Welcome Guest

Zespół Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich, 64-920 PIŁA, ul.Żeromskiego 41 <<>> e-mail - zs3sek@wp.pl


GŁOSUJEMY!!!


#SUPERKODERZY


ECHA ŚWIETLICY

LEPSZA SZKOŁA


PSYCHOLOG SZKOLNY


FOTOGALERIA


OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


ASTANET

MOJE PODRĘCZNIKI

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

FILMY

CZAS NA SPORT

Online

Obecnie jest 41 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Logowanie

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!

Kategoria: siatkówka

Teksty opublikowane w tej kategorii.

    1234   >

siatkówka: 2017.03.04 - Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych
Dodano: środa, 08 marca 2017 - 17:46 Autor: Admin
siatkówka
W sobotę 04.03.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Pile odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Siatkówce Dziewcząt Szkół Podstawowych, w której to imprezie nasza reprezentacja zajęła III miejsce ustępując uczennicom Szkoły Podstawowej nr 2 i 12.

W turnieju wzięło udział 10 zespołów z Piły i powiatu. Gry toczyły się w dwóch grupach po 5 zespołów w każdej. W półfinale, wychodząc z drugiego miejsca w grupie, spotkaliśmy się z reprezentacją SP nr 2 w Pile – faworytem turnieju, który nie szczędząc nas, pokonał w dwóch setach do 16 i 17. W meczu o III miejsce to my okazałyśmy się lepsze, wygrywając z dziewczętami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w trzech setach.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIa w składzie:
I zespół: Julia Koneczna, Wiktoria Fritza, Julia Gamrot i Ada Preihs
II zespół: Julia Genderka, Julia Kostka, Wiktoria Trzebna, Paulina Szyszka ze zmienną Natalią Przybylak.

Opiekunem zespołu była Pani Anna Fiedorowicz. Dziękujemy i gratulujemy trenerce i jej podopiecznym!!!
fotki po kliknięciu w kolaż

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2017.01.28 - I Runda Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej Dziewcząt
Dodano: środa, 22 lutego 2017 - 17:11 Autor: Admin
siatkówka
I Runda Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej Dziewcząt odbyła się w ostatnią sobotę przed feriami. Drużyna prowadzona przez Panią Dorotę Zaleską rozgrywała swoje mecze w hali Gimnazjum nr 5.

W grupie prócz naszej szkoły znalazły się dziewczęta z ZS1 i G5. Ekipa z ZS1 oddała swój udział w rozgrywkach walkowerem, zatem nasze siatkarki miały do rozegrania tylko jedno spotkanie z gospodyniami obiektu. Mecz zakończył się rezultatem 2:0 dla G5, ale wynik nie odzwierciedlał walki, jaką stoczyły podopieczne p.Zaleskiej.

Zajęcie drugiego miejsca dało naszej drużynie awans do kolejnej rundy.

Team ZS3 reprezentowały: Nicole Rozpłoch (kapitan drużyny), Jagoda Połyniak, Sandra Wróblewska, Julia Lach, Ola Preihs, Anna Ruta – z 3c, Roksana Więckowska z 2c oraz Julia Rajewska z 1c.

fotki autorstwa Marcina Peruckiego po kliknięciu w kolaż lub bezpośrednio w galerii.

Dorota Zaleska

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2017.01.24 - Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej Chłopców - I runda
Dodano: czwartek, 26 stycznia 2017 - 17:23 Autor: Admin
siatkówka
24 stycznia 2017 roku w hali Zespołu Szkół Nr 3 w Pile odbyła się I Runda Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej Chłopców. Jest to pierwszy etap rozgrywek dla docelowej reprezentacji, czyli trzecioklasistów. Nie brali o­ni udziału w turnieju miejskim, ponieważ ten przeznaczony jest dla uczniów klas I i II gimnazjum. Miejski czempionat drużyna prowadzona przez p.Ireneusza Gondka ukończyła na drugim stopniu podium. Dziś najstarsi adepci siatkówki naszej placówki (i kilku drugoklasistów) wreszcie mogli pokazać się przed swoją publicznością – zarówno podopieczni p.Gondka jak i sam trener nie mogli się już doczekać tego momentu…

W tym roku rozgrywkowym swoje aspiracje do złota w powiatowym finale zgłosiło 9 drużyn, które zostały podzielone na 3 grupy. Zanim jednak którykolwiek z zespołów zagra w finale, musi przebrnąć przez sito eliminacji…

W naszej grupie, której byliśmy gospodarzem, zagrały formacje z ZS1 z Piły i Gimnazjum z Białośliwia. Dwa najlepsze awansują, ostatni żegna się z turniejem. Losowanie, które odbyło się w obecności opiekunów zainteresowanych drużyn, p.Krzysztofa Krogulca (ZS1) i p.Adama Piosika (Gim. Białośliwie) ustaliło kolejność spotkań…

W pierwszym spotkaniu naprzeciw siebie stanęły drużyny z ZS3 i ZS1. Różnice w poziomie gry były widoczne gołym okiem. Pierwszy set do -11, drugi do -6 to siatkarski nokaut. Stracone punkty to głównie błędy własne, których musimy się wystrzegać, ale przy takiej przewadze ciężko być na 100% skoncentrowanym i co rusz „gorące głowy” chciały ryzykować i kończyć akcje jak zwykło się mówić „pod publiczkę”…

Po tym spotkaniu był czas na rozmowę i wnioski, a także zmobilizowanie chłopaków do jeszcze dokładniejszych przyjęć, szybszych rozegrań i celniejszych serwisów, a także o pobicie nieoficjalnego rekordu w wysokości wygranego seta…kilka lat temu, w roczniku 2013/2014 w jednej z rund powiatowych nasi siatkarze zdemolowali przeciwnika 25:3!!! (na tym etapie jeszcze jest to możliwe). Z tym tematem w głowach nasi „lotnicy” oglądali spotkanie nr 2, w którym zagrali chłopcy z Białośliwia i ZS1…

Mecz nie porwał zgromadzonej w sali publiczności. Ostatecznie wygrała ekipa z ZS1, aczkolwiek w pierwszym secie Białośliwie nie wykorzystało czterech piłek i roztrwoniło przewagę ostatecznie przegrywając 0:2 w setach do -21 i -21.

Ostatnie spotkanie, to pojedynek ZS3 i G.Białośliwie. Trener Gondek dał pograć wszystkim zawodnikom. Zarówno pierwsza szóstka, jak i zmiennicy stanęli na wysokości zadania i było blisko poprawienia w/w rekordu…niestety nie tym razem…przy stanie 24:2 – straciliśmy 3 punkty z rzędu i pierwsze rozdanie zakończyło się wynikiem 25:5. Drugi set to powtórka seta pierwszego jeśli chodzi o wynik – 25:5, ale spektakularne ataki „Pilary” (J.Pilarski), „Dymka” (M.Dymkowskiego), „Cyca” (Kajetana Korczaka) i Michała Gładysza robiły wrażenie. Bardzo solidnie…niczym „profesor” na stanowisku rozgrywającego poczynał sobie „Fielo” - Filip Stróżyński, a wspaniale w polu bronił „Bączek” (Arkadiusz Bąk). Pierwszy bastion zdobyty – BRAWO CHŁOPCY!!! GRATULUJĘ WAM!!! i życzę POWODZENIA na kolejnych etapach rozgrywek. Relacje na naszej www…zapraszam.

Sędzią głównym dzisiejszego turnieju był p.Jarosław Zając, a sędziami sekretarzami uczniowie klasy 3c – Marcin Perucki i Grzegorz Mielczarek – z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować obsadzie sędziowskiej…

galeria – kliknij wybrany kolaż

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.12.10 - Mistrzostwa Piły w Rzucance Siatkarskiej Klas IV Szkoły Podstawowej
Dodano: sobota, 17 grudnia 2016 - 21:47 Autor: Admin
siatkówka
W sobotę 10.12.2016r. w Zespole Szkół Nr 3 odbyły się Mistrzostwa Piły w Rzucance Siatkarskiej Klas IV Szkoły Podstawowej.
W kategorii dziewcząt stawiło się 18 zespołów z dziewięciu szkół. Po trzech godzinach rozgrywek w dwóch grupach systemem każdy z każdym, w półfinale zameldowały się zespoły: Szkoły Podstawowej nr 1, 2, 7 oraz Zespołu Szkół nr 1. Ostatecznie turniej dziewcząt wygrała drużyna Szkoły Podstawowej nr 2, na drugim miejscu uplasowały się dziewczęta Szkoły podstawowej nr 7, na trzecim Szkoły Podstawowej nr 1 i na czwartym Zespołu Szkół nr 1. Nasza reprezentacja w składzie Martyna Lach, Weronika Więckowska, Maria Słowińska w swojej grupie zajęły trzecie miejsce przegrywając finał jednym punktem. Drugi zespół z Tosią Strzelecką, Zosią Waszak i Agatą Jasiukiewicz w grupie wywalczyły piąte miejsce.

W kategorii chłopców do zawodów zgłosiło się 14 zespołów z siedmiu szkół pilskich. Ostatecznie w półfinale wywalczyły sobie miejsce Szkoła Podstawowa nr 2, 7, Zespól Szkół nr 1 i 3. Nie do pokonania okazali się zawodnicy Zespołu Szkół Nr 3, w składzie Jędrzej Zieliński, Piotr Andruszko, Stanisław Gutowski, którzy wygrali wszystkie swoje mecze i w nagrodę wywalczyli sobie medale, puchar oraz piłkę siatkową dla szkoły. Pozostałe zespoły zajęły odpowiednio Zespół Szkół nr 1 drugie, Szkoła Podstawowa nr 7 trzecie i Szkoła Podstawowa nr 2 czwarte miejsce. Druga drużyna ZS3 z Kacprem Michałowskim, Kubą Genderką i Hubertem Stochajem w swojej grupie zajęła piąte miejsce.

Turniej przygotowali oraz przeprowadzili nauczyciele ZS3 Justyna Waszak, Mariusz Kwiatkowski oraz opiekunowie drużyn dziewcząt - Anna Fiedorowicz i chłopców Irina Starzyńska.

GRATULUJEMY!!! foto – kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.12.08-09 - Turniej Nauczycielski w Piłce Siatkowej o Puchar Przechodni Prezesa Oddziału ZNP w Pile
Dodano: sobota, 17 grudnia 2016 - 20:22 Autor: Admin
siatkówka
Kolejny, XVII już Turniej Nauczycielski w Piłce Siatkowej o Puchar Przechodni Prezesa Oddziału ZNP w Pile już za nami. Mamy to! Drużyna nauczycieli naszej szkoły wywalczyła trofeum przechodnie, które niestety w tym roku utraciło już nazwę „pucharu przechodniego”, bowiem trzykrotnie z rzędu zwyciężaliśmy w w/w imprezie i puchar zostaje już na zawsze w szkole – BRAWO!!!

Celem turnieju, którego organizatorem jest G5 Piła (Grzegorz Stach) wraz z pilskim Oddziałem Związku Nauczycielstwa Polskiego (Ewa Czopek), jest integracja pracowników z pilskich placówek oświatowych oraz popularyzacja piłki siatkowej. Do dwudniowych zmagań przystąpiło sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Zespoły, które w minionym roku zajęły miejsca 1 i 2, zostały rozstawione, a były to ekipy z ZS3 z Piły i Gimnazjum nr 5 z Piły. Do nich organizator, w obecności kapitanów drużyn, dolosował przeciwników… i tak, do naszej grupy dołączyli nauczyciele i pracownicy oświaty ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz „Leśnicy” z okolic Człopy. Grupę G5 uzupełniły teamy z Zespołu Szkół nr 2 z Piły oraz „Przyjaciele Gimnazjum 5”.

Zmagania ruszyły w czwartek 8 grudnia. W tym dniu rozegrane zostały eliminacje, czyli gry „każdy z każdym” w grupach. Nasza drużyna prowadzona jak zawsze przez p.Ireneusza Gondka walczyła w hali Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Grabowej 4. Pomagała i wspierała nas liczna rzesza uczniów klas sportowych, jak i absolwentów (podopiecznych p. Gondka i p.Zaleskiej); młodzież zaopatrzona była nawet w transparenty. Skład Zespołu Szkół Nr 3, a mianowicie jego kręgosłup rok rocznie jest niezmienny…w tym roku nastąpiły tylko niewielkie zmiany: pod nieobecność p.Daniela Adamczyka, który uczestniczył w dwóch poprzednich triumfach i byłego nauczyciela naszej szkoły, Pana Bartłomieja Lüdtke, godnie zastąpił ksiądz Paweł Haraburda – który bardzo dzielnie radził sobie z piłką i fruwał wysoko nad siatką, oraz p.Maciej Kowalski, który kilka lat temu był w naszej drużynie i cieszymy się, że do niej wrócił.

W pierwszym czwartkowym meczu stanęliśmy „oko w oko” z Leśnikami. Mieliśmy lekkie obawy przed spotkaniem, ponieważ przeciwnik na rozgrzewce prezentował się imponująco. My jednak wiemy, że rozgrzewka to tylko preludium przed grą właściwą, w której dochodzi element zespołowości i w głowach nierzadko pojawia się stres. Pokonaliśmy Leśników 2:0 i bezpośrednio po tym spotkaniu musieliśmy stawić czoła zawodnikom i zawodniczkom z SP2, wszak niewtajemniczonym przypomnę, że w drużynie na parkiecie musi przebywać jedna kobieta. Mecz z SP2 kontrolowaliśmy od początku do końca i pewnie zwyciężyliśmy 2:0. W ostatnim spotkaniu naszej grupy SP2 pokonało Leśników w stosunku 2:0. Podsumowując, ZS3 Piła wygrywa grupę i zagra w piątek w finale. W tym miejscu uzupełnię listę zawodników grających pod szyldem naszej placówki – oprócz kapitana drużyny – Ireneusza Gondka wystąpili: Dorota Zaleska, Rafał Justynowicz, Marcin Waszak, Przemysław Lach, x.Paweł Haraburda, Wojciech Spek oraz Maciej Kowalski.

W czwartkowe popołudnie swoje mecze rozgrywała równolegle druga grupa. Spotkania rozgrywane były w Gimnazjum nr 5. W pierwszej odsłonie Przyjaciele Gimnazjum 5 pokonali ZS2 Piła 2:1, w drugim G5 pewnie pokonało Przyjaciół 2:0. Zwieńczeniem zmagań tej grupy był pojedynek ZS2 i G5, z której zwycięsko wyszli gospodarze obiektu – siatkarze z G5. To o­ni z pierwszego miejsca awansowali do piątkowego finału, w którym znalazła się jeszcze drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 – wygrywając bilansem punktowym.

Piątkowy finał graliśmy analogicznie do czwartkowych eliminacji – w SP4 (o miejsca 4-6) i w G5 (o miejsca 1-3). W telegraficznym skrócie wyniki spotkań w SP4: mecz pierwszy: ZS2 – Leśnicy 2:0; spotkanie nr 2 – Leśnicy – Przyjaciele Gimnazjum 0:2; w ostatnim pojedynku: Przyjaciele Gimnazjum – ZS2 – 0:2.

Dla nas ważniejsze jednak były wydarzenia mające się rozegrać w Gimnazjum 5. Tutaj w wielkim finale zagrały drużyny z ZS3, SP2 i G5. Pierwszy mecz to powtórka grupowego spotkania naszej grupy – ZS3 kontra SP2. Niewielka sala Gimnazjum 5 wypełniła się kibicami, wśród nich dyrektorzy Gimnazjum nr 5, p.Szymon Frydrych, dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 – p.Grzegorz Mąka, dyrektor oddziału ZNP w Pile p.Ewa Czopek, rodziny nauczycieli oraz uczniowie klas sportowych naszej szkoły, którzy głośno kibicowali naszym belfrom. Wygraliśmy pewnie to spotkanie 2:0 (25:15 i 25:7). W drugim pojedynku G5 pokonało SP2 2:0 (25:13 i 25:17). O decydującym rozstrzygnięciu, jak w dobrym dreszczowcu, decydował mecz nr 3 pomiędzy ZS3 i G5. W pierwszej odsłonie piłkę setową mieli już siatkarze z G5, jednak obroniliśmy się i wygraliśmy to rozdanie 26:24. Drugi set mogliśmy przypieczętować zwycięstwem 2:0, jednak roztrwoniliśmy pokaźną zaliczkę i przegraliśmy 26:28. Tie-break to zawsze loteria. Szczęście było jednak tego dnia po naszej stronie. Pierwsza część decydującego seta to wymiany punkt za punkt. Po zmianie stron bardzo pewna i silna seria serwisów p.Gondka spowodowała, że odskoczyliśmy na 6 punktów, co w konsekwencji doprowadziło naszą drużynę do upragnionego celu – ZWYCIĘSTWA 15:9 i w meczu 2:1. Tym samym mogliśmy się cieszyć z trzeciego z rzędu sukcesu. Gratuluję naszej drużynie za serce, za walkę, za atmosferę…Na koniec dodam, że najlepszą zawodniczką turnieju została p.Dorota Zaleska – GRATULUJEMY!!! Jeszcze tylko klasyfikacja końcowa i możecie Państwo przejść do zdjęć: w kolejności ZS3, G5, SP2, ZS2, Przyjaciele Gim5 i Leśnicy. Sędziowali pp. Jerzy Janecki i Romuald Kiewra.

ZAPRASZAM do obszernej fotogalerii klikając w wybrany kolaż…zdjęcia autorstwa naszych uczniów i absolwentów m.in. Nicoli Rozpłoch i Krzysztofa Łykusa. Tu również podziękowanie dla Dawida Romaniszyna – takie banery pamięta się do końca… - dzięki młodzi przyjaciele ;)

IRENEUSZ GONDEK

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.12.08-09 - WYDARZENIE
Dodano: środa, 07 grudnia 2016 - 10:29 Autor: Admin
siatkówka

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.12.03 - VI Gwiazdkowy Turniej Minisiatkówki Dziewcząt Klas V i VI
Dodano: środa, 07 grudnia 2016 - 10:26 Autor: Admin
siatkówka
VI Gwiazdkowy Turniej Minisiatkówki Dziewcząt Klas V i VI odbył się 3.12.2016 na obiektach sportowych naszej szkoły. Wśród zaproszonych do udziału szkół, zgłosiły się młode siatkarki z SP4 Piła, SP7 Piła, SP5 Piła oraz uczennice ZS3 PIła.

Turniej odbywał się równocześnie na czterech boiskach. Zmagania młodych siatkarek sprawiały wiele radości i sportowej rywalizacji. Również na sali nie zabrakło kibiców, przede wszystkim rodziców małych dziewczynek, którzy dopingowali je i zagrzewali do walki o każdą piłkę. W sumie zostało rozegranych 28 spotkań, w systemie każdy z każdym.

Wyniki końcowe sobotniego spotkania przedstawiają się następująco:
1 m-ce ZS3 – zespół I
2 m-ce SP4 – zespół I
3 m-ce SP7 – zespół I

Pozostałe zespoły otrzymały wyróżnienia. Wszystkie zawodniczki (24 łącznie z czterech szkół) otrzymały słodkie upominki, które zostały zasponsorowane przez Komitet Rodzicielski naszej szkoły – Dziękujemy! Również podziękowania należą się dziewczętom z klasy 3c gimnazjum, które sędziowały wszystkie spotkania.

Organizatorem i prowadzącą turniej była Dorota Zaleska
fotki – kliknij wybrany kolaż

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.11.12 - Mistrzostwa Miasta Piły Klas I-II Gimnazjum w Siatkówce Chłopców
Dodano: wtorek, 22 listopada 2016 - 21:14 Autor: Admin
siatkówka
Po sukcesie dziewcząt z klas I i II Gimnazjum przyszedł czas na chłopców. Mistrzostwa Miasta dla pierwszo i drugoklasistów odbyły się 12 listopada 2016 w Gimnazjum nr 5. Do rozgrywek zgłosiły się jedynie trzy szkoły: gospodarz obiektu – Gim 5, ZS2 i ZS3.

Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”, a sędzią głównym był nauczyciel wf Gim 5 – Grzegorz Stach. W pierwszym spotkaniu naprzeciw siebie stanęli chłopcy z ZS3 i ZS2. Podopieczni Ireneusza Gondka ulegli 0:2 kolegom z Królowej Jadwigi w setach do -23 i -11. Pierwszy akt pokazał, że można powalczyć z nieco szybszym przeciwnikiem, jednak pod nieobecność dwóch naszych „eksportowych” chłopców, na co dzień trenujących w klubie siatkarskim (Kuba Jarczak – 2a i Wojtek Przybylski – 1c) nie udało się ugrać seta. W drugim natomiast ogromna ilość błędów własnych spowodowała szybkie „odcięcie prądu” i było po sprawie...

Drugi mecz to pojedynek gospodarza – G5 i ZS2. Aby nasza ekipa mogła myśleć o podziale punktów, siatkarze z G5 winni wygrać całe spotkanie…tak się jednak nie stało. Chłopcy z Gim 5 ulegli 0:2 w setach do -16 i -21. Tego dnia na uczniów z ZS2 nie było mocnych…

Do ostatniego meczu pomiędzy G5 i ZS3 – przystąpiliśmy bardzo skoncentrowani. To spotkanie miało rozstrzygnąć, kto wyjedzie ze srebrem, a kto z brązem na szyi. Set pierwszy to gra punkt za punkt, dopiero w końcówce podopieczni p.Gondka odskoczyli na kilka oczek i dowieźli zwycięstwo 25:21. Set drugi to lustrzane odbicie pierwszej odsłony…równo, równo, a końcówka dla gimnazjalistów z piątki (21:25). Tie-break nasza ekipa rozpoczęła z wysokiego „C” i podczas zmiany stron, na tablicy widniał rezultat 8:2…Po drugiej stronie chłopcy popełnili kilka błędów, ale przerwy na żądanie uspokoiły „gorące głowy” i ostatecznie to my wyszliśmy z pojedynku zwycięsko (15:10) i w całym meczu 2:1.

Pierwsze miejsce zatem dla ZS2. Wicemistrzami miasta – chłopcy z ZS3, a trzecie dla G5. Na szyjach chłopców zawisły medale, były również okolicznościowe dyplomy.

Reprezentacja klas I-II Gimnazjum zagrała w składzie: TABAŁA Oskar (2c), BEDNAREK Mateusz (2c), KOWALSKI Nikodem (2c), SIERSZCHUŁA Janek (2c), KOŹMA Dominik (2c), KONECZNY Szymon (2c), KOTOWSKI Adrian (2c), BARANOWSKI Arek (2c), JARCZAK Jakub (2a) oraz PRZYBYLSKI Wojtek (1c).

Przed nami rozgrywki szczebla powiatowego, które rozpoczną się już niebawem. Do startu od w/w szczebla przygotowują się solidnie uczniowie klasy sportowej 3c pod okiem p.Gondka. Nie możemy się już doczekać pierwszych akcji w tegorocznej, XVIII Gimnazjadzie Województwa Wielkopolskiego. Czeka nas wiele wspaniałych spotkań i fantastycznych zagrań. Wszystko będę starał się opisywać na naszym portalu, a kto może – zachęcam do kibicowania!!!

GRATULUJEMY drużynie klas I-II!!!
fotki – kliknij wybrany kolaż

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.11.05 - Mistrzostwa Miasta Piły Klas I-II Gimnazjum w Siatkówce Dziewcząt
Dodano: piątek, 18 listopada 2016 - 11:19 Autor: Admin
siatkówka
Jak co roku Nasza szkoła była gospodarzem MISTRZOSTW PIŁY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT KLAS I i II GIMNAZJUM. Turniej ten został przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwsza runda eliminacyjna odbyła się 29.10.2016. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch grupach, gdzie do finału awansowały dwa pierwsze teamy z każdej grupy.

Spotkania finałowe miały miejsce 05.11.2016 na obiektach ZS3 w Pile. Tym razem walkę o złoto rozstrzygnęły drużyny Gim 5 Piła, ZS3 Piła oraz Zespół ZS 2 Piła. Pierwsze spotkanie (Gim5 -ZS3), rozstrzygnęło na swoją korzyść Gim 5 wynikiem 2:0, choć walka była bardzo zacięta. Pokonały Nasz zespół rezultatem 26:24, natomiast w drugiej partii 25:23. Zabrakło naszym dziewczętom odrobiny szczęścia. Kolejne mecze przebiegły już spokojniej. Ich wyniki to: Gim 5 - ZS2 rezultat 2:0, natomiast wynik spotkania ZS2-ZS3 to 0:2. Tym samym I miejsce i tytuł Mistrzyń Piły przypadł w udziale uczennicom Gim 5 Piła, drugie miejsce i srebrny medal odebrał Nasz zespół ZS3 Piła, brąz został wręczony uczennicom ZS2 Piła.

Skład ZS 3 Piła: WIĘCKOWSKA ROKSANA, KORDYŚ WERONIKA, SIKORSKA JOANNA, KRAWCZYK MARIJA, KURKIEWICZ MARTYNA, CISKOWSKA JULIA, GENDERKA EWELINA, PODPORA AMELIA, RAJEWSKA JULIA, GAWLICKA JULIA, RUNIEWICZ LENA, MICHALSKA NADIA

OPIEKUN ZESPOŁU - DOROTA ZALESKA
fotki – kliknij wybrany kolaż

Strona gotowa do druku

siatkówka: SIATKARSKI MARATON POKOLENIOWY - ZAPROSZENIE
Dodano: niedziela, 05 czerwca 2016 - 21:56 Autor: Admin
siatkówka

ZAPRASZAM do Hali MOSiR w przyszły poniedziałek 13 czerwca
Nasza placówka żyje siatkówką. Świętujcie z nami!!!
Wasi koledzy, absolwenci i nauczyciele walczyć będą o Puchar Dyrektora ZS3
Przyjdźcie wraz z nauczycielami od 9.00-14.00Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.05.19 - Turniej ORLIK VOLLEYMANIA 2016 dla Szkół Podstawowych
Dodano: piątek, 27 maja 2016 - 18:47 Autor: Admin
siatkówka
W czwartek, 19 maja 2016r. w Gimnazjum nr 4 odbył się turniej siatkarski Orlik Volleymania. W turnieju uczestniczyło w sumie 20 zespołów w tym 14 ze szkół pilskich oraz sześć zespołów z Trzcianki. Drużyna liczyła czterech zawodników w tym dwóch chłopców i dwie dziewczyny.

Gry toczyły się w czterech grupach po 5 zespołów. Do finału awansowały po dwa pierwsze zespoły z grup. Nasze dwa zespoły awansowały do finałowej ósemki z miejsca drugiego i pierwszego. W grupach po grach każdy z każdym najlepszymi okazali się zawodnicy Zespołu Szkół nr 3 w Pile pokonując w finale o miejsca I-IV dwa zespoły Szkoły Podstawowej nr 2 oraz zespół Szkoły Podstawowej nr 12; zespól drugi zajął ostatecznie ósme miejsce.


Najlepszy zespół awansował do turnieju finałowego Orlik Volleymania, który odbędzie się w późniejszym terminie. Reprezentacje naszej szkoły stanowili następujący uczniowie z klasy VI A: Wojciech Przybylski, Jakub Adamik, Julia Sawicka, Marta Kulawik - II zespół, Julia Gawlicka, Dominika Misiak, Anna Domagalska, Chojnowski Kacper, Szmyt Marcel, Filip Grabarczyk- I zespół.


Uczniów Zespołu Szkół Nr 3 przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego Anna Fiedorowicz i Rafał Justynowicz.GRATULUJEMY!!!
kilka fotek z turnieju – kliknij kolaż

Anna Fiedorowicz

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.04.08 - Finał Mistrzostw Wlkp Gimnazjów w Piłce Siatkowej Chłopców
Dodano: niedziela, 17 kwietnia 2016 - 17:27 Autor: Admin
siatkówka
Drużyna Siatkarzy z Zespołu Szkół Nr 3 w Pile zajęła szóste miejsce w Finale XVII Gimnazjady Wojewódzkiej Chłopców rozegranym w Zespole Szkół  nr 3 w Krotoszynie w dniach 08-09.04.2016. Podopieczni p.Rafała Justynowicza powtórzyli wynik sprzed roku – BRAWO!!! W turnieju wzięło udział 84 zawodników i 12 ich opiekunów. W dwudniowej formule uczestniczyło 7 zespołów (nie dojechał zespół ze Słodkowa), które uzyskały awans z zawodów na szczeblu rejonowym oraz gospodarz turnieju.

W ceremonii otwarcia turnieju wzięli udział Burmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke, Dyrektor OSiR Jacek Cierniewski, Przewodniczący Zarządu Krotoszyńskiego Szkolnego Związku Sportowego Grzegorz Dengusiak, Międzyszkolny Powiatowy Organizator Sportu Bogdan Chytrowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie Zbigniew Kurzawa. Uzupełnieniem licznej widowni była młodzież szkolna oraz inni sympatycy siatkówki.

Po uroczystym otwarciu, którego dokonał burmistrz Ryszard Czuszke, w krótkim układzie artystyczno – tanecznym wystąpiły dziewczęta z Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie. Patronat medialny nad XVII Gimnazjadą w piłce siatkowej chłopców objął portal ikrotoszyn.pl.

Zawody rozgrywane były na 3 boiskach nowoczesnej, oddanej w tym roku szkolnym hali sportowej. Turniej finałowy przeprowadzony został zgodnie z regulaminem SZS „Wielkopolska” tzn. w fazie eliminacyjnej z podziałem na dwie grupy systemem „każdy z każdym”, następnie w półfinałach wg klucza: I zespół z grupy A z II zespołem z grupy B i II zespół z grupy A z I zespołem z grupy B. W finałach zwycięzcy grali o I miejsce natomiast pokonani walczyli o miejsce trzecie.  
W ceremonii zakończenia turnieju wzięli udział Prezes SZS Wielkopolska Zdzisław Urbańczyk, Burmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke oraz Dyrektor Zbigniew Kurzawa.

W poszczególnych spotkaniach uzyskano następujące wyniki ujęte w tabelach:

MECZE PÓŁFINAŁOWE
Gimnazjum nr 10 Kalisz – Gimnazjum nr 2 Września - 0:2 (21:25, 11:25)
Gimnazjum nr 3 Krotoszyn – Gimnazjum nr 5 Poznań - 2:0 (25:17, 25:14)

MECZE FINAŁOWE
o VII miejsce - Gimnazjum nr 9 Leszno
o V miejsce - Gimnazjum Nowy Tomyśl – ZS nr 3 Piła - 0:2 (25:20, 25:21)
o III miejsce - Gimnazjum nr 10 Kalisz – Gimnazjum nr 5 Poznań - 0:2 (20:25, 23:25)
o I miejsce - Gimnazjum nr 3 Krotoszyn – Gimnazjum nr 2 Września - 2:0 (25:14, 25:18)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. Gimnazjum nr 3 Krotoszyn
2. Gimnazjum nr 2 Września
3. Gimnazjum nr 5 Poznań
4. Gimnazjum nr 10 Kalisz
5. Gimnazjum Nowy Tomyśl
6. ZS Nr 3 Piła
7. Gimnazjum nr 9 Leszno

Wszystkie zespoły nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami, a zespoły, które zajęły miejsca I – IV dodatkowo grawertonami SZS „Wielkopolska”. Zawodnicy zespołów, które uplasowały się na miejscach I – III oraz ich trenerzy otrzymali też medale. Najlepsi zawodnicy uhonorowani zostali też ufundowanymi przez organizatorów statuetkami oraz pamiątkowymi koszulkami.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:
- najlepszy przyjmujący turnieju - Franciszek Ślusarski- Gimnazjum nr 5 Poznań
- najlepszy zagrywający turnieju - Filip Kaczmarek- Gimnazjum nr 5 Poznań
- najlepszy rozgrywający turnieju - Jakub Kowalczykiewicz- Gimnazjum nr 2 Września
- najlepszy atakujący turnieju - Kacper Leracz- Gimnazjum nr 2 Września
- najlepszy blokujący turnieju - Kacper Kostka- Gimnazjum nr 3 Krotoszyn
- najwszechstronniejszy zawodnik turnieju - Patryk Foltynowicz- Gimnazjum nr 3 Krotoszyn
- MVP turnieju - Adrian Plewa- Gimnazjum nr 3 Krotoszyn

Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali wodę, a dla trenerów i kierowców słodki poczęstunek, chłodne i ciepłe napoje (woda, kawa, herbata). Mecze przebiegały w atmosferze fair–play. Nad przestrzeganiem przepisów czuwali sędziowie z Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej.

Chłopcy z ZS3 zagrali w składzie: Pietrus Mateusz, Kołodziej Dawid, Golasa Hubert, Wojtasik Gracjan, Szotkiewicz Kasjan, Zbytniewski Jakub (opiekun – Rafał Justynowicz), Gładysz Michał, Dymkowski Michał, Wybraniec Tomasz, Kajetan Korczak, Stróżyński Filip (trenujący pod opieką Ireneusza Gondka).

GRATULUJEMY!!!
fotki – kliknij wybrany kolaż

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.03.31 - Finał Rejonu Pilskiego Gimnazjów w Siatkówce Chłopców
Dodano: poniedziałek, 04 kwietnia 2016 - 21:17 Autor: Admin
siatkówka
Trzecie Mistrzostwo Rejonu i trzeci awans do najlepszej ósemki w wielkopolsce z rzędu stał się faktem. Drużyna siatkarzy naszego gimnazjum pod opieką p.Rafała Justynowicza awansowała ostatniego dnia marca do finału gimnazjady naszego województwa. Finał odbył się w Skokach, gdzie prócz naszych chłopców zagrały: G1 Skoki (gospodarz), Krajenka, Jędrzejewo, ZS2 Piła oraz Lipia Góra.

Reprezentanci ZS3 w grupie walczyli z Lipią Górą i Skokami, natomiast ZS2 w swojej grupie miało Krajenkę i Jędrzejewo.

Pierwszy mecz naszej grupy to starcie Skoki – Lipia Góra. Górą byli chłopcy ze Skoków, którzy w stosunku 2:0 (-18, -17) rozpoczęli zmagania grupy I. Równolegle w grupie II (turniej rozgrywany był na dwóch boiskach, środkowe natomiast służyło do rozgrzewki zawodników przed meczami) naprzeciwko siebie stanęli chłopcy z Krajenki i Jędrzejewa. Krajanie wygrali 2:0 w setach do -18 i -20.

Drugie mecze w grupach to pojedynki: ZS3-Skoki i ZS2-Jędrzejewo. W pierwszym spotkaniu z udziałem naszych chłopców emocji nie brakowało, ale ostatecznie bardzo pewnie zwyciężyli „nasi lotnicy” 2:0 (-12, -12) nie zostawiając złudzeń – kto dziś będzie mocny… ZS2 jeszcze efektowniej wypunktowało drużynę z Jędrzejewa. Wynik 2:0 – do -3 i -16 robi wrażenie.

Ostatnie pojedynki grupowe to zestawienie: ZS3-Lipia Góra, ZS2-Krajenka. Na boisku w koszulkach ZS3 pięciu zawodników z drugiej klasy (siatkarze trenujący na co dzień pod opieką p.Ireneusza Gondka). Wynik meczu 2:0 (-15, -11) dla pilan na etapie rejonu dodaje przysłowiowego „wiatru w żagle” na kolejne miesiące treningu – BRAWO CHŁOPCY!!! ZS2 natomiast wygrało z Krajenką również 2:0 ale do -21 i -10.

Zwycięzcami grup - ZS3 i ZS2. Z drugich miejsc awans do finału wywalczyli gospodarze – Skoki i Krajenka. Mecze półfinałowe rozgrywane „na krzyż” – Skoki-ZS2, Krajenka-ZS3. Wyniki były do przewidzenia. Tego dnia pilskie ekipy były dobrze dysponowane i rozbiły swoich przeciwników: ZS2 pokonało Skoki, a ZS3 wywalczyło awans do finału pokonując Krajan.

W meczu o trzecie miejsce Skoki pokonały Krajenkę po tie-breaku, a w meczu o awans do najlepszej ósemki w wlkp (finał rejonu) oglądaliśmy powtórkę z finału powiatu, który odbywał się nieco wcześniej (relacja na naszej www). Tylko wynik nieco różnił się od poprzedniego. Chłopcy z ZS3 nie mieli łatwej przeprawy, ale obyło się bez tie-breaka. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 (-20, -23).

Dziękujemy organizatorowi – Gimnazjum nr 1 ze Skoków – za wspaniałą organizację, pyszne drożdżówki oraz dyplomy i puchary dla najlepszych drużyn. Oprawa była godna finału. Gratulujemy!

Przed chłopcami Finał Województwa Wielkopolskiego, który jest imprezą dwudniową, a organizatorem tego przedsięwzięcia w tym roku szkolnym został KROTOSZYN. Turniej odbędzie się już w piątek i sobotę – 8-9 kwietnia 2016 r. ŻYCZYMY WAM POWODZENIA!!!

Awans wywalczyli: Pietrus, Jackowiak, Kołodziej, Golasa, Maroszek, Zbytniewski, Wojtasik - wszyscy 3c i Dymkowski, Gładysz, Stróżyński, Korczak, Wybraniec - 2c

mega obszerna fotorelacja z rejonu – kliknij wybrany kolaż (foto – IG)

Ireneusz Gondek

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.03.22 - Finał Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Siatkówce Chłopców
Dodano: sobota, 26 marca 2016 - 17:25 Autor: Admin
siatkówka
Wspaniała passa siatkarzy Zespołu Szkół Nr 3 trwa. 22 marca 2016 w hali ZS2 w Pile drużyna, którą tworzą chłopcy z 2 i 3 klasy sportowej wywalczyła mistrzostwo powiatu pilskiego. W finale powiatowego czempionatu udział wzięły ekipy z Osieka, ZS2, G5 i ZS3. Półfinałowe pary utworzyli zwycięzca i zespół z drugiego miejsca poprzedniego etapu rozgrywek, i tak: ZS3-G.Osiek, G5-ZS2. Mecze sędziowali: p.Jarosław Zając oraz p.Wojciech Michalak.

Pierwszy mecz półfinałowy to pojedynek ZS3-Osiek. Zespół z Osieka, prowadzony przez p.Łukasza Dłoniaka, przystąpił do spotkania z wielką determinacją, jednak parkiet zweryfikował ochocze zapędy osieczan. Pierwszy set gładko do -12, drugi do -17 i tym samym byliśmy już w finale turnieju.

Drugi mecz z połówek pomiędzy G5 i ZS2 miał odpowiedzieć na pytanie, kto dołączy do naszych finalistów, a kto będzie walczył o brąz. Gospodarz – ZS2 – miał dodatkowego zawodnika w postaci zgromadzonej w hali publiczności. W pierwszym secie żaden z zespołów nie chciał oddać na dłuższą metę prowadzenia. Lepsi okazali się gospodarze 25:22. Drugi set niewiele różnił się od pierwszego i w nim również dokładniejsi byli zawodnicy z ZS2, wygrywając to rozdanie do -23 i cały mecz 2:0. Tym sposobem siatkarze z „Jadwiżyna” zameldowali się w finale imprezy.

Trzecie spotkanie to walka o medal brązowy pomiędzy Osiekiem, a G5. Pierwszy set to zdecydowana i pewna wygrana tych drugich do 12. Również set drugi padł łupem chłopców z G5 do 18. Zatem brązowe krążki dla zawodników z Gimnazjum nr 5 z Piły, a przed nami…

Czwarte, ostatnie, finałowe spotkanie – czyli walka pomiędzy ZS2 i ZS3. W pierwszym rozdaniu, pewni siebie i mocno zmotywowani goście wygrywają do -22. W drugiej odsłonie zmiana na pozycji rozgrywającego w naszym teamie (Stróżyński za Kołodzieja) i dużo bardziej konsekwentna gra podopiecznych p.Rafała, co dało zwycięstwo do -18. O losach złotego medalu decydował tie-break, w którym to pewnie prowadziliśmy 8:4, dalej 12:9 i nawet 14:10!!! Jedna piłka dzieliła chłopców od złota i zaczęły się problemy – błędy, które w tym momencie zdarzyć się nie powinny i zrobiło się 14:13. Mieliśmy jednak piłkę w górze i skutecznym atakiem przypieczętowaliśmy wygraną 15:13. BRAWO!!!

Gratulujemy chłopcom oraz opiekunowi i zapraszamy do relacji z Mistrzostw Rejonu Pilskiego, który już niebawem – 2 kwietnia 2016. Etap, który przed nami jest przepustką do finałów wojewódzkich, w których byliśmy dwukrotnie z rzędu – 2013/2014 i 2014/2015. W obu przypadkach na szczeblu rejonu podopieczni p.Gondka byli niepokonani. Życzymy takiego wyniku, a nawet jego poprawienia p.Rafałowi i jego siatkarzom.

Mega obszerna fotorelacja z finału powiatowego – wybierz kolaż w artykule

Ireneusz Gondek

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.03.10 - Turniej Piłki Siatkowej Dziewczat o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Gastronomicznych
Dodano: czwartek, 17 marca 2016 - 19:28 Autor: Admin
siatkówka
Jak co roku na sali gimnastycznej ZSG w Pile odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora tej Szkoły. Do zawodów przystąpiło 6 zespołów - Gim 5 Piła, ZSG Piła, Gim 4 Piła(dwa zespoły), ZS 3 Piła (dwa zespoły).

Po przeprowadzeniu losowania drużyny przystąpiły do gry w dwóch grupach. Zespół Szkół Gastronomicznych dysponuje dużym obiektem sportowym, więc zawody odbywały się na dwóch niezależnych boiskach. Nasze zespoły tym samym grały na różnych boiskach, co umożliwiało wzajemny doping. Obie nasze drużyny zajęły 2 miejsca w grupach, co spowodowało, że zagrały mecz o 3 miejsce między sobą.

Lepszym zespołem okazał się zespół dziewcząt z klasy 2 naszego gimnazjum (skład drużyny - Jagoda Połyniak, Julia Lach, Anna Ruta, Nicole Rozpłoch, Martyna Gawin, Sandra Wróblewska). Druga drużyna naszej szkoły, która zajęła 4 miejsce wystąpiła w mieszanym składzie. Były tam dziewczęta z 3c oraz 1c (Agata Ignasiak, Karolina Kin, Julia Korba, Basia Sudoł, Roksana Więckowska, Joanna Sikorska, Weronika Kordyś). Ostateczne wyniki turnieju przedstawiają się następująco:


1 m-ce GIM 4 - 1 zespół
2 m-ce Gim 4 - 2 zespół
3 m-ce ZS3 - 1 zespół
4 m-ce ZS3 - 2 zespół

5 m-ce GIM 5 - 1 zespół
6 m-ce ZSG

Opiekunem naszych zespołów była p.Dorota Zaleska

fotki z turnieju – kliknij zdjęcie w artykule

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.02.27 - Finał Powiatu Pilskiego Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej Chłopców
Dodano: środa, 16 marca 2016 - 16:28 Autor: Admin
siatkówka
Drużyna siatkarzy z Zespołu Szkół Nr 3 w Pile zajęła trzecie miejsce w Finale Powiatu Pilskiego Szkół Podstawowych rozegranym w Szkole Podstawowej Nr 2 w dniu 27.02.2016. W turnieju uczestniczyło 7 drużyn, a były to: SP2 PIŁA, SP4 PIŁA, SP12 PIŁA, ZS3 PIŁA, ZS2 PIŁA, SP7 PIŁA oraz SP1 PIŁA. Naszą ekipę wyprzedziły SP2 (złoto) i SP4 (srebro).

Brązowi medaliści zagrali w składzie: Szmyt Marcel, Przybylski Wojciech, Adamik Jakub, Jagodziński Jakub, Grabarczyk Filip, Kosior Jakub, Przydacz Konrad, Stasiuk Maksymilian i Szczepański Kacper.

opiekun: R.Justynowicz
GRATULUJEMY!!!
kilka fotek – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.02.13 - Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt
Dodano: piątek, 19 lutego 2016 - 16:59 Autor: Admin
siatkówka
W sobotę 13 lutego od godziny 9.00 w hali sportowej SP2 ww Pile rozegrano turniej finałowy szczebla powiatowego w siatkówce SP dziewcząt. Mecze rozgrywano z podziałem na dwie grupy. Naszą placówkę reprezentowały dziewczęta z klasy 6 i 5 pod opieką p.Anny Fiedorowicz.

Na turniej stawiły się reprezentacje SP2 (gospodarz), SP4, SP7, SP1, SP12, Białośliwie, ZS3 i ZS2.

Zwycięzcą grupy pierwszej został zespół SP2. Druga lokata przypadła w udziale ZS3. W grupie drugiej zwycięstwo dla SP12, drugie miejsce SP1. Finał na krzyż – SP12-ZS3 (2:0) i SP2-SP1 (2:0). W meczu o brązowy medal dziewczęta z naszej szkoły pokonały SP1 2:0. Ostatnie spotkanie tego dnia zakończyło się pewnym zwycięstwem drużyny SP2.

Brązowymi medalistkami są: szóstoklasistki - Misiak Dominika, Zielińska Martyna, Kulawik Marta, Stankiewicz Julia, Domagalska Anna, Gawlicka Julia, Sawicka Julia, a z klasy piątej – Gamrot Julia i Fritza Wiktoria.

GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów.
kilka fotek – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.01.09 - II Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych
Dodano: wtorek, 02 lutego 2016 - 15:51 Autor: Admin
siatkówka
Dnia 09.01.2016r. w Zespole Szkół Nr 3 w Pile odbył się II Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych. W turnieju wzięło udział 8 zespołów: ze Szkoły Podstawowej Nr 7 - 1 zespół, Szkoły Podstawowej Nr 1 - 2 zespoły, nasza reprezentacja w 5 zespołach w tym dwa z VI klasy, pozostałe z gimnazjum. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym.

I miejsce zajęła reprezentacja naszej szkoły klasy VI w składzie: Misiak Dominika, Zielińska Martyna i Kulawik Marta, II miejsce wywalczyły również dziewczęta ZS Nr 3 - Gawlicka Julia, Stankiewicz Julia, Domagalska Anna, oraz III pozycję zdobyły dziewczęta Szkoły Podstawowej nr 1 - I zespół. Nagrody w formie słodkich upominków ufundowane przez Radę Rodziców przy ZS Nr 3 oraz darczyńców otrzymały wszystkie uczestniczące w turnieju drużyny.

Turniej sędziowały dziewczęta – uczennice naszego gimnazjum.

Turniej przygotowały oraz przeprowadziły nauczycielki ZS Nr 3 w Pile – Dorota Zaleska i Anna Fiedorowicz.

foto – kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2016.01.14 - Siatkarskie spotkania kontrolne w Osieku
Dodano: sobota, 23 stycznia 2016 - 15:03 Autor: Admin
siatkówka
Tuż przed feriami zimowymi reprezentacja siatkarska klasy II sportowej wyruszyła do zaprzyjaźnionego Osieka, by rozegrać mecz kontrolny z osieckimi gimnazjalistami. Na zajęcia wychowania fizycznego do pięknej hali w Osieku przyjeżdżają też uczniowie z Wyrzyska. Tego dnia udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. Rozegraliśmy 3 mecze pomiędzy sobą, co było wspaniałym sprawdzianem na zakończenie pracy treningowej w I semestrze roku szkolnego 2015/2016.

Drużyna z Osieka, która dzielnie poczyna sobie na siatkarskich parkietach ostatnimi laty, jest godnym sparing-partnerem pod kątem taktycznym dla naszego zespołu. Reprezentacja pierwszej i drugiej klasy sportowej, prowadzona przez p.Ireneusza Gondka swoje poważne zmagania rozpocznie dopiero za rok. W tym roku szkolnym w Mistrzostwach Powiatu Pilskiego, których początek przypada na przełom lutego i marca, walczyć będzie ekipa p.Rafała Justynowicza (klasa 3c – sportowa).

W pierwszym meczu pomiędzy Wyrzyskiem, a ZS3 – górą byli nasi chłopcy. Drugie spotkanie, w którym wystąpili uczniowie z Wyrzyska i Osieka, niespodziewanie zakończyło się zwycięstwem tych pierwszych. Ostatni sparing rozegrali siatkarze ZS3 i gospodarze – Osiek. Niestety, popełniliśmy zbyt dużo błędów własnych, co pomimo bardzo dobrej obrony, przyzwoitego serwisu nie wystarczyło, by odnieść zwycięstwo.

Przy okazji wyjazdu zwiedziliśmy odnowiony dworzec PKP w naszym mieście, a niektórzy uczniowie (przyp. autora – uczniowie II klasy gimnazjum) po raz pierwszy podróżowali koleją…

Podsumowując, był to bardzo dobry sprawdzian dla moich podopiecznych – nowy przeciwnik, inna hala, podróż…itd…Wyciągniemy wnioski i będziemy ciężko pracować, by podnieść swoje umiejętności na poziom nieosiągalny dla innych.

Na koniec Ci, którzy na parkiecie starają się o jak najlepszy rezultat:
MICHAŁ GŁADYSZ, MICHAŁ DYMKOWSKI, FILIP STRÓŻYŃSKI, BARTEK SZKODZIŃSKI, TOMASZ WYBRANIEC, SZYMON BIAŁEK, KAJETAN KORCZAK, JAKUB PILARSKI, MARCIN PERUCKI, ARKADIUSZ BĄK – 2c gim, oraz DOMINIK KOŹMA i SZYMON KONECZNY – 1c gim. Za kamerą stali na zmianę – IRENEUSZ SELKA i GRZEGORZ MIELCZAREK.

fotki z turnieju – kliknij kolaż

IRENEUSZ GONDEK

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.11.14 i 2015.12.05 - Mistrzostwa Piły Klas I-II Gimnazjum w Siatkówce Chłopców
Dodano: wtorek, 08 grudnia 2015 - 22:56 Autor: Admin
siatkówka
Reprezentacja chłopców złożona z uczniów klas I i II gimnazjum – WICEMISTRZAMI MIASTA PIŁY! Po zmianie regulaminu rozgrywek sportowych Piły, prawo reprezentowania szkół w zawodach miejskich mają chłopcy z klas I i II.

Pierwsza runda odbyła się 14 listopada 2015 r. Nasza ekipa dzielnie walczyła w tej rundzie, wygrywając pierwsze spotkanie z drużyną ZS2 (2:0), prowadzoną przez p. Tomasza Pochylskiego. W drugim spotkaniu nieoczekiwanie ulegliśmy gospodarzom sali – drużynie G5 w stosunku 0:2. Niezliczona ilość autowych serwisów oraz nieskuteczność w wyprowadzaniu licznych kontrataków nie mogła przynieść zwycięstwa. W ostatnim spotkaniu pierwszej rundy ZS2 pewnie wygrało z G4 (2:0). Przed rundą finałową ustawiliśmy się na drugie miejsce w ostatecznym rozrachunku, nie przewidując sensacyjnych rozstrzygnięć, które miały nastąpić w finale.
(fotki z 1 rundy miejskich zmagań siatkarzy – kliknij kolaż z tej części artykułu)

5 grudnia rozegraliśmy rundę finałową. Pierwsze spotkanie to niespodziewana porażka G5 z ZS2 (0:2). Tym samym ZS3, ZS2 i G5 miały po jednej porażce. O wszystkim miały zadecydować mecze z G4. Szybki rzut oka na tabelę kazał przypuszczać, że możemy maksymalnie  stracić 10 punktów w meczu przeciwko G4, przy założeniu, że G5 pokona G4 tracąc więcej punktów od nas. Nie ujmując nic przeciwnikom z pilskiej czwórki prowadzonej przez p.Mirosława Bartkowskiego – można było ten mecz wygrać niemal do zera…tak się jednak nie stało. Wygraliśmy do -8 i -4 co niestety nie dało wymarzonej dziesiątki, a gimnazjaliści z piątki (p.Jacek Piechota) rozgromili czwórkę do -2 i -6. Suma sumarum ZS2 zdobyło +32, G5 +40, a my +34 małych pkt.
(fotki z finału miejskich zmagań siatkarzy – kliknij kolaż z tej części artykułu)

Sędzią głównym był p.Grzegorz Stach natomiast klasyfikacja końcowa wygląda następująco:
1 miejsce – G5 Piła
2 miejsce – ZS3 Piła
3 miejsce – ZS2 Piła
4 miejsce – G4 Piła

Drużynę I i II klasy prowadzi p.Ireneusz Gondek, a chłopcy zagrali w składzie:
MICHAŁ DYMKOWSKI – kapitan (uniwersalny), MICHAŁ GŁADYSZ (przyjęcie), BARTOSZ SZKODZIŃSKI (przyjęcie), FILIP STRÓŻYŃSKI (rozegranie), TOMASZ WYBRANIEC (libero), KAJETAN KORCZAK (środek), SZYMON BIAŁEK (środek), JAKUB PILARSKI (atak), ARKADIUSZ BĄK (libero), MARCIN PERUCKI (przyjęcie), DOMINIK KOŹMA (przyjęcie) i SZYMON KONECZNY (środek).

Cieszymy się naszym sukcesem, ale nie zapominamy o olbrzymiej pracy, która przed nami. Życzę swoim podopiecznym, aby w kolejnych etapach siatkarskiego rozwoju starali się eliminować złe nawyki i panować nad emocjami…a to hasło niech Wam przyświeca w kolejnych tygodniach pracy…”Potrzeba czasu żeby dokonać rzeczy trudnych. Aby dokonać rzeczy niemożliwych potrzeba trochę więcej czasu.”

IRENEUSZ GONDEK

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.11.26-27 - XVI Turniej Nauczycielski o Puchar Przechodni Prezesa Oddziału ZNP Piła
Dodano: piątek, 04 grudnia 2015 - 10:25 Autor: Admin
siatkówkaNAUCZYCIELE ZS3 PO RAZ KOLEJNY NAJLEPSI!!!

26 i 27 listopada odbył się Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty o Puchar Przechodni Prezesa Oddziału ZNP Piła. Gimnazjum 5 już po raz szesnasty wraz z pilskim Oddziałem Związku Nauczycielstwa Polskiego była organizatorem zawodów, których celem jest integracja pracowników z pilskich placówek oświatowych oraz popularyzacja piłki siatkowej.

Do tej pory, przechodni puchar prezesa Oddziału ZNP w Pile stał się własnością tylko dwóch drużyn, które trzykrotnie zwyciężały w kolejnych edycjach turnieju: Szkoły Podstawowej nr 2 oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie.

W tegorocznych zawodach wzięły udział reprezentacje nauczycieli z następujących pilskich szkół: Zespołu Szkół Nr 3, Zespołu Szkół nr 2, Szkoły Podstawowej nr 2, gospodarzy – Gimnazjum nr 5 oraz zawodników spoza oświaty zrzeszonych pod nazwą „Przyjaciele Gimnazjum - Rybki". Głównym organizatorem turnieju z ramienia Gimnazjum nr 5 był p. Grzegorz Stach, a sędzią głównym p. Romuald Kiewra.

W czwartek 26 listopada w hali SP nr 4 w Pile swoje mecze rozgrywała nasza drużyna. W grupie prócz naszej ekipy znalazły się ZS2 i SP2. W spotkaniu ZS3-ZS2 górą była nasza drużyna wygrywając pewnie 2:0. W drugim meczu tego dnia spotkaliśmy się z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 2, która jak wiemy specjalizuje się w szkoleniu młodych adeptów siatkówki. Mocno rozpędzony pociąg „ZS3” nie dał szans tramwajowi z pilskiej dwójki pieczętując drugie zwycięstwo (2:0) i awansując z pierwszego miejsca do piątkowego finału. Pod naszą nieobecność w trzecim spotkaniu tej grupy ZS2 podejmowało SP2. Mecz zakończył się sensacyjnym wynikiem 2:1 dla SP2. Ten zespół również znalazł się w gronie piątkowych finalistów.

Grupa druga rozgrywała swoje mecze w G5. Rozegrano tam dwumecz drużyn G5 i Przyjaciół Gim 5 – Rybki. Wyniki spotkań poniżej:
- Przyjaciele Gimnazjum – Gimnazjum nr 5 – 0:2
- Gimnazjum nr 5 – Przyjaciele Gimnazjum – 2:0

W piątkowym finale w meczu o miejsca 4-5, Zespół Szkół nr 2 wygrał 3:0 z Przyjaciółmi Gimnazjum nr 5 ostatecznie zajmując czwartą lokatę.

Mecze o miejsca I-III to bardzo zacięte i obfitujące w spektakularne akcje spotkania pomiędzy ZS3, G5 i SP2. W pierwszym G5 podejmowało SP2. Wygrali pewnie Ci pierwsi w stosunku 2:0. W drugim spotkaniu, które było jakby małym finałem, po obu stronach siatki stanęli odwieczni rywale G5 i ZS3. Piątka była rozgrzana po dopiero co zakończonym meczu z SP2. Nasz zespół występujący w składzie: DOROTA ZALESKA, ANNA FIEDOROWICZ, IRENEUSZ GONDEK (kapitan drużyny), RAFAŁ JUSTYNOWICZ, PRZEMYSŁAW LACH, BARTŁOMIEJ LUDTKE i DANIEL ADAMCZYK – bardzo szybko musiał „ogarnąć temat” rozgrzewki i przystąpił do rozgrywki maksymalnie skoncentrowanym. Niestety w pierwszym secie to nie wystarczyło i ulegliśmy mocniejszym rywalom. Pod siatką iskrzyło…Drugi set to powoli rozgrzewający się siatkarski kolektyw, który z akcji na akcję grał coraz skuteczniej i pewniej. To rozdanie padło naszym łupem i przystąpiliśmy do tie-breaka, w którym postawiliśmy kropkę nad i. BRAWO KOLEŻANKI i KOLEDZY!!!

Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce – Zespół Szkół Nr 3
II miejsce – Gimnazjum nr 5
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2
IV miejsce – Zespół Szkół nr 2
V miejsce – Przyjaciele Gimnazjum - Rybki

Nagrody dla najlepszych zawodników turnieju odebrali:
- Anna Winkler – Gimnazjum nr 5,
- Przemysław Lach – Zespół Szkół Nr 3.

Po zwycięstwie w tegorocznym turnieju Zespół Szkół nr 3 jest poważnym kandydatem do zdobycia pucharu na własność i dołączenia do SP – 2 i I LO, ponieważ było to już nasze drugie z kolei zwycięstwo. Jeszcze tylko jedno w przyszłorocznym turnieju i stanie się to faktem, a Oddział ZNP będzie zmuszony zakupić kolejny puchar na następne turnieje. Z pucharem związana jest też ciekawa historia…niejako przewidując, że odniesiemy zwycięstwo w tegorocznej edycji turnieju…zapomniałem (przyp. autora) odkurzyć trofeum z dyrektorskiej półki i nie pojawił się o­n na zawodach…za rok zabierzemy GO na turniej, ale tylko po to, by wrócił z nami na stałe do ZS3...

Pragnę jeszcze podziękować Nicole za fotki i całej ekipie kibiców – uczniów ZS3, młodych adeptów siatkarskiego rzemiosła z klas 1c i 2c oraz absolwentów naszej szkoły za fenomenalny doping. Byliście siódmym zawodnikiem na parkiecie…my to czuliśmy…

galeria – kliknij kolaż

materiał video do obejrzenia w internetowym wydaniu magazynu TEMPO TV ASTA z 01.12.2015 – ZAPRASZAMY!!!

IRENEUSZ GONDEK

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.11.26-27 - Nauczycielski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przechodni Prezesa Oddziału ZNP Piła
Dodano: środa, 25 listopada 2015 - 15:17 Autor: Admin
siatkówka

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.11.07 - Mistrzostwa Miasta Piły Klas I-II Gimnazjum w Piłce Siatkowej Dziewcząt
Dodano: wtorek, 10 listopada 2015 - 17:10 Autor: Admin
siatkówka
ZŁOTA SOBOTA NASZYCH DZIEWCZĄT
W ubiegłą sobotę - 07.11.2015 został rozegrany finałowy turniej piłki siatkowej dziewcząt o Mistrzostwo Miasta Piły Klas I i II. Po wcześniejszych eliminacjach do czwórki finałowej zakwalifikowały się następujące zespoły: Gim 5, Gim 4, ZS2, ZS3. Sobotni turniej rozpoczął się spotkaniem Gim 5 z zespołem ZS2. Po dwóch krótkich setach wygrana przypadła drużynie pilskiej piątki (2:0).W kolejnym meczu spotkały się drużyny Gim 4 i ZS3, ten pojedynek zakończył się wygraną Naszych dziewcząt w stosunku punktów 2:0. Tym sposobem zostały wyłonione pary drużyn, które rozegrały mecze o miejsca III i IV oraz o miejsca I i II.

W pierwszej parze zagrały teamy ZS 2 i GIM 4. Mecz był niezwykle zacięty, każdy z zespołów na przemian przejmował prowadzenie, walcząc o każdy punkt i każdą piłkę. Po trzech trudnych setach szalę zwycięstwa przechylił na swoją korzyść zespół GIM 4 zajmując tym samym 3 miejsce, a ZS2 IV miejsce w Mistrzostwach.
Finałowy mecz o najwyższe miejsca rozstrzygały zespoły GIM 5 i ZS 3. Mecz zakończył się wygraną Naszego zespołu w stosunku setów 2:0 i tym samym tytuł Mistrzyń Miasta Piły klas I i II w piłce siatkowej dziewcząt gimnazjów należy do ZS 3 Piła. Skład zwycięskiego zespołu to: ROZŁOCH NICOLE, WRÓBLEWSKA SANDRA, RUTA ANNA, PREIHS OLA, MARSZAŁ KLAUDIA, POŁYNIAK JAGODA, WIĘCKOWSKA ROKSANA, SIKORSKA JOANNA, KORDYŚ WERONIKA, GAWIN MARTYNA.

foto - kliknij kolaż
Opiekunem zespołu była p. Dorota Zaleska

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.03.27-28 - Finał Mistrzostw Województwa Wlkp w Piłce Siatkowej Chłopców
Dodano: poniedziałek, 06 kwietnia 2015 - 22:50 Autor: Admin
siatkówka
W dniach 27-28 marca w halach we Wrześni i Bugaju odbył się 16. Finał Gimnazjady w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców, który został rozegrany wg nowej dwudniowej formuły. W turnieju uczestniczyło 8 zespołów dziewcząt i 8 drużyn chłopców, które uzyskały awans z zawodów na szczeblu rejonowym oraz gospodarz turnieju. Reprezentanci Zespołu Szkół Nr 3 wywalczyli szóstą lokatę, choć w zasięgu była ścisła czwórka. Udział w finale województwa wlkp jest ogromnym sukcesem i potwierdzeniem systematycznej pracy w klasach sportowych naszej szkoły, wszak na tym etapie rozgrywek meldujemy się drugi raz z rzędu. Dla trenera naszych trzecio i pierwszoklasistów - Ireneusza Gondka - był to czwarty finał gimnazjady i zarazem jeden z ciekawszych…sportowo…

Zawody zainaugurowane zostały paradą wszystkich uczestniczących w finałach ekip. Wśród zaproszonych gości na trybunach zasiedli m.in.: dyrekcja Gimnazjum nr 2 we Wrześni, Starosta Wrzesiński D.Jaśniewicz, zastępca starosty W.Grzegorek, zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Września A.Mokracki, członek ZW SZS „Wielkopolska” J.Szamałek, prezes pierwszoligowego KS APP Krispol Września R.Wardak wraz z siatkarzami i trenerem M.Jankowiakiem. Uzupełnieniem licznej widowni była przebywająca na widowni młodzież szkolna oraz inni sympatycy siatkówki.

Po uroczystym otwarciu, którego dokonał dyrektor miejscowej szkoły, w krótkim układzie artystyczno – akrobatycznym wystąpiły dziewczęta z gimnazjalnego zespołu „Girls”, po czym swój talent wokalny zaprezentowała uczennica A.Waśkiewicz. Patronat medialny nad XVI Gimnazjadą Wojewódzką objęła lokalna gazeta „Wiadomości Wrzesińskie” oraz „Radio Września”. Zawody rozgrywane były na 4 boiskach i przeprowadzone zostały zgodnie z regulaminem SZS „Wielkopolska” tzn. w fazie eliminacyjnej z podziałem na dwie grupy systemem „każdy z każdym”, następnie w półfinałach wg klucza: I zespół z grupy A z II zespołem z grupy B i II zespół z grupy A z I zespołem z grupy B. W finałach zwycięzcy grali o I miejsce natomiast pokonani walczyli o miejsce trzecie.  

Los wrzucił nas „do worka” z ekipami Wrześni, Turku i Krobi (gr.B) - co okazało się później – kolejno: wice i mistrzami wlkp… Bezpośrednio po uroczystym otwarciu imprezy chłopcy zostali przewiezieni z Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego do hali w Bugaju (Miłosławiu), gdzie rozgrywali swoje mecze eliminacyjne. Zarówno hala wrzesińskiego gimnazjum jak i szkoły podstawowej w Bugaju, mówiąc kolokwialnie „wgniata w fotel”… w takich miejscach można, dlaczego nie u nas…Przepraszam czytelników za odrobinę prywaty, ale w głowach mamy jeszcze rejon i wycieczkę do pobliskiego Czarnkowa…słowa i fotki nie oddają piękna wspomnianych obiektów…bazy, zaplecza sprzętowego, organizacji pracy również…hmmm może dożyjemy ;)

Grupę B już podałem, natomiast równolegle na pierwszym boisku swe mecze rozgrywały drużyny gr A, a były to: Nowy Tomyśl, G5 Poznań, G9 Kalisz i G2 Puszczykowo. W tej grupie zwyciężyła ekipa z Nowego Tomyśla, drugi był Kalisz, dalej Poznań i Puszczykowo. Oglądając spotkania grupowe „w ciemno” można było obstawić sobotnich triumfatorów, jednak sport jest nieobliczalny i byliśmy świadkami wielu niespodzianek…ale to za chwilę…

Wracamy do naszej grupy, a w niej uczniowie klas Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego (SOS) Gimnazjum nr 2 we Wrześni pokonali zespoły: Gimnazjum nr 2 Turek 2:1, Gimnazjum Krobia 2:0 oraz naszych chłopców 2:1 po bardzo kontrowersyjnych decyzjach sędziego w tie-break’u, zajmując tym samym pierwsze miejsce w grupie. Jeden sędzia przy tak szybkiej siatkówce…to odrobinę za mało. Przez dwa ewidentne błędy dotknięcia siatki, a także kontuzję Nikodema Owczarka przegraliśmy 12:15. Aby zachować chronologię wydarzeń dodam, że w pierwszym naszym spotkaniu pokonaliśmy po pięknej walce gimnazjalistów z Krobi 2:1 i ulegliśmy chłopcom z Turku 0:2. Mecz z wrzesińską drużyną był naszym ostatnim pojedynkiem w grupie i zabrakło bardzo niewiele, by awansować do czwórki. Zajęliśmy ostatecznie 3 miejsce w grupie B i następnego dnia turnieju - w sobotę - walczyliśmy z trzecią ekipą gr A - G5 Poznań o 5 miejsce. Ulegliśmy lepiej dysponowanym poznaniakom i ostatecznie cieszyliśmy się z szóstej lokaty.

W sobotę odbyły się półfinały, w których Gimnazjum nr 2 Września podejmowało faworyta do złotego medalu Gimnazjum nr 9 Kalisz (klubowego mistrza Wielkopolski oraz półfinalistę mistrzostw Polski kadetów). Po zaciętym pojedynku sensacyjnie wygrywają wrześnianie pokonując rywala 2:1 (17:25; 26:24; 15:11) tym samym zdobywając minimum srebrny medal Gimnazjady. W naszych sercach jeszcze większy niedosyt….mieliśmy ich „na widelcu”…W drugim półfinale Turek pokonuje Kalisz i mamy komplet finalistów…

O godzinie 14:30 odbył się mecz finałowy. Ponownie spotkali się rywale z grupy eliminacyjnej Gimnazjum nr 2 Września – Gimnazjum nr 2 Turek. Tym razem po wyrównanym boju drużyna z Turku okazała się lepsza 2:0 (25:22, 25:23) i piąty raz z rzędu zdobyła medal w finale gimnazjady – tym razem z najcenniejszego kruszcu…

Podczas uroczystego zakończenia turnieju wręczono medale, pamiątkowe dyplomy, okolicznościowe tableau, a zespoły, które zajęły miejsca I – IV otrzymały dodatkowo grawertony SZS „Wielkopolska”. Najlepsze siatkarki i siatkarze z poszczególnych zespołów uhonorowani zostali - ufundowanymi przez organizatorów - statuetkami.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:
Patrycja Ignasiak – Gimnazjum nr 2 Jarocin
Agata Olejniczak – Gimnazjum nr 2 Gostyń
Michalina Leracz – Gimnazjum nr 2 Września
Iwona Polega – Gimnazjum nr 3 Szamotuły
Ilona Betke – Gimnazjum nr 5 Piła
Martyna Felińska – Gimnazjum nr 9 Kalisz
Marta Solarczyk – Gimnazjum nr 5 Poznań
Katarzyna Nowak – Gimnazjum nr 1 Turek
Jędrzej Kowal – Gimnazjum nr 2 Puszczykowo
Mikołaj Nele – ZSPiG Krobia
Dawid Romaniszyn – ZS Nr 3 Piła
Szymon Krzyżkowiak – Gimnazjum nr 5 Poznań
Adrian Wyrwich – Gimnazjum nr 9 Kalisz
Łukasz Liman – Gimnazjum Nowy Tomyśl
Tomasz Pielak – Gimnazjum nr 2 Września
Błażej Borkowski – Gimnazjum nr 2 Turek
Nagrodę specjalną przeznaczoną dla najlepszego zawodnika z zespołu gospodarzy otrzymał z rąk Prezesa klubu APP Krispol Września T. Pielak. W ceremonii  wręczania nagród i dekoracji najlepszych zawodników uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz.  


Drużyna ZS3 wystąpiła w składzie: rozgrywający - Hubert Muchar (3c) i Filip Stróżyński (1c), atakujący - Jakub Szymanowski (3c), przyjmujący -  Dawid Romaniszyn (3c), Mateusz Pietrus (2c), Michał Dymkowski (1c), Piotr Grzybowski (3c), Bartosz Szkodziński (1c), Michał Gładysz (1c), środkowi – Dawid Dymkowski (3c), Nikodem Owczarek (3c) oraz libero – Tobiasz Trawiński (3c).

Wśród dziewcząt wysoką czwartą lokatę wywalczyły podopieczne Sławomira Świderskiego – siatkarki z Gimnazjum nr 5, które powtórzyły zeszłoroczny sukces.

Przed nami miejmy nadzieję ciepłe tygodnie...nie kończymy pracy…wchodzimy na piasek i rozpoczynając od jubileuszowych X Mistrzostw Szkoły w Plażowej Piłce Siatkowej Chłopców, wyłonimy najskuteczniejszą parę naszej szkoły, która reprezentować będzie powiat pilski. Mam też nadzieję, że po raz drugi odwiedzimy wrzesińskie ośrodki sportowe, które w tym roku szkolnym będą gospodarzem jeszcze jednej imprezy finałowej XVI Gimnazjady - zmagań najlepszych siatkarek i siatkarzy plażowych województwa wlkp….ale to już oddzielny rozdział i duuuużo pracy…

Na koniec kolejność końcowa turnieju chłopców:

1. Gimnazjum nr 2 w Turku
2. Gimnazjum nr 2 we Wrześni
3. Gimnazjum w Nowym Tomyślu
4. Gimnazjum nr 9 w Kaliszu
5. Gimnazjum nr 5 w Poznaniu
6. ZS 3 Piła
7. Gimnazjum w Krobi
8. Gimnazjum nr 2 Puszczykowo

kolejność końcowa dziewcząt:

1.Gimnazjum nr 1 Turek
2.Gimnazjum nr 5 Poznań
3.Gimnazjum nr 9 Kalisz
4.G 5 Piła
5.Gimnazjum  nr 3 Szamotuły
6.Gimnazjum nr 2 Września
7.Gimnazjum nr 1 Gostyń
8.Gimnazjum nr 5 Jarocin

Na obszerną foto-galerię z turnieju zapraszam już teraz klikając wybrane zdjęcie w artykule.

IRENEUSZ GONDEK

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.03.28 - XV Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZS3
Dodano: środa, 01 kwietnia 2015 - 22:25 Autor: Admin
siatkówka
W sobotę, 28.03.2015 r. w Zespole Szkół nr 3 w Pile odbył się XV Turniej Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZS nr 3. W turnieju wzięło udział siedem drużyn z miasta Piły, tj. dwa zespoły Szkoły Podstawowej nr 1, dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz trzy zespoły reprezentowały naszą szkołę i w tym dwie ekipy z klasy V.

Gry rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, a więc każda drużyna zagrała 6 meczy. Trzy najlepsze drużyny wygrały po 5 meczów i o zwycięstwie zdecydowały małe punkty. Najlepszym okazał się zespół Szkoły Podstawowej nr 7 - I zespół, drugie i trzecie miejsce zajęły dwa zespoły Szkoły Podstawowej nr 1. Nasze zespoły okazały się bardzo gościnne i zajęły trzy kolejne pozycje.

Organizatorkami turnieju były nauczycielki Zespołu Szkół nr 3 w Pile Pani Dorota Zaleska i Anna Fiedorowicz.

fotki – kliknij kolaż lub przejdź do fotogalerii

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.03.12 - Finał Mistrzostw Rejonu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej Chłopców
Dodano: środa, 18 marca 2015 - 20:58 Autor: Admin
siatkówka
12 marca 2015 r. w hali czarnkowskiego gimnazjum odbył się Finał Mistrzostw Rejonu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej Chłopców. Reprezentanci ZS3 - aktualni mistrzowie Miasta i Powiatu - przystąpili do tego turnieju bardzo zdeterminowani, bowiem tylko zwycięzca zagra w finale wojewódzkim. Wyprzedzając nieco relację: podopieczni p.Ireneusza Gondka wygrali turniej w pięknym stylu potwierdzając bardzo wysoki poziom wytrenowania oraz skuteczności w poszczególnych elementach siatkarskiego rzemiosła.

W finale miało wystąpić pierwotnie 6 drużyn – Czarnków, ZS3 Piła, Osiek, Szamocin, Mieścisko i Złotów jednak z przyczyn niezależnych dwie reprezentacje – Mieścisko i Złotów nie pojawiły się na turnieju. Decyzją organizatorów i sędziów (p.Jerzy Janecki i p.Krzysztof Kopczyński) zawody odbyły się na centralnym boisku pięknego czarnkowskiego obiektu. Losowanie dało nam możliwość obserwacji pierwszego spotkania, w którym zmierzyły się ekipy z Czarnkowa i Osieka. Przewaga wzrostowa gospodarza była bardzo widoczna jednak w spotkaniu, ku uciesze trenera Łukasza Dłoniaka, górą byli chłopcy z Osieka. Ten mecz bardzo wnikliwie analizowała z widowni nasza drużyna ustalając szczegółowo taktykę gry i ustawienie. Wyniki poszczególnych spotkań przedstawiam tabelarycznie poniżej:


Podopieczni p.Gondka pierwsze spotkanie grali przeciw rówieśnikom z Szamocina i patrząc na tabelę, był to siatkarski spacerek. Szybkie 2:0 rozbudziło naszych zawodników, by po meczu przerwy przystąpić do „przedwczesnego finału” imprezy, czyli meczu z Osiekiem. W tym roku szkolnym w rozgrywkach z cyklu Gimnazjady, w II rundzie powiatu osiecka drużyna była górą jednak był to etap przejściowy. W Finale Powiatu nasi reprezentanci nie dali się ograć i nasz bilans przed omawianym spotkaniem wynosił 1:1. Bardzo dobra gra wyblokiem, perfekcyjne przyjęcie piłki i spokój w zagraniach na siatce dał nam pewne zwycięstwo w tym spotkaniu, a w perspektywie potrzebowaliśmy już tylko jednego wygranego seta…

Po meczu z Osiekiem chłopcy nawet na chwilę nie opuścili obiektu, by utrzymać ciepłotę ciała i spokojnie poczekać na przeciwnika jakim był gospodarz – Gimnazjum Czarnków. Pierwszy set – czytanie gry przeciwnika i bardzo wysoka jakość gry naszych chłopców i upragniony awans!!! Drugi set – lekkie rozluźnienie w szeregach naszej ekipy i pogoń za prowadzącym przeciwnikiem w całym przekroju seta. Niestety nie udało się wygrać tego rozdania mimo kilku remisów punktowych w końcówce. O wygranej decydował więc tie-break. Ten rozpoczęliśmy tragicznie od 0:4. Strony boiska zmienialiśmy przy stanie 4:8 dla Czarnkowa. Dwa wykorzystane czasy, heroiczna walka zawodników skrzydłowych, piękne rozegrania Huberta i spokój w przyjęciu reprezentacyjnego libero – Tobiasza pomogły wyrównać stan rywalizacji po 13. Od tego momentu zespoły licytowały się punkt za punkt pokazując swoje najwyższe umiejętności. Końcówka decydującego seta to popis Jakuba Szymanowskiego (atakującego ZS3), którego dwie ostatnie akcje stały na poziomie nieosiągalnym dla wielu – BRAWO Szyman!!! Mecz zakończył się wynikiem 19:17 w tie-breaku. Sędziowie i trenerzy wybrali również najwszechstronniejszego zawodnika turnieju, którym został wspomniany przeze mnie kapitan naszej reprezentacji – Jakub Szymanowski.
Dziękujemy dyrektorowi Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie, p.Grzegorzowi Staniszewskiemu oraz p.Marcinowi Maćkowiakowi wraz z kadrą wf za miłe przyjęcie, wspaniałą atmosferę i dobre słowo, a także za ufundowanie nagród w postaci pucharów dla najlepszych drużyn. Klasyfikacja końcowa wynika z tabeli ale dodam tylko, że II m-ce zajęli chłopcy z Osieka, III m-ce siatkarze z Czarnkowa, a IV m-ce przypadło drużynie z Szamocina. Mistrzowie Rejonu wystąpili w następującym składzie: J.Szymanowski, H.Muchar, D.Romaniszyn, T.Trawiński, M.Pietrus, G.Zieliński, P.Grzybowski, N.Owczarek, D.Dymkowski, M.Gładysz, M.Dymkowski oraz F.Stróżyński, 

Wygrana 2:1 z Czarnkowem przypieczętowała awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 27-28 marca 2015 we Wrześni. Spotkamy tam 7 najlepszych drużyn męskich z naszego województwa. Znaleźć się po raz drugi w tak zacnym gronie – bezcenne, a zrobić to drugi raz z rzędu – niebywałe… Gratuluję chłopaki dojrzałości boiskowej, oraz chłodnej siatkarskiej głowy i marzę o tym, by te sukcesy przeniosły się na waszą dojrzałość w salach lekcyjnych i tożsame relacje z nauczycielami naszego Zespołu Szkół…

Życzymy powodzenia w Finale WLKP. Na relację zapraszamy po 28 marca…

fotorelacja z imprezy – kliknij wybrany kolaż
IRENEUSZ GONDEK

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.03.14 - Finał Mistrzostw Rejonu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej Dziewcząt
Dodano: środa, 18 marca 2015 - 18:52 Autor: Admin
siatkówka
W dniu 14.03.2015 odbył się Finał Mistrzostw Rejonu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zawody te były poprzedzone eliminacjami na poziomie zawodów miejskich, następnie eliminacje powiatowe, które zespół dziewcząt naszej szkoły pozytywnie rozstrzygnął na swoją korzyść, wygrywając wiele spotkań na parkietach szkół biorących udział w rozgrywkach.

W zawodach finałowych wystąpiło 6 zespołów: ZS3 Piła, Gimnazjum ze Skoków, Gimnazjum z Chodzieży, Gimnazjum z Krzyża, Gimnazjum ze Złotowa oraz Gimnazjum 5 z Piły. Stawką turnieju był awans do Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego. Zadanie było niezmiernie trudne, gdyż do następnego etapu awansować mógł tylko jeden zespół. Zawody odbywały się na 2 salach, gdzie gospodarzami turniejów był ZS3 w Pile i Gim 5 w Pile. Drużyna ZS3 w swojej grupie wysoko pokonała zespoły z Chodzieży oraz ze Skoków. Tym samym został do rozegrania jeden mecz o pierwsze miejsce ze zwycięzcą grupy drugiej - drużyną Gimnazjum 5 z Piły. Zespół ten miał na starcie przewagę nad naszym zespołem, gdyż są to zawodniczki, które występują na parkietach całej Polski, biorąc udział w rozgrywkach ligi kadetek. Są zdecydowanie zawodniczkami bardziej ogranymi niż nasz zespół. Mimo tej przewagi uczennice naszej szkoły podjęły równorzędną walkę grając punkt za punkt. Końcowy wynik spotkania był zwycięstwem drużyny z Gimnazjum 5. Nasza drużyna zajęła 2 miejsce. Gratulujemy!!!

Skład drużyny: AGATA ZIMOCH, PAULINA BETYNA, PAULINA POZNANIAK, MARTA GALAS, SANDRA OLSZANOWSKA, PATRYCJA WYCISŁO, DOROTA SOLARSKA, MARIA MACIEJEWSKA, JAGODA KURNIKOWSKA.

Opiekunem drużyny była pani Dorota Zaleska.
fotogaleria z turnieju - kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.03.07 - Finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego SP w Piłce Siatkowej Chłopców
Dodano: wtorek, 17 marca 2015 - 20:24 Autor: Admin
siatkówka
Młodzi siatkarze z Zespołu Szkół Nr 3 im. Lotników Polskich w Pile odnieśli duży sukces, zdobywając brązowy medal w Finale Mistrzostw Powiatu Pilskiego Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej Chłopców, który odbył  się 7 marca 2015 r.

Do rywalizacji stanęło 7 drużyn podzielonych na dwie grupy eliminacyjne - SP2 Piła, SP4 Piła, ZS2 Piła, ZS3 Piła, SP7 Piła, SP Białośliwie, SP Osiek i SP Wiktorówko. Po zajęciu 2 miejsca w grupie eliminacyjnej, reprezentacja „Trójki” awansowała do turnieju finałowego, w którym znalazły się również drużyny: SP4 Piła, SP2 Piła oraz ZS2 Piła. Po bardzo emocjonujących pojedynkach półfinałowych przyszedł czas na ścisły finał. W walce o pierwsze miejsce zagrali chłopcy z SP2 i SP4. W tym meczu lepszą była pilska „Dwójka”, która wygrała cały turniej i zasłużenie zdobyła złoty medal. Drużyna SP4 zajęła 2 miejsce. Nasza drużyna zmierzyła się z silną ekipą ZS2. Mecz mógł się podobać. Był wyrównany, pełen zwrotów akcji i do samego końca trzymający w napięciu. Uczniowie klasy sportowej VI-A potwierdzili swoje wysokie umiejętności siatkarskie i pewnie sięgnęli po zwycięstwo. Serdecznie gratulujemy chłopakom zdobycia III miejsca w Mistrzostwach Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego w Piłce Siatkowej. Opiekunem chłopców była Pani Irina Starzyńska.

P.S Do tego pragnę dodać, że uczniowie Bartek Grudziński oraz Tomasz Woźny zostali zauważeni na turnieju przez trenera I klasy mgr Grzegorza Witkowskiego i dostali zaproszenie do udziału w treningach w Młodzieżowej Akademii Siatkówki.

Brązowe krążki wywalczyli: Koźma Dominik- kapitan drużyny, Zając Kacper, Grudziński Bartosz, Tabała Oskar, Wiśniowecki Karol, Woźny Tomasz, Kosmatka Mateusz, Jeanty Beniamin, Sierszchuła Jan, Senger Adrian.

fotki - kliknij zdjęcie w artykule

Strona gotowa do druku

siatkówka: 2015.03.04 - Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile
Dodano: piątek, 06 marca 2015 - 22:50 Autor: Admin
siatkówka
W dniu 4 marca 2015 odbył się cykliczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Gimnazjów o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile
. Reprezentacja naszej szkoły również wystąpiła na parkiecie zaprzyjaźnionej szkoły.

W turnieju wzięło udział 6 zespołów żeńskich. Zawody w początkowej fazie odbywały się w 2 grupach:

grupa I - ZSG Piła, ZS 3 Piła (zespół 1) i Gim 4 Piła (zespół 1)

grupa II - ZS2 Piła, ZS 3 Piła (zespół 2) i Gim 4 Piła (zespół 2)


Po rozegraniu meczy grupowych najlepsze zespoły rozpoczęły walkę o najwyższe miejsca. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

I miejsce - ZS3 Piła (zespół 1) – którego opiekunem była pani Dorota Zaleska
II miejsce - ZS 2 Piła
III miejsce - Gim 4 PIła (zespół 1)
IV miejsce - ZS 3 Piła (zespół 2) - opiekunem była pani Irina Starzyńska
V miejsce - Gim 4 Piła (zespół 2)
VI miejsce - ZSG Piła

W składzie zwycięskiego zespołu wystąpiły następujące zawodniczki: Patrycja Wycisło, która została jednocześnie wybrana najskuteczniejszą zawodniczką turnieju, Agata Zimoch, Paulina Betyna, Marta Galas, Sandra Olszanowska, Paulina Poznaniak, Maria Maciejewska.

Opiekunem zwycięskiego zespołu była pani Dorota Zaleska

obszerna galeria foto z turnieju – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

    1234   >

siatkówka: 2015.02.14 - Finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej Dziewcząt
Dodano: piątek, 06 marca 2015 - 18:27 Autor: Admin
siatkówka
W dniu 14.02.2015 odbył się finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Do rywalizacji o najwyższe laury stanęły 4 ekipy pilskich gimnazjów. Były to zespoły Gim 4, Gim 5, ZS 2 oraz drużyna naszej szkoły.

Gospodarzem turnieju było Gimnazjum nr 4.W trakcie zawodów zostały rozegrane 4 spotkania.
W pierwszym meczu swoje umiejętności przedstawiały drużyny ZS3 oraz zespół Gim 4. Po niezwykle zaciętym meczu zwycięstwo odniosła drużyna naszej szkoły w stosunku setów 2:1.

W kolejnym meczu oglądaliśmy drużyny ZS2 i Gim 5 i tutaj swoją wyższość pokazały siatkarki Gim 5 wygrywając 2:0 z ZS nr 2.

Po meczach eliminacyjnych rozpoczęła się batalia o medale. Mecz o 3 miejsce w powiecie zagrały ZS2 i Gim 4 i tutaj zwycięstwo przypadło w udziale dziewczętom z ZS nr 2, które przeważyły szalę zwycięstwa na swoją korzyść w trzecim decydującym secie - mecz zakończył się wynikiem 2:1.

O pierwsze miejsce mecz rozegrały zespoły Gim 5 i ZS3, gdzie dziewczęta naszej szkoły zostały pokonane w stosunku 2:0 przez drużynę Gim 5. Oba zespoły awansowały do następnej rundy rozgrywek.

Finał rejonu odbędzie się 14.03.2015 w hali MOSiR w Pile. Nasze siatkarki występowały w następującym składzie: PATRYCJA WYCISŁO, PAULINA BETYNA, MARTA GALAS, AGATA ZIMOCH, PAULINA POZNANIAK, MARIA MACIEJEWSKA, DOROTA SOLARSKA oraz JAGODA KURNIKOWSKA. Opiekunem zespołu była pani DOROTA ZALESKA.

GRATULUJEMY
fotki w większym rozmiarze – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

LIGA CHEMICZNA


ZASTĘPSTWA


LIBRUS

PODRĘCZNIKI 16/17

WYBIERZ 6


KOMUNIKATY DYREKCJI


UBEZPIECZENIE 16/17


WAŻNE DOKUMENTY


WIRTUALNA GALERIA PRAC

OBCHODY 30-LECIA


ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE


OSTATNI ALBUM


VIII recytatorski miasto 05
Album: 2017.03.16 - VIII MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI

ZAJĘCIA DODATKOWE


OLA WOJCIECHOWSKA


1% PODATKU


PROJEKT SWOI

Archiwum

Starsze artykuły

HOME | DOWNLOADS | SEARCH | TERMS OF USE | PRIVACY POLICY


mail administratora
prof.gondek@
gmail.com

Page created in 0,934949 Seconds