to pojedynek G4 i ZS2, zespołów które przegrały swe półfinały. Tutaj z brązem na szyi wyjechali uczniowie z Królowej Jadwigi (ZS2) wraz z opiekunem - p.Andrzejem Czyżem (-17, -20).

Finał to zaskakująco szybkie 2:0 dla gospodarza finału - ZS3 (-9, -17). Sędzią głównym finału był p.Krzysztof Kopczyński, a sędziami sekretarzami uczniowie ZS3 - Oskar Pazdaj i Patrycja Drzewiecka. Za aparatem stała Patrycja Wycisło i Angelika Kaźmierczak, a nagrody wręczał dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 - p.Grzegorz Mąka. Zwycięska drużyna z ZS Nr 3 zagrała w składzie:

Hubert Muchar (rozgrywający), Jakub Szymanowski (atakujący), Dawid Romaniszyn (uniwersalny), Grzegorz Zieliński (przyjmujący), Tobiasz Trawiński (libero), Dawid Dymkowski (środkowy), Nikodem Owczarek (środkowy), Radosław Brenk (środkowy), Piotr Grzybowski (przyjmujący) - trzecioklasiści oraz Michał Dymkowski (przyjmujący), Filip Stróżyński (rozgrywający) oraz Michał Gładysz (przyjmujący) - uczniowie pierwszej klasy.

Rundy powiatowe rozpoczynamy już 26 stycznia (poniedziałek) w naszej hali, a wystąpią w nich reprezentacje szkół gimnazjalnych z Wysokiej, Wyrzyska, G5 z Piły oraz nasi mistrzowie…

GRATULUJEMY!!!
obszerna relacja foto (thx dziewczyny!) - kliknij kolaż
IRENEUSZ GONDEK


Strona gotowa do druku

siatkówka: 2014.12.11-12 - Turniej Siatkówki Pracowników Oświaty o Puchar Przechodni Prezesa Oddziału ZNP w Pile
Dodano: poniedziałek, 15 grudnia 2014 - 23:03 Autor: Admin
siatkówka
Kolejny Turniej Siatkówki Pracowników Oświaty już za nami… W dniach 11-12 grudnia w hali Gimnazjum 5 odbyła się już XV edycja tego siatkarskiego święta. Po raz pierwszy drużyna nauczycieli reprezentujących ZS3 zdobyła Puchar Przechodni Prezesa Oddziału ZNP w Pile, który przez cały kolejny rok będzie cieszył oko nauczycieli i gości ZS3. To ogromny sukces!!! Na turnieju obecna była Pani Ewa Czopek (prezes ZNP w Pile) wraz z dyrektorem G5 w Pile Panem Szymonem Frydrychem, którzy oklaskiwali uczestników…

W zmaganiach udział wzięły 4 pilskie placówki: ZS3, ZS1, SP2 i G5. Sędzią zawodów był Pan Wojciech Michalak. Graliśmy systemem każdy z każdym. Nasza drużyna wystartowała w składzie:
IRENEUSZ GONDEK (kapitan), ANNA FIEDOROWICZ (n-l wf ZS3), DOROTA ZALESKA (n-l wf ZS3), BARTŁOMIEJ LUDTKE (były n-l fizyki i informatyki w naszej szkole), DANIEL ADAMCZYK (n-l wf G2 Trzcianka w zastępstwie kontuzjowanego Rafała Justynowicza), PIOTR BANIA (n-l wf SP12) oraz MICHAŁ LACH (absolwent ZS3 i n-l wf SP12).

Wszystkie mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów. Pierwsze dwa sety do 25 punktów, trzeci set do 15 punktów. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Czwartek 11.12.2014
Godz. 17.30 - ZS3 Piła – SP2 Piła – 2:0
Godz. 18.30 - ZS1 Piła – G5 Piła – 0:2
Godz. 19.30 - ZS3 Piła – ZS1 Piła – 2:0


Piątek 12.12.2014
Godz. 17.30 - G5 Piła – SP2 Piła – 2:0
Godz. 18.30 - SP2 Piła – ZS1 Piła – 0:2
Godz. 19.30 - ZS3 Piła – G5 Piła – 2:1


Ostatni z pojedynków pomiędzy ZS3, a G5 był kluczowy dla ostatecznej klasyfikacji turnieju. Takiego finału nie było od 10 lat, odkąd jako kapitan uczestniczę i "montuję" ekipę na tę imprezę…prowadzenie raz po jednej, raz po drugiej stronie, set na przewagi, spektakularne obrony, wspaniałe kontry, gra na siatce, atomowe serwisy, perfekcyjne przyjęcia piłki itd… no i kibice…a wśród nich uczniowie klas sportowych począwszy od Ic, poprzez II i IIIc oraz abslowenci ZS3 z zeszłego roku…transparenty, skandowanie nazwisk n-li ZS3… to naprawdę pomogło w odniesieniu tak efektownego zwycięstwa…. w tie-breaku przegrywaliśmy 1:5, zmiana stron boiska również na minusie – 4:8 ale później odrodzenie i małymi kroczkami „zjadaliśmy” wspaniale dysponowaną drużynę gospodarzy z G5. Gardła zdzierały również nauczycielki naszej szkoły: Hanna Słodowicz, Małgorzata Kossak na czele z wicedyrektor: Aldoną Ostachowicz. DZIĘKUJĘMY!!!

Sędziowie i organizatorzy przydzielili również nagrody indywidualne i tutaj znów sukces naszych nauczycieli. Najlepszą zawodniczką turnieju (obrona w drugim secie – fenomenalna!!!) została DOROTA ZALESKA, a zawodnikiem turnieju – kapitan naszej drużyny IRENEUSZ GONDEK.

Z tego miejsca chciałem podziękować zawodnikom, którzy przyjęli zaproszenie, by reprezentować barwy Zespołu Szkół Nr 3 w Pile oraz moim uczniom, na których mogę zawsze liczyć…

za rok bronimy tytułu…

IRENEUSZ GONDEK

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2014.12.04 - I Runda Mistrzostw Miasta Piły Gimnazjów w Siatkówce Chłopców
Dodano: środa, 10 grudnia 2014 - 16:10 Autor: Admin
siatkówka
4 grudnia w hali Zespołu Szkół Nr 3 w Pile
odbyła się runda eliminacyjna Mistrzostw Miasta Piły Gimnazjów w Siatkówce Chłopców (grupa I). Uczestnikami turnieju były drużyny z ZS1 (opiekun: p.Robert Kontek) i ZS2 pod opieką p.Andrzeja Czyża oraz gospodarz obiektu – ZS3.  Sędzią zawodów był p.Krzysztof Kopczyński, a sędziami sekretarzami dwaj uczniowie 3c – Paweł Olenderek i Oskar Pazdaj. Graliśmy systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, tie-break do 15 pkt.

W pierwszym spotkaniu zmierzyli się goście – ZS2-ZS1. Górą byli Ci pierwsi, którzy odnieśli zwycięstwo w stosunku 2:0 (25:20, 25:22).

Drugie spotkanie to pierwszy mecz naszych chłopców w tegorocznych rozgrywkach. Mawiają, że historia lubi się powtarzać…. tak też było podczas tego pojedynku: pewne zwycięstwo w pierwszym secie do ośmiu, potknięcie w drugim i set przegrany na przewagi 26:28 oraz pewny triumf w tie-breaku do pięciu. Drużyna ma charakter, ponieważ drugiego seta „wyciągnęła” do remisu ze stanu 17:24!!! Dokładnie taki sam przebieg miał pierwszy mecz poprzedniego rocznika na inaugurację rozgrywek – przeciwnik ten sam, a i wynik podobny. Oby był to jedyny moment dekoncentracji. Wspomnieć muszę, że w 6-ciu etapach zeszłorocznych rozgrywek – Czech, Gast, Łykus i spółka wygrali w 26 setach, a przegrali tylko jednego  – właśnie z koszykarzami z ZS2 na rozpoczęcie zmagań w gimnazjadzie, odpłacając się „wilkom z jadwiżyna” w finale powiatu miażdżąc ich do -7 i -11. Miejmy nadzieję, że taki scenariusz powtórzy się w tym roku.

Trzeci mecz czwartkowego przedpołudnia to pojedynek ZS1-ZS3. Pewne zwycięstwo podopiecznych p.Ireneusza Gondka 2:0 (-21, -8) przypieczętowało awans do finału miejskiego z pierwszego miejsca. Z drugiego miejsca grupy I awansował ZS2.

Naszą reprezentację w roku szkolnym 2014/2015 tworzą uczniowie klasy IIIc i Ic, a są nimi:
JAKUB SZYMANOWSKI (atakujący i kapitan drużyny)
HUBERT MUCHAR (rozgrywający)
FILIP STRÓŻYŃSKI (rozgrywający II)
DAWID ROMANISZYN (uniwersalny)
GRZEGORZ ZIELIŃSKI (przyjmujący)
MICHAŁ DYMKOWSKI (przyjmujący, środkowy)
DAWID DYMKOWSKI (środkowy)
NIKODEM OWCZAREK (środkowy)
RADOSŁAW BRENK (środkowy)
PIOTR GRZYBOWSKI (przyjmujący)
MICHAŁ GŁADYSZ (przyjmujący)
TOBIASZ TRAWIŃSKI (libero)


Terminu finałowych zmagań jeszcze nie znamy, ale finałową listę uzupełnią G4 i G5. Pary półfinałowe przedstawiają się następująco: ZS3-G4, G5-ZS2.

GRATULUJEMY!!! ŻYCZĄC SUKCESÓW NA KOLEJNYCH ETAPACH ROZGRYWEK!!!

foto - kliknij wybrany kolaż
Ireneusz Gondek

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2014.05.17 - Turniej Piłki Siatkowej klas 6 SP o Puchar Dyrektora ZS3 w Pile
Dodano: poniedziałek, 26 maja 2014 - 20:27 Autor: Admin
siatkówka
W dniu 17 maja 2014 r. odbył się Turniej Piłki Siatkowej Klas 6 Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZS Nr 3 w Pile. Wzięło w nim udział 10 zespołów pilskich podstawówek.

Rozegranych zostało 20 spotkań w systemie każdy z każdym. Po bardzo zaciętych meczach zwycięskim zespołem okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2, drugie miejsce zajęła drużyna z SP 12, natomiast 3 miejsce wywalczyła drużyna naszej szkoły.

Organizatorkami i prowadzącymi turniej były: p.Anna Fiedorowicz i p.Dorota Zaleska.

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2014.03.29 - Mistrzostwa Piły Trójek Siatkarskich II Klas Gimnazjum
Dodano: poniedziałek, 07 kwietnia 2014 - 11:03 Autor: Admin
siatkówka
W turnieju udział wzięło 10 drużyn z pilskich gimnazjów. Rozegrano 40 spotkań systemem każdy z każdym. Poniżej klasyfikacja końcowa zawodów:

- I miejsce – ZS3 PIŁA II – skład (Poznaniak Paulina, Zimoch Agata, Galas Marta)
- II miejsce – G5 PIŁA
- III miejsce – ZS3 PIŁA I – skład (Betyna Paulina, Wycisło Patrycja, Olszanowska Sandra)

Opiekunem była p.Dorota Zaleska

galeria foto - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

    1234   >

siatkówka: 2014.03.24 - Półfinał Mistrzostw Województwa Wlkp Gimnazjów w Siatkówce Chłopców - Turek
Dodano: środa, 02 kwietnia 2014 - 22:12 Autor: Admin
siatkówka
Reprezentacja siatkarzy naszego Gimnazjum wróciła z Turku z ogromnym niedosytem….ale po kolei…. W ramach XV Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Roku Szkolnego 2013/2014, Półfinał Województwa Wlkp. Gimnazjów w Siatkówce Chłopców odbył się w Turku. Impreza odbyła się pod patronatem honorowym marszałka województwa wielkopolskiego p.Marka Woźniaka i wielkopolskiego kuratora oświaty p.Elżbiety Walkowiak.

24 marca w hali Gimnazjum nr 2 przy ul. Parkowej 3 w Turku w półfinale (A) Gimnazjady w Piłce Siatkowej Chłopców uczestniczyły 4 zespoły:
1. Rejon Leszno I – G 1 Gostyń
2. Rejon Konin – G 2 Turek – gospodarz zawodów
3. Rejon Poznań Teren Wschód – G 5 Jarocin
4. Rejon Piła – ZS nr 3 Piła


Zawody sportowe rozpoczęły się od weryfikacji i odprawy technicznej. Oficjalnego powitania przybyłych drużyn i otwarcia zawodów dokonał Pan Piotr Bińkowski – Dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku. Zgodnie z regulaminem rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”.

Sędziowie turnieju: Ryszard Błaszczyk, Rafał Buchali czuwali nad prawidłowym przebiegiem spotkań, które stały na bardzo wysokim poziomie. Reprezentacja ZS3 prowadzona przez trenera Ireneusza Gondka zajęła 4 miejsce w zawodach jednak w zasięgu była dużo wyższa lokata. Nie szukamy usprawiedliwienia, aczkolwiek wczesno-poranny wyjazd (240 km) oraz dwa turnieje, w których chłopcy godnie reprezentowali naszą placówkę odbiły się na „dyspozycji dnia”. Przy tak wysokim poziomie gry „świeżość” to cecha priorytetowa. Chłopcy pomimo tego walczyli dzielnie i o udziale w półfinale wojewódzkim możemy pisać tylko w kategoriach sukcesu…

Wyniki spotkań:
1. ZS 3 Piła – G1 Gostyń – 0:2
2. G2 Turek – G5 Jarocin – 2:0
3. G1 Gostyń – G5 Jarocin – 2:0
4. ZS3 Piła – G2 Turek – 0:2
5. G2 Turek – G1 Gostyń – 2:0
6. G5 Jarocin – ZS3 Piła – 2:1

Klasyfikacja końcowa zespołów:
1 miejsce – Gimnazjum nr 2 w Turku (awans)
2 miejsce – Gimnazjum nr 1 w Gostyniu (awans)
3 miejsce – Gimnazjum nr 5 w Jarocinie
4 miejsce – Zespół Szkół nr 3 w Pile


Podsumowując rozgrywki – jako trener i opiekun drużyny – chciałem podziękować chłopakom z 3c, którzy tworząc trzon reprezentacji walczyli dzielnie i swoją postawą na boisku jak i poza nim wielokrotnie pokazali wysoką dojrzałość…jednocześnie życzę powodzenia w dalszym rozwoju kariery sportowej, a także sukcesu w rozgrywkach piłki siatkowej plażowej, które przez nami… Jeszcze wszystkiego nie osiągnęliśmy…

Dla przypomnienia 12-tka z Turku: Krzysztof Mściszewski (kapitan drużyny i przyjmujący – 3c), Dawid Parecki (przyjmujący – 3c), Grzegorz Zieliński (przyjmujący – 2c), Remigiusz Stróżyński (rozgrywający – 3c), Krzysztof Łykus (rozgrywający – 3c), Hubert Muchar (rozgrywający – 2c), Jakub Czech (atakujący – 3c), Jakub Szymanowski (atakujący – 2c), Miłosz Gast (środkowy – 3c), Mateusz Krumrey (środkowy – 3c), Paweł Martenka (libero – 3c), Piotr Grzybowski (libero – 2c). Ten sukces to również zasługa takich zawodników jak: kontuzjowany Dawid Romaniszyn (przyjmujący – 2c) i Dawid Dymkowski (środkowy – 2c).

Obszerna galeria z zawodów w Turku – kliknij wybrany kolaż – ZAPRASZAM!!!
(foto: Damian Sójka, kamera: Łukasz Ograbek (sekretarz drużyny) – dzięki chłopcy!!!

Strona gotowa do druku

WYBIERZ 6


LIBRUS

ZASTĘPSTWA


KOMUNIKATY DYREKCJI


UBEZPIECZENIE 15/16


WAŻNE DOKUMENTY


OBCHODY 30-LECIA


ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE


ZAJĘCIA DODATKOWE


OLA WOJCIECHOWSKA


1% PODATKU


PROJEKT SWOI

Archiwum

Starsze artykuły

HOME | DOWNLOADS | SEARCH | TERMS OF USE | PRIVACY POLICY


mail administratora
prof.gondek@
gmail.com

Page created in 0,371964 Seconds